Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ekskaasa kodus elamine ja selle müük

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ekskaasa kodus elamine ja selle müük

Postitas:

Eksmehega meil 3 last. Üks neist täisealine, seega nö arvesse ei lähe. Lahutades vara ei jaganud sest lahusvara. Kokkuleppel jäime elama koterisse mille tema ostis abielu ajal laenuga. Jäi jutt, et elatist 2 lapsele ei maksa vaid katab elukoha kulud ning see ka kõik. St laen, kommud jm. Nii see 2 a olnud. Summa igakuiselt alla min elatise aga see pole prob olnud mulle ka. Kõik toiminud.
Nüüd seis selline, et soovin lastega ära kolida teise linna ja selle kodu maha müüa. Kokkulepe oli tookord, et enivei see kodu jääb meile. Et müüme siis laen tagastada ja ülejäänu uue kodu jaoks.
Enne kui tema jutule lähen siis mis õigused….kas üldse…mul on. Kirjalikku lepet pole. Aasta tagasi tegin korteris kapremondi ka oma rahadega. Jääb loota vaid tema heatahtlikusele?
Suhted okeid muidu aga see tõsisem jututeema, tahan valmistuda.
Elame L-Eestis aga kolida plaanin suuremasse linna, st laenust üle jäävast summast ei piisa nagunii ostuks, vaja laenu nagunii.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 13:34; 07.01 15:01; 07.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, aga kui see on tema korter, siis nagunii sina seda ju müüa ei saa. Või sain ma valesti aru?

Lahutades vara ei jaganud sest lahusvara. Kokkuleppel jäime elama koterisse mille tema ostis abielu ajal laenuga.

Aga üldiselt, kui suhted on ok, siis ära hakka kohe taga ajama mingit õigust, vaid räägigi inimesega inimlikult, ütle, et tahaksid kolida ja nii ja naa, ja et mida tema selles kõigest arvab. Küsi nõu, mitte ära lajata.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

umbes 0 õigust aga saab kokku leppida

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus lastele elatist saada.
Kui sina tahad nüüd endale kinnisvara soetada, siis ehk annab mehega kokku leppida, et kuna see kinnisvara saab laste elukohas veel pikaks ajaks, siis ehk saab aidata sissemaksu raha tasumisega (annab oma kinnisvara müügist saadavast rahast laenu vms).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tahad müüa kinnisvara mis ei kuulu sulle? Nojah, edu enivei.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil oli juba abielludes valitud varalahusus?
Kui jah, siis pole sul selle korteri suhtes mingeid õiguseid ja ausalt öeldes ma ei mõista, miks tegid kapitaalremondi kui nii vähe aega hiljem kolida plaanid.
Võimalik, et eksmehega annab kokku leppida. Või kui ei, siis äkki on ta nõus sulle kompenseerima vähemalt korteri remondile kulunud raha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tahad müüa kinnisvara mis ei kuulu sulle? Nojah, edu enivei.

Loomulikult ei müü salaja vaid meil sellest varem juttu olnud, et ehk kunagi tuleb müüa. Saan aru ju, et ta selle tehinguga seotud, ma ei tegutse seljataga.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 13:34; 07.01 15:01; 07.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei müü salaja vaid meil sellest varem juttu olnud, et ehk kunagi tuleb müüa. Saan aru ju, et ta selle tehinguga seotud, ma ei tegutse seljataga.

Ei ole tema selle tehinguga “seotud” ja sina ei saa “tegutseda”. Mees ise müüb kui soovib, sina ei ole otsustaja.
Jutt oli teil, et mees katab sinu ja laste eluaseme kulud (mida ta on ka teinud), mitte et ta on korteri päriseks sulle kinkinud.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei müü salaja vaid meil sellest varem juttu olnud, et ehk kunagi tuleb müüa. Saan aru ju, et ta selle tehinguga seotud, ma ei tegutse seljataga.

Ei ole tema selle tehinguga “seotud” ja sina ei saa “tegutseda”. Mees ise müüb kui soovib, sina ei ole otsustaja.

