Esileht Pereelu ja suhted Ei teagi, kuidas paari tunni pärast käituma peaks :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Ei teagi, kuidas paari tunni pärast käituma peaks :(

Postitas:
Kägu

Lugu siis järgmine.
Olime mehega enne rasedust mõlemad aastaid suitsetanud. Peale positiivset testi jätsin mina kohe maha, mees aga mitte. Nüüdseks on ta mulle juba kaks kuud lubanud ja lubanud, et küll ta jätab. Oleme käinud psühhiaatri juures ja seal sai välja kirjutatud retseptiravim, mis peaks aitama siis suitsetamist maha jätta. Rohtusid ta võttis, isegi tunnistas, et natuke mõjub, aga kuna ta mul üleüldiselt selline jäärapäine ja kangekaelne siis on jäänud ka enda otsusele kindlaks, et rohi ei mõju. Kuigi minupoolsetele pingutustele on ta hakanud suitsetama paar-kolm sigaretti päevas, oleks siiski vaja, et ta lõplikult loobuks. Põhjus siis selles, et ma absoluutselt seda suitsuhaisu enam ei talu. Ma ei suuda temaga rääkides talle isegi otsa vaadata, nii kohutavalt ajab iiveldama see hais lihtsalt. 🙁
Osaliselt tunnen, et olen ise liiga karm selle teemaga, aga samas, kas siis meie (isegi inimlik) lähedus peab suitsetamise arvelt kannatama?
Mees ei ole veel mees isegi, noormees alles ja arusaadav, et kangust täis ja võib-olla mitte täielikult puberteedi küüsist vabanenud. Mõni mõtleb kindlasti, et miks sellisega üldse lapse tegin. Aga tüüpiline vabandus : a l g u s e s oli kõik teistmoodi. Me ei oleme väga kaua koos olnud ja ilmselt oleksime lapse saamisega pidanud ootama, aga tagant järele tarkus enam ei aita.
Eile olime teel linna, kui sattus jälle see suitsetamine teemaks ja teine pool mu peale vihastas ja minema läks. Õhtul kella 22ni ei teadnud mitte keegi temast midagi ja sellist olukorda varem olnud ei ole. Siis lõpuks selgus, et oli ema juurde läinud. Ja seda teatas mulle tema vanaema, ise ta ühendust ei võtnud.
Hommikul helistas : no mis toimub?
Mina ei öelnud muud midagi, kui, et mures olin ja terve öö üleval istusin ja nutsin.
Ütles siis, et tuleb mulle tööle vastu kella kuueks.
Nüüd olengi segaduses, hirmul ja ei tea mida teha. Millise hoiakuga temaga kohtuda siis? Mõnele tundub, et ei juhtunud ju midagi hullu, meie suhtes on see ikka väga suur asi, kui niimoodi tehakse.
Tean, et vabandama ta ei hakka, pigem tuleb tema kohale ülbe ja ennasttäis hoiakuga. Hommikul ütles telefonis, et tuleb vastu ja räägime, küsisin siis, et kas on plaanis lahkuminekut arutada, vastati mulle, et nojah, tema ei taha, aga mina ilmselgelt seda soovin.
Kurb on tõdeda, aga tegu verinoore ja absoluutselt vastutustundetu inimesega, kes kõigele lisaks on ka minu ülalpeetav hektel.
Eile ära kadudes, jättis ta ilmumata ka oma kokkulepitud töövestlusele.
Miks ma sellist inimest armastan, ei tea. Ja minu lapse isana jääb ta alatiseks mu ellu, lahkuminek tundub võimatult raske. 🙁
Kellelgi äkki head nõu varuks? Olen jälle pisarais ja ei oska mitte kuskile mujale pöörduda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Ei teagi, kuidas paari tunni pärast käituma peaks :(

