Esileht Ilu ja tervis Ei suuda uriini täielikult väljutada

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Ei suuda uriini täielikult väljutada

Postitas:
Kägu

Olen 48 aastane ja suht suur mure ja vaev põiega või noh pideva pissihädaga. Sage vetsus käimine on mul nagunii juba aastaid aga hetkel on asi ikka väga imelik, mis vahel annab nagu natuke järgi ja siis läheb jälle hullemaks. Perearstile uriinianalüüüs ja külv viidud-need pidavat korras olema. Ühesõnaga käin vetsus ära, tunnen samas aga peale pissimist, et ikkagi veel põies surub(nagu oleks ikka veel häda) aga välja ei tule hetkel rohkem midagi. Mõne aja pärast uuesti minnes saan jälle miskit kätte ja nii ma muudkui jooksen. Väga halb ja ebamugav on ka see pidev põie pakitsus/valu. Millest kuramusest sihuke asi tuleb? Miskit istub põie otsas? Kuidas ta siis vahepeal sealt otsast ära läheb?

Olen seda muret kurtnud ka naistearstile-tema saadab perearstile. Perearst saadab naistearstile. Ja nii ma siin olen oma murega üksi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uroloog?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sama asja läbi teinud. Analüüsid olid korras, ka põieuuring ei näidanud midagi. Abi sain füsioterapeudilt, sest probleem oli kahe kõrva vahel. Sain üle harjumusest iga tungi pärast wc-s sirtsutada. Normaalne urineerimissagedus on 4-8 korda päevas. Põie mahutavus on päris suur, nii et iga sirtsu pärast ei ole tegelikult vaja wc-sse minna.
<p style=”text-align: left;”>Kõige lihtsamad asjad, mida ise harjutada saad:</p>

  • Kui tekib tung urineerida, siis ära kohe mine – lükka edasi nii kaua kuni vähegi kannatab.
  • Tee vaagnapõhjalihaste harjutusi.
+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi kahe kõrva vahel kinni. Mul igapäevaselt väga muret ei ole, küll aga tekib probleem kohe, kui näiteks reisil olen. Olukorras, kus WC igal hetkel käepärast pole. Käin igas ette jäävas WC-s ja ometi tunnen pidevat vajadust uuesti minna, juba 2 minutit peale uksest välja astumist. Vastus ongi see, et tuleb lihtsalt ära kannatada natuke aega, siis tasapisi läheb normaalseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sama asja läbi teinud. Analüüsid olid korras, ka põieuuring ei näidanud midagi. Abi sain füsioterapeudilt, sest probleem oli kahe kõrva vahel. Sain üle harjumusest iga tungi pärast wc-s sirtsutada. Normaalne urineerimissagedus on 4-8 korda päevas. Põie mahutavus on päris suur, nii et iga sirtsu pärast ei ole tegelikult vaja wc-sse minna.

<p style=”text-align: left;”>Kõige lihtsamad asjad, mida ise harjutada saad:</p>

  • Kui tekib tung urineerida, siis ära kohe mine – lükka edasi nii kaua kuni vähegi kannatab.
  • Tee vaagnapõhjalihaste harjutusi.

Täpselt nii on. Mul tekkis see probleem nö. kahe kõrva vahele rasedana, kus reaalselt oligi vaja tihedamini WC-s käia ja kuna elasin siis kahekorruselises ja üsna suures majas, kus WC oli üsna kaugel minu eluruumidest, siis mõtlesingi koguaeg nö. ette. Eriti õhtul voodisse minnes. Ja see harjumus lihtsalt jäigi külge ja elasin selliselt pidevalt WC vahelt voorijane veel mitu aastat pärast rasedust. Ühel hetkel sattusin mingi artikli peale, kus oligi välja toodud, et inimestel võib esineda selline puhtalt psüühiline probleem ja ka lahendused, kuidas sellest üle saada. Hakkasin sellega teadlikult tegelema, et lihtsalt ei läinud enam enne magama jäämist igaksjuhuks veel kolm korda pissile jne. Mäletan, et suvega sain sellest üle, niiet ilmselt võttis paar kuud, aga pärast seda enam neid sundmõtteid ei ole ja ei tunne ka absoluutselt mingit füüsilist vajadust pidevalt WC-s käia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, aga pissimine polegi niisama lihtne.

