Esileht Pereelu ja suhted Eks ei lase vabaks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 146 )

Teema: Eks ei lase vabaks

Postitas:
Kägu

Lapse isaga olime koos 7a ning meil on 5a laps. Raseduse ajal läks meil suhe halvaks, oli selline kokku-lahku suhe. Mees ei suuda vastutust võtta ning tal on ainult töö ja unistus perest. Lõpetasin sute umbes aasta tagasi ning elame eraldi. Üritan suhelda lapse teemadel, aga eksiga on raske, sest ta loodab kõik korda saada. Algul suvalisel hetkel külastused, niitis omaalgatuslikult muru, ehitas mängumaja jne. Olen lähenemiskatseid tõrjunud, aga ta ikka loodab. Väljendab armukadedust ja omandiinstinkti.

Kuu aega tagasi kutsus üks töökaaslane kohtingule ja meil oli väga tore. Korra jõudsime veel kinos käia. Kuna kolleeg ka FBs kommenteeris, siis eks hakkas kahtlustama. Ma ei öelnud talle midagi, aga ta reaalselt kirjutas talle ja ähvardas. Täpset sisu ei tea, aga kolleeg ütles mulle, et ma meeldin talle, aga ta ei hakka midagi arendama, sest ta ei taha keerulisi suhteid.

Saan temast aru, aga mul on reaalselt kõhe. Rääkisin ka eksiga ning ta kinnitab, et ta võidab mu tagasi ja ta ootab, aga et ma pole vallaline.

Konsulteerisin ka naiste varjupaigaga ning pole nagu midagi teha. Kolleeg politseile avaldust ei esita ning eks pole ka vägivaldne. Vajab küll nõustamist, aga tal on kinnisidee suhe korda saada. Tal eelmine abielu lagunes ja eks ei näita lapsi ning nüüd on ta minus ja lapses nii kinni…

 

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alusta sellest,et istuge eksiga maha ja analüüsige, miks eelmine abielu purunes ja mida eks sellest õppis ning mida teisiti teeks. Selgita, et sind teeb murelikuks kolleegi ähvardamine, et selleks et üldse temaga midagi uuesti aretada, peab ta vaimne tervis korda saama. Las veedab lapsega rohkem aega.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku-lahku suhted annavad valelootust. Mõtle järgi, kas suhe lapse isaga saaks jätkuda või oled teinud raudse otsuse, et ei saa. Kui seal tuha all hõõguvad tegelikult tunded, aga lapse sünni järgsed hormoonide kõikumised, kurnatus ja keeruline aeg koos mehe oskamatusega käituda perepeana ja isana lõhkusid teie suhte, võiksite paariteraapiat proovida.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööd tehakse, et oma perele mõnnasid asju võimaldada. Mis vastutust mees ei võta?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina pole esimene naine, kes uusi suhteid ei loo ekside tõttu. Ka naised on meestele samal põhjusel hundipassi andnud, et eksnaine tõmbab niite. Nüüd, korraks unusta need suveromansid kolleegidega ja keskendu sellele, mida mehelt ootad ja tema vastu tunned. Sünnib tulevikus kellegi teisega laps, pöörab see sul hullemini ära kui eksmees pööraski. Ilmselgelt on lapse isal sinu vastu väga tugevad tunded ja vägivaldne ta samuti pole. Ning tänapäevases kärgperedetrallis üritab päästa, mis päästa annab. Teil on 7 aasta kriis tekkinud. Tavapärane. Inimesed ei lepi kunagi, sul võib olla supermees, aga inimese hinges on komme otsida veel, kasvõi tähelepanu. Ei ole elukestvaid armastuslugusid kahjuks. Kuldpaarid räägivad pea alati, et neil on suhtes mõõnasid olnud.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina pole esimene naine, kes uusi suhteid ei loo ekside tõttu. Ka naised on meestele samal põhjusel hundipassi andnud, et eksnaine tõmbab niite. Nüüd, korraks unusta need suveromansid kolleegidega ja keskendu sellele, mida mehelt ootad ja tema vastu tunned. Sünnib tulevikus kellegi teisega laps, pöörab see sul hullemini ära kui eksmees pööraski. Ilmselgelt on lapse isal sinu vastu väga tugevad tunded ja vägivaldne ta samuti pole. Ning tänapäevases kärgperedetrallis üritab päästa, mis päästa annab. Teil on 7 aasta kriis tekkinud. Tavapärane. Inimesed ei lepi kunagi, sul võib olla supermees, aga inimese hinges on komme otsida veel, kasvõi tähelepanu. Ei ole elukestvaid armastuslugusid kahjuks. Kuldpaarid räägivad pea alati, et neil on suhtes mõõnasid olnud.

Nii tüüpiline kõige pehmendamine. Inimene räägib, et 5 aastat (!) olnud kokku-lahku suhe. See tähendab, et hästi oli vaid esimesed 2a, enne lapse sündi. Mina ütleks hoopis, et see klassikaline juhtum, kus armumisfaasi lõpuni on kõik tore, aga siis saabus argipäev, roosad prillid kadusid eest ja avastati, et armastust ja klappi tegelikult pole. Aga laps oli juba hakkama pandud.