Mees tegi ju sellise teoga otsese sammu lahkuminekuks. Et läks vastu enda tahtmist ema juurde tagasi ?
See ,et emajuurde läks, see oleks isegi ok. Aga see et ei helistanud ja ei teatanud, see näitab, et tal on sinust ükskõik. Sõnad ei loe siin midagi, loevad teod. Nii et kui ta väidab, et ta ei taha lahku minna, siis küsi, millised tema teod seda näitavad, et ta ei taha.
Naist ja oma last piinab suitsuga. Läheb mujale ööbima ja ei pea vajalikuks isegi oma kõige kallimale inimesele miskit teatada. Hetkel näitavad mehe teod, et ta ei taha koos elada. Sõnad siin ei aita, loevad teod. Ja kui suitsulõhn ajab öökima ,siis öögidki. Ei varja ega suru maha seda.
Ja nutma ei pea mitte sina, vaid tema. Sest hetkel pole sinu midagi sellist teinud, et sina nutma peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta aeg maha natukeseks. Las ta olla seal ema ja vanaema juures, sina ole kodus. Tegele sulle meeldivate asjadega ja mõtle muust. Kui oled rahulikum, on ka kergem hakata suhete üle järele mõtlema. Temal niisamuti.

Suitsetamine on vastik jah, kuid on ülitugev sõltuvus ja sinu keha kahjustab see ikka palju rohkem kui tema oma, sest sinu omas kasvab ka laps. Seega tema ei ole otseselt sunnitud suitsetamisest loobuma ainult sellepärast, et sina oled rase.

Teiseks võite kokku leppida, et suitsetatakse ainult kodust eemal, et kasutatakse haisu peletamiseks köhakomme, hambapastat jne. Kui mees ei suuda suitsetamisest loobuda ja sina ei talu haisu, siis peate valima ajutise lahusoleku, kuni tema enam ei suitseta või sina enam ei öögi. Ühe õigus pole siin justkui suurem kui teise oma, sest kui ta sind passiivselt suitsetama ei sunni, siis ei kahjusta ta suitsuga ka sinu, vaid ainult enda tervist.

Kolmandaks, lõpeta emmetamine. Täiskasvanud inimene otsib ise endale tööd, lepib intervjuusid ja läheb kohale. Või ei otsi ja ei lähe. Täiskasvanud inimest ei veeta kättpidi psühhiaatri juurde suitsetamist maha jätma. See peab olema tema otsus.

Sinu valida on, kas suudab või ei suuda oma mehega elada, tema muutmine suurtes ja sisulistes küsimustes ei ole sinu võimuses. Ka selle mõistmine on küpsele täiskasvanule omane. Seega on ehk ülearune süüdistada vaid oma meest lapsikus ellusuhtumises, ise peeglisse vaatamata.

Neljandaks – mis hoiakuga kohtuda? Katsu normaalselt käituda. Ära tänita, ära hala ja ära nuta. Ilmselgelt on selline käitumine (millest näiteid tõid ohtralt) teisele inimesele väga kurnav ja muutub lõpuks vastikuks, ükskõik kui palju sul on objektiivset või subjektiivset põhjust tänitada, näägutada ja kasvatada. Katsu olla. Kui praegu ei suuda, lükake kohtumine edasi, nagu alguses soovitasin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Ritabell

Näeb natuke lapsiku väljapressimise moodi, et lähen ema juurde, las naine muretseb ja valutab südant, siis pärast on lahkem ja ei nõua enam ebameeldivaid asju.

Las ta redutab jah ema juures mõned päevad ja mõtleb elu üle järele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suitsetamine on psühholoogiline sõltuvus ja mingi sunduse läbi seda maha jätta tavaliselt ei saa, see soov peab tulema inimesel endal alateadvuses. Kui te enne lapse tegemist kokku ei leppinud, et peale rasestumist jätate mõlemad suitsetamise maha, siis sul pole mingit õigust mehelt seda nõuda. Jah, muidugi ütle, et sind see häirib ja sa ei kannata enam suitsu haisu ning mehest oleks ainuõige sellega arvestada, aga see tähendab seda, et vajadusel ta suitsetab sinust eemal, peseb enne kohtumist hambad ja käed vms, aga sa ei saa teist täiskasvanud inimest muuta enda tahtmiste järgi. Kuidas käituma peaksid? Käitu ka nagu täiskasvanud inimene, ütle oma arvamus välja ning palu tal sellega arvestada, aga ära ürita teist vägisi muuta.

