Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eitav vastus 2. kandidaadile

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Eitav vastus 2. kandidaadile

Postitas:

Kui olete läbinud kandideerimisprotsessi, jõudnud viimasesse vooru ja valitud on teine, siis kui kaua on aega võtnud tööandjalt eitava vastuse saamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 16:55; 14.12 19:28; 20.12 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavlaiselt nii kaua, kuni esimesega on leping sõlmitud, mis võib võtta aega paarist päevast paari nädalani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga paari nädala pärast ütleb too 1., et ma ikka ei tulegi, sest olemasolevas kohas tehti parem pakkumine (võib-olla kasutaski kandideerimist väljapressimisena). Kas teatatakse teiseks jäänule, et meil on heameel teatada, et oleme teid välja valinud ja bla-bla-blaa … aga lubatud teatamise tähtaeg ammu lõhki ja teiseks jäänu on ka ümber mõelnud – hakkab konkurss otsast peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 16:55; 14.12 19:28; 20.12 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub konkreetsest personalijuhist. mõni mats ei ütle mittevalitutele üldse ära, vaid jätavadki ripakile. mõnikord tehakse võitjale pakkumine ning too küsib mõtlemisaega või hakkavad täpsemaid läbirääkimisi pidama ning teised saavad äraütlemise siis, kui esimene juba tööl. mõnikord öeldakse kohe peale viimast vestlust esimesele, et tule tööle, ja ülejäänutele, et ei sobinud.
kui võitja loobub, siis osad pakuvad teiseks jäänule. tean ka juhuseid, kus võitja ei läbinud katseaega ning aja kokkuhoiuks tehti 4 k hiljem pakkumine teiseks jäänule. kui too ei taha enam, võidakse pakkuda ka kolmandale.
samuti tean juhust, kus võitja loobus juba päev peale pakkumise tegemist, aga siis ei tehtud pakkumist teiseks jäänule, vaid korraldati uus konkurss.
ehk siis seda ei ole võimalik kellelgi ette ennustada, millise käitumise valib sind huvitav personalijuht

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:24; 15.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu emale pakuti niimoodi tööd. Kandideeris, lõpuks oli tema ja mingi mees. Valiti siis mees ja 2 nädalat hiljem võeti emaga ühendust, mees ei sobinud, kuigi enne oldi teda kiidetud taevani, kui emale ei öeldi (see toimus ka mingi 2 nädalat hiljem kui alguses lubati, jube imelik oli kogu see asi, juhtkonnas olid mehed suurem osa, naised eelistasid ema aga mehed meeskandidaati). Ema vastas, et kahju jah…tema oli aga uue töö juba leidnud.

Selles uues firmas töötas ta 10 aastat suurepäraste tulemustega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui võitja loobub, siis osad pakuvad teiseks jäänule. tean ka juhuseid, kus võitja ei läbinud katseaega ning aja kokkuhoiuks tehti 4 k hiljem pakkumine teiseks jäänule. kui too ei taha enam, võidakse pakkuda ka kolmandale.
samuti tean juhust, kus võitja loobus juba päev peale pakkumise tegemist, aga siis ei tehtud pakkumist teiseks jäänule, vaid korraldati uus konkurss.

Need näited räägivad väga ilmekalt meie personalivärbamise tasemest. Valida välja kõige paremaks kandidaat, kes katseajagagi toime ei tule 😀

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 16:23; 20.12 20:37; 20.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need näited räägivad väga ilmekalt meie personalivärbamise tasemest. Valida välja kõige paremaks kandidaat, kes katseajagagi toime ei tule ????

ebasobivuse põhjuseks oli eelkõige see, et kandideerija ootused olid liiga suured, st reaalne töö osutus talle liiga vähepakkuvaks ning seetõttu kadus motivatsioon tööd teha õige pea. tüüpiline tänapäevane lumehelbeke, kes on korralik haridus, aga tööl tahaks olla maailmaparandaja, igava igapäevatöö peaks tema asemel keegi teine ära tegema.
katseaeg on ju mõlemale poolele, et veenduda töö sobivuses, mitte vaid hakkamasaamises