Kui on probleemid tekkinud, siis tasub järgida reegleid:

*Pissi istudes (mehed ka), rahulikult, ära pressi

* kui piss saab otsa, tôuse püsi, astu paar sammu

* istu uuesti tagasi

* tühjenda pôis täielikult

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi kahe kõrva vahel kinni. Mul igapäevaselt väga muret ei ole, küll aga tekib probleem kohe, kui näiteks reisil olen. Olukorras, kus WC igal hetkel käepärast pole. Käin igas ette jäävas WC-s ja ometi tunnen pidevat vajadust uuesti minna, juba 2 minutit peale uksest välja astumist. Vastus ongi see, et tuleb lihtsalt ära kannatada natuke aega, siis tasapisi läheb normaalseks.

No aga mul vetsust tulles ka alakõht ehk siis põis täiesti surve tunde all, et nagu oleks täis. Kas ka seda survet/valu pean siis ignoreerima? Jama ongi selles, et istun ja pissin ära aga samas tunnen, et tahaks nagu veel pissida aga välja ei tule.

Googeldasin ka juba oma häda kohta ja abi võiks ehk saada vaagnapõhjalihaste treenimisega aga seda nippi kuidas see käib ma ka kätte ei saa kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis uuringud naistearst tegi? Ühel tuttaval põhjustas sellist “sirtsutamist” suur müoom emakas, mis surus põiele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis uuringud naistearst tegi? Ühel tuttaval põhjustas sellist “sirtsutamist” suur müoom emakas, mis surus põiele.

Emakas on 2 müoomi aga need väiksed. Samuti on emakas (ma ei saanudki aru täpselt) vist tahapoole ja alla vajunud. Nüüd viimati kaeblesin ka, et tupest on nagu mingi asjandus väljas. Selle peale naistearst ütles, et tupeseinte alla vajumine/välja sopistumine aga mis te tahate saade, olete ju 2 last sünnitanud. Ja kogu lugu.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis uuringud naistearst tegi? Ühel tuttaval põhjustas sellist “sirtsutamist” suur müoom emakas, mis surus põiele.

Emakas on 2 müoomi aga need väiksed. Samuti on emakas (ma ei saanudki aru täpselt) vist tahapoole ja alla vajunud. Nüüd viimati kaeblesin ka, et tupest on nagu mingi asjandus väljas. Selle peale naistearst ütles, et tupeseinte alla vajumine/välja sopistumine aga mis te tahate saade, olete ju 2 last sünnitanud. Ja kogu lugu.

Vaheta arsti. Ei ole normaalne, et inimesel midagi “tupest välja ripub” ja kui ripub, vajab see asi kas ravi või korrigeerimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitan ka asjalikuma günekoloogi leida. Eriti kui emaka allavaje urineerimisel probleeme põhjustab. Ja müoome on niikuinii vaja jälgida, võivad suureneda. Muide, kui müoomi asukoht seda võimaldab, siis tänapäeval eemaldatakse neid ka laporoskoopilise operatsiooniga, mõned augud kõhul, eemaldatakse ainult müoom, emakas jääb alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles vanuses (mitte paha pärast) ja/või sünnitanud naistel on tihtipeale ka emaka allavaje, mingil määral, mitte haiguslikul määral, ehk emakas surub põiele ja selle maht on vähem ja ongi survetunne.
<p class=”” style=”margin-bottom: 1.5em; overflow-wrap: break-word; color: #222222; font-family: kepler-std; white-space: pre-wrap;”>Emaka allavaje toimub siis, kui vaagnapõhjalihased ja sidemed venivad ning nõrgenevad ja ei suuda emakale piisavat tuge pakkuda. Tulemuseks on emaka vajumine tupeni või sellest välja. </p>
<p class=”” style=”margin-bottom: 1.5em; overflow-wrap: break-word; color: #222222; font-family: kepler-std; white-space: pre-wrap;”>Emaka allavaje võib juhtuda<strong style=”overflow-wrap: break-word;”> igas vanuses naisel, kuid on kõige sagedasem postmenopausis naistel, kellel on olnud üks või enam vaginaalset sünnitust.<br style=”overflow-wrap: break-word;” />Põhjuseid võib olla veel,nagu näiteks: pidev kõhukinnisus, ja krooniline kõha, samuti ülekaalulisus. <br style=”overflow-wrap: break-word;” />Kergemakujuline allavaje <strong style=”overflow-wrap: break-word;”>ei vaja üldjuhul ravi, kuid kui ebamugavustundest ei saa võitu ning see hakkab häirima sinu igapäevast elu – <span style=”overflow-wrap: break-word; text-decoration-line: underline;”><strong style=”overflow-wrap: break-word;”>võta ühendust naistearstiga ja aruta ravi võimalusi.</span></p>