Endine suitsetaja

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on väga tihti nii, et kui ma mainin ka kas kooli, tööd või suitsetamist lajatab tema, et läheb minema. Tavaliselt mulle ikka keegi teatab, et kus ta on. Eile olingi sellepärast nii mures, et mitte keegi temast midagi ei teadnud.
Mõtlen ise ka nii, et kui ähvardab minna, siis mingu. Küll ühel hetkel siis saab aru, et minuga ei ole võimalik niimoodi manipuleerida.
Samas on mul tema emapoolne pidev surve, et ma tema tagant utsitaks ja aitaks ja kasvataks.
Ma tean, et ka temal on raske. Kuna mina vanem ja minul ka varasem kooselu kogemus olemas, näengi asju teises valguses, tema jaoks ju kõik alles uus, esimene tõsine suhe ja kohe laps ka tulemas.
Aga niimoodi ju ka ei saa, et tööd ei otsi, ja minu organiseeritud vestlustele ka ei suvatse ilmuda ja kõigele lisaks ei suuda ta isegi kooli ennast vedada. Selle asemel, õhtuti töölt tulles, pean mina kuulama hala, kuidas tal nii igav päevad läbi toas passida.
Samas..muul ajal on ta minu vastu nii hea, teeb kodus nii palju asju ära, poputab, kallistab, hoiab.
Ma olen nii segaduses. Ja minu ema poolt tuleb pidev surve, et ma ei laseks enda kulul elada, sest varsti ju laps tulemas, mina oma emapalgaga ennast, last ja meest ju ülal ei pea, lisaks laenule, mida emale tema poolt meile ostetud korteri eest igakuiselt tasun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on praegu libateema, eks? Mõnitamiseks kõikide nende üksikemade teemade üle, õigemini nende teemade all kommenteerijate üle? Eriti nende kommentaatorite üle, kes kuidagi aru ei saa, miks neid lapsi tehakse ja millised on lahkuminekute põhjused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõeldes sellele, et on vaja millalgi hakata ostma lapsele asju jne, siis tema suitsetamise sponsoreerimine ajab lausa tigedaks.
Siis aga viskab tema ette, et küll ta oma suitsupaki raha saab – läheb ema juurde ja küll seal antakse.
Aga meie ühiste asjade jaoks ei laeku temalt sentigi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Libateema? Ma olen väga õnnelik inimene, kui see teema liba oleks. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on väga tihti nii, et kui ma mainin ka kas kooli, tööd või suitsetamist lajatab tema, et läheb minema. Tavaliselt mulle ikka keegi teatab, et kus ta on. Eile olingi sellepärast nii mures, et mitte keegi temast midagi ei teadnud.
Mõtlen ise ka nii, et kui ähvardab minna, siis mingu. Küll ühel hetkel siis saab aru, et minuga ei ole võimalik niimoodi manipuleerida.
Samas on mul tema emapoolne pidev surve, et ma tema tagant utsitaks ja aitaks ja kasvataks.
Ma tean, et ka temal on raske. Kuna mina vanem ja minul ka varasem kooselu kogemus olemas, näengi asju teises valguses, tema jaoks ju kõik alles uus, esimene tõsine suhe ja kohe laps ka tulemas.
Aga niimoodi ju ka ei saa, et tööd ei otsi, ja minu organiseeritud vestlustele ka ei suvatse ilmuda ja kõigele lisaks ei suuda ta isegi kooli ennast vedada. Selle asemel, õhtuti töölt tulles, pean mina kuulama hala, kuidas tal nii igav päevad läbi toas passida.
Samas..muul ajal on ta minu vastu nii hea, teeb kodus nii palju asju ära, poputab, kallistab, hoiab.
Ma olen nii segaduses. Ja minu ema poolt tuleb pidev surve, et ma ei laseks enda kulul elada, sest varsti ju laps tulemas, mina oma emapalgaga ennast, last ja meest ju ülal ei pea, lisaks laenule, mida emale tema poolt meile ostetud korteri eest igakuiselt tasun.
[/tsitaat]