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:24; 15.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pärast kolimist saatsin ikka päris palju kandideerimisavaldusi. Enamik ei vasta midagi. Mul on olnud erinevaid juhtumeid. Üks saatis sama päeva õhtul kirja, et homme lõuna ajal peaks vestlusele tulema. Ma olin aga kahjuks ära ja ei saanud mingi valemiga järgmiseks päevaks tagasi. Siis öeldi, et järelikult ei sobi, neil ruttu vaja. Jäi väga kummaline tunne, et mida nad otsivad sobivat inimest või lihtsalt kohatäidet.
Teisel puhul öeldi konkreetne päev, mis ajaks vastuse saadavad. Vastus tuli 2 nädalat hiljem.
Ma tegelikult oleks väga tahtnud tagasisidena teada mis jäi minu kandidatuuri puhul vajaka aga seda ei ütle kahjuks mitte keegi. Hea, kui üldse “te ei osutunud valituks” teade saadetakse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 17:53; 15.12 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah jaa, selline kogemus on ka, et millalgi valis üks ettevõte mitu töötajat korraga. Koha peal selgus, et tööd pakkudes lubatu ei vasta tegelikule töö sisule. Üks läks kohe minema, teised jäid äraootavalt kohale sest ilmselge oli, et ettevõte tegelikult ei vaja seda, mida ta uued inimesed tegema pani. Asjad muutusidki ajapikku, paraku mitte vajalikul määral. Lahkunud inimese asemele võeti see, kellele oli varasemalt ära öeldud. Ta oli tõepoolest meist kõigist kõige nõrgem töötaja. Lõpptulemus oli see, et me kõik läksime ikkagi ära sest päris ootustele vastavaks töö ei saanudki. Jäi ainult see, kelle nad alguses välja praakisid. Aga ühes asjas on ta tugev – tubli pugeja on.
Käive langes peale meie lahkumist tublisti, teiste palgad olenesid otseselt meie tööst ja nende palk oli miinimum. Sisekliima oli paras ussipesa. Stressasid, nutsid…
Sain seal väga hea kogemuse selle kohta kuidas ei või töötajatega käituda. Nüüd endal oma ettevõte ja see kogemus kulub vägagi marjaks ära 🙂

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 17:53; 15.12 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tavaliselt helistan teiseks jäänud kandidaadile siis, kui välja valitud kandidaadiga on tööleping sõlmitud.
Varem ei ole tõesti mõtet, sest korra on juba juhtunud, et esimene kandidaat lasi ennast eelmises kohas suurema palgaga ümber rääkida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 19:14; 23.12 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööd otsisin – pääsesin mitmel korral lõppvooru. Kuna sain lõpuks mitu pakkumist, siis sellele ettevõttele, kellel pidin ära ütlema – ütles, et peavad uue konkursi tegema, kuna rohkem sobivaid kandidaate polnud. Äraütlevad vastused tulid hilinemisega võrreldes sellega, millal lubati teada anda. Ehk siis arvatavasti oodati valitud kandidaadi vastust ja alles siis öeldi ära. 10-st firmast 1 ei vastanud üldse midagi. Ilmselt ma päris suvalistesse firmadesse ei kandideerinud ka, sellepärast olid ka personalitöötajad tasemel ja väga viisakad vastused olid. Üks firma andis teada, et jätavad mu CV oma registrisse, kui sobib.
Enamasti 2-3 nädala pärast on tulnud vastus. Tean ka juhtumit, kui 3 nädala pärast on helistatud ja kutsutud tööle, ehk siis esimene töötaja langes ära. Värbamisprotsessid on olid arutult pikad – 2-3 kuud alates CV saatmisest.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 08:47; 20.12 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kunagi ülikooliajal selline juhus minu esimese nö. “päris töökohaga”, et kandideerisin ja ei osutunud valituks. Võeti teine. Aga siis pool aastat hiljem helistati, et see esmalt valitu ei läbinud katseaega ning pakuti mulle seda tööd uuesti. Kuna ei olnud tolleks hetkeks veel magistriõpingute kõrvale erialast töökohta leidnud, siis olin nõus. Lõpuks töötasin seal 3,5 aastat ning teen hetkel, 10 aastat hiljem, sellele ettevõttele sama tööd siiani. Nüüd lihtsalt alltöövõtjana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebasobivuse põhjuseks oli eelkõige see, et kandideerija ootused olid liiga suured, st reaalne töö osutus talle liiga vähepakkuvaks ning seetõttu kadus motivatsioon tööd teha õige pea.

