Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei taha tööl käia

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: Ei taha tööl käia

Postitas:
Kägu

Sellele 62-aastasele põlveproteesiga vinguviiulile sobiks telefonimüük hästi. Nii palju, kui toote reklaamimiseks vaja, saab vene keelt juurde õppida ja töötajapoolne tekst on nagunii paberil. Ja kui ikka ühtegi venekeelset sõna suust ei saa, siis helistab ainult eestlastele.

Ja sulle sobiks ka end viisakamalt väljendada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elud on erinevad. Tippspetsilist finantsvaldkonnas. Suvel just töötangi, paljud projektid j kliendid puhkusel, väga väike koormus, samas täispalk jookseb. Õhtul pikalt valge, chill j grill. Külmal ajal ei taha Eestis toastki välja minna, rõve ja pime. Puhkan pikalt soojal maal just november kuni märts.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvel on just hea tööd teha. Koormus on väike, saab kodukontori päevi teha. Pole ju raske paarile e-kirjale vastata. Sisulised asjad algavad uuesti augusti teisel poolel.

Elan oma majas, saan rahulikult terrassil olla koos sülearvutiga. Kui ei viitsi midagi teha, siis loen raamatut, käin basseinis ujumas. Ma ei taha näiteks üldse suvel kuskil käia. Tüütu tegevus. Parem vedelen kodus. Süüa pole ka eriti vaja teha. Vihmase ilmaga eelistan kontoris olla.

Kõik töökohad ei võimalda kodukontorit teha ja siis võibolla ka ei tahaks iga päev tööl olla. Õhtud on pikalt valged ja jõuab mõnel etendusel käia või kellelgi külas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiiumaa oli nõuka ajal vene sõjaväelasi täis ja isegi rannas jalutamas käimiseks pidid olema valmis vene keeles aru andma, mis sul sinna asja oli. Heltermaa sadamas oli pograde valvepost ja seal suheldi ainult vene keeles. Kärdla ja Käina  keskkoolide vene keele õpetus oli väga heal tasemel.

Heltermaa sadamas ei pidanud nende piirivalvuritega küll sõnagi rääkima. Milleks? Ja rannas jalutades aru anda tuli vast korra elu jooksul, kui selline imejuhus oli. Hiidlased valdavalt kahtlemata ei oska vene keelt, kui välja arvata vene sõjaväes käinud mehed. Koolides hea tase? No vaevalt küll.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks elud on erinevad. Tippspetsilist finantsvaldkonnas.

Nagu siia Perekooli keegi muu ka satuks kui tippspetsialistid ????

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu siia Perekooli keegi muu ka satuks kui tippspetsialistid ????

Jälle see vingats, kes ei usu midagi, sest tema ei ole või tal nii pole. Ära tüütad juba!

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja rannas jalutades aru anda tuli vast korra elu jooksul, kui selline imejuhus oli.

No kui sa korra elus Hiiumaal ujumas käid, siis jah. Kui sagedamini käisid, ma lapsepõlves käisin ikka igal suveõhtul ja palavamatel päevadel ka korduvalt, siis sai ikka piirikaid ka igapäevaselt kohatud. Ausalt öeldes sain neid vahel ka provotseeritud pisut, teismeliste asi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiiumaa oli nõuka ajal vene sõjaväelasi täis ja isegi rannas jalutamas käimiseks pidid olema valmis vene keeles aru andma, mis sul sinna asja oli. Heltermaa sadamas oli pograde valvepost ja seal suheldi ainult vene keeles. Kärdla ja Käina  keskkoolide vene keele õpetus oli väga heal tasemel.

Hiiumaal kõik suved veetnuna ei olnud mul mingit kokkupuudet vene sõjaväelastega va kui nad ühtul meid rannast ära ajasid. See on umbes sama loll jutt, kui et Tapal nüüd kõik räägivad vabalt Taani ja Inglise ja vist ka prantsuse keelt, kuna neid sõjaväelasi on seal rohkem kui Tapa linnas endas tööealisi elanikke.
Mu siin elav näide hiiumaalt, 63 aastat vana. Vene keel koolis 4 – ta ei saa pikemast lausest kui kolm sõna aru.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50, elanud terve elu poole kohaga Hiiumaal, poole kohaga Tallinnas, vene keelt ei räägi. Hiiumaal pole vene keelt õieti iialgi kuulda olnud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50, elanud terve elu poole kohaga Hiiumaal, poole kohaga Tallinnas, vene keelt ei räägi. Hiiumaal pole vene keelt õieti iialgi kuulda olnud.

Inglise keelt räägid vähemalt puhtalt?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja rannas jalutades aru anda tuli vast korra elu jooksul, kui selline imejuhus oli.

No kui sa korra elus Hiiumaal ujumas käid, siis jah. Kui sagedamini käisid, ma lapsepõlves käisin ikka igal suveõhtul ja palavamatel päevadel ka korduvalt, siis sai ikka piirikaid ka igapäevaselt kohatud. Ausalt öeldes sain neid vahel ka provotseeritud pisut, teismeliste asi.

Elasin esimesed 20 aastat 500 meetrit rannast, suvel olime seal varavalgest hilisõhtuni. Kui sa just paadiga merele ei paarutanud, ei huvitanud see kedagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inglise keelt räägid vähemalt puhtalt?

Jah, C1 tasemel. Lisaks räägin suhtlustasemel soome, rootsi ja prantsuse keelt.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud on kodus ilma tööta, neid ei võeta lihtsalt tööle.

