Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ei tulnud välja see 2,5 a jooksul järgmise lapse saamine :S

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Ei tulnud välja see 2,5 a jooksul järgmise lapse saamine :S

Postitas:

Oehh, oktoobrist saati ootusärevust ja ei miskit. Oma osa vist ka selles, et andsin suuremale lapsele lõunast ja õhtust tudutissi, hormoonid ei saanudki korralikult tööle hakata. Nüüd tuleb hoopis rasestumist ära hoidma hakata ja paariks aastaks tööle minna, uut emapalka teenima, muidu jääb kolmanda lapse saamine unistuseks. Ma olen juba 40, lootsin, et ehk saab väikese vahega kohe ära teha :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 11:49; 13.03 10:05; 14.03 09:03; 16.03 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellise skeemiga pereplaneerimine 40+ vanuses võib suurema tõenäosusega lõppeda sellega, et rohkem lapsi lihtsalt ei tule 🙂 kui et siis, kui piisav aeg “emapalka teenitud”, siis 43-aastaselt nagu kellavärk rasedaks jääd 🙂

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kahetsed, kui praegu emapalka teenima hakkad, sest paari aasta pärast on hilja. Mis on tähtsam, laps või raha? küll saad miinimumiga ka hakkama, mees vast ikka ka peab peret üleval? Riided ja paljud asjad suuremast lapsest järgi ju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

häbi võiks olla tõesti. raha pärast tahad lapsi?

lapsi on alati saadud, ka siis kui ei olnud võimalik ei kodus olla rääkimata täispalgaga kodus olemisest.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:40; 12.03 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vanus ei anna enam midagi oodata, mine lihtsalt tööle ja jätka oma lapsesaamise üritusi, sest praegu hakata mingit emapalka välja teenima raiskab aasta su väga otsakorral ajast!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ikkagi jätkasin triibupüüdmist. Viljakas aeg igavesti ei kesta, tööl käia ja palka teenida saab ka pensieas 🙂
Laste vanusevaheks tuli täpselt 3 aastat ja 1 nädal. Rahaliselt sai hakkama – noorem tuli ka poiss ja mul olid kõik poiste asjad juba olemas.
Kui sul kolmas laps tuleb, saaksid ka seda suure pere toetust – abiks seegi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin “häbi-häbi” kisendavad, teil võiks endal häbi olla. Te ju ei tea selle pere olukorrast midagi. Võibolla on see raha küsimus tõesti nii oluline, et inimene peabki oma plaani edasi lükkama. Tunneb end niigi selle pärast halvasti ja siis hakkate veel tema kallal võtma.
Vastutustundlik mõtlemine (mille hulka käib ka rahaasjade planeerimine) ei ole häbiasi.

Samas selles osas ma olen nõus, et kuna vanus juba selline, siis on suur risk, et kui paar aastat vahele jätta, siis enam ei jõuagi.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks HÄBI.
Mille pärast te tööl käite, ega ometi mitte raha pärast? Häbi-häbi!

No kus on mõistus… otseloomulikult ju võimalusel oleks soov inimesel saada emapalka samas summas, mis ta tööl teenis, mitte kehvade seaduste ja muudatuste asemel järsku miinimumiga leppida mitu aastat. Ega keegi ei küsi ju almust. Laps siiski kasvab ka raha eest, mitte vaid õhust ja armastusest.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on tudutiss? Mingi uus rõlgus siin perekoolis?

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 18:21; 20.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leian, et on inetu kellegi otsust nii karmilt kritiseerida, kui siin mõned eelmised postitajad teinud on. Jah, muidugi on vanus juba selline, mis võib rasestumise keeruliseks teha, kuid me ei tea, mis toimub teise inimese elus või rahakotis. Ma arvan, et on väga vastutustundlik, et inimene mõtleb ka sellele, mida ta lapsele pakkuda saab. Ja see ei ole “raha pärast lapse tegemine”. Olen kindel, et teema algataja jaoks ei ole see samuti kerge otsus olnud.

Mina soovin sulle kõike paremat! Kui vaja, teeni endale sobiv emapalk välja ja loodan, et triipude püüdmisega probleeme ei teki!

Päikest!
Ja olgem ikka teistega sõbralikud! 🙂

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Mis asi on tudutiss? ”- see kui enne und (tuttu minekut, tudumist, tuduaega) annad lapsele tissi (rinda, rinnapiima). Emaduse entsüklopeedia, peatükk lapse toitumine ja lapse uni. Väga loomulik tegevus.
Peace! ????