Pikalt kestev kokku-lahku suhe on väga selge indikaator, et tundeid ja sobimist tegelikult pole. Tean, sest endal sarnane jant olnud. Ligi 3a kokku-lahku. See aeg tundus juba üüratult pikk ja lõpuks tüütas väga ära. Kokku-lahku on väga ebanormaalne. Normaalsed inimesed lähevad lahku ühe korra ja siis on kõik. Võib-olla veel 1x uuesti katsetada, aga üle selle juba näitab, et inimestel midagi viga.

Sel mehel pole mingeid väga suuri tundeid. Ainukesed tunded on hirm üksinduse ees, ilmselt ka hoop egole ning armukadedus ja omandiinstinkt. Ilmselgelt ei tunneks ta oma eksnaise vastu mingit huvi, kui ta leiaks uue naise. Praegu klammerdub vana külge lihtsalt kuna kedagi teist (veel) ei ole ja ta kardab paaniliselt üksi olla.

Terapeudi juurde võiks minna, et rääkida oma probleemist ja asjad ära klaarida, aga kindlasti mitte uuesti suhtesse minna. Keegi peab eksile aru pähe panema, et elaks oma elu ja liiguks edasi. Ning laseks sul suhteid luua. Ja loobuks kinnisideest.

See on klassika, et kui mehed jätavad maha, siis pole neil naisest sooja ega külma. Aga kui naine jätab maha, siis see on täiesti andestamatu hoop mehe egole. Ja sellepärast see mees nii hullult käitub.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritan suhelda lapse teemadel, aga eksiga on raske, sest ta loodab kõik korda saada. Algul suvalisel hetkel külastused, niitis omaalgatuslikult muru, ehitas mängumaja jne. Olen lähenemiskatseid tõrjunud, aga ta ikka loodab.

Rääkisin ka eksiga ning ta kinnitab, et ta võidab mu tagasi ja ta ootab, aga et ma pole vallaline.

Konsulteerisin ka naiste varjupaigaga ning pole nagu midagi teha.

Tõesti paha eks, niidab su muru ja ehitab oma lapsele mängumaja. Milles teil kooselu ajal peamine probleem seisnes? Teemaalgatusest ei selgunud. Tekkis ainult pilt mehest, kes ei tahtnud, et ta naine koos lapsega eemale koliks ja tegutseb selle nimel, et pere jälle kokku saaks. Mina selles küll midagi halba ei näe. Teil on ju ühine laps, juba tema nimel tasuks püüda suhet parandada.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii tüüpiline kõige pehmendamine. Inimene räägib, et 5 aastat (!) olnud kokku-lahku suhe. See tähendab, et hästi oli vaid esimesed 2a, enne lapse sündi. Mina ütleks hoopis, et see klassikaline juhtum, kus armumisfaasi lõpuni on kõik tore, aga siis saabus argipäev, roosad prillid kadusid eest ja avastati, et armastust ja klappi tegelikult pole. Aga laps oli juba hakkama pandud. Pikalt kestev kokku-lahku suhe on väga selge indikaator, et tundeid ja sobimist tegelikult pole. Tean, sest endal sarnane jant olnud. Ligi 3a kokku-lahku. See aeg tundus juba üüratult pikk ja lõpuks tüütas väga ära. Kokku-lahku on väga ebanormaalne. Normaalsed inimesed lähevad lahku ühe korra ja siis on kõik. Võib-olla veel 1x uuesti katsetada, aga üle selle juba näitab, et inimestel midagi viga. Sel mehel pole mingeid väga suuri tundeid. Ainukesed tunded on hirm üksinduse ees, ilmselt ka hoop egole ning armukadedus ja omandiinstinkt. Ilmselgelt ei tunneks ta oma eksnaise vastu mingit huvi, kui ta leiaks uue naise. Praegu klammerdub vana külge lihtsalt kuna kedagi teist (veel) ei ole ja ta kardab paaniliselt üksi olla. Terapeudi juurde võiks minna, et rääkida oma probleemist ja asjad ära klaarida, aga kindlasti mitte uuesti suhtesse minna. Keegi peab eksile aru pähe panema, et elaks oma elu ja liiguks edasi. Ning laseks sul suhteid luua. Ja loobuks kinnisideest. See on klassika, et kui mehed jätavad maha, siis pole neil naisest sooja ega külma. Aga kui naine jätab maha, siis see on täiesti andestamatu hoop mehe egole. Ja sellepärast see mees nii hullult käitub.

Kohe mitte ei saa nõustuda. Kokku-lahku suhe oli minu sugulasel. Tunded olid mõlemapoolsed, kaks last, aga inimesed ei sobinud kokku. Ja lahku läksid samal põhjusel. Nüüd on lapsed teismelised ja naine sai endast noorema mehega uue lapse. Eks näis, mis sealt tuleb. Mõlemad pidasid vahepeal mitu suhet ära, aga kummalgi ei jäänud midagi püsima. Naisel nüüd viimaks jäi.