Paljud on omal süül töötud. On neud üli-mega kõrgharituid, kes ei paindu kriipsugi madalamat tööd/tasu tegema (ei, ma ei räägi neist, keda nö koristaja kohale ei võeta, et liiga haritud).
On neid harimatuid, ked kujutabad ette, et ainuüksi tema isiku eest tuleks tööandjal tuhandeid välja läia.
On neid, kellel on sada nõudmist ja “õigust”.
On lihtsalt lolle, laisku, sõltuvustega ja muidu püsimatuid tegelasi.
Need, kes on nõus ja võimekad, on ammu oma koha leidnud. Kirjeldatud onu on lihtsalt üks rahulolematu ja saja probleemiga inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vou-viu, vaata kuidas sa kirjutad, näpuvead sees igal pool. Nii lihtne sinu jaoks kõik, muudkui õpi aga selgeks võõrkeel ja auto juhtimine, sa ikka saad aru, et mõlemad on pikem protsess ja inimene on 60+?

Mina parandan oma näpukad ära, aga sinu vingatsist onu see kuidagi ei aita.

Pikad protsessid? Sain aru, et ta on juba jupp aega töötu? 62, aga mitte 102. Aga muidugi kui on juba kärss kärnas ja maa külmunud, siis tulebki ainult hädaldada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, tee oma sugulasest eraldi teema, kui see sul nii hinge peal on, ära solgi TA teemat ära!

No ta on inimene, kellel on iga lahenduse jaoks uus probleem. Sobiv paar selle onuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aga tõesti ikka on veel kuskil keegi, kes hirmsasti tahab, aga kohe mitte kuskile ei saa – siis tuleks äkki peeglisse vaadata ja asja üle mõelda. Kui ise ei oska, võta mõni lähedane või karjäärinõustaja appi.

Väga hea, et sa oma tarkusega siin olekd. Mis kohta sa soovitaksid mu onule, kes on 62 ja tahaks väga tööd teha. Vähemalt kakssada CVd on on saadetud ja kaks vestlust. Valmis kolima ükskõik kuhu Tallinna, Rakvere, Tartu, Narva lähistel. Valmis tegema ükskõik mida, mis ei hõlma treppe, kükitamist ja suri raskuseid. Tal on põlveprotees.

Hariduselt kõrgharitud (klassikaline)muusik, kuid kahjuks see karjäär katkes, kui vigastas raskelt rannet. Pilli mängida ja väga peenikesi toimetusi nagu nõelumine näiteks teha ei saa, muidu ei sega. Eluaegne hobimesinik. Aga enne kui nooremad üle võtsid, ameti poolest 30 aastat kutseharidusega kondiiter. Neid kohti, kus praegu torte tehakse, on kahe käe näppudel üles lugeda. Ise ta kodus äri püsti ei saa panna – ei ole sellist sisseseadet ja see ei mahuks ka majja ning päris üksi kõike alates varumisest ja valmistamisest kuni lõpetades turundamise ja turustamisega ka nagu ei tee.

Kaks korda on valvuripositsioonile peaaegu tööle kutsustud, ei sobi, sest vene keel väga kehv. Kojamehe kohale on kordi kandideerinud, aga no talvise lumeloopimise pärast ei ole võetud. Kord kutsuti haljastustööliseks – ei saa, need põlved. Postiljoniks ei saa, sest autojuhiluba pole. Muusikaõpetust andma ei sobi, sest igasugused teadmised pedagoogokast puuduvad ning tema enda sõnul ei tunne ta enam isegi nooti korralikult. Ühes koolis käis vestlusel, lootis…aga öeldi, et noh et vana. Muidugi mitte otse näkku, aga tehti selgeks, et vat muusikaõpetajaid piisavat. Ja ta ei saa midagi ka ette mängida. Niisiis, nimeta konkreetne töökoht?

Ega sellised ei saagi kuhugi. Pole mingit haridust. Hakkaja inimene korraldab oma kondiitri-ja pagariäri nipsust ära. Hea pead olema ja kliente on murdu. Loomulikult tehakse alates sisseostust kuni lõpptarbijaga suhtluseni kõik ise:) mis mõttes ei suuda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiiumaa oli nõuka ajal vene sõjaväelasi täis ja isegi rannas jalutamas käimiseks pidid olema valmis vene keeles aru andma, mis sul sinna asja oli. Heltermaa sadamas oli pograde valvepost ja seal suheldi ainult vene keeles. Kärdla ja Käina keskkoolide vene keele õpetus oli väga heal tasemel.

Hiiumaal kõik suved veetnuna ei olnud mul mingit kokkupuudet vene sõjaväelastega va kui nad ühtul meid rannast ära ajasid. See on umbes sama loll jutt, kui et Tapal nüüd kõik räägivad vabalt Taani ja Inglise ja vist ka prantsuse keelt, kuna neid sõjaväelasi on seal rohkem kui Tapa linnas endas tööealisi elanikke.

Mu siin elav näide hiiumaalt, 63 aastat vana. Vene keel koolis 4 – ta ei saa pikemast lausest kui kolm sõna aru.

No siis eriliselt juhm ja andetu, pole millegagi kiidelda ju

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina parandan oma näpukad ära, aga sinu vingatsist onu see kuidagi ei aita.

Pikad protsessid? Sain aru, et ta on juba jupp aega töötu? 62, aga mitte 102. Aga muidugi kui on juba kärss kärnas ja maa külmunud, siis tulebki ainult hädaldada.

Kas koolivaheaeg?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ei taha tööl käia