Esileht Ajaviite- ja muud jutud EKREIKE ikke all tagasi

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 268 )

Teema: EKREIKE ikke all tagasi

Postitas:
Seliiina

Eks ekrekatel on vaja kuskil oma sappi nüüd välja lasta ja seda neil jätkub. Martin juba plärtsub. Arusaadav, uus hiilgeaeg valitsuses oli juba käeulatuses… aga nüüd on ekre-teema kaotanud tõesti aktuaalsuse vähemalt mõneks ajaks.

Isamaa tegelikult tegi just oma püsimajäämise mõttes õige valiku ja ka oma valijatele mõeldes õigema valiku. EKRE sabarakk olles nii valitsuses kui opositsioonis on ta pidevalt kaotanud oma poolehoidjaid, kunagise 11% asemel, millise häältesaagiga nad valimistelt väljusid, kaotanud pooled oma toetajatest reitingute järgi. Niiet just EKREGA kambasolemine on nii Keskile kui Isamaale hävitavalt mõjunud 🙂 meil ei ole vaja teist ekrega kaasajooksikut, milliseks Seederi partei muutus, lõpuks leidis Seeder ka mingi OMA  maailmavaate üles, sest vahepeal ei tundunud tal eraldiseisvalt üldse seda olevat, oligi “mini-Ekre”, mingit Isamaa partei häält ei kostnud ei endisest koalitsioonist ega endisest opositsioonist.

Isamaa ja sotsid ongi need tasakaalujõud, kes reformi paduturumajanduse ja “õhukese riigi” (aka “ise vaata, kuidas hakkama saad, kui haigeks/töötuks/sandiks jääd”) püüdlusi tasakaalustavad, niiet suht laiapõhjaline koalitsioon on (aga esialgu on muidugi alles otsus läbirääkimisi alustada, valitsusest on asi veel kaugel).  Eks näis, kuidas nad sellega toime tulevad.

Ei ole õige, et iga Isamaa valija märg unistus on pidevalt Ekrega ninapidi koos olla, need on siiski päris erinevad parteid: https://epl.delfi.ee/artikkel/120019728/poliitikaguru-isamaa-valija-on-paris-erinev-ekre-omast-liit-oravate-ja-sotsidega-sobiks-neile-paremini

+16
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Agathe

See EKRE üle vaidlemine ei vii kuskile.
Kui natuke eemalt vaadata, siis elus puutume korduvalt kokku erinevate ideede, seltsingute, rühmituste või isegi hobigruppidega, mille sisust või ideest iseenesest võib-olla osa meeldiks, kui ka mitte kõik. Ent teinekord me ei liitu nende gruppidega ega isegi mitte süvene neisse ideedesse, sest need, keda me teame neis seltsingutes või rühmades osalevat, ei meeldi meile inimestena.

Näiteks tean lisaks endale paari inimest, kes pooldasid tuliselt karusloomade farmide keelustamist. Kuid kuna pidasid idiootseks meelaevaldusi, mille raames loomakaitsjad suvaliste mööduvate inimeste kasukaid sprayvärviga üle lasid, siis seetõttu ei mõelnud isegi nendega liitumisele või nende tegevusesse süvenemisele.
Minu meelest nii lihtne see ongi. Ka erakondadega.

Iga rühmitus on oma liikmete ja eriti liidrite nägu. Mulle tundub, et poliitikud unustavad aegajalt, et nende iga rämedalt jõhker, tragikoomiline lause või tegu kaotab hulga inimeste jaoks igasuguse variandi isegi tõeliselt süveneda vastava erakonna sisusse.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Jaagular

EKRE jaoks on hea eeloleval valimiseelsel õuduste talvel opositsioonis olla. Ma miskipärast arvan, et novembriks Reformi reiting enam nii kõrge pole.

+10
-12
Please wait...

Postitas:
Seliiina

EKRE jaoks on hea eeloleval valimiseelsel õuduste talvel opositsioonis olla. Ma miskipärast arvan, et novembriks Reformi reiting enam nii kõrge pole.

Sul on tõenäoliselt õigus, eks alati on kergem kõrval lõugu lõksutada, kui ise teha. Ise vastutama ei pea, kritiseeri ainult nagu torust tuleb, mis nii elul viga!