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tervist24.ohtuleht.ee/945240/naistearst-andrei-soritsa-viljatusest-naine-voib-tunda-end-superhasti-aga-lapsesaamise-rong-on-juba-lainud-

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 08:19; 15.03 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see minu kriitika tuleb panna perspektiivi – on naine kes on juba saanud lapsi senini probleemideta ja harjunud lisaks neile juurde saama maailma lahkeimat vanemahüvitist. ja nüüd on probleem kui kõik ei lähe plaanipäraselt.
On naisi kes ei saa lapsi ja annavad kõik et saada, maksavad peale et rasedaks jääda ja ei saa aastaid hüvitist et kodus olla. Ja nemad ei virise kui nad soovitud aastal rasedaks ei jää, nad on tänulikud et neil üldse mingi võimalus on.
kui sind on õnnistatud võimalusega sada lapsi, õnnistatud võimalusega isegi nüüd jääda tagatud miinimumpalgaga ja tervisekindlustusega koju kui laps peab tulema.
mille üle sa virised? et keegi teine saab rohkem? keegi teine saab jällegi vähem! eriti selles vanuses – ole õnnelik et eelmisegi lapse said.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:40; 12.03 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rahaliselt täitsa halb seis ei ole, soovitaks ka pigem triibupüüdmisega kohe jätkata tööl käimise kõrvalt. Vanuses 40+ tuleks viljatusraviarsti poole pöörduda kui 6 kuu jooksul pole rasestuda õnnestunud. Tasub nii endal kui mehel testid ära teha, et üldse näha, mis olukord ja võimalused on. Siin on palju juhtumeid, kus näiteks mehe sperma kvaliteet on isegi kahe aasta jooksul peale viimase lapse sündi tohutult langenud. Kui lapsesoov on suur ja oleks vaja teha näiteks IVF, siis seda haigekassa ka lõputult ei rahasta.

Ma olin just abiellunud ning 30 kui hakkasime triipe püüdma. Kogusin usinalt raha, et saaks lapsega veidi kauem kodus olla (ei ela Eestis ja siin nii pikalt emapalka ei saa). Asjad aga ei läinud plaanipäraselt, sest ma ei jäänud rasedaks. Lõpuks tuli meil suuremas osas oma raha eest (siinne riiklik ravikindlustus kompenseeris kuludest vaid murdosa) kaks IVF-i teha. Maksime protseduuride eest kokku 15000+ eurot. Nüüd olen rase ja säästuarve on üsna õhuke, ent tean, et saame hakkama 🙂

Muidugi kui kaks last oleks juba olemas, siis võib-olla mõtleks teisiti.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on tudutiss? Mingi uus rõlgus siin perekoolis?

Kusjuures, see pole ainuke “tudu”asi meie kodus; pane vaim valmis: meil on veel ka tudukuft, tudujutt, tuduaeg jne.

Aga emapalga jätkumine oleks majanduslikult kõvasti aidanud. Olen peres nimelt peamine rahateenija oma keskmise palgaga. Abikaas teenib kõvasti alla keskmise ja minu emapalk aitaks “vorsti leiva peale saada”. Ilma emapalgata ei tekiks perel mittemingisuguseid sääste ja peaksin väga varakult tööle naasma – lapse arengule poleks hea. Hakkama saaks aga tore see poleks :S.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 11:49; 13.03 10:05; 14.03 09:03; 16.03 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga emapalga jätkumine oleks majanduslikult kõvasti aidanud. Olen peres nimelt peamine rahateenija oma keskmise palgaga. Abikaas teenib kõvasti alla keskmise ja minu emapalk aitaks “vorsti leiva peale saada”. Ilma emapalgata ei tekiks perel mittemingisuguseid sääste ja peaksin väga varakult tööle naasma – lapse arengule poleks hea. Hakkama saaks aga tore see poleks :S.

No kui oled peres peamine rahateenija, siis las “abikaas” jääb titega koju ja sina lähed tööle tagasi, milles küsimus?!

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on jutuks olnud aga tahaks kauem imetada kui 6 kuud :S

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 11:49; 13.03 10:05; 14.03 09:03; 16.03 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

häbi võiks olla tõesti. raha pärast tahad lapsi?

lapsi on alati saadud, ka siis kui ei olnud võimalik ei kodus olla rääkimata täispalgaga kodus olemisest.

proovi ise miinimumpalgaga kolme last ülal pidada!

