Esileht Kodunurk Ei viitsi süüa teha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Ei viitsi süüa teha

Postitas:

Mulle üldiselt meeldib süüa teha ja see tuleb mul ka hästi välja. Mul on suur pere, mees, 2 teismelist ja kaks väikelast. Söögi tegemine on mulle just selle suvega vastumeelseks muutunud. On päevi kui 3x päevas teen süüa. Kooliajal on lihtsam, teen üldiselt 1-2x päevas süüa. Suurema koguse tegemine ei sobi, sest teised ja ka ma ise ei armasta soojendatud toitu va mõned erandid. Teine aspekt on veel see, et kõik maitsed on nagu ära tüüdanud, pole uudsust. Mõtlesin, et asi selles, et olen 3,5a lastega peaaegu kodune st töötan osakoormusega ning mul ongi rohkem aega kodus toimetada ja olen nüüd rutiini sattunud. Kas kellelgi on veel söögiga selline periood olnud?
Või siis äkki oskab keegi soovitada, kust osta valmistoiti, mis onnka söödav või peaks palkama kellegi süüa tegema?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis tegid nii palju lapsi siis? Teismelised ka ei viitsi aidata?

+9
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 18:19; 21.09 12:25; 23.09 17:59; 24.09 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mees ja kaks teismelist ja kaks väikelast ja ma ka ei viitsinud suvel süüa teha. Panin pere kordamööda tegutsema, vähemalt pääsesin roogade väljamõtlemise vaevast. Teismelised lasid oma fantaasiatel hooga lennata. 🙂 Aga kooliajal ma niimoodi muidugi enam ei tee, nii et sellest sulle praegu vist enam abi pole. 🙁

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 18:23; 16.09 11:32; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei viitsi ka ja tänan taevast, et kool algas. Terve vaheaja oli üks söögi tegemine, tööpäevadel käisime perega välja lõunat söömas.
Nüüd õhtul kombineerin lihtsalt ja maitsvalt. Hommikul eriti isu ei ole, aga söömata välja ei minda – kerge võileib, kohuke, puder, helbed piimaga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 20:36; 15.09 08:30; 17.09 08:21; 18.09 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan sind täiesti. lisaks ei meeldi mulle söögivalmistamine nagunii.
Ära ei tüüta mitte niipalju tegemine, kui pidev mõtlemine, mida teha. Koguaeg üks ja sama muutub vastumeelseks ja ruttu ei saa jälle paljud head asjad valmis. Süüa tahaks aga kohe kui koju jõuad, mitte 2-3 tunni pärast.
Nagu üks kägu viitas mõnda aega tagasi on tegelikult ju nii ja minumeelest tal õigus. Lihtsalt nimed ja maitseained võib varieerida. Samas niigi ei maitsesta ju grammipealt, mina vähemalt mitte.
https://foorum.perekool.ee/teema/piiratud-arv-baastoite/

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis tegid nii palju lapsi siis? Teismelised ka ei viitsi aidata?

Mul on ainult 2 last ja ka ei viitsi 😀

Tahaks väikelastele toitvat, tervislikku toitu pakkuda, aga samas on nad nii meeletult pirtsakad. Nooremaga veel teeme edusamme ja on vähem valiv, aga 5aastane ikka sööb väga valitud asju. Näiteks ei söö nad lasanjet, mis võiks ju igale lapsele meeldida. Kuna lapsed on pirtsakad, siis on ka raskendatud uute asjade proovimine, alati pean mõtlema, et mida vajadusel lastele anda, et kas tuleb ports riisi igaks juhuks keeta jne ….

Õnneks meil just suvega läks asi paremaks – grillisime palju ja korraks unustasime vanad maitsed 😀 Eks üks teema on ka see, et peale tööpäeva pole ju aega, et pikalt vaaritada, ikka 1 tunniga võiks toit valmis saada (sinna sisse kuulub siis ka koorimine-hakkimine jm ettevalmistusaeg).

