Esileht Koroonaviirus COVID-19 “Eks see tarkuse ja hariduse küsimus ole”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: “Eks see tarkuse ja hariduse küsimus ole”

Postitas:
Kägu

… ütles madala vaktsineerimisaktiivsuse kohta Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht professor Joel Starkopf.
Ma ütleks, et olukorras, kus inimestel on sellest pressimisest ja mõnitamisest juba ammu tekkinud suurem vastumeelsus igasuguse vaktsineerimise vastu, kui neil kunagi olla võinuks, on sellised väljaütlemised tarkuse (puudumise) küsimus.
Kas tõesti ei saa need enda arvates nii targad inimesed aru, et see taktika töötab neile endale vastu?

+20
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ära on tüüdanud see vaktsineerimisvastaste lõputu jauramine.

+20
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära on tüüdanud see vaktsineerimisvastaste lõputu jauramine.

Aitäh, et vähemalt leidsid endas jõudu siin teemas enda tarkust näidata

+15
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minul samuti ära on tüüdanud vaktsineerimisvastaste jauramine. Vihale ajab, et koolis vaktsineerimata õpetaja kükitab karantiinis ja üks õpetaja peab samal ajal kahele klassile tundi andma

+17
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ütles madala vaktsineerimisaktiivsuse kohta Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht professor Joel Starkopf.

Ma ütleks, et olukorras, kus inimestel on sellest pressimisest ja mõnitamisest juba ammu tekkinud suurem vastumeelsus igasuguse vaktsineerimise vastu, kui neil kunagi olla võinuks, on sellised väljaütlemised tarkuse (puudumise) küsimus.

Kas tõesti ei saa need enda arvates nii targad inimesed aru, et see taktika töötab neile endale vastu?

vabandust, aga see on ju rumal ja lapsik suhtumine.

inimesed kes puhtalt jonnist endale kahju teevad, ei saa olla targad.

 

+13
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks ütles ta, et “Hetkel noorim patsient on 19-aastane ja vanemad patsiendid üle 80 aasta vanad. On nii raskete kaasuvate haigustega inimesi, aga ka tavalise tervisega 50-60-aastaseid, kes on vaktsineerimata ja elasid lootuses, et haigus neid ei murra. Aga elu on paraku teine.”
Kas keegi saab aru, miks need boldiks tehtud haigla resurssi kurnavad? Olgu kodus, kui nad põhimõtte pärast vaktsineerimata jätsid? Et kui nii kõvad tegelased on, et vaktsiini ei vaja, siis saagu hanerasva või terakeste abil ise hakkama ja kui ei saa, siis mis teha, looduslik valik.

Saan aru, et Sina teemaalgataja oled üks neist, kes on vaktsineerimata ja elavas lootuses, et haigus neid ei murra? Loodetvaasti sina jääd loodsuliku valikuga leppima, kui sind siiski see haigus raskelt tabab?

Haiglate koormuse saaks ju kohe normaalsemaks, kui need, kes põhimõtte pärast ei vaktsineeri arstiabi koroona korral ka ei saaks. Saaksid ainult vaktsineeritud ning need, kes on vatksineerimata tervislikel põhjustel või pole vanuse tõttu saanud vaktsineerida.

+13
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan sama. Kui oled vaktsineerimata ja haigestud, ravi siis kodus. Valisid ju selle, et sina haigeks ei jää. Ära koorma haiglat oma rumalusega.

+12
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ütles madala vaktsineerimisaktiivsuse kohta Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht professor Joel Starkopf.

Ma ütleks, et olukorras, kus inimestel on sellest pressimisest ja mõnitamisest juba ammu tekkinud suurem vastumeelsus igasuguse vaktsineerimise vastu, kui neil kunagi olla võinuks, on sellised väljaütlemised tarkuse (puudumise) küsimus.

Kas tõesti ei saa need enda arvates nii targad inimesed aru, et see taktika töötab neile endale vastu?

mittevaktsineerimise taktika töötab ikka antivakserite endi vastu. arstide jaoks pole suurt vahet,  nemad ravivad kõiki patsiente, nii enesetapjaid kui mõrvareid. aga muidugi teeb meele mustaks, kui täiskasvanud inimesed jonnivad nagu lapsed ja loobuvad lihtsast ja kättesaadavast vahendist, et ennast raske haiguse eest kaitsta.

