Esileht Pereelu ja suhted Eksi uus naine ei räägi lapsega

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Eksi uus naine ei räägi lapsega

Postitas:
Kägu

Algklassi laps elab kahes kodus. Sain hiljuti lapse jutust teada, et isa uus naine ei räägi lapsega. Isegi tere ise ei ütle. Mulle tundub, et last see ei häiri (samas pole välistatud, et ta on lihtsalt ära harjunud selle ebanormaalse olukorraga).

Kellel on sarnaseid kogemusi, kuidas suhtuksite ja kas see on teie arvates probleem või tühiasi?

Tere mitteütlemine ei ole normaalne, aga kuigi laps seda väidab, ei pruugi see olla tõde.

Abiellusin ka mehega, kellel oli laps, siis viie aastane. Laps elas peamiselt emaga, aga oli meil kaks korda kuus umbes 6 päeva järjest. Võtsin kohe seisukoha, et mina ei hakka püüdma tema ema kohta üle lüüa ega emasoojuses teda üle trumbata. Viisakus ja tere, palun, aitäh, kas soovid pigem kana või kala, kuidas maitseb, kas sooviksid mõnd raamatut jms loomulikult. Aga algusest peale kehtestasin ennast sellega, et laps tuli ometi külla oma isale, mitte mulle. Järelikult tema isa siis tegelegu lapsega. Vaevalt, et ka lapse ema sooviks, et exmehe uus naine sukelduks emakohustuste täitmisse ja kaabiks koos lapsega mänguväljakuid ja kohvikuid. Mina tagasin kodus kõik, mida ikka igale külalisele tagan – turvalisuse, puhtuse, mugava aseme, meeldiva söögi, rahuliku ja viisaka keskkonna, üldise meeldiva ja rahuliku olu.

Lapse lõbustamise eest aga vastutagu 100% isa. Võtku puhkus või vaadaku, kuidas saab. Või leppigu lapse emaga teistsugune graafik. Ei saa öelda, et esimesed korrad oleks lihtsad olnud. Mees püüdis siiski minu kaela veeretada lapsega tegelemise, aga jäin endale kindlaks ja ütlesin selgelt ei. Ei, mina ei veeda päeva sinu lapsega kahekesi, ega ta mind vaatama ei tulnud. Pean ütlema, et paaril korral ka kasutasin päris alguses sunnimeetodit, ehk siis läksin lihtalt päevaks ajaks minema. Oli umbes kuu jagu virisemist mehega, aga edasised 11-12 aastat möödusid juba igasuguste probleemideta.

Muidugi sai ka mees aru, et TEMA asi on tema lapsega suhet arendada, mitte ei ole asja mõte minust asendusema teha. Lihtsalt ajudesse jõudmiseks läks aega, kuni see minu süüdistamine “sa ei armasta mu last, sa ei taha kuuest päevast neli päev otsa temaga kahekesi olla”-etapp umbes kuu ajaga mööda sai.

Lapsele teen mugava voodi, arutades seda lapsega, kuulan päevamuljeid ja pakun ideid, mida nad ISAGA võiksid teha. Aga öine “pissile-vett-ääää-pime-on” ja päevane “jääääätist-pissile-ääää-palav-ääää-igav” jäägu nüüd küll isa lahendada. IGA päev, kui laps meil on. 24/7 Lõppude lõpuks, nagu öeldud, ei ole laps ju seal minu pärast vaid isaga suhtlemiseks. No ja siis suhelgu. Kui kutsutakse, tahan, lähen nendega kaasa mere äärde või kinno. Aga kui ei taha, ei lähe. Enamasti ei lähe, sest ma ei taha nende sideme vahele ronida. Ja teiseks siis juba tean, et enamiku kohapealse orgunni asjus jäävad mehed ikka naisele suhu vaatama, et a la “kuhu me sööma lähme või et kas läheme kinno ka”. Las mees võtab vastutuse ja juhib.