 

Kui üks pool on suhtest välja astunud, siis ei ole võimalik teda ümber veenda. Naine paistab, et veel ei ole seda lõppu teinud. Mängumaja ehitamine näitab, et naine elab oma majas ja on edukas. Edukad inimesed saavad nii või naa lahku mindud, kui üks pool seda tahab. Piisab ühest, et suhe lõpetada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel mehel pole mingeid väga suuri tundeid. Ainukesed tunded on hirm üksinduse ees, ilmselt ka hoop egole ning armukadedus ja omandiinstinkt. Ilmselgelt ei tunneks ta oma eksnaise vastu mingit huvi, kui ta leiaks uue naise. Praegu klammerdub vana külge lihtsalt kuna kedagi teist (veel) ei ole ja ta kardab paaniliselt üksi olla. Terapeudi juurde võiks minna, et rääkida oma probleemist ja asjad ära klaarida, aga kindlasti mitte uuesti suhtesse minna. Keegi peab eksile aru pähe panema, et elaks oma elu ja liiguks edasi. Ning laseks sul suhteid luua. Ja loobuks kinnisideest. See on klassika, et kui mehed jätavad maha, siis pole neil naisest sooja ega külma. Aga kui naine jätab maha, siis see on täiesti andestamatu hoop mehe egole. Ja sellepärast see mees nii hullult käitub.

Suhtes on alati üks pool ebavõrdsel positsioonil ja rohkem huvitatud jätkamisest. Enamasti lõppeb suhe, kui üks pool on leidnud endale uue. Mees pole leidnud. Üksinduse kartmine on loomulik, inimene on sotsiaalne olend ja üksi on väga raske hakkama saada. Ka naine läheks mehe juurde tagasi lõpuks, kui ikka kolleegiga asja ei saa. Kui tahta, et eks edasi liiguks, tuleb tal leida endale uus naine. Nagu tolles teemas, kus mees nahhuj soovitas tõmmata. Ilmselgelt on seal tegu teise naise olemasoluga.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üritan suhelda lapse teemadel, aga eksiga on raske, sest ta loodab kõik korda saada. Algul suvalisel hetkel külastused, niitis omaalgatuslikult muru, ehitas mängumaja jne. Olen lähenemiskatseid tõrjunud, aga ta ikka loodab.

Rääkisin ka eksiga ning ta kinnitab, et ta võidab mu tagasi ja ta ootab, aga et ma pole vallaline.

Konsulteerisin ka naiste varjupaigaga ning pole nagu midagi teha.

Tõesti paha eks, niidab su muru ja ehitab oma lapsele mängumaja. Milles teil kooselu ajal peamine probleem seisnes? Teemaalgatusest ei selgunud. Tekkis ainult pilt mehest, kes ei tahtnud, et ta naine koos lapsega eemale koliks ja tegutseb selle nimel, et pere jälle kokku saaks. Mina selles küll midagi halba ei näe. Teil on ju ühine laps, juba tema nimel tasuks püüda suhet parandada.

Kas nüüd juba oma lapse kodus muru niitmine ja enda lapsele mängumaja ehitamine tähendab, et tegemist on paarisuhtes kuidagi eriliselt hea mehega? Või kui madalaks need standardid veel minna saavad? Tegemist on ju minimaalse panusega omaenda lapse ellu.

Aga teemaalgatajale, kolleeg küll ei pöördu politsei poole, hoolimata temapoolsete tõendite olemasolust, aga pöördu siis ise. Meil on siiski olemas ahistava jälitamise paragrahv. Ei ole mitte midagi haigemat endistest kaaslastest (mitte alati, kuid sagedamini, meestest), kes arvavad, et neil on teisele inimesele mingi õigus – ei ole, igaühel on endal õigus valida, kellega ja millal koos olla.

On ju üldteada fakt, et kõige rohkem naisi saab hukka just endiste kaaslaste käe läbi. Me oleme vist üks ainsaid nö arenenud riikide hulgas, kus neid olukordi peetakse normaalseks ning kaasa tuntakse pigem haigetsaanud endisele kaaslasele (nagu näitavad siinsed vastused ja mõni tänane artikkel), kuid vähemalt meie kohtusüsteemis siiski suhtutakse asja tõsiselt.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse isaga olime koos 7a ning meil on 5a laps. Raseduse ajal läks meil suhe halvaks, oli selline kokku-lahku suhe. Mees ei suuda vastutust võtta ning tal on ainult töö ja unistus perest. Lõpetasin sute umbes aasta tagasi ning elame eraldi. Üritan suhelda lapse teemadel, aga eksiga on raske, sest ta loodab kõik korda saada. Algul suvalisel hetkel külastused, niitis omaalgatuslikult muru, ehitas mängumaja jne. Olen lähenemiskatseid tõrjunud, aga ta ikka loodab. Väljendab armukadedust ja omandiinstinkti.