+13
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglate koormuse saaks ju kohe normaalsemaks, kui need, kes põhimõtte pärast ei vaktsineeri arstiabi koroona korral ka ei saaks. Saaksid ainult vaktsineeritud ning need, kes on vatksineerimata tervislikel põhjustel või pole vanuse tõttu saanud vaktsineerida.

Ma jätaksin esimesena välja need, kes on ennast põhimõtte pärast rasva söönud ja siis (vaktsiiniga või vaktsiinita) oma pekki keeratud tervisega haiglaid ummistavad (seda ka ilma koroonata). On ju teaduslikult tõestatud, et rasvunutel tekib antikehasid vähem ka vaktsineerides.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mittevaktsineerimise taktika töötab ikka antivakserite endi vastu.

Tore, et sa aru said, millest teema on

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiglate koormuse saaks ju kohe normaalsemaks, kui need, kes põhimõtte pärast ei vaktsineeri arstiabi koroona korral ka ei saaks. Saaksid ainult vaktsineeritud ning need, kes on vatksineerimata tervislikel põhjustel või pole vanuse tõttu saanud vaktsineerida.

Ma jätaksin esimesena välja need, kes on ennast põhimõtte pärast rasva söönud ja siis (vaktsiiniga või vaktsiinita) oma pekki keeratud tervisega haiglaid ummistavad (seda ka ilma koroonata). On ju teaduslikult tõestatud, et rasvunutel tekib antikehasid vähem ka vaktsineerides.

paraku aga puudub ühene teaduspõhine arusaamine rasvumise põhjustest. nälgimine ei ole lahendus, see tekitab uusi ja samuti väga raskeid terviseprobleeme.

covidi vastu vaktsineerimine on aga lihtne ja kättesaadav meede kõikidele ja hoiab ära raske haigestumise.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… ütles madala vaktsineerimisaktiivsuse kohta Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht professor Joel Starkopf.

Ma ütleks, et olukorras, kus inimestel on sellest pressimisest ja mõnitamisest juba ammu tekkinud suurem vastumeelsus igasuguse vaktsineerimise vastu, kui neil kunagi olla võinuks, on sellised väljaütlemised tarkuse (puudumise) küsimus.

Kas tõesti ei saa need enda arvates nii targad inimesed aru, et see taktika töötab neile endale vastu?

Kas sa muidu arste usaldad ja nende ravi kasutad/ oled kasutanud? Kui vastad jaatavalt, siis mis nüüd teisiti on?

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paraku aga puudub ühene teaduspõhine arusaamine rasvumise põhjustest

Tohoh?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paraku aga puudub ühene teaduspõhine arusaamine rasvumise põhjustest

Tohoh?

jajah!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätaksin esimesena välja need, kes on ennast põhimõtte pärast rasva söönud ja siis (vaktsiiniga või vaktsiinita) oma pekki keeratud tervisega haiglaid ummistavad (seda ka ilma koroonata). On ju teaduslikult tõestatud, et rasvunutel tekib antikehasid vähem ka vaktsineerides.

Jajah, seda vastust ma ootasin. Jah, rasvunud vaktisneerimata koroonahaigetele läheneks ma samuuti nagu rasvumata vaktsineerimata koroonahaigele, nende otsus ja looduslik valik.

Aga ülejäänud haigused – jah on küll elustiili küsimus, aga rasvunud infarktihaige või misiganes ta haigus siis on, ei ohusta nakkusega ümbritsevaid. Temaga tegelemiseks ei ole vaja eraldi koroonakaitse meetmied, et see teisi ei ohustaks. Nii et asja raskusaste on ikka erinev. Ohustan ainult ennast sellega, kui ennast rasva söön. Või ohustan kõiki ümbritsevaid koroonaga. Ja kui sel rasvunul on ka vaktsineeriuna koroona, siis ta on vähemalt proovinud vaktisneerimisega ennast ja teisi kaitsta, nii et seepärast ei paneks teda ühte patta nendega, kes ennast lihtsalt vaktsineerimata jätavad.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast tuleb mul selliseid teemasid lugedes alati meelde mu enda laps 3-aastasena. Nimelt oli tal siis üks arenguperiood, mil ta protestis eriti ägedalt iga asja vastu, mida meie talle soovitasime. Mingi mõistlik argumenteerimine ei aidanud, seda rohkem ta just hakkas jonni ajama – ilmselt mingi enesekehtestamise värk. Vahepeal kasutasime isegi nippi, et kui midagi oli vaja teha, siis keelasime tal seda – mitte otsesõnu, aga pigem nii, et “ma arvan, et seda sa küll ei peaks tegema”, siis oli lootus, et ta just teeb. Õnneks läks see aasta-paariga üle, juba eelkooliealisena sai ta aru, et nendes küsimustes ja otsustes, kus ta ise veel kogenud pole, tasub vanemate ja targemate nõu kuulata. Aga sellele eelnesid ikka mõned päris valusad kogemused tema jaoks.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätaksin esimesena välja need, kes on ennast põhimõtte pärast rasva söönud ja siis (vaktsiiniga või vaktsiinita) oma pekki keeratud tervisega haiglaid ummistavad (seda ka ilma koroonata). On ju teaduslikult tõestatud, et rasvunutel tekib antikehasid vähem ka vaktsineerides.