Neid teemasid, kus kurdetakse, et uus naine ei armasta ega tegele exnaise lapsega on siin palju. Kas siis tõesti exnaised tahaksid, et uus naine emaduse alal hakkaks nende endiga konkureerima? Öösel äiutaks nende last ja loeks muinasjutte, musitaks ja mängitaks, õpetaks kooki tegema, ehitaks laua alla onni ja meisterdaks paberist losse nende lapsega, samal ajal kui lapse isa kas diivanil tukub või meestega kossu mängib või tööl on? Kui töö TÕESTI ei luba teisiti, siis saab lapse emaga ju kokku leppida nädalavahetused pluss mõned nädalasisesed ööbimisega õhtud pluss puhkuseajad pluss riigipühad pluss mingid lasteaiast-koolist toomised või sinna viimised. Mehed üldiselt lihtsalt ei viitsi ja nö “viskavad” oma lapse uue naise kaela – tegele.

Imelik. Ma mul on laps exmehega ja viimane asi, mida ma omal ajal soovinuks, oli see, et mehe uus naine kukuks minu last hullusti armastama ja temaga tegelema. Mul puudus vähimgi huvi, et minu laps oleks uuele naisele “nagu oma” ja saaks nende perekonna liikmeks! Läks isaga suhtlema, siis isa temaga ka suhtles ja tegeles. Uus naine oli (on) väga tark naine, hoidis ennast viisakalt tagapaanile ja ei püüdnud endast asendusema teha.

Praeguseks on minu lapse suhted mu exmehe naisega nagu sõbrannadel. Minu suhe mu mehe lapsega eelmisest abielust on viisakas ja lugupidav, meile meeldib teineteise huumorisoon ja paar korda aastas käime koos kinos ja sis restoranis. Mõlemal juhul meeldib osalistele, et isa uus naine ei kippunud ema mängima ega, nagu paljud seda teevad, isegi püüdma päris ema üle trumbata.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsele sobib selline edasi-tagasi käimine või on sunniviisiline graafik, äkki ta ei taha sinna minna, kuna reaalselt uus daam ongi ebameeldiv, miks sellist surumist teha, kas sul ka uus mees, kui ei siis laps olgugi sinuga, reeglina lapsed ei taha mingit uut memme või taati oma ellu.

Kas sa kirjutad alati nii, et paned kogu teksti ühte pikka lausesse?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lastetu inimese seisukohast, mina ka ei oska lastega rääkida. No tere muidugi ütlen ja mingisuguseid argiasju (süüa tahad vms) vast arutaks ka, kui peaksin lapsega mehe valinud olema (õnneks ei ole). Aga muidu eeldaks, et mees tegeleb oma lapse ja ta asjadega ise.

Mida sa, TA, teha saad on, räägi oma mehega. Kui see uus naine on lapse vastu õel, siis see on probleem, aga kui ta temaga lihtsalt ei tegele, siis sellest pole ju midagi katki, see polegi tema kohustus.

Lapse “ei räägi minuga” võib ka täielik liialdus olla.

Absoluutselt!

Kuidas saab üldse eeldada, et keegi võõras ininene peaks sinu lapsega suhtlema ja vbl tegelemagi? See pole absoluutselt tema kohus – see on lapsevanemate rida.
Jah, teretamine on normaalne, aga kui ta ei tereta, ei saa sina ka seda pahaks panna.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükskõik kuidas te seda endale ratsionaalselt põhjendate, paistab siit siiski välja kalkus inimesena. Mis vahet sel on, kelle laps – väike laps tuleb külla, tema eest tuleb hoolitseda, talle näidata, et teie juures on tore ja turvaline! Mul istuvad vahel isegi naabrilapsed niimoodi kodus, et minu enda lapsed on ära. Laps on laps ega pole samamoodi vastutav või vastutust kandev nagu täiskasvanud.

Täiskasvanu ei saa pugeda ratsionaalsuse taha, et “isa vastutab oma lapse eest” – tema laps, tulles teie perre ja koju, on teie lähedane.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt! Kuidas saab üldse eeldada, et keegi võõras ininene peaks sinu lapsega suhtlema ja vbl tegelemagi? See pole absoluutselt tema kohus – see on lapsevanemate rida. Jah, teretamine on normaalne, aga kui ta ei tereta, ei saa sina ka seda pahaks panna.

