Esileht Tööelu, raha ja seadused. ei taheta tööd mida pakun

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: ei taheta tööd mida pakun

Postitas:

Räägitakse et masu, inimesed tööta, haigekassat pole ja seis nutune…Ma töötan koristusfirmas, mul on pisike tööots, 2 korda nädalas 2h korraga, teen seda haigekassa saamiseks ja otsustasin et otsin kellegi enda asemele kuna suvi tulemas, tahaks lastega liikuda jne, aga mitte keegi pole huvitatud! nädalaid uurisin tuttavate käest, lõpuks panin kuulutuse lehte. Kui palganumbrit kuuldakse, tänatake ja lõpetatakse kõne. on jah väike palk aga tööd ka ju väga vähe vaja teha, tunni hind 2 euri, aga sotsmaks makstakse ära, haigekassa kindlustus tagatud…oeh, olen üllatunud.

Rapla linnaga tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigekassat ei saa ju nii väikse palgaga. Ravikindlustuse saamiseks peab sotsmaksu ikka vähemalt miinimupalga pealt maksma. Kas tõesti on mõni tööandja nii napakas, et võtab tööle inimese, kes teeb kuus ca 18 tundi tööd ja saab ca 36 ¤ palka, aga maksab tema pealt miinimumpalgalt sotsmaksu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:17; 04.04 23:20; 05.04 13:25; 05.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sina tahad suvel vabalt liikuda, siis miks sa arvad, et teised seda ei taha? inimesed lihtsalt ei taha end suvel sümboolse tasu eest kinni panna, sügisel pakkudes leiaks kindlasti huvilisi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka 36 ¤ eest ei viitsiks sellist tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no on ju vanu inimesi kes nagunii ei liigu suvel, töö oleks vahelduseks, et end asjaliku-vajalikuna tunda, näiteks.

firma on suur, maksavad jah sotsmaksu miinimumpalga pealt. mis neil üle jääb?

igal juhul tundub et inimesed elavad siiski hästi! ainult mõttetu hala…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean mitme koristusfirma tegemisi ja sama lugu. Väga raske on leida koristajaid, vaja kas päevasel ajal või õhtul mõni tunnike tööd teha – ei ole soovijaid. Ei ole see rahahäda nii suur kui kisa. Ja töötud eelistavad toetustega kodus lösutada või mustalt töötada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 23:02; 06.04 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tean mitme koristusfirma tegemisi ja sama lugu. Väga raske on leida koristajaid, vaja kas päevasel ajal või õhtul mõni tunnike tööd teha – ei ole soovijaid. Ei ole see rahahäda nii suur kui kisa. Ja töötud eelistavad toetustega kodus lösutada või mustalt töötada.[/tsitaat]

MIna arvan, et koristusfirmasse inimesed ei julge minna. Praegu õpetatakse koristamist kutsekooliski erialana. MIna küll tunnen, et ei oskakski sellist tööd teha. Kõik need sada kemikaali ja hulk erinevaid lappe ja moppe, mis neil kärudes on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:17; 04.04 23:20; 05.04 13:25; 05.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lisse kirjutas:[/small]
[tsitaat]no on ju vanu inimesi kes nagunii ei liigu suvel, töö oleks vahelduseks, et end asjaliku-vajalikuna tunda, näiteks.

firma on suur, maksavad jah sotsmaksu miinimumpalga pealt. mis neil üle jääb?

