Esileht Ajaviite- ja muud jutud EKRE pooldab loomapiinamist

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: EKRE pooldab loomapiinamist

Postitas:
Kägu

Kui meie siin ära keelame – ja meil siiski on mingid reeglid ja normid – , siis suundub karusloomakasvatus riikidesse, kus pole mingeid norme ega reegleid ja loomad kannatavad veelgi enam.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

karusnahk on minevik ja tänapäeval on trendikas seda vältida.

Just-just, praegu on moes olla karusnahavastane. Mõne aja pärast leitakse uus moekas tegevus.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Karusnahk on looduslik materjal, palju keskkonnasõbralikum kui naftast jope vm riideese.

Kas sa tead kui jõhker on karusnahaäri nende loomade suhtes? Pealegi on karusnahksed riided luksuskaup ja et keegi oma edevuse ning prestiiži väljendamiseks peab aktsepteeritavaks seda, et karusloomafarmides loomad elusalt nülitakse… Õõvastav!

Jah, see on õõvastav. Ja selle vastu võidelgegi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui meie siin ära keelame – ja meil siiski on mingid reeglid ja normid – , siis suundub karusloomakasvatus riikidesse, kus pole mingeid norme ega reegleid ja loomad kannatavad veelgi enam.

Sa pooldad, et eestis peaks loomade piinamine jätkuma ?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Amatöör

Kas siis Eestis loomad ei kannata, normidest hoolimata – veedavad nad päevad traatvõrgust puuris, kust võetakse nad välja kas paaritamiseks või tapmiseks. Muutuma peab ka inimeste mõtteviis ja lõpetada  karusnahatoodete ostmine.

Tead, kuidas saadakse n.ö. parim karakull – vastsündinud talled nülitakse.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

keegi oma edevuse ning prestiiži  väljendamiseks peab aktsepteeritavaks seda, et karusloomafarmides loomad elusalt nülitakse

Kas sa tõesti arvad, et keegi nülib elusaid loomi?? Proovi oma elusal kassil või koeral nahk maha võtta ja anna meile ka teada, kas õnnestus!  🙂 Isegi EKRE pole nii sõge.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

keegi oma edevuse ning prestiiži väljendamiseks peab aktsepteeritavaks seda, et karusloomafarmides loomad elusalt nülitakse

Kas sa tõesti arvad, et keegi nülib elusaid loomi?? Proovi oma elusal kassil või koeral nahk maha võtta ja anna meile ka teada, kas õnnestus! 🙂 Isegi EKRE pole nii sõge.

Väga sinisilmne oled. Ma pole küll see, keda tsiteeri ja Eestis vaevalt kedagi elusalt ka nülitakse, aga arengumaades nülitakse ka elusalt neid loomi. Tegemist ei ole minu fantaasiaga.

Samal ajal ei ole ma kindel, kas oli nüüd vaja elusalt nülgimisest juttu teha kui Eestis ollakse ikkagi nõksu võrra inimlikumad ja selliseid asju tõenäoliselt siiski ei toimu.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

keegi oma edevuse ning prestiiži väljendamiseks peab aktsepteeritavaks seda, et karusloomafarmides loomad elusalt nülitakse

Kas sa tõesti arvad, et keegi nülib elusaid loomi?? Proovi oma elusal kassil või koeral nahk maha võtta ja anna meile ka teada, kas õnnestus! 🙂 Isegi EKRE pole nii sõge.

Nülitakse küll. Ma olen kogemata videot näinud sellest. Lõpuni vaadata ei kannatanud, aga fakt selgus. Loom riputatakse elusalt jalgupidi üles ja tõmmatakse nahk maha. See kõlab räigelt isegi kirjapanduna, nii et vabandan. Paraku on see mõnede loomade nö argipäev. Inimene on jubedaim elukas planeedil.
Ma ei taha asuda hüsteerikutest kaitsjate poolele, aga ometi on nende ajend õige.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru sellest karusloomafarmide keelustamise hüsteeriast.

Karusnahk on looduslik materjal, palju keskkonnasõbralikum kui naftast jope vm riideese.

On olemas söögiloomad, on olemas lemmikloomad, on metsas vabalt elavad loomad, kelle arvukust jahmehed reguleerivad.

