Esileht Pereelu ja suhted Ei taha mehe nime. Draama

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Ei taha mehe nime. Draama

Postitas:

Oleme mõne kuu pärast abiellumas ja tegin teatavaks, et mina mehe nime ei taha. Tahan jätta endale oma nime, sest see on mulle armas ja tähtis. Minu nimi ongi ainult meie suguvõsal, mitte veel sajal suvalisel matsil. Mehe ema oli kuuldust väga häiritud. Ajas nina krimpsu ja kukkus hädaldama, et mis mõttes ei ole mehe nimi mulle tähtis. Tekkis küsimus kas minu nimi ei võigi tähtis olla? On see kivisse raiutud, et naine kohustub mehe nime võtma? Ei. Mees on mulle tähtis, tema nimest on mul aga täiesti ükskõik. Näha oli, et ämmale see ei meeldi ja eks sealt tuleb varsti veel hullemat tagasisidet. Olen ootel ja valmis. Kes on endale abielludes oma nime jätnud? Olete kahetsenud?

+35
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 23:16; 18.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pseudoprobleem

+19
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti mõistan. Enda perekonnanimi on olnud ju kogu elu ning identiteedi osa ja abielludes ei jäeta ju minevikku maha vaid minnakse uutmoodi edasi. Kas liitnimi ei oleks variant?
Minu ja mu eksi üks lahku mineku põhjuseid oli ka see, et mina olin nõus äärmisel juhul liitnimega aga tema arvates ei olnud see “õige”. No ja minu arvates ei olnud teise inimese allutamine oma soovidele, ilma mingi kompromissivõimaluseta õige.

+25
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees on mulle tähtis, tema nimest on mul aga täiesti ükskõik.

Mees ja tema nimi käivad kokku. Kuidas mees on tähtis, aga tema nime suhtes oled ükskõikne? Võta siis mehe nimi lisaks. Liisa Kaunitar-Koletis

+14
-42
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme mõne kuu pärast abiellumas ja tegin teatavaks, et mina mehe nime ei taha. Tahan jätta endale oma nime, sest see on mulle armas ja tähtis. Minu nimi ongi ainult meie suguvõsal, mitte veel sajal suvalisel matsil. Mehe ema oli kuuldust väga häiritud. Ajas nina krimpsu ja kukkus hädaldama, et mis mõttes ei ole mehe nimi mulle tähtis. Tekkis küsimus kas minu nimi ei võigi tähtis olla? On see kivisse raiutud, et naine kohustub mehe nime võtma? Ei. Mees on mulle tähtis, tema nimest on mul aga täiesti ükskõik. Näha oli, et ämmale see ei meeldi ja eks sealt tuleb varsti veel hullemat tagasisidet. Olen ootel ja valmis. Kes on endale abielludes oma nime jätnud? Olete kahetsenud?

Ema võib ju sinuga siis abiellumata jätta.

+60
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka mõtlesin, et teil on mehega draama, mitte ämmaga. Või ongi probleem mehel, lihtsalt see on seda tüüpi mees, kes ei ütle sulle otse, kui tal millegagi probleem on, vaid jookseb ema juurde kaebama ja siis piidleb sind emme selja tagant, kuni emme sinuga pahandab ja su paika paneb? Ise pooldaksin sel juhul ka liitnime, kui see just väga tobe ei jääks.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 01:10; 18.01 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna näiteks abiellus mehega, kelle perekonnanimi oli Muna. Mees võttis hoopis naise nime ja lapsed on loomulikult samuti selle nimega. Loogiline olekski valida perele nimi, mis paremini kõlab, ei pea ju tingimata mehe oma olema.

Teine näide on mul kursaõe näitel, kes pole küll abielus, aga kel on laps mehega, kelle perekonnanimi on Köögard. Mehele oli väga oluline, et laps tema nime saaks, sest see nimi olevat väga haruldane ja kadumisohus. Mina poleks iial oma lapsele sellist nime pannud, aga nemad panid.

+34
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 01:16; 18.01 18:26; 02.02 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mehe nime võtmine abielludes oli kunagi oluline komme, praegusel ajal on võimalikud erienvad variandid. On näiteks naisi, kes mingis valdkonnas on endale nime teinud ning seetõttu ei soovi juba nime vahetada.

Kui mina abiellusin, siis ei võtnud mehe nime seetõttu, et oli vene nimi. Seega jäi kokkulepe, et mees võtab hoopis minu oma.

Ekstreemsetest juhtumitest on selline näide, et kunagine kooliõde sai lapse mehega, kelle perekonnanimi on Biider. Päris hirmus ikka, laps sai mõistagi ema nime.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu nimi ongi ainult meie suguvõsal, mitte veel sajal suvalisel matsil.