<h3 style=”font-family: kepler-std; font-weight: 400; font-size: 1.40625vw; line-height: 0.75em; color: #222222; white-space: pre-wrap;”><strong style=”overflow-wrap: break-word;”>Tunnused:</h3>
<p class=”” style=”margin-bottom: 1.5em; overflow-wrap: break-word; color: #222222; font-family: kepler-std; white-space: pre-wrap;”>Kergemakujulisel allavajel ei pruugi olla üldse sümptomeid, aga juba natukene edasiarenenum allavaje võib põhjustada näiteks:</p>

<ul style=”overflow-wrap: break-word; color: #222222; font-family: kepler-std;” data-rte-list=”default”>
<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Ebamugavustunne tupes, vaagnaluus, alakõhus, kubemes või alaseljas. Tunnet on kirjeldatud kui sikutavat või valutavat. Vahekorra või menstruatsiooni korral tunne tugevneb.</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Raskustunne või surve tupe piirkonnas. Tunne nagu midagi tahaks välja tulla.</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Kumer roosa kude tupeavas või sellest väljas. Kaitsmata kude võib olla ka ärritatud, põhjustada sügelust või väikeseid veritsevaid haavandeid. </p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Uriini leke, mis võib olla tugevam raskusi kandes, aevastades, kõhides või naerdes. </p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Tihe urineerimine või tihe tunne justkui oleks vaja</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Sagedased kuseteede infektsioonid kuna põis ei saa korralikult tühjendatud</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Vajadus asetada oma sõrmed tuppe või selle lähedale nahale, et tühjendada põis või soolestik.</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Soolestiku tühjendamise raskused</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Valu vahekorra ajal, veritsus või orgasmi mittesaavutamine</p>

<li style=”list-style-type: none; overflow-wrap: break-word;”>
<p class=”” style=”margin-bottom: 0.5em; margin-top: 0.5em; overflow-wrap: break-word; white-space: pre-wrap;”>Ebatavaline voolus</p>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, palun vabandust selle soga pärast, omast arust kopisin normaalselt!

Allikas siis: Emaka allavaje ehk prolaps

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, palun vabandust selle soga pärast, omast arust kopisin normaalselt!

 

See ehmatus tabab siin aeg-ajalt meid kõiki pärast neid viimaseid uuendusi  🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis uuringud naistearst tegi? Ühel tuttaval põhjustas sellist “sirtsutamist” suur müoom emakas, mis surus põiele.

Emakas on 2 müoomi aga need väiksed. Samuti on emakas (ma ei saanudki aru täpselt) vist tahapoole ja alla vajunud. Nüüd viimati kaeblesin ka, et tupest on nagu mingi asjandus väljas. Selle peale naistearst ütles, et tupeseinte alla vajumine/välja sopistumine aga mis te tahate saade, olete ju 2 last sünnitanud. Ja kogu lugu.

Vaheta arsti. Ei ole normaalne, et inimesel midagi “tupest välja ripub” ja kui ripub, vajab see asi kas ravi või korrigeerimist.

Jah miski roosakas muna/kude on tupest väljas. Kord on lihtsalt seal avas ja teinekord(päevade ajal või kui pissimist punnitada) on ka päris väljas.
Ongi plaanis leida uus naistearst. Aga tahaks kellegi hea juurde, kes viitsib süveneda ja probleemile lahenduse leida. Ma ei tea kust ja kuidas alustada, et ka eelnevat eeltööd teha arsti asjus. Oma praegusel arstil olen käinud 20 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Ei suuda uriini täielikult väljutada