Kui laps elab pool aega seal, siis inimene, kellel oleks vähegi südant sees, teeks enda poolt kõik, et see laps tunneks ennast oodatuna ja hästi, mitte ei mossita nurgas ja ei demonstreeriks, kuidas mulle ei meeldi, et sa tuled. Selline käitumine on lihtsalt vastik, ükskõik kelle laps see on. Lisaks pidevalt loen siit, et meeste lapse käituvad halvasti. Kui lapsesse halvasti suhtutakse (lapsed tajuvad seda ka siis, kui otseselt midagi ei öelda), käitub iga laps halvasti.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Absoluutselt! Kuidas saab üldse eeldada, et keegi võõras ininene peaks sinu lapsega suhtlema ja vbl tegelemagi? See pole absoluutselt tema kohus – see on lapsevanemate rida. Jah, teretamine on normaalne, aga kui ta ei tereta, ei saa sina ka seda pahaks panna.

Kui laps elab pool aega seal, siis inimene, kellel oleks vähegi südant sees, teeks enda poolt kõik, et see laps tunneks ennast oodatuna ja hästi, mitte ei mossita nurgas ja ei demonstreeriks, kuidas mulle ei meeldi, et sa tuled. Selline käitumine on lihtsalt vastik, ükskõik kelle laps see on. Lisaks pidevalt loen siit, et meeste lapse käituvad halvasti. Kui lapsesse halvasti suhtutakse (lapsed tajuvad seda ka siis, kui otseselt midagi ei öelda), käitub iga laps halvasti.

Ullikese jutt, ei ole tänapäeva maailmas ja iga lapsega kohe kindlasti nii, et laps täiuslik ja mingid jubedad uued kõõmad sibavad meestel kodudes ringi. Päris tuimalt ei ignoreeri keegi põhjuseta, va kui inimene hull, aga no hulludele piire on raske seada, eksole. Seega ilmselt asi saigi alguse, kuna lapseke just sõna otseses mõttes mossitaski nurgas ja uus tegus naine ei viitsinud üle paari korra seda jama taluda, parem ei suhtle. Kusjuures – kõigil võibki nii kergem olla.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega ilmselt asi saigi alguse, kuna lapseke just sõna otseses mõttes mossitaski nurgas ja uus tegus naine ei viitsinud üle paari korra seda jama taluda, parem ei suhtle. Kusjuures – kõigil võibki nii kergem olla.

Täiskasvanu võiks käituda täiskasvanu moodi, mitte valada oma pahameelt lapsele välja. Kui laps mossitab, on see arusaadav, sest tema pole palunud sellist elukorraldust, et pool aega peab elama kohas, kus teda ei sallita. Ela ise sellistes oludes ja ole veel rõõmus ka sealjuures. Minul on sellistest lastest väga kahju.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega ilmselt asi saigi alguse, kuna lapseke just sõna otseses mõttes mossitaski nurgas ja uus tegus naine ei viitsinud üle paari korra seda jama taluda, parem ei suhtle. Kusjuures – kõigil võibki nii kergem olla.

Täiskasvanu võiks käituda täiskasvanu moodi, mitte valada oma pahameelt lapsele välja. Kui laps mossitab, on see arusaadav, sest tema pole palunud sellist elukorraldust, et pool aega peab elama kohas, kus teda ei sallita. Ela ise sellistes oludes ja ole veel rõõmus ka sealjuures. Minul on sellistest lastest väga kahju.

No siis enda kergenduseks mõtlegi, et uued naised on hullud ja kui su oma tütar suureks saab, siis võõrustab kõiki mehe lapsi ka nende õnnetute eest.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükskõik kuidas te seda endale ratsionaalselt põhjendate, paistab siit siiski välja kalkus inimesena. Mis vahet sel on, kelle laps – väike laps tuleb külla, tema eest tuleb hoolitseda, talle näidata, et teie juures on tore ja turvaline! Mul istuvad vahel isegi naabrilapsed niimoodi kodus, et minu enda lapsed on ära. Laps on laps ega pole samamoodi vastutav või vastutust kandev nagu täiskasvanud.

Täiskasvanu ei saa pugeda ratsionaalsuse taha, et “isa vastutab oma lapse eest” – tema laps, tulles teie perre ja koju, on teie lähedane.

No sorry aga kõik inimesed ei ole “lasteinimesed”. Ma ei viitsiks elusees mingi algklassilapse lalinat kuulata tema päevast ja muudest minu jaoks täiesti ebaolulistest asjadest, millest lapsed tavaliselt räägivad. Kui sina tahad kõigi maailma laste eest hoolitseda, siis jumala eest, tee seda, aga ära eelda, et kõik sinusugused olema peavad. Jah, muidugi, lapsele pakuks süüa-juua ja vaataks, et ta ennast ohtu ei sea, aga tema meele lahutamine pole minu probleem.