Mõnikord olemegi lihtsalt võileibu söönud, kui ikka täiega kopp ees kokkamisest. Vahel harva hiinakas või ostame pitsat, kuigi omatehtud pitsa on muidugi parem. Üldiselt meie peavalu ongi, et mida teha süüa selliselt, et lapsed ka söödud saaksid (nt ei söö tütar enam minu tehtud kotlette, kui nägi mind sibulat sisse panemas 🙁 ja igasugused lubadused, et ma ei pane, ei aita (ilmselt ta teab, et valetan, kuid mul käib kõik läbi kombaini peeneks 😛 )

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 14:44; 17.09 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa valetad? Ei ole ju nii keeruline võtta mõne kotleti jagu tainast ära ja siis alles sibul panna. Mina ka ei söö sibulaga kotlette ja võivad nad rääkida, mida tahavad, et käib kombainist läbi, aga sibula mittesööja saab sellest aru, kui sibul ikkagi sees. Päris palju toite ongi nii, et võtad lastele nö põhja ära ja alles siis endale segad rohkem maitseaineid või vürtsikat kastet.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on mees ja kaks teismelist, miks sa neid söögitegemisel ei rakenda?

jagate omavahel päevad ära, kes millal teeb. Ja kui mees ei taha süüa teha, siis sel päeval tellib woldiga koju. Kui te maal elate, siis muidugi sellega jama, aga no eks ta siis peab ise tegema, liha ahju ja kartulid kõrvale, seda maamees ikka oskab.

Soovitan kasutusele võtta ka ntx küpsetuskotid. Teismelised saavad neid edukalt kasutada. Küpsetuskotti erinev mudru sisse, väike auk ka serva ja küpseb.

Talveperioodiks soovitan keeta suure potiga ise mulgi kapsaid, need saab kuumalt purki panna, purk kinni, säilib kaks kuud ikka. Ja kui viskab sisse sellise päeva kui ei viitsi või ei jaksa süüa teha, siis seda kohe hea võtta.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 15:57; 13.09 13:16; 15.09 14:34; 17.09 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kriis on suur ja päris soovitan fitlap’i äppi. See lubab random nupu abil valida, mida teha. Kasutan just selle pärast.

Alustasin kasutamist kaaluprobleemi tõttu, aga nüüd kasutan mugavusäpina.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa valetad? Ei ole ju nii keeruline võtta mõne kotleti jagu tainast ära ja siis alles sibul panna. Mina ka ei söö sibulaga kotlette ja võivad nad rääkida, mida tahavad, et käib kombainist läbi, aga sibula mittesööja saab sellest aru, kui sibul ikkagi sees. Päris palju toite ongi nii, et võtad lastele nö põhja ära ja alles siis endale segad rohkem maitseaineid või vürtsikat kastet.

Sama siin. Miks on vaja lähedasi inimesi piinata? Kui inimene (ka laps) ei suuda sibulat süüa, siis ta ei suuda. Sa võid seda hakkida kasvõi molekulideks, see ju ei loe. See maitse on kohe tunda ja sibulavihkajat sa ära ei peta. See on isegi toidu lõhnast ilmeksimatult tunda, pole maitsta vajagi.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 17:53; 18.09 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jagate omavahel päevad ära, kes millal teeb. Ja kui mees ei taha süüa teha, siis sel päeval tellib woldiga koju. Kui te maal elate, siis muidugi sellega jama, aga no eks ta siis peab ise tegema, liha ahju ja kartulid kõrvale, seda maamees ikka oskab.

jajah ja see saab ruttu valmis eksole. Tuled kella kuue paiku õhtul ja süüa saab paar tundi hiljem!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ometi peaks keegi tegema 3 korda päevas süüa? Eriti veel, kui see inimesele ei meeldi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajah ja see saab ruttu valmis eksole. Tuled kella kuue paiku õhtul ja süüa saab paar tundi hiljem!

Aga ütle mulle palun seda, miks peab kodus süüa tegema ainult ema, kui peres on lisaks temale veel mees ja kaks teismelist last, kes on juba nii vanad küll, et midagi ka ise süüa teha osata? Miks peab söögitegemise kogu koormus olema ühel täiskasvanul, kes tagatipuks veel ise sellest igapäevasest tegemisest rõõmu ei tunne?

