Esileht Pereelu ja suhted ei taha suhet (ilma või koos seksiga)

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: ei taha suhet (ilma või koos seksiga)

Postitas:
Kägu

1-toalist ära küll osta. Endal oli, ruumi puudus hakkab väga ruttu närvidele käima. Normaalses voodis võiksid ka magada:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Voodi võiks ikka suurem olla. Enda mugavuseks kasvõi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jällegi olen 50-aastane ja mul on täiskasvanud lapsed. Ja ma tahaks suhet küll, aga ilma seksita.
Mulle meeldiks kellegiga koos reisida, pidudel käia, tantsida, maakodu ehitada, aeda rajada, õhtul jooksmaks (või kõndimas) käia, sauna teha, veini juua, nalja visata. Aga ma ei soovi seksida. Ok, ma võiksin seda nimekirja lühemaks tõmmata, võin isegi reisid ja peod kinni maksta (mõlemale!), aga ma ei soovi seksida.
Mingi homosõber sobiks mulle väga hästi.
Ja mehed on ikkagi huvitavamad minu jaoks.
Huvitavaid naisi on nii jube vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt nii on läinud, et ei otsi suhet ega seksi. Kuigi aega oleks veel küllalt (saan varsti 30 aastaseks), tunnen varjatuid vihjeid seltskonnas, kui jutt läheb kaudselt sellele, et elan üksinda ja olen vallaline. Näiteks teemad, et teen kõik majapidamistööd üksinda, ostan omale üheinimese voodi, kuna laiemat pole vaja, meestetöödeks kutsun alati töömehe, käin väga palju rühmatreeningutes vabal ajal, käin veel avatud ülikooli kaudu pärast tööd, hoolitsen väga oma kiisu eest – mängin temaga ja käin temaga arsti juures, puhkan üksinda või koos sugulastega, tahan osta ühetoalise korteri jne. Laste teemade suhtes muidugi ei oska ma haakuda, sest mul pole elus soovi saada olnud emaks. Ei taha tõepoolest lastest midagi kuulda ja meeste eksistentsist on samuti täiesti ükskõik.

Günekoloogi juures suhtutakse minusse kui mitte kunagi kellegagi vahekorras naisesse nagu veidrikusse. Küsimusele, kas sa oled kunagi seksuaalvahekorras kellegagi olnud, vastan lühidalt et, ei ole olnud ega plaani olla. Saan veidraid pilke naisterstilt, mis on väga ebaprofessionaalne suhtumine. See selleks.

Psühiaater, kelle juures ma käisin sügava depressiooni tõttu, vaidles vastu, et ükskõiksus seksi suhtes ei ole kaasasündinud. No tule taevas appi! Aseksuaalsus on kaasa sündinud nagu vasakukäelisus ja lahutamatu osa inimese identiteedist, mitte seotud mingite põhimõtetega ega kasvatusega.

Kahju, et siin Eestis nii palju sallimatuid, kitsarinnalisi, õelaid ja ebaviisakaid inimesi elab, kes arvavad, et KÕIK peavad ilmtingimata vastassugupoolega suhtes olema, seksima oma partneriga ja lapsi saama jne. Samuti see suur ja alatine hädakisa madala sündivuse üle – küll meid on ikka vähe! Varem vihastasin nende nõmedate artiklite üle, nüüd ei viitsi neid artikleid enam õnneks avada.

Kuidas teha nii, et inimeste põlglik suhtumine siin vabatahtlikut üksinda elavatesse inimestesse lõppeks!

Kus seltskonnas sa liigud? Alla 30sed ja isegi pisut üle ei räägi küll nüüd sellest, et 29 on viimne taks. Võib-olla oli see nii veel 90ndate alguses või nõuka ajal. Praegu kindlasti mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Günekoloogi juures suhtutakse minusse kui mitte kunagi kellegagi vahekorras naisesse nagu veidrikusse. Küsimusele, kas sa oled kunagi seksuaalvahekorras kellegagi olnud, vastan lühidalt et, ei ole olnud ega plaani olla. Saan veidraid pilke naisterstilt, mis on väga ebaprofessionaalne suhtumine.