Jutt oli teil, et mees katab sinu ja laste eluaseme kulud (mida ta on ka teinud), mitte et ta on korteri päriseks sulle kinkinud.

Küll sa oled ikka tark. Ma ju ennist kirjutasin, et vähemalt suuliselt on kokkulepe, et see jääb mulle ja raha pealr laenu tagastamist samuti. Seda saab tõlgendada sellena,et annab mulle.
Loomulikult ise loll, et vormistanud pole seda ametlikult.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 13:34; 07.01 15:01; 07.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkulepe oli tookord, et enivei see kodu jääb meile. Et müüme siis laen tagastada ja ülejäänu uue kodu jaoks.
Enne kui tema jutule lähen siis mis õigused….kas üldse…mul on. Kirjalikku lepet pole.

Ei ole õigusi ja lausest “see kodu jääb teile” võib iga inimene erinevalt aru saada. Ta võis mõelda, et korteriomand jääb ikka talle, lihtsalt teie elate sees. Kui enam sees ei ela, siis varasemad kokkulepped ei kehti. Näiteks.
Nõuda ei saa midagi.
Aga küsi üle, millega ta nõus oleks.

Seda saab tõlgendada sellena,et annab mulle.

Saab. Aga saab ka teisiti tõlgendada. Saab tõlgendada kasutusõigusena. Mitte nii, et sul on õigus ka kinnisvaraga tehinguid teha. Saab tõlgendada, et need õigused on su lastel, mitte aga sinul. Igat moodi saab tõlgendada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus võimalus on eksiga kokku leppida. Kas ta on nii ennastohverdav, et nõustuda mingil põhjusel oma kinnisvara sulle andma (seda sa ju tahad-võõra vara maha müüa ja sealt raha saada)…oleks ime.

Ei, kui korter on eksmehe lahusvara (ostetud enne teie abielu) ja ta pole seda sulle müünud või kinkinud, siis ei ole sinul absoluutselt mitte mingit võimalust seda müüa ega ka nõuda, et mees müüks.

Samuti oled sa (väga rumal sinust, vabandust) vabatahtlikult kulutanud oma raha (mida tõenäoliselt sa tagasi ei saa) võõra kinnisvara kapitaalremondiks. Isegi kui sul jätkub kannatust kohtusse minna, tšekid materjalidele alles, suudad tõestada makstud töötasu ehitajatele, ka siis võid kõigest ilma jääda, kui eks ei tunnista, et ta oli nõus et remondid ja lubas sulle selle tagasi maksta. Ütlebki, et ei tea, miks sa remonti tegid, tema pole palunud ega kavatsegi tasuda asjade eest, mida tema pole otsustanud… ja jäädki kõigest ilma. Iseasi, kui sul on ette näidata KIRJALIK (veel parem kui notariaalselt kinnitatud) kokkulepe, et sinu poolt teostatav remont kuulub eksi poolt väljamaksmisele vms.

Seaduse silmis on ka tühine n ö tasaarvestus st seadus ei luba kokkuleppeid, kus isa annab n lastele korteri vms tingimustel, et ema ei nõua elatist st elatist ei saa nii tasaarvestada, selline kokkulepe on TÜHINE
ehk siis ei kohusta ema millekski- ta võib (ja seadus lausa kohustab laste huvides tegutsema) igal hetkel nõuda seaduses ette nähtud elatist + kui suudab tõestada, et isa pole maksnud, siis ka veel kuni 1a tagasiulatuvalt.