igal juhul tundub et inimesed elavad siiski hästi! ainult mõttetu hala…
[/tsitaat]
ma ei tea, mis nende vanainimestega siis suvel juhtub, et nad liikumisvõime kaotavad? Enamus mu tuttavaid vanureid on just suvel liikuvamad, kepsutavad maale aiamaad rohima hoopis ja kindlustuson neil ka riigi poolt olemas.
Lisaks arvestab enamik inimesi sinna sisse ka sõidukulu – kuskilt mujalt ju selle jaoks kohale ei tule, peab ikkagi jalgsimatka kaugusel siis olema. Päevas kulub seega kindlalt oma 3 tundi ja tasu selle eest 2 ¤?! Kui inimene aga töötutoetust või töötukindlustushüvitist saab, siis selle ta ju niisuguse otsaga kaotab. Lastega kodusoleval emal pole ehk jälle last kuhugi jätta, pealegi vanemahüvitis veel jookseb ehk.
LHP-l olles sellist raha teenides aga tuleb arvestada, et kui pärast \”päris\” tööle minna ja näiteks kondatakse, siis koondamishüvitist saab ka vaid selle miinimumi pealt – 36¤ kuus viib ju keskmise kohe alla, kui hiljem ei jõua üle 12 kuu uuesti tkh-d üles töötada.
Pigem sobiks selline ots mõnele keskkooliõpilasele taskuraha teenimiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 23:37; 09.04 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lausa koomiline teemaalgatus, eriti veel siinseid koristusteemasid vaadates. Miinimumsumma mida ma neis näinud olen oli vist 15¤, reeglina ikka 25¤+ ühe otsa eest. Üks asi on olude sunnil võtta vastu täiskoha, kuid miinimumpalgaga töö a hoopis teine asi selline 2x2h ots nädalas.

Muidugi kõlab sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse ehk 91,75 euro maksmine kuus 36 eurose palga pealt paraja muinasjutuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin nõus seda põhitöö kõrvalt tegema (kui see muidugi põhitööd segama ei hakka). Aga suvisel ajal teen ma põhitööl puhkuseasendusi, nii et töökoormus on 2x suurem ja mingeid lisaotsi pole võimalik võtta.
Vaevalt et päris töötud seda tööd tahaksid: ka töötutel on ju HK, ja töötuabiraha on siiski suurem kui selline töötasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan puhastusteenuseid pakkuvas firmas töödejuhatajana.Koristajatel on tavaliselt 0,5kohta,palk 5tunni eest 6*nädalas 165 eurot.See ,et haigekassat ei saa kui ei ole alampalk ei vasta tõele,kõikidel on haigekassa ja maksud makstud.Ja tänapäeval peabki õppima ,sest objekti haldajate nõudmised on suured ja oskamatutega on palju jama ja pahandusi.Koristajate tavaline tunnitasu on 1,80 miinus maksud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:36; 05.04 09:48; 05.04 11:46; 05.04 12:26; 05.04 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Idioodid, isegi postiljon saab rohkem! 3,2EUR tund, miinus maksud. Teen lisatöö kõrvalt, makstakse 2 tunni pealt, kuigi mul kulub hommikul vaid 1,5 tundi. Liigun värskes õhus, vaikne ja rahulik. Miks ma peaks ennast mingis koristusfirmas kemikaalidega mingi näruse 1,8-2 euro pärast tapma???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 11:35; 05.04 11:54; 05.04 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Haigekassat ei saa ju nii väikse palgaga. Ravikindlustuse saamiseks peab sotsmaksu ikka vähemalt miinimupalga pealt maksma. Kas tõesti on mõni tööandja nii napakas, et võtab tööle inimese, kes teeb kuus ca 18 tundi tööd ja saab ca 36 ¤ palka, aga maksab tema pealt miinimumpalgalt sotsmaksu?[/tsitaat]

