Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda otsustada kas uus elu või vana täiustamine.

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Ei suuda otsustada kas uus elu või vana täiustamine.

Postitas:
Kägu

Mina oskan inglise keelt väga hästi, olen 45, mis IT alast eriala soovitaksite õppida, kus ka tööd leiab?

Palun põhjendust, miks seda postitust on vähemalt 3 inimest miinustanud? Kui 50+ inglise keelt mitteoskavat inimest julgustakse, et jah, muidugi hakka it spetsialistiks, isegi kui midagi ei oska, miks siis seda küsimust hukka mõistetakse? Päris tõsiselt sooviks teada?

Eks ikka sellepärast, et sa inglise keelt oskad. Perekoolis saad kohe tümitada, kui oled milleski hea või ei ole puruvaene.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen Tartu Ülikooli esimese it koolituse “Programmeerimsiest maalähedaselt” tasuta kursuse läbinud ja teime jäi tööprobleemide tõttu venima ja lõpetamata. See oli iseenesest huvitav ja põnev ja sai enam vähem aru ka.

No ma enda kogemusest ütleksin, et kui sul juba selles kursuste sarjas teine osa (mis oli veel väga lihtne) pooleli jäi, siis sul ikka erilist huvi ja motivatsiooni selle alaga tegeleda ei ole. Katsu esmalt kõik need 3 osa läbi teha ja otsusta, kas sa üldse saad selle teemaga hakkama. “Programmeerimisest maalähedaselt” on üsna lastekas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen Tartu Ülikooli esimese it koolituse “Programmeerimsiest maalähedaselt” tasuta kursuse läbinud ja teime jäi tööprobleemide tõttu venima ja lõpetamata. See oli iseenesest huvitav ja põnev ja sai enam vähem aru ka.

No ma enda kogemusest ütleksin, et kui sul juba selles kursuste sarjas teine osa (mis oli veel väga lihtne) pooleli jäi, siis sul ikka erilist huvi ja motivatsiooni selle alaga tegeleda ei ole. Katsu esmalt kõik need 3 osa läbi teha ja otsusta, kas sa üldse saad selle teemaga hakkama. “Programmeerimisest maalähedaselt” on üsna lastekas.

Pooleli jäi töö tōttu. Tulid edasilükkamatud asjaolud vahele ja lihtsalt ei olnud vōimalust 2 nädalat tegeleda ülesannetega. Töötasin siis pea 16 tundi iga påev(söögipausid seal sees) ja suutin vaid magama kukkuda. Kuna algus tundus lihtne siis lootsin, et mis see 2nädalat järgi jōuda ikka on(umbes 4-5 ülesannet) aga need olid siis juba päris rasked minu jaoks. Kursus kestis paar nädalat ja jooksvaid ülesandeid tuli juurde. Abi oli vōimalik seal osalejate foorumist saada aga ma olin liiga palju maha jäänud ning keegi eriti ei viitsinud nōustada. Teisde tegelesid juba järgmiste ülesannetega. Õppejōud paari ülesandega andsid vihjeid, et saaksin lahendatud aga ilmselt ma lihtsalt ei olnud siis nii terav kriit, et need kribinal krabinal ära teha ja teistele järgi jōuda oma tegemata töödega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pooleli jäi töö tōttu. Tulid edasilükkamatud asjaolud vahele ja lihtsalt ei olnud vōimalust 2 nädalat tegeleda ülesannetega. Töötasin siis pea 16 tundi iga påev(söögipausid seal sees) ja suutin vaid magama kukkuda. Kuna algus tundus lihtne siis lootsin, et mis see 2nädalat järgi jōuda ikka on(umbes 4-5 ülesannet) aga need olid siis juba päris rasked minu jaoks. Kursus kestis paar nädalat ja jooksvaid ülesandeid tuli juurde. Abi oli vōimalik seal osalejate foorumist saada aga ma olin liiga palju maha jäänud ning keegi eriti ei viitsinud nōustada. Teisde tegelesid juba järgmiste ülesannetega. Õppejōud paari ülesandega andsid vihjeid, et saaksin lahendatud aga ilmselt ma lihtsalt ei olnud siis nii terav kriit, et need kribinal krabinal ära teha ja teistele järgi jōuda oma tegemata töödega.

