Esileht Väikelaps ei taha kõndida:( milla teie omad kõndima hakkasid?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: ei taha kõndida:( milla teie omad kõndima hakkasid?

Postitas:

mul laps pea 1,1 a. ja paar nädalat tagasi kukkus valusasti, huule katki ning peale seda ei taha üldse kõndida toeta. muidu juba mõtlesin, et hakkab kõndima, sest tegi 2-3 sammu ise. aga nüüd kui käest lahti lasen, läheb kohe käputama:(
kuidas ta uuesti julgustada kõndima? millal teie omad hakkasid kõndima? millal peaks muretsema ja arsti poole pöörduma kui kõndima ei hakka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole nüüd rahulik, 1.1 aastane ei pea kõndima, muretsema peab hakkama alles siis, kui 1.5 aastane ei kõnni. Minu laps hakkas kõndima aasta ja 2-nädalaselt, enne seda tegi ka vahel harva paar sammukest ja kui kukkus ja haiget sai, siis ei olnud tal tahtmist tükk aega uuesti proovida. Ära teda selle kõndimisega tagant sunni!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mõtet sundida. Minu kaksikud hakkasid kõndima 1,4a ,praegu väga tublid ,mõlemad käivad trennides . Ma ka arvasin,et kuna …ja siis oligi ühel päeval (mitte koos) hakkasid käima.Nõmedad on need vanemad,kes lähevad juba paanikasse kui laps on aastane JA TA EI KÕNNI VEEL? No mida tahta.Kõik omal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aasta ja 5-kuuselt hakkas toas, aasta 9-kuuselt õues (kevadel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps hakkas 1a3k kõndima. ei olegi tegelikult vaja julgustada, küll ta ise kogub julgust 🙂 ja hakkab siis, kui valmis on.
ootaja aeg on muidugi pikk 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poeg hakkas käima jaanipäeva paiku,kui ta 1,2a oli. Vaikselt-vaikselt tuli kõik. Ka muretsesin veidi, aga põhjuseta. Sa ka ära muretse:)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1a6 kuud hakkas kõndima laps 🙂 aega on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna lapsele rahu! Liigne surkimine võib ainult seda edasi lükata. Kui ta juba üksikuid iseseisvaid samme teeb, siis pole põhjust muretsemiseks. Meil oli aremat sorti laps ja esimestest sammudest ladusa kõndimiseni läks 3 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan teemaalgatajast aru. Mul on sama vana laps, kes ei kõnni veel. Tänapäeval lihtsalt tundub normaalne, et kõik aastased juba kõnnivad. Mina ise suhtun oma lapse arengusse mõistvalt ja ei kiirusta teda tagant, kuid viimasel ajal ärritavad mind tuttavad, kes pidevalt küsivad: noh, kas kõnnib ka? Kui vastan eitavalt, siis mõni torkab ikka otsa: no oleks juba aeg…. Nagu oleneks see minu tahtest, millal mu laps kõndima hakkab.

Aga teemaalgatajast saan aru, et tema laps tegelikult juba natuke kõndis, kuid kukkumine võttis julguse ära. Sellisel juhul ma ei muretseks, küll julgus tagasi tuleb, oskus ju juba kujunes. Meie käime lapsega ka neuroloogi juures ning oleme jälgimisel. Aasta ja kolmekuuselt pidi laps kõndima, kui siis ka veel mitte, siis… ma ei teagi, mis siis saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üheksa kuuselt kõndis ühest näpust kinni hoides, aga kukkuda ei osanud. Nii kui kuskile püsti ajas, pidin turvama, sest kukkudes viskas vibusse. Paraku ei jõudnud iga hetk ligi, kui püsti ajas ja nii õnnestus tal paar korda kuklale kukkuda. Sellest piisas, et tekkis hirm käimise ees. Iseseisvalt hakkas käima 1a3k. Nii et ta käis kokku pool aastat vaid käest kinni hoides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esimene laps hakkas käima ka alles 1a3k vanuselt, kuigi käputama hakkas juba 5 kuuselt. Teine laps on praegu 1a2k vana ja ka veel õieti ei käi, st võib käia isegi 5-6m aga siis jälle laseb käpuli. Loodan, et 1a3k juba hakkab enamuse ajast ikka püsti käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu paar nädalat enneaegne poeg hakkas köndima 1a4k. Aga siis kohe kindlalt ja sirgelt, ilma kukkumata. Niiet ükspäev lihtsalt töusis püsti ja hakkas köndima. Tavaliselt on nii, et need esimesed köndimise kuud on tuikuvad ja tasakaalutud ja pidevalt kukkumised, aga mu laps oli esimesest päevast kindel köndija. Nagu oleks mitu kuud harjutanud.
Aega on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed kaks hakkasid kõndima 1a 4k (nagu keskmine vanuski kõndimahakkamiseks on)
Kolmas lausa 1a 6k.