+19
-8
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Sul on tõenäoliselt õigus, eks alati on kergem kõrval lõugu lõksutada, kui ise teha. Ise vastutama ei pea, kritiseeri ainult nagu torust tuleb, mis nii elul viga!

Reformierakonnaga koos valitsuses olles ei ole erilist võimalust midagi teha. Aga mida kasulikku teevad näiteks Valdo Randpere ja Jürgen Ligi peale lõksutamise?

+11
-17
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Teiste opost.-s olevate kriitikal on vähemalt mingi sisu/mõte, Kaja lihtsalt vääksus koroona tippajal: tehke ometiii miidagiiii ja pärast ise võimule saades ei osanud sedagi vähest teha.

+11
-15
Please wait...
Postitas:
tsupsti

Öökige terviseks. Kui talvekülmad peale tulevad, peavad ka mitme lapse vanemad oma toad kuidagi soojad hoidma.

Lugege ikka Päevalehte ja Delfit – see annab sooja. Päikesetõusuvalitsus annab valgust ja juhatab teed niikuinii.

Mida tahad öelda. Muretse endale niipalju lapsi et jõuad neid toita ja kindlustada sooja toaga. Kas tõesti arvad et rikkuse ümberjaotamine on jätkusuutlik või on jätkusuutlik laenu võtmine püsikuludeks. Võin sulle öelda et kumbki viis ei ole jätkusuutlik. Kooli tuleb sul minna haridus omandada ja seejärel tööle ja tööga niipalju teenida et su vajadused oleks kaetud.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
kat78

minu meelest on siin artiklis väga hästi ja loogiliselt kõik ära öeldud

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120017174/intervjuu-andres-viisemann-kahtlustan-et-kriis-ei-tule-v-kujuline-kus-on-kiire-kukkumine-ja-kiire-taastumine

+7
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

jätkusuutlik laenu võtmine püsikuludeks

Kas siis Reformierakond ei teinud seda? Palts näiteks väidab, et 800 miljonit Reformierakond just selleks laenaski.

Huvitav, kuidas nüüd lastetoetuste, aktsiisilangetuste ja muuga edasi minnakse? Isamaaga nüüd ilmselt koalitsioon ikkagi kokku pannakse. Kui valitsus senist joont hoiab, siis kevadel teeb koalitsiooni Keskerakond Eesti200-ga, pluss veel keegi.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
kat78

Kas siis Reformierakond ei teinud seda? Palts näiteks väidab, et 800 miljonit Reformierakond just selleks laenaski.

Huvitav, kuidas nüüd lastetoetuste, aktsiisilangetuste ja muuga edasi minnakse? Isamaaga nüüd ilmselt koalitsioon ikkagi kokku pannakse. Kui valitsus senist joont hoiab, siis kevadel teeb koalitsiooni Keskerakond Eesti200-ga, pluss veel keegi.

Eesti 200 küll Keskerakonnaga koostööd ei hakka tegema.

+10
0
Please wait...

Postitas:
tsupsti

Ise ka võtad püsikuludeks laenu?

+10
0
Please wait...

Postitas:
Tahesara

minu meelest on siin artiklis väga hästi ja loogiliselt kõik ära öeldud https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120017174/intervjuu-andres-viisemann-kahtlustan-et-kriis-ei-tule-v-kujuline-kus-on-kiire-kukkumine-ja-kiire-taastumine

Teoorikas hea, aga need kellel oleks kust kokku hoida, neil ei ole karjuvat vajadust seda teha. Samas kellel oleks vaja kokku hoida, nendel ei ole jälle millest kokku hoida-kas lülitab talvel kütte välja, jätab tööle minema, sest kütus on kallis või lapsed toitmata? Vaesus toodab vaesust, seda nii eraisikute kui äriettevõtete tasandil. Koroonast tuli Eesti majandus suuremate kahjudeta välja tänu riigipoolsele abile, selle ref kirjutas muidugi enda edulooks. Anti hädas firmadele abi, firmad ei pankrotistunud, maksutulu laekumine jätkus. Lisaks suudeti seda teostada ilma tohutu bürokraatia ja segaduseta, erinevalt oravate ajal energiatoetuste maksmisest. Kas kuskil on ka andmeid palju kulus maksmise organiseerimisele, kas rohkem kui energiatoetusteks?

Mis paneb uskuma, et vanad kap. süsteemis kaua elanud riigid on lollid ja ainult Eesti teab majanduse õiget toimimist?

