Esileht Pereelu ja suhted Ei taha mehe nime. Draama

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Ei taha mehe nime. Draama

Postitas:

Aga teemaalgataja, see on sinu nimi ja ära lase mingil ämmal ohhetada

Kes sina oled, et käsed teemaalgatajal “mitte lasta ämmal ohhetada”?
Loomulikult võib naine jätta oma nime ja mitte tähele panna ohhetamist, aga laske see ämm kah avaldab oma arvamust kui ta soovib.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 12:02; 19.01 12:05; 20.01 07:56; 20.01 11:26; 22.01 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõikidele välismaa koostööpartneritele selgitada kummalisi romantilisi kombeid.

Mis imelik välismaa see on, kus seda üldlevinud kommet ei teata? Mõni Aafrika või indiaani suguharu, kus filme ega sarju ka ei vaadata ja inimestel ikka veel perekonnanimesid pole?

Perekonnanimed loomulikult
on (aga Islandil pole!), aga abielludes ei vahetata oma nime. Norras näiteks jätab enamus naisi oma nime alles abielludes, osad võtavad mehe nime juurde. Osad paarid võtavad teineteise nimed juurde. Minul pole ka mehe nime, ma lihtsalt ei saa aru, mika ma peaksin oma nime kellegi teise inimese oma vast vahetama. Ma ei kuulu mehele või tema suguvõsale, mul on oma suguvõsa. Lastel on nii minu kui mehe nimi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõikidele välismaa koostööpartneritele selgitada kummalisi romantilisi kombeid.

Mis imelik välismaa see on, kus seda üldlevinud kommet ei teata? Mõni Aafrika või indiaani suguharu, kus filme ega sarju ka ei vaadata ja inimestel ikka veel perekonnanimesid pole?

Perekonnanimed loomulikult

on (aga Islandil pole!), aga abielludes ei vahetata oma nime. Norras näiteks jätab enamus naisi oma nime alles abielludes, osad võtavad mehe nime juurde. Osad paarid võtavad teineteise nimed juurde. Minul pole ka mehe nime, ma lihtsalt ei saa aru, mika ma peaksin oma nime kellegi teise inimese oma vast vahetama. Ma ei kuulu mehele või tema suguvõsale, mul on oma suguvõsa. Lastel on nii minu kui mehe nimi.

Eks see olegi vanast ajast pärist komme, et kogu pere oleks sama nimega. Muidu ei kuulu perekonda vms.
Ja siis oli ju ka see, et valikuvõimalust (vist?) polnud, kelle nimi lapsele võtta. Kui laps oli teise perenimega, oli ta automaatselt vallaslaps. Seepärast ka enne lapse sündi oli kindlasti VAJA abielluda(st, st naine PIDI saama ilmtingimata mehe perekonnanime).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin just mõttesse, et mul on 2 poega ja kui saaks teada, et poja tulevane abikaasa jääb oma perekonnanimele, siis vist ei kergitaks kulmugi. Ei ole ju üldse oluline, mis nime ta kandma hakkab.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 07:17; 20.01 08:12; 25.01 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka mõtlesin, et teil on mehega draama, mitte ämmaga. Või ongi probleem mehel, lihtsalt see on seda tüüpi mees, kes ei ütle sulle otse, kui tal millegagi probleem on, vaid jookseb ema juurde kaebama ja siis piidleb sind emme selja tagant, kuni emme sinuga pahandab ja su paika paneb? Ise pooldaksin sel juhul ka liitnime, kui see just väga tobe ei jääks.

Selline nees tuleks pikalt saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõikidele välismaa koostööpartneritele selgitada kummalisi romantilisi kombeid.

Mis imelik välismaa see on, kus seda üldlevinud kommet ei teata? Mõni Aafrika või indiaani suguharu, kus filme ega sarju ka ei vaadata ja inimestel ikka veel perekonnanimesid pole?