Niisuguses olukorras tulebki söögitegemine omavahel ära jagada. Kui ei jaksa toitu kaks tundi oodata, siis tuleb teha midagi, mis kiiremini valmis saab, see prae näide oli vaid üks näide sellest, mida ei ole väga vaevarikas teha, pealegi võib mees süüa teha ju siis nädalavahetusel, kui nädala sees kiiremaid asju ei oska. Ja kui ei oska, siis õpib. Kodus pere keskel võiksid ikka tööülesanded omavahel jaotatud olla, mitte nii, et üks teeb ja teised naudivad.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 15:57; 13.09 13:16; 15.09 14:34; 17.09 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates ei liigutanud lillegi, 30ndates olin korralik perenaine ja vaaritasin. Praegu 40ndates ei tee enam midagi, sest pliidi ees passimine pole prioriteet. 16-aastased teevad vingeid salateid ja küpsetisi, mees Aasia ja Lähis-Ida toite (rahvuslik eripära). Mingeid kotlette ja hakklihakastmeid pole 10+ aastat teinud. Ei maitse ka.

Miks orjata köögis üksi, ma ei mõista?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.09 09:19; 17.09 14:14; 17.09 14:31; 17.09 14:32; 21.09 07:13; 21.09 07:17; 23.09 14:46; 23.09 14:50; 24.09 06:42; 24.09 06:46; 24.09 15:14; 24.09 17:57; 24.09 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates ei liigutanud lillegi, 30ndates olin korralik perenaibe ja vaaritasin. Praegu 40ndates ei tee enam midagi, sest pliidi ees passimine pole prioriteet. 16-aastased teevad vingeid salateid ja küpsetisi, mees Aasia ja Lähis-Ida toite (rahvuslik eripära). Mingeid kotlette ja hakklihakastmeid pole 10+ aastat teinud. Ei maitse ka.

Miks orjata köögis üksi, ma ei mõista?

Sest et mehe söögitegemine lõppes fiaskoga ja pojad eriti ka ei oska teha – tõesti kaasan neid abitööjõuks. Samas meeldib vähemalt nädala lõpus koos perega ühise lõunalaua taga istuda ja teiseks pubakast poisid vajavad toekat sööki.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 20:36; 15.09 08:30; 17.09 08:21; 18.09 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest et mehe söögitegemine lõppes fiaskoga ja pojad eriti ka ei oska teha – tõesti kaasan neid abitööjõuks. Samas meeldib vähemalt nädala lõpus koos perega ühise lõunalaua taga istuda ja teiseks pubakast poisid vajavad toekat sööki.

Sa võiksid mehe ja pojad koos saata mingitele kokanduskursustele. Esiteks on seal päris lõbus, teiseks on seal alati ka teisi mehi ja kolmandaks, teismelistele tuleb söögitegemise oskus ainult kasuks, sest ühel päeval nad peavad ju siiski endale ise ka süüa tegema hakkama. Mõtle nende tulevaste naiste peale, kelle elu seetõttu kergemaks muutub, kui mees köögis päris koba ei ole. Tänapäeval muidugi on nii palju erinevaid võimalusi, kuidas toit koju valmiskujul tellida, aga mingid elementaarsed oskused võiksid ju ikka olla, kasvõi näiteks see, kuidas teha ahjupraadi, pizzat või mõni kiire pasta.

Kuigi jah, ma olen oma elus nöinud isegi sellist meest, kellele naine pani võileivamaterjalid laua peale valmis ja ta ei taibanud nendest endale võileiba kokku teha, küsis, millal süüa saab… Eks niisugused mehed kõik on oma kodust tulnud. Palun suunake oma poegi ja mehi süüa tegema. Ei saa kohe esimese ebaõnnestumise peale käega lüüa. Kui mina omal ajal söögitegemist õppima hakkasin (teismelisena katsetasin, kokaraamatu järgi) siis ka ikka korduvalt läks asi aia taha. No süüa kõlbas, aga ei olnud päris SEE õige (ja mõnel korral läks ka kõrbema) :D. Samas tasapsi saabus vilumus, selgusid need asjad, mis mul hästi välja tulid. Nii see söögitegemise õppimine ju käibki, alguses veidi konarlikult, nagu iga asjaga.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 15:57; 13.09 13:16; 15.09 14:34; 17.09 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka kaks teismelist poissi ja mees. olemegi ära jaotanud, et ühe nädala kokkab, koristab ja käib poes mees, teise nädala mina. kui peaksin nonstop kokanaadis olema, siis tõesti viskaks üle. mulle aga meeldib süüa teha. kui minu nädal on, siis vaaritan ikka hingest. teen erinevaid asju, omal ka huvitav proovida uusi retsepte.
nii et, teemaalgataja – vaheldus on köögiedu võti. kui mees ise süüa teha ei oska või ei taha (mis on muidugi haledad vabandused) siis toogu kiirtoitu või telligu õhtusöök koju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates ei liigutanud lillegi, 30ndates olin korralik perenaibe ja vaaritasin. Praegu 40ndates ei tee enam midagi, sest pliidi ees passimine pole prioriteet. 16-aastased teevad vingeid salateid ja küpsetisi, mees Aasia ja Lähis-Ida toite (rahvuslik eripära). Mingeid kotlette ja hakklihakastmeid pole 10+ aastat teinud. Ei maitse ka.