Nii lihtsat kursust abi küsides läbida? Ilmselgelt erilist annet sul selle ala peale seega pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii lihtsat kursust abi küsides läbida? Ilmselgelt erilist annet sul selle ala peale seega pole.

Ma ei oska öelda, kui lihtne see oli. Mulle tundus, et esimene pool teisest kursusest oli lihtne ja teine pool läks järsult raskeks. Mul on selline tunne, et me räägime teineteisest mööda. Teine kursus, mis mul pooleli jäi oli “Programmeerimise alused”. Enne selle alustamist oli soovituslik läbida kursus “Programmeerimisest maalähedaselt”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei oska öelda, kui lihtne see oli. Mulle tundus, et esimene pool teisest kursusest oli lihtne ja teine pool läks järsult raskeks. Mul on selline tunne, et me räägime teineteisest mööda. Teine kursus, mis mul pooleli jäi oli “Programmeerimise alused”. Enne selle alustamist oli soovituslik läbida kursus “Programmeerimisest maalähedaselt”.

Esimene pool Programmeerimise alustest on sisuliselt Maalähedase kordamine, sellepärast oli ka lihtne. Kursusel on ka kolmas osa – Programmeerimise alused II.
Kuna sina juba esimese nö tõsisema kursusega jänni jäid, siis sellepärast ma soovitangi proovida kõik need 3 esmalt ära teha, et aru saada, kas sul üldse nutti on progemise peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene pool Programmeerimise alustest on sisuliselt Maalähedase kordamine, sellepärast oli ka lihtne. Kursusel on ka kolmas osa – Programmeerimise alused II.

Kuna sina juba esimese nö tõsisema kursusega jänni jäid, siis sellepärast ma soovitangi proovida kõik need 3 esmalt ära teha, et aru saada, kas sul üldse nutti on progemise peale.

Jah oli vist küll esimene pool kordamist. Mul nendest kursustest paar aastat möödas ei teagi, kas suudangi alustega alustada aga eks pean üle vaatama tōesti, et uuesti alustada. Kuskil foorumist lugesin, et lihtsam oleks hoopis Javat ōppida alguseks vōi CC -d. Viimasest ei ole ausalt isegi kuulnud. Ei tea kas on ōige jutt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei ütleks, et Java kuidagi lihtsam on kui Pyhton, nad on küllalti sarnased. Aga võib-olla teda õpetatakse algajale kuidagi teisiti, ei tea. Üldiselt algus ongi raske, see tuleb üle elada. Edaspidi läheb kergemaks.

Tegelikult tahtsin öelda, et on olemas lausa selliseid programme, mis aitavad töötutel ja muudel huvilistel arendajateks ümber õppida. Pole vaja ülikooliga jännata. Näiteks see: http://vali-it.ee/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll ei ütleks, et Java kuidagi lihtsam on kui Pyhton, nad on küllalti sarnased. Aga võib-olla teda õpetatakse algajale kuidagi teisiti, ei tea. Üldiselt algus ongi raske, see tuleb üle elada. Edaspidi läheb kergemaks.

Tegelikult tahtsin öelda, et on olemas lausa selliseid programme, mis aitavad töötutel ja muudel huvilistel arendajateks ümber õppida. Pole vaja ülikooliga jännata. Näiteks see: http://vali-it.ee/

Jah, hea pakkumine, kuid mitte mulle. Nõue on, et kandideerija oleks ülikooli haridusega või vähemalt pool ülikooli õpiajast läbinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mingit tööd kusagilt ei paista? Oled aktiivselt otsinud?

Ei paista. Igale poole olen vana, haridus ei huvita suurt kedagi.

Võin mürki võtta, et mitte keegi pole sulle öelnud, et asi on vanuses. Selle oled sa ise välja mõelnud. Mis on tegelik põhjus, miks sind ei taheta, seda sa ei tea (või ei ütle meile). Haridus ei ole muidugi peamine, mille järgi töötajat valitakse, olulisem on tema maailmavaade ja ellusuhtumine. Minu ettevõttesse võeti hiljuti tööle kohe 60-seks saav IT-juht. Igati asjadega kursis, siht silme ees, pidevalt harib end.

