Esileht Koolilaps Ekskursioon ja õpilase haigestumine

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ekskursioon ja õpilase haigestumine

Postitas:

Kui laps klassiekskursiooni ajaks haigestus ning ei saanudki osaleda, siis kas küsite õpetajalt makstud raha tagasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsega on arvestatud ja haigestub viimasel hetkel, siis loomulikult mitte. Kõik on ju organiseeritud. Iseasi, kui vastutulelik õpetaja on, pakub äkki ise raha tagasi? Sõltub ka ju ekskursioonist. Kui on bussireis vms, siis on ikkagi sinu lapsega ka arvestatud ja sel juhul läheks ju teistele reis kallimaks maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei ole midagi pistmist õpetaja vastutulelikkusega. Kui leitakse asendaja, siis saad raha tagasi. Samas on asendajat pea võimatu leida, sest neil kel raha on, on reis juba niigi makstud. Raha juurde küsida teistelt lastelt oleks nende suhtes ebaõiglane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 16:58; 06.06 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin ei ole midagi pistmist õpetaja vastutulelikkusega. Kui leitakse asendaja, siis saad raha tagasi. Samas on asendajat pea võimatu leida, sest neil kel raha on, on reis juba niigi makstud. Raha juurde küsida teistelt lastelt oleks nende suhtes ebaõiglane.[/tsitaat]

samas on see ülimalt ebaaus, kui mingi turismifirma korraldab lastele ekskursiooni ja reisikindlustust ei tehta.

ok, olen korra jäänud algklassides ilma ca 40kroonist, kui mu laps jäi enne Lahemaa reisi kõrgesse palavikku. Algul klassijuhataja lubas tagasi maksta, aga seda summat tagasi ei makstud.

Hetkel on aga laps 2-päevasel ekskursioonil lõuna-eestis, sõit+ööbimine+toitlustamine kokku oli 83¤, mis on ikka väga kopsakas summa.
samas, kui laps EI sõidaks kaasa, siis puuduksid ju hotelli- ja söögiarvete kulu, aga mingit infot selle kohta, mis saab, kui keegi haigestub, vanematele ei antud.

samas, olen ka ise kunagi gümnaasiumiõpetajana ekskursioone läbi viinud. üldjuhul on ikka reisifirma poolt pakkumises sees olnud ka nii reisikindlustus kui ka reisitõrkekindlustus ja summade tagastamise tingimused haigestumise korral – ma ei julgekski gümnasistidele välisreisi välja pakkuda, kui reisikindlustust poleks, mida ma õnnetuse korral reisilgi teeksin, kui midagi juhtuks.

minu meelest võtavad 1-6.klasside õpetajad seda ekskursioonide värki kuidagi liiga ladnalt. huvitav, kas nad ise oleksid lapse klassijuhataja viitsimatuse tõttu ligi viiendiku oma palgast korstnasse kirjutama ainult sellepärast, et klassijuhataja keeldus kindlustust hinnapakkumisele juurde küsimast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

samas on see ülimalt ebaaus, kui mingi turismifirma korraldab lastele ekskursiooni ja reisikindlustust ei tehta.

ok, olen korra jäänud algklassides ilma ca 40kroonist, kui mu laps jäi enne Lahemaa reisi kõrgesse palavikku. Algul klassijuhataja lubas tagasi maksta, aga seda summat tagasi ei makstud.

Hetkel on aga laps 2-päevasel ekskursioonil lõuna-eestis, sõit+ööbimine+toitlustamine kokku oli 83¤, mis on ikka väga kopsakas summa.
samas, kui laps EI sõidaks kaasa, siis puuduksid ju hotelli- ja söögiarvete kulu, aga mingit infot selle kohta, mis saab, kui keegi haigestub, vanematele ei antud.

samas, olen ka ise kunagi gümnaasiumiõpetajana ekskursioone läbi viinud. üldjuhul on ikka reisifirma poolt pakkumises sees olnud ka nii reisikindlustus kui ka reisitõrkekindlustus ja summade tagastamise tingimused haigestumise korral – ma ei julgekski gümnasistidele välisreisi välja pakkuda, kui reisikindlustust poleks, mida ma õnnetuse korral reisilgi teeksin, kui midagi juhtuks.