Aga pereelu ei saa niimoodi elada, et minu ema käskis seda ja tema ema käskis seda ja mina (tulevane ema) olen oma hariduse ja töö ja huvideta mehele ka ema eest ja tegelikult ma ikkagi pean, ema ju ka käsib.

Loe ise nüüd oma postitused läbi ja mõtle veidi sellele asjale. Kas te olete mees ja naine? Või ema ja laps? Või kaks last, kelle tegevust juhivad emmed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga pereelu ei saa niimoodi elada, et minu ema käskis seda ja tema ema käskis seda ja mina (tulevane ema) olen oma hariduse ja töö ja huvideta mehele ka ema eest ja tegelikult ma ikkagi pean, ema ju ka käsib.

Loe ise nüüd oma postitused läbi ja mõtle veidi sellele asjale. Kas te olete mees ja naine? Või ema ja laps? Või kaks last, kelle tegevust juhivad emmed? [/tsitaat]

Just! Esita ultimaatum- kas kasvab suureks või lähebki ema juurde elama. Kui ta tööd ei otsi, sinuga ei arvesta ning iga pisiasja pärast ema põlle alla jookseb, siis pole ta pereeluks valmis. Sinu lapsele on aga vaja isa, eeskuju, mitte mingit pubekat kõrvale. See, et ta muidu nii nunnu on… Tule taevas appi! Ja võimalusi ennast tõestada anna üks, punkt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei, see, et meil hästi ka läheb, see ei loe. Selge.
Niiet lihtsalt lükkan selle inimese oma elust välja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Okei, see, et meil hästi ka läheb, see ei loe. Selge.
Niiet lihtsalt lükkan selle inimese oma elust välja?[/tsitaat]
See on ikka sinu otsustada. Poleks just õige tegu lasta võõrastel inimestel see otsus teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nähtavasti teavad võõrad inimesed niikuinii paremini kõike.

Ei tea ise ka enam, miks siia kirjutasin üldse. Seda, et suhe on ummikus ja kõik halvasti, tunnen ise ka, lootsin pigem mõnda omast kogemusest nõu andvat tegelast siia kommenteerima, et kuidas näiteks paremaks asju saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui noormees ei taha isa olla, vaid pubekas ja see sulle sobib, siis las jääb nii. Otsusta ära, mida sa ise eelkõige tahad ja mida mitte. Ning siis käitugi selle põhjal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No nähtavasti teavad võõrad inimesed niikuinii paremini kõike.

Ei tea ise ka enam, miks siia kirjutasin üldse. Seda, et suhe on ummikus ja kõik halvasti, tunnen ise ka, lootsin pigem mõnda omast kogemusest nõu andvat tegelast siia kommenteerima, et kuidas näiteks paremaks asju saada.
[/tsitaat]

