Esileht Beebi ja mitmikud Ei tohi, ei tohi, ei tohi. (Kuidas kaitsta kodu lapse eest?)

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ei tohi, ei tohi, ei tohi. (Kuidas kaitsta kodu lapse eest?)

Postitas:

Rääkige emmed milliseid \”huvitavaid\” lahendusi olete leiutanud kodu lapse eest kaitsmiseks?

Ise õmbasin täna lillepottidele sukkpüksid ümber, sest paari minuti jooksul pidin kaks korda jooksma ja eemaldama väikse pätu lillepotist mullaga maiustamast. Ei saa ju kogu aeg käia lapsel järgi ja korrutada EI-TOHI-EI-TOHI. Kui kõik on ei-tohi siis kaotab sõna ju tähenduse… Mul on põrandal suured toataimed, neid ei saa kapiotsa peita ja siiani on need olnud kõige rohkem keelatud asjad (ja muidugi sellepärast ka kõige huvitavamad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul toimis esimese lapsega see, et korrutasin mõned korrad ei tohi ja siis lasin tal ikkagi tema soovi järgi asi nö ära proovida. Siis toimis EI TOHI küll väga hästi pärast seda. Ei hakka sel korral ka end vaevama sellega, et kodust mingi palagan teha. Proovin sama taktikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii palju kui võimalik, panen asjad lapse käe- ja suu-ulatusest ära, teibin/keeran kinni vms. ja nii palju kui võimalik, lasen tal endal veenduda, et keelamine on põhjendatud – lasen käega võimalikult kuuma pliiti katsuda (et oleks ebameeldiv, aga veel mitte ohtlik).
hetkel teeb peavalu kassitoidule uue koha leidmine, peab vist aknalauale tõstma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupoes avastasin raamatu \”Kooskasvamine\”, kus seda \”ei tohi\” teemat on väga põhjalikult lahatud ning beebi ja vanemasõbralikult lahendatud. Ise proovinud ei ole neid meetodeid, nii et ei oska kommenteerida kuidas toimivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul esimese lapsega (tütar) ei olnud midagi ära pandud, kinni teibitud ega muudmoodi kaitstud, ka trepile ei pannud piirdeid. Sai ka ca 8-kuuselt \”EI\” selgeks tehtud ja kuidagi väga valutult läks. Nüüd poiss sama vana ja hoopis aktiivsem igasugu asju näppima, tõmbama ja uurima. Hetkel olen tal küll lasknud suht palju ise uurida, kui just otseselt ohtlikud asjad ei ole( pliit, kamin, trepp on kindlalt keelatud). Proovin küll ka seekord ilma mingite lisavidinateta läbi ajada. Põhimõtteliselt ta ju kogu aeg silme alla ja kui keelata pidevalt ei soovi, siis lihtsalt kasutan seda nippi, et tõstan ta lihtsalt mujale ja juhin tähelepanu kõrvale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina korjasin kõik asjad ära, lilled viisin teisele korrusele, alumised riiulid tegin puhtaks. Meil suur maja ja just nimelt laps ei ole kogu aeg silma all. Mina ka ei viitsi alailma tal järgi joosta ja korrutada seda eitohit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka hädas sellega. Laps hakkab naerma \”ei tohi\” peale. Kohtades, kus ta teab, et see keeld tuleb, ta ootab juba ja siis naerdes ikka läheb keelatud asja poole. Mulle ka ei meeldi keelata. Mis sain, tõstsin ära või panin silma alt peitu, alumised riiulid tühjad. Kuid mida vanemaks, seda paremini saab nipid kätte ja ka pikemaks kasvades saaab asju kätte..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et päris kõike ära korjata ka ei saa, laps peab ikka teadma, mida võib ja mitte. Mõned asjad olen muidugi ära ka korjanud, aga toataimed on endisel kohal ja seinakontakte ei saa kuidagi teise tuppa viia. Lisaks see, kui laps läheb külla või vanaema juurde – seal eiole kõik nii lapsekindel. Sõbranna rääkis, kuidas oli sünnipäeval käinud ja laps, kellel kodus kõik oli ära korjatud, üsna lühikese ajaga jõudis ära lõhkuda taldriku, pitsi ja lillevaasi. Lisaks käis mul endal sõbranna külas oma tollal ca aastase lapsega, kui mu enda oma veel paarikuune oli, ja üsna tigedaks ajas lõpuks, kui laps kogu aeg laua pealt ja mujalt kõike oma kätte võttis. Mitu korda tegin emale ka märkuse ja palusin tal mitte lubada lapsel kõike pea peale keerata, aga kaua ta jõudis…
Oma lapsele tahan seetõttu kindlasti selgeks teha, et laua pealt asju ei võta jne. Samas on selgeks saanud, et niisama lihtsalt see ei käi- talle teeb see kas nalja või hakkab ta kõva häälega ennast \”kaitsma\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ei tohi, ei tohi, ei tohi. (Kuidas kaitsta kodu lapse eest?)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.