Miks orjata köögis üksi, ma ei mõista?

Sest et mehe söögitegemine lõppes fiaskoga ja pojad eriti ka ei oska teha – tõesti kaasan neid abitööjõuks. Samas meeldib vähemalt nädala lõpus koos perega ühise lõunalaua taga istuda ja teiseks pubakast poisid vajavad toekat sööki.

Ma olen ka teismelisi poegi aastaid vaid abitööjõuks kasutanud (kartulite koorimine on ikka nende töö ühiste lõunalaudade puhuks), aga nüüd suvel said nad siis ise planeerimise ja otsast lõpuni kokkamise kogemuse ka. Just nagu eespool kirjutati – ühel päeval peavad nad ju endale ise kokkama hakkama, loodetavasti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 18:23; 16.09 11:32; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest et mehe söögitegemine lõppes fiaskoga ja pojad eriti ka ei oska teha – tõesti kaasan neid abitööjõuks. Samas meeldib vähemalt nädala lõpus koos perega ühise lõunalaua taga istuda ja teiseks pubakast poisid vajavad toekat sööki.

Milles see fiasko seisnes?
Hakkas Pizza Americanat Woltiga koju tellima, aga tegi seda WC potil istudes ja telefon kukkus potti?
Või läks Selveri soojaletist guljašši ja küüslaugukartuleid ostma, aga kukkus ostetud kaubaga maja ees kõhuli ja naabri koer pani kiirelt kõik nahka..?

Sest ainult nii saab see fiaskoga lõppeda inimesel, kes süüa teha ei oska (või ei taha), muid variante pole.
Ja pigem läheb see ikka sinna “ma ei taha” klassi.

Kui mitte midagi ei oska, alustagu lihtsast klassikast, näiteks seapraest küpsetuskotis, selle mitteõnnestumiseks peab juba inimesel vaimne puue olema.
Kui sinepit ja mett ka ei erista või telefonile 2h äratust panna ei oska.

P.S. Mees olen ja süüa teen ja üsna tihti.
See väljamõtlemine, MIDA TEHA, on tõesti jube tüütu.
Mul aitas endale lemmikute alla erinevate kaustade tegemine, nt. Ampsud, Hiina, praed, Imelikud, jne kusjuures leheküljed seal all on kõik meelega läbisegi. Tavaliselt 20sekki surfamist ja juba tuleb millegi järgi isu. Natuke pead ka teadma, kuhu kanti sa linnas satud, sest ribi või sisefileed igast poest ei saa või mõne poe brokoli pole alati hea (Rimi).

P.S. Teemasse ka, see seapraad on tegelt päris hea ja mahlane. Ja lihtne teha. Järgmine päev olen jäägid teinud lihsalatiks, kui üle jääb.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 15:32; 17.09 11:28; 17.09 14:38; 19.09 07:56; 22.09 08:07; 23.09 14:54; 24.09 07:40; 24.09 19:56; 24.09 21:30; 25.09 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas purgisupid tänapäeval küll nii vastikud suudetakse teha?
Ostsin selle
https://www.prismamarket.ee/entry/kanasupp-530-g/4740029061243
See on korraga mõru (kastitäis pipart kogemata patta kukkunud?) ja soolane. Kuna kartulit on niigi palju sees, siis ei osanud muud juurde ka panna kui kallasin piima. Muutus vähem soolaseks küll, aga maitse…no jaa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:11; 22.09 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates ei liigutanud lillegi, 30ndates olin korralik perenaibe ja vaaritasin. Praegu 40ndates ei tee enam midagi, sest pliidi ees passimine pole prioriteet. 16-aastased teevad vingeid salateid ja küpsetisi, mees Aasia ja Lähis-Ida toite (rahvuslik eripära). Mingeid kotlette ja hakklihakastmeid pole 10+ aastat teinud. Ei maitse ka.