Võibki täiesti vabalt olla, et teemaalgatuses toodud uus naine on samasugune, et on lapse vastu küll viisakas, kuid ei kannata tühja mula ja laps tõlgendab seda, kui et temaga ei räägita.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>No sorry aga kõik inimesed ei ole “lasteinimesed”. Ma ei viitsiks elusees mingi algklassilapse lalinat kuulata tema päevast ja muudest minu jaoks täiesti ebaolulistest asjadest, millest lapsed tavaliselt räägivad. Kui sina tahad kõigi maailma laste eest hoolitseda, siis jumala eest, tee seda, aga ära eelda, et kõik sinusugused olema peavad. Jah, muidugi, lapsele pakuks süüa-juua ja vaataks, et ta ennast ohtu ei sea, aga tema meele lahutamine pole minu probleem.

Võibki täiesti vabalt olla, et teemaalgatuses toodud uus naine on samasugune, et on lapse vastu küll viisakas, kuid ei kannata tühja mula ja laps tõlgendab seda, kui et temaga ei räägita.

Tead, su hinnang olukorrale kehtib seni, kuni sa ise armastatud mehe leiad ja loodad temaga lapsi saada. Ilmselgelt sul endal meest pole, sellepärast oled teoorias tugev. Reaalsus on see, et vähegi arukam mees ei tee lisalapsi naisega, kes tema “vanadele” lastele “Tere” ei ütle ega viitsi nende “lalinat” kuulata. Neile meeldib, kui neil suhu võetakse, aga sellega ka teie tulevane potentsiaalne kooselu piirdub (enne tuleb sul siiski mees leida, seega ära raiska oma aega Perekoolis).

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No siis enda kergenduseks mõtlegi, et uued naised on hullud ja kui su oma tütar suureks saab, siis võõrustab kõiki mehe lapsi ka nende õnnetute eest.

Ma loodan, et oma tütrel jätkub mõistust võtta vaba mees, mitte teise ringi mees, kui ta lapsi ei salli.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>No sorry aga kõik inimesed ei ole “lasteinimesed”. Ma ei viitsiks elusees mingi algklassilapse lalinat kuulata tema päevast ja muudest minu jaoks täiesti ebaolulistest asjadest, millest lapsed tavaliselt räägivad. Kui sina tahad kõigi maailma laste eest hoolitseda, siis jumala eest, tee seda, aga ära eelda, et kõik sinusugused olema peavad. Jah, muidugi, lapsele pakuks süüa-juua ja vaataks, et ta ennast ohtu ei sea, aga tema meele lahutamine pole minu probleem.

Tead, su hinnang olukorrale kehtib seni, kuni sa ise armastatud mehe leiad ja loodad temaga lapsi saada. Ilmselgelt sul endal meest pole, sellepärast oled teoorias tugev. Reaalsus on see, et vähegi arukam mees ei tee lisalapsi naisega, kes tema “vanadele” lastele “Tere” ei ütle ega viitsi nende “lalinat” kuulata. Neile meeldib, kuid neil suhu võetakse, aga sellega ka teie tulevane potentsiaalne kooselu piirdub.</p>

Mees on olemas, tänan muretsemast (ilma lisadeta). Ja palun harjuta lugemist, selgelt ju kirjutasin, et lapse vastu peab viisakas olema (sh. tere ütlema). Ma ei vihka lapsi, lihtsalt eelistan neid vältida. Aga sa tundud ise üks äraütlemata viisakas ja meeldiv tegelane, nii et lase edasi, lolliks teed vaid ennast.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, su hinnang olukorrale kehtib seni, kuni sa ise armastatud mehe leiad ja loodad temaga lapsi saada. Ilmselgelt sul endal meest pole, sellepärast oled teoorias tugev. Reaalsus on see, et vähegi arukam mees ei tee lisalapsi naisega, kes tema “vanadele” lastele “Tere” ei ütle ega viitsi nende “lalinat” kuulata. Neile meeldib, kuid neil suhu võetakse, aga sellega ka teie tulevane potentsiaalne kooselu piirdub.</p>

Usu või ei, aga kõikide naiste eesmärk siin elus ei ole pidevalt paljuneda. Suhu võtan hea meelega, aga hakata lapsi saama, tänan ei.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lastetu inimese seisukohast, mina ka ei oska lastega rääkida. No tere muidugi ütlen ja mingisuguseid argiasju (süüa tahad vms) vast arutaks ka, kui peaksin lapsega mehe valinud olema (õnneks ei ole). Aga muidu eeldaks, et mees tegeleb oma lapse ja ta asjadega ise.