Sinu võimalus üldse midagi saada on siiski nõuda välja elatis ja (kui korteriga jäävad tühjad pihud) siis ka 1a tagasiulatuvalt, ainus võimalus midagigi tagasi saada.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 16:07; 13.01 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse silmis on ka tühine n ö tasaarvestus st seadus ei luba kokkuleppeid, kus isa annab n lastele korteri vms tingimustel, et ema ei nõua elatist st elatist ei saa nii tasaarvestada, selline kokkulepe on TÜHINE
ehk siis ei kohusta ema millekski- ta võib (ja seadus lausa kohustab laste huvides tegutsema) igal hetkel nõuda seaduses ette nähtud elatist + kui suudab tõestada, et isa pole maksnud, siis ka veel kuni 1a tagasiulatuvalt.

elatist võib maksta rahas või anda muul viisil – siin on kokku lepitud, et isa maksab igakuiselt eluasemelaenu elatise arvelt. isa maksab igakuiselt teatud summa, küll mitte laste ema kontole, vaid nende eluaseme eest otse pangale. täiesti JOKK kokkulepe ja ei mingit alust tagasiulatuvalt elatist nõuda.
tühine on nt kokkulepe, et korter jääb naisele ja seepärast ei nõua kunagi tulevikus elatist

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 19:04; 13.01 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil on sõlmitud lahusvaraleping enne abiellumist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa üldse uut laenu üksi saaksid oma 3 lapsega? Isegi kui on 1 täisealine, kuid tööl ei käi-arvestatakse ikka ülalpeetavaks.
Käi enne pangas nõustamisel. Lisaks sul on vaja sissemaksu min 10% ( eeldan et üks laps ka alla 16a?)
Pigem uuri, kas saaksid mehelt sissemaksu osa. Sinu panus siis korteris tehtud remont, mis on mehe kinnisvara väärtust tõstnud.
Ja edasi?Kas mees hakkaks uue ja suurema korteri laenu ja komm.kulusid ka maksma? Ei usu hästi. Loota võid, et hakkab seda elatise suurust osa kandma sulle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustask sellest, et millised teil suhted on? Kui suhted on head, siis räägi mehega, ehk on ta nõus korteri müügiga, kuital seda endal vaja ei ole ja edaspidi hakkab lihtsalt elatist maksma kokkulepitud summas, millest sina saaksid laenu maksta. No ja isegi kui ei ole nõus müügiga – kui sina tahad ära kolida, siis tema takistada ei saa ja peab hakkama ikka elatist maksma, oma korteri võib siis välja üürida.

ja, kuna te juba lahutades ei teinud kirjalikult mingeid kokkuleppeid elatise osas – kuidas see lahusvara vormistatud on? Ikka ametlikult on vara lahusus, või ainult suuliselt olete rääkinud sellest? St oled sa 100% kindel, et korter (ja laen) on lahusvara?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutades vara ei jaganud sest lahusvara.

Nüüd seis selline, et soovin lastega ära kolida teise linna ja selle kodu maha müüa. Kokkulepe oli tookord, et enivei see kodu jääb meile.

No kui mees “enivei” selle korteri sulle päriseks tahtis anda, on kummaline, et te seda siis juba ametlikult ei vormsitanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka saad aru, et see on 100% mehe korter? 🙂 Õiguseid sul sellele pole. Loota on vaid mehe heatahtlikkusele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ettepanek, et korteri müügist saadav raha katab edaspidise elatise ja edaspidi ei maksagi mees enam midagi. Ma ei tea, kui vanad on Su lapsed ja kui palju korteri müügihind ning kas Sa rahaliselt häviksid või saaksid kasu, aga arvutada oskad ise ka. Mina andsin ainult mõtte.
Juttu alusta ikka sellest plaanist, et tahad müüa, mingeid õigusi ära taga ajama hakka, sest neid Sul selles olukorras ei ole.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 06:19; 13.01 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi jummel, kas keegi vastajatest ka teemaalgatuse läbi luges?
On ju öeldud, et korter on soetatud abielu AJAL, lahusvarana. Ja et suhted on head. Või muutis teemaalgataja postitust vahepeal?

Seadused on selleks, kui inimesed omavahel kokkuleppele ei saa.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju öeldud, et korter on soetatud abielu AJAL, lahusvarana. Ja et suhted on head.

