Esileht Ajaviite- ja muud jutud EKREIKE ikke all tagasi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 268 )

Teema: EKREIKE ikke all tagasi

Postitas:
mariaborn

Karta on, et läheb ikka erakorralisteks valimisteks. See on selge, et kambaka vältimiseks on ainule võimalus sellisel juhul hääl reffidele või sotsidele anda, muidu lõpetame ikkagi EKREga koalitsioonis ja no enam ei tahaks…

+17
-6
Please wait...

Postitas:
miina

Ühel hetkel hakkavad need lapsed nii vanaks saama, et toetus lõppeb ära. Kulud samas vaat, et veelgi suuremad, kui lapsed ülikooli lähevad. Või noh. Kui ikka raha pole, siis tuleb tööle minna, mitte ülikooli. Eks lapsevanemad, siis kui vanus lubab, saavad alati juurde teha lapsi.. aga mingil hetkel siis on kõik need lapsed suured ja pesast väljas. Mis see toetustest elanud ja lapsi kasvatanud naine siis tegema hakkab? No samas võib-olla keskerakonna ja ekre paljulapselised juhid tahavad lihtsalt oma pere sissetulekut suurendada 1000€ kuus. Teeks korjaduse ja maksaks neile annetustest selle summa välja, äkki siis matavad maha selle idee, et kõigile sellist raha vaja maksta.

Pigem panustaks selle raha haridusse ja tugisüsteemidesse, et igal lapsel oleks võimalus, hoolimata perekondlikust taustast. Ja toetused oleks vajaduspõhised. Minu meelst on juba see praegune 700€ päris helde kolmelapselise pere toetus.

+24
-6
Please wait...

Postitas:
angie

Kui Isamaa nüüd õiget valikut ei tee, Reformiga ei liitu, siis pole nad oma nime väärt.

Nüüd ei ole enam selline aeg, kus kaabude lapsesuised rumalad väljaütlemised on lihtsalt vaht. Nüüd võib selle tagajärg olla see et Putja tahab tulla meid päästma… Pole olnud Reformi valija aga täna valiksin Reformi, minu meelest on Kaja Kallas väga hästi hakkama saanud. Ei usu et keegi teine sellega niipalju toime oleks tulnud. Tal on olnud selgroogu et ka väljaspool Eestit julgelt arvamust avaldada. Julge ja tark Naine. Tulgu siis erakorralised valimised pigem aga seda p…. mida ekre ja kesk kokku käkerdaksid küll enam ei taha. Õpetajad medõed ja teised selliste raskete ning vähe tasustatud ametite pidajad ei tasu siis üldse olla, sünnita 3 last ja istu kodus, küll teised selle kinni maksavad

Isamaal oma konservatiivsuses pole suurt midagi enam reformaritega ühist ja kaotaks oma viimsedki valijad, kui reformi poole hoiaks, sest need ei salli reformi globalismi silmaotsaski.

Kui vaadata, milline naeruväärne summa reformi poolt kaitsekulutusteks planeeriti uude eelravesse, siis paneb ikka imestama küll, kuskohas nende kõva kaitsevõimekus peaks ilmnema? Ekre sõjandusspetsialist Leo Kunnas jpt on rääkinud summast 2 miljardit, mis oleks vaja Eesti riigi kaitsesse inveseerida. Reform otsustas teha sellest summast 16 milj. Mnjah…

P.S. Kes peaministri tarkust kiidab, ei ole ilmselt mitte ühtegi riigikogu infotundi kunagi vaadanud, kus ta sõna otseses mõttes paska suust välja ajab.

+8
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
angie

Ja teemaalgatajale. Ära pigem EKREt ja Isamaad ühte mõttelisse punti topi. See solvaks Isamaad, isegi praeguses olukorras.

Isamaa poliitikud on välja öelnud, et pigem ekre kui reform. Just maailmavaatelisuse tõttu.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
angie

Kui Isamaa nüüd õiget valikut ei tee, Reformiga ei liitu, siis pole nad oma nime väärt.