Värbaja ülesanne on intervjuul välja selgitada kandideerija motivatsioon antud töökohale. See minu meelest ongi see kõige-kõige tähtsam üleüldse töölesaamisel. Et sul võivad olla teab mis oskused, kogemused, teadmised, aga kui mingit motivatsiooni või tahtmist seda tööd teha ei ole siis..samas teiselt pool võib olla just väheste kogemuste-teadmistega inimene, aga tal on tohutu motivatsioon, kiire õppimisvõime jne. Sellist kes on küll kompetentne, vastavate oskuste-kogemustega, aga teeb oma tööd sunni viisil hambad ristis, ilma vähimagi rõõmuta..sellist vist ka palgata ei maksaks?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 16:23; 20.12 20:37; 20.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebasobivuse põhjuseks oli eelkõige see, et kandideerija ootused olid liiga suured, st reaalne töö osutus talle liiga vähepakkuvaks ning seetõttu kadus motivatsioon tööd teha õige pea.

Värbaja ülesanne on intervjuul välja selgitada kandideerija motivatsioon antud töökohale. See minu meelest ongi see kõige-kõige tähtsam üleüldse töölesaamisel. Et sul võivad olla teab mis oskused, kogemused, teadmised, aga kui mingit motivatsiooni või tahtmist seda tööd teha ei ole siis..samas teiselt pool võib olla just väheste kogemuste-teadmistega inimene, aga tal on tohutu motivatsioon, kiire õppimisvõime jne. Sellist kes on küll kompetentne, vastavate oskuste-kogemustega, aga teeb oma tööd sunni viisil hambad ristis, ilma vähimagi rõõmuta..sellist vist ka palgata ei maksaks?

Tegelikult mina ei saa aru, mille järgi töötajaid valitakse- mõni personalispetsialist võiks kommenteerida, milliseid omadusi otsitakse. Töövestlusel võib ju kõike kokku rääkida- kuidas just täpselt seda tööd soovitakse teha, aga pärast tööl olles selgub, milline inimene päriselt on. Mul on suured oskused ja teadmised ja ka motivatsioon kindlal alal, aga just nendele positsioonidele mind valitud pole. Samas asutuses teisel ametil töötades ja tihedalt kokku puutuses oma südamelähedase ametiga näen, kuidas on tööle võetud inimesi, kellel ei ole elementaarseid oskuseid ega ka kogemust sellel alal. Tegelikult oleks tore, kui tuleks aus vastus selle kohta, mis oli see tegur, mille pärast ei valitud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 08:47; 20.12 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tavaliselt helistan teiseks jäänud kandidaadile siis, kui välja valitud kandidaadiga on tööleping sõlmitud.

Kas teiseks jäänule tõesti mõnikord helistatakse? Mina olen aru saanud, et helistatakse ainult juhul, kui oled järgmisesse vooru pääsenud või viimases voorus välja valitud, väljalangejatele saadetakse pigem üldsõnaline e-kiri (kui sedagi).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 16:55; 14.12 19:28; 20.12 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teiseks jäänule tõesti mõnikord helistatakse? Mina olen aru saanud, et helistatakse ainult juhul, kui oled järgmisesse vooru pääsenud või viimases voorus välja valitud, väljalangejatele saadetakse pigem üldsõnaline e-kiri (kui sedagi).

Eks see oleneb värbaja inimlikkusest.
Minul on näiteks olnud kunagi selline värbaja, kes juba vestlusel ütles, et kui tema on inimesega tutvunud, näost näkku kohtunud (ehk siis seal vestlusel), et tema arvates on ülim ebaviisakus saata pärast kirjake, et kahjuks te ei osutunud valituks. Ja tema tõesti helistas kõik vestlusel käinud hiljem läbi ja selgitas, miks keegi valituks ei osutunud. Aga selliseid värbajaid on ma kaldun arvama 0,01%.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 16:23; 20.12 20:37; 20.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebasobivuse põhjuseks oli eelkõige see, et kandideerija ootused olid liiga suured, st reaalne töö osutus talle liiga vähepakkuvaks ning seetõttu kadus motivatsioon tööd teha õige pea.