Uuri seadust – sotsmaksu tasumise osas on erisusi. Antud juhul on tõesti ebatõenäoline, et asutus maksab sellise töömahu puhul sotsmaksu alammäära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsmaks või ei. Aga panna ennast 2x nädalas mingi tööga kinni, selleks, et saada korra pealt 4 euri? Mis mõttes? Tõenäoliselt leiab suveks normaalsema pakkumise, kasvõi kuhugi rohima või marju korjama. Ja siis see 4-euri-ots oleks nagu kivi kaelas. Loomulikult pole keegi sellega nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline IDIOOT hakkab postiljoniks?????Ära sõima siin teisi ega sa ise ka parem pole,ja see kes arvab ,et koristaja hõljub kemikaalide pilves ei tohikski kunagi koristajaks hakata,vaesed tööandjad kes sellise jobu endale saaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:36; 05.04 09:48; 05.04 11:46; 05.04 12:26; 05.04 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll MÄRKSA parem, ega siis postiljoni amet pole mul põhitöö! Põhitöö toob ikka üle 1000 euro netos sisse, aga kuna ma olen vähese unega ja hommikuti vara üleval, siis mõnus ju natuke jalutada. Teen kiiresti ära ja netos mingi 125 eur kuus lisaks saada ei ole ka paha. Tahad sa väita, et koristaja ei kasuta kemikaale? Et soodalahusega ja äädikaveega hõljub ringi ja lööb pinnad läikima? Kuna põhitöö mul kontoris, siis ma ikka näen pikemalt tööle jäädes neid koristajaid ja nende mahukaid kärusid. Või näiteks käisin just lähetuses Belgias ja 5 tärni hotellis juhtusin ka koristaja käru nägema. Kemikaalide valik oli muljetavaldav. Igatahes, seda tööd nii sandi palga eest ei ole täie mõistusega inimene nõus tegema. MOTT.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 11:35; 05.04 11:54; 05.04 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täie mõistusega inimene ,kes teenib 1000 euri ja sellega siin hüppab ei lähe postiljonina tööle.Õppinud koristaja oskab kemikaale kasutada ja hoolduskoristuses eikasuatata kemikaale vaid puhastusvahendeid ,mis on neutraalsed.teie koristaja siis eemaldab teil kontoris iga päev hullult mutust,setet ja teeb eritöid nagu ma aru saan.või on teda palganud firma nii rikas et ostab kodukeemiat mida puhastusteenuseid pakkuvad firmad kunagi ei kasuta ja nö keemiat kasutatakse ainult eritöödeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:36; 05.04 09:48; 05.04 11:46; 05.04 12:26; 05.04 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle mulle hea põhjus, miks mitte? Kui ma oleksin nagunii hommikul kell 5 üleval? Ja mulle meeldib liikuda, kuna põhitöö on kontoris arvuti taga. Mõistust on mul piisavalt, et üle 1000 netos teenida, kade oled või? Neutraalsed puhastusvahendid, irwwww 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 11:35; 05.04 11:54; 05.04 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida sa irvitad võhik,neutraalsed üldpuhastusvahendid jäävad vahemikku 6-8ph ja nendega saab igapäevase hoolduskoristuse teha väga edukalt aga no sinusugune kasutab ilmselt igapäev Cillitit ja Ace.ja et vanitoa ja kögivalamu furnituurid läigiksid kasutatakse klaasipuhastusvahendit mitte mingit keemiat millega need hoopis pekki keeratakse.tundub ,et sul ikka ei ole nii palju ajusid kui sa arvad endal olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:36; 05.04 09:48; 05.04 11:46; 05.04 12:26; 05.04 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vbl asub sinu pakutav koht kohas kuhu potensiaalne tegija ei pääse. Rapla on suht suur linn, nt minu pensionärist ema ei hakkaks sellise tasu pärast 3-4 km kõmpima (kuna bussiga sõitmine ei tasu ära või siis sinna buss ei viigi).
see mis sinule sobib, ei pruugi teistele sobida.
Rapla on ju aedlinn, ametiasutused asuvad keskuses põhiliselt, aga nt minu vanematel on sinna 3-4 km minna kuigi elavad Raplas ja suures elamurajoonis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga orjatöö on pakkumine, raha vähe, et kohustust võtta. Ei imesta, et keegi ei taha end kinni panna sellise raha eest. Lapsehoolduse ajal lausa kahjulik, kui hiljem vaja töötukindlustust taodelda.

Kui inimene aga käib muidu tööl ja tema alalises töökohas makstakse ta pealt sotsiaalmaksu, nii et tal on haigekassa, siis see \”kohakasutus\” võib olla ükskõik mis summa eest ja tööandja maksab just selle pealt maksud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristaja on ka inimene ja kui neid ei oleks siis upuksite kõik oma tekitatud saasta sisse-olete seda mõelnud v?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.04 08:36; 05.04 09:48; 05.04 11:46; 05.04 12:26; 05.04 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Töötan puhastusteenuseid pakkuvas firmas töödejuhatajana.Koristajatel on tavaliselt 0,5kohta,palk 5tunni eest 6*nädalas 165 eurot.See ,et haigekassat ei saa kui ei ole alampalk ei vasta tõele,kõikidel on haigekassa ja maksud makstud.Ja tänapäeval peabki õppima ,sest objekti haldajate nõudmised on suured ja oskamatutega on palju jama ja pahandusi.Koristajate tavaline tunnitasu on 1,80 miinus maksud.[/tsitaat]