Nüüd ei ole enam selline aeg, kus kaabude lapsesuised rumalad väljaütlemised on lihtsalt vaht. Nüüd võib selle tagajärg olla see et Putja tahab tulla meid päästma… Pole olnud Reformi valija aga täna valiksin Reformi, minu meelest on Kaja Kallas väga hästi hakkama saanud. Ei usu et keegi teine sellega niipalju toime oleks tulnud. Tal on olnud selgroogu et ka väljaspool Eestit julgelt arvamust avaldada. Julge ja tark Naine. Tulgu siis erakorralised valimised pigem aga seda p…. mida ekre ja kesk kokku käkerdaksid küll enam ei taha. Õpetajad medõed ja teised selliste raskete ning vähe tasustatud ametite pidajad ei tasu siis üldse olla, sünnita 3 last ja istu kodus, küll teised selle kinni maksavad

Isamaal oma konservatiivsuses pole suurt midagi enam reformaritega ühist ja kaotaks oma viimsedki valijad, kui reformi poole hoiaks, sest need ei salli reformi globalismi silmaotsaski.

Kui vaadata, milline naeruväärne summa reformi poolt kaitsekulutusteks planeeriti uude eelravesse, siis paneb ikka imestama küll, kuskohas nende kõva kaitsevõimekus peaks ilmnema? Ekre sõjandusspetsialist Leo Kunnas jpt on rääkinud summast 2 miljardit, mis oleks vaja Eesti riigi kaitsesse inveseerida. Reform otsustas teha sellest summast 16 milj. Mnjah…

P.S. Kes peaministri tarkust kiidab, ei ole ilmselt mitte ühtegi riigikogu infotundi kunagi vaadanud, kus ta sõna otseses mõttes paska suust välja ajab.

Nii väike riik ei saa omale isoleeritud tiiki lubatud. Kirjelda, milline on mitte globaalne Eesti? Hobusega põllu kündmine ja a la Amishite stiilis elu?

Iseseisvus ja konservatiivsus ei tähenda isoleeritust, vaid ise otsustamist. Kas sinu meelest Poolas ja Ungaris küntakse hobustega põldu?

+7
-20
Please wait...

Postitas:
angie

Neid riike on Euroopas piisavalt, kus saab poolest palgast ära elada ja  väga levinud, et lastega naised poole kohaga töötavad või jäävad aastateks koduseks, sest ühe vanema palgaga elab ka pere ära. Eestis on naiste tööhõive üks kõrgemaid Euroopas, aga poole kohaga töötavate naiste protsent kõige väiksem. Hollandis ca 76 % naistest töötab poole kohaga!

Presidendi majandusnõuniku väitel on Eesti elatustase hetkel 90% EL keskmisest.

https://www.err.ee/1608612952/presidendi-majandusnounik-eesti-kulutused-on-lainud-ulekate

0
0
Please wait...

Postitas:
angie

Kas Poola ja Ungari on sinu arvates head riigid elamiseks?  Miks ma ei tea mitte kedagi, kes sinna kolida tahaks.

See on äärmiselt kõva argument nende riikide hindamiseks, et sina isiklikult ei tea ühtegi inimest, kes sinna kolida tahaks. Ma ei tea üldse ühtegi inimest, kes üldse kuskile Eestist ära kolida tahaks. Ja siis?

Mitte üks ekre ega isamaa fänn ei liigu sinna suunas, vaid ikka nende globaalsete riikide manu.

Siin sa eksid küll täiega. Ei tea kedagi, kes niiväga sooviks näiteks enam Rootsi kolida, kus on näha globalismiihalejate tegevuse tulemus, kuigi seda endiselt peavoolumeedias igati pehmendada püütakse. Mida tähendab sinu jaoks aga nende riikide manu liikumine? Rohepööret mõtled või?