Värbaja ülesanne on intervjuul välja selgitada kandideerija motivatsioon antud töökohale. See minu meelest ongi see kõige-kõige tähtsam üleüldse töölesaamisel. Et sul võivad olla teab mis oskused, kogemused, teadmised, aga kui mingit motivatsiooni või tahtmist seda tööd teha ei ole siis..samas teiselt pool võib olla just väheste kogemuste-teadmistega inimene, aga tal on tohutu motivatsioon, kiire õppimisvõime jne. Sellist kes on küll kompetentne, vastavate oskuste-kogemustega, aga teeb oma tööd sunni viisil hambad ristis, ilma vähimagi rõõmuta..sellist vist ka palgata ei maksaks?

Tegelikult mina ei saa aru, mille järgi töötajaid valitakse- mõni personalispetsialist võiks kommenteerida, milliseid omadusi otsitakse. Töövestlusel võib ju kõike kokku rääkida- kuidas just täpselt seda tööd soovitakse teha, aga pärast tööl olles selgub, milline inimene päriselt on. Mul on suured oskused ja teadmised ja ka motivatsioon kindlal alal, aga just nendele positsioonidele mind valitud pole. Samas asutuses teisel ametil töötades ja tihedalt kokku puutuses oma südamelähedase ametiga näen, kuidas on tööle võetud inimesi, kellel ei ole elementaarseid oskuseid ega ka kogemust sellel alal. Tegelikult oleks tore, kui tuleks aus vastus selle kohta, mis oli see tegur, mille pärast ei valitud.

Ma küll ei ole personalispetsialist, aga olen värvanud. Ja olnud ka kandidaadi rollis korduvalt.
Selle kirjelduse alusel on üks võimalus see, et sina küsisid rohkem raha kui see oskuste ja kogemuseta inimene. Sellisel puhul ei olegi midagi teha.
Kahtlemata on väga oluline ka lihtsalt klapp ja meeldivus. Üks inimene lihtsalt sobib rohkem juhiga näiteks.
Isiklikult ma seda traagiliselt ei võta, kui lõppvooru pääsen, kuid tööd ei saa. Selles protsessis on nii palju inimlikku ja subjektiivset, et narr oleks solvuda või midagi hakata välja mõtlema kas enda või valijate kohta. Lihtsalt ei sobinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebasobivuse põhjuseks oli eelkõige see, et kandideerija ootused olid liiga suured, st reaalne töö osutus talle liiga vähepakkuvaks ning seetõttu kadus motivatsioon tööd teha õige pea.

Värbaja ülesanne on intervjuul välja selgitada kandideerija motivatsioon antud töökohale. See minu meelest ongi see kõige-kõige tähtsam üleüldse töölesaamisel. Et sul võivad olla teab mis oskused, kogemused, teadmised, aga kui mingit motivatsiooni või tahtmist seda tööd teha ei ole siis..samas teiselt pool võib olla just väheste kogemuste-teadmistega inimene, aga tal on tohutu motivatsioon, kiire õppimisvõime jne. Sellist kes on küll kompetentne, vastavate oskuste-kogemustega, aga teeb oma tööd sunni viisil hambad ristis, ilma vähimagi rõõmuta..sellist vist ka palgata ei maksaks?

Tegelikult mina ei saa aru, mille järgi töötajaid valitakse- mõni personalispetsialist võiks kommenteerida, milliseid omadusi otsitakse. Töövestlusel võib ju kõike kokku rääkida- kuidas just täpselt seda tööd soovitakse teha, aga pärast tööl olles selgub, milline inimene päriselt on. Mul on suured oskused ja teadmised ja ka motivatsioon kindlal alal, aga just nendele positsioonidele mind valitud pole. Samas asutuses teisel ametil töötades ja tihedalt kokku puutuses oma südamelähedase ametiga näen, kuidas on tööle võetud inimesi, kellel ei ole elementaarseid oskuseid ega ka kogemust sellel alal. Tegelikult oleks tore, kui tuleks aus vastus selle kohta, mis oli see tegur, mille pärast ei valitud.