Kord röögime, et kilekott on paha, saastab loodust, kasutage looduslikust materjalist pakendeid või ärge kasutage üldse pakendeid. Siis röögime, et karusnaha eesmärgil peetavad loomafarmid on pahad (kandke naftajopet!).

Mina saan EKRE seisukohast väga hästi aru.

Ma ei toetaks samuti kisakõridest liberaale mitte kunagi.

Need kõik on võimumängud. Tegelikult ei hooli mitte keegi mitte kellestki.

Ja need loodus- ja loomakaitsjad on ju kõik ühesugused liberaalidest röökijad-aktivistd.

Loomade ja inimeste geenmuundamine (ütleme otse – värdjateks muutmine) on Nobeli preemiat väärt, vana traditsiooniline karusnahkade tootmise haru tuleb lõpetada, sest see on loomapiinamine. Kus on loogika? Loogika on võimu haaramises. Ongi kõik.

Jopesid ja mantleid saab toota looduslikust materjalist ka ilma karusloomafarmideta. probleem ei ole mitte looduslikus materjalis vaid, et need farmid on ainult naha saamiseks.

Nätieks valdav osa nahksaapaid toodetakse veise- või seanahast, see nahk saadakse samalt loomalt, kellest sa jõulupraadi teed. St terve loom tarbitakse ära. ja see on okei. Seda see seadus ei keela. Ka ei keelusta see seadus lambavilla, alpakavilla jne. Lisaks muidugi puuvill, mis sobib veganlusega ning tänapäeval ka ümbertöödeldakse palju vanuriideid uuesti kangaks, samuti on võimalik plastikut ümbertöödelda kangaks.

Eesmärk on keelustada farmid, mis kasvatavad loomi üksnes või peamiselt naha saamiseks ning loomakorjus ise läheb hävitamisele, mitte muudeks toodeteks.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen kogemata videot näinud sellest

Igasugu asju võib näha videodest. Turvakaameravideo näitab, kuidas poodi röövitakse – kas seepärast tuleks poed kinni panna, et mitte röövlite ohvriks sattuda või siis ei saa kurjategijad enam tegutseda?

Minge rääkige reaalse olukorraga kursis olevate inimestega ehk nt vastavate kasvatuste töötajatega. Suur osa nendest “jõhkratest” videodest on ülesse võetud nn kolmandatest riikidest. Eesti karusloomadel on parem elu kui suuremal osal riigikodanikest.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mille poolest karusloom on rohkem piinatud kui lammas või siga või hobune, et just karusloomade ümber nii palju trummi lüüakse?

Sellepärast, et lammast või siga või hobust eo pea puuris kasvatama. Siga võib vabalt mudas püherdada ja ta kõlbab ikka toiduks kui ka saapanahaks. Aga karusloom – tema karv on oluline, et see oleks veatu. Ja seetõttu saabki neid ainult puuris pidada – et kuskil mudas püherdades jumala eest karva ära ei rikuks.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled päris loll ikka kohe!

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus sa tänapäeval näed inimesi karusnahkades? Tänavapildis praktiliselt ei näe. Vaatad polaaruurijaid või mägironijaid – pole ka näha, et nad karusnahku kannaks. 21. sajand on, ammu on juba leiutatud materjalid, mis on palju soojapidavamad jms kui karusnahk.

Jutt ei ole sellest, et põllumajandusloomade tapmise korral ei võiks loomanahku, nt lehmanahku, ära kasutada. Loomulikult võib ja tulebki teha, sest milleks asjatult raisata. Karusnahakasvanduste keelustamine ei räägi lehmade nahkade kasutamise keelamisest.

Jutt on sellest, et karusloomi piinatakse mikroskoopilistes puurides selle nimel, et mingi lollpea saaks oma tuttavate ees edvistada hiljem. Karusloomad on valdavad kiskjad – loomult intelligentsed, toimeka eluviisiga, uudishimulikud ja õppimisvõimelised loomad, kes on looduse poolt määratud päevas pikki vahemaid ringi jooksma, et saaki leida.

Selliseid loomi peetakse eluaeg mingis üheruutmeetrises traatpuuris, kus on vaevalt ruumi end ümber pöörata ja kus puudub absoluutselt igasugune meelelahutus. Ja ikka leidub inimesi, kes ei ole võimelised selles mingit loomapiinamist nägema?