Eelmisest kriisist ronisime oravate targal juhtimisel palju vaevalisemalt välja kui enamus riike.

Eks peab järgmine 50 tuhat noort siit ära kolima. Elagu globaliseerumine!

Visake miinuseid, vastu vaielda te nagunii ei oska!

+8
-13
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Ei. Miks ma peaksin? Ma ei poolda suurt laenamist, aga ma arvan, et Eestil tasuks natuke jälgida arenguid mujal maailmas ning kohaneda uute oludega. Ma kommenteerisin konkreetset asja. Kas Palts valetab? Kas Reformierakond teeb valesti, kui laenab?

Eesti 200 küll Keskerakonnaga koostööd ei hakka tegema.

Miks nad ei teeks? Mul on tunne, et neil on teatud teemadel suur ühisosa. Mina ei vali kumbagi ja mu jaoks oleks selline koalitsioon päris hirmus, aga kui nüüd valitsus ebaõnnestub, siis on see mu meelest kahjuks reaalne võimalus.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
kat78

Oi ka nii kartsin, et Seeder astub sellesse teise punti, minu meelest tema hoiakud ja väljaütlemised olid kõik sellised. Eks tal oli see suur solvumine ka, et Reform eelmisel korral Keski valis, mitte Isamaa ja Sotisid aga kes ei teeks vigu ja tagantjärgi kõik targad 🙂  Aga minu jaoks rehabiliteeris Reformierakond oma viimase aasta tegevusega ennast küll ja tõesti peab sügisel valima tugeva ning jätkusuutliku erakonna. Ma olen olnud Isamaa valija, siis Eesti 200 valija aga kui midagi hullu ei juhtu valin sügisel Reformi. Sellises riskantses olukorras ei saa nn.protestihääli anda, et valin mõne tundmatu erakonna kellel pink lühike. Nägite kõik, mis sai kui Ekre pääses püünele, peale kahe juhtkaabu, kompetentseid ja ministriks sobivaid inimesi seal ei olnudki, kellel kolisesid luukered kapis, kes ei vallanud üldse teemat, osanud keeli ja puudus igasugune arusaamine asjadest. Oli ainult üleolev naeratus ja solvavad laused. Mäletate ikka, Kaabud olid võimul, meil oli sööst sügava koroonakriisi suunas, kõik oli halvasti, vaja oleks olnud kohe tegutseda aga nemad hakkasid oma homoteemat arendama jms. pseudoprobleemid.  Kui nad praegu pukki pääseks, hakkaks samasugune tsirkus pihta ja selle varjus võib veel hullemaid asju juhtuma hakata, ärme unista, kelle kõrval me elame. Väga juba on, kui hakatakse käituma stiilis, saagu või hullem aga me neile näitasime 🙁

+11
-11
Please wait...
Postitas:
kagu8

Oi ka nii kartsin, et Seeder astub sellesse teise punti, minu meelest tema hoiakud ja väljaütlemised olid kõik sellised. Eks tal oli see suur solvumine ka, et Reform eelmisel korral Keski valis, mitte Isamaa ja Sotisid aga kes ei teeks vigu ja tagantjärgi kõik targad 🙂 Aga minu jaoks rehabiliteeris Reformierakond oma viimase aasta tegevusega ennast küll ja tõesti peab sügisel valima tugeva ning jätkusuutliku erakonna. Ma olen olnud Isamaa valija, siis Eesti 200 valija aga kui midagi hullu ei juhtu valin sügisel Reformi. Sellises riskantses olukorras ei saa nn.protestihääli anda, et valin mõne tundmatu erakonna kellel pink lühike. Nägite kõik, mis sai kui Ekre pääses püünele, peale kahe juhtkaabu, kompetentseid ja ministriks sobivaid inimesi seal ei olnudki, kellel kolisesid luukered kapis, kes ei vallanud üldse teemat, osanud keeli ja puudus igasugune arusaamine asjadest. Oli ainult üleolev naeratus ja solvavad laused. Mäletate ikka, Kaabud olid võimul, meil oli sööst sügava koroonakriisi suunas, kõik oli halvasti, vaja oleks olnud kohe tegutseda aga nemad hakkasid oma homoteemat arendama jms. pseudoprobleemid. Kui nad praegu pukki pääseks, hakkaks samasugune tsirkus pihta ja selle varjus võib veel hullemaid asju juhtuma hakata, ärme unista, kelle kõrval me elame. Väga juba on, kui hakatakse käituma stiilis, saagu või hullem aga me neile näitasime 🙁

Niipalju võiks siiski teada, et sügisel ei ole kedagi võimalik valida, sest Riigikogu valimised siiski kevadel. Ootame poliitikutelt kompetentsust, siis võiksime ise ka veidi kompetentsemad olla.

