Esileht Ajaviite- ja muud jutud eilne “pealtnägija” soomes

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: eilne “pealtnägija” soomes

Postitas:
Kägu

Kas keegi vaatas eile yle2 pealt soome
silminnäkijät kalevipojat myytäväna \”pealtnägija kalevipojad myygiks\”

Kas soome riik peaks hakkama ka eestis seadusi tegema?? Kogu teema seisneb selles, et eestis pole seadusi ja inimesi kaubeldakse välisriikidesse, kus nad jäävad hätta.

Eestis elavad inimesed ei mõista, et midagi on väga valesti. Riik ei hooli oma kodanikest aga kodanikud (teatud kontingent) kiidavad valitsust ja on kõigi nende vastu, kes julgevad minna tänavatele meelt avaldama. Tänagi siin teemaks tudengid ja see pole mitte esimene kord, kus mõistetakse hukka . Aga kuidas on siis võimalik oma õiguste eest seista?? Kas kellegil on paremaid ettepanekuid, palun andke teada!!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: eilne “pealtnägija” soomes

ei saa aru ja vaidlen. minu arust ei jää paljud eestlased hätta mitte välismaal vaid hoopis kodumaal.

ja inimesed eestis mõistavad väga hästi, et peaaegu kõik on valesti.

mis sa öelda tahtsidki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kontingent.

Seni, kui inimene ise on narripalga eest nõus tööd tegema, ei muutugi midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kontingent.

Seni, kui inimene ise on narripalga eest nõus tööd tegema, ei muutugi midagi.[/tsitaat]

Kui saadet vaatasid siis oli seal probleem selles, et eesti vahendajad(pätid) jätavad töölistele rahad maksmata. Kedagi ei karistata. Kuidas on inimene syydi, ta ei tea ju enne palgapäeva, kas makstakse rahad?
Soome minnakse ju viimases hädas, kui võlad juba yle mõistuse suured ja siis on raske hakata veel pakkumisi valima/uurima!

Please wait...
Postitas:
talent

Ei saa mitte aru vahendajate mõttest.
Läbilöögivõimeline inimene otsib ja leiab ise endale vajaliku töö ja seda Eestis, Soomes ja kus tahes veel. Vahendaja kasutamine on enda osaline toppimine võimaliku valetaja lõugade vahele.
Väga mugav on lasta kellelgi teisel end aasjad \”korda\” ajada ja siis imestada, kui lüpstakse.

Minu personaalne arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

saadet saab näha siit, kel huvi:
http://yle.fi/ohjelmat/1343405

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida riik peab tegema, kui on olema kontingent, kes suure papi lootusest hullustatuna ei pea vajalikuks teha elementaarset teenusepakkuja (antud juhul vahendaja) kontrolli? Sama seltskond sõimab nagunii päevad läbi foorumites Eestit ja eestlasi, aga nüüd oleks vaja veel neil peput ka riiklikult pühkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed peaksid enne kuskile minekut eeltöö ära tegema. Mingi teave seadustest ja palkadest peaks ikka olema. Keeleoskus on kõige alus. Eestlastel on sees juba see mõtlemine, \”ah, mis ma nõuan, pole mul siis enam sedagi tööd ja üteldakse, kui ei meeldi, mine ära\”. Soomes on tugevad seadused, mis kaitsevad töötajat. Aga eestlastest firmaomanikud oskavad vägagi hästi ära kasutada tööle tulnud inimeste allaheitlikkust. Ma olen ise üritanud aidata inimesi sellistes situatsioonides, aga ega tegelikult ju midagi teha ei saa, kui ainult virisetakse, julgust aga vastu hakata ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei ole riigi probleem, kui inimesed ei taha või ei viitsi õppida ja end harida. Need saates näidatud juhtumid on kõik elementaarse rumaluse tagajärjed, kus asutakse tööle ilma töölepinguteta, mis peaks olema esmane tööle asumise alus. Ja ma tõesti ei kujuta ette, kui madala haridusega peab olema inimene, kes läheb internetikuulutuse peale Küprosele nn hotelliteenijaks, annab suvalistele inimestele oma passi ja laseb end pehmelt öeldes vangistada. Ja nagu ka mainitud, puudub neil inimestel tavaliselt ka igasugune võõrkeele oskus, mis on taas hariduse küsimus.

See muidugi ei õigusta nn majandussulisid, kes neid tobukesi ära kasutavad. Siin on vist probleem selles, et meie politseil pole piisavalt inimjõudu, et taoliste asjade uurimisega jõuaks tegeleda. Majanduskuritegude osas suudetakse praeguse ressursiga paljastada ainult mastaapsed kuriteod, kus on võimalik esitada süüdistus ka ulatuslikus riigi petmises.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei saa mitte aru vahendajate mõttest.
Läbilöögivõimeline inimene otsib ja leiab ise endale vajaliku töö ja seda Eestis, Soomes ja kus tahes veel. Vahendaja kasutamine on enda osaline toppimine võimaliku valetaja lõugade vahele.
Väga mugav on lasta kellelgi teisel end aasjad \”korda\” ajada ja siis imestada, kui lüpstakse.

