Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei taha elatist maksta, kui last ei näe

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Ei taha elatist maksta, kui last ei näe

Postitas:

Naine kolis ära, võttis lapse kaasa, minul lapsega kohtuda ei lase. Pean olema ainult kõndiv rahakott. Ma ei taha seda. Tahan olla isa oma lapsele.
Kuna naine seda ei võimalda, tahan elatise maksmise ka jätta.
Kas kellegi on load ära võetud vms, kuna ei maksa elatist?
Lisan kohe ära, et kohus rakendas korra, et võin korra nädalas last näha (mitmesaja km kaugusel), kuid naine “laseb üle”. Kord on nad sel päeval ära sõitnud, siis jõuab ta kl 10 asemel kohale kl 12 vms.

+10
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 20:01; 17.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatise maksmata jätmine on paraku halb otsus. Kui võimalik, proovi saavutada selle vähendamine. Kõik ülelaskmised fikseeri, suhtle kohaliku lastekaitseametnikuga. Kui suhtlemiskord on paberil siis võimaluse korral kohtutäituriga. Paraku on selle üheks eelduseks, et elatis on makstud, vastasel juhul apelleerib teine pool kohe sellele, kuigi seaduse mõistes need seostud ei ole. Lihtsalt sul endal on kergem saada omale liitlasi kui oled oma kohustused korralikult täitnud. Lisaks sellele võiksid mõelda lapse elukoha muutmisele enda juurde.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 20:22; 17.04 18:43; 21.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps on alles titt, et temaga interneti vahendusel kohtuda ei saa või helistades suhelda? Sa võid ju kasvõi iga päev temaga videokõnesid pidada, ei pea tingimata sadade kilomeetrite taha ülelaskmist ootama sõitma.

+4
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei muretsekski, kui suhelda saaks. Alustasin, et naine ei lase kohtuda. Oleksin pidanud sõnastama, et ei lase suhelda.
Ma küsin uuesti, et kas kellelegi on sanktsioone rakendatud riigi poolt?

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 20:01; 17.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaajaa, muidugi ära maksa. Sest kui sina lapsega kokku ei saa, ega tal siis pole ju vaja ka süüa ega riideid ega sooja tuba ega koolitarbeid ega huviringe.
See on sul ainult ilus lauseke peas kumisemas, et tahad isa olla. Tegelikult tahad ju lihtsalt lapsenägemise teenust osta raha eest.

+15
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan kohe ära, et kohus rakendas korra, et võin korra nädalas last näha (mitmesaja km kaugusel), kuid naine “laseb üle”. Kord on nad sel päeval ära sõitnud, siis jõuab ta kl 10 asemel kohale kl 12 vms.[/quote]

Naine peab lapse sinu juurde tooma või? Sina istud seal mitmesaja km kaugusel ja ootad, et laps oleks kell 10 kohal?

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei muretsekski, kui suhelda saaks. Alustasin, et naine ei lase kohtuda. Oleksin pidanud sõnastama, et ei lase suhelda.
Ma küsin uuesti, et kas kellelegi on sanktsioone rakendatud riigi poolt?

Kohtutäitur tegi exile trahvi suhtlemiskorra rikkumise tõttu. Kuskile jäi sellest ka märge. Seega palus ex mingi aja pärast, et ma laseksin selle maha võtta. Lootuses, et see aitab suhteid normaliseerida tegingi seda. Hetkel lapsega suhtlemine praktiliselt olematu.
Seega- nii kaua kui ex ei ole jõudnud lapsele totaalset ajupesu teha tuleks tegutseda kiirelt ja otsustavalt. Ja veel- mitte ühtegi järeleandmist esimesena. Tagantjärgi tarkusena oleksin pidanud proovima lapse elukohta enda juurde saada. Selles osas on õnneks hetkel võimalused suuremad kui ca 10 aastat tagasi. Vastasel juhul saad veel aastaid elatist maksta ja lapse poolt vihkamise, et sa temaga ei suhelnud. Ex aga itsitab kahjurõõmsalt pihku.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 20:22; 17.04 18:43; 21.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastik lugeda. Lapsele pead sa miinimumelatist igal juhul maksma, kohtud sa lapsega või ei. Elatise mittelaekumisel käivitub samasugune protsess nagu näiteks laenumaksete omavolilise tasumatajätmise puhul. Oled siis võlglane. Ja päris kindlasti on nii kohus kui ka lastekaitse sel juhul lapse ema poolt.