Kuu aega tagasi kutsus üks töökaaslane kohtingule ja meil oli väga tore. Korra jõudsime veel kinos käia. Kuna kolleeg ka FBs kommenteeris, siis eks hakkas kahtlustama. Ma ei öelnud talle midagi, aga ta reaalselt kirjutas talle ja ähvardas. Täpset sisu ei tea, aga kolleeg ütles mulle, et ma meeldin talle, aga ta ei hakka midagi arendama, sest ta ei taha keerulisi suhteid.

Saan temast aru, aga mul on reaalselt kõhe. Rääkisin ka eksiga ning ta kinnitab, et ta võidab mu tagasi ja ta ootab, aga et ma pole vallaline.

Konsulteerisin ka naiste varjupaigaga ning pole nagu midagi teha. Kolleeg politseile avaldust ei esita ning eks pole ka vägivaldne. Vajab küll nõustamist, aga tal on kinnisidee suhe korda saada. Tal eelmine abielu lagunes ja eks ei näita lapsi ning nüüd on ta minus ja lapses nii kinni…

Mulle tundub, et oled endale ise kuldse kuu selga moelnud, kuidas kõik sind tohutult ihaldavad ja samas iga teine mote on “eks”.

Oled ise otsustusvõimetu ja kahevahel.

Anna kohtusse lähenemiskeeld ja ametlik lahutus. Või polegi abielu olnud, mida lahutama peaks? Milleks rikkuda isa suhteid lapsega? Mangumaja ehitamine ja muru niitmine on ju lapse huvanguks igati, mis argumendid need on?

Kui vana sa oled ja mitu klassi lõpetanud oled – sorry, aga niisugused küsimused tekkivad.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhte ajal põhiprobleem oli raha. Mehe raha oli mehe oma ja minu raha oli mmeie raha. Mees kulutas enda peale-mitmed autod, kallid riided, tehnika jne. Pidevalt laenas minult ja tagasi ei maksnud. Alguses olid nö meeste tööd ja naiste tööd ning lõpuks oli tal vaid enda projektiauto ning puude tellimine, kütmine jms olid minu õlul. Suhte ajal lapse kasvatamises ei osalenud va minu survel siis 1-2x kuus käisid jõõtist söömas või autoga sõitmas. Praegu hüppab peaaegu iga päev läbi, et last näha ja lapsega tegeleb korra nädalas. Lapse ob aasta jooksul 2x enda juurde võtnud.

Eksi käitumine oleks väga hoolitsev, kui ta mulle ette teataks või minuga arutaks, aga ta üldiselt ei anna teada, kui tuleb või käib siis kui mind veel kodus pole. Nt toon lapse lasteaiast koju ja näen hoovis kerkimas mängumaja. Või tuleb varahommikul vli hilisõhtul nö kohvi jooma või lapsele midagi tooma. Mulle tundub, et ta on ka öösel mööda sõitnud, sest tal auto teeb erilist häält. Ma ei karda teda, aga tunnen et ta0 kontrollib mind ja teebki mingeid erilisi ülkatusvisiite ka siis kui laps on nt vanaema juures ja mul oleks nagu võimalus mingi mees külla kutsuda. Nt kui jätsin 2 tassi vedelema, siis oli risrküsitlus, et kes mul külas käis, kuigi ma ei ole eriline seltskonna tüüp.

Käisime ka 2x paariteraapias, aga see oli mehe jaoks mõttetu…. Tal pole lahendust vaid küll korda saab suhtumine.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean naist, kes võttis lähenemiskeelu nii endale kui mõlemi lapsele. Mees peab sellest kinni ja mitte ühtegi probleemi pole esinenud enam.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhte ajal põhiprobleem oli raha. Mehe raha oli mehe oma ja minu raha oli mmeie raha. Mees kulutas enda peale-mitmed autod, kallid riided, tehnika jne. Pidevalt laenas minult ja tagasi ei maksnud. Alguses olid nö meeste tööd ja naiste tööd ning lõpuks oli tal vaid enda projektiauto ning puude tellimine, kütmine jms olid minu õlul. Suhte ajal lapse kasvatamises ei osalenud va minu survel siis 1-2x kuus käisid jõõtist söömas või autoga sõitmas. Praegu hüppab peaaegu iga päev läbi, et last näha ja lapsega tegeleb korra nädalas. Lapse ob aasta jooksul 2x enda juurde võtnud.

Eksi käitumine oleks väga hoolitsev, kui ta mulle ette teataks või minuga arutaks, aga ta üldiselt ei anna teada, kui tuleb või käib siis kui mind veel kodus pole. Nt toon lapse lasteaiast koju ja näen hoovis kerkimas mängumaja. Või tuleb varahommikul vli hilisõhtul nö kohvi jooma või lapsele midagi tooma. Mulle tundub, et ta on ka öösel mööda sõitnud, sest tal auto teeb erilist häält. Ma ei karda teda, aga tunnen et ta0 kontrollib mind ja teebki mingeid erilisi ülkatusvisiite ka siis kui laps on nt vanaema juures ja mul oleks nagu võimalus mingi mees külla kutsuda. Nt kui jätsin 2 tassi vedelema, siis oli risrküsitlus, et kes mul külas käis, kuigi ma ei ole eriline seltskonna tüüp.

