Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Ei viitsi last hoida

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 340 )

Teema: Ei viitsi last hoida

Postitas:
Kägu

50 või 52 kel pole veel menopausi või üleminekuiga, ei peaks siin hõiskama ja ära sõnuma – see tuleb. Ja vähestel on õnne, et kablutad peikaga mööda ilma ringi, enamus vaevleb hullupööra unetuse, kuumahoogude jm hädade käes. Täna õnne, kui veel pole, 51 on see iga KESKMISELT, mil ta algab, kui sinul 52 veel pole, siis on neid, kel on 49-selt juba (ja veelgi varem), aga keksida, et mul küll pole, no tuleb, usu. Alternatiiv pole ka just tore (surra enne…)

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 või 52 kel pole veel menopausi või üleminekuiga, ei peaks siin hõiskama ja ära sõnuma – see tuleb. Ja vähestel on õnne, et kablutad peikaga mööda ilma ringi, enamus vaevleb hullupööra unetuse, kuumahoogude jm hädade käes. Täna õnne, kui veel pole, 51 on see iga KESKMISELT, mil ta algab, kui sinul 52 veel pole, siis on neid, kel on 49-selt juba (ja veelgi varem), aga keksida, et mul küll pole, no tuleb, usu. Alternatiiv pole ka just tore (surra enne…)

Hõiskama? 😀 No tuleb, siis tuleb, keda huvitab? Ega elu seisma jää 😀

+6
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks menopausi kartma või häbenema? Olen 56 ja jumala hea on olla- ei mingeid päevi! On ka viimaseid aastaid alaealine laps olemas (16). Lapselapsi  (2) hoian suvel maal – tuuakse nädalaks kokku kohale ja väga lõbus on, käime rannas, sõidame ümbruskonnas ringi. Õhtuti loeme, mängime lauamänge jne. Väga tegus nädal on, vanemad saavad puhata ja lapsed on ise rahul.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaevuste jaoks on ju hormoonasendusravi. Miks neid vaevuseid küll kannatama peaks?

Mul on vanimad sõbrannad vanuses 54 ja 57, ka neil pole veel menopausi.

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks peaks menopausi kartma või häbenema? Olen 56 ja jumala hea on olla- ei mingeid päevi! On ka viimaseid aastaid alaealine laps olemas (16). Lapselapsi (2) hoian suvel maal – tuuakse nädalaks kokku kohale ja väga lõbus on, käime rannas, sõidame ümbruskonnas ringi. Õhtuti loeme, mängime lauamänge jne. Väga tegus nädal on, vanemad saavad puhata ja lapsed on ise rahul.

Aga kas sa selle nädalaga näiteks teed ka muid asju? Huvist küsin. Kuna olen pk nii palju seda veidrat juttu lugenud, kuidas laste kõrvalt ei võiks nagu tavaelu ollagi, ma ei tea muidugi, kas rääkijad mõtlevad vaid teiste elusid või enda oma. Ja küsingi, et kas sa selle nädalaga teed ka muid asju? Näiteks aeg, mis kulub söögiteemale? Söögi toomine, selle valmistamine, kolm korda pöevas ikka lapsed söövad. Kodu korustamine, lastega eriti läheb korratuks. Veidi päevas omale aega, näiteks kasvõi üks tund, mehega aega, oma lapsega, mingi töö jne. Et kuidas korraldatakse see nädal.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks menopausi kartma või häbenema? Olen 56 ja jumala hea on olla- ei mingeid päevi! On ka viimaseid aastaid alaealine laps olemas (16). Lapselapsi (2) hoian suvel maal – tuuakse nädalaks kokku kohale ja väga lõbus on, käime rannas, sõidame ümbruskonnas ringi. Õhtuti loeme, mängime lauamänge jne. Väga tegus nädal on, vanemad saavad puhata ja lapsed on ise rahul.

Aga kas sa selle nädalaga näiteks teed ka muid asju? Huvist küsin. Kuna olen pk nii palju seda veidrat juttu lugenud, kuidas laste kõrvalt ei võiks nagu tavaelu ollagi, ma ei tea muidugi, kas rääkijad mõtlevad vaid teiste elusid või enda oma. Ja küsingi, et kas sa selle nädalaga teed ka muid asju? Näiteks aeg, mis kulub söögiteemale? Söögi toomine, selle valmistamine, kolm korda pöevas ikka lapsed söövad. Kodu korustamine, lastega eriti läheb korratuks. Veidi päevas omale aega, näiteks kasvõi üks tund, mehega aega, oma lapsega, mingi töö jne. Et kuidas korraldatakse see nädal.

