Esileht Sünnitus Ei tunne emaka kokkutõmbeid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Ei tunne emaka kokkutõmbeid

Postitas:

Käsil nädal 38+ ja “mureks” see, et ei tunne emaka kokkutõmbeid, millest kõik räägivad. Nt ktg (käisin kord kontrollis) näitas tegevust, mina ei tundnud mitte kui midagi, uh-s eile just arst vaatas lapse asendit ning mainis, et emaka kokkutõmbed toimuvad. Mina jällegi täiesti tundetu. Kas see on ok? Lapse liigutusi tunnen vägagi hästi, vahel on tunne, et vupsab sealt alt välja (oli vahepeal jalgseisus).
Kellel veel on nii olnud? Jagage kogemust, palun. Kui reaalne sünnitegevus pihta hakkab, kas ma siis ikka saan aru? 🙂 tahaks küll võimalikult kaua kodus valutada, aga kodusünnituseks valmis küll pole

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina ei tundnud esimese lapse eel kordagi libavalusid ega muid taolisi valusid. Sünnituse algus oli aga ilusti tunda ja sain kodus rahulikult dušši all valutada ning sealt edasi ka haiglas 🙂
Kindlasti tunned ära kui asjaks läheb ja mida valutum (või leebemate) valudega seda parem ju sulle, lihtsam lõdvestuda ja lapsel tulek vabam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tundund neid braxton hickse v libavalusid vms ei esimese ega teise lapsega. Ja sünnitegevuse algusest saad kindlasti aru 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olnud ka enne kui asjaks läks mingeid valusid. Isegi sünnitama läksin nii, et ainult selg valutas ja lõpuks mõtlesin, et see on väga kahtlane ja läheks ikka kontrolli, kõhus ei tundnud kuni lõpuni mitte ühtegi valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et juba kuu aega möödas, aga natuke infot vajadusel tulevikuks. Kontraktsioonid näitavad, et sünnitus pole enam kaugel, need on alguses väikesed ja suurenevad aja jooksul. Selleks ajaks kui sünnitustegevus peaks algama on kontraktsioonid juba tugevamad ja tunduvalt väiksemate vahedega. Haiglasse võiks minna siis kui kontraktsioonide vahe on kuni 5 min (esmassünnitaja), korduvsünnitaja kontraktsioonide vahe võib paar min pikem olla. Kui reaalne sünnitustegevus pihta hakkab on see enamasti ikka arusaadav, samas kui kontraktsioonide valusid tõesti väga tunda pole, siis kõhtu katsudes on ikka tunda emaka tugevnemist (tuhu algus) ja pehmenemist (tuhu lõpp). Tuhude vahet mõõdetakse ühest tuhu algusest teise alguseni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On väike hulk naisi, kes ei tunnegi ka sünnitusel mingeid erilisi valusid. Minul jälle ei olnud raseduse ajal süda paha kordagi, mis on samuti haruldane, ämmaemand oli pidevalt mures, aga kõik oli täiesti korras. Enne testi tegemist tundsin ennast natuke nagu hakkaks tõbiseks jääma, imelik tunne oli. Nagu mingis seebiseriaalis. 😀 Aga see oli ka kõik.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 11:46; 24.05 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlema lapsega polnud hommikust iiveldust ja esimesega mitte ühtegi tuntavat libavalu ka. Liigutusi hakkasin tundma 21-22 nädalal. Kuna sõbranna on günekoloog, siis ta vaatas kuskil 15-17 nädala paiku UH-ga, et loode oli ikka päriselt olemas 🙂 No mitte ühtegi raseduse sümptomit lihtsalt polnud! Sünnitustegevus algas vete puhkemisega ja sellest ajast päriselt tuntavate kontraktsioonideni läks ka veel paar-kolm tundi. Ma ütleks, et isegi poole tundi enne vete puhkemist ei saanud ma aru, et sel päeval võiks sünnitama hakata. Rasedust oli sel hetkel ühe mõõtmise järgi täpselt 40 (teise mõõtmise järgi 41) nädalat.
Teise rasedusega oskasin ennast veidi paremini jälgida ja mõned üksikud kokkutõmbed enne ikka olid. KTG ajal ei tundnud ühtegi, kuigi masin näitas. Sünnitasin esilekutsumisega teistel põhjustel.
Kui rasedus on selline, nagu minu omad olid, siis iga kell oleksin uuesti rase!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitustegevus algas vete puhkemisega ja sellest ajast päriselt tuntavate kontraktsioonideni läks ka veel paar-kolm tundi. Ma ütleks, et isegi poole tundi enne vete puhkemist ei saanud ma aru, et sel päeval võiks sünnitama hakata. Rasedust oli sel hetkel ühe mõõtmise järgi täpselt 40 (teise mõõtmise järgi 41) nädalat.
Teise rasedusega oskasin ennast veidi paremini jälgida ja mõned üksikud kokkutõmbed enne ikka olid. KTG ajal ei tundnud ühtegi, kuigi masin näitas. Sünnitasin esilekutsumisega teistel põhjustel.

Mul oli täpselt samamoodi. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 11:46; 24.05 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paraku ei tundnud ühe oma lapsega üldse emaka kokkutõmbeid ja tundma hakkasin alles presse. Magasin rahulikult kuni algasid pressid. 15 minutiga oli laps käes sisuliselt une pealt. Teiste rasedustega olen ikka korralikult toonuseid tundnud ja pikalt valutanud enne sünnitust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Ei tunne emaka kokkutõmbeid