Käisime ka 2x paariteraapias, aga see oli mehe jaoks mõttetu…. Tal pole lahendust vaid küll korda saab suhtumine.

Ärpleb, kuni sul kedagi pole. Lihvib nurkasid. Pane tähele, et kui tõsiselt on mees leitud, rahuneb maha. Hetkel oledki tema omand, sest sul pole kedagi ja seksi ikka soovid temalt.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi paha nagu mees ei tee. Teeb pigem head. Aga see külla tulek teatamata on nagu luure. Kuigi ta tuleb ju vist endisesse koju?  Muru niitmine ja mängumaja ehitamine on küll muidu tore. Aga ehk tahtis naine elurikkust kasvatada aias. Ok. See kasvab tagasi.  Ja mängumaja minu aias…. oleks koha suhtes küsinud, kuhu see ehitada. Selline headus tekitaks jõuetut viha.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole headus, vaid “mina olen siin majas peremees ja teen ja tean, kus ja kuna kõik on!”.

Minu meelest pole teil olnud sõnaselget lõppu, või ei ole sa suutnud eksile ikkagi ühemõtteliselt selgeks teha, et paarisuhet teil enam pole ega tule, ei ole ka enam mingit kokku-lahku suhet, sest “kokku” enam ei tule. Et sinu kodu on sinu oma (?) ja sinna tuleb eks ainult sinuga kokku leppides, et tema asi enam pole, kellega täiskasvanud naine kohvi joob jne. Sa pole vist väga kõvahäälne väljaütleja, ei taha eksiga päris tülli minna jne? Siis ta arvabki, et küll sa alla annad. Oled ju ennagi tagasi läinud, mitu korda, nüüd natuke punnid vastu, aga kus sa ikka lähed.

Kui tehakse ikka sõnaselgelt ja tegudega ja igatepidi arusaadavaks, et 100% EI ole sel paarisuhtel enam mingit lootust, siis lõpuks jätaks eks lootuse. Tundub klammerduv ja oma ideaalis kinni, kartus, et “üks kord läks nässu, aga kui juba mitmes naine ja lapsed minema lähevad,. siis äkki ongi probleem minus”, mida ta eitab kogu hingest ja üritab end veenda, et ta ikkagi ei ole 2x läbikukkunud isa ja mehena. Kas olete läbi rääkinud, miks lahku läksite, seal on päris tugevad punktid, mida eks tegi, et ise selle suhte lõhki ajas ja nüüd on hilja. Aga kõigepealt pead iseendale selgeks tegema, kas kõik on kind-las-ti läbi ja siis selle ka eksile väga selgelt välja ütlema. Paariteraapia oli suunatud sellele, kuidas ikkagi kokku jääda, mitte et kuidas valutult lahku minna,eks? Kogu senine elu ja kokku-lahku jant (mõttetu asi üldse, lahku minnakse siis, kui on otsus tehtud, mitte mingi mängulahkuminekuid etendada) on eksile näidanud, et no lähed korraks, küll sa ikkagi lõpuks tagasi tahad tulla. Nüüd pead selgeks tegema, et seda ei juhtu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean naist, kes võttis lähenemiskeelu nii endale kui mõlemi lapsele. Mees peab sellest kinni ja mitte ühtegi probleemi pole esinenud enam.

Saad aru, et lähenemiskeeld antakse tõsiste probleemide korral? Vägivald, ähvardused elu kallale kippuda jne.
Mille alusel siin on põhjust lähenemiskeeldu küsida? Isa ehitas oma lapsele mängumaja- kui TA sellise kaebusega kohtusse pöördub, saadetakse ta ise psühhiaatrilisse ekspertiisi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll ei kujuta ette, et mu eks oleks mu kodus omatahtsi suvalisel ajal käinud ja veel siis ka, kui last kodus polegi. See on ju sulaselge ahistamine. Selline nartsisdistlik käitumine.
Kehtestama pead ennast õppima.
Küsib kahe kohvitasdi kohta, siis on vastus, ma ei pea Sulle aru andma, mitte ei hakka selgitama midagi.
Ta kontrollib Sind täpselt nii kaua, kui Sa seda lased. Kas majauks lukku ei käi?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean naist, kes võttis lähenemiskeelu nii endale kui mõlemi lapsele. Mees peab sellest kinni ja mitte ühtegi probleemi pole esinenud enam.

Saad aru, et lähenemiskeeld antakse tõsiste probleemide korral? Vägivald, ähvardused elu kallale kippuda jne.

Mille alusel siin on põhjust lähenemiskeeldu küsida? Isa ehitas oma lapsele mängumaja- kui TA sellise kaebusega kohtusse pöördub, saadetakse ta ise psühhiaatrilisse ekspertiisi.