Oot, tõega küsid või? Arvad, et kõik on näljas, sest 2 lapselast segavad söögitegu? Kui nad oleks aastased, siis ehk küll oleks rakse tavaelu elada, aga sinu tsiteeritu lapselapsed on ju vanemad. Ma poes lapselastega ei käi, lihtsalt ei viitsi, selleks on Selveri kojuveoteenus.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oot, tõega küsid või? Arvad, et kõik on näljas, sest 2 lapselast segavad söögitegu? Kui nad oleks aastased, siis ehk küll oleks rakse tavaelu elada, aga sinu tsiteeritu lapselapsed on ju vanemad. Ma poes lapselastega ei käi, lihtsalt ei viitsi, selleks on Selveri kojuveoteenus.

Jaa, küsin tõega. Aga vastus oli liiga vähese infoga, ei saanud teada.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Et päevad veel toimivad või?

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaevuste jaoks on ju hormoonasendusravi. Miks neid vaevuseid küll kannatama peaks?

Sest see pidavat tervist rikkuma, ei või?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Üks pani just uue spiraali.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

har ehk hrt ei pidanud ju päevi tagasi tooma.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekool on ikka imedemaa.

+10
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkan pihta! Kuna sul nii ei ole, siis ei saa ju kellelgi teisel ka nii olla, eks?

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Üks pani just uue spiraali.

Ära räägi lollusi.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti 45-55,

https://www.confido.ee/milliseid-sumptomeid-pohjustab-menopaus-ja-kuidas-neid-leevendada/

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära räägi lollusi.

Loll oled sa ikka ise.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Panigi hormoonspiraali, et vaevustest vabaneda. Mitte selleks, et rasedaks ei jääks.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Panigi hormoonspiraali, et vaevustest vabaneda. Mitte selleks, et rasedaks ei jääks.

Ei, ta ei olnud nõus hormoonspiraali panema, kuigi soovitasin tungivalt, kuna tal on väga vererohked päevad. Vaskspiraali pani.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ka see, kes ohvimeelselt kannatab, selle asemel, et head elu edasi elada?

«80 protsendil naistest tekivad kuumad hood, kuid abi sellele otsib neist vaid 20–30 protsenti, sest seda peetakse loomulikuks nähtuseks, millega naine peab hakkama saama,» rääkis arst.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ka see, kes ohvimeelselt kannatab, selle asemel, et head elu edasi elada?

«80 protsendil naistest tekivad kuumad hood, kuid abi sellele otsib neist vaid 20–30 protsenti, sest seda peetakse loomulikuks nähtuseks, millega naine peab hakkama saama,» rääkis arst.

Kuumahood on ajutine nähtus menopausis, kannatab ära päevad, kannatab sellegi.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, ajutine, 2-5 aastat. Ainult loll kannatab ja ei tee selleks mitet midagi. No siis on hea kodus vinguda kõik need aastad, kui raske elu on ja siin osad ei suuda lapselapsigi nendel aastatel hoida 😀 Kohe näha, kuidas lumehelbekesed on kasvatatud lumehelbekestest vanemate poolt. Piinlik peaks olema-noor inimene ja nii väeti.

+2
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei olnud mingeid vaevuseid, hoogusid, kaalumuutusi, muid sümptomeid. Aga üsna noorelt, ca 45aastaselt hakkasid päevad harvem käima ja nii aastaga nad kadunud olidki.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, ajutine, 2-5 aastat. Ainult loll kannatab ja ei tee selleks mitet midagi. No siis on hea kodus vinguda kõik need aastad, kui raske elu on ja siin osad ei suuda lapselapsigi nendel aastatel hoida ???? Kohe näha, kuidas lumehelbekesed on kasvatatud lumehelbekestest vanemate poolt. Piinlik peaks olema-noor inimene ja nii väeti.

Enamik naisi kannatab menopausi ja vaginaalselt sünnitamise samamoodi.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, olen 55 ja päevad käivad nagu kellavärk. Kahjuks.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hõiskama? ???? No tuleb, siis tuleb, keda huvitab? Ega elu seisma jää ????