Miks orjata köögis üksi, ma ei mõista?

Kohe “ei mõista”? Aga proovi nii mõelda, et kõik ei ole mingite kokkavate Lähis-Ida turbanitega abielus. Mõnel on päris harilik eesti mees, kelle arvates mõisted köök ja mees ei käi kohe kuidagi kokku, tee, mis tahad. Siis tulebki “üksi orjata” ja see endale meelivaks teha või siis söömata olla.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.09 20:01; 18.09 13:11; 18.09 16:30; 21.09 08:44; 24.09 15:18; 24.09 15:22; 24.09 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles on fiasko – tal puudub nagu maitsetunnetus, tulemus on jube maitsetu käkk. Putru teeb ka nii, et ei pane soola ega suhkrut, ise sööb ja on rahul. Omleti suudab ka kivikõvaks praadida jne. Parem teda tõesti kööki mitte lasta, raiskab hea tooraine ära. Seapraad – ehhee, ma isegi ei mõtle selle peale – tulemuseks on kivikõva maitsetu käkk. Teismelistel on ka paremad oskused.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 20:36; 15.09 08:30; 17.09 08:21; 18.09 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa valetad? Ei ole ju nii keeruline võtta mõne kotleti jagu tainast ära ja siis alles sibul panna. Mina ka ei söö sibulaga kotlette ja võivad nad rääkida, mida tahavad, et käib kombainist läbi, aga sibula mittesööja saab sellest aru, kui sibul ikkagi sees. Päris palju toite ongi nii, et võtad lastele nö põhja ära ja alles siis endale segad rohkem maitseaineid või vürtsikat kastet.

Sest ma tahan, et mu tütar sööks lisaks hakklihale ja nisujahule veel midagi. Kui ma köögivilju toidu sisse ei peidaks ja teek süüa ainult nii nagu tema tahab, siis tema toidulaud olekski makaron, riis ja keeduvorst.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 14:44; 17.09 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles on fiasko – tal puudub nagu maitsetunnetus, tulemus on jube maitsetu käkk. Putru teeb ka nii, et ei pane soola ega suhkrut, ise sööb ja on rahul. Omleti suudab ka kivikõvaks praadida jne. Parem teda tõesti kööki mitte lasta, raiskab hea tooraine ära. Seapraad – ehhee, ma isegi ei mõtle selle peale – tulemuseks on kivikõva maitsetu käkk. Teismelistel on ka paremad oskused.

Kivikõvade käkkide probleemist ma saan aru, aga mis teil teistel pereliikmetel viga on, et te ei oska pudrule söömise ajal ise piisavalt soola või suhkrut lisada, igaüks vastavalt oma maitsele? Minu meelest olgu toidus maitseaineid pigem liiga vähe kui liiga palju – esimesel juhul annab seda söömise käigus kergesti parandada, teisel juhul mitte. Näiteks, meil tegi üks teismelistest kord nii tšillise toidu, et kumbki väikelaps ei võtnud seda suu sisse ja ega mul endal ka kergelt alla ei läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 18:23; 16.09 11:32; 17.09 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa valetad? Ei ole ju nii keeruline võtta mõne kotleti jagu tainast ära ja siis alles sibul panna. Mina ka ei söö sibulaga kotlette ja võivad nad rääkida, mida tahavad, et käib kombainist läbi, aga sibula mittesööja saab sellest aru, kui sibul ikkagi sees. Päris palju toite ongi nii, et võtad lastele nö põhja ära ja alles siis endale segad rohkem maitseaineid või vürtsikat kastet.