Minu personaalne arvamus.[/tsitaat]

Läbilöögivõimeline inimene saabki hakkama. Aga meie riik kahjuks ongi AINULT nn läbilöögivõimelistele. Kõik paraku pole sellised läbilöögivõimelised ega saagi olema. Neid peaks riik aitama. Juba kodumaal, enne kui nad meeleheites end välismaale orjaks müüvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Läbilöögivõimeline inimene saabki hakkama. Aga meie riik kahjuks ongi AINULT nn läbilöögivõimelistele. Kõik paraku pole sellised läbilöögivõimelised ega saagi olema. Neid peaks riik aitama. Juba kodumaal, enne kui nad meeleheites end välismaale orjaks müüvad.[/tsitaat]

Sellisel juhul on kõik riigid ainult läbilöögivõimelistele. Igas riigis on kerjuseid ja ainult toetustest elavaid peresid. Mis teha, kui meie noor riik ei ole nii rikas, et kõiki mitteläbilöögivõimelisi haljale oksale aidata.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

loll saab ka kirikus peksa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult tahtsin öelda seda, et soome riik on rohkem mures eesti kodanike pärast. tööseadus on halb ja takkapihta on eesti usa-s luubi all inimkaubanduses.

muidugi on igasugu juhtumeid (tööline ise syydi) aga 100% see nii ei ole. võiks probleemi vähe laiemalt näha.

[tsitaat]ei saa aru ja vaidlen. minu arust ei jää paljud eestlased hätta mitte välismaal vaid hoopis kodumaal.

ja inimesed eestis mõistavad väga hästi, et peaaegu kõik on valesti.

mis sa öelda tahtsidki?[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Tegelikult tahtsin öelda seda, et soome riik on rohkem mures eesti kodanike pärast. tööseadus on halb ja takkapihta on eesti usa-s luubi all inimkaubanduses.

muidugi on igasugu juhtumeid (tööline ise syydi) aga 100% see nii ei ole. võiks probleemi vähe laiemalt näha.

[/tsitaat]

Sa tahtsid öelda Soome TV leidis hästi müüva teema. Seda Küprose juhtumit on ju põhjalikult lahanud ka Pealtnägija kunagi lausa läbi mitme saate. Nii et Eesti riigi huvi ka täiesti olemas. Irw.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
delta

[tsitaat]

Tegelikult on Soome riigil omad probleemid, mitte vajadust ega ka aega, tunda muret Eesti riigi ja ta kodanike pærast, kes seal tøøtavad, kas ametlikult vøi mitte ametlikult.
Palju on just viimasel ajal olnud ajakirjanduses juttu vaesuspiiril elavatest (erinevatel andmetel 70 000 – 100 000 soomlast) ja maksumaksjate væhesusest.

Ise jælgin stabiilselt Soome majandusajalehti ja Hesarit, sealt ka minu andmed.

Please wait...
Postitas:
talent

[small]delta kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Tegelikult on Soome riigil omad probleemid, mitte vajadust ega ka aega, tunda muret Eesti riigi ja ta kodanike pærast, kes seal tøøtavad, kas ametlikult vøi mitte ametlikult.
Palju on just viimasel ajal olnud ajakirjanduses juttu vaesuspiiril elavatest (erinevatel andmetel 70 000 – 100 000 soomlast) ja maksumaksjate væhesusest.

Ise jælgin stabiilselt Soome majandusajalehti ja Hesarit, sealt ka minu andmed.[/tsitaat]

Jep.
Aga üleüldiselt tuleks ülitolerantsel Soome riigil veidi pidureid tõmmata ja see lõpmatu muumaalaste sissevool veidi teravama vaatluse alla võtta.
Need hiidtoetused, mida KELA kõikvõimalikele tegelastele iga kuu maksab, on nii müstilised ja arusaamatud, et paneb tõsiselt kulme kergitama.
Tuttav kurdi noormees \”abiellus\” neti teel oma sünnimaalt pärit kaunitariga. Transportis selle Soome, nüüd on titt tulemas. Mis sa arvad, palju nemad nüüd neid sotsrahasid saavad? Ikka nii palju, et proua saab tasuta keeltekoolituse, autoload, veel sündimata lapse toetuse ette ja igakuised lasterahad, lapsele garanteeritakse aiakoht ja loomulikult kõik täisväärtuslik elu alustamiseks, toimetulekurahad ja issand ise teab, mis kõik veel pealekauba. Ma numbreid ei ole uurinud, lihtsalt ei taha teada. Arusaamatu MIKS peab üks EU eeesrindlik riik just nii \”hea\” olema. Ja tema on ÜKS lugu tuhandetest.
Mustlaseid hoitakse kui s***a pilpa peal, korraldatakse küsitlusi, kas nad peaks maalt välja saatma, lõpuks makstakse lennukipiletid Rumeeniasse kinni ja antakse reisuraha ka. Vägev ju!
Rootsi on ammu püstihädas sisserännutega, kes kohalikule maksumaksjale selgelt üle jõu käivad üleval pidada.
Prantsusmaal on pooled elanikkonnast neegrid – on see normaalne? Paljud neist aktiivsed töötegijad on, paljud aitavad riigil majandust edendada?
Ma numbreid ei tea, tuginen lihtsalt inimeste kirumistele ja enda nähtule.

Väga armas, kui riik hooliks kõigepealt OMA kodanikest ja siis võtaks avasüli muud tegelinskid kaissu. Vastupidi oleks imelik, aga kipub nii olema.
See kipub Eestiski nii olema nagu ma aru olen saanud. Mingi hallipassimees võib nõuda ja möllata, oma kodanik hoidku mokk maas ja töötagu rahus. Esimesena kargas pähe see prussaka-pere, kes üürileandja korterist lahkuda ei taha ja kelle väljatõstmiseks tõstab riik käpad püsti – me ei saa midagi teha, see on tsiviilasi!
Ei pea õigeks kõiksuguste kontrollimatu taustaga kodanike ülalpidamist.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud eilne “pealtnägija” soomes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.