Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Ei viitsi last hoida

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 340 )

Teema: Ei viitsi last hoida

Postitas:
Kägu

Oma lapsed oleme oma mehega kahe peale üles kasvatanud, pole kunagi kedagi lapsehoidjaks nuianud.

Isegi laste vanaema ega vanaisa ja tasulist lapsehoidjat mitte?

miks see nii imelik tundub?  ma tean mitmeid selliseid peresid, kus vanavanemad on surnud või elavad teises eesti otsas või on nii põdurad, et ei saa lastega hakkama. pere plaanid tehaksegi nii, et üks vanem on lastega või võetakse lapsed kaasa, sest võõra hoolde ei soovi jätta

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lapsed oleme oma mehega kahe peale üles kasvatanud, pole kunagi kedagi lapsehoidjaks nuianud.

Isegi laste vanaema ega vanaisa ja tasulist lapsehoidjat mitte?

Jah, tõepoolest mitte. Vanavanemad ei ela meiega samas riigiski. Ja ka lapsehoidja jaoks pole vajadust olnud.

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

miks see nii imelik tundub?  ma tean mitmeid selliseid peresid, kus vanavanemad on surnud või elavad teises eesti otsas või on nii põdurad, et ei saa lastega hakkama. pere plaanid tehaksegi nii, et üks vanem on lastega või võetakse lapsed kaasa, sest võõra hoolde ei soovi jätta

Ee…vanavanem on ca 50 kanti, kuidas ta põdur saaks olla?

0
-25
Please wait...
Postitas:
Kägu

miks see nii imelik tundub? ma tean mitmeid selliseid peresid, kus vanavanemad on surnud või elavad teises eesti otsas või on nii põdurad, et ei saa lastega hakkama. pere plaanid tehaksegi nii, et üks vanem on lastega või võetakse lapsed kaasa, sest võõra hoolde ei soovi jätta

50 kanti vanavanem käib tööl, mitte ei hoia päevade kaupa lapsi.

+27
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes meenuvad need jutud, kus keegi oli vanasti kogu suve ja muud vaheajad ning nädalavahetuseti maal vanaema juures (isegi kui vanaema isee oli veel töötav inimene ja/või tegi talutöid). Tänapäeval on selline hoidmine ja üksteise aitamine seljas elamine ja ära kasutamine. Njah, ja siis mõtled, et miks Eestis lapsi ei sünni. Polegi mõtet neid saada, kuna avaliku arvamuse järgi võiks ideaalis võiks lapsi hoida pimedas toas ja ülejäänusid kodanikke võimalikult vähe tülitada (ja lumehelbekeseks ei tohi ka kasvatada) :/

Teemaalgataja paistab olevat muidugi kaugemalt sugulane. Aga lihtsalt selline mõte tekkis.

+2
-27
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolhoosilapsena käisid kõik meie kooli lapsed peaaegu terve suve kolhoosis tööl, mitte ei suvitanud vanaema juures. Süüa sai kolhoosisööklas, päratlõunat oli kogu see kamp tiigi ääres ujumas. Kõik jäid ellu ja igavust ei tuntud.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolhoosilapsena käisid kõik meie kooli lapsed peaaegu terve suve kolhoosis tööl, mitte ei suvitanud vanaema juures. Süüa sai kolhoosisööklas, päratlõunat oli kogu see kamp tiigi ääres ujumas. Kõik jäid ellu ja igavust ei tuntud.

Eks see on ka erinevus võrreldes tänapäevaga. Lastel oli ikkagi tegevus ja nad olid üksteise poolt valvatud. Tänapäeval lapse tööle saadad, siis oled ahistaja (kui üldse leiab mingi koha). Süüa seal vaevalt antakse. Samuti pole sageli kedagi võtta, kellega laps päevadeks kuskile mängima saata. Elu ongi teistsugune ja kui last tahta, siis kõik on vanemate endi kulul. Seega paljud ei tahagi lapsi.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes meenuvad need jutud, kus keegi oli vanasti kogu suve ja muud vaheajad ning nädalavahetuseti maal vanaema juures (isegi kui vanaema isee oli veel töötav inimene ja/või tegi talutöid). Tänapäeval on selline hoidmine ja üksteise aitamine seljas elamine ja ära kasutamine.