No mis sibula mittesööjast saab juttu olla, kui ta lõpetas ema tehtud kotlettide söömise alles peale seda, kui NÄGI, et kotlettidesse sibulat pannakse. Järelikult sobis sibul enne nägemist kotlettidesse hästi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles on fiasko – tal puudub nagu maitsetunnetus, tulemus on jube maitsetu käkk. Putru teeb ka nii, et ei pane soola ega suhkrut, ise sööb ja on rahul. Omleti suudab ka kivikõvaks praadida jne. Parem teda tõesti kööki mitte lasta, raiskab hea tooraine ära. Seapraad – ehhee, ma isegi ei mõtle selle peale – tulemuseks on kivikõva maitsetu käkk. Teismelistel on ka paremad oskused.

Sa oled ikka täiesti 200% masendav inimene. Püüa mõista, et oskuste arendamine käibki nii, et tuleb harjutada. Jah, paraku sellega mõnikord kaasnevad kulutused, et mingi asi läheb raisku. Aga kui sul on suhtumine juba eos selline, et laps on köögis käpard ja parem ärgu üldse proovigugi, siis selline asi laieneb lõpuks ka muudele asjadele. Laps hakkab eeldama, et kõik peab kohe esimese korraga ideaalselt välja tulema ja kui ei tule, siis on vaja käega lüüa.

Kui ta ise endale teeb maitsetu pudru ja selle ära sööb, siis ei ole ju mingit probleemi, ei lähe tooraine raisku. Teeb ise söögi valmis ja sööb ära ka, ise rahul olles, no on vaja sul siis seal kõrval õiendada, et ei kõlba? Talle sobib. Ära hoia teismelist köögist eemal, parem anna talle mõnikord produktid kätte ja tule ise köögist eemale. Kui läheb raisku, siis läheb, osta talla harjutamiseks siis veidi odavamaid ja lihtsamaid asju, mille peale süda verd ei tilgu, kui kenasti välja ei tule. Mõni muna või spagett nüüd ees või taga, pudruhelbed on ka nii odavad, et…

Last tuleb innustada ja rahulikult suunata, mitte köögist minema peksta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 15:57; 13.09 13:16; 15.09 14:34; 17.09 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled ikka täiesti 200% masendav inimene. Püüa mõista, et oskuste arendamine käibki nii, et tuleb harjutada. Jah, paraku sellega mõnikord kaasnevad kulutused, et mingi asi läheb raisku.

Ma arvan, et seal on küsimus siiski meestepoolses tahtmises. Ja keeravadki meelega mingi saasta kokku, et naine selle teemaga edaspidi rahu jätaks.

Aga see ei ole õige, et 100% ainult üks inimene süüa teeb.
Kui see just parasjagu vahetust tegev palgaline teenija ei ole.

Kui mees seda viimast omale lubada ei suuda, siis ärgu mängigu mingit “härrat” või “Eesti meest” ja võtku kulp (tänapäeval küll pigem kokanuga) pihku.
Lugeda oskavad tänapäeval kõik (eeldan) ja kui on kirjas, et 1kg sealiha ja 1 teelusikatäis soola kokku on panna, siis ei saa midagi metsa minna.
(see küpsetuskoti näide näiteks; kui sellega ka tõesti hakkama ei saa, siis tuleb kuhugi pöörduda. Sest asi on juba patoloogiline)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.09 15:32; 17.09 11:28; 17.09 14:38; 19.09 07:56; 22.09 08:07; 23.09 14:54; 24.09 07:40; 24.09 19:56; 24.09 21:30; 25.09 07:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa on nii lootusetu eksemplar (ma arvan, et ta ei püüagi ja ei ole huvitatud), siis tuleb teismelised pojad välja koolitada ja seda oleks pidanud tegema juba nooremana loomulikult toidutegemisse kaasates (mitte ainult kartulikoorijana).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest et mehe söögitegemine lõppes fiaskoga ja pojad eriti ka ei oska teha – tõesti kaasan neid abitööjõuks. Samas meeldib vähemalt nädala lõpus koos perega ühise lõunalaua taga istuda ja teiseks pubakast poisid vajavad toekat sööki.

Sa võiksid mehe ja pojad koos saata mingitele kokanduskursustele. Esiteks on seal päris lõbus, teiseks on seal alati ka teisi mehi ja kolmandaks, teismelistele tuleb söögitegemise oskus ainult kasuks, sest ühel päeval nad peavad ju siiski endale ise ka süüa tegema hakkama. Mõtle nende tulevaste naiste peale, kelle elu seetõttu kergemaks muutub, kui mees köögis päris koba ei ole. Tänapäeval muidugi on nii palju erinevaid võimalusi, kuidas toit koju valmiskujul tellida, aga mingid elementaarsed oskused võiksid ju ikka olla, kasvõi näiteks see, kuidas teha ahjupraadi, pizzat või mõni kiire pasta.