LOOMULIKULT ei ütle keegi, et liiga vana. Ilma erialase töökogemuseta keskealine naisterahvas valdkonnas, kus töötavad pigem noored või enam mitte nii noored, aga pika töökogemusega inimesed – see on piisav põhjus. Mõnel on kindlasti edulugu ka ette näidata, aga see ei loe eriti. Ameerika unistus ajalehepoisist miljonäriks on ju mõne jaoks reaalsus olnud, nagu on loterii peavõitki.

Selle baasil ütleksin teemaalgatajale, et pole mõtet oma aega raisata, kui just pole head sõpra või sugulast, kes pärast lõpetamist tööd pakuks. Muidugi võib õppida lihtsalt enda jaoks, silmaringi laiendamise mõttes, aga ta otsib uut eriala ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, hea pakkumine, kuid mitte mulle. Nõue on, et kandideerija oleks ülikooli haridusega või vähemalt pool ülikooli õpiajast läbinud.

Kusjuures keeleoskuse nõue on ka. “Kandidaat peab valdama eesti ja inglise keelt vähemalt B2 tasemel.” Ilmselt vastuvõtuvestlus on vähemalt osaliselt inglise keeles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda kogemuse põhjal, kuigi olen 10 aastat noorem ja oskan inglise keelt, tegin IT alase magistri, ütleks ikkagi, et sul pole eriti lootust. Mina pole leidnud IT alast tööd, kuigi stardipositsioon on parem. 60-aastane IT juht võidakse tööle võtta jah, kui tal on 40 aastat töökogemust ja kõrgeid kohti ette näidata, see ei tähenda, et keskealist algajat keegi tahaks. Kui oleksin 20 ja sama haridusega, oleks rabamine minu pärast, kuigi oleksin siis ebaküpsem ja ehk veelgi rumalam. Aga arvatakse, et 20 aastane ju areneb, samas kui 40 kukub, muutub inimene lolliks, kes ei arene enam mitte kuskile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need tänapäeva hakkajad, arvutiajastul üles kasvanud noored klõbistavad sust iga kell paremini ja kiiremini. Päris ausalt, sa ei suuda iialgi nendega konkureerida. Soovitan pigem arendada edasi enda tugevaid külgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole vestlus inglise keeles. Nõue on enda hakkamasaamise huvides (oskaksid materjale lugeda, Stackoverflowst vastuseid otsida jne).
AGA see kursus on väga lühike ja intensiivne, pigem toimib nö hüppelauana ja eeldused edukalt tööd jätkata on siis, kui juba varem kindel visioon ja baas olemas (suur huvi ja teadmised mingi valdkonna kohta – front, back, andmebaasid, mingi rakendusala). Nullist progejaks kedagi see 3.5 nädalat ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda kogemuse põhjal, kuigi olen 10 aastat noorem ja oskan inglise keelt, tegin IT alase magistri, ütleks ikkagi, et sul pole eriti lootust. Mina pole leidnud IT alast tööd, kuigi stardipositsioon on parem.

vaidlen vastu, olin 50+ kui täitsa ametlikult ülikooli uuele ringile ning IT-d õppima läksin.
mul tuleb neid tööpakkumisi ikka pidevalt nii uksest kui aknast ning kuna eelistan töötada kas freelancerina või oma ettevõtte kaudu, siis tunnitasu on kordades kõrgem kui eesti keskmine.
inglise keelt olen õppinud 2.võõrkeelena, aga olulist probleemi sellest pole olnud. kui vaja, siis olulised asjad ikka ära öeldud. (loen ingl.k oluliselt paremini kui räägin)

aga ma tean, et minu plussiks on see, et enne it-alale suundumist oli mul juba üks tehnikavaldkonna kõrgharidus enne olemas + aastatepikkune töökogemus ka it-alal.
ka progemisega tegin algust juba siis, kui 1980ndatel ülikoolis õppisin.