Mida sa, TA, teha saad on, räägi oma mehega. Kui see uus naine on lapse vastu õel, siis see on probleem, aga kui ta temaga lihtsalt ei tegele, siis sellest pole ju midagi katki, see polegi tema kohustus.

Lapse “ei räägi minuga” võib ka täielik liialdus olla.

Absoluutselt!

Kuidas saab üldse eeldada, et keegi võõras ininene peaks sinu lapsega suhtlema ja vbl tegelemagi? See pole absoluutselt tema kohus – see on lapsevanemate rida.

Jah, teretamine on normaalne, aga kui ta ei tereta, ei saa sina ka seda pahaks panna.

Vaesed lapsed. Isa/ema elukaaslane ei ole võõras inimene. Mitteteretamine on põlguse väljanäitamine. Normaalsed inimesed ei loo suhet uute kaaslastega, kes nende lastest ei hooli. Normaalsed tegelikult ei lähegi lahku.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ullikese jutt, ei ole tänapäeva maailmas ja iga lapsega kohe kindlasti nii, et laps täiuslik ja mingid jubedad uued kõõmad sibavad meestel kodudes ringi. Päris tuimalt ei ignoreeri keegi põhjuseta, va kui inimene hull, aga no hulludele piire on raske seada, eksole. Seega ilmselt asi saigi alguse, kuna lapseke just sõna otseses mõttes mossitaski nurgas ja uus tegus naine ei viitsinud üle paari korra seda jama taluda, parem ei suhtle. Kusjuures – kõigil võibki nii kergem olla.

See ei ole adekvaatne täiskasvanu, kes lapse mossitamise peale enam temaga ei suhtle. Ammugi veel lapsega, kelle pere on lagunenud. Puhas õelus.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sorry aga kõik inimesed ei ole “lasteinimesed”. Ma ei viitsiks elusees mingi algklassilapse lalinat kuulata tema päevast ja muudest minu jaoks täiesti ebaolulistest asjadest, millest lapsed tavaliselt räägivad. Kui sina tahad kõigi maailma laste eest hoolitseda, siis jumala eest, tee seda, aga ära eelda, et kõik sinusugused olema peavad. Jah, muidugi, lapsele pakuks süüa-juua ja vaataks, et ta ennast ohtu ei sea, aga tema meele lahutamine pole minu probleem.

Loodetavasti mees sinuga uusi lapsi ei saa. Vähemalt hooliv mees sellise naisega koos ei oleks.

Mis see tulevikustsenaarium oleks? See sama laps ei jää igavesti lapseks. Saab suureks ja teeb sulle tagasi, nt ei kutsu sind oma pulma, sünnipäevale, ehk on  lapsel tulevikus positsioon tööelus, kasutab seda kuidagi sinu kahjuks. Mitte seadusi rikkudes, aga näiteks ei tule vastu. Iga laps on väärtus ja neid tulevasi potentsiaalseid täiskasvanuid tuleb kohelda suure austusega. Võõraid lapsi ka, enamgi veel oma mehe last.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teise inimese laps ei saa eales oma lapseks! Kenasti läbisaamine võõra lapsega ei moodusta perekonda, kuhu kuuluvad lapse vanemad.

Mina jällegi olen suuteline võõrast last omana kasvatama. Olen seda teinud. Armastus ei teki sünnitusega, vaid hoolitsusega. Ma olen siis üliimelik. Minu mees on omaks võtnud minu apse, kasvatab teda nagu oma. Ei ole alati nii, et võõrast last lihtsalt viisakusest sallitakse.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodetavasti mees sinuga uusi lapsi ei saa. Vähemalt hooliv mees sellise naisega koos ei oleks.

See, et issi on otsustanud halvasti ja laste ema jätab, ei sea teda tugevasse positsiooni otsustamisel. Mees läks ära laste ema juurest.

