Esileht Ilu ja tervis Ei tea kuidas elada, surmahirm.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Ei tea kuidas elada, surmahirm.

Postitas:
Kägu

Iga päev kuulan või loen kuidas keegi suri Coronast. Endal probleemid tervisega, iga päev kannatan. Lapsel tõsine haigus, ees opp.
ühel hetkel sain aru, et seda liiga palju minu jaoks. Võtan antidepressante ja käin psühholoogi juures. Jube pikemat aega. Mõtetu.

Miski ei aita. Meeletu surmahirm. Haiguste hirm. Öösel ei maga, sest süda iga kolme minuti tagant teeb jõnkse, ka tablettidega.
Nüüd peab tööle minema, magamatta ja hirmudega.

öösel oli aega mõelda, ja sain aru et kuskile pole joosta ja kuskilt pole abi oodata, ja keegi ei aita. Perearst, kelle poole peaks pöörduma, niiiiii väsinud alati naine, et isegi antidepressantide retsepti pikendab suure ohkamisega, ma ei kujuta ette et veel midagi küsida tema käests.
Kõik arstid, kellega olen viimasel ajal kokkupuutunud, on tigedad ja ei viitsi uurida, rääkida, tegeleda. Ainult tasulised arstid, samas ka nemad ei oska aidata, sest uuringuteks mul raha pole, aga rääkida nii sama mõtetu.
olen niigi võlgades, suurtes.
kus abi otsida, mul paha olla, rütmihäired, tugevad, mul on väga hirm, kardan surra, ma ei maga, tunnen neid kogu aeg. Kõige imelikum see, et just õhtul ja öösel neid rohkem. Miks? Samas praegu, hommikul kirjutan, ka tunnetan neid.
palun aidake sootusega, kuidas ennast aidata.

+4
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

nagu isegi juba aru oled saanud, midagi soovitada on mõtetu. seda on palju kordi siin tehtud ja ikka sama plaat käib. hüpohondria on keeruline haigus.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka jääb kehtima sama soovitus, mis siin varemgi on antud: pöörduda psühhiaatri poole. Jah, aegu on keeruline saada, aga soovitan pöörduda vaimse tervise õe vastuvõtule ja tema suunab edasi psühhiaatrile, võibolla annab mingit nõu ka (aga ma usun, et sulle on igasugust elustiili jms nõu juba piisavalt antud iigalt poolt ja sellest pole sinu puhul eriti abi). Loodan, et psühhiaater leiab sobiva ravimi, mis aitab.

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on hea elu olnud, et pole vajadust surma peale mõelda olnud. Surm on elu elamise tulemus. Keegi ei jää siia. Sul ei ole ju surmahirmu, sul on elamise hirm. Praegu sa oled elus. Täna just nüüd oled elus – ELA!!! Surma pärast ei ole vaja muretseda, ta tuleb siis kui tuleb. Aga elamine vajab küll tähelepanu ja otsuseid ja aktiivsust. Sul tuleb lõpetada elamise kartmine. Oletame, et on kuum suvi. Ja keegi inimene ei tee suvel mitte midagi, sest kardab, et talv tuleb. Mida sa sellisele inimesele soovitaks ? Ja kasuta seda soovitust nüüd ka ise.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ju psühhiaatri juures, ja võtan tablette, juba ammu! Tervise probleemid  ja hirmud ikka jäid:(

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sari-hüsteerik jälle platsis.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kohe MITTE MINGI NIPIGA ei ole võimalik teda blokeerida?

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ju psühhiaatri juures, ja võtan tablette, juba ammu! Tervise probleemid ja hirmud ikka jäid:(

Siis järelikult tuleb ravi muuta, ravimit vahetada vms, kui see ei aita. Palun ürita uuesti pöörduda.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ju psühhiaatri juures, ja võtan tablette, juba ammu! Tervise probleemid ja hirmud ikka jäid:(

Aga teraapia?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://Www.eluliin.ee

Helista sinna.

Olen ise Tallinna elanik ja saan tasuta kriisiabi. Pöördusin peale keerulist sündmust isiklikus elus.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa siiani ju oled elus? Mõtle kui palju asjatut muretsemist, mille asemel oleks võinud päriselt elada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle sina…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks surra korduvalt kui on võimalik vaid üks kord?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks surra korduvalt kui on võimalik vaid üks kord?

Ainuüksi selle õige lause tõttu logisin Perekooli.
Endal mitu südameklappi jukerdavad ja terve tänase päeva sisuliselt maganud (ilmamutus), aga vat surm ei taha mind.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutatakse mõttetu ja magamata.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutatakse mõttetu ja magamata.