No eelkõige pead sa endale selgeks tegema, MIDA sa mehelt ootad ja millist suhet tahad. Ja siis teed selle mehele teatavaks. Edasi on mehe teha, kas ta kavatseb nt töö saada või käib edasi ema kaäest suitsu raha nuiamas. Ongi lihtne ju. Sina ei saa meest paremaks muuta, kui mees seda ise ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla, kui ma lapseootel ei oleks, oleksin selle suhte juba tänaseks lõpetanud.
Aga teha nüüdseks juba kahe inimese eest selline otsus? Muidugi võtab kõhklema ja on raske.
Eriti, kui leidub ka neid, kes kõigis hädades tema vanust süüdistavad ja mul oodata soovitavad, et küll kasvab ühel hetkel meheks.
Koos on raske, ilma temata on raske.
Ta ei ole ju otseselt mingi halb inimene, ja jääb alati minu lapse isaks. Oleks siis tegu mingi alkohooliku või vägivallatsejaga, oleks lihtsam otsuseid vastu võtta. Praegu on piir taluvuse ja talumatuse vahel minu jaoks veel hägune. Ehk ongi tõesti vaja aega veel?
Ehk võtab ennast kokku alles siis, kui esimest korda läbi kõhu last põtkimas tunneb? Jumal seda teab ju.. Ei taha enda südametunnistuele rutakalt tehtud otsust, millest ainult kahju võib sündida.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Seda et . . . Sul ei ole meest, Sul on täiskasvanud laps.

Mkm, Sa ei pea talle töövestlusi välja ajama & suitsuraha andma. Teda mööda tuttavaid taga otsima, kui talle miski jälle ei meeldi, ka ei pea.

Võimalik, et ta tuleb mõistusele, kui omaenda last syles hoiab, aga ma selle peale väga ei panustax. Kui tahad tingimata koju midagi armast, võta koerakutsikas, need ei suitseta & kaotsi lähevad harva. Yldiselt valmistu yxikemadusex.

Temaga kohtudes ole leebe, rahulik & kindel. Ma tean, rasedana on see raske, aga Sa saad hakkama kyll. Oma lapse nimel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ma peaksin temalt mingit selgitust üldse küsima? Et kus ta siis oli/millega tegeles? Või ei puuduta seda teemat üldse ja teeme näo, et kõik on suurepärane ainuüksi seetõttu, et ta tagasi suvatses tulla ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võib-olla, kui ma lapseootel ei oleks, oleksin selle suhte juba tänaseks lõpetanud.
Aga teha nüüdseks juba kahe inimese eest selline otsus? Muidugi võtab kõhklema ja on raske.
Eriti, kui leidub ka neid, kes kõigis hädades tema vanust süüdistavad ja mul oodata soovitavad, et küll kasvab ühel hetkel meheks.
Koos on raske, ilma temata on raske.
Ta ei ole ju otseselt mingi halb inimene, ja jääb alati minu lapse isaks. Oleks siis tegu mingi alkohooliku või vägivallatsejaga, oleks lihtsam otsuseid vastu võtta. Praegu on piir taluvuse ja talumatuse vahel minu jaoks veel hägune. Ehk ongi tõesti vaja aega veel?
Ehk võtab ennast kokku alles siis, kui esimest korda läbi kõhu last põtkimas tunneb? Jumal seda teab ju.. Ei taha enda südametunnistuele rutakalt tehtud otsust, millest ainult kahju võib sündida.[/tsitaat]

Sa pead siiski mehele teada andma, mida sa temalt ootad ja mis ei ole sinu jaoks aktsepteeritav. Kuna teil on laps, siis seda enam pead mõtlema, kas lapsel ikka on sellist \”isa\” vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas ma peaksin temalt mingit selgitust üldse küsima? Et kus ta siis oli/millega tegeles? Või ei puuduta seda teemat üldse ja teeme näo, et kõik on suurepärane ainuüksi seetõttu, et ta tagasi suvatses tulla ?[/tsitaat]

Kas sa ise ikka tead, mida sa mehelt ja teie suhtelt ootad? Lõpeta mingite nägude tegemine ja ole konkretne, aga sa ei saa seda teha enne, kui sa ise ka ei tea, mida sa tahad, mis sulle sobib ja mis mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline lahmimine on ka lapsik.
Sa ikka pead ise teadma, mida sa tahad teha, ja siis seda ka tegema. Perekool ei vastuta sinu elu eest, sina ise vastutad. Ja sinu mees vastutab oma elu eest. Ja nii ongi.