Ma võin oma kogemusest rääkida. Käisin töövestlusel, kõik oli nagu ok. Vestlus sujus, vastav haridus olemas jne. Vastuse sain sellise, aitäh kandideerimast, teil on olemas vastav haridus ja kogemus, aga kahjuks ei saa me riskida, et mõni hommik helistate ja ütlete, et ei saa tööle tulla, sest laps jäi öösel haigeks. Kirjutasin vastu, et palju õnne töötaja leidmise puhul, kes ise iial ei haigestu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin oma kogemusest rääkida. Käisin töövestlusel, kõik oli nagu ok. Vestlus sujus, vastav haridus olemas jne. Vastuse sain sellise, aitäh kandideerimast, teil on olemas vastav haridus ja kogemus, aga kahjuks ei saa me riskida, et mõni hommik helistate ja ütlete, et ei saa tööle tulla, sest laps jäi öösel haigeks. Kirjutasin vastu, et palju õnne töötaja leidmise puhul, kes ise iial ei haigestu.

Eks neil ole siis halvad kogemused väikeste laste vanematega, kes rohkem haige lapsega kodus kui tööl on. Meil on 6 inimese kollektiiv töö juures, neist kahel lasteaialaps ja kumbki ei käi ühelgi kuul kõiki päevi tööl, sest laps haige. Oleks minu teha, ma laseks nad päeva pealt lahti, et ometi teised pääseksid sellest tüütust asendamisest ja saaksid ka lõpuks oma kuu algul koostatud töögraafikuga arvestada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin oma kogemusest rääkida. Käisin töövestlusel, kõik oli nagu ok. Vestlus sujus, vastav haridus olemas jne. Vastuse sain sellise, aitäh kandideerimast, teil on olemas vastav haridus ja kogemus, aga kahjuks ei saa me riskida, et mõni hommik helistate ja ütlete, et ei saa tööle tulla, sest laps jäi öösel haigeks. Kirjutasin vastu, et palju õnne töötaja leidmise puhul, kes ise iial ei haigestu.

Eks neil ole siis halvad kogemused väikeste laste vanematega, kes rohkem haige lapsega kodus kui tööl on. Meil on 6 inimese kollektiiv töö juures, neist kahel lasteaialaps ja kumbki ei käi ühelgi kuul kõiki päevi tööl, sest laps haige. Oleks minu teha, ma laseks nad päeva pealt lahti, et ometi teised pääseksid sellest tüütust asendamisest ja saaksid ka lõpuks oma kuu algul koostatud töögraafikuga arvestada.

Palk peaks ju selline olema, mis võimaldab lapsevanemal iga väiksema nohu puhul lapsehoidja palgata. Lihtsam jah lahti lasta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebasobivuse põhjuseks oli eelkõige see, et kandideerija ootused olid liiga suured, st reaalne töö osutus talle liiga vähepakkuvaks ning seetõttu kadus motivatsioon tööd teha õige pea.

Värbaja ülesanne on intervjuul välja selgitada kandideerija motivatsioon antud töökohale. See minu meelest ongi see kõige-kõige tähtsam üleüldse töölesaamisel. Et sul võivad olla teab mis oskused, kogemused, teadmised, aga kui mingit motivatsiooni või tahtmist seda tööd teha ei ole siis..samas teiselt pool võib olla just väheste kogemuste-teadmistega inimene, aga tal on tohutu motivatsioon, kiire õppimisvõime jne. Sellist kes on küll kompetentne, vastavate oskuste-kogemustega, aga teeb oma tööd sunni viisil hambad ristis, ilma vähimagi rõõmuta..sellist vist ka palgata ei maksaks?

Tegelikult mina ei saa aru, mille järgi töötajaid valitakse- mõni personalispetsialist võiks kommenteerida, milliseid omadusi otsitakse. Töövestlusel võib ju kõike kokku rääkida- kuidas just täpselt seda tööd soovitakse teha, aga pärast tööl olles selgub, milline inimene päriselt on. Mul on suured oskused ja teadmised ja ka motivatsioon kindlal alal, aga just nendele positsioonidele mind valitud pole. Samas asutuses teisel ametil töötades ja tihedalt kokku puutuses oma südamelähedase ametiga näen, kuidas on tööle võetud inimesi, kellel ei ole elementaarseid oskuseid ega ka kogemust sellel alal. Tegelikult oleks tore, kui tuleks aus vastus selle kohta, mis oli see tegur, mille pärast ei valitud.

Ma võin oma kogemusest rääkida. Käisin töövestlusel, kõik oli nagu ok. Vestlus sujus, vastav haridus olemas jne. Vastuse sain sellise, aitäh kandideerimast, teil on olemas vastav haridus ja kogemus, aga kahjuks ei saa me riskida, et mõni hommik helistate ja ütlete, et ei saa tööle tulla, sest laps jäi öösel haigeks. Kirjutasin vastu, et palju õnne töötaja leidmise puhul, kes ise iial ei haigestu.