Ja need lapsed tegid ka talutöid – rohisid, tegid heina, toitsid loomi, kastsid jne.jne.  Vabal ajal tiirutasid ratastega mööda ilma, mängisid õues, ujusid, ronisid jne.jne. Ei istunud ninad telefonis ega oodanud  24/7 lõbustamist ja toidu ette kandmist ja teenendamist.

+19
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastel olid suvel maal oma ülesanded, aidati  maatöödes ja vaba aeg tuli sisustada endal. Ei mäleta, et vanaema või vanaisa oleks meiega mänginud, ikka ise mõtlesime oma ajaviited välja rohimise, lehmakarjas olemise (st lehma kojutoomise), kastmise jms kõrvalt. Aga olidki teised ajad ja maavanaemasid (kes sai 54a pensionile) vähe.

Teemaalgataja ei pea olema see, kes selle lapse peale suvel kuu aega endal kinni paneb, kui vanemad on tööl, see on ikka vanemate endi esmane kohustus leida lapsele järelvalve ja kui TA ei soovi täiskohaga tööd kuuks ajaks, siis nii on. Minu meelest niigi palju vastu tulnud. Kui jõuad, siis ütle, et võid hoida 1-2 päeva nädalas vms, ülejäänud ajaks peavad nad leidma veel lisavõimaluse. Ei ole ilus manipuleerida TA südametunnistusega, et “muidu peab vaene laps päevad läbi üksi kodus olema”. Ei pea ja ei peaks, see on vanemate vastutus leida lapsele hoidja ja koht, kus olla. Hädakorral saab 8a ühe päeva ka üksi kodus hakkama, aga mitte kuu aega iga päev.

+15
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpelt nii, ja meie praeguses Eestis käib tööl ka veel 63-aastane vanavanem. Millegipärast on siin Perekoolis niimoodi, et kui keegi saab vanavanemaks (ütleme siis jah, et 50-aastaselt umbes), siis muutub ta noorte lapsevanemate arvates üleöö poolpimedaks, kurdiks ja lombakaks pensionäriks, kes pidevalt pannkooke küpsetab ja sokke koob ja kellel pole peale lastelaste hoidmist absoluutselt mitte midagi muud teha. Kummaline nähtus, see vanavanemaks saamine.

+18
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes meenuvad need jutud, kus keegi oli vanasti kogu suve ja muud vaheajad ning nädalavahetuseti maal vanaema juures (isegi kui vanaema isee oli veel töötav inimene ja/või tegi talutöid). Tänapäeval on selline hoidmine ja üksteise aitamine seljas elamine ja ära kasutamine.

Ja need lapsed tegid ka talutöid – rohisid, tegid heina, toitsid loomi, kastsid jne.jne. Vabal ajal tiirutasid ratastega mööda ilma, mängisid õues, ujusid, ronisid jne.jne. Ei istunud ninad telefonis ega oodanud 24/7 lõbustamist ja toidu ette kandmist ja teenendamist.

Eks see ole ka üks tänapäeva paradoks. Vanematele heidetakse ette, et mis istute nina telefonis, miks ei tegele lapsega jmt. Umbes et kui väsinuna töölt koju tuled, siis peaks hakkama kohe lapsele tähelepanu pöörama. Samas lapsed on nii ära tegeletud, et iseseisvalt ei suudagi endale tegevust leida. Ja vanemad ülekurnatud. Ja eks siis oli jällegi neid naabrilapsi võtta, kellega õues tiirutada. Tänapäeval tahad kellegi juurde last mängima saata, siis peab enne läbima kokkulepete kadalipu (nt et jah, meile kahe päeva pärast alates kl 18 õhtul sobib).