Muidu nagu ei miinustakski, aga see lause pani küll silmi pööritama.

+35
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa seda nii demonstratiivselt ja plärtsudes väljendad, siis on ikka probleem, diplomaatiast oled kuulnud midagi? Oleks saanud ilusti selgitada, et sinu nimi on haruldane ja nende kandjaid jääb vähemaks jne. Lisaks alatine kamm, kelle perekonnanime saavad sündivad lapsed jnejne.
Mis ämm asjast arvab, on teisejärguline, mida mees asjast arvab? Või mees arvab seda mida ämm arvab või kuidas?

Meil võttis mees minu nime, vanemad kuulsid sellest alles registreerimisel. Kusjuures ta jättis ka lahutades minu nime. On ka haruldasem vs levinum nimi. Ja mina võtsin aastaid hiljem uuesti abielludes oma haruldase nime asemele tavalisema nime.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 09:36; 20.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui minu mees nägi palju jama on nime vahetamisega, ütles et oleksin võinud vahetamata jätta
kõik asutused tuli üks haaval läbi käia abielutunnistusega ja tõestada kes sa oled, kõik dokumendid ümber teha, välismaa koostööpartneritele selgitada kummalisi romantilisi kombeid.
tükk aega oli jama, et pikaajaline reisikindlustus on ühel nimel, lennufirma kuldkaart ka sellel nimel, aga minul on juba uus nimi. nime muutma nende peal minna ei saa, sest selleks on vaja välismaale minna

keegi ei saa nõuda sinult sinu oma nimest loobumist ja selle jama läbi tegemist.
küsi ämmalt kas ta on nõus kõikide dokumentide vahetamisega seotud kulud tasuma äkki, kui see on tema jaosk nii oluline
on vaja paari vaba päeva töölt, mis ta kinni võiks maksta, lisaks dokumendid ise maksavad

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesest abielust, kus ma võtsin mehe nime, jäin väga noorelt leseks ja siis tutvusin mehega, kellega olen abielus nüüd juba 20+ aastat. Ma ei tahtnud tema nime võtta, sest koos minu eesnimega on see kokku nagu Mari Vari või Pille Rille.

Ämmale seda, et ma nime ei vaheta, lihtsalt keegi ei öelnud. Registreerusime kahekesi ja kui pulmas tervitati perekond Rillet, siis loomulikult me ei hakanud ütlema, et ma pole Rille. Ja kui ämm tutvustas mind kui oma miniat, noorproua Rillet ( 🙂 ) siis ma ju ka ei hakanud ütlema, et ma pole Rille, sest ma olen ju noore Rille proua, kõik õige.
Paari aasta pärast sain aru, et meest väga häirib, et ma kannan oma eelmise abikaasa nime. Lõpuks leidsime kompromissi. Ma võtsin tema nime (ehk siis ametlikult ma olen umbes nagu Margit Pargit), aga kasutan igal pool oma neiupõlve perenime. Ma arvan, et töökaaslastest enamik ei teagi, et mul on personaliosakonnas ja ID-Kaardil teine perenimi, kui see, mida ma kirjadele alla kirjutan, millega kliendid mind tunnevad, millega ennast tutvustan ja mis nimega on ka näiteks mu e-maili nii isiklik kui ka tööaadress..
Ehk siis on ka võimalik elada nii, et passis on üks perenimi, aga terve maailm (va ämm ja suguvõsa 🙂 )tunneb sind teise nimega (ka mitte pank ja muud ametnikud). Minu puhul on see perenimi, aga sama hästi võiks see olla ka eesnimi. Näiteks inimestest, kes kasutavad teist nime kui nende kodanikunimi – Ita Ever, Indrek Hargla, Arvo Valton, Marie Under ja kasvõi Lenin 🙂

+17
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 10:28; 19.01 15:47; 19.01 15:52; 30.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõikidele välismaa koostööpartneritele selgitada kummalisi romantilisi kombeid.

Mis imelik välismaa see on, kus seda üldlevinud kommet ei teata? Mõni Aafrika või indiaani suguharu, kus filme ega sarju ka ei vaadata ja inimestel ikka veel perekonnanimesid pole?

+11
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 01:10; 18.01 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi ka enda nimi. Esimest abielu lahutades soovisin küll jätta abielus saadud nime, lapsed ka sama nimega. Eksämm ja vaat, et terve suguvõsa olid tagumiku peale kukkumas, kui sellest kuulsid:”mees petab, kolib teise juurde ja sina jätad tema nime” ja muud argumendid. Eks-mees hakkas õiendama, et tema tahab om nime oma uuele elu armastusele anda ja mina olin selleks hetkeks tema jaoks ju suur null. Ühesõnaga – väsisin draamast ja olukorra maandamiseks muutsin nime. Nüüd, aastaid hiljem uuesti abielludes, jätsin oma nime. Minu oma, minu identiteet ja keegi ei tule midagi arvama, et mingil hetkel ma ei võiks seda enam kanda. Loomulikult ka see praktiline nimevahetusega seotud bürokraatia – ei aitäh.

