Esileht Koolilaps Ekraanid ja silmad

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Ekraanid ja silmad

Postitas:
Kägu

Tere

Kuidas teie lastele mõjub palju ekraanis olekut? Meil 7-aastasel silmad vahest pärast jooksevad vett,sügelevad ja vahest on ekraani vaatamise ajal silm udune aga kui hõõrub läheb udu ära. Ja vahest otsa eest valutab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks ikka halvasti mõjub. Üks silmaarst ütles, et kui veel 15 aastat tagasi oli klassis vaid mõni üksik prillikandja, siis nüüd on prille või läätseid kandvaid lapsi juba mitu korda suurem hulk.

7-aastast last suudavad vanemad üldjuhul veel ohjata ja mõjutada. Seega kasuta seda ära ja pane lapsele ekraanipiirangud peale. Mu enda sama vanadel lastel oli ekraaniaeg 1,5 tundi päevas, ehk ühe täispika multika aeg. Rohkem ei saanud.

Teismeeas kaob kontroll niikuinii ja isegi need, kelle ekraanikasutust lapseeas väga piirati, võivad nüüd täiesti käest ära minna. Nii et palun kasuta seda aega, kui laps on veel väike ja koostööaldis ja sa suudad ta üle mingitki kontrolli omada. Las ta tegeleb sul praegu päris asjadega, vii teda välja, jalutama, kinno, teatrisse, kokake koos jne. Ja loe talle raamatuid, iga päev nii pool tundi vähemalt. Pole üldse vahet, kas laps ise juba lugeda oskab või ei – raamatute ettelugemine on ikkagi üksnes kasulik, juba lapsevanemaga suhtlemise aspektist.

+4
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Koolilaps Ekraanid ja silmad