Kui keskmine eesti mees teenib 1000€ kätte, kodukulud, kahe lapse lasteaia/kooli/trenni kulud, söök, riided, transportvahend.. kahjuks nii ongi, et kas endine emapalk, või jääbki kaks last. Peret stressi ja vaesuse piirile ajada ei ole mõtet.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 15:49; 15.03 15:53; 15.03 16:01; 21.03 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan küll, et mine tööle tagasi, tööta aastakese ja siis hakake tegema. Kui ei õnnestu, kaks last on juba väga hea! Võib juhtuda et kui tööle naased ja saad töötava naise elu maitse suhu tagasi, siis ei pruugigi enam tahta tagasi mähkude juurde. Enamgi, 40+ lapse saamise puhul arvesta sellega, et siis pole enam nii palju jõudu lapsega tegeleda nagu varem ja igasugused rasedusjärgsed depressioonid on kerged tulema. Lisaks ei pruugi su töökoht sind enam tagasi oodata…seega minu soovitus on naasta tööle, kasvatada-arendada need kaks last ja aasta pärast otsustada, kas siis veel tahad..

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 15:49; 15.03 15:53; 15.03 16:01; 21.03 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see minu kriitika tuleb panna perspektiivi – on naine kes on juba saanud lapsi senini probleemideta ja harjunud lisaks neile juurde saama maailma lahkeimat vanemahüvitist. ja nüüd on probleem kui kõik ei lähe plaanipäraselt.

On naisi kes ei saa lapsi ja annavad kõik et saada, maksavad peale et rasedaks jääda ja ei saa aastaid hüvitist et kodus olla. Ja nemad ei virise kui nad soovitud aastal rasedaks ei jää, nad on tänulikud et neil üldse mingi võimalus on.

kui sind on õnnistatud võimalusega sada lapsi, õnnistatud võimalusega isegi nüüd jääda tagatud miinimumpalgaga ja tervisekindlustusega koju kui laps peab tulema.

mille üle sa virised? et keegi teine saab rohkem? keegi teine saab jällegi vähem! eriti selles vanuses – ole õnnelik et eelmisegi lapse said.

kallikene! kui sul on laenuga kodu, auto, ja lastel koolid-trennid, ning pere sissetulek peaks paariks aastaks oluliselt langema, siis pead ikka korralikult mõtlema, kas sa tahad seda kolmandat last nii palju, et hakata kodu väiksema vastu vahetama, autost loobuma, vanemate laste arenguvõimalusi vähemaks võtma (ei jõua maksta muusikakooli või trenni, mida laps väga armastab).

Mina alustaks ikka igaljuhul pere olemasolevast finantsolukorrast ja selle järgi otsustaks, kas saab endale kolmandat last lubada või mitte.

Kui ikka üldse lapsi poleks, siis muidugi, müüks kõik maha et lapse saaks!!!

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 15:49; 15.03 15:53; 15.03 16:01; 21.03 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse mehega, kes teenib kõvasti alla keskmise, kolm last saada? Tundub selline Kodutunde teema olevat: raha ei ole, aga lapsed peavad olema.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 08:19; 15.03 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem olen kultuurimetseen, kui tema erialast lähtuda. Ma sellega juba leppinud, et peamine peretoitja olen. Ta on nimelt väga hea isa lastele, seetõttu üldse julgesin kolmandale mõelda.

Tõenäoliselt kauaoodatud tütrekest ei tule. Nimigi ammu juba ootel aga kaks poega on ka juba tore tulemus, võib eluga täitsa rahule jääda. Pühendun siis pigem koolile ja tööle.
Aitäh kaasa elamast!

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.03 11:49; 13.03 10:05; 14.03 09:03; 16.03 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on jutuks olnud aga tahaks kauem imetada kui 6 kuud :S

meeldib või milles asi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga emapalga jätkumine oleks majanduslikult kõvasti aidanud. Olen peres nimelt peamine rahateenija oma keskmise palgaga. Abikaas teenib kõvasti alla keskmise ja minu emapalk aitaks “vorsti leiva peale saada”. Ilma emapalgata ei tekiks perel mittemingisuguseid sääste ja peaksin väga varakult tööle naasma – lapse arengule poleks hea. Hakkama saaks aga tore see poleks :S.