Toimivas paarisuhtes on kaks täiskasvanud inimest. Teie omas ei paista praegu mitte ühtegi olevat: üks on lapseohtu (või on lisaks alaealine kah?), kes õppida ei taha, tööle minna ei taha, enne elas vist emaga, toitu ja suitsu ostab talle keegi teine (lapsevanem või naine, kellega nüüd on laps tulemas).

Sina aga püüad teda sundima tegema asju, mida emad sunnivad tavaliselt tegema oma ülekäte läinud teismelisi poegi (ära suitseta, mine kooli, kui suitsetad, teeni selleks ise raha, miks sa ei tulnud õigeks ajaks koju, kussa hulgud, jne jne jne). Siis teed perekooli teema, aga solvud selgituste peale, et sa ei saa kedagi jõuga sundida tööl või koolis käima, rääkimata suitsetamise mahajätmisest. Seda viimast ei suuda mõni vähihaigegi, saati siis teismeline (?) poiss.

Soovitan veel kord: võta oma elu eest ise vastutus. Kui sa tahad sinna ka ebaküpset noorukit, kes on ometi su lapse isa, nagu sa korduvalt rõhutad, siis jäta ta sinna. Poiss ei ole valmis saama isaks, elama pereelu või millegi eest vastutama, sest ta on ise veel laps, isegi kui passi järgi peaks juba 18 täis olema. Sinu valik, vastutus ja otsus on selle suure lapsega koos elada. AGa kui tahad teda kui meest pidada, siis tuleks loobuda oma ema ja tema ema \”utsitamist\” kuulamast ja proovida lähtuda sellest, mis teile kahele sobib või ei sobi. Vähemalt sina ise võiksid siis proovida täiskasvanulikult ja ratsionaalselt asjadele läheneda.

Poiss lähiaastail kindlasti suureks ei saa ja seda temalt ähvarduste, psühhiaatrite või lihtsalt tänitamisega nõuda mõtet ei ole – midagi sellest ei muutu, aga see \”nunnu olek\”, mis teil enne kohustusevabalt oli, saab hävitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pika jutu kokkuvõtteks veel seda, et verinoor inimene ongi vastutustundetu. Ja verinoor mees on päris pikalt vastutustundetu. Küpsemaks muutub ta aastatega ja seda protsessi kuidagi jõuga kiirendada tõesti ei saa.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Suhe, kus yx osapool harrastab ärakadumist, ei lähe hästi. Aasta pärast kaob ta Sul suure tõenäosusega samamoodi ära, kui lapsel on kõrvapõletik & hambad tulevad & Sa oled viis ööpäeva järjest röökivat põnni syles hoidnud. Võibla olex lihtsam temaga mitte arvestada?

Ära kysi, ära usu, ära looda. Mõtle iseendale & oma lapsele. Tee oma plaanid ise & ela ise. Olgu mehe valik, kas ta osaleb teie elus või ei — Sinu seatud tingimustel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ma teda ähvardanud olen? Psühhiaatri juurde ei ole keegi teda vägisi vedanud. Ja mingit tänitamist ka ei ole.
Kõik siin muret kurtvad inimesed tembeldatakse alati justkui poolearulisteks lollikesteks.
Et mul kahe kõrva vahel ikka omajagu tarkust ja teadmisi on tundub ilmvõimatu ainult sellepärast, et ei suuda nipsu peale ratsionaalseid otsuseid teha. Kerge ju neil seletada, kes ise selle inimese vastu midagi ei tunne.
Pannakse end minu olukorda mitte rohkem, kui poolikult ja siis ei saada aru, miks asjad nii või naa on.