Kuigi jah, ma olen oma elus nöinud isegi sellist meest, kellele naine pani võileivamaterjalid laua peale valmis ja ta ei taibanud nendest endale võileiba kokku teha, küsis, millal süüa saab… Eks niisugused mehed kõik on oma kodust tulnud. Palun suunake oma poegi ja mehi süüa tegema. Ei saa kohe esimese ebaõnnestumise peale käega lüüa. Kui mina omal ajal söögitegemist õppima hakkasin (teismelisena katsetasin, kokaraamatu järgi) siis ka ikka korduvalt läks asi aia taha. No süüa kõlbas, aga ei olnud päris SEE õige (ja mõnel korral läks ka kõrbema) :D. Samas tasapsi saabus vilumus, selgusid need asjad, mis mul hästi välja tulid. Nii see söögitegemise õppimine ju käibki, alguses veidi konarlikult, nagu iga asjaga.

Täiesti nõus!
Lisaksin, et väga-väga oluline on ka vaatlemis- ja meeldejäämisoskus. Mind pole keegi kättpidi panni juurde vedanud, et vaata, nüüd tee nii. Ise panen tähele kuidas ema hs vanaema kokkasid ja jätsin meelde. See, et mingil perioodil ei viitsi teha, on teine asi.

Töötan koolis ja näen kui tähelepanuvõimetud lapsed on. Algklassil on kohutavalt keeruline kuulmise järgi ülesannet lahendada või meelde jätta tekst. Sest seal peab kuulmis- ja nägemismälu kasutama ning ükski pilt ei liigu.
Kokkamise puhul peaks muidugi olema ka kõrgendatud huvi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.09 09:19; 17.09 14:14; 17.09 14:31; 17.09 14:32; 21.09 07:13; 21.09 07:17; 23.09 14:46; 23.09 14:50; 24.09 06:42; 24.09 06:46; 24.09 15:14; 24.09 17:57; 24.09 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20ndates ei liigutanud lillegi, 30ndates olin korralik perenaibe ja vaaritasin. Praegu 40ndates ei tee enam midagi, sest pliidi ees passimine pole prioriteet. 16-aastased teevad vingeid salateid ja küpsetisi, mees Aasia ja Lähis-Ida toite (rahvuslik eripära). Mingeid kotlette ja hakklihakastmeid pole 10+ aastat teinud. Ei maitse ka.

Miks orjata köögis üksi, ma ei mõista?

Kohe “ei mõista”? Aga proovi nii mõelda, et kõik ei ole mingite kokkavate Lähis-Ida turbanitega abielus. Mõnel on päris harilik eesti mees, kelle arvates mõisted köök ja mees ei käi kohe kuidagi kokku, tee, mis tahad. Siis tulebki “üksi orjata” ja see endale meelivaks teha või siis söömata olla.

????????????

Et siis sinu pisikese arusaamise kohaselt “harilik eesti mees” kohe kuidagi ei sobitugi kööki? Näen, et sinu puhul see ärritab küll sind, samas ei tahagi sa seda muuta. Selline masohhistlik käitumine?

Minu meessugulane, 60+ papi, on sama meelt, et “kõht on tühi – naised ruttu kööki!”, ja tema proua on kangesti rahul kui saab oma kaasat teenindada. Ohkab küll lõpuks maha istudes kui kõik on valmis – söödud, köök koristatud, nõud kapis -, aga ikka koogutab ja ümmradab edasi. Mõtlesin, et see põlvkond hakkab oma iganenud vaadetega vaikselt välja surema, aga tundub, et mitte.

“Lähis-Ida turban” on Taist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 14.09 09:19; 17.09 14:14; 17.09 14:31; 17.09 14:32; 21.09 07:13; 21.09 07:17; 23.09 14:46; 23.09 14:50; 24.09 06:42; 24.09 06:46; 24.09 15:14; 24.09 17:57; 24.09 20:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Kodunurk Ei viitsi süüa teha