Kas nii vaesed inimesed peaksid 3 last saama, see on omaette küsimus muidugi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 18:21; 20.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muidu oli kindel soov, et peres võiks olla kolm last, siis mina jätkaks triibupüüdmist. Iial ei tea ju, kaua läheb, nii et võimalik, et jõuab piisavalt ka vahepeal tööl käia, nii et vanemahüvitis mõistlik tuleks. Ja kui kolm last juba peres, siis edaspidi on ju vägagi abiks praegune väga tugev riigipoolne tugi.

Meil on peres 2 last ja plaanisime neid ka väikse vahega, sest vanus pressis peale. Esimest rasedust tuli oodata aastaid, oli mitu katkemist, nii et seda enam olin kindel, et pikka vahet ei julge jätta ja kui esimene laps oli aastane, hakkasime uuesti triipe püüdma. Oli muidugi ka kahtlusi ja mõtteid, et kui ei õnnestu selle 2,5 a sisse jääda, et kas siis üldse teist last saada, kuna siis oleks samamoodi vahepeal ju tahtnud ikka nii tööl käia, et vh vähegi mõistlik tuleks. Nii et saan teemaalgatajast täitsa aru, tahaks kindlustunnet ja samas tahaks ju ka pereplaanid teoks teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka soovitan mehel lastega koju jääda. Tegelikult saab töötamise kõrvalt imetamist jätkata.Pooleaastane laps ei söö ju enam nii tihti. Eriti kui jätkad öist imetamist, on päeval vähem vaja. Kas üldse oled teadlik, et alla 1,5aastase lapse emal on tööle naastes õigus iga kolme tunni järel võtta vähemalt pooletunnine imetamispaus, et toita last või pumbata talle rinnapiima, kusjuures neid vaheaegu võib kokkuleppel tööandjaga liita ka üheks pikemaks pausiks.

Lisaks (kui ta seda juba varem pole proovinud) on see mehele hindamatu kogemus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem olen kultuurimetseen, kui tema erialast lähtuda. Ma sellega juba leppinud, et peamine peretoitja olen. Ta on nimelt väga hea isa lastele, seetõttu üldse julgesin kolmandale mõelda.

Tõenäoliselt kauaoodatud tütrekest ei tule. Nimigi ammu juba ootel aga kaks poega on ka juba tore tulemus, võib eluga täitsa rahule jääda. Pühendun siis pigem koolile ja tööle.

Aitäh kaasa elamast!

Kui ma õigesti aru saan, siis unustatakse tütrest, mitte kolmandast lapsest. Sellisel juhul tasub tõesti kahega piirduda, sest on sama tõenäoline et kolmas tuleb ka poiss.

Tuttavatel peres 5 tüdrukut ja purjus peaga mees oli maininud, et oleks pidanud kahega piirduma (lootsid väga poega saada).. Loodus aga teeb omamoodi, ja nendest lastest kahju, kui vanemad hiljem nii mõtlevad…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 15:49; 15.03 15:53; 15.03 16:01; 21.03 02:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem olen kultuurimetseen, kui tema erialast lähtuda. Ma sellega juba leppinud, et peamine peretoitja olen. Ta on nimelt väga hea isa lastele, seetõttu üldse julgesin kolmandale mõelda.

Tõenäoliselt kauaoodatud tütrekest ei tule. Nimigi ammu juba ootel aga kaks poega on ka juba tore tulemus, võib eluga täitsa rahule jääda. Pühendun siis pigem koolile ja tööle.

Aitäh kaasa elamast!

Kui ma õigesti aru saan, siis unustatakse tütrest, mitte kolmandast lapsest. Sellisel juhul tasub tõesti kahega piirduda, sest on sama tõenäoline et kolmas tuleb ka poiss.

Tuttavatel peres 5 tüdrukut ja purjus peaga mees oli maininud, et oleks pidanud kahega piirduma (lootsid väga poega saada).. Loodus aga teeb omamoodi, ja nendest lastest kahju, kui vanemad hiljem nii mõtlevad…

Hahaaa, no see on klassika, mu ema töökaaslasel oli neli poissi, tahtsid ühe korra veel proovida ja tulemuseks olid kaksikud poisid… Siis sai neil isu täis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ei tulnud välja see 2,5 a jooksul järgmise lapse saamine :S

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.