Kiidetakse Isamaad tubli otsuse eest, et Reformierakonna ja Sotsid valis, aga valima minnakse ikka Reformierakonda. Peaksite siiski tänuhääled Isamaale andma, sest kevadel Reformierakond saab nagunii suured hääled, Eesti 200 samuti, aga Isamaa ja Sotside saatus ei ole nii helge. Mõelge nüüd, Reform võidab näiteks valimised ja Eesti 200 valib raudselt, aga Isamaad ja Sotse mõlemat tal vaja pole, seega, ühe neist jätab opositsiooni ja reedab. Vaidlen vastu, ei olnud see Reformi ja Keski valitsus kompetentne. Kiusasid vaktsineetimata lapsi ja täiskasvanuid oma piirangutega, mis nüüdseks olidki ebaseaduslikud nagu kohus otsustas. Koondasid vaktsineerimata politseinikke, päästjaid, kaitseväelasi, kes ikkagi hiljem kohtus õiguse said. Aga tegu juba oli tehtud. Kaitseväelased, kelledest igaüks Ukraina sõja taustal olulise väärtusega, lasti lahti, sama päästjate ja politseinikega, kulla hinnaga töötajad. Neid ameteid ja õpetajaid ning med. töötajaid peaks kätel kandma, aga meil ei taheta neile normaalseid palkasidki maksta. Raha ei ole, aga millise riigi me, siis tulevastele põlvkondadele pärandame. Selle pärast ei muretse keegi. Pigem ikka see mantra, et raha pole, laenu võtta ei taha, lapsed peavad tagasi maksma. Aga mis riigi me sedasi ilma arendamata edasi anname. Ja ega Reformierakonna poliitikud ju meil, tavainimestel käsevad kokku hoida, peske pesu öösel, käige jala, kasutage ühistransporti, hoidke söögiga kokku, hoidke vett kokku jne. Ise elavad võimsates villades ja omavad uhkeid ärisid. Väga ebameeldiv on, siis sellistelt kuulata manitsusi. Rahvas maadelgu kõrgete elektriarvete ja toiduhindadega. Nendes heaoluriikides kuhu ka meie sooviksime kuuluda, ei käi sellist slaavimoodi käitumist, aidatakse siiski oma elanikke igati, sest nad mõistavad et iga ühiskonnaliige on väärtus riigile. Sellepärast ongi neil nii hästi läinud. Venemaal jällegi ei ole hästi, sest seal ka tavainimesi ei toetata, ükskõik neist, vaadaku ise, kuidas saavad. Meil õnneks on erakonnad, kes tavainimestest hoolivad siiski enamuses ja see on hea. Ja meil on ka see õnn, et mitte kunagi ei saa meil tekkima ainuvõim, sest inimeste maailmavaated on erinevad ja see ongi normaalne riik. Põhi alustalad nagu kaitsepoliitika on paigas. Häbi muidugi on see, et õiget eestikeelset haridust ei ole suudetud ära teha, ei Reformierakonna, Isamaa ega Sotside poolt. Kõige rohkem võimul olnud erakonnad. No tehku ometi see reaalselt ära, mitte juttudes.

EKRE suhteliselt uus erakond ja liitunud asjalikke kaitseliitlasi, kultuuritegelasi, endisi diplomaate jne. täitsa arenev partei. Asjalikke tegelasi jätkub ja ei ole sellel pingil häda midagi.  Leo Kunnas, Alar Laneman, Siim Pohlak, Jaak Madison, Jaak Valge, Riho Breivel jne, mõned neist oma ala professionaalid. Pole mõtet pidevalt halvustada erakondi ja maailmavaateid, mis enda omaga ei ühti. Meie riik on kuidagimoodi vaja ühtseks saada, mitte vastaspoolt maha tampida. Seda viga teevad nii ajakirjandus kui kõiksugused eksperdid, mõtlemata selleke, et riigile kasulik on ühtviisi nii EKRE kui Reformierakonna valija. Vaadake ja õppige Ukrainalt ühtsust, mitte pidevalt halvustage. Kui riik on ühtne, siis on rahva kaitsetahe kordades suurem.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Dubois

