Esileht Erivajadustega laps Ei tea kuhu pöörduda!

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ei tea kuhu pöörduda!

Postitas:
Kägu

Tere.

Loodan leida siit abi kuhu pöörduda.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

*Retseptiivne ja *ekspressiivne kõnehäire käivad sageli koos, retseptiivne tähendab, et ei mõista kõnet eakohasel tasemel, ekspressiivne, et ei väljenda end eakohasel tasemel. Need on ühe probleemi kaks tahku, mitte 1+1.

Julgustan oma lapse eest seisma, kuni piisavat abi saate. Ei ole normaalne, et erivajadusega lapse vanem peab korduvalt aknast sisse ronima, kui uksest on välja visatud, aga alternatiivi ju pole.
Neuroloogi juures pole veel üldse käinud? Paluge perearstilt saatekirja.
Veel on suuremates keskustes õppenõustamiskeskused, kus on samuti pädev personal, saab nõu ja abi (aga kui lasteaias on logopeed olemas, siis raskem vajadus ära põhjendada).
Puudeotsuseid vaidlustatakse.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eelmises või üle-eelmises Pere ja Kodu ajakirjas oli sellest teemast juttu, ehk õnnestub sealt lugeda. Üks blogija on ka sama teemaga maadelnud ja päris pikalt oma läbielamistest kirjutanud (https://filtritablogi.com/)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei neuroloogil pole käinud keegi pole ka soovitanud minna. Kui Rajaleidjas sellest juttu tegin öeldi,et teeme ikka alguses need muudatused mis kirjas ja siis näha edasi 😑.
Samas lasteaia logopeed kes ise poolest ajast ei sa aru millest räägib ütleb,et oh küll aeg näitab. Kui helistasin ,et miks otsus negatiivne sain vastuse laps alles ju sellises vanuses,et kõne areneb. Logopeed väitis et ainult kõnemurega ei sa juba ammu puuet. Samas igaltpoolt loen ,et sama murega lapsed puude saanud. Toonitan veel,et ei aja siin taga,et suur soov puuet saada aga suur soov saada abi ja tundub et siis abi saamine kergem.
Praegu ainus mis saame on lasteaia logopeed,kes jah kõlab karmilt on vana inimene,ei asi pole vanuses vaid selles,et kui vestlusel käisime lapse arengust rääkimas rääkis ta näiteks pool aega oma perest…küsides talt midagi ajas ta enamus ajast seosetut juttu stiilis kuidas kunagi oli..

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

… ja KNK? Kas kuulmisprobleemid on välistatud?
Neuroloog aitab algpõhjusele jälile saada. Minu ebaselge kõnega lapse saatis just neuroloog TÜ kliinikumis lõpuks (pärast 1,5a solgutamist, olin peaga vastu seina jooksmisest juba ahastuses) tõesti hea ja tulemusliku kliinilise logopeedi juurde.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah kuulmis probleemid välistatud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks lasteaia logopeed ei ole hea? Igas vanuses inimestel on oma eelised – eakas spetsialist= kogenud spetsialist. Lasteaias on lapsel lihtne logopeedil käia – igapäevane keskkond, mänguline, kindlasti teevad õpetajad ja abiõpetaja logopeediga koostööd tagasiside osas ja ka vanemal peaks olema ju lihtne. Logopeedilist abi tuleb pakkuda pidevalt ja vanem ei pea last nii viima, ootama ja tooma.
Miks laps korralikult lasteaias ei käi? Kui laps kohal ei käi, jääb talle antav abi vähemaks, on ebastabiilne ja nii võibki vanemale tunduda, et abi ei ole piisav. Lase spetsialistidel ometi last aidata ja tee ka ise logopeediga koostööd. Näiteks kohtu ja uuri, kuidas saad kodus last toetada, milliseid harjutusi ja kui palju teha. Suur osa logopeedilisest tööst tehakse ära kodus.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda tean,et suurem osa tehakse kodus. Ja teemegi nii lasteaia ,kui kliinilise logopeedi soovitatud. Mis kusjuures on öö ja päev.
Sinna lasteada saigi alles sügisest, kus logopeed ja tasandusrühma. Enne käis nii palju,kui käis tavalasteaias.Vahepeal oli pikem vahe logopeedist kuna logopeed ise oli haige.
Miks ei ole hea..näiteks käies temaga vestlusel rääkis ta pool ajast oma perest,kuidas ta väsinud jne. Korduvalt küsides,et kas lapsel ikka ka areng toimub ja saab küsimustest aru jne vastab no eks seda pärast näha ole.Ei tea kas see nüüd päris õige vastus. Uurin ,kui tihti teha vastab et kui lapsel tuju ega nad ka koguaeg ei õpi kui lapsel tuju pole.
Mis puutub koostööst rühma õpetajateda on see olematu. Õpetaja käest uurides et kas ta teab mis seal teevad vastas et ei, teisel logopeedil pidid olema vihikud( mis laste kapis kus kirjas mida tegid ja mida kodus teha) ja pidi igakord ka õpetajale rääkima mida vanemale öelda,ta aga ei te midagi.
Ei arvagi,et halb logopeed aga vb mitte päris see mis olema peaks.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

pöördu jah neuroloogile, järjekorrad on pikad, proovi erinevatest kohtadest uurida, meil on mitme logopeediga kogemus ning samuti üks nendest kuidagi ei võtnud asja tõsiselt, selle mõttes, et kui meil olid lastel järjestikused ajad, siis võttis nad ette korraga ja lõpetas ka siis varem kui ühe lapsega oli ette nähtud ning mingeid juhiseid või ülesandeid või üldse tagasisidet me ei saanud, aga aeg läheb koguaeg edasi, laps kasvab ja probleem segab tema arengut üha enam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsel oli ka kõnega probleeme. Kahe ja poole aastasena läksime esimest korda logopeedi juurde ja alustasime silpide õppimisest. Käisime ka kliinilise psühholoogi juures, kes hindas muidu lapse arengu eakohaseks. Saime ka kõnepuude, logopeedilt diagnoos kõne- ja keele täpsustamata arenguhäire. Sellel hetkel oli logopeedi hinnangul kõne mahajäämus kuskil aasta. Soovitati ka tasandusrühma. Käisime iganädalaselt logopeedi juures. Lasteaias olen alati küsinud ja uurinud logopeedi kohta.
Tasandusrühmast võtsin lapse ära, sest me ei klappinud lasteaia õpetajaga ja panin lapse teise lasteaeda sobitusrühma. Eelnevalt uurisin, kas on võimalik saada logopeeilist abi. Kokkuleppeliselt käis ta kaks korda nädalas logopeedi juures lasteaias Areng on olnud märgatav. Räägib praegu palju ja väga keerulisi sõnu ning lauseid. Kohe-kohe saab kuue aastaseks. Loeb juba nii trüki-kui kirjatähtedega.

Ise peab väga palju uurima, vaeva nägema. Soovitan uurida perearsti käest ka logopeedi juurde suunamist. Meil on võimaldanud perearst käia enda teraapiafondi rahadest kord nädalas logopeedi juures.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Ei tea kuhu pöörduda!