Perekonnanimed loomulikult

on (aga Islandil pole!), aga abielludes ei vahetata oma nime. Norras näiteks jätab enamus naisi oma nime alles abielludes, osad võtavad mehe nime juurde. Osad paarid võtavad teineteise nimed juurde. Minul pole ka mehe nime, ma lihtsalt ei saa aru, mika ma peaksin oma nime kellegi teise inimese oma vast vahetama. Ma ei kuulu mehele või tema suguvõsale, mul on oma suguvõsa. Lastel on nii minu kui mehe nimi.

Eks see olegi vanast ajast pärist komme, et kogu pere oleks sama nimega. Muidu ei kuulu perekonda vms.

Ja siis oli ju ka see, et valikuvõimalust (vist?) polnud, kelle nimi lapsele võtta. Kui laps oli teise perenimega, oli ta automaatselt vallaslaps. Seepärast ka enne lapse sündi oli kindlasti VAJA abielluda(st, st naine PIDI saama ilmtingimata mehe perekonnanime).

Abiellumine ongi vanast ajast pärit komme, mille eesmärk oli tegelikult inimesi kirikule allutada.
Kui laps kannab isa nime, siis sellega piltlikult öeldes isa tunnistab selle lapse isadust. Emaduses kaheldakse harvem, ma usun. Aga loomulikult ei mõtle tänapäeval ka sellele enam keegi ja vanemate nimest lihtsalt kenama valimine on normaalne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 13:05; 30.01 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel on nii minu kui mehe nimi.

Kahjuks ei ole see Eesti seaduste järgi võimalik. Lapsel saab ainult üks perekonna nimi olla ja samade vanemate lastel peab ka sama nimi olema.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 12:09; 20.01 09:50; 30.01 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei ole see Eesti seaduste järgi võimalik. Lapsel saab ainult üks perekonna nimi olla ja samade vanemate lastel peab ka sama nimi olema.

Ei pea. Väga vabalt saavad kolm venda kanda kõik erinevaid perekonnanimesid, kui neil on sama ema ja isa. Jah, alles täiskasvanuna, aga keelatud see nimevahetus kellegi täiskasvanud lastel ei ole.
Anu Lamp ja Teppart – nende kolmel pojal on kõigil erinevad perenimed.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 10:28; 19.01 15:47; 19.01 15:52; 30.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võib võtta ka oma naise nime. Tean ka meest, kes võttis. Veel on variant võtta liitnimi. Või moodustada olemasolevatest uus nimi, mille võtavad mõlemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel saab ainult üks perekonna nimi olla ja samade vanemate lastel peab ka sama nimi olema.

see kehtib ainult mitmike kohta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 12:04; 19.01 16:35; 31.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on põhimõtteliselt õige pigem islandlaste komme – kõik saavad perenime isa eesnime järgi, ja see ei muutu elu jooksul. Siinkohal võiks ainult vaielda, et miks just isa nimi…

Oletan et isa nimi sellepärast, et see, kes on lapse ema, on niigi ühemõtteliselt selge. Nimega täpsustatakse lihtsalt, kes sellele naisele selle lapse tegi. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:05; 31.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on põhimõtteliselt õige pigem islandlaste komme – kõik saavad perenime isa eesnime järgi, ja see ei muutu elu jooksul. Siinkohal võiks ainult vaielda, et miks just isa nimi…

Oletan et isa nimi sellepärast, et see, kes on lapse ema, on niigi ühemõtteliselt selge. Nimega täpsustatakse lihtsalt, kes sellele naisele selle lapse tegi. ????

Päris suur osa neist “lapsetegijatest” laste üleskasvatamises ei osale ja sellesse rahaliselt ei panusta. Aga oma nimi lapsele anda on millegipärast vajalik ja auväärne.

Kõige lihtsam ongi abielluda, valida ühine nimi ja siis on järeltulijad samuti selle nimega. Jääb ära ema nime ja isa nime kamm.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 01:16; 18.01 18:26; 02.02 00:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Ei taha mehe nime. Draama