Täpselt sama siin – mis see menopaus siis nii halb on, et seda kartma peab? Elu läheb edasi.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jajah, ajutine, 2-5 aastat. Ainult loll kannatab ja ei tee selleks mitet midagi. No siis on hea kodus vinguda kõik need aastad, kui raske elu on ja siin osad ei suuda lapselapsigi nendel aastatel hoida ???? Kohe näha, kuidas lumehelbekesed on kasvatatud lumehelbekestest vanemate poolt. Piinlik peaks olema-noor inimene ja nii väeti.

Vingud siin küll ainult sina: “oioi, menopaus on nii õudne ja kohutav”. Saa üle juba!

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka teemasse ka – teemaalgataja ei pea teiste lapsi hoidma, kui ta ei taha. Nii ongi. Punkt.

Kui oled sõpradele selle rumala harjumuse tekitanud, siis kui nad tahavad koormust suurendada, ütled lihtsalt, et sa rohkem ei saa.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vingud siin küll ainult sina: “oioi, menopaus on nii õudne ja kohutav”. Saa üle juba!

Mina? Minul on sellest täitsa savi. Mingid hädised helbekesed siin siruli maas ja elu läbi. Nemad peaksidki oma vaevusi leevendama, mitte arvama, et kannatada on normaalne.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

HAR on ikka tõsine rinnavähirisk. Ka menopausi puudumine 55+ vanuses on tõsine risk vähi tekkeks, ei pea ka üldse hõiskama, kui 57-aastaselt seda veel pole. Mitmed 51+ naised siiski tarvitavad HAR ja mitmed neist  hiljem on rinnavähiga kimpus ka, ei tea, kui mitmetel oleks see olnud ilma HAR-ta olemata, aga mina näiteks ei riski. Enne magamatus ja kuumahood kui vähk. Arstidel on lihtne kirjutada välja HAR, eriti kui neid selle eest premeeritakse, aga ega nemad selle vähi käes hiljem vaevle. Tuletame meelde neid talgist tekkinud vähi käes vaevlejaid, kes oleks omal ajal võinud seda arvata, et lihtsa talgi kasutamisest vähk tekib. Aga HAR ja rinnavähi sageduse tõus on TÕESTATUD. Nii et pigem olen helbeke (nii kena 53+ vanuses olla ju) kui et vähendan oma vaevusi ja riskin hiljem vähiga.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

HAR on ikka tõsine rinnavähirisk. Ka menopausi puudumine 55+ vanuses on tõsine risk vähi tekkeks, ei pea ka üldse hõiskama, kui 57-aastaselt seda veel pole. Mitmed 51+ naised siiski tarvitavad HAR ja mitmed neist hiljem on rinnavähiga kimpus ka, ei tea, kui mitmetel oleks see olnud ilma HAR-ta olemata, aga mina näiteks ei riski. Enne magamatus ja kuumahood kui vähk. Arstidel on lihtne kirjutada välja HAR, eriti kui neid selle eest premeeritakse, aga ega nemad selle vähi käes hiljem vaevle. Tuletame meelde neid talgist tekkinud vähi käes vaevlejaid, kes oleks omal ajal võinud seda arvata, et lihtsa talgi kasutamisest vähk tekib. Aga HAR ja rinnavähi sageduse tõus on TÕESTATUD. Nii et pigem olen helbeke (nii kena 53+ vanuses olla ju) kui et vähendan oma vaevusi ja riskin hiljem vähiga.

Nii on. Mina olen menopausis ja mul on kuumahood öösiti, väga häirivad. Mul oli HAR foonil algav emakavähk (emakas ja munasarjad eemaldati) ja seejärel tekkis minu eakal emal rinnavähk – see on väga geneetiline. Ma ei või enam kasutada emakavähki soodustavat HAR-i (see võib muideks tekkida ka tupe limaskestas) ja ema rinnavähi tõttu ka mitte rinnavähki soodustavat HAR-i. Seega ei ole mul nüüd mitte mingit võimalust HARi kasutada – mitte ühtegi neist, et mitte riskida tupe- või rinnavähiga. Kannatangi nüüd neid kuumahooge ja loodan, et nad ükskord lõpevad.

Jah, seos HAR ja günekoloogiste vähkide esinemissageduse vahel on tõesti TÕESTATUD.

+4
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 340 )

Esileht Pereelu ja suhted Ei viitsi last hoida