+14
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 21:41; 21.04 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KOhalikku lastekaitsesse pöördu ja vajadusel kohtusse. Sul on õigus lapsega olla 50% ajast, muidugi rinnalapsega keerulisem korraldada, aga seda saab ka kohtus muuta.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KOhalikku lastekaitsesse pöördu ja vajadusel kohtusse. Sul on õigus lapsega olla 50% ajast, muidugi rinnalapsega keerulisem korraldada, aga seda saab ka kohtus muuta.

Täitsa lollakad mehed. Haara jah rinnalaps tissi otsast. Mingit õigust 50%-le ei ol. Laps ei ole asi. Jõuad seda raha maksta küll. Tulevikus vähemalt oled lapse ja enda silmis väärikas.

+4
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 22:09; 27.04 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa lollakad mehed. Haara jah rinnalaps tissi otsast. Mingit õigust 50%-le ei ol. Laps ei ole asi. Jõuad seda raha maksta küll. Tulevikus vähemalt oled lapse ja enda silmis väärikas.

Oh, jutt või asi. Laps meenutab tulevikus just isaga koos veedetud aegu, mitte seda, mida ema isa raha eest ostis. Laps on täpselt sama palju isa oma kui ema oma.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 08:05; 21.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KOhalikku lastekaitsesse pöördu ja vajadusel kohtusse. Sul on õigus lapsega olla 50% ajast, muidugi rinnalapsega keerulisem korraldada, aga seda saab ka kohtus muuta.

Jah, kohus võib määrata piima isale.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KOhalikku lastekaitsesse pöördu ja vajadusel kohtusse. Sul on õigus lapsega olla 50% ajast, muidugi rinnalapsega keerulisem korraldada, aga seda saab ka kohtus muuta.

Täitsa lollakad mehed. Haara jah rinnalaps tissi otsast. Mingit õigust 50%-le ei ol. Laps ei ole asi. Jõuad seda raha maksta küll. Tulevikus vähemalt oled lapse ja enda silmis väärikas.

Mis tal selle väärikusega peale hakata on, kui mingit suhet ega kontakti lapsega enam ei ole? Ei puutu lapsega kokku, kaugenemine tekib nagunii.
Lapse emal on mingi põhjus, miks ta sulle last näidata ega anda ei taha. Uus suhe näiteks? Uus mees on lapsele isa eest? Kirjutad, et naine kolis ära. Kuhu ta kolis (ma ei mõtle piirkonda), kas paarsada kilomeetrit eemale eraldi elama, vanemate juurde, uue mehe juurde? Kui kaua aega tagasi toimus kolimine?
Kui vana lapsega tegu on?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 10:38; 20.04 16:19; 23.04 13:45; 27.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei muretsekski, kui suhelda saaks. Alustasin, et naine ei lase kohtuda. Oleksin pidanud sõnastama, et ei lase suhelda.

Ma küsin uuesti, et kas kellelegi on sanktsioone rakendatud riigi poolt?

Kohtutäitur tegi exile trahvi suhtlemiskorra rikkumise tõttu. Kuskile jäi sellest ka märge. Seega palus ex mingi aja pärast, et ma laseksin selle maha võtta. Lootuses, et see aitab suhteid normaliseerida tegingi seda. Hetkel lapsega suhtlemine praktiliselt olematu.

Seega- nii kaua kui ex ei ole jõudnud lapsele totaalset ajupesu teha tuleks tegutseda kiirelt ja otsustavalt. Ja veel- mitte ühtegi järeleandmist esimesena. Tagantjärgi tarkusena oleksin pidanud proovima lapse elukohta enda juurde saada. Selles osas on õnneks hetkel võimalused suuremad kui ca 10 aastat tagasi. Vastasel juhul saad veel aastaid elatist maksta ja lapse poolt vihkamise, et sa temaga ei suhelnud. Ex aga itsitab kahjurõõmsalt pihku.

Miks vihkamise? Ma saan aru, et see sinu lahkuminek on toimunud juba vähemalt 10 aastat tagasi. Iga lapski saab ju aru, et eluga on edasi mindud. Vaevalt küll ta igapäevaselt selle peale mõtleb, miks sa temaga ei suhtle. Ta on nii suur, et kui tahaks suhelda, suhtleks ise, helistaks vms. Kui ta seda teinud ei ole, siis ei ole midagi teha, rong on läinud. See ei pea olema lapse ema poolt tehtud ajupesu tulemus, lapsed oskavad ise ka mõelda ja valida. See, et ta sinuga nt ise kontakti pole võtnud, ei tähenda sugugi vihkamist. Tal on oma elu ja sina sinna lihtsalt ei kuulu.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 10:38; 20.04 16:19; 23.04 13:45; 27.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, kui sa lapsega kokku saad aga see laps ei meeldi sulle, näiteks jonnib või ei käitu piisavalt austavalt – siis sa ei peaks ka elatist maksma!

