Esileht Ilu ja tervis Ei taha teist AZ vaktsiini….

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Ei taha teist AZ vaktsiini….

Postitas:

Meie tegime eile hommikul  2. süsti, 4 inimest. Peale 1. AZ süsti olid kolmel kõrvaltoimed – ühel väikesed, kahel suuremad, kaks päeva, palavik, külmavärinad, lihasvalu. Peale 2. süsti ei olnud kellelgi midagi, no kohe mitte midagi. Üks ütles, et tunneb nagu oleks mingi tableti võtnud, pisut imeväikest uimasust, aga üldiselt kui ei oleks süsti saanud, ei oleks seda ka tähele pannud (nüüd jälgis ja kartis ja märkas või arvas märkavat midagi imekerget).

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 18:08; 07.05 14:25; 10.05 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain AZ teisipäeval, kerge iiveldus. Kolmapäeval iiveldus tugevnes, kange lihas ja peavalu, palavik 38.6.  Tohutud külmavärinad ja südamekloppimine.Neljapäeval samad sümptomid ,palavik 37.6. Täna palavikuvaba päev peavalu ja iiveldusega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 14:52; 09.05 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just arstide portaalist mu.ee uudist, et ravimiametile on teatatud 6. mai seisuga umbes sajast Pfizeri vaktsiinide järel haigestumisest, üks kord pärast Modernat ja mitte ühtegi korda pärast AstraZenecaga vaktsineerimist. Null teadet. Ometi seda tehtud ka 40 000 inimesele kaks doosi. Nii et pole see AZ nii hull midagi.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.05 17:27; 07.05 19:02; 19.05 20:52; 20.05 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just arstide portaalist mu.ee uudist, et ravimiametile on teatatud 6. mai seisuga umbes sajast Pfizeri vaktsiinide järel haigestumisest, üks kord pärast Modernat ja mitte ühtegi korda pärast AstraZenecaga vaktsineerimist. Null teadet. Ometi seda tehtud ka 40 000 inimesele kaks doosi. Nii et pole see AZ nii hull midagi.

Mis haigestumist sa silmas pead?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 17:32; 19.05 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just arstide portaalist mu.ee uudist, et ravimiametile on teatatud 6. mai seisuga umbes sajast Pfizeri vaktsiinide järel haigestumisest, üks kord pärast Modernat ja mitte ühtegi korda pärast AstraZenecaga vaktsineerimist. Null teadet. Ometi seda tehtud ka 40 000 inimesele kaks doosi. Nii et pole see AZ nii hull midagi.

Mis võib tähendada, et vaktsiin mõjub vanainimeste vähem ja kuna just nemad on algusest peale pigem Pfizerit ja Modernat saanud, siis ongi loogiline, et nende vaktsiinide seast haigusjuhte tuleb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ikka COVID-19 haigestumist pidasin silmas. Muidugi on üks põhjus, et Pfizerit tehti rohkem vanainimestele hooldekodudes ja meedikutele haigemajades, kust on nakkust kergem saada. Kuid samas on AZ vaktsiini tehtud päästjatele, politseinikele, õpetajatele, kes on nooremad, liiguvad ringi aktiivselt ja politseinikud ilmselt puutuvad kokku samavõrra erinevate inimestega, nagu näiteks kiirabitöötajad, kes on Pfizeriga vaktsineeritud. Seega, ikkagi on ka sellel AZ saanud seltskonnal võimalusi nakkust saada – kas pole seejuures null ametlikku juhtu pisutki positiivne külg selle niigi madala renomeega vaktsiini juures?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.05 17:27; 07.05 19:02; 19.05 20:52; 20.05 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain AZ teisipäeval, kerge iiveldus. Kolmapäeval iiveldus tugevnes, kange lihas ja peavalu, palavik 38.6. Tohutud külmavärinad ja südamekloppimine.Neljapäeval samad sümptomid ,palavik 37.6. Täna palavikuvaba päev peavalu ja iiveldusega.

ma sain ka teisipäeva lõuna ajal. öösel tekkis palavik 37,5, lihasvalu ja üleüldine räbal tunne. järgmise päeva lõunaks olid kõik nähud kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin just arstide portaalist mu.ee uudist, et ravimiametile on teatatud 6. mai seisuga umbes sajast Pfizeri vaktsiinide järel haigestumisest, üks kord pärast Modernat ja mitte ühtegi korda pärast AstraZenecaga vaktsineerimist. Null teadet. Ometi seda tehtud ka 40 000 inimesele kaks doosi. Nii et pole see AZ nii hull midagi.

Väga huvitav statistika. Mina tean oma asutusest umbes kymmet inimest, kes on olnud haiged ka peale vaktsineerimist. Jah, õnneks on nad olnud väga kergelt haiged.