Kas vanemad keelavad tänapäeval last kodutöödes osaliseks võtmast? Pigem jälle üks enda piirav arusaam, et last ei tohi kurnata. Nagu ka teemaalgatajale on ühiskonna poolt pähe määritud arusaam, et lapsega peab kogu aeg tegelema. Kuid keegi ei jõua niimoodi (ka lapsevanemad). Teemaalgataja on ka kurnatud.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpelt nii, ja meie praeguses Eestis käib tööl ka veel 63-aastane vanavanem. Millegipärast on siin Perekoolis niimoodi, et kui keegi saab vanavanemaks (ütleme siis jah, et 50-aastaselt umbes), siis muutub ta noorte lapsevanemate arvates üleöö poolpimedaks, kurdiks ja lombakaks pensionäriks, kes pidevalt pannkooke küpsetab ja sokke koob ja kellel pole peale lastelaste hoidmist absoluutselt mitte midagi muud teha. Kummaline nähtus, see vanavanemaks saamine.

Pole küll kedagi näinud, kes nii arvaks. Pigem on nii, et kui kuus korra-kaks vanavanematelt abi saad, siis on hästi.

0
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

miks ei saa 8aastane üksi hakkama, vaid vajab pidevalt hoidjat? suur osa 7aastaseidki tuleb peale kooli koju ja saab vanemate tulekuni hakkama. minu omad on õhtul kaua üleval ja magavad siis lõunani. siis vaatavad midagi süüa ja toimetavad veel paar tundi üksi kuni vanemad koju jõuavad 17-18 paiku.

kui laps ajada õhtul kell 9 magama ja ta hommikul 7-8 ajal üles ärkab, siis on muidugi igav ja üksildane päev otsa üksi olla. lõunani magades jääb üksioleku aega 3-4-5 tundi, mille suudab 8aastane ilusti ära sisustada

+19
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida nüüd teha, kui olen aina viisakalt valetanud? Suvi käes, lapsed kodus, vanemad tööl. Olen sugulase last koolist toonud ja õhtuni olnud temaga kui vanemad tööl. Nüüd peaks see 8 aastane jääma üksi. Vanemad mures. Olen alati öelnud, et meil on tore ja lõbus, kui ta meil on. Mida muud ikka öelda. Tegelikult nõuab see laps ikka pingutust. Tegele, mängi. Muidu ta kaob teleka ette. Kuna ma nii pingutan, siis lapsel on olnud tore. Nüüd vaheajal mõtleb ta ema et kas võiks kuu aega olla laps päeval meil. Muidu mine tea, hulgub kuskil, on üksi järelvaleta või passib lihtsalt nutiseadmes. Kuidas nüüd selle viisaka vale pealt maha saaks, et meil on alati nii tore, kui tegelikult nõuab see siiski mult pingutust, et lapse aeg toredaks teha, kui ema arvab et kuu aega seda toredat aega on mulle nagu kingitus hoida ta last. Viitsimatus pole ju mingi vabandus :(. Tervisega on ka veel kõik ok. Rahaga pole ka probleemi, et teeks seda raha eest või et lapse söögi ema kinni maksaks. Ma olen kodune, laisk inimene. Kuidagi piinlik on nüüd oma laiskuse üle.

Aga sina vajad ka puhkust. Nii et sul on suvevaheaeg.  Tahad hoiad, tahad ei hoia. Nimetada väsimust laiskuseks on aga väga lapsik. Võiks isegi väita, et kirja on kirjutanud laps, mitte täiskasvanud inimene.  Sa oled täiskasvanud inimene ja saad alati öelda, et olen väsinud. See, et sa üleeile väsinud ei olnud, see täna enam ei loe. Keegi ei saa lubada, et on aegade lõpuni ühesuguse tervisega.  Tore ja lõbus ei tähenda ju ka seda, et inimene ei väsiks. Kus tuleb arvamus, et tore ja lõbus tähendab seda, et inimene ei vaja puhkust ?