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te osatate? Normaalne isa, tahab oma last näha ja temaga mängida. Tubli oled! Dokumenteeri ja kasuta tunnistajaid, et naine laseb üle. Mõni tubli mees ka nende rongaisade seas.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine kolis ära, võttis lapse kaasa, minul lapsega kohtuda ei lase. Pean olema ainult kõndiv rahakott. Ma ei taha seda. Tahan olla isa oma lapsele.

Kuna naine seda ei võimalda, tahan elatise maksmise ka jätta.

Kas kellegi on load ära võetud vms, kuna ei maksa elatist?

Lisan kohe ära, et kohus rakendas korra, et võin korra nädalas last näha (mitmesaja km kaugusel), kuid naine “laseb üle”. Kord on nad sel päeval ära sõitnud, siis jõuab ta kl 10 asemel kohale kl 12 vms.

kui elatis on kohtus määratud, pead seda ikkagi maksma.
kui naine keelab lapsega kohtumise, pöördud vastavasse ametiasutusse ja esitad faktid. emotsioonitsemisest on vähe kasu. mitmesaja km kauguselt on tõesti keeruline iganädalaselt lapsega kohtuda, eriti kui naine kellaaaegadest kinni ei pea, lihtsam oleks kord kuus ja pikemat aega lapsega koos veeta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastik lugeda. Lapsele pead sa miinimumelatist igal juhul maksma, kohtud sa lapsega või ei. Elatise mittelaekumisel käivitub samasugune protsess nagu näiteks laenumaksete omavolilise tasumatajätmise puhul. Oled siis võlglane. Ja päris kindlasti on nii kohus kui ka lastekaitse sel juhul lapse ema poolt.

Pole vastikumat mõtteviisi, kui antud kommentaaris toodud. Elatise mittemaksmine on probleem, kuid iminhingekese lõhkumine ja isa õiguste, sh. kohtumääruse rikkumine pole probleem? Raha last ei kasvata, seda teevad siiski füüsilised inimesed. Keelame suhtlemise, nõuame raha ja siis imestame, miks see laps tulevikus ema ei hinda ja isa poolele jookseb? Lähedae kõrvaltseisjana läbi tehtud ja kahju on just sellest nõudjast emast, keda laps ei austa ja oma elu rikkumises süüdistab.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastik lugeda. Lapsele pead sa miinimumelatist igal juhul maksma, kohtud sa lapsega või ei. Elatise mittelaekumisel käivitub samasugune protsess nagu näiteks laenumaksete omavolilise tasumatajätmise puhul. Oled siis võlglane. Ja päris kindlasti on nii kohus kui ka lastekaitse sel juhul lapse ema poolt.

Pole vastikumat mõtteviisi, kui antud kommentaaris toodud. Elatise mittemaksmine on probleem, kuid iminhingekese lõhkumine ja isa õiguste, sh. kohtumääruse rikkumine pole probleem? Raha last ei kasvata, seda teevad siiski füüsilised inimesed. Keelame suhtlemise, nõuame raha ja siis imestame, miks see laps tulevikus ema ei hinda ja isa poolele jookseb? Lähedae kõrvaltseisjana läbi tehtud ja kahju on just sellest nõudjast emast, keda laps ei austa ja oma elu rikkumises süüdistab.

Ilma rahata samuti last ei kasvata.
Ema ei peakski nõudma, kui eemalelav isa tasuks elatist vastavalt seadusele/kohtuotsusele.
Pealegi, kui elatis on juba kohtu kaudu määratud, on see märk sellest, et vabatahtlikult elatist ei makstud. See ütleb juba midagi inimese kohta.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 21:41; 21.04 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma rahata samuti last ei kasvata.
Ema ei peakski nõudma, kui eemalelav isa tasuks elatist vastavalt seadusele/kohtuotsusele.
Pealegi, kui elatis on juba kohtu kaudu määratud, on see märk sellest, et vabatahtlikult elatist ei makstud. See ütleb juba midagi inimese kohta.