Jajah, seda vastust ma ootasin. Jah, rasvunud vaktisneerimata koroonahaigetele läheneks ma samuuti nagu rasvumata vaktsineerimata koroonahaigele, nende otsus ja looduslik valik.

Aga ülejäänud haigused – jah on küll elustiili küsimus, aga rasvunud infarktihaige või misiganes ta haigus siis on, ei ohusta nakkusega ümbritsevaid. Temaga tegelemiseks ei ole vaja eraldi koroonakaitse meetmied, et see teisi ei ohustaks. Nii et asja raskusaste on ikka erinev. Ohustan ainult ennast sellega, kui ennast rasva söön. Või ohustan kõiki ümbritsevaid koroonaga. Ja kui sel rasvunul on ka vaktsineeriuna koroona, siis ta on vähemalt proovinud vaktisneerimisega ennast ja teisi kaitsta, nii et seepärast ei paneks teda ühte patta nendega, kes ennast lihtsalt vaktsineerimata jätavad.

Praegu ei ole ju teemaks teiste ohustamine või mitteohustamine. Teemaks on puhtalt haiglate koormus. Ja seda teevad suures osas rasvunud inimesed iga kell.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegipärast tuleb mul selliseid teemasid lugedes alati meelde mu enda laps 3-aastasena. Nimelt oli tal siis üks arenguperiood, mil ta protestis eriti ägedalt iga asja vastu, mida meie talle soovitasime. Mingi mõistlik argumenteerimine ei aidanud

Meil ei ole ju väga mingit mõistlikku argumenteerimist:

Irja Lutsar: Laste vaktsineerimine ei anna suurt efekti, kuna lapsed reeglina ei põe raskelt
Valitsus: Vaktsineerige kõik lapsed, kes vanemad kui 12

Teadlased kogu maailmas: Ka vaktsineerutud levitavad viirust
Eesti valitsus: Vaktsiiniga kaitseme teisi enda ümber, neid, kes on nõrgemad

jne

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ei ole ju väga mingit mõistlikku argumenteerimist:

Irja Lutsar: Laste vaktsineerimine ei anna suurt efekti, kuna lapsed reeglina ei põe raskelt
Valitsus: Vaktsineerige kõik lapsed, kes vanemad kui 12

Teadlased kogu maailmas: Ka vaktsineerutud levitavad viirust
Eesti valitsus: Vaktsiiniga kaitseme teisi enda ümber, neid, kes on nõrgemad

Pealtnäha tunduvad need jah ehk vastuolulised väited, aga tegelikult mitte. Meditsiinilisest seisukohast ei ole laste vaktsineerimine hädavajalik (seda pidas silmas Irja Lutsar), aga valitsus soovitab vaktsineerida, lootuses hoida koole avatuna (eks aeg näitab, kas sellest piisab, praegu tundub, et pigem mitte – vaktsineerimine koos tiheda ja massilise kiirtestimisega koolides võibolla ainult annaks efekti).

Vaktsineeritud kahtlemata levitavad viirust, aga väiksema tõenäosusega, seega kaitseme vaktsineerides ka ümbritsevaid inimesi teatud määral (võrdluseks jälle see paljuleierdatud auto turvavöö näide: turvavöö ei kaitse liiklusõnnetuse korral alati raskete vigastuste või hukkumise eest, küll aga vähendab selle tõenäosust arvestataval määral).