minu meelest võtavad 1-6.klasside õpetajad seda ekskursioonide värki kuidagi liiga ladnalt. huvitav, kas nad ise oleksid lapse klassijuhataja viitsimatuse tõttu ligi viiendiku oma palgast korstnasse kirjutama ainult sellepärast, et klassijuhataja keeldus kindlustust hinnapakkumisele juurde küsimast.[/tsitaat] Sa saad ju ise ka reisikindlustuse oma lapsele teha. Äkki mõni ei maksaks seda raha, mis lisaks kuluks. Kui on palju keeldujaid, siis ei saa ju reisi üldse teha, sest see läheks teistele liiga kalliks (bussireis nt). Mida rohkem osalejaid, seda odavam. Kes tahab, saab end kindlustada. Hotelliraha võib vabalt ikka minna, kui on nt neljane tuba ja üks voodi jääbki tühjaks, makstakse toa pealt ikka sama summa ju. Bussijuht tahab samuti ikka sama raha jne. Aga ma arvan, et iga klassijuhataja on tänulik, kui vanemad ise neid reise aktiivsemalt orgunnivad, ses mõttes võib igaüks, kes näeb, kuidas saaks paremini, seda teha. Reiside organiseerimine ei kuulu ju otseselt klassijuhataja töökohustuste hulka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see oleneb konkreetsest sõidust.

Nt kui on tellitud buss, siis see tuleb niikuinii kinni maksta (kui sõitjaid vähem, siis teiste kulu ju suureneks). Samas, kui tegemist on hotellidega (kus saab broneeringut tühistada) või nt muuseumi piletitega, mis ostetaks kohapeal, siis need summad võiks tagasi saada küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekskursioonil giiditasu grupile, st sealt tagasi midagi ei saa; tubadesse paigutus tavaliselt nii, et üksi voodi tühjaks ei jää ja enamasti toa/kämpingu hind; bussiraha tuleb summa jagatud sõitjate arvuga. Kuna eelnevalt arvestus tehtud, siis puuduja summa tuleks uuesti jagada, üldjuhul seda ei tehta.Tagasimakset saab teha vaid muuseumipiletite ja söögi arvelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

samas on see ülimalt ebaaus, kui mingi turismifirma korraldab lastele ekskursiooni ja reisikindlustust ei tehta.

ok, olen korra jäänud algklassides ilma ca 40kroonist, kui mu laps jäi enne Lahemaa reisi kõrgesse palavikku. Algul klassijuhataja lubas tagasi maksta, aga seda summat tagasi ei makstud.

Hetkel on aga laps 2-päevasel ekskursioonil lõuna-eestis, sõit+ööbimine+toitlustamine kokku oli 83¤, mis on ikka väga kopsakas summa.
samas, kui laps EI sõidaks kaasa, siis puuduksid ju hotelli- ja söögiarvete kulu, aga mingit infot selle kohta, mis saab, kui keegi haigestub, vanematele ei antud.

samas, olen ka ise kunagi gümnaasiumiõpetajana ekskursioone läbi viinud. üldjuhul on ikka reisifirma poolt pakkumises sees olnud ka nii reisikindlustus kui ka reisitõrkekindlustus ja summade tagastamise tingimused haigestumise korral – ma ei julgekski gümnasistidele välisreisi välja pakkuda, kui reisikindlustust poleks, mida ma õnnetuse korral reisilgi teeksin, kui midagi juhtuks.

minu meelest võtavad 1-6.klasside õpetajad seda ekskursioonide värki kuidagi liiga ladnalt. huvitav, kas nad ise oleksid lapse klassijuhataja viitsimatuse tõttu ligi viiendiku oma palgast korstnasse kirjutama ainult sellepärast, et klassijuhataja keeldus kindlustust hinnapakkumisele juurde küsimast.[/tsitaat]
Turismifirmade poolt pakutavad reisid koolilastele on alati koos kindlustusega. Ainult see ei sisalda reisitõrkekindlustust igaühe kohta eraldi. Selle võid ju lisaks ise osta, keegi ei keela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 19:09; 06.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps jäi enne väga oodatud ekskursiooni välismaale haigeks.
Täpselt sellel päeval, kui oli väljasõit jäi haigeks. Üks päev oli voodis täiesti pikali maas, kohe nii haige. Järgmisel päeval oli täiesti terve.

Loomulikult mitte keegi raha tagasi ei maksnud. Üle 1000 krooni oli ekskursiooni eest makstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Turismifirmade poolt pakutavad reisid koolilastele on alati koos kindlustusega. Ainult see ei sisalda reisitõrkekindlustust igaühe kohta eraldi. Selle võid ju lisaks ise osta, keegi ei keela.[/tsitaat]
mismoodi?
kui klass läheb koos ekskursioonile, maksab vanem raha kas sularahas või panga kaudu õpetajale. õpetaja ju kviitungi ei anna.