Ja kuidas ma siis SUNNIN teda suitsetamisest loobuma? Ma lihtsalt olen proovinud teda aidata ja tema heaks selles osas kõik teha, nüüd on see siis miskit laadi sundimine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimase käoga olen küll vägagi nõus.. Ta ongi noor ja kogenematu ja jonnakas ja mida kõike veel. Kui tahad temaga koos olla siis pead sellega lihtsalt leppima, teda muuta üritades sa sööd endal närvid seest ja ühtlasi ka temal.
Otsusta ära lihtsalt kas tahad teda sellisena nagu ta on, või on sul parem üksi hakkama saada. Kindel on see et suureks saab su mees alles siis kui on õige aeg. Ta peabki ise oma prioriteedid paika seadma ja õige tee leidma. Sina teda muuta ei saa. Üsna lihtne tegelikult. Pead lihtsalt leppima sellega et kui oled koos ”pubekaga” siis ei saagi teil olla sellist ”normaalset” pereelu. See aga ei tähenda et asjad ei muutu, või et seda kooselu ei peaks üldse olema, tuleb lihtsalt üksteisega leppida. Ja ära proovi talle ema mängida.. see tekitab ainult probleeme juurde, las ta otsustab ise oma asjade üle, see ju ongi täiskasvanuks saamise üks suur osa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No nähtavasti teavad võõrad inimesed niikuinii paremini kõike.

[/tsitaat]

Omast kogemusest nõu võin ka anda. Olen ka olnud verinoor ja teise verinoorega kodu mänginud. See ei ole õelalt öeldud – sellistel napilt kahekümnestel ei ole mingit soovi elada päris pereelu, rutiinset ja kohustusega – titekisa ja majapidamisrahaga. Sellised verinoored tahavadki pidu panna, suitsu teha ja ärksam kontingent ka õppida ja maailma näha. Ülejäänud jällegi hängida ja mitte kohustusi omada.

Omast kogemusest võingi kinnitada, et minu toonane \”mees\” oleks titejutu peale end kõigepealt lolliks ehmatanud ja siis käitunud täpselt samamoodi nagu sinu mees. Tema küll õppis ja käis aegajalt ka juhutöödel, aga seda raha poleks ta nüüd küll tahtnud eraldada mingiteks titevankriteks ja mähkmeteks ja lappideks. Samamoodi poleks ta tahtnud öösiti titat kussutada ja temaga päeval jalutada. Ta tahtis olla vaba ja noor inimene, mis on selles eas ka normaalne.

On kindlasti mitmeid tüdrukuid, kes kohe tahavad väga õrnas eas emaks saada. Aga pole peaaegu ühtegi poissi, kes oma sisemist kriisi teismeea lävel tahaks lahendada nii, et saan nüüd isaks.

Noor poiss, kes pole isaduseks valmis, lihtsalt ei võtagi mitte kunagi vastutust. Ei saa teda sundida kiiresti suureks kasvama ei tüdruksõber, ema ega tüdruksõbra ema. Ei sunni ka beebi, kellega kaasnevad hirmutavad kohustused ja kes röövib kogu seni endale kuulunud vaba aja ja napi raha.

Peale selle: teile kahele on korteri ostnud sinu ema ja üks pool saab raha oma emalt ja vanaemalt. Miks üldse sellistel alustel eeldada, et võiks luua pere ja hakata lapsi saama? Saan aru, et nüüd on laps juba tulemas ja see on iseenesest tore, aga mis te enne mõtlesite? Poiss ei mõelnud kindlasti midagi, aga sina?

Ei ole iseenesest mõistetav, et vanemad peavad abistama elupinnaga ja juhendama pereelu (\”tema ema käib ka peale, et ma meest kasvataksin\”).

Please wait...
Postitas:
Kärbes3

Üks peab lõpetama kasvatamise ja vastutamise ja teine peab suureks saama. Muidu pole asjal tulevikku.

Kui Sa muudad suhtumist ja ei tee tema lapsikutest tempudest välja ja ei jookse järgi, siis hakkab hoopis tema vingerdama ja väljapääsu otsima. Ja nii see peakski olema. Siis selgub ka kas ta näeb asjal tulevikku kui ta enam ülalpeetava pubekana käituda ei saa.