Ministeerium ütleb, et summa on väga suur. Kohus ütleb, et summa on väga suur. Inimestel on võlad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 08:05; 21.04 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema ei peakski nõudma, kui eemalelav isa tasuks elatist vastavalt seadusele/kohtuotsusele.
Pealegi, kui elatis on juba kohtu kaudu määratud, on see märk sellest, et vabatahtlikult elatist ei makstud. See ütleb juba midagi inimese kohta.

Kus on kirjas, et elatist makstakse kohtuotsuse alusel?
Teine väide ei päde. Ka minult on elatis kohtu kaudu välja mõistetud. Ex kaotas sellega omal ajal rohkem kui veerandi summast aga saab nüüd kõigile väita, et “pani mulle elatise peale”.
Sinus tundub olevat mingi viha kõigi isade vastu kes oma lastega koos ei ela. See, et elu ei ole must-valge ja alati ei ole ise selles süüdi, sinu mõttemaailma paraku ei mahu.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 20:22; 17.04 18:43; 21.04 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui elatis on juba kohtu kaudu määratud, on see märk sellest, et vabatahtlikult elatist ei makstud. See ütleb juba midagi inimese kohta.

.. või märk sellest, et elatist taheti rohkem, kui kohuslase senise panuse ja sissetuleku järgi oleks õiglane olnud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:56; 23.04 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui elatis on juba kohtu kaudu määratud, on see märk sellest, et vabatahtlikult elatist ei makstud. See ütleb juba midagi inimese kohta.

.. või märk sellest, et elatist taheti rohkem, kui kohuslase senise panuse ja sissetuleku järgi oleks õiglane olnud.

Enamasti vist siiski mitte… Mitte et mul otsest statistikat oleks, aga mul on vähemalt selline mulje jäänud.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui elatis on juba kohtu kaudu määratud, on see märk sellest, et vabatahtlikult elatist ei makstud. See ütleb juba midagi inimese kohta.

.. või märk sellest, et elatist taheti rohkem, kui kohuslase senise panuse ja sissetuleku järgi oleks õiglane olnud.

Enamasti vist siiski mitte… Mitte et mul otsest statistikat oleks, aga mul on vähemalt selline mulje jäänud.

Mul on selline mulje jäänd, et õiglaste ja heade inimeste hulk on mõlemas sugupooles enam-vähem ühetaoline. Mul on selline mulje jäänud, et need, kes samamoodi ei arva, vist ei kuulu nende õiglaste ja heade hulka.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:56; 23.04 08:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine kolis ära, võttis lapse kaasa, minul lapsega kohtuda ei lase. Pean olema ainult kõndiv rahakott. Ma ei taha seda. Tahan olla isa oma lapsele.

Kuna naine seda ei võimalda, tahan elatise maksmise ka jätta.

Kas kellegi on load ära võetud vms, kuna ei maksa elatist?

Lisan kohe ära, et kohus rakendas korra, et võin korra nädalas last näha (mitmesaja km kaugusel), kuid naine “laseb üle”. Kord on nad sel päeval ära sõitnud, siis jõuab ta kl 10 asemel kohale kl 12 vms.

Esiteks, sa ei ole kõndiv rahakott, sa annad omapoolse panuse, et su laps saaks normaalselt elada.

Teiseks, teie suhtluskord kõlab minu jaoks veidi ebaloogiliselt. Kohtumine kord nädalas sobib neile, kes elavad üksteisele lähedal, samas linnas või samas piirkonnas. Teie vahemaa naisega on ju palju suurem. Sõita mitusada km, et laps saaks päeva isaga veeta, siis sõita mitusada km tagasi koju ja niimoodi igal nädalal, see on väga väsitav nii lapsele kui ka roolisolijale, kelleks on siis naine, nagu ma teemaalgatusest välja loen. Kella 10ks kohale jõudmine on minu arvates üsna raske – pärast pikka ja väsitavat nädalat peavad naine ja laps nädalavahetusel jälle kuskil kell 7 hommikul ärkama, et 8ks autos olla. No ei ole meeldiv.

Minu soovitus on see, et kohtu lapsega iga 2 või 3 nädala tagant aga siis tule talle ise järgi ning vii pärast koju. Kui laps on väiksem siis veeda see üks päev temaga, koolilapsega saab koos olla terve nädalavahetuse, teete koolitükid koos ära, õpetad ja kasvatad teda, mitte ei mängi pühapäevaisa. Iganädalane solgutamine mitmesaja km-ga unustage ära, see ei ole lapsele endale kasulik.