Kuhu Sul kiiret on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkas käima 1a1k ja 1näd 🙂 Seisma alles pärast seda ilma toeta, kui juba käis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea jah kuidas kõigil nii kiire, ma juba naeran kui keegi küsib mult kas laps kõnnib, üks sõbranna lausa ütles, et ostaksin käimistooli, et siis hakkab kiiremini. Aga… Meil on äsja 10kuuseks saanud laps!!! Minul kiiret pole, lapsel vähemalt tugev selg 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poeg hakkas 7 kuuselt toe najal ukerdama (diivanid ja kapid olid toeks, mitte käimistugi) ja ilma toeta 9 kuuselt. Minu meelest oli see väga vara ja no ikka tulevad ju kohe meelde igast õudusjutud, et lapse jalad vajuvad kõveraks jne. Püüdsin last ise ikka käpuli panna, aga mis sa teed kui ta kohe püsti tagasi ajas. Praeguseks on poisi jalad siiani sirged ja liiga varasest kõndimisest midagi paremaks ega halvemaks muutunud ei ole.

Samas mul mehe õe laps hakkas alles 1a 7k kõndima, tal hästi suur laps. Ma muidugi ei tea kas lapse suurus on oluline, kas lapse raskus võib mõjutada tema tasakaalu hoidmist.
Ma arvan, et ei tasu kiirustada tagant, las laps teeb kõike omal ajal. Tead sa mõnda 10 aastast, kes ei ole kõndima hakanud ja siiani käputab? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka siis natukene suuremat kasvu ja kaalu,kui tavalised 2,5 aastased,aga käima hakkas iseseisvalt 11kuuselt seega ei usu,et lapse suurus mängib kuidagi rolli,iga asi tuleb omal ajal,lihtsalt ei tohi last tagant sundida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk on 1a 1k vana ja ei kõnni ise – näpust kinni hoides meeldib hirmsasti aga niipea kui mina tal näpu lahti lasen, istub ta ettevaatlikult maha ja käputab rõõmsalt edasi. Tugede najal hakkas 7 kuuselt käima. Ootaja aeg on tõesti pikk…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas toe najal tõusma juba 5kuuselt ja kõndima läks 7.5kuuselt. Oh seda õudust kus ma pabistasin ,et jalad ja selg viga ei saaks . Alguses ikka panin koguaeg käpuli tagasi aga kaua sa ikka jaksad . Nii et ole õnnelik kui laps hakkab hiljem 🙂 Ja muideks see pole ju hilja kuni 1.4-1.6a on täitsa normaalne kui laps kõndima hakkab 😉 Nii ,et aega on 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selles vanuses nagu teemaalgataja laps, minu oma veel ei käputanudki, roomas kõht maas, käputama hakkas alles 1a3k ja kõndima 1a7-8k, nüüd 4-aastasena käib sama kenasti kui teised, kes isegi võibolla 9-kuuselt käima hakkasid. Mõnes mõttes oli endal ikke kergem küll, sest selleks ajaks kui jalad alla sai oli mõistust juba üksjagu ja jälgimine lihtsam

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas ennast püsti ajama 6 kuuselt ja peagi diivani najal ka kõndis, aga ise täielikult hakkas käima alles 1a 2k 3päevaselt, et ainult kannatust, jõuab laps veel terve elu käija

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas ennast püsti ajama 6 kuuselt ja peagi diivani najal ka kõndis, aga ise täielikult hakkas käima alles 1a 2k 3päevaselt, et ainult kannatust, jõuab laps veel terve elu käija

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps ei taha kõndida:( milla teie omad kõndima hakkasid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.