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meenub sellega teema, et Reffe pidid valima vaid väga haritud ja targad inimesed…ja siis kõik kuulutavad, et valisid reffid 🙂 oled justkui “eliit”, tark!

Ja nüüd siis vaata mida kuulutab meedia, et targad vaxxivad ja lollid mitte! No kuhu gruppi sa tahad kuuluda? Ikka tahaks ju uhkelt oma qr-koodi teatri ukse taga lehvitada, sest et…..

..ja veel meenub üks vana laste etendus…

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meenub sellega teema, et Reffe pidid valima vaid väga haritud ja targad inimesed…ja siis kõik kuulutavad, et valisid reffid ???? oled justkui “eliit”, tark!

Ja nüüd siis vaata mida kuulutab meedia, et targad vaxxivad ja lollid mitte! No kuhu gruppi sa tahad kuuluda? Ikka tahaks ju uhkelt oma qr-koodi teatri ukse taga lehvitada, sest et…..

..ja veel meenub üks vana laste etendus…

Olen sama mõelnud????et paljud paistavadki nüüd identifitseerivat end selle vaktsineerimise kaudu – ikka on ju tähtis tunne “teadust usaldada,” ikkagi Teadlastega ühes paadis. Mis sellest, et on ka teadlasi, kes seda vaimustust tumendada üritavad, noid on uhke tunne uhuudeks nimetada. Nähakse nüüd oma võimalust eliidi hulka tõusta!

+10
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Haiglate koormuse saaks ju kohe normaalsemaks, kui need, kes põhimõtte pärast ei vaktsineeri arstiabi koroona korral ka ei saaks. Saaksid ainult vaktsineeritud ning need, kes on vatksineerimata tervislikel põhjustel või pole vanuse tõttu saanud vaktsineerida.

Eks neid niikaua võiks ravida kui kohti jätkub, kui kohad täis on, siis mittevaktsineerituid enam haiglasse ei võetaks ja kui mõni vaktsineeritu haiglaravi vajab, võiks hakata otsast antivaxxereid väljakirjutama. Nagu märtsis tehti kõigi nendega, kes olid haiglas mingi muu probleemiga kui koroona.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meenub sellega teema, et Reffe pidid valima vaid väga haritud ja targad inimesed…ja siis kõik kuulutavad, et valisid reffid ???? oled justkui “eliit”, tark!

Ja nüüd siis vaata mida kuulutab meedia, et targad vaxxivad ja lollid mitte! No kuhu gruppi sa tahad kuuluda? Ikka tahaks ju uhkelt oma qr-koodi teatri ukse taga lehvitada, sest et…..

..ja veel meenub üks vana laste etendus…

Olen sama mõelnud????et paljud paistavadki nüüd identifitseerivat end selle vaktsineerimise kaudu – ikka on ju tähtis tunne “teadust usaldada,” ikkagi Teadlastega ühes paadis. Mis sellest, et on ka teadlasi, kes seda vaimustust tumendada üritavad, noid on uhke tunne uhuudeks nimetada. Nähakse nüüd oma võimalust eliidi hulka tõusta!

Vaktsineerimine on teadlik otsus, mitte enda identifitseerimine. Selleks, et vaktsineerimise mõttest aru saada, ei pea mingit propagandat kuulama, piisab kui mõned raamatud nakkushaigustest ja riskianalüüsist läbi lugeda. Antivaxxerid on just need, kellel elus õiget kohta või rolli pole. Nende ainuke võimalus silma paista ongi kõige mõistliku vastu protestida. Olen viimasel ajal mõnel üritusel käinud, kus vaktsiinipassi küsitakse. Nagu uksel oleks IQ test tehtud, lolle on kohe palju vähemaks jäänud.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meenub sellega teema, et Reffe pidid valima vaid väga haritud ja targad inimesed…ja siis kõik kuulutavad, et valisid reffid ???? oled justkui “eliit”, tark!

Ja nüüd siis vaata mida kuulutab meedia, et targad vaxxivad ja lollid mitte! No kuhu gruppi sa tahad kuuluda? Ikka tahaks ju uhkelt oma qr-koodi teatri ukse taga lehvitada, sest et…..

..ja veel meenub üks vana laste etendus…

Olen sama mõelnud????et paljud paistavadki nüüd identifitseerivat end selle vaktsineerimise kaudu – ikka on ju tähtis tunne “teadust usaldada,” ikkagi Teadlastega ühes paadis. Mis sellest, et on ka teadlasi, kes seda vaimustust tumendada üritavad, noid on uhke tunne uhuudeks nimetada. Nähakse nüüd oma võimalust eliidi hulka tõusta!