humanitaarina üleöö it-alale suundumine võib selles vanuses küll hulga raske olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda kogemuse põhjal, kuigi olen 10 aastat noorem ja oskan inglise keelt, tegin IT alase magistri, ütleks ikkagi, et sul pole eriti lootust. Mina pole leidnud IT alast tööd, kuigi stardipositsioon on parem.

vaidlen vastu, olin 50+ kui täitsa ametlikult ülikooli uuele ringile ning IT-d õppima läksin.

mul tuleb neid tööpakkumisi ikka pidevalt nii uksest kui aknast ning kuna eelistan töötada kas freelancerina või oma ettevõtte kaudu, siis tunnitasu on kordades kõrgem kui eesti keskmine.

inglise keelt olen õppinud 2.võõrkeelena, aga olulist probleemi sellest pole olnud. kui vaja, siis olulised asjad ikka ära öeldud. (loen ingl.k oluliselt paremini kui räägin)

aga ma tean, et minu plussiks on see, et enne it-alale suundumist oli mul juba üks tehnikavaldkonna kõrgharidus enne olemas + aastatepikkune töökogemus ka it-alal.

humanitaarina üleöö it-alale suundumine võib selles vanuses küll hulga raske olla.

No just sellest siin ju kirjutatakse, et võetakse ka ilma kogemusteta, aga noori, ja kui vanu, siis ainult kogemustega. Ise kirjutad, et sul oli aastatepikkune it-töö kogemus olemas, millele siin vastu on vaielda siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvesta, et see programmeerimine maalähedaselt kogu kursuse maht saab olema edaspidi progemisaines ühe-kahe loengu teema, edasi minnake samas tempos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda kogemuse põhjal, kuigi olen 10 aastat noorem ja oskan inglise keelt, tegin IT alase magistri, ütleks ikkagi, et sul pole eriti lootust. Mina pole leidnud IT alast tööd, kuigi stardipositsioon on parem. 60-aastane IT juht võidakse tööle võtta jah, kui tal on 40 aastat töökogemust ja kõrgeid kohti ette näidata, see ei tähenda, et keskealist algajat keegi tahaks. Kui oleksin 20 ja sama haridusega, oleks rabamine minu pärast, kuigi oleksin siis ebaküpsem ja ehk veelgi rumalam. Aga arvatakse, et 20 aastane ju areneb, samas kui 40 kukub, muutub inimene lolliks, kes ei arene enam mitte kuskile.

õnneks on tööandjad niipalju targemaks saanud, et neid IT magistriharidusega tegelasi enam tööle ei võeta, kui puuduvad igasugu oskused. mitte segi ajada kogemusega, justnimelt oskused.
sa ei saa isegi projektijuht olla, kui sa ei mõista, mis projekt on

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul üks tuttav mees töötab aastaid IT alal, erialase inglise keele on omandanud töö käigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui pole saladus – millega täpselt tegeled ning kuidas leiad kliente?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

õnneks on tööandjad niipalju targemaks saanud, et neid IT magistriharidusega tegelasi enam tööle ei võeta, kui puuduvad igasugu oskused. mitte segi ajada kogemusega, justnimelt oskused.

Sa ei tea minu oskuseid, aga juba teed maha. Sama suhtumisega olen juba kokku puutunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei tea minu oskuseid, aga juba teed maha. Sama suhtumisega olen juba kokku puutunud.

nojah, ei läinud kuigi pikalt, kui see magus ohvriroll sisse võeti

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millele sa vastu vaidled ja miks üldse ennast siia topid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötukassa pakkus mulle mingi intensiivse inglise keele kursus.A1 tasemele. Võtsin vastu ja üritan siiski ikka seda IT teemat õppida. Ei saa tööd sellega siis ei saa aga vähemalt saan edaspidi Cv-sse panna juba inglise keele lisaks, ja mingi it alase oskuse. Mulle tundub, et Eestis peabki kahte-kolme ala oskama ja vähemalt ühte väga hästi. Ainult siis saab jõukaks ja edukaks. Jõukuse all pean silmas siis ikka oma ettevõttest ka vähemalt aastapalga ulatuses dividendide välja võtmist.

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ei suuda otsustada kas uus elu või vana täiustamine.