Oi ka nii kartsin, et Seeder astub sellesse teise punti, minu meelest tema hoiakud ja väljaütlemised olid kõik sellised. Eks tal oli see suur solvumine ka, et Reform eelmisel korral Keski valis, mitte Isamaa ja Sotisid aga kes ei teeks vigu ja tagantjärgi kõik targad 🙂 Aga minu jaoks rehabiliteeris Reformierakond oma viimase aasta tegevusega ennast küll ja tõesti peab sügisel valima tugeva ning jätkusuutliku erakonna. Ma olen olnud Isamaa valija, siis Eesti 200 valija aga kui midagi hullu ei juhtu valin sügisel Reformi. Sellises riskantses olukorras ei saa nn.protestihääli anda, et valin mõne tundmatu erakonna kellel pink lühike. Nägite kõik, mis sai kui Ekre pääses püünele, peale kahe juhtkaabu, kompetentseid ja ministriks sobivaid inimesi seal ei olnudki, kellel kolisesid luukered kapis, kes ei vallanud üldse teemat, osanud keeli ja puudus igasugune arusaamine asjadest. Oli ainult üleolev naeratus ja solvavad laused. Mäletate ikka, Kaabud olid võimul, meil oli sööst sügava koroonakriisi suunas, kõik oli halvasti, vaja oleks olnud kohe tegutseda aga nemad hakkasid oma homoteemat arendama jms. pseudoprobleemid. Kui nad praegu pukki pääseks, hakkaks samasugune tsirkus pihta ja selle varjus võib veel hullemaid asju juhtuma hakata, ärme unista, kelle kõrval me elame. Väga juba on, kui hakatakse käituma stiilis, saagu või hullem aga me neile näitasime 🙁

Niipalju võiks siiski teada, et sügisel ei ole kedagi võimalik valida, sest Riigikogu valimised siiski kevadel. Ootame poliitikutelt kompetentsust, siis võiksime ise ka veidi kompetentsemad olla.

Kiidetakse Isamaad tubli otsuse eest, et Reformierakonna ja Sotsid valis, aga valima minnakse ikka Reformierakonda. Peaksite siiski tänuhääled Isamaale andma, sest kevadel Reformierakond saab nagunii suured hääled, Eesti 200 samuti, aga Isamaa ja Sotside saatus ei ole nii helge. Mõelge nüüd, Reform võidab näiteks valimised ja Eesti 200 valib raudselt, aga Isamaad ja Sotse mõlemat tal vaja pole, seega, ühe neist jätab opositsiooni ja reedab. Vaidlen vastu, ei olnud see Reformi ja Keski valitsus kompetentne. Kiusasid vaktsineetimata lapsi ja täiskasvanuid oma piirangutega, mis nüüdseks olidki ebaseaduslikud nagu kohus otsustas. Koondasid vaktsineerimata politseinikke, päästjaid, kaitseväelasi, kes ikkagi hiljem kohtus õiguse said. Aga tegu juba oli tehtud. Kaitseväelased, kelledest igaüks Ukraina sõja taustal olulise väärtusega, lasti lahti, sama päästjate ja politseinikega, kulla hinnaga töötajad. Neid ameteid ja õpetajaid ning med. töötajaid peaks kätel kandma, aga meil ei taheta neile normaalseid palkasidki maksta. Raha ei ole, aga millise riigi me, siis tulevastele põlvkondadele pärandame. Selle pärast ei muretse keegi. Pigem ikka see mantra, et raha pole, laenu võtta ei taha, lapsed peavad tagasi maksma. Aga mis riigi me sedasi ilma arendamata edasi anname. Ja ega Reformierakonna poliitikud ju meil, tavainimestel käsevad kokku hoida, peske pesu öösel, käige jala, kasutage ühistransporti, hoidke söögiga kokku, hoidke vett kokku jne. Ise elavad võimsates villades ja omavad uhkeid ärisid. Väga ebameeldiv on, siis sellistelt kuulata manitsusi. Rahvas maadelgu kõrgete elektriarvete ja toiduhindadega. Nendes heaoluriikides kuhu ka meie sooviksime kuuluda, ei käi sellist slaavimoodi käitumist, aidatakse siiski oma elanikke igati, sest nad mõistavad et iga ühiskonnaliige on väärtus riigile. Sellepärast ongi neil nii hästi läinud. Venemaal jällegi ei ole hästi, sest seal ka tavainimesi ei toetata, ükskõik neist, vaadaku ise, kuidas saavad. Meil õnneks on erakonnad, kes tavainimestest hoolivad siiski enamuses ja see on hea. Ja meil on ka see õnn, et mitte kunagi ei saa meil tekkima ainuvõim, sest inimeste maailmavaated on erinevad ja see ongi normaalne riik. Põhi alustalad nagu kaitsepoliitika on paigas. Häbi muidugi on see, et õiget eestikeelset haridust ei ole suudetud ära teha, ei Reformierakonna, Isamaa ega Sotside poolt. Kõige rohkem võimul olnud erakonnad. No tehku ometi see reaalselt ära, mitte juttudes.