Aga see ongi eesmärk. Anda kummalisele teemale samaväärset nõu. Miks peaks tõsiselt sel teemal arutlema? Täiesti seosetu tekst ja mehe vägivaldseks tembeldamine, pärisohvrite mõnitamine.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean naist, kes võttis lähenemiskeelu nii endale kui mõlemi lapsele. Mees peab sellest kinni ja mitte ühtegi probleemi pole esinenud enam.

Saad aru, et lähenemiskeeld antakse tõsiste probleemide korral? Vägivald, ähvardused elu kallale kippuda jne.

Mille alusel siin on põhjust lähenemiskeeldu küsida? Isa ehitas oma lapsele mängumaja- kui TA sellise kaebusega kohtusse pöördub, saadetakse ta ise psühhiaatrilisse ekspertiisi.

Aga see ongi eesmärk. Anda kummalisele teemale samaväärset nõu. Miks peaks tõsiselt sel teemal arutlema? Täiesti seosetu tekst ja mehe vägivaldseks tembeldamine, pärisohvrite mõnitamine.

Kas Sinu arvates on selline teise inimese koju sissesadamine oma suva järgi ja teise kontrollimine täiesti ok tegevus või?
Kui mehele on öeldud, et suhe on läbi, siis ei ole tal mingit õigust seda kõike teha.
Ka mitte muru niita ega mängumaja ehitada ilma TA nõusolekuta. Vahet pole, kui see on lapsele, sest mees ei ole oma kodus.
Mina läheks küll politseisse avaldust tegema, kui vaatamata minu palvele selline käitumine ei lõpe.
Ka lapsega kohtumised käivad ikka emaga kokkuleppel, mitte suvalisel ajal, millal mehel tuju tuleb. Selleks on omakorda lastekaitse, sest mees traumeerib last sellise kaootilisusega.
TA mõtle selgeks, kas tahad seda suhet jätkata nagu mees loodab või ei taha ja siis käitu vastavalt. Kui tahad, siis mingu ta kuskilt kõigepealt abi otsima. Kii ei taha, tuleb kokku leppida suhtluskord lapsega ja ongi kogu lugu. Tal ei ole mingit õigust Sinu ellu sekkuda, veel vähem mingeid ähvarduskirju saata. Täiesti absurd käitumine mehe poolt.

Pole vaja TA kallal õiendada, pange ennast tema olukorda, kes mehe käitumist õigustavad.
Te ei tunne seda meest, kuidas saab soovitada veel proovida?

Kui suhe on läbi, siis on suhe läbi ja selline käitumine on lubamatu, ükskõik siis mis suhte lõpetamise põhjus oli. See pole hetkel ka üldse oluline. Kui TA tunneb, et temaga ollakse vägivaldne, siis nii see ka on. Ka vaimne vägivald on vägivald.
Lähenemiskeelu võtmine oleks ka muidugi abiks, kui muud moodi ei saa. Selleks tuleb mõne juristi poole pöörduda. Aga kõigepealt asi läbi mõelds ja siis mehele öelda, et kui see omavoli ei lõpe, siis teed nii või naa.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle, et kolid ära ja last ei näe enam, kui minu ellu ennast segad. Tõmbab ehk tagasi.
Eesti piires võid minna kuhu iganes tahad ilma isa nõusolekuta.

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pereteraapia? Mitte paarisuhte taastamiseks, vaid just selleks, et lõpetamata suhe ära lõpetada. Lapsevanemateks te ju jääte ja lapse osas peate vähemalt 13 aastat veel suheldud saama. Teraapiast võib olla kasu, et just selle külje pealt omavahelised suhted nii toimima saada, et ka teine pool saaks aru, et teie omavaheline paarisuhe on läbi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Sinu arvates on selline teise inimese koju sissesadamine oma suva järgi ja teise kontrollimine täiesti ok tegevus või? Kui mehele on öeldud, et suhe on läbi, siis ei ole tal mingit õigust seda kõike teha. Ka mitte muru niita ega mängumaja ehitada ilma TA nõusolekuta. Vahet pole, kui see on lapsele, sest mees ei ole oma kodus. Mina läheks küll politseisse avaldust tegema, kui vaatamata minu palvele selline käitumine ei lõpe. Ka lapsega kohtumised käivad ikka emaga kokkuleppel, mitte suvalisel ajal, millal mehel tuju tuleb. Selleks on omakorda lastekaitse, sest mees traumeerib last sellise kaootilisusega. TA mõtle selgeks, kas tahad seda suhet jätkata nagu mees loodab või ei taha ja siis käitu vastavalt. Kui tahad, siis mingu ta kuskilt kõigepealt abi otsima. Kii ei taha, tuleb kokku leppida suhtluskord lapsega ja ongi kogu lugu. Tal ei ole mingit õigust Sinu ellu sekkuda, veel vähem mingeid ähvarduskirju saata. Täiesti absurd käitumine mehe poolt. Pole vaja TA kallal õiendada, pange ennast tema olukorda, kes mehe käitumist õigustavad. Te ei tunne seda meest, kuidas saab soovitada veel proovida? Kui suhe on läbi, siis on suhe läbi ja selline käitumine on lubamatu, ükskõik siis mis suhte lõpetamise põhjus oli. See pole hetkel ka üldse oluline. Kui TA tunneb, et temaga ollakse vägivaldne, siis nii see ka on. Ka vaimne vägivald on vägivald. Lähenemiskeelu võtmine oleks ka muidugi abiks, kui muud moodi ei saa. Selleks tuleb mõne juristi poole pöörduda. Aga kõigepealt asi läbi mõelds ja siis mehele öelda, et kui see omavoli ei lõpe, siis teed nii või naa.