Poola on väga suur riik ja saab omale lubada oma mulli. Ungari aga ripub Venemaa tissi otsas.

Mulli? Mida sa nimetad Poola mulliks? Täpsusta.

Ungari koha pealt oled ehe näide propagandaohvrist. Ungari rahvas hindab oma riigijuhti kõrgemalt kui üheski teises EL riigis seda tehakse.

+6
-24
Please wait...

Postitas:
angie

Tunned sa isiklikult või mitte, aga eestlased, kes on välismaale kolinud, on eelkõige eelistanud ikka Skandinaaviat või Lääne-Euroopat. Mitte üks noor, kes kaalub välismaale minekut kas õppimiseks, töötamiseks jne , ei räägi Poolast või Ungarist.

Kas selle peale on raske tulla, et põhjus võib olla puht majanduslik, mitte maailmavaateline? Poola ja Ungari on ajaloolistel põhjustel keerulisemas olukorras kui Lääneriigid.

Mina tean noori küll, kes on läinud õppima Poola või Ungarisse või Tšehhi. Aga endiselt ei tõesta see mitte midagi. See lihtsalt on täiesti suvaline väide, mis ei kvalifitseeru argumendiks nende riikide heaolu kohta.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
angie
  1. Rootslane elab väga hästi ja eestlane kadestab igas asjas eelkõige alati skandinaavlasi. Oled sa üldse Rootsis ja Norras linnast väljas käinud? Kui palju on neil väikseid väga korras talukesi, põlde, lambakarju üle maa. Kes tahab maal elada, elab seal vägagi korralikult ära. Vaata nende poodides ringi. Peamiselt kodumaised kaubamärgid. Proovi sa Norra poest leida välismaa šokolaadi! Ma küll ei tea, millest sa räägid, kui neid riike globaalseteks nimetad. Minu arvates on nad kõik väga kavalalt enda riigi rikkuse kasuks teenima pannud.

Nüüd paned ühte patta Rootsi ja Norra, millest viimane on täiesti teisest liigist ja oluliselt suurema sõltumatusega ning seda riiki ei ole ma negatiivse näitena mainimud.

Kas tõesti arvad, et kenad lambakarjad ja põllud on globalistide teene? 😀 Ja Ungaris ning Poolas kenad talud ja lambakarjad puuduvad?

+6
-14
Please wait...

Postitas:
angie

i tea miks seal Soomes küll nii palju eestlasi on? Ilmselgelt võimaldab üks sinu poolt  globaalseks sõikmatud riik palju priskemat sissetulekut ja lahedamat äraelamist. Kas soome keel hakkab välja surema või mis see globaalsuse negatiivus sinu jaoks on? V

See on hea, et tõid näiteks Soome, kes on saanud alatasa vastu päid ja jalgu oma venesõbralikkuse tõttu ning kes on ajanud läbi aegade iseseisvat (kaitse)poliitikat.

Aga jällegi, kus ma sõimasin Soomet? 😀 See on sul nagu mingi diagnoos juba, vaielda vastu mu väidetavatele sõnadele, mida ma pole kordagi välja öelnud.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
angie

Raha eest sünnitamiseks oleme me ka liiga haritud rahvas.

Väga labane on mõtteviis, et keegi hakkab raha eest sünnitama. Haritud inimene niimoodi ei mõtle tõesti. Aga haritud inimene saab aru, et laste täisväärtuslikuks üleskasvatamiseks on raha ning muid ressursse vaja ning haritud inimene saab aru, et ilma lasteta ei oleks meie (rahvus)riigil tulevikku. Siin muidugi tekib jälle maailmavaateline erinevus, kes meist soovib rahvusriiki ja kes mitte.

+6
-19
Please wait...