EKRE suhteliselt uus erakond ja liitunud asjalikke kaitseliitlasi, kultuuritegelasi, endisi diplomaate jne. täitsa arenev partei. Asjalikke tegelasi jätkub ja ei ole sellel pingil häda midagi. Leo Kunnas, Alar Laneman, Siim Pihlak, Jaak Madison, Jaak Valge, Riho Breivel jne, mõned neist oma ala professionaalid. Pole mõtet pidevalt halvustada erakondi ja maailmavaateid, mis enda omaga ei ühti. Meie riik on kuidagimoodi vaja ühtseks saada, mitte vastaspoolt maha tampida. Seda viga teevad nii ajakirjandus kui kõiksugused eksperdid, mõtlemata selleke, et riigile kasulik on ühtviisi nii EKRE kui Reformierakonna valija. Vaadake ja õppige Ukrainalt ühtsust, mitte pidevalt halvustage. Kui riik on ühtne, siis on rahva kaitsetahe kordades suurem.

Alati on armas lugeda, kuidas mujal maailmas väidetavalt on nii kompetentsed, asjalikud ja rahvast hoolivad valitsused, keda kõik palavalt armastavad. See ei ole nii.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
freyafefa

Teiste opost.-s olevate kriitikal on vähemalt mingi sisu/mõte, Kaja lihtsalt vääksus koroona tippajal: tehke ometiii miidagiiii ja pärast ise võimule saades ei osanud sedagi vähest teha.

Tallinna halduskohus jõudis otsusele, et valitsuse koroonameetmed olid põhiseadusega vastuolus. Huvitav, kas sellele ka midagi järgneb või lööme käega ja vaikime maha, sest Kaja on ju nii “hea ja efektiivne” juht ja valime teda muudkui edasi ja tagasi? 😀

+11
-11
Please wait...

Postitas:
Seliiina

So what, osades kaebustes on jälle ringkonnakohus leidnud, et piirangud olid õigustatud ja tuleb kaebused rahuldamata jätta, neid kaebusi vaadatakse läbi juhtumipõhiselt ja arvestades kaebuse esitamise aluseks oleva aja hetkeseisu ja SELLE vastavust piirangutele ning hetkel kehtinud piiragute vastavust  põhiseadusele. Otsustage siis nüüd ära, mille kallal vinguda, kas Kallas ei teinud midagi või tegi midagi, aga vaktsiini/maksivastastele ja piiranguvastasele see tehtu ei sobinud? 🙂

See asi läheb nagunii riigikohtusse edasi.

+7
-13
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Tallinna halduskohus jõudis otsusele, et valitsuse koroonameetmed olid põhiseadusega vastuolus. Huvitav, kas sellele ka midagi järgneb või lööme käega ja vaikime maha, sest Kaja on ju nii “hea ja efektiivne” juht ja valime teda muudkui edasi ja tagasi? 😀

ootame ära, asi edastatakse riigikohtule põhiseadusliku järelevalve tegemiseks.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Alati on armas lugeda, kuidas mujal maailmas väidetavalt on nii kompetentsed, asjalikud ja rahvast hoolivad valitsused, keda kõik palavalt armastavad. See ei ole nii.

eksloe! ukrainlased võtsid nähtuse tabavalt kokku.

demokraatlikus riigis on inimestel hea elu, aga kõik kiruvad valitsust. diktatuuris on  inimeste elu vilets, aga kõik kiidavad valitsust.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Sul ei ole siis laene?

0
-8
Please wait...