Vaata, sina hoiad automaatselt naise poole igas olukorras, aga mina nii ei arva. Sul pikk jutt, aga kolleegi ohvriks olemisest pole keegi rääkinud. See juba itab, et vägivalda pole, sest ohvrist naine muretseks ka kolleegi pärast ega lähekski välja.

 

Teiseks räägitakse mitmeid kordi paariteraapiast ja  vägivaldse inimesega ei tahagi teraapiasse minna. Vastiku inimesega oleks tekst lühike ja lakooniline. Siin on näha, et meest armastatakse.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba teises teemas ajad sa mingid armastamine= jalamatiks olemise juttu, kannata kõik ära, sest ju sa ikka armastad!  Mingit eneseaustust ei paista su soovitustest. Naine peab iseenda ja oma hea olu pärsast hoolitsema, mitte lahkumindud eksi potitama ja lipitsema! Eks on samamoodi täiskasvanud onimene ja hakkab aru saama, kui elu õpetab, et kõik mis teed, teed endale.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Sinu arvates on selline teise inimese koju sissesadamine oma suva järgi ja teise kontrollimine täiesti ok tegevus või? Kui mehele on öeldud, et suhe on läbi, siis ei ole tal mingit õigust seda kõike teha. Ka mitte muru niita ega mängumaja ehitada ilma TA nõusolekuta. Vahet pole, kui see on lapsele, sest mees ei ole oma kodus. Mina läheks küll politseisse avaldust tegema, kui vaatamata minu palvele selline käitumine ei lõpe. Ka lapsega kohtumised käivad ikka emaga kokkuleppel, mitte suvalisel ajal, millal mehel tuju tuleb. Selleks on omakorda lastekaitse, sest mees traumeerib last sellise kaootilisusega. TA mõtle selgeks, kas tahad seda suhet jätkata nagu mees loodab või ei taha ja siis käitu vastavalt. Kui tahad, siis mingu ta kuskilt kõigepealt abi otsima. Kii ei taha, tuleb kokku leppida suhtluskord lapsega ja ongi kogu lugu. Tal ei ole mingit õigust Sinu ellu sekkuda, veel vähem mingeid ähvarduskirju saata. Täiesti absurd käitumine mehe poolt. Pole vaja TA kallal õiendada, pange ennast tema olukorda, kes mehe käitumist õigustavad. Te ei tunne seda meest, kuidas saab soovitada veel proovida? Kui suhe on läbi, siis on suhe läbi ja selline käitumine on lubamatu, ükskõik siis mis suhte lõpetamise põhjus oli. See pole hetkel ka üldse oluline. Kui TA tunneb, et temaga ollakse vägivaldne, siis nii see ka on. Ka vaimne vägivald on vägivald. Lähenemiskeelu võtmine oleks ka muidugi abiks, kui muud moodi ei saa. Selleks tuleb mõne juristi poole pöörduda. Aga kõigepealt asi läbi mõelds ja siis mehele öelda, et kui see omavoli ei lõpe, siis teed nii või naa.

Vaata, sina hoiad automaatselt naise poole igas olukorras, aga mina nii ei arva. Sul pikk jutt, aga kolleegi ohvriks olemisest pole keegi rääkinud. See juba itab, et vägivalda pole, sest ohvrist naine muretseks ka kolleegi pärast ega lähekski välja.

Teiseks räägitakse mitmeid kordi paariteraapiast ja vägivaldse inimesega ei tahagi teraapiasse minna. Vastiku inimesega oleks tekst lühike ja lakooniline. Siin on näha, et meest armastatakse.

Kohe üldse ei nõustu. Kolleegile sellise ähvarduskirja saatmine on vägivald ja ei ole normaalse inimese tegevus. Mis see Sinu arvates siis on?
Samuti oma suva järgi teise inimese kodus käimine ja aru nõudmine ei ole ok vaid üsna ahistav ju. Sulle sobiks või?

TA ei ole öelnud, et ta vägivalla pärast lahku läks, see tundus ilmnevat alles peale lahkuminekut. Kes seda siis ette oskas mõelda, et selline kiri kolleegile läheb. Enne ei olnud mees ilmselt ahistav, kuid üsna enesekeskne inimene, kes TAga ei arvestanud ei rahaliselt ega ka kodutöödega ega ka lapsega ei olnud huvi tegeleda.
Üsna mölaklik ju. Miks peaks tahtma sellisega elu lõpuni koos olla, kes kooselus olles elab ainult endale ja naise ning lapsega ei arvesta ega aita.
Lugesid ikka, mis kirjutati?. Ilmselt mitte.