Minu jaoks on abielu midagi muud, kui ühine nimi. See on sõprus, truudus, toetus ja muud sisemised ja kandvad väärtused. Nimi passis minu abielu koos ei hoia.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka oma nimi, sest see on mulle oluline, mu nimi kõlab hästi ja ei tahtnud endale võõrapärast nime.

Olen abielus Itaallasega ja seal riigis ei vaheta naised kunagi nime, aga saavad passi märkuse, et kuuluvad “perekond Abikaasa” hulka. Aga see polnud muidugi minu põhjus, pigem vastus siin üllatunud käole. Me elame hoopis Rootsis, kus isegi abiellumine on haruldus, rääkimata nimevahetusest – samad seasused/õigused kooselaval paaril kui abielus, ainult pärimine ei kehti. Hispaanias saab iga inimene endale kaks perenime – ühe isalt, teise emalt ja see jääb kogu eluks. On palju riike, kus juba traditsiooniliselt nime ei vahetata.

Mul pole midagi selle vastu, kui mind proua AbikaasaNimi kutsutakse, ei juhtu küll tihti, aga see on isegi lõbus ja õige.

Aga eks see ämm on oma arusaamades kinni. Vanasti (nõuka ajal) abielluti sageli just nimevahetuse eesmärgil ja et lapsi ei peetaks vallaslasteks. Tänapäeval abiellumine pigem romantika kui vajadus. Ehk ta ei mõista seda.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 12:09; 20.01 09:50; 30.01 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätsin oma nime ja juurde võtsin mehe perekonna nime. Õnneks mõlemad perekonna nimed lühikesed. Ikka hea, kui lastega osagi nimest kattub ????

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ammugi enam abiellumise mõttest aru, veel vähem sellest, et naised hakkavad oma nime vahetama. Mõned vahetavad veel tagatipuks oma väga ilusaid nimesid täiesti jubedateks. A’la oled Lilleste ja võtad uueks nimeks Kala või Pede.

Kuu peale saadaks kõik oma nimedraamadega.

+21
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 13:05; 30.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iganenud komme. Vanasti näitas perekonnanimi kuuluvust- algul kuulus tüdruk isale, kui isa oli ta meheke pannud, siis abikaasale.
Naine pole ometi pärisori, kes omaniku vahetudes uue nime saab.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks nime – enda nime jätsin alles, mehe nimi käib sidekriipsuga selle järel.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin mehe nime lisaks – kõige suurem probleem oli ka ämmal, tema pähe ei mahtunud, miks peaks keegi seda tegema. Väga suurt draamat siiski polnud ja nüüd on ilmselt kõik selle otsusega harjunud ja leppinud, eriti kuna lapsed said mehe nime.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Itaalias ongi nii et abielludes jääb naisele oma ja mehele oma. Ei pea midagi mehega “üheks” saama. Mis mulle vägagi meeldib. Oma nimega olen sündinud ja suren samuti. Perekonnas lapsed võtavad isa nime traditsoonide järgi, aga saab ka seda valida. Naine ongi nagu emasipelgas peres.
Minu meelest tobe traditsioon et naine peab justkui abielludes oma mehe alla “kuuluma”. Abielu peaks olema kahe inimese armastuse liit ning nimi küll ei muuda midagi. Abielus oled ikkagi ja sõrmus sõrmes mis on tähistuseks. See on kõigest minu isiklik arvamus. Ei ole otseselt traditsoonide vastane aga meeldib rohkem siinne traditsioon.(elan itaalias)

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu jultumus ikka ette dikteerima tulla, mida TA võib või ei või perekonnanimeks valida. Kui minuga hakataks sel teemal rääkima, siis ma sama kiirelt lõpetaks selle vestluse, sest seal pole midagi arutada. Minu nimi, minu asi. Ämma poolt tundub see kui käik, et testida, kui lihtsalt lased endale pähe istuda.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna näiteks abiellus mehega, kelle perekonnanimi oli Muna. Mees võttis hoopis naise nime ja lapsed on loomulikult samuti selle nimega. Loogiline olekski valida perele nimi, mis paremini kõlab, ei pea ju tingimata mehe oma olema.