Selleks, et haigekassat saada, peab olema sotsmaks vähemalt miinimumpalga pealt makstud. Ausalt kohe, ma ei valeta. Välja arvatud need, kellel on nagunii ravikindlustus olemas (tudengid, pensionärid, alla 3aastase lapse vanemad). Mitme tööandja puhul võib sotsmaksu miinimumkohustus nende vahel ära jaguneda, aga kui kaks kuud pole makstud miinimumi pealt sotsmaksu (välja arvatud haiguselehel oldud aeg), siis ravikindlustus katkeb. Palk muidugi võib väiksem olla kui miinimum, aga sotsmaks miinimumi pealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:17; 04.04 23:20; 05.04 13:25; 05.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uuri seadust – sotsmaksu tasumise osas on erisusi. Antud juhul on tõesti ebatõenäoline, et asutus maksab sellise töömahu puhul sotsmaksu alammäära.[/tsitaat]

Aga sina uuri algset postitust, millele mina vastasin. Teemaalgataja väidab, et sellise töömahuga saab ravikindlustuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.04 20:17; 04.04 23:20; 05.04 13:25; 05.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole rahulik, ma kasutan soodat ja äädikat ja sidrunit, ei mürgita perekonda ei ACE ei mingi muu saastaga 🙂 Põhiteema oli ju ikka selles, et koristajale pakutakse ebanormaalselt vähe raha sellise töö eest. Ikkagi, kokkupuude ka \”neutraalsete\” puhastusvahenditega (milledel on ikka peal silt, et sissehingamine kahjulik) jne jne. Mina väärtustaks koristajaid ikka palju kõrgemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.04 09:04; 05.04 11:35; 05.04 11:54; 05.04 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läheks küll postiljoniks, kui satuks selline pakkumine ette ja lapsi poleks. kuigi teenin 1500 euri kuus. aga 1,5h trenni, mille eest makstakse.. mulle meeldib jalutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina läheks küll postiljoniks, kui satuks selline pakkumine ette ja lapsi poleks. kuigi teenin 1500 euri kuus. aga 1,5h trenni, mille eest makstakse.. mulle meeldib jalutada. [/tsitaat]

ehh, ma olen ka sama mõelnud. ehkki teenin ka ilusti, aga kodus, istuv töö, arvuti taga. peaks vist isegi uurima seda asja konkreetsemalt. kui kodu lähedal oleks, siis heameelega teeks. koristamist ma vihkan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koristaja amet on tegelikult tähtis- muidu upuksime tõesti saasta sisse ära. tänapäeval peab koristajal olema haridus ja selle eest pakutakse nii nigelat palka, ilmselt pudelikorjamisega teeniks ka rohkem … tööandjad ikka nöörivad julmalt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]koristaja amet on tegelikult tähtis- muidu upuksime tõesti saasta sisse ära. tänapäeval peab koristajal olema haridus ja selle eest pakutakse nii nigelat palka, ilmselt pudelikorjamisega teeniks ka rohkem … tööandjad ikka nöörivad julmalt…[/tsitaat]

muidu võiks sinuga isegi nõus olla, aga olles kogenud, mismoodi sa pead kõigepealt ise kodu korda tegema enne kui koristajateenuse pakkuja peale lased, siis ma küll ei näe, et normaalsetel, keskmise korraarmastusega inimestel kutselistest koristajatest suurt kasu oleks.

no suurpuhastuseks jah, aga igapäevane kodukoristus on praegustes eesti oludes küll mõttetu tellida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 15:16; 06.04 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lausa koomiline teemaalgatus, eriti veel siinseid koristusteemasid vaadates. Miinimumsumma mida ma neis näinud olen oli vist 15¤, reeglina ikka 25¤+ ühe otsa eest. Üks asi on olude sunnil võtta vastu täiskoha, kuid miinimumpalgaga töö a hoopis teine asi selline 2x2h ots nädalas.

Muidugi kõlab sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse ehk 91,75 euro maksmine kuus 36 eurose palga pealt paraja muinasjutuna.[/tsitaat]
see võiks kõne alla tulla, kui firma raamatupidamises näitab suuremat palka, aga töötajale annab mustalt/sulas väiksema summa kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. ei taheta tööd mida pakun

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.