Postitas:
Treesi

Lastetoetuse tõstmist sellisel kujul ei toeta ent igal juhul oleks Reformierakond viimane, kelle poolt hääletaksin. Meil on suurim inflatsioon Euroopas, top kütuseaktsiisid. Hetkeline valitsus tegeles kõige muu kui nende probleemidega.  Minagi oma keskmise palgaga pean koguaeg kalkuleerima et millised kulutused saan see kuu ja millised saab järgmisesse kuusse lükata. Kuidas elavad ära inimesed kellel on palk miinimumi lähedal? Kaja näpunäidet: “Tarbi vähem” olen jälginud juba ammu nii sõidukulude kui elektri tarbimise osas. Enda pealt hoian väga kokku ja kuna hinnad muudkui tõusevad, siis nüüd vaatan ka kulutusi lapsele järjest kriitilisemalt üle. Seni kuni Reform on pukis, ei tule meil ilmselt mitte mingit aktsiisilangust ja kui aktsiisid ei lange, tõusevad ka kõik muud hinnad veelgi.

+8
-16
Please wait...

Postitas:
Musil

Kui Isamaa nüüd õiget valikut ei tee, Reformiga ei liitu, siis pole nad oma nime

Täielikku paska (sinu väljend) ajavad infotunnis ikka ekreniidid suust välja.

+21
-9
Please wait...
Postitas:
angie

i tea miks seal Soomes küll nii palju eestlasi on? Ilmselgelt võimaldab üks sinu poolt globaalseks sõikmatud riik palju priskemat sissetulekut ja lahedamat äraelamist. Kas soome keel hakkab välja surema või mis see globaalsuse negatiivus sinu jaoks on? V

See on hea, et tõid näiteks Soome, kes on saanud alatasa vastu päid ja jalgu oma venesõbralikkuse tõttu ning kes on ajanud läbi aegade iseseisvat (kaitse)poliitikat.

Aga jällegi, kus ma sõimasin Soomet? 😀 See on sul nagu mingi diagnoos juba, vaielda vastu mu väidetavatele sõnadele, mida ma pole kordagi välja öelnud.

Soome käib ju sinu maailma järgi samuti sinna liberaalsete globalistide hulka. Miskipärast eestlased väga tahavad sinna minna, mitte sinu poolt palju kiidetud Poolasse või Ungarisse.

No ilmselgelt minnakse sinna vaid majanduslikel põhjustel hetkeliste rahaliste murede lahendamuseks, mitte maailmavaate tōttu. Aga see on ju ajutine ja triviaalne põhjus. Poliitikud peaksid riigi perspekiivi ikka pikemas plaanis nägema.

Aga endiselt ootan viidet, kus ma Soomet globalistide näitena tōin.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
angie

Kui Isamaa nüüd õiget valikut ei tee, Reformiga ei liitu, siis pole nad oma nime

Täielikku paska (sinu väljend) ajavad infotunnis ikka ekreniidid suust välja.

No kuula mõnda siis ise ka. Võin sulle linke saata, kui ise pole suuteline leidma.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
angie

Seega on oluline, et meil oleks head palgad, mitte toetused ja saame rohkem kvaliteetsed iivet.

Ja millest need head palgad sinu meelest tekivad? Eesti inflatsioon on hetkel EL nr 1. 100% reformarite teene.

P.S. kvaliteetne iive on huvitav väljend. Keda siin ennist natsideks nimetatigi? 🙂

+6
-22
Please wait...

Postitas:
angie

Kaja näpunäidet: “Tarbi vähem” olen jälginud juba ammu nii sõidukulude kui elektri tarbimise osas.