Sul on luulud ja tundub, et ise põed oma olukorda, teisi vaevalt see huvitab. Arst küsib, kas oled vahekorras olnud tervise huvides, sinu edasised kavatsused teda ei huvita, nii et milleks neist talle rääkida?

Ma elan ka üksi, aga pole mõttessegi tulnud, et korter peaks ühetoaline olema või voodi mingi kitsas ühene. Kassiga on normaalne arsti juures käia, kui kassil seda vaja, mitte sõltuvalt sinu perekonnaseisust.

Arstide puhul olen küll kahjuks ka teiste käest ebameeldivaid lugusid kuulnud. Näiteks et arst ei taha viljatusoperatsiooni teha, kuigi naine on 35 täis ja 3 last olemas; väga paljud saavad hukkamõistva pilgu osaliseks, kui selgub, et neil polegi meest – eeldatakse, et harrastab juhuseksi; arstid küsivad, et kas lapsed on või kui pole, siis hakkavad seda ette heitma, et normaalsel naisel teie vanuses peaks juba olema või et mõni meil siin hoiab end vist paradiisi jaoks. Ja need on kõik seksivad naised. Küsitakse sekspartnerite arvu ja kui neid on liiga palju, hakatakse heietama, et meil ikka omal ajal ja nii korralikud tüdrukud ei käitu. Või mainitakse nagu muuseas, et mis meestele meeldib ja mis mitte, näiteks lähed juhilube tegema, mehele meeldib, et saad ise autot juhtida, kui ta juua tahab ja kui mainid, et oled taimetoitlane, siis saad ohhetuse, et nii ju mehi ei saa. Olen seda kõike kas ise või sõprase käest kuulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Günekoloogi juures suhtutakse minusse kui mitte kunagi kellegagi vahekorras naisesse nagu veidrikusse. Küsimusele, kas sa oled kunagi seksuaalvahekorras kellegagi olnud, vastan lühidalt et, ei ole olnud ega plaani olla. Saan veidraid pilke naisterstilt

Seda lõiku kommenteeriks eraldi. Sina kaldud ilmselt arvama, et günekoloogi jaoks on mitte seksuaalvahekorras olnud naine midagi nii erilist , et ta kukub pikali. Tegelik reaalsus on aga see, et günekoloogidel on patsiente seinast seina ja nad on ennegi näinud naisi, kellel suhted puuduvad, isegi vanemaid naisi, kes on nii terve oma elu ära elanud. Jah, naine, kes on kasvõi kunagi vahekorras olnud, on kindlasti tavalisem – aga ega sa nüüd nii röögatult ennenägematu nähtus ka ei ole (kui sa ise ennast võibolla pead).

Ma arvan, et arsti võib natuke hämmastada hoopis see lause teine pool: “ega plaani olla”. Sest arstid on kogenud, kui muutlikud võivad olla inimese emotsioonid selliste teemade nagu seks/suhe/lapsed suhtes. Sellised väljaütlemised võivad olla need, mille juures arst mõtleb midagi sellist: “No-noh, kuidas ta seda nii kindlalt ette teab?” – mida võib väljendada siis see imeliku ilme üle näo libisemine.

Mina ise eelistasin arsti juures mitte teha tulevikuennustusi. Piirdusin arsti küsimustele vastates käesoleva olukorra lühikirjeldusega, näiteks:
“Kas olete olnud vahekorras” – “Ei ole”
“Kas kasutate rv vahendeid?” – “Ei kasuta, ei ole partnerit.”
“Kas planeerite rasestuda?” – “Ei ole plaane selles osas, ei ole partnerit”
Arstid (neid oli mul mitmeid, sest vahetasin elukohti) ütlesid tavaliselt lihtsalt: “Ahah, sel juhul…” Mina lähtusin sellest, et günekoloog vajab lühikest, kuiva kirjeldust olukorrast – et ta teada, mida ta eest leiab/mida mulle soovitada. Ja peab ütlema, et erilisi raskusi seoses günekoloogidega ei mäletagi.