Kui keegi kollit või huskit hoiab eluaeg traatpuuris, kus loom ei saa end ümbergi pöörata, siis ka ei näe sa loomapiinamist? Või siis näed? Ma loodan, et kui keegi koera eluaeg üheruutmeetrises traatpuuris peab, siis saab see sinugi poolt hukkamõistu osaliseks.

Aga rebast, kes on täpselt sama arukas, uudishimulik ja mänguhimuline loom nagu koer, millegipärast kõlbab eluaeg sellises puuris piinata?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olemas söögiloomad, on olemas lemmikloomad, on metsas vabalt elavad loomad, kelle arvukust jahmehed reguleerivad.

Kord röögime, et kilekott on paha, saastab loodust, kasutage looduslikust materjalist pakendeid või ärge kasutage üldse pakendeid. Siis röögime, et karusnaha eesmärgil peetavad loomafarmid on pahad (kandke naftajopet!).

Ja need loodus- ja loomakaitsjad on ju kõik ühesugused liberaalidest röökijad-aktivistd.

Loomade ja inimeste geenmuundamine (ütleme otse – värdjateks muutmine) on Nobeli preemiat väärt, vana traditsiooniline karusnahkade tootmise haru tuleb lõpetada, sest see on loomapiinamine. Kus on loogika? Loogika on võimu haaramises. Ongi kõik.

Väga huvitavad seisukohad. Põhjendad ka? Nt see, et loodus- ja loomakaitsjad on liberaalid. See ju otsene vale. Väga paljud sh ma ise on kui mitte aktiivsed konservatiivid, siis EKRE või Isamaa valijad. Mina nt liige, aga täiesti kindlalt pooldan keelustamist ja Ernitsa valedest kubisevat kõnet otseülekandes jälgida oli ülimalt piinlik.

PS. Ernits hõberebaseid just koduloomadeks nimetaski. Tema kui haritud inimene pidavat teadma. Seega ta ise otseselt toetab seda, et koduloomi niimoodi pidada. Kaugel need huskyde ja pärsia kasside kasvandusedki on. Ehk on uus Eesti Nokia?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muuseas, karusloomakasvanduste toodangust valdavas osas ei tehta mingeid jopesid ega kasukaid. Nendest tehakse igasuguseid kraesid, karvaseid ääriseid ja ilutupse – ühesõnaga, tarbetut luksus-tilulilu, mida ei peagi millegagi asendama hakkama.

Samuti on täiesti väär väide, justkui karusnahk oleks loodussõbralikum. Karusnahk kui looduslik produkt kardab koisid ja muid kahjureid ning nende vastu töödeldakse nahku mürkidega, mis ka loodusse satuvad. Samuti on karusnaha tootmise ökoloogiline jalajälg palju suurem kui samaväärses koguses sünteetilise materjali tootmisel.

Ja miks peab kogu aeg üldse mingist naftast jahuma? Rõivaid saab teha ka villast ja puuvillast (mitte et nende materjalide hankimise mõju loodusele oleks null, aga rõveda loomapiinamise komponent üldiselt puudub, ka lammaste puhul). Ja nagu juba öeldud – lehmanahku ja muud taolist on ka piisavalt saadaval.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Karusnahk EI OLE keskkonnasõbralik. Nende loomade kasvatamiseks kulub kordades rohkem naftat, kui et samaväärse kilejope tegemiseks. Kuigi see pole sugugi ainus alternatiiv karusnahale. Ka reostavad karusloomakasvandused loodust. Kui Audrus oli karusfarm, siis kõik seal ümbruskonnas haises. Loomas*tt, neile söödetud ravimid, loomalaibad, mida pärast karusnaha nülgimist vaja ei lähe, tuleb ju kuhugi matta.

Kuhu siis naftat karusnaha puhul kulub? Näiteks loomasööda kasvatamine ja transport, et loomad ei söö ainult üks kord, siis on sellel arvestatav fossiilkütuste jalajälg. Samuti nahkade ja valmistoodete transport, nahkade töötlemine. Kui kunstmaterjalist riideid saab toota samas kohas, siis karusnaha puhul on loomafarm, töötlemine ja valmistoodete tegemine erinevates kohtades.  Kui isegi kunstmaterjalidest riided on energiasäästlikumad kui karusnahk, siis kujutade ette kui palju keskkonnasõbralikumad on muud alternatiivid, mis pole naftapõhised. Õigupoolest ei kanna peaaegu keegi karusnahka, v.a presidendi vastuvõtule minnes või kupeldajad räpivideotes.