Postitas:
alma

demokraatlikus riigis on inimestel hea elu, aga kõik kiruvad valitsust. diktatuuris on inimeste elu vilets, aga kõik kiidavad valitsust.

See seletab ära, miks meil Reformierakonna reiting viimasel ajal kiiret tõusu on teinud. Tunduski imelik – kõik kallineb, rahva ostujõud väheneb, aga valitsus saab kiita. Tuleb välja, et me liigume diktatuuri suunas. 😀

+7
-15
Please wait...

Postitas:
Musil

Kompetentsele ekrekale – kes on Siim Pihlak?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
kagu8

Kompetentsele ekrekale – kes on Siim Pihlak?

Läks valesti, kirjutasin telefonist ja “o” ning “i” täht kõrvuti, Siim Pohlakut pidasin silmas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Pole mõtet pidevalt halvustada erakondi ja maailmavaateid, mis enda omaga ei ühti. Meie riik on kuidagimoodi vaja ühtseks saada, mitte vastaspoolt maha tampida.

Jutt on sul ilus.. Aga sa muidu oled märganud, millised poliitikud meil need meisterhalvustajad on? Millise erkonna esindajad on need, kes prakitliselt kõiki gruppe meil on halvustanud. Küll õpetajaid, küll arste, küll Tallinna Ülikoooli vilistlasi jne jne. Ehk peaks alustuseks enda silmis palki nägema ja siis teistele moraali lugema? Oleks tõesti kena, kui sellest vastasssesisust kuidagi üle saaks. Aga kuidas saada, kui tead, et erakonna juhtfiguurid laia kirvega meile kõigile lajatanud on?

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Pole mõtet pidevalt halvustada erakondi ja maailmavaateid, mis enda omaga ei ühti. Meie riik on kuidagimoodi vaja ühtseks saada, mitte vastaspoolt maha tampida.

Jutt on sul ilus.. Aga sa muidu oled märganud, millised poliitikud meil need meisterhalvustajad on? Millise erkonna esindajad on need, kes prakitliselt kõiki gruppe meil on halvustanud. Küll õpetajaid, küll arste, küll Tallinna Ülikoooli vilistlasi jne jne. Ehk peaks alustuseks enda silmis palki nägema ja siis teistele moraali lugema? Oleks tõesti kena, kui sellest vastasssesisust kuidagi üle saaks. Aga kuidas saada, kui tead, et erakonna juhtfiguurid laia kirvega meile kõigile lajatanud on?

Mu peres on nii õpetajaid kui arste. Kedagi pole halvustatud. Aga TÜ lõpetanuna leian ka mina, et endine aus Peda laseb välja tööstuslikes kogustes poolharitlasi, kel pole aimu ei klassikalisest filosoofiast ega loogikast. Ülikool??

+7
-9
Please wait...

Postitas:
kagu8

See on taaskord fooni loomine, et kõik on välja vihastatud, ei ole ju. Mida on öeldud arstide või õpetajate kohta, vastupidi, Ratase valitsuse ajal tõsteti hariduskulud ühele protsendile, Ratase valitsuse ajal on tõusnud õpetajate, med töötajate palgad, politseinike palgad jne märkimisväärselt. Loomulikult on nad endiselt häbiväärselt madalad, aga Refide ajal tõsteti 5, 10, 20 euro kaupa.

Juba see kõik on lõhestamine, kuidas ajakirjandus on suures osas kallutatud, mõned ersndid välja arvata. Ja see on silmnähtav fakt. Pidevalt lõhestatakse sellega, et EKRE on venemeelne ja müüb Eesti maha, valijad on poetagused, rahvusringhäälingus ainult halvustatakse. Süvenemata tegelikult asjadesse, kus EKRE liikmetest suur osa on kaitseväe jt. institutsioonodega seotud. Kaitsestrateegia on neil kpnkreetselt paigas. Keskerakonna halvustamisega sama, jah, seal on vene valijaid, aga peaksime ses mõttes olema paremal positsioonil kui Läti, kus ongi reaalselt putinistide partei, juht on täielikilt ja liikmed samuti. Meil on Keskerakonnas juhid väga eestimeelsed ja enamik liikmeid samuti. Olen nõus, Riigikogus ja Euroopa Parlamendis kokku on 5 sellist ebameeldivat, aga tundub, et nemad ei kandideeri enam ka.