Kolmandaks, isa saad sa olla ainult enda initsiatiivi kasutades. Kui laps on alles väike, siis pead arvestama, et oled isa n-ö naise kaudu, kuna laps on täielikult temast sõltuv. Tehke enne naisega suhted korda. Kas sa pead teda tähtpäevadel meeles, saadad emadepäevaks ja sünnipäevaks lilli? Emadepäev on jälle tulemas, telli talle lillekimp ja kaart ära. Kui tihti sa talle helistad, et siirast huvist küsida, kuidas tal endal läheb, mis mured ja rõõmud tema elus on? Kuidas läheb lapsel, kas on midagi vaja, kuidas sa saaksid aidata? Pane pea tööle ja näita, et sa hoolid. Suvaline näide – kui on suvi ja tuled last vaatama, too kaasa kotitäis köögivilju ja marju. Kui neil on kodus midagi katki, siis paku, et saad selle kiirelt ära parandada või osta internetis uus ja saada neile pakk. Ükskõik, mis teie vahel juhtus, et te lahku läksite, kohtle ikka naist nagu oma sõpra või lähedast pereliiget, kellest sa hoolid ja keda aitad.
Kui laps käib juba koolis, saad ise temaga suhelda, interneti kaudu kooliasjadel ja hinnetel silma peal hoida ja vajadusel kas või telefoni teel koduste töödega aidata.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine kolis ära, võttis lapse kaasa, minul lapsega kohtuda ei lase. Pean olema ainult kõndiv rahakott. Ma ei taha seda. Tahan olla isa oma lapsele.

Kuna naine seda ei võimalda, tahan elatise maksmise ka jätta.

Kas kellegi on load ära võetud vms, kuna ei maksa elatist?

Lisan kohe ära, et kohus rakendas korra, et võin korra nädalas last näha (mitmesaja km kaugusel), kuid naine “laseb üle”. Kord on nad sel päeval ära sõitnud, siis jõuab ta kl 10 asemel kohale kl 12 vms.

Esiteks, sa ei ole kõndiv rahakott, sa annad omapoolse panuse, et su laps saaks normaalselt elada.

Teiseks, teie suhtluskord kõlab minu jaoks veidi ebaloogiliselt. Kohtumine kord nädalas sobib neile, kes elavad üksteisele lähedal, samas linnas või samas piirkonnas. Teie vahemaa naisega on ju palju suurem. Sõita mitusada km, et laps saaks päeva isaga veeta, siis sõita mitusada km tagasi koju ja niimoodi igal nädalal, see on väga väsitav nii lapsele kui ka roolisolijale, kelleks on siis naine, nagu ma teemaalgatusest välja loen. Kella 10ks kohale jõudmine on minu arvates üsna raske – pärast pikka ja väsitavat nädalat peavad naine ja laps nädalavahetusel jälle kuskil kell 7 hommikul ärkama, et 8ks autos olla. No ei ole meeldiv.

Minu soovitus on see, et kohtu lapsega iga 2 või 3 nädala tagant aga siis tule talle ise järgi ning vii pärast koju. Kui laps on väiksem siis veeda see üks päev temaga, koolilapsega saab koos olla terve nädalavahetuse, teete koolitükid koos ära, õpetad ja kasvatad teda, mitte ei mängi pühapäevaisa. Iganädalane solgutamine mitmesaja km-ga unustage ära, see ei ole lapsele endale kasulik.

Kolmandaks, isa saad sa olla ainult enda initsiatiivi kasutades. Kui laps on alles väike, siis pead arvestama, et oled isa n-ö naise kaudu, kuna laps on täielikult temast sõltuv. Tehke enne naisega suhted korda. Kas sa pead teda tähtpäevadel meeles, saadad emadepäevaks ja sünnipäevaks lilli? Emadepäev on jälle tulemas, telli talle lillekimp ja kaart ära. Kui tihti sa talle helistad, et siirast huvist küsida, kuidas tal endal läheb, mis mured ja rõõmud tema elus on? Kuidas läheb lapsel, kas on midagi vaja, kuidas sa saaksid aidata? Pane pea tööle ja näita, et sa hoolid. Suvaline näide – kui on suvi ja tuled last vaatama, too kaasa kotitäis köögivilju ja marju. Kui neil on kodus midagi katki, siis paku, et saad selle kiirelt ära parandada või osta internetis uus ja saada neile pakk. Ükskõik, mis teie vahel juhtus, et te lahku läksite, kohtle ikka naist nagu oma sõpra või lähedast pereliiget, kellest sa hoolid ja keda aitad.