Vaktsineerimine on teadlik otsus, mitte enda identifitseerimine. Selleks, et vaktsineerimise mõttest aru saada, ei pea mingit propagandat kuulama, piisab kui mõned raamatud nakkushaigustest ja riskianalüüsist läbi lugeda. Antivaxxerid on just need, kellel elus õiget kohta või rolli pole. Nende ainuke võimalus silma paista ongi kõige mõistliku vastu protestida. Olen viimasel ajal mõnel üritusel käinud, kus vaktsiinipassi küsitakse. Nagu uksel oleks IQ test tehtud, lolle on kohe palju vähemaks jäänud.

Ei ole need vaktsineerijad nii teadlikud midagi. Vaata, kuidas seisti sabades busside juures, kus inimestelt mitte midagi peale id-kaardi ei küsitud selleks, et võimalikke vastunäidustusi välja selgitada. Ka tervisekeskustes oli samasugune konveier. “Õlg alla, järgmine!” Ja ongi teadust usaldatud ja kuulikindel tunne.

+6
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Praegu ei ole ju teemaks teiste ohustamine või mitteohustamine. Teemaks on puhtalt haiglate koormus. Ja seda teevad suures osas rasvunud inimesed iga kell.

Üks koroonahaige koormab haiglat rohkem, kui ilma koroonata haige. Vajab rohkem personali ja kaitsevahendeid.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimine on teadlik otsus, mitte enda identifitseerimine.

Jaa, saab siitki lugeda neid “teadlikke otsuseid” stiilis “Ootan Janssenit, saab ühe süstiga”.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole need vaktsineerijad nii teadlikud midagi. Vaata, kuidas seisti sabades busside juures, kus inimestelt mitte midagi peale id-kaardi ei küsitud selleks, et võimalikke vastunäidustusi välja selgitada. Ka tervisekeskustes oli samasugune konveier. “Õlg alla, järgmine!” Ja ongi teadust usaldatud ja kuulikindel tunne.

Haha, just, siis lähevad koju, teevad Voimixiga võileiba, pesevad Fairyga nõusid, Arieliga pesu ja Dove’iga tagumikku ning on rahul – tervise eest on hoolitsetud.

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Praegu ei ole ju teemaks teiste ohustamine või mitteohustamine. Teemaks on puhtalt haiglate koormus. Ja seda teevad suures osas rasvunud inimesed iga kell.

Üks koroonahaige koormab haiglat rohkem, kui ilma koroonata haige. Vajab rohkem personali ja kaitsevahendeid.

Äkki kui see koroonahaige olnuks normaalkaalus, siis ta ei olekski koroonahaige ja ei koormaks üldse kedagi? Ka mitte busse ja lennukeid oma ülekilodega.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki kui see koroonahaige olnuks normaalkaalus, siis ta ei olekski koroonahaige ja ei koormaks üldse kedagi? Ka mitte busse ja lennukeid oma ülekilodega.

Kõik on võimalik. Aga räägime siiski koroonast, ohtlikust nakkushigusest. Väga võimalik, et see konkreetne ülekaaluline koroonahaige seal haiglas oleks saledamana ka koroonale paremini vastu pannud. Samas on seal ka saledaid koroonahaigeid. Haiglas rohkem ruumi ja eraldi kaitsevahendeid ja personali vajavad nad mõlemad. Seega kui on vaktsiinivastane koroonahaige, ei peaks ta haiglaravile minema. Saagu kodus hakkama, sõltumata kehakaalust.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimine on teadlik otsus, mitte enda identifitseerimine.

Jaa, saab siitki lugeda neid “teadlikke otsuseid” stiilis “Ootan Janssenit, saab ühe süstiga”.

See “saab ühe süstiga”, on siiski palju teadlikum otsus, kui see umbluu mida antivaxxerid usuvad ja levitavad.  Kas antivaxxeril oleks raske läbi lugeda mõned raamatud immuunsüsteemi toimimise, mikrobioloogia ja nakkushaiguste levimise matemaatika kohta? Kuidas kõik tegelikult toimib ja mitte uskuma kellegi suvalise tegelase internetist laest võetud näited.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 “Eks see tarkuse ja hariduse küsimus ole”