Kas see oli mingi ammune töövestlus? Tänapäeval keegi ju pereelu kohta ei tohiks küsida ja ise ka TÖÖvestlusel sellist teemat üles ei võtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud nende hulgas, kes viivad läbi vestlusi ja otsustavad valiku üle. Jutt siis ikkagi kõrgematest ametnikest. Keeruline on öelda, mille alusel me otsustasime ja võin öelda, et kunagi ei pannud mööda – inimene jäi ikka pikalt meile tööle. Ikkagi vaatad inimest selle pilguga, kuidas me koos tööle hakkame.
Samas tuttav kutsuti küll 2 nädalat hiljem tagasi, kuna selgus, et väljavalitud isik ei olnud pädev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kui palju on värbamisel subjektiivsust. Ma värban kõrge motivatsiooniga inimesi. Lõpuni ma ei oskagi öelda, miks ma mõne valin ja kahele järgnevale ei ütlen. Mul on olnud kandidaate, kellele pakun kohe (ilma inimest nägemata) proovipäeva ja kohe võtan ja ma tean, et ta on super töötaja ja ongi osutunud selleks. Samuti hindan inimest, kas ta sooviks näiteks vähemalt 3 aastat töötada, sest väljaõpe on kallis, kui on kahtlus, et ta ei tea mida soovib ja otsib hüppelaua kohta, siis ka vastus ei.

Jube raske on ka inimesele ära öelda, kui tal on näiteks kõik vajalikud oskused ja pädevus, kuid ta on nii ülbe ja kõrgi olekuga, et ma ei soovi teda enam kunagi näha. Kuidas talle ära öelda? Või ma näen, et tegu on ussiga, või ma saan aru, et ta valetab mulle, et silm ka ei pilgu… nendega on keeruline, sest tahaks öelda, palun mine ja ära raiska mu aega, aga ei.. sa pead temaga justkui vestlema, sest ka firma maine on oluline ja ma ei saa ju tööandjana neile näkku öelda, mis arvan.
Mõni on ju lihtsalt loll ka, igasuguseid käib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iial ei tea, et mida värbaja mõtleb või mis asjaolud seal taga on, kuidas asjad võivad kujuneda jne. Mul endal on rääkida selline positiivne näide, et kandideerisin ühte ettevõttesse assitendiks, kuid tööle ei võetud. Värbaja ütles, et jäin kahjuks teiseks. Küll võttis Ta minuga ühendust kuu aega hiljem ja pakkus juba spetsialisti kohta. Aasta hiljem täitsin samas ettevõttes juba juhi kohustusi.
Aga nüüd just olen siis kandideerinud järgemisi erinevatesse firmadesse. Meedias räägitakse, et meil siis tööjõu kriis, kuid mulle eitavat tagasidet antakse alles kuu hiljem. Seega võib arvata, et olin nö varumeeste pingil, kuid ega see ikka ei lohuta. Tahaks ikka konkreetselt seda ametikohta milllele kandideerisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjuseid, miks inimene pääseb lõppvooru, aga valituks on keegi teine, on päris palju erinevaid.
Nt üks naine, kes minuga vesteldes tundus asjalik ja suutis vabalt suhelda, oli hiljem lõppvoorus (kus oli rohkem inimesi) jälle liiga tõsine ja krampis.
Üks naine istus lõpuintervjuul miniseelikuga jalad niimoodi laiali, et pesu paistis…suht kole oli.:(
Üks mees, kes kandideeris tippjuhiks, hakkas ennast tulevase ülemuse suhtes kehtestama.
St üritas olla eriti tark ja kompetentne, aga ei tajunud, et tulevane boss ei reageerinud tema ülimalt enesekindlale esinemisele hästi vaid muutus järjest tõsisemaks ja tõsisemaks…
Ühel juhul olid kõik lõppvooru kandidaadid nii head, et valik oli enam vähem mündiviskamine. Valiti see, kes tundus toredam inimene…rõhk sõnal “tundus”, sest tõesti olid kõik kandidaadid super.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 19:14; 23.12 13:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Eitav vastus 2. kandidaadile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.