Kajal oli hiilgav ettepanek. Jõukamad tarbigu Eestis elektrit vähem, siis alaneb hind ka vaesemate jaoks ja kõik saavad õnnelikuks 😀.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Mida keskid saavutada loodavad, jääb aga mulle arusaamatuks, ekre+isamaa+ke koalitsioon vol 2 ei ole küll mingi unelm, eelmisest on veel oksemaik suus.

nõus. ütleks, et keski viimaste nädalate teod on ebaloogilised, kohati paistavad suisa enesehävituslikud.

kui just ei täideta kellegi kolmanda antud juhist, kaja kallas igal juhul peaministri kohalt maha kangutada. teatavasti on keskil tõsised rahalised raskused, aga valimised ukse ees ja rahapabereid hädasti vaja. küsimus on nüüd selles, kelle muusika järgi nad tantsivad.

usutavasti teeb uuriv ajakirjandus oma tööd ja me saame sellest peagi ka kuulda.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
angie

A pikemas plaanis mingid rahvusriigid nagunii pole püsiv nähtus, sest segunemine on pidev protsess.

See ongi maailmavaateline küsimus ja pole siin mingisugust pistmist haritusega. Puhas väärtuste kùsimus ning otseselt meie valikute ja poliitika tagajärg, mitte paratamatus, nagu on tüüpilise vasakpoolse globalisti väide.

No ei ole nõus mina sellega, et Eesti keelel ja kultuuril lasta hääbuda. Seepärast ma sinusuguste mõtteviisi ei toetagi seda agendat ajavaid poliitkuid ei vali.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
angie

Seda ma suurte lastetoetusega paraku aga saavutame – “aktiviseeruvad” raha eest sünnitajad,

Nõus, ei poolda samuti iibe tõstmist pelgalt toetuste näol. Ungaris on ideaalne ja lihtne süsteem, iga lapse pealt 25% tulumaksusoodustust. S.t. ühe lapsega 25%, kahe lapsega 50%, kolme lapsega 75% ja nelja lapsega 100% – elu lõpuni. Väärikas, õigalne ja lihtne ega soodusta “ebakvaliteetset iivet”, inimene saab oma laste kasvatamiseks kasutada lihtsalt rohkem omaenda teenitud raha.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
angie

Kaja näpunäidet: “Tarbi vähem” olen jälginud juba ammu nii sõidukulude kui elektri tarbimise osas.

Kajal oli hiilgav ettepanek. Jõukamad tarbigu Eestis elektrit vähem, siis alaneb hind ka vaesemate jaoks ja kõik saavad õnnelikuks 😀.

Huvitav, kas miinused on seepärast, et ei usuta, et KK sellist joga ajab või arvatakse, et see ongi hirmus väärt mõte? 🤔

+3
-15
Please wait...

Postitas:
JoshuaTree

Nõus, ei poolda samuti iibe tõstmist pelgalt toetuste näol. Ungaris on ideaalne ja lihtne süsteem, iga lapse pealt 25% tulumaksusoodustust. S.t. ühe lapsega 25%, kahe lapsega 50%, kolme lapsega 75% ja nelja lapsega 100% – elu lõpuni. Väärikas, õigalne ja lihtne ega soodusta “ebakvaliteetset iivet”, inimene saab oma laste kasvatamiseks kasutada lihtsalt rohkem omaenda teenitud raha.

Kust sa oma andmed võtsid? Ma Wikipediast küll midagi sellist välja ei lugenud.

Või siis siit: https://wtsklient.hu/en/2021/02/23/personal-income-tax-base-allowances/

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Seleina

Ungari koha pealt oled ehe näide propagandaohvrist. Ungari rahvas hindab oma riigijuhti kõrgemalt kui üheski teises EL riigis seda tehakse.

Stalinit, Brežnevit jms hindas ka kõrgelt ja vankumatult lausa 99% rahvast.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Ja teemaalgatajale. Ära pigem EKREt ja Isamaad ühte mõttelisse punti topi. See solvaks Isamaad, isegi praeguses olukorras.