kui laps haigestub, tahab kindlustus nii arstitõendit kui ka reisi eest maksmise dokumente, neid aga vanemal ju pole.
järelikult tuleks ikka kohe, reisi tellides, rääkida reisibürooga läbi ka reisitõrkekindlustuse võimalus, mitte jätta vanemaid heauskselt lootma, et ta saab selle teenuse eraldi osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid kirju lugedes tundub, et lapsevanem arvab, et õpetaja saab selle raha endale. Õpetaja annab esimesel võimalusel kogu raha reisikorraldajatele. Kui lisanduks juurde veel kindlustus, siis läheks ekskursioon veel hulga kallimaks. Niigi õpetajad otsivad soodsamat varianti, et kõik õpilased saaks osaleda. Klassiekskursioone ei müüda kunagi õpilase kohta, vaid lastearvu kohta. Kogu summa jagatakse laste arvu peale, kes on lubanud tulla. Kui pärast raha maksmist midagi muutub, siis sõltub reisifirma vastutulelikkusest, mitte õpetajast.
Tõenäoliselt on see aja küsimus, kui klassiekskursioonid kaovad üldse ära. Need on väga kallid, õpetajatel ülisuur vastutus.
Kuna olen kaua õpetaja olnud, siis tean, et ka 20 aasta eest oli sama süsteem, ei tehtud mingeid kindlustusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 21:58; 08.06 11:41; 12.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, meil on küll alati haigestujad eksukrsiooni, teatripiletite jne raha tagasi saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:04; 07.06 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja meelest peaks õpetaja raha omast taskust kinni maksma. Sest mis õps on siis nii loll, et enda vabast ajast ja tööülesannete väliselt lastele ekskursioone korraldab. Samas muidugi kui õpetaja seda ei tee, ikka täiesti tööülesannete väliselt ja omast vabast ajast, siis on ta muidugi laiskvorst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 16:58; 06.06 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kessel kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mismoodi?
kui klass läheb koos ekskursioonile, maksab vanem raha kas sularahas või panga kaudu õpetajale. õpetaja ju kviitungi ei anna.

kui laps haigestub, tahab kindlustus nii arstitõendit kui ka reisi eest maksmise dokumente, neid aga vanemal ju pole.
järelikult tuleks ikka kohe, reisi tellides, rääkida reisibürooga läbi ka reisitõrkekindlustuse võimalus, mitte jätta vanemaid heauskselt lootma, et ta saab selle teenuse eraldi osta.[/tsitaat]
need saab ju vajadusel õpetaja käest, pole ju suur probleem. Pealegi, osal lastel, kes peredega palju reisivad, on tehtud pikaajaline reisikindlustus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 19:09; 06.06 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ekskursiooni korraldamine on üks keeruline ettevõtmine. Mõistlik oleks lasta raha kohe reisikorraldaja arvele kanda (suurema summa korral on võimalik kokku leppida ka osadekaupa tasumises) ja lapsevanemalt siis makset kinnitav dokument õpetaja kätte (neid jõuab õpetajani alati vähe ja kunagi ei saa kindel olla – õnneks reisikorraldaja tavaliselt saadab vahekokkuvõtte ja õpetaja saab üle kontrollida, et kes on maksnud). Kahjuks pole siiani küll keegi puudumise korral raha tagasi saanud – vahest on asendaja leitud õnneks viimasel minutil aga see asendaja otsimine ei tohiks küll õpetaja ülesanne olla. Reisitõrke kindlustust ekskursioonide puhul ei pakuta, ainult tervisekindlustus.
Ja vaevalt, et teie teatripileti keegi kinni maksab, kui haigeks jääte ja ise asendajat ei otsi, miks siis õpilaste puhul peaks teisiti olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil just nii oli. Ühest küljest oleks tagasimaksmine õiglane. Aga kust selle raha peaks võtma? Teistelt kokku koguma? Õpetaja omast taskust? Bussijuht ei küsi ju reisi eest vähem raha, kui koht tühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei tea, meil on küll alati haigestujad eksukrsiooni, teatripiletite jne raha tagasi saanud.[/tsitaat]
??? Teatripiletid on ju varem välja ostetud. Kuidas on võimalik piletiraha tagasi saada, v.a. juhul, kui ise seda kellelegi maha ei müü?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisifirmade kaudu kogu ekskursiooni tellimine on üsna kulukas, aga samas õpetajal soodsama majutuse-toitlustamise-meelelahutuse otsimine väga ajamahukas (kuigi võimalik). Ise sel kevadel klassijuhatajana kauplesin kokku 5 bussifirmaga sõidu pärast, sain majutuskohast allahindlust, iga asjaga kaalusin säästlikumaid variante, tulemus – reis ikka 70¤ lapse kohta. Kõik on nii kohutavalt kalliks aetud, et lihtsalt masendav. Õnneks enamik kohti teevad õpetajatele kui grupijuhtidele majutuse tasuta ja vähemalt seda ei pea laste arvele lisama.