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

8a lapse võiks panna laagrisse, selliseid suvelaagreid on mitmeid, mille vanusepiirid on 7-12 vms. Väga vanadega koos ei ole ehk hea. Ülejäänud aeg jaotatakse ära “üksi”, “vanema töö juures”, “vanavanemate või muude sugulaste juures” jms kombinatsioonideks. Mingit ühte sugulast terve suve lapsehoidmisega kiusata on jaburus kuubis.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õhtuti ja nädalavahetustel saab ikka hoida mõned tunnid.

+1
-16
Please wait...
Postitas:
Kägu

8a lapse võiks panna laagrisse, selliseid suvelaagreid on mitmeid, mille vanusepiirid on 7-12 vms. Väga vanadega koos ei ole ehk hea. Ülejäänud aeg jaotatakse ära “üksi”, “vanema töö juures”, “vanavanemate või muude sugulaste juures” jms kombinatsioonideks. Mingit ühte sugulast terve suve lapsehoidmisega kiusata on jaburus kuubis.

Samas ma neid lapsevanemaid ka nüüd väga ei süüdistaks. Teemaalgataja on ju jätnud seni mulje nagu talle hullult meeldiks 8aastast valvata. Oleks ju superluks, kui endal selline sugulane, kes aina lapse hoidmisega aitab. Kust siis peab teadma, et see sugulane salamisi hoopis midagi muud mõtleb?

Oletame nt, et keegi naine läheb mehega suhtesse ja alguses naine õhinaga väitab, et oi, mulle nii meeldib süüa teha, valmistab mehele 3x päevas süüa. Küpsetab ja toidab. Mees mõtleb, et vot unistuste naine, sellist ma otsisingi, kuna endale väga süüa teha ei meeldi. Tegelikult naine aga tahtis vaid mehele alguses muljet avaldada. Teatud aja tagant aga naine teatab mehele, et tead, mulle üldse ei meeldigi süüa teha, mina pean siin ainsana orjama ja vot enam ei teegi üldse süüa. Kes siis nüüd rohkem süüdi on? Naine mängis algul kedagi teist ja pärast plärtsus tõe välja.

+2
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes meenuvad need jutud, kus keegi oli vanasti kogu suve ja muud vaheajad ning nädalavahetuseti maal vanaema juures (isegi kui vanaema isee oli veel töötav inimene ja/või tegi talutöid). Tänapäeval on selline hoidmine ja üksteise aitamine seljas elamine ja ära kasutamine. Njah, ja siis mõtled, et miks Eestis lapsi ei sünni. Polegi mõtet neid saada, kuna avaliku arvamuse järgi võiks ideaalis võiks lapsi hoida pimedas toas ja ülejäänusid kodanikke võimalikult vähe tülitada (ja lumehelbekeseks ei tohi ka kasvatada) :/

Teemaalgataja paistab olevat muidugi kaugemalt sugulane. Aga lihtsalt selline mõte tekkis.