Ilmselgelt pole TA emakeeleks eesti keel, selle kohta kirjutab ta piisavalt hästi. Ja ära blokeerida pole teda vaja – kui siia kirjutamine talle veidike kergendust toob, siis las kirjutab. Ei pea ju lugema, kui teema ei meeldi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju ärevus ja antidepressandid ei aita selle vastu midagi. Rahusteid on vaja võtta. Kui see süda “jõnksutama” hakkab, siis võtad xanaxi sisse ja enam pole midagi.

Räägi julgelt oma perearstile või psühhiaatrile seda sama mida siia kirjutasid, ja saad oma rahustite retsepti ühe minutiga.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju ärevus ja antidepressandid ei aita selle vastu midagi. Rahusteid on vaja võtta. Kui see süda “jõnksutama” hakkab, siis võtad xanaxi sisse ja enam pole midagi.

Räägi julgelt oma perearstile või psühhiaatrile seda sama mida siia kirjutasid, ja saad oma rahustite retsepti ühe minutiga.

Tõsiselt soovitad nii omadega pekkis inimesele xanaxit? Väga libe tee, ma ytlen.

Kõik muu on varem ära öeldud. Kokkuvõttes, pöördu Psühhiaatriahaigla EMO-sse ja keegi ei jäta sind abita. Saad kohe ja saad Haigekassa kulul.

Aga tee ka siis seda ükskord, mitte ära hala kodus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. See on ju ärevus ja antidepressandid ei aita selle vastu midagi. Rahusteid on vaja võtta. Kui see süda “jõnksutama” hakkab, siis võtad xanaxi sisse ja enam pole midagi.

    Räägi julgelt oma perearstile või psühhiaatrile seda sama mida siia kirjutasid, ja saad oma rahustite retsepti ühe minutiga.

    Loomulikult on antidepressante, mida võetakse ärevuse vastu! Rahusteid ei tohi küll pikaajaliselt kasutada. Kui teemaalgatajal on raske psühhiaatrile aega saada, siis peaks oma ärevusest rääkima kas või perearstile, tema saab samuti antidepressandikuuri määrata. Niimoodi igapäevase hirmu all kannatada pole küll vaja! Kahjuks ei võta teemaalgataja aga talle siin antud soovitusi kuulda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd lugesin, et ta võtab antidepressante – kui ei mõju, on ka doos vale või ravim ei sobi. Ikkagi on vaja arstiga sel teemal suhelda. Ei tea muidugi, kaua ta neid rohtusid võtnud on, nende mõju tekkeni kulub aega. Ja neid tuleb ikka korrapäraselt iga päev võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miski ei aita. Meeletu surmahirm. Haiguste hirm. Öösel ei maga, sest süda iga kolme minuti tagant teeb jõnkse, ka tablettidega. Nüüd peab tööle minema, magamatta ja hirmudega.

Ja mis sellest siis on, kui sureksidki? Oled mõelnud sellele? Sa ei tunne ju, kui surnud oled.

Ise endale seda halba energiat ligi tõmbad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla aitaksid Sind mingil määral l-trüptofaani sisaldavad toidulisandid (apteegis on “närvisüsteemi” rubriigis) – see tõstab heaoluhormooni taset veres ja ärevus kahaneb. Enda peal proovitud ja mitme tuttava peal nähtud.

Teine asi on teha võimalikult palju seda, mis meeldib, olgu selleks hea muusika, raamat, jalutuskäik, kudumine või matemaatikaülesannete lahendamine… See viib ebameeldivad mõtted eemale (vähemalt mõneks ajaks).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei kuula see teemaalgataja kahjuks ühtegi soovitust. Tema puhul on tavapärane, et teeb teema ja siis kaob sellest teemast sootuks ära, et mõne aja pärast jälle uus samasugune teema teha. Ma ei tea, miks ta häid soovitusi eirab ja abisaamise asemel edasi kurta eelistab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtles siis ükskord mõte lõpuni, saad mõttest lahti. Suredki ära ja mis edasi? Mitte midagi erilist ei juhtu. Sind maetakse maha, mõni nutab, kurvastab mõne aja ja elu läheb edasi. Ilma sinuta. Kõik. Inimesed sünnivad, elavad, surevad. Parem oleks seda teha ilma hirmuta. Surm on lihtsam, kui sünd. miks sa sellele nii suurt tähelepanu pöörad? Pööra oma tähelepanu mujale, lapse õnnelikuks tegemisele, saad ehk ise ka rõõmu tunda!