Teine näide on mul kursaõe näitel, kes pole küll abielus, aga kel on laps mehega, kelle perekonnanimi on Köögard. Mehele oli väga oluline, et laps tema nime saaks, sest see nimi olevat väga haruldane ja kadumisohus. Mina poleks iial oma lapsele sellist nime pannud, aga nemad panid.

Kas Muna abikaasa on küünetehnik:)

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama jutt, mis siin nendel itaallastega abielus olijatel. Mees on küll teisest rahvusest, aga neilgi tavaks, et kõik on sünnist surmani oma isalt saadud perekonnanimega. Naine ei ole mingi omand, mida ühelt nimelt teisele ümber kirjutada. Omal soovil nimevahetajaid ma muidugi hukka ei mõista.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine näide on mul kursaõe näitel, kes pole küll abielus, aga kel on laps mehega, kelle perekonnanimi on Köögard. Mehele oli väga oluline, et laps tema nime saaks, sest see nimi olevat väga haruldane ja kadumisohus. Mina poleks iial oma lapsele sellist nime pannud, aga nemad panid.

Minu arust on Köögard jumalast lahe nimi.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 18:17; 19.01 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Muna abikaasa on küünetehnik:)

Jah. DA.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 01:16; 18.01 18:26; 02.02 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on oluline ees- ja perekonnanime kokkukõla. Kui uus nimi kõlaks paremini kui praegune, siis on mõtet nimevahetus ette võtta, vastasel juhul aga ei näe sellel mingit mõtet. Mehega, kes oma nime võtmist peale suruks, ei abielluks ma nagunii, sest tõenäoliselt on see vaid osa paketist, mis kuulub patriarhaalse maaimavaatega (või hoopis alaväärsuskompleksis ja ebakindluse käes vaevleva) mehe juurde. Samas pole mul kõige vähematki naiste vastu, kes leiavad, et “sama nime alla” saamine on romantika ülim tipp. Igaühele oma, peaasi, et keegi ei peaks minema oma südamesooviga vastuollu.

Teemaalgatajal soovitan ämma ja ema selles küsimuses ignoreerida, selgeks rääkima peate te selle teema ikka mehega kahekesi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis tutvusin mehega, kellega olen abielus nüüd juba 20+ aastat. Ma ei tahtnud tema nime võtta, sest koos minu eesnimega on see kokku nagu Mari Vari või Pille Rille.

Marcy, sina?
https://youtu.be/bpjZfCCHpFw?t=124

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:05; 31.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmale on tema nimi, khm, kinnisidee. Ta ise on oma mehe nimega aga oma neiupõlvenime käskis pojal edasi viia, sest muidu sureb nimi tema haru pealt välja. Muidugi ma ei ole temaga ebaviisakas ja ei hüppa talle otse kõrri nii nagu siin end väljendasin. Samas olen ma piisavalt hästi end väljendanud, et ma ei taha nende nime. Neil ei ole õigus seda nime mulle peale suruda ja oletada, et kui ma nende nime ei taha, siis ma ka ei austa oma meest.

Meil on laps kes kannab mehe nime. Õudne mis tants selle ümber käis, et see ikka poeg oleks, muidu pole asjal mõttetki. Said oma poja, oma nime pojale ja nüüd pole sooja ega külma. Selline tunne, et poega oligi vaja selleks, et keegi nende nime edasi viiks.

Minus tekitab nende poolne käitumine aga tugevat trotsi ja tahaks lausa meelega hakata vastu töötama. Lihtsalt, kuidas saab üks täiskasvanud inimene selline olla? Kuigi tean, et ma ise langen samale tasemele kui hakkan vastu võitlema. Mu mees on asjaga kursis ja temal pole midagi selle vastu, et ma oma nime jätan. On isegi mind enda vanemate eest kaitsnud aga ega sellest kasu pole, sest ämm arvab, et ta võib mida iganes nõuda ja keeldumisel mida iganes öelda. Kunagi aastaid tagasi ta reaalselt viskas mind oma kodust välja, sest ütlesin, et ei mina ega mu lapsed ei ole mingisugused asjad kelle ülesanne on kellegi nime päästa. Me oleme inimesed. Tänaseks aga kannab siiski laps mehe nime.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 23:16; 18.01 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ei ole mõtet vanema põlvkonnaga avalikult piike murda, las tegelevad oma asjadega ja sina vaikselt oma asjadega. Raske on, aga aastatega koguneb tarkus sellest neile olulisest asjast mitte endale probleeme tekitada ja hundid söönuks, lambad terveks meetodil. Kõike ei pea teadma.
Endast. No minu ämm ei tulnud kordagi ütlema, et kuidas peab. Olen oma sünniperenimega juba 23 aastat abielus, pojad mehe nimega, ei ole probleem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei taha mehe nime. Draama