Panid mööda jah, nii teemaga, kui võrdlemisega. Kui tahad nii võrrelda, siis tee seda täpsemalt. Siin on teema ületegeletud lapsest, kes ise ei mängi. Kui tol ajal saadetigi lapsed maale vanavanemate juurde või ka elati koos, siis mitte keegi ei tegelenud nii. Kuidas on võimalik leida elujõulist inimest pidevalt lastele võtta, kes nendega ainult tegeleb terve päeva – peale lasteaia ja tasulise hoidja. Sinu postitus on ilmne liialdus. Mul oli kaks vanaema. Mõlemad elasid maal. Üks oli pensil, teine käis pensi ajast veel tööl. Loomad olid mõlemal. Mina olin seal ja kui ma hommikul lakas või tagatoas ärkasin, olid kõik oma toimetuste juures. Mul oli söök köögis rätiku all ootamas. See, kes pensil oli, toimetas suviti laudas ja aias või toimetas muid tegemisi. Minuga tegelemise aeg oli veerand tundi enne und, kui vanaema juttu vestis ammustest aegadest.
Minu ämm näiteks oli hoidnud oma vanema tütre last suviti, ikka ka paar nädalat jutti. Ja laps toodi talle ja keegi ei olnud arutanud tingimusi, kuidas hoida. Laps lauta kaasa ja aedikusse. Õhtuks olid need inimesed nii väsinud, et hea, kui ak ära vaadata ja siis magama. Ka lapsed pidid täitma käsku, mitte lapsed ei dikteerinud elu. Kas tõesti mõni arvab, et kui vanasti lapsed rohkem maal olid suviti, et siis käis elu laste vanemate ja laste soovide kohaselt .Lapsed pidid ikka selle pere reeglite järgi elama ja sõna kuulama, kus nad olid. Kui tahate võrrelda, siis rääkige ikka õiget juttu. Mitte demagoogitse.

+20
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Panid mööda jah, nii teemaga, kui võrdlemisega. Kui tahad nii võrrelda, siis tee seda täpsemalt. Siin on teema ületegeletud lapsest, kes ise ei mängi. Kui tol ajal saadetigi lapsed maale vanavanemate juurde või ka elati koos, siis mitte keegi ei tegelenud nii. Kuidas on võimalik leida elujõulist inimest pidevalt lastele võtta, kes nendega ainult tegeleb terve päeva – peale lasteaia ja tasulise hoidja. Sinu postitus on ilmne liialdus. Mul oli kaks vanaema. Mõlemad elasid maal. Üks oli pensil, teine käis pensi ajast veel tööl. Loomad olid mõlemal. Mina olin seal ja kui ma hommikul lakas või tagatoas ärkasin, olid kõik oma toimetuste juures. Mul oli söök köögis rätiku all ootamas. See, kes pensil oli, toimetas suviti laudas ja aias või toimetas muid tegemisi. Minuga tegelemise aeg oli veerand tundi enne und, kui vanaema juttu vestis ammustest aegadest.

Minu ämm näiteks oli hoidnud oma vanema tütre last suviti, ikka ka paar nädalat jutti. Ja laps toodi talle ja keegi ei olnud arutanud tingimusi, kuidas hoida. Laps lauta kaasa ja aedikusse. Õhtuks olid need inimesed nii väsinud, et hea, kui ak ära vaadata ja siis magama. Ka lapsed pidid täitma käsku, mitte lapsed ei dikteerinud elu. Kas tõesti mõni arvab, et kui vanasti lapsed rohkem maal olid suviti, et siis käis elu laste vanemate ja laste soovide kohaselt .Lapsed pidid ikka selle pere reeglite järgi elama ja sõna kuulama, kus nad olid. Kui tahate võrrelda, siis rääkige ikka õiget juttu. Mitte demagoogitse.

No aga kes keelab tänapäeval (hoida toodud) laps toimetustesse kaasata? On vaja nt aias rohida, kes keelab last sama tööd tegema panemast või kasvõi enda juurde mängima panemast?

Kas lapsevanemad nõuavad, et nende lapsega peab 24/7 mängima?

Ja kui lapsevanemad hakkavadki mingeid imelikke tingimusi nõudma või milleski süüdistama, siis saabki ju öelda, et need on minu tingimused lapsehoiu aeg, kui ei sobi, siis edaspidi ei saa hoidmisega aidata.

On ju võimalik ka oma reeglid dikteerida, et kuidas teie juures olleks peaks lapselaps käituma või palju te siis lapsega tegelete.

Vastusest juba kumab, kuidas teie arvates lapselapsed on ühed vastikud pätakad ja nende vanemad veel hullemad.

See on jälle üks tänapäeva paradoks. Lapselapsi jne näha ei taha, kuna need on tüütud ja mida kõike veel. Aga pärast nutt lahti, et miks keegi ikka külas ei käi.