Ehk tuleb mõni inimene meelde, keda lähemalt tundsid ja kes hiljaaegu suri? Töökohal võetakse uus inimene ja surnud kolleegi eriti ei meenutatagi. Surnud naabrimemme majja kolivad uued elanikud oma elu elama. Keegi ei jää ilmasambaks, parem olla surmaks valmis, on endal lihtsam. Käidud rada rohtub üsna kiiresti. Sinu lapsel läheb kõik hästi, vaid sina oma närvitsemisega mõjud lapsele depressiivselt. Miks tegeled enda (ja lapse) mahamatmisega, kui võiksite rõõmutseda?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei kuula see teemaalgataja kahjuks ühtegi soovitust. Tema puhul on tavapärane, et teeb teema ja siis kaob sellest teemast sootuks ära, et mõne aja pärast jälle uus samasugune teema teha. Ma ei tea, miks ta häid soovitusi eirab ja abisaamise asemel edasi kurta eelistab.

Hüpohondria on psüühikahäire.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hüpohondria on psüühikahäire.

Siis peaks ta vaimuhaiglas olema, kui omade jõududega seda ravida ei saa.

Mõtle, mida selline pereliige oma lähedastega teeb! See on terror ja vaimne vägivald seda kuulata ja kannatada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei kuula see teemaalgataja kahjuks ühtegi soovitust. Tema puhul on tavapärane, et teeb teema ja siis kaob sellest teemast sootuks ära, et mõne aja pärast jälle uus samasugune teema teha. Ma ei tea, miks ta häid soovitusi eirab ja abisaamise asemel edasi kurta eelistab.

Hüpohondria on psüühikahäire.

See on ravitav häire. Samas on jube raske aidata kedagi, kes nõuandeid kuulda ei võta. Teisest küljest ta ju justkui küsib abi, kui siia ikka ja jälle sama murega pöördub.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hüpohondria on psüühikahäire.

Siis peaks ta vaimuhaiglas olema, kui omade jõududega seda ravida ei saa.

Mõtle, mida selline pereliige oma lähedastega teeb! See on terror ja vaimne vägivald seda kuulata ja kannatada.

Teemat on võimalik mitte lugeda, pealkiri ütleb ära, mina ei lugenud. Ei häiri samuti, sest pole minu lähedane ja paistab, et lähedased ei tegele asjaga, järelikult ei häiri. Pole meie asi, on see vägivald v mitte, perekonna rida, las tegelevad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei kuula see teemaalgataja kahjuks ühtegi soovitust. Tema puhul on tavapärane, et teeb teema ja siis kaob sellest teemast sootuks ära, et mõne aja pärast jälle uus samasugune teema teha. Ma ei tea, miks ta häid soovitusi eirab ja abisaamise asemel edasi kurta eelistab.

Hüpohondria on psüühikahäire.

See on ravitav häire. Samas on jube raske aidata kedagi, kes nõuandeid kuulda ei võta. Teisest küljest ta ju justkui küsib abi, kui siia ikka ja jälle sama murega pöördub.

Haige inimene ei oska adekvaatselt abi küsida. Juhul, kui on tegu hüpohondriaga, ei saa inimene aru. Psüühikahäired on keerulisem teema ja kindlasti mitte aidatav meilt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kurb seda kõike lugeda. Ma ei hakka ennast vabandama. Haige ma olen psühhiliselt või mitte, seda tõesti arst otsustab. Ja ma korda, käin teraapias ja võtan antidepressante. Teraapia – rääkimine ja koduülesanne, mõelda päevas 15 min oma südamest, et lihtsalt aju väsiks. Ma mõtles sellest rohkemgi, mõtlen siis kui tunnen häireid. Magama jäädes, öösel ärgates, hommikul, sest nüüd see on pidev sümptom. Ja olen väsinud füüsiliselt ja vaimselt. Kardioloog ka ei oska aidata, ütles et tabletti võtmine on ohtlikum kui mitte vòtmine, madal vererõhk. Ja mida ma teen? Mida ma oskan ette võtta enda aitamiseks? Võtan antidepressante, pikemat aega, aga need ei aita. Ja jah, vahest tahan sellest rääkida, lausa nutta, kuskil ma seda lubada endale ei saa….kodus ma ei tee seda, et mitte hirmutada lähedasi, tööl ei saa, väljas. Ühesònaga, mõtlen sedas, kui kirjutan siia, äkki kellegil ka sama probleem oli või on, ja kellegil hea kogemus, keegi sai lahti  sellest probleemist, leidis väljapääsu. Ruval vist, mis teha.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Ilu ja tervis Ei tea kuidas elada, surmahirm.