Esileht Ilu ja tervis Ei taha teist AZ vaktsiini….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Ei taha teist AZ vaktsiini….

Postitas:

Ei hakka isegi kirjutama kui halvasti mul esimese systiga asi lõppes.

Kas Eestis on juba teemaks ka see et teine syst tehakse muu vaktsiiniga? Perearst laiutas kàsi ainult…

+12
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 13:44; 06.05 14:39; 07.05 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ära tee siis

 

Sajad tuhanded ootavad oma esimest süsti kuude viisi, aga siin ikka pirtsutatakse.

+23
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ära tee siis

Sajad tuhanded ootavad oma esimest süsti kuude viisi, aga siin ikka pirtsutatakse.

Tal vist ärevushäire: tuleb politsei ja paneb käed raudu ja siis süstitakse.

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakka isegi kirjutama kui halvasti mul esimese systiga asi lõppes.

kirjuta ikka! väga halvasti ju sul ei läinud, kui siin kirjutad….

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 14:50; 03.05 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil töö juures oli paljudel esimese süstiga igasugu jamasid, teisega mitte kellelgi. Soovitan ikkagi teha.

+30
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AZ-l pidigi rohkematel inimestel esimese süstiga kõrvalmõjusid olema, teise doosiga vähem.

Pfzneri puhul pidi rohkematel inimestel 2. doosiga kõrvalmõjusid olema.

Niiet äkki 2. süstiga pole midagi enam.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 15:44; 30.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pfzneri puhul pidi rohkematel inimestel 2. doosiga kõrvalmõjusid olema.

Aga Pfgnhngneriga kuidas on?

+9
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pfzneri puhul pidi rohkematel inimestel 2. doosiga kõrvalmõjusid olema.

Aga Pfgnhngneriga kuidas on?

Küsi Timmerilt, ma arvan, et tema teab.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 15:44; 30.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära vingu.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis teist süsti mingi muuga ei tehta. Kui loobud, jääd ootele, ehk kuur jääb pooleli. Suvel vast on kõik soovijad vaktsineeritud, saad alustada uue kuuri mõne teise vaktsiiniga.

Muide, teised annavad ka kõrvaltoimeid, Pfizer just teise süstiga (on olnud nt näolihaste halvatust jms lisaks palavikkudele ja halvale enesetundele). Koroona annab siiski paljudes kordades enam ja raskemaid kõrvaltoimeid.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 18:08; 07.05 14:25; 10.05 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, teised annavad ka kõrvaltoimeid, Pfizer just teise süstiga (on olnud nt näolihaste halvatust jms lisaks palavikkudele ja halvale enesetundele).

Mul ei olnud Pfizeriga küll ühtegi kõrvaltoimet, mitte kummagi süsti järel.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 18:20; 01.05 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee kuskil tasulises laboris antikehade test. Siis näed, palju sul esimese süsti järel antikehi on tekkinud. Kui enam-vähem mõistlik tase, siis võid teise süsti ju ka tegemata jätta, kui nii väga kardad, ega keegi ju vägisi sulle seda ei tee. Aga seni on küll uudistes öeldud, et tasub teine süst ära teha, sest esimesega jääb ikka kaitse puudulikuks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu tuttavatest need, kellel pärast esimest doosi oli rohkem kui üks päev väga paha, on pärast teist tunduvalt kiiremini taastunud. Üks päev  põdemist ja tunduvalt kergemini kui esimesel korral.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, teised annavad ka kõrvaltoimeid, Pfizer just teise süstiga (on olnud nt näolihaste halvatust jms lisaks palavikkudele ja halvale enesetundele).

Mul ei olnud Pfizeriga küll ühtegi kõrvaltoimet, mitte kummagi süsti järel.

Sama siin Pfizeriga mõlemad süstid, ainult valus õlg paar päeva.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hakka isegi kirjutama kui halvasti mul esimese systiga asi lõppes.

Kas Eestis on juba teemaks ka see et teine syst tehakse muu vaktsiiniga? Perearst laiutas kàsi ainult…

No aga ära sii tee.

Teise vaktsiiniga algab kõik nullist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, teised annavad ka kõrvaltoimeid, Pfizer just teise süstiga (on olnud nt näolihaste halvatust jms lisaks palavikkudele ja halvale enesetundele).

Mul ei olnud Pfizeriga küll ühtegi kõrvaltoimet, mitte kummagi süsti järel.

Sama siin Pfizeriga mõlemad süstid, ainult valus õlg paar päeva.

No mul ei olnud AZ-ga ka mingeid kõrvalmõjusid peale süstekoha valu paar päeva. Mis me nüüd siis järeldame sellest?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik tuttavaid saanud AZ ja kõige halvem oli olla mehe õel – järgmisel päeval oli palavik ja käsi valutas, teistel oli halvem, aga oli ka neid, kellel midagi viga ei olnud. Teine laks oli kergem olnud.

Aga ega keegi sind sinna süstima vägisi ei vea, ise tead mis teed. Perekool nüüd küll sind aidata ei saa. Aga kurjaks teeb – mina ei ole siiani vaktsiini saanud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Min sain kaks AZ doosi ja polnud mingeid kõrvalnähte. Peale esimest oli käsi veits valus, aga peale teist süsti polnud sedagi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul ei olnud AZ-ga ka mingeid kõrvalmõjusid peale süstekoha valu paar päeva. Mis me nüüd siis järeldame sellest?

Seda, et kõik need vaktsiinid on ok, ja meedia võiks vähem võimendada mingeid üksikuid juhtumeid, mida võib iga ravimi tarbimisel ette tulla.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 18:20; 01.05 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Min sain kaks AZ doosi ja polnud mingeid kõrvalnähte. Peale esimest oli käsi veits valus, aga peale teist süsti polnud sedagi.