Please wait...
Postitas:
MarylinL

Nii, et me siis kambapeale jõudsime kõik selgusele, et minu mees ei ole isaks saamiseks valmis ja meie laps on talle pigem surmahirmuks ja nuhtluseks, kui rõõmuks. Väga kena 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Kõik siin muret kurtvad inimesed tembeldatakse alati justkui poolearulisteks lollikesteks.
Et mul kahe kõrva vahel ikka omajagu tarkust ja teadmisi on tundub ilmvõimatu ainult sellepärast, et ei suuda nipsu peale ratsionaalseid otsuseid teha. Kerge ju neil seletada, kes ise selle inimese vastu midagi ei tunne.
Pannakse end minu olukorda mitte rohkem, kui poolikult ja siis ei saada aru, miks asjad nii või naa on.

[/tsitaat]

Ei tembeldata kõiki siin sõnavõtjaid lollikesteks.
Mul pole aimugi, milline inimene sa oled, aga praegu saad sa emaks ja see kohustab sind ratsionaalselt mõtlema. Kas sa teed seda? Kas sa ise tead ja saad aru, miks teil asjad on \”nii või naa\”? Miks sa segad kokku tunded ja kaine mõtlemise? Ega suur armastus üksi ei pane leiba lauale, ei osta mähkmeid või ei aita öösiti gaasitava lapsega tundide viisi ringi tammuda mööda korterit. Nii enda elatamine kui lapse ülevalpidamine kui kõik rutiinne, mis perega kaasneb, nõuab kohusetunnet, vastutustunnet, tahtmist, visadust jne. Kui raha on vähe, tuleb juurde teenida. Kui magada ei saa öösiti, tuleb ära kannatada. Kui poodi minna ei õnnestu mitu päeva järjest haige lapsega, pead tegema süüa olemasolevast (mis tähendab, et erinevalt noorest inimesest peab perekond palju rohkem planeerima). Jne jne jne.

Natuke vanem ja küpsem inimene, kes peret tahab ja on selle teadlikult planeerinud, saab sellise vastutusega tunduvalt paremini hakkama kui keskkooli lõpus olev poiss, kellele ema-vanaema suitsuraha annavad.

Küsi endalt: miks teil üldse on suhe? Milline suhe see on? Miks te lapse saate? On see teie mõlema soov?

Ole enda vastu vastates aus.

Mina olen abielus ja armastan oma meest. Meil on kolm last. Aga kui mu mees muutuks tõeliselt ennasthävitavaks tüübiks (narkomaan, hasartmängija) – sest lapseks tagasi ta enam ei muutu – siis ma ilmselt lahutaksin temast. Armastus armastuseks, aga teatud tingimustel on pereelu võimatu.

Ka teie saate ju edasi elada ainult nii, et võtate mõlemad mehega vastutuse (seda ei juhtu kohe kindlasti) või võtad sina vastutuse ja lased oma mehel olla suure lapse eest.

Kas sa selleks viimaseks oled suuteline? Kui jah, siis on kooselu jätkamine võimalik, muidu ei ole võimalik.

Ja paljud otsused elus on väga rasked, ma arvan, et kõik inimesed teavad seda. Selles suhtes ei ole sinu olukord kuidagi väga eriline ja kõigile arusaamatu. Aga lapsikuid lahmimisi ja emotsioonide baasil nutmist ei saa täiskasvanud inimene endale lubada. Korraks on ennast haletseda mõnus, toob kergendust, kuid edaspidi tuleb ikkagi asju just ratsionaalselt hinnata.

Nii et kui sul on need teadmised ja see tarkus, millest sa kirjutad, siis kasuta nüüd neid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Esileht Pereelu ja suhted Ei teagi, kuidas paari tunni pärast käituma peaks :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.