Olgem ausad, kui meil tekib katastroofiline olukord, siis need samad “poetagused”, keda halvustatakse, on maamehed, kes tohutult suureks abiks vaenlase tagasilöömisel, näeme Ukrainaski, et talunikel väga suur roll seal.

Konservatiivid ja Keskerakond saavad pidevalt sellist salakavalat mõnitamist ja valijad ju märkavad seda.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
tsupsti

See on taaskord fooni loomine, et kõik on välja vihastatud, ei ole ju. Mida on öeldud arstide või õpetajate kohta, vastupidi, Ratase valitsuse ajal tõsteti hariduskulud ühele protsendile, Ratase valitsuse ajal on tõusnud õpetajate, med töötajate palgad, politseinike palgad jne märkimisväärselt. Loomulikult on nad endiselt häbiväärselt madalad, aga Refide ajal tõsteti 5, 10, 20 euro kaupa.

Juba see kõik on lõhestamine, kuidas ajakirjandus on suures osas kallutatud, mõned ersndid välja arvata. Ja see on silmnähtav fakt. Pidevalt lõhestatakse sellega, et EKRE on venemeelne ja müüb Eesti maha, valijad on poetagused, rahvusringhäälingus ainult halvustatakse. Süvenemata tegelikult asjadesse, kus EKRE liikmetest suur osa on kaitseväe jt. institutsioonodega seotud. Kaitsestrateegia on neil kpnkreetselt paigas. Keskerakonna halvustamisega sama, jah, seal on vene valijaid, aga peaksime ses mõttes olema paremal positsioonil kui Läti, kus ongi reaalselt putinistide partei, juht on täielikilt ja liikmed samuti. Meil on Keskerakonnas juhid väga eestimeelsed ja enamik liikmeid samuti. Olen nõus, Riigikogus ja Euroopa Parlamendis kokku on 5 sellist ebameeldivat, aga tundub, et nemad ei kandideeri enam ka.

Olgem ausad, kui meil tekib katastroofiline olukord, siis need samad “poetagused”, keda halvustatakse, on maamehed, kes tohutult suureks abiks vaenlase tagasilöömisel, näeme Ukrainaski, et talunikel väga suur roll seal.

Konservatiivid ja Keskerakond saavad pidevalt sellist salakavalat mõnitamist ja valijad ju märkavad seda.

Maameest pole keegi poetaguseks nimetanud. Poetagune ei kaitse ega toeta küll kedagi ta on ise abivajaja tööpôlgurist alkoholik. Neid EKRE kaitsebki, ikkagi inimene ja tema probleemides on kindlasti süüdi keegi ja eriti oravad.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
tsupsti

Kas oled ühte head sôna mône EKRE venna suust kuulnud? Mina isiklikult ei ole. Sôimavad ja halvustavad kôiki. Kindel aEiiiiiiiiiiiiii neile.

+11
-4
Please wait...
Postitas:
felis_catus

Poetagune ei kaitse ega toeta küll kedagi ta on ise abivajaja tööpôlgurist alkoholik. Neid EKRE kaitsebki, ikkagi inimene

Alkohoolikud on mu meelest ikkagi inimesed, sõltumata sellest, mida keegi teine arvab. Eks nad ole ebameeldivad ja eks nad tekitavad palju muret ning valijatena midagi mõistlikku neist oodata ei saa. Aga nad on ikkagi inimesed. Kellegi lapsed, võibolla kellegi vanemad. Ma ei tea, kuidas EKRE neid kaitseb (pole nii kursis EKRE jutupunktidega), aga alkohoolikute raviks oleks vaja riiklikku tuge küll (pole ausalt kuulnud, et EKRE kunagi selle pärast muret tunneks). On neid, keda enam aidata ei saa, aga paljud ju ise tahaksid veel kaineks saada. Praegu on neil (taskukohaseid) võimalusi selleks väga vähe.
Keda need poetagused valivad, võib vaid spekuleerida. Ju selle, kes valimispäeval nad valimisjaoskonda toimetab ja oma numbri ütleb.
Maamehi on siin-seal küll poetagustega või lihtsalt harimatute matsidega ühte punti pandud. Tänapäeval ei lasta mingit joodikut enam traktori või kombaini ligigi ja tõsisematel põllumeestel on tänapäeval vastav kõrgharidus.

+1
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 268 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud EKREIKE ikke all tagasi