“Ühe minginaha süsinikujalajälg on peaaegu võrdne keskmise Soome tarbija ühe päeva jalajäljega ja rebasenaha jalajälg on võrdne umbes kolme päeva omaga. Karusnaha alternatiivide jalajäljed on palju väiksemad, parimal juhul kõigest viiendik mingikasuka jalajäljest,“

https://loomus.ee/karusnahk-ei-ole-keskkonnasobralik-materjal/

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kunstmaterjalist riideid saab toota samas kohas, siis karusnaha puhul on loomafarm, töötlemine ja valmistoodete tegemine erinevates kohtades.

Palun infot, kus asuvad Eestis  kunstmaterjali ja sellest tooteid valmistavad  kompleksid, näiteks kus purustatakse plasti, töödeldakse fliisiks ja õmmeldakse riided valmis.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

karusnahk on minevik ja tänapäeval on trendikas seda vältida.

Just-just, praegu on moes olla karusnahavastane. Mõne aja pärast leitakse uus moekas tegevus.

Tundub, et hetkel on planeedipäästmisest kerge tüdimus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kunstmaterjalist riideid saab toota samas kohas, siis karusnaha puhul on loomafarm, töötlemine ja valmistoodete tegemine erinevates kohtades.

Palun infot, kus asuvad Eestis kunstmaterjali ja sellest tooteid valmistavad kompleksid, näiteks kus purustatakse plasti, töödeldakse fliisiks ja õmmeldakse riided valmis.

OÜ Weerec töötleb plasti ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma töötan moetööstuses ja ekspordin riideid. Mulle on mitu läänepoolsemat ettevõtet kirjalikult teada andnud, et kui me oma valikusse paneme karusnaha, lõppeb koostöö koheselt. Meie riiete tootja paneb karusnahka kahjuks osadele toodetele, mida meie muidugi ei telli, aga ikka on üsna kehv eetilisest seisukohast näha, et mõned inimesed tahavad kanda piinatud ja piinarikkalt tapetud loomade nahkasid. Meie eemaldasime sellised tooted juba aastaid tagasi, aga idapoolsemad riigid muidugi survestavad, et nemad tahavad karusnahka. Õnneks saavad paljud eestlased ja üha enam idapoolsematest riikidest aru, et karusnahk on minevik ja tänapäeval on trendikas seda vältida. Õnneks on uus põlvkond karusnaha vaba, aga üsna imelik on Tallinnas endiselt näha, kuidas surnud loom lasteriiete küljes ripub ja ühe mütsi pärast on saanud karusloom elektrilöögi tagumikku ja suhu, et keegi saaks ühe hooaja mütsi kanda ja siis ära visata.

Aga kuidas lammast tapetakse?

Lammas vist ei ole karusloom, aga lambanahkne kasukas on küll külma ilmaga parim asi maailmas. Ja lambapraad kohvik Pegasuse sellesügiseses menüüs viib keele alla.

Ei tea, ma olen vegan ja lambanahast ei tea ammu midagi, praegused noored emad ei taha lambanahka. Lisaks on tore kuulda, et paljud soovivad säästlikult toodetud või taaskasutusega riideid. Uute põlvkondade peale saab loota.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Weerec töötleb, aga müüb graanulid edasi, ei tooda neist ise midagi.

Siin üritati väita, et kunstmaterjalist riideid saab toota samas kohas, aga karusnaha puhul on kõik eraldi. Ootasin sellele tõestust. Minu arvates on mõlema puhul lõpptoote tootmine eraldi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Weerec töötleb, aga müüb graanulid edasi, ei tooda neist ise midagi.

Siin üritati väita, et kunstmaterjalist riideid saab toota samas kohas, aga karusnaha puhul on kõik eraldi. Ootasin sellele tõestust. Minu arvates on mõlema puhul lõpptoote tootmine eraldi.

Küsi konkreetsemalt ja too mõni näide, siis ma võin mitme vabriku kohta vastata.

0
0
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud EKRE pooldab loomapiinamist