Sama siin.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina näiteks ei taha jälle teist pfizeri vaktsiini. esimese süstiga oli kolm päeva palavik ja meeletu peavalu. mul pole kunagi elus olnud nii kaua järjest palavikku ja peavalu pole ammugi olnud. teise süstiga pidi ju veel hullem olema 🙁

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain täna teise doosi AZ vaktsiini. Täitsa elus ja ei ole mingit muutust enesetundes. Esimese doosi järgselt oli väike palavik ja külmavärinad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Enamik tuttavaid saanud AZ ja kõige halvem oli olla mehe õel – järgmisel päeval oli palavik ja käsi valutas, teistel oli halvem, aga oli ka neid, kellel midagi viga ei olnud. Teine laks oli kergem olnud.

Mida sa sogad?! Ise saad aru, mida sa kirjutad või? Kõige halvem oli olla mehe õel, aga teistel oli halvem??? Wtf!?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik tuttavaid saanud AZ ja kõige halvem oli olla mehe õel – järgmisel päeval oli palavik ja käsi valutas, teistel oli halvem, aga oli ka neid, kellel midagi viga ei olnud. Teine laks oli kergem olnud.

<p style=”text-align: center;”>Mida sa sogad?! Ise saad aru, mida sa kirjutad või? Kõige halvem oli olla mehe õel, aga teistel oli halvem??? Wtf!?

Vist pole suurest volbriööst veel päris kaineks saanud?!</p>

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AZ teise doosiga on tegelikult ka selline variant, et kui on määratud kahe doosi vahe 8 nädalata, siis saab valida ka vaheks 12 nädalat. Ka ise ka kahtlen kas lasta teha teist doosi, sest esimese doosiga olid korralikud kõrvalnähud. Ja pidevalt muutuv info AZ kohta ja see et osad riigid juba katsetavad teiseks doosiks ikkagi Pfizerit peale esimest doosi AZ, siis mõtlen veel. Ja võimalik et lükkan kahe doosi vahe pikemaks, äkki selle aja jookusl tuleb uuemat info. Samas tahaks juba vaktsiinipassi märget täisvaktsineeritud, võimalik et varsti tulevad juba piirangute leevendused neile.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 10:08; 03.05 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid esimese doosi järel nt trombiga haiglas (mul sugulane oli, aga teisega), siis ma kah teist ei julgeks teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine ei ole kohustuslik, seega mitte keegi Sind vaktsineerima ei sunni. Eelmise nädala seisuga ei ole Eestis veel arutatud võimalust teha kordussüst teise vaktsiiniga. Mitmetes teistes riikides seda tehakse (Saksamaa) või arutatakse seda võimalust (Soome, Rootsi).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid esimese doosi järel nt trombiga haiglas (mul sugulane oli, aga teisega), siis ma kah teist ei julgeks teha.

proovige kainelt mõelda, kas teil on trombioht või ei ole. näiteks mul geneetiliselt ei ole südame-veresoonkonna haiguste riski (see on väga madal), ka ei ole sugulased nende hädadega kimpus olnud, ma ei suitseta, ma ei söö hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, mu vereõhk on normis, mu kolesterool on normis, verehüübe haigusi ei ole ja ma olen normaalkaaluline. liigun keskmiselt, joon palju vett. olen leidnud, et mul on risk olematu. julgen teha selle süsti küll.

kas te teate, et lennusõidul tekkiv tromboos on palju sagedasem, kui vaktsiini teel saadav? lennukiga sõidate? kardate?

 

 

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 14:50; 03.05 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olid esimese doosi järel nt trombiga haiglas (mul sugulane oli, aga teisega), siis ma kah teist ei julgeks teha.

proovige kainelt mõelda, kas teil on trombioht või ei ole. näiteks mul geneetiliselt ei ole südame-veresoonkonna haiguste riski (see on väga madal), ka ei ole sugulased nende hädadega kimpus olnud, ma ei suitseta, ma ei söö hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, mu vereõhk on normis, mu kolesterool on normis, verehüübe haigusi ei ole ja ma olen normaalkaaluline. liigun keskmiselt, joon palju vett. olen leidnud, et mul on risk olematu. julgen teha selle süsti küll.

kas te teate, et lennusõidul tekkiv tromboos on palju sagedasem, kui vaktsiini teel saadav? lennukiga sõidate? kardate?

Mina isiklikult ei karda AZ teist doosi, aga arvan et äkki kui saaksin teise doosina Pfizerit näiteks, oleksin uute tüvede vastu äkki rohkem kaitstud. Arvan et selle pärast mimed riigid seda varianti ka kaaluvad, Eesti kahjuks veel mitte.
Nendest väga üksikutest kes on saanud trombi peale vaktsineerimist- pole ju suudetud leida põhjusi miks nii juhtus. Pole mingeid ridkigruppe ega soodustavaid tegureid. On lihtsalt inimesed kes saavad sellise immunvastuse et tekib tromb.

 

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 10:08; 03.05 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ära tee siis

Sajad tuhanded ootavad oma esimest süsti kuude viisi, aga siin ikka pirtsutatakse.

Kus kohas sa välja lugesid pirtsutamise? Kui ei tea kõrvalmõjudest suurt midagi siis ära räägi ka kaasa lihtsalt. Teema oli selleks et arutleda kas on teisi samas olukorras veel.

Lisaks hakkasin nàdalaid varem asjaga tegelema, et mu doos ei làheks raisku ja keegi selle omale saab.

Tänaseks on kardioloogiga koos otsustatud, et teist systi ma ei tee.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 13:44; 06.05 14:39; 07.05 23:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Ei taha teist AZ vaktsiini….