Noh, Isamaal on nüüd valik näidata, et ta ei kuulu Ekrega ühte punti. Kui ta valib valitsuse EKRE ja Keskiga, siis on siiski samas pundis ning ainult tänu Isamaal saavad need hullud taas võimule. Pigem tulgu tõesti erakorralised valimised, kui Ekre ja Kesk taas võimule saavad. Aga on veel variant ilma selleta, Isamaa on ses osas otsustaja.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Mina arvan seda, et reformierakond jääb vähemusvalitsusse ja opositsioon hakkab talle poliitilise profiidi saamiseks igatepidi kaikaid kodarasse loopima. Nt üritatakse seda peretoetuste seadust vastu võtta ja kui võetakse, siis peab reform selleks kusagilt raha leidma, ning tegema selleks ebapopulaarseid otsuseid. Eriti just riigieelarvet kokku pannes. Opositsioon võtab vastu populistlike otsuseid kuna on parlamendis enamuses ja valitsus peab nende otsuste täitmiseks raha leidma, sest see on valitsuse ja rahandusministeeriumi ülesanne. Ennustan, et selle tulemusel kaotab ref väga palju populaarsust ja seega ka valijaid.

No sel juhul peab reform iga sellise rahakülvamise hääletuse siduma usaldushääletusega. Sel juhul tähendaks kohe selle rahakülvamise vastuvõtimne valitsuse kukkumist, mis omakorda tähendab loodetavasti erakorralisi valimisi. Ja erakorralised valimised oleks hetkel reformile kasulikud, nad on populaarsemad kui kunagi varem. Ka mina  ei oleks pool aastat tagasi reformi valinud. Praeguses seisus kohe kindlasti valin reformi. Ma päriselt ka tahan, et Eesti ei saaks jälle Venemaa osaks.

+25
-6
Please wait...
Postitas:
kurimoor

Mina arvan seda, et reformierakond jääb vähemusvalitsusse ja opositsioon hakkab talle poliitilise profiidi saamiseks igatepidi kaikaid kodarasse loopima. Nt üritatakse seda peretoetuste seadust vastu võtta ja kui võetakse, siis peab reform selleks kusagilt raha leidma, ning tegema selleks ebapopulaarseid otsuseid. Eriti just riigieelarvet kokku pannes. Opositsioon võtab vastu populistlike otsuseid kuna on parlamendis enamuses ja valitsus peab nende otsuste täitmiseks raha leidma, sest see on valitsuse ja rahandusministeeriumi ülesanne. Ennustan, et selle tulemusel kaotab ref väga palju populaarsust ja seega ka valijaid.

No sel juhul peab reform iga sellise rahakülvamise hääletuse siduma usaldushääletusega. Sel juhul tähendaks kohe selle rahakülvamise vastuvõtimne valitsuse kukkumist, mis omakorda tähendab loodetvaasti erakorralisi valimisi. Ja erakorralised valimised oleks hetkel reformile kasulikud, nad on populaarsemad kui kunagi varem. Ka mina ei oleks pool aastat tagasi reformi valinud. Praeguses seisus kohe kindlasti valin reformi. Ma päriselt ka tahan, et Eesti ei saaks jälle Venemaa osaks.

ja teiselt poolt, kui president erakorralisi valimisi välja ei kuuluta, peaks kesk ise hakkama oma rahakülvidele katteallikaid otsima…

+21
0
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

No ei ole nõus mina sellega, et Eesti keelel ja kultuuril lasta hääbuda. Seepärast ma sinusuguste mõtteviisi ei toetagi seda agendat ajavaid poliitkuid ei vali.

No siis sa ei saa küll Ekret ja Keski valida. Nemad nimelt ei taha kohe kuidagi venekeelset haridust kaotada ning eestikeelsele üle minna. Tõestasid seda just sel nädalal taas.

+31
-4
Please wait...

Postitas:
Jaagular

No siis sa ei saa küll Ekret ja Keski valida. Nemad nimelt ei taha kohe kuidagi venekeelset haridust kaotada ning eestikeelsele üle minna. Tõestasid seda just sel nädalal taas.

Sa ikka oled kursis tolle eelnõuga? Sellisel kujul ei saa sellega ükski normaalne, enesetapukalduvusteta eestlane nõus olla.