Mis vahet seal on, et see on soetatud abielu AJAL, kui see on lahusvara ja kuulub ametilikult mehele? Ja suhted ongi sageli head, kuni üks teeb midagi, mis teisele ei sobi. ja siis nad ei pruugi enam nii head olla midagi. Teemaalgataja küsis, mis õigusi tal sellele korterile on, ja enamik vastas ju õigesti, et mitte mingeid. Kui mees on nõus selle ära kinkima ja teemaalgajale uude kohta kallima korteri ostma ja võibolla ka selle korteri laenumakseid ja kommunaalkulusid tasuma, siis tore on, aga mingeid õigusi teemaalgatjal peale elatise väljamõistmise (kui mees talle elatist muul moel ei hüvita) ei ole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub tõesti mehe suuremeelsusest, kas annab korteri müügist saadud raha teemaalgtajale või mitte.
Tuttav leppis nii kokku, et mees maksab 100 eurot kuus + laen ja kui laps saab 18 – tehakse korter lapse nimele ja tehtigi nii. See eeldab et mees peab oma sõna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ettepanek, et korteri müügist saadav raha katab edaspidise elatise ja edaspidi ei maksagi mees enam midagi. Ma ei tea, kui vanad on Su lapsed ja kui palju korteri müügihind ning kas Sa rahaliselt häviksid või saaksid kasu, aga arvutada oskad ise ka. Mina andsin ainult mõtte.

Juttu alusta ikka sellest plaanist, et tahad müüa, mingeid õigusi ära taga ajama hakka, sest neid Sul selles olukorras ei ole.

selline kokkulepe on õigustühine

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 19:04; 13.01 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ettepanek, et korteri müügist saadav raha katab edaspidise elatise ja edaspidi ei maksagi mees enam midagi

Õigustühine. Ja isegi kui selline sõlmida, siis ei piira kuidagi ema õigust igal hetkel ümber mõelda ja elatist nõuda st jätab isa igasuguse kaitseta-ära antud korter/selle müügihind ei takista kuidagi ema elatist nõudmast, tal on sellele alati õigus, hoolimata sellisest n ö kokkuleppest.

Perekonnaseadus
§ 109. Ülalpidamisnõude välistamine
Kokkulepe, millega välistatakse ülalpidamiskohustuse täitmine tulevikus või piiratakse ülalpidamiskohustust ebamõistlikult, on tühine.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 16:07; 13.01 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ettepanek, et korteri müügist saadav raha katab edaspidise elatise ja edaspidi ei maksagi mees enam midagi. Ma ei tea, kui vanad on Su lapsed ja kui palju korteri müügihind ning kas Sa rahaliselt häviksid või saaksid kasu, aga arvutada oskad ise ka. Mina andsin ainult mõtte.

Juttu alusta ikka sellest plaanist, et tahad müüa, mingeid õigusi ära taga ajama hakka, sest neid Sul selles olukorras ei ole.

selline kokkulepe on õigustühine

Normaalsed inimesed kohtusse ei pöördu, vaid saavad omavahel kokku lepitud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ettepanek, et korteri müügist saadav raha katab edaspidise elatise ja edaspidi ei maksagi mees enam midagi. Ma ei tea, kui vanad on Su lapsed ja kui palju korteri müügihind ning kas Sa rahaliselt häviksid või saaksid kasu, aga arvutada oskad ise ka. Mina andsin ainult mõtte.

Juttu alusta ikka sellest plaanist, et tahad müüa, mingeid õigusi ära taga ajama hakka, sest neid Sul selles olukorras ei ole.

selline kokkulepe on õigustühine

Mis siis, et on? Kui inimesed midagi omavahel kokku lepivad ja sellest kokkuleppest ka kinni peavad kenasti, kellesse see puutub? Kui naine enam hiljem elatist nõudma ei hakka, siis on kõik ju korras, aga kui naine tahab mehele hiljem “väänata”, siis loomulikult ei arvestata seda kokkulepet.
Kõik sõltub sellest, kas inimesed usaldavad üksteist. Minu mees näiteks usaldas ja ma ei kasutanud seda usaldust kurjasti ära.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 06:19; 13.01 17:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ekskaasa kodus elamine ja selle müük