Et siis sina otsustad, kas saad lapse või mitte. No paar parajaid, üks jätab lapse ema, teine ei salli mehe last.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taseeee. Aga su kurvastuseks – laste ema oli see, kes aastaid nö tasuta suhu võttis ja palja peega minema löödi, minuga ollakse abielus 😉

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Taseeee. Aga su kurvastuseks – laste ema oli see, kes aastaid nö tasuta suhu võttis ja palja peega minema löödi, minuga ollakse abielus 😉

Ja sind ei häiri see teadmine piisavalt, et mitte abielluda? Huvitavad inimesed.

Ei häiri, miks peaks? Ilus on olla naine,  keda paluti põlvili kaasaks, aga ise tasuta suhuvõtja olla jaa ei sooviks.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ussiga see mees on abiellunud? Sama saatust ei karda? Abielu ei määra midagi, seda saab lahutada.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ussiga see mees on abiellunud? Sama saatust ei karda? Abielu ei määra midagi, seda saab lahutada.

Jep, ma uss. Aga see, kes selle “tasuta suhuvõtu” teema üles tõi, see on Aasta ema 😉 Tüüpiline reaktsioon sellistel – ise viskan sõimupalli õhku, aga kui see langedes mind tabab, on teised süüdi.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu või ei, aga kõikide naiste eesmärk siin elus ei ole pidevalt paljuneda. Suhu võtan hea meelega, aga hakata lapsi saama, tänan ei.

Kas sinu vastus üritab põhjendada kuidagi ühe täiskasvanud naise ükskõiksust mehe alaealise lapse suunal? Kuidas on sinu soovimatus lapsi mitte saada seotud õelusega alaealise lapse aadressil? Kas sa käitud samamoodi oma õdede/vendade lastega? Miks üldse peaks üks täiskasvanud inimene olema õel lapse suhtes? Mina pakun, et tegemist on minimaalse emotsionaalse intelligentsusega. Madala inimesega, kes ei suuda olla viisakas, ammugi üle olla oma emotsioonidest ja egost.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees on olemas, tänan muretsemast (ilma lisadeta). Ja palun harjuta lugemist, selgelt ju kirjutasin, et lapse vastu peab viisakas olema (sh. tere ütlema). Ma ei vihka lapsi, lihtsalt eelistan neid vältida. Aga sa tundud ise üks äraütlemata viisakas ja meeldiv tegelane, nii et lase edasi, lolliks teed vaid ennast.

Loodetavasti oled siis samasugune kõigi lastega peredega ja mitte silmakirjalik oma lähedaste lastega. Sinu elu. Sinu otsused. Müts maha. Peaasi, et see õelus sind õnnelikuks teeb.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris korralik sõda on siin üle käinud 😀 Tegelikkus on ju see, et kõik inimsuhted ja läbisaamised on erinevad. Meid kõiki on erinevalt kasvatatud ja erinevalt kasvatame me ka oma lapsi edasi. Nii nagu ei ole mõnel täiskasvanud inimestel omavahelist klappi, ei ole ka lastel nende vanematega/kasuvanematega. Inimsuhted on keerulised kohati ja nii see ka jääb. Ka mina ei saa oma mehe lapsega eriti läbi, kuna oleme aastatega kaugenenud ja ma enam ei ürita ka midagi muuta. On nagu on. Viisakusest tere siiski võiks öelda, aga kui enamaks suhtlemiseks tahtmist ei ole, siis tuleb leiutada oma viis kuidas pereelu organiseerida.

Teatud vanuses lapsed juba oskavad väga osavalt oma vanematega manipuleerida. Oma kogemuse põhjal võiks öelda, et alates 7 kuni 8 aastastest nad seda teevad enamjaolt väga osavalt. Tõmmatakse nii ühele kui teisele vanemale osavalt müts pähe ja ma ei ütleks, et seda tehakse mitteteadlikult. Ikka vägagi teadlikult, et saada oma tahtmist 🙂

Iga vanem peaks vastutama oma lapse kasvamise ja käitumise eest ikka ise. Katsuge siiski kasvatada hoolivad, mõistvaid ning väärtushinnangutega inimesi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Räägi sellest lapse isaga. Perekoolis tegelikult ei ole selgeltnägijaid.

Usu mind, kindlasti on, aga nad pole veel seda teemat avanud 🙂

0
-1
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Esileht Pereelu ja suhted Eksi uus naine ei räägi lapsega