+8
-26
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

A pikemas plaanis mingid rahvusriigid nagunii pole püsiv nähtus, sest segunemine on pidev protsess.

See ongi maailmavaateline küsimus ja pole siin mingisugust pistmist haritusega. Puhas väärtuste kùsimus ning otseselt meie valikute ja poliitika tagajärg, mitte paratamatus, nagu on tüüpilise vasakpoolse globalisti väide.

See pole hääbuda laskmine vaid paratamatu evolutsiooniline areng, mida sa ei saagi ära hoida. Jah ainult Põhja-Korea stiilis riiki rangelt kinni hoides ehk saaksid pikendada, aga see ei saa ka lõputut kesta. Tänapäeva inimene reisib ja tutvub muu maailma inimestega ja segunemine on normaalne nähtus.

A mis see eesti kultuur on? Tavaline eestlane ju elabki oma igapäevast elu globaalses stiilis. Tema korter, maja on nagu mujal maailmas. Ta tahab sõita autodega nagu mujal maailmas. Ta tähistab heal juhul vaid sünnipäevi ja jaanipäeva ja seegi seisneb lihtsalt ohjeldamatus söömises ja joomises. Ta tahab jõllitada oma nutitelefoni ja arvutit nagu mujal maailmas. Mis need eesti kultuuri asjad on, mida keskmine eestlane praegu harrastab, aga mille kadumist sa nii hirmsasti kardad? Ei käi keskmine eestlane kirikus ega harrasta ta midagi sellist, mille poolest ta maailmas teistest eristub. Milles see veel suurem globaalsus seisneks? Eestlane oma olemuselt ongi selline, et teda eriti ei huvita traditsioonid ega vanad asjad. Tavaline eestlane elab täitsa vabatahtlikult mugavat ja modernset elu.

A millist kultuuri sinu arvates siis need parteid, keda sa punasteks globalistideks, üritavad sulle siis peale suruda? Kas keegi on sul käskinud elada nagu moslem või juut või katoliiklane jne? Küll aga üritab see sinu poolt kiidetud partei globaalset konservatiivsust (kõva katoliku maitsega) Eestis juurutada, mis meile omane pole. Kõik need need teemad, millega nad lamenti löövad, on ju üks ühele samad mis USA konservatiivsetes ringkondades. Jah Isamaal oli kunagi oma maavillane maitse ja eesti mekk mann, aga nüüdseks on nad selle kaotanud ja hakanud pigem seda import  USA konservatiivust “harrastama”.

+23
-6
Please wait...
Postitas:
kolja

Nüüd tuleb kas vähemusvalitsus või kuulutab president erakorralised valimised välja.<br /><br />

<br />Erakorralisteks vist kahjuks põhjust pole: https://www.delfi.ee/artikkel/65221916/neli-voimalust-erakorraliste-valimiste-valjakuulutamiseks

Ise oleks väga erakorraliste poolt, saaks kõvasti harvendada kesikuid, kes on osutunud täiesti mõttetuteks tegelasteks- mitte ainult nende permanentse intriigitsemise tõttu, vaid nüüdseks on ju ka selge, et neil pole mingit kompetnetsi, nende pink on olematult lühike ning nende ministrid on ebakompetentsed ja küündimatud. Kiik oli ainus normaalne, kuid temagi põrus koroonaga (ja samuti on ta EKREIKE autorina põrunud poliittehnoloogina).

Hämmastav, et isegi valitsuse kõige mugavam positsioon, välisminister, mis on ainult plusspunktide kogumiseks ja mis eriti praegu peaks olema puhas võidukaart, saab KE käes olla täiesti hall ja märkamatu, hädavaevu miinimumiga hakkama saav. Ei taha asjalikud inimesed KE-ga liituda, no mis teha. RK-sse ei peaks sellist küündimatute kampa valima.

+21
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 268 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud EKREIKE ikke all tagasi