Muidugi võib ka neid kägu 05.35 mainitud arste/ametnikke olla, kellel on kalduvus familiaarseks minna ja meestele meeldimisest või tont teab millest patrama kukkuda. Aga enamusel, ma arvan, ei ole aega ega tahtmist lobisemise jaoks – kliente/patsiente on palju ning tuleb jõuda erialastesse asjadessegi süveneda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga, kui me selle teema üle juba arutame ja otse küsitakse arvamust, siis eks ta kurb ole. Selle inimese enda jaoks. Üks väga oluline, suur ja mõnus osa elust jääb olemata.

Njaa, aga sa võtad jällegi enda mätta otsast ju. SINU jaoks on see väga oluliine ja suur osa elust. Aga paljude jaoks ju jällegi pole. Siin Perekooliski on ju niivõrd palju naisi olnud, kes ütlevadki, et neid absoluutselt ei huvita seks. No lihtsal pole huvi, ei ole midagi erilist. Selliste inimeste jaoks pole seks ju üldse suur ega oluline osa elust. Sageli pigem ebameeldiv kohustus, mida tehakse vaid selleks, et partner rahul oleks.

Ja aseksuaalse inimese jaoks ei mängi seks üldse mitte mingit rolli elus.

Inimestel lihtsalt puudub võime mõista ja panna ennast teise rolli.

Täpselt nagu need, kes armastavad lapsi, ei suuda mõista, kuidas kedagi nad täiesti külmaks jätavad. Aga nii on.

Empaatia võiks olla. Ja kui ei mõistagi teist, siis ei pea seda kommenteerima ju kuidagi üleolevalt. Ma võiks ju samuti öelda, et kurb inimestest, kelle elus seks nii suurt ja olulist rolli mängib. Et vaesekesed. Nii palju energiat mingi tühise asja peale.

Ise aseksuaalne ega madala seksuaalsusega pole, aga saan aru küll inimestest, kel teistsugused vajadused kui mul. Mõni ehk lähebki hulluks, kui pole nädal aega saanud. Aga on ka inimesi, kes ei tunne mingit huvi seksi vastu. Mõni jumaldab lapsi, teine ei talu absoluutselt. Mõnele on suhe väga oluline, teist ei huvita kaaslase omamine üldse.

Inimesed on ja jäävad väga erinevateks.

Kui ei suuda aktspeteerida endast või laiast üldsusest erinevat näitab see vaid omaenda rumalust.

Ma ei pidanud “enda heast asjast ilma jätmisega” silmas ainult seksi. Mõtlesin laiemas plaanis. Inimesel jääb üks väga suur, oluline ja mõnus osa elust olemata, kui ta ei ole kunagi kedagi armastanud, kellegagi pere loonud, lapsi saanud.

Ja üleolev ei ole ma mitte kellegi suhtes. Just nimetasin ju, et ei peaks endast erinevaid inimesi diskrimineerima ja põlastama. Samas ei ole ka mõtet eitada, et üks oluline osa nende inimeste elust on puudu, mis inimestel tavaliselt loomuomane on.

Armastus pole ainult romantiline armastus, mis on koos elava paari vahel. Armastada võid ka inimesi ja loomi, kellega koos ei ela. Selleks pole vaja lapsi saada. Kuigi aseksuaalsus ei välista lapsi ja perekonda, võib seksida laste saamiseks või kunstlikult viljastada. Kõik aseksuaalid ei pea seksi rõvedaks, lihtsalt ei tunne huvi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, aga sul on depressioon.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Esileht Pereelu ja suhted ei taha suhet (ilma või koos seksiga)