Meil oli samuti paar haigestujat – öömaja nad ei pidanud maksma, aga bussiraha oli juba ette makstud ja seda pole mul neile kuskilt tagasi anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:52; 12.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
??? Teatripiletid on ju varem välja ostetud. Kuidas on võimalik piletiraha tagasi saada, v.a. juhul, kui ise seda kellelegi maha ei müü?[/tsitaat]vaat ei oska öelda. äkki neil on mingi diil teatriga, et ei osta välja, vaid broneerivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:04; 07.06 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Reisifirmade kaudu kogu ekskursiooni tellimine on üsna kulukas, aga samas õpetajal soodsama majutuse-toitlustamise-meelelahutuse otsimine väga ajamahukas (kuigi võimalik). Ise sel kevadel klassijuhatajana kauplesin kokku 5 bussifirmaga sõidu pärast, sain majutuskohast allahindlust, iga asjaga kaalusin säästlikumaid variante, tulemus – reis ikka 70¤ lapse kohta. Kõik on nii kohutavalt kalliks aetud, et lihtsalt masendav. Õnneks enamik kohti teevad õpetajatele kui grupijuhtidele majutuse tasuta ja vähemalt seda ei pea laste arvele lisama.

Meil oli samuti paar haigestujat – öömaja nad ei pidanud maksma, aga bussiraha oli juba ette makstud ja seda pole mul neile kuskilt tagasi anda.[/tsitaat]

Mina tean, et õpilasreisi puhul tohib kasutada vaid litsenseeritud reisikorraldaja teenust. Ei tohigi tegelikult nii, et ise otsid, kuidas soodsamalt saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
vaat ei oska öelda. äkki neil on mingi diil teatriga, et ei osta välja, vaid broneerivad.[/tsitaat]

Piletid loomulikult broneeritakse ja broneeringust saab loobuda. Kui piletid on juba väljaostetud, siis tagasi küll keegi ei osta. Teatripiletid saab tihti mõnele õele või vennale müüa, siis ongi võimalus raha tagastada.
Ekskursiooniraha on võimalik tagastada sel juhul, kui õpetaja juba alguses arvestab mõne hilisema loobumisega ja jagab kogu summa 1-2 lapse võrra vähemate vahel ära. Kui siiski peaks kõik tulema, siis antakse osa raha tagasi või kokkuleppel vanematega jäetakse klassirahasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 21:58; 08.06 11:41; 12.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

reisikindlustus Lõuna-Eestisse????
Pakun, et ükski kindlustusfirma ei paku sellist teenust.
Mina olen seni lapse haigestumise korral alati asendaja leidnud. Nt kas oma lapse üks vendadest või mõne klassikaaslase õde/vend.

Piiritaguste ekskursioonide korral olen alati ise reisikindlustuse koos reistõrke kattega ostnud. See ju mu oma rahakotist tingitud huvi. ma pole nii rikas, et mitusada eurot vastu taevast lasta.
Nt. Inglismaa keeleõppe kooliekskursioon oli ca 500 ¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Neid kirju lugedes tundub, et lapsevanem arvab, et õpetaja saab selle raha endale. Õpetaja annab esimesel võimalusel kogu raha reisikorraldajatele. Kui lisanduks juurde veel kindlustus, siis läheks ekskursioon veel hulga kallimaks. [/tsitaat]
Ee…mmm… Meie laps käis kevadel klassiga lätis. Koguti reisiraha ja kindlustusraha eraldi – kes tahtis, see maksis. Muide, kindlustus oli tõesti terve euro. Minu meelest on kindlustus oluline (eriti välisriiki sõites), kuid oli vist paar last klassis, kes läksid kindlustuseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võiks lapsevanemad ekskursiooni organiseerimise ja läbiviimise enda peale võtta, siis saaks reaalselt aru, mida see tähendab. Tõenäoliselt lapsevanemad ka ei tea, kui kiire aeg on õpetajate jaoks õppeaasta lõpp – hinnete panek, järelvastamised, võlad,eksamid, eksamitööde parandamine, aruanded, tunnistuste koostamine, kirjutamine (sõltuvalt koolist)jne. Sinna vahele peab mahtuma ka ekskursiooni korraldamine ja läbiviimine tihti ka öösel, kuigi ühtegi seadust ei ole, et õpetaja peaks öötööd tegema, aga kõik ikka laste heaks. Kui vaatate e-koolist, millal õpetaja paneb just õppeaasta lõpus tööde hindeid ja veerandihindeid, siis tihti on ka need öötunnid, sest päeval lihtsalt ei jõua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 21:58; 08.06 11:41; 12.06 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina tean, et õpilasreisi puhul tohib kasutada vaid litsenseeritud reisikorraldaja teenust. Ei tohigi tegelikult nii, et ise otsid, kuidas soodsamalt saad. [/tsitaat]

Samuti ei tohiks õpetaja lastelt raha korjata, mis teeks enamiku teatriskäike-ekskursioone võimatuks, ja õpetaja ei peaks ületunde tasuta tegema laste järgi öösel valvates. Ja elu olekski lill 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:52; 12.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Ekskursioon ja õpilase haigestumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.