Mitmeid kordi paariteraapias 5 aasta jooksul küll, aga lõpmatuseni seal ju ka ei käi, kui näed et sellest kasu pole ja teist see ei huvita. Ühel hetkel annad alla ja vaatamata armastusele lõpetad suhte ning teisel tuleb sellega leppida.
Lahus on oldud juba ju aasta.

Kaua see olukord siis sellisena Sinu arvates ok on? Veel 5, 20 või 50 aastat?
Kas TA peabki terveks eluks üksi jääma, kuna eks elab tema elu? Käib omatahtsi TA kodus, saadab ähvarduskirju, nõuab aru TA tegevuste kohta.
Kas tõesti peab keegi sellist asja normaalseks või?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba teises teemas ajad sa mingid armastamine= jalamatiks olemise juttu, kannata kõik ära, sest ju sa ikka armastad! Mingit eneseaustust ei paista su soovitustest. Naine peab iseenda ja oma hea olu pärsast hoolitsema, mitte lahkumindud eksi potitama ja lipitsema! Eks on samamoodi täiskasvanud onimene ja hakkab aru saama, kui elu õpetab, et kõik mis teed, teed endale.

Peab puust ja punaseks tegema?

Tead, usu või mitte, aga on naisi, kes ei heieta ja teevad. Need teemaalgatajad pole sellised ja ma märgin selle ära, pigem ikkka kaitseks. Mõistan, miks ei suuda maha jätta. Mida mulle annab koogutamine, et mees on mölakas? Nii halvustaksin ka naisi ja nende valikuid.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe üldse ei nõustu. Kolleegile sellise ähvarduskirja saatmine on vägivald ja ei ole normaalse inimese tegevus. Mis see Sinu arvates siis on?
Samuti oma suva järgi teise inimese kodus käimine ja aru nõudmine ei ole ok vaid üsna ahistav ju. Sulle sobiks või?

Ja edasi? Pakun omast arust, et politsei ei sa midagi teha, kuni pole kuritegu või süstemaatilist tegevust. Ega mina ka ei tea ju.

Ja mõni aasta tagasi jätsin sõprusele vastamata, sest mul pole juhiluba ja teisel poolel oli lausa kaks heapalgaga töökohta alustuseks, ja muud probleemid. Kui mul oleks tõepoolest mingi vägivaldne eks sitsimas, on see ikka teine tera ja juhiloa puudumisest gramm kõrgemal. Kuid TA ise ütes, et mees pole vägivaldne. Seega on koleeg manipuleerija ja üritab lahku ajada.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe üldse ei nõustu. Kolleegile sellise ähvarduskirja saatmine on vägivald ja ei ole normaalse inimese tegevus. Mis see Sinu arvates siis on?

Samuti oma suva järgi teise inimese kodus käimine ja aru nõudmine ei ole ok vaid üsna ahistav ju. Sulle sobiks või?

Ja edasi? Pakun omast arust, et politsei ei sa midagi teha, kuni pole kuritegu või süstemaatilist tegevust. Ega mina ka ei tea ju.

Ja mõni aasta tagasi jätsin sõprusele vastamata, sest mul pole juhiluba ja teisel poolel oli lausa kaks heapalgaga töökohta alustuseks, ja muud probleemid. Kui mul oleks tõepoolest mingi vägivaldne eks sitsimas, on see ikka teine tera ja juhiloa puudumisest gramm kõrgemal. Kuid TA ise ütes, et mees pole vägivaldne. Seega on koleeg manipuleerija ja üritab lahku ajada.

Mäh? Mis puutub siia juhiloa puudumine?
Kolleegile saadeti ähvarduskiri ja kolleeg on seega manipuleerija… Sa segast ei pane vähe või?
Ka TA arvates võib vägivald tähendada ainult füüsilist vägivalda.
Kuni ta endale ei teadvusta, et tegemist on vaimse vägivallaga ei muutu midagi.
Kui eks käib tema koju nagu ise tahab, siis see on politsei teema. See on täpselt sama nagu iga suvaline Juku hakkaks Sinu koju oma soovi järgi sisse marssima. See, et ta on lapse isa on hoopis teine teema ja see ei anna talle sellist õigust.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esimese asjana peaks kolleeg avalduse tegema. Kui exmees lubas peksa anda või maha tappa tuleb sellele reageerida. Märk peab maha jääma. Kui suhtledki kolleegiga edasi ja ta saabki peksa on tõend juba olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereteraapia? Mitte paarisuhte taastamiseks, vaid just selleks, et lõpetamata suhe ära lõpetada. Lapsevanemateks te ju jääte ja lapse osas peate vähemalt 13 aastat veel suheldud saama. Teraapiast võib olla kasu, et just selle külje pealt omavahelised suhted nii toimima saada, et ka teine pool saaks aru, et teie omavaheline paarisuhe on läbi.

Siin on tegu ilmselge vaimse vägivallaga mehe poolt ja vägivalla puhul on pereteraapia rangelt mittesoovitatav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 146 )


Esileht Pereelu ja suhted Eks ei lase vabaks