+2
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üks vanavanem terve Eesti peale ongi? 😀

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õhtuti on trennid või sõpradega kokkusaamised, teatrid, kinod, kontserdid. Nädalavshetudel tahaks ise ka puhata.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õhtuti on trennid või sõpradega kokkusaamised, teatrid, kinod, kontserdid. Nädalavshetudel tahaks ise ka puhata.

Njah, tänapäeva elu… Kino jm on tähtsamad kui lapselaps(ed).

+1
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mitu lapselast sul on? Ja kuidas nad sellesse suhtuvad, et nad sind ei huvita? Kurb.

+1
-19
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paistab, et isegi vanematel on midagi tähtsamat õhtuti ja nädalavahetusel. 😀

+24
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uuuhgg. Vanaisa/vanaema olek pole kohustuslik. Ei ole nii, et kasvatad lapsed üles ja veel oled lapselastele ka olemas. Jah, võib olla, aga ei pea olema. Pealegi oma lapsi sünnitad sobival ajal, aga tütar/poeg võib saada lapse ebasobival ajal/väliseiigis/laps ei räägi eesti keeles ja vanaema inglise keelt ei oska ja siis ei saagi suhelda. Kuuldud.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et pähpäh pahad vanaema ja -isa, vaid see on osa elust, et nii tekib. Muidugi ideaalne elu võib olla ideaalne elu, ka osadel nii. Peaasi on ise olla hea vanem. Ükejäänu pole oma teha enam. Oli ju teema vanaemast, kellelt teleripulti nõuti ja kes kammimise ajal valu tegi lapsele. A näed, hoidmiseks ikka viiakse, a emale ei sobi. No ära vii siis.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mõnele vanemale on kino tähtsam kui oma lapsed, et oma lapsi üldse vanavanematele peab sokutama, kes ise enam üldse midagi teha ei tohi.

+16
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna tegu sugulase lapsega, võib sul kunagi ka neid sugulasi vaja minna ja mis tunne sul oleks, kui sind siis ei aidataks vaid öeldaks, et me ei viitsi?

No kuule, tegemist ei ole ju teemaalgataja lapsega, et tema peaks selle lapse heaolu eest vastutama. Muidugi on hästi, kui saab vahel vastu tulla ja abiks olla, aga see ei saa ju olla igapäevane kohustus. Mul on üksikemast sõbranna, kellel ei ole eriti variante last kuhugi jätta, olen ka pakkunud, et vahel võin abiks olla, aga muidugi ei tähenda see seda, et ma oleksin huvitatud ta lapse nt terveks kuuks igapäevaselt enda juurde võtma, kui lasteaed kinni ja ema tööl on. Need vanemad oleksid pidanud juba eelnevalt ette mõtlema, mida nende laps suvel päevad läbi teeb. On ka ju muid variante lapse päevade sisustamiseks (laagrid jms), kui eeldada, et sugulane peaks kuu aega oma tegemistest loobuma, et nende last hoida.

Mina TA asemel ütleksingi, et teate, kuu aega on nüüd küll palju, sest mul on muid plaane ka ja pakuksin välja kindlad päevad, millal ma olen valmis lapse enda juurde võtma/kuskile tegevustesse kaasama.

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mõnele vanemale on kino tähtsam kui oma lapsed, et oma lapsi üldse vanavanematele peab sokutama, kes ise enam üldse midagi teha ei tohi.

Kui nõme inimene sa oled. Vanemad on oma lapsega 24/7 nagunii. Nad vajavad ka teinekord puhkust. On seda abi raske pakkuda? Kas juba sinu lapsi ei soovitud hoida, seega ongi selline isekas perekond teil niing käbi ei kuku kännust kaugele?

+2
-31
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sama, aga nädalas lapselapsele mõned tunnid kindlasti leian. Ju oled selline saamatu lihtsalt.

+2
-13
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 340 )

Esileht Pereelu ja suhted Ei viitsi last hoida