Aga see statistika ei saa kyll pädev olla.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 13:44; 06.05 14:39; 07.05 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ikka COVID-19 haigestumist pidasin silmas. Muidugi on üks põhjus, et Pfizerit tehti rohkem vanainimestele hooldekodudes ja meedikutele haigemajades, kust on nakkust kergem saada. Kuid samas on AZ vaktsiini tehtud päästjatele, politseinikele, õpetajatele, kes on nooremad, liiguvad ringi aktiivselt ja politseinikud ilmselt puutuvad kokku samavõrra erinevate inimestega, nagu näiteks kiirabitöötajad, kes on Pfizeriga vaktsineeritud. Seega, ikkagi on ka sellel AZ saanud seltskonnal võimalusi nakkust saada – kas pole seejuures null ametlikku juhtu pisutki positiivne külg selle niigi madala renomeega vaktsiini juures?

mul tuttava vanemad AZ-i saanud ja jäid koroonasse. Haiglaravi ei vajanud!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta, kui palju on meie hulgas hädiseid ja otsustusvõimetuid inimesi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mina isiklikult olen küll vägagi õnnelik, et ei pea teist doosi saama … tegelikult olen enda peale isegi vihane, et esimesegi teha lasin. mul perearstikeskuse õde märtsis raius nagu rauda, et nemad tulevikus enam üldse muid vaktsiine peale AZ ei saa ja ma võtku või jätku. kuna põdesin koroona läbi aasta alguses, siis mulle piisas ühest doosist, aga juba selle kõrvalnähud olid piisavalt jubedad, et praegu küll siiralt kahetsen, et neid uskuma jäin ja korralikuma vaktsiini ootele ei jäänud 🙁

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain AZ teisipäeval, kerge iiveldus. Kolmapäeval iiveldus tugevnes, kange lihas ja peavalu, palavik 38.6. Tohutud külmavärinad ja südamekloppimine.Neljapäeval samad sümptomid ,palavik 37.6. Täna palavikuvaba päev peavalu ja iiveldusega.

ma sain ka teisipäeva lõuna ajal. öösel tekkis palavik 37,5, lihasvalu ja üleüldine räbal tunne. järgmise päeva lõunaks olid kõik nähud kadunud.

Vedas siis, mul teisipäevast saati kehv olla, 2 viimast päeva küll palavikuta aga meeletu südamekoppimine ja iiveldus. N+R olin haiguslehel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 14:52; 09.05 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sugulane sai 6 kuud peale koroona põdemist pfizeri süsti ja kannatas ka väga tugevate kõrvaltoimete käes, külmavärinad, palavik, peavalu, luuvalu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 18:08; 07.05 14:25; 10.05 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine az süst tehtud ja nädal möödas. Esimesega pea andsin otsad, aga teisega tõesti pm polnudki midagi. Julgustan!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine AZ tehtud ja mitte mingeid kõrvalnähte, nädal möödas. Seevastu esimesega oli 24 tundi 38 palavik, südamekloppimine ja üldine halbolek u 3 päeva, mis möödus.

Olen rahul, et olen oma vaktsiinikuuriga lõpule jõudnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain Astra veebraris ja kerged kõrvalnähud: järgmisel päeval süstikäsi kange ja väsimus. Teise doosiga aprillis polnud midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, ma lugesin just kusagilt, et kui oled varem põdenud, siis see ainus vaktsiinidoos tekitabki rohkem kõrvaltoimeid võrreldes mittepõdejatega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.05 17:27; 07.05 19:02; 19.05 20:52; 20.05 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, ma lugesin just kusagilt, et kui oled varem põdenud, siis see ainus vaktsiinidoos tekitabki rohkem kõrvaltoimeid võrreldes mittepõdejatega.

Ma sain pärast põdemist AZ ja null kõrvaltoimet peale käevalu. Olin valmis hulleimaks, varusin ööseks voodi kõrvale erinevad valuvaigistid/palavikualandjad, kraadiklaasi ja pudeliga vett, kuid midagi ei läinud vaja. Abikaasal täpselt sama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 17:32; 19.05 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on endiselt ju hästi individuaalne. Mina ka sain pärast põdemist AZ ja kõrvaltoimed olid raskemad kui koroonapõdemine. Koroona tähendas mulle vaid nohu ja paar päeva lõhnakadu, vaktsiini järel tekkis mõõdukas palavik, luuvalud, väsimus, peavalu. Nii et mina mahtusin just täpselt selle uuringu sisse, et pärast põdemist on vaktsiinil rohkem kõrvalmõjusid. Kuid need ei häirinud mind, peamine on ju, et oled nüüd rohkem kaitstud. Põdemine+vaktsiin on ka selles mõttes hea kombinatsioon, et põdemise järel tekivad ühed seda tüüpi antikehad, mida vaktsiin anda ei saa, tehniliselt pole see võimalik. Seega kaitse on mitmekesisem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.05 17:27; 07.05 19:02; 19.05 20:52; 20.05 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine AZ saadud eile ja ainuke kõrvalnäht on käevalu. Esimesega olin 36h pikali maas ja väga halb oli ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Ei taha teist AZ vaktsiini….