Esileht Pereelu ja suhted Eksmees ja lapsed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Eksmees ja lapsed

Postitas:
Kägu

Olen 2 lapse ema ning mul on mure. Nimelt olen ma lasteisast pisut üle 2 aasta lahus olnud. Läksin ära kuna kannatasin vaimse vägivalla all. Lapsed võtsin endaga kaasa. Nüüdseks olen abielus väga hea ja toetava mehega kellega lapsed läbi saavad. Lasteisaga ma läbi ei saa. Kuna meie suhtlus oli üksteise pihta vaenulik siis tegin lükke,et mina temaga ei suhtle ning kui soovib lapsi kirjutab sms-i. Ta on ka teadlik,et kui ta helistab läheb telefon automaatselt lastele ning saavad suhelda. Panin talle kohtukaudu alimendid kolm kuud tagasi ja hetkel on maksnud. Minu mure seisneb sellest,et minu kaks last 2 aastane ja 5 aastane tütar saavad tema poole alati kui isa neid küsib. Peale seda kui lapsed tulevad aga isa juurest,siis lapsed on minu ja abikaasaga väga eemalehoidvad ning ülbed. Alguses arvasin,et on trotsi täis sellest,et nad koju tulevad kuid kui uurida lapselt(olen salaja filminud) pole ta öelnud,et ta kurb oleks et pidi koju tulema.Teisel päeval on kodus nagu hullumaja. Nii kui ma keelan vanemat last näiteks et ei kiusa õde või korista tuba hakkab ta minuga ülbitsema. Lõpptulemus on,et ta karjub kui halb ema ma olen ja tema tahab issi juurde,ta ei armasta mind vaid ainult issit,loobib asju,käitub abikaasaga halvasti. Ma olen proovinud olla range,rahulikult seletada et nii ei öelda kuid see jutt ununeb poole päevaga ja trall kestab paar päeva kuni ta jälle kodu rutiinis on. Olen kuulnud ka (on ka videos salaja) kuidas isa annab telefoni kätte(meie peres pole lastel telefon lubatud),laseb multikaid vaadata ja kommi süüa. Ühesõnaga seal reeglid puuduvad. Lasteisa võtab lapsi vaid üheks ööks paar korda kuus kuid kui tagasi tulevad lapsed siis pean mina seda tralli kannatama.Tihti viib ta lapsi oma ema poole kellel on nooremad lapsed 12 a ja 13a. Lapsed on hakanud ropendama kodus. Vanem laps ütles et isa ropendab pluss vanaema lapsed ropendavad. Iga korraga on läinud hullemaks kui nad koju tulevad,et paar päeva on mul kodus nagu võõrad lapsed. Olen küsinud ka,et mis nad teevad isa juures kuid nad on kinnised.Hiljuti hakkasin nooremat last potitreenima ning palusin teha seda ka teisel osapoolel. Esimene kord tehtigi kuid teine kord vanem laps ütles et mähe oli ikkagi all,et 2 a potile ei teinud.Ühesõnaga ta ei viitsi lastega tegeleda,ei helista neile.Hea näide,oli siin uus aasta ja mulle sõnumis kirjutas head uut aastat aga lastele ei helistanud.Bäen ja tunnen kuidas lapsed on minu vastu keeratud,kuna isa üritab kiusu tekitada. Talle pakub see naudingut kui ma ärritun. Mingisugune pereteraapia siin ei aitaks kuna tema on sellise suhtumisega et teeb mis tahab. Mida ma teha saaksin sellises olukorras? Ma kardan,et kunagi teismelisena on see veel hullem ning juba praegu saan mina ja abikaasa väga palju haiget. Kardan,et laste elu läheb selle tõttu rappa kuna nende isa meelitab neid kommi,teleka,telefoniga. Vanaema tegeleb rohkem.  Lasteisa on ise praktselt töötu,istub arvutis. Öeldakse jah,et isa peab lapse elus olema aga selline isa ei ole mingi isa,ta rohkem nagu kommionu või tore ühepäeva inimene kes lastele kõike annab,peaasi et ise ei pea tegelema.

+2
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega kommid sigaretid pole, et ainult täiskasvanutele on mõeldud

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jumal hoia! Jälle see “lasteisa”. Kes kurat see küll om???

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ju saan aru,teine pool ei saa ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siin murega,kui aidata ei osla pole vaja komenteerida midagi millest perele kasu ei ole

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi polegi,et ta ei tohi kommi anda aga kui see on lastel põhi asi mida antakse siis ilmselgelt on see probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin talle kohtukaudu alimendid kolm kuud tagasi ja hetkel on maksnud.

Alimendid peale ei tee veel emast ema. Isaks ei sünnita, vaid kasvatakse ja niisamuti emaks. Lapsed käivad isa juures, isa juures samuti tarbivad elektrit, toitu ja seepi. Ütle kallis inimene, kas see on päris täiskasvanud inimese jutt, kus 2 ja 5 aaastane, me räägime lastest ikkagi, peavad isaga kohtumis kokku leppima. Mis sina siis see aeg teed? kõkutas oma uue poisssõbraga teki alla.  Keda sa filmid ja miks sa filmid? lapsed söövad ikka vahest kommi, vanad inimesed söövad kommi.