Kui laps käib juba koolis, saad ise temaga suhelda, interneti kaudu kooliasjadel ja hinnetel silma peal hoida ja vajadusel kas või telefoni teel koduste töödega aidata.

Kõigepealt tuleks välja selgitada, kuhu naine kolis, aga teemaalgataja sel teemal vaikib. Kui naine näiteks uue mehe juurde kolis, siis on natuke naljakas talle sünnipäevaks lillekimpu saata või suvel sinna külla trügida, kotitäis köögivilju kaenlas, ja elektripirni vahetama hakata.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 10:38; 20.04 16:19; 23.04 13:45; 27.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on kaalukauss ema pool. Tuttaval meesterahval täpselt samasugune olukord. Kui jätad alimendid maksmata, siis ema annab võla kohtutäiturile ja maksad lisaks ka sinna. Ei nänud kuskil, kui vana laps on. 10-aastane saab juba otsustada, kas ta tahab oma teist vanemat näha. Oleneb, kui vana laps on, aga kui on alla selle vanuse, siis jõuab ema ajupesa teha lapsele, et sind nende elust eemaldada. Tuttaval oli selline kokkusaamine lastekaitse vahendusel kus laps ütles, et tema oma isa näha ei taha. Isa ei olegi oma last näinud. Elavad küll ühes alevis aga kontakt puudub. Isa näeb poes kaugelt, et oi laps on nii pikaks kasvanud. E-koolis näeb lapse hindeid ja kõik. Ja midagi teha ei ole võimalik. Isa maksab iga kuu Eestis kehtestatud elatist (täna miski 290.-) Mainin, et tegu toreda isaga, kes väga-väga tahaks oma tütrega tegeleda aga ema ajab kiusu. Isa hing on ikka väga katki, et ta oma lapse kasvamisel ei osale. Ise ei kujuta ettegi, kui ei näeks oma poja kasvamist. Karm, aga selline on praegu meie süsteem. Aga õnneks on tutvusringkonnas rohkem normaalseid naisi, kes mõistavad isa-lapse suhte vajalikkust!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks on kaalukauss ema pool. Tuttaval meesterahval täpselt samasugune olukord. Kui jätad alimendid maksmata, siis ema annab võla kohtutäiturile ja maksad lisaks ka sinna. Ei nänud kuskil, kui vana laps on. 10-aastane saab juba otsustada, kas ta tahab oma teist vanemat näha. Oleneb, kui vana laps on, aga kui on alla selle vanuse, siis jõuab ema ajupesa teha lapsele, et sind nende elust eemaldada. Tuttaval oli selline kokkusaamine lastekaitse vahendusel kus laps ütles, et tema oma isa näha ei taha. Isa ei olegi oma last näinud. Elavad küll ühes alevis aga kontakt puudub. Isa näeb poes kaugelt, et oi laps on nii pikaks kasvanud. E-koolis näeb lapse hindeid ja kõik. Ja midagi teha ei ole võimalik. Isa maksab iga kuu Eestis kehtestatud elatist (täna miski 290.-) Mainin, et tegu toreda isaga, kes väga-väga tahaks oma tütrega tegeleda aga ema ajab kiusu. Isa hing on ikka väga katki, et ta oma lapse kasvamisel ei osale. Ise ei kujuta ettegi, kui ei näeks oma poja kasvamist. Karm, aga selline on praegu meie süsteem. Aga õnneks on tutvusringkonnas rohkem normaalseid naisi, kes mõistavad isa-lapse suhte vajalikkust!

See ei pea (ainult) ema ajupesu tulemus olema. Oleneb lapsest, nii vana laps võib ise ka oma analüüsimistega sinnamaale jõuda, et ostustada, kas ta tahab sellist elu või mitte. Äkki laps peab ema uut meest oma isaks, mitu isa siis lapsel olema peaks? Äkki ta ei taha mitme inimese vahet rännata? Äkki ta on suuremaks saades vihane, et inimene, keda ta tunda ei taha, on tema hindeid e-koolis luuranud?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.04 10:38; 20.04 16:19; 23.04 13:45; 27.04 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb see teemaalgatus imestama. Mina naisena ka ei tahaks lapsele elatist maksta, kui mulle ei võimaldata isegi last näha. Vaevalt, et laps seetõttu näljas elaks. Miks ma peaksin maksma, kui see oleks mu ainuke hoob, millega mõjutada seda, kas ja kui palju mul last näha lubatakse? Ma peaksin viimane loll olema, et selle viimase mõjutusvahendi käest annaksin.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei taha elatist maksta, kui last ei näe