Nüüd rahuned maha, ja ei süüdista teisi. 5 aastane ei oleüksinda mingi toa koristaja, sinul on raha ja sina oled tema toa rämpsu täis tassinud, koos koristate.

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Su kaheaastane, kel pole telefoni, paneb ise isaga kohtumisi paika?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteisa ja alimendid….ohjah. Teine Eesti möllab.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan sinust aru ja kuigi tundud veel väga noor ja kogenematu ema, siis sinu probleem on tõeline.

Et olete oma väikese perega juba jõudnud sellisesse punkti enda argielus, et peate lapsi ja nende elukorraldust jagama, siis tuleb leida parim viis olukorda hallata.

Ütled, et laste isa ei ole lastele heaks eeskujuks, võimalusel jätab lastega tegelemise enda ema hooleks ja ei  viitsi eriti jantida kui lapsed on temaga.

Laste isa sa ümber ei kasvata ja parim mida saad enda ja oma laste heaks teha, on lasta laste isal olla see, kes ta on. Ära punni vastu, ära püüa teda manitseda eluviise muutma – sul ei õnnestunud see ju kooselugi ajal, miks peaks see tooma edu lahus elades?

On üks arukas viis seda olukorda lahendada. Õpeta enda lastele, et on sinu viis ja isa viis. Kui nad on isa juures, saavad nad sellist tähelepanu mida isa on valmis neile pakkuma ja kui nad on sinuga, siis hoolitsed sina nende eest nii nagu sina oskad. Oluline on lastele selgitada miks te kodus igapäevaselt ei anna neile telefoni kätte ja ei toida neid kommidega. Lapsed ei ole lollid ja saavad aru küll, miks ühe või teise üle tarbimine ei ole hea. Sa pead seda neile lihtsalt seletama. Võimalik, et mitu korda, isegi kümneid kordi.

Minul on ka üks laps sellise isaga, kes väga palju mõttetööd ei pane lapsega koos aja veetmise sisse ja on teda läbi aastate toitnud ristivastupidiselt minu soovitustele, andnud lapsele rohkem vabadusi kui tal on minuga jne. Praeguseks on see laps 16 ja isa mõju on näha pigem trotsis isa eluviisi vastu. Laps käib meeleldi isa juures mõned korrad aastas, aga on teinud selgeks, kust maalt jookseb tema piir. Nö tavaelu ema kodus vs kaootiline elukorraldus isa juures. Ei kipu see laps isaga elama, sest saab aru, miks isa eluviis on selline ja kui vähe rõõmu see tegelikult toob. Lapsed ei ole lollid ja näevad tihti ära ka need meie vead, mille varjamisega me kõige rohkem vaeva näeme.

 

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin talle kohtukaudu alimendid kolm kuud tagasi ja hetkel on maksnud.

Alimendid peale ei tee veel emast ema. Isaks ei sünnita, vaid kasvatakse ja niisamuti emaks. Lapsed käivad isa juures, isa juures samuti tarbivad elektrit, toitu ja seepi. Ütle kallis inimene, kas see on päris täiskasvanud inimese jutt, kus 2 ja 5 aaastane, me räägime lastest ikkagi, peavad isaga kohtumis kokku leppima. Mis sina siis see aeg teed? kõkutas oma uue poisssõbraga teki alla. Keda sa filmid ja miks sa filmid? lapsed söövad ikka vahest kommi, vanad inimesed söövad kommi.

Nüüd rahuned maha, ja ei süüdista teisi. 5 aastane ei oleüksinda mingi toa koristaja, sinul on raha ja sina oled tema toa rämpsu täis tassinud, koos koristate.

Alimendid panin peale selletõttu,et inimene andis mulle kuus kahele lapsele 50€. Ma tahan näha,et kui mõlemad vanemad panustavad 50€ see teeb kokku 100€ et terve kuu lastele piisab sellest. Ma lausa ei pannud talle miinimum summas neid vaid alla miinumi. Jah tavaliselt tarbitakse elektrit ja vett ja seepi aga minu olukorras on see inimene nagu oma ema puuk ma seletan : ta elab ema kulul,kes annab raha talle,elab tema abikaasa majas(ema uus mees) ,see abikaasa katab siis elektri ja vee kulud,laste isa ei pea maksma sentigi elamiskulusid,seda tehakse tema eest.See üks öö mil lapsed on isa juures ilmselgelt pole vesi üüratu kuna tema lapsi ei vannita ega pese duššiall. Te saite minust valesti aru. Laste isa kirjutab mulle sõnumi millal ta lapsi soovib mitte lapsed ei lepi isaga kokku. Laste juttu lindistan kui nad tulevad ja räägivad mis seal tegid,sest lapsi manipuleeritakse. Kommist niipalju,et ma ei keela kommi anda jumala eest aga kui mina harva lastele kommi annan peale sööki siis minu 2 aastane laps väriseb kommi saades,kas see on normaalne,mina ei usu. Et rohkem veel aru saaksite : laps läheb isa juurde,visatakse kommipakk kaenla telefon näppu ja korras siis laps ei vingu. Teine asi mis ma ütlen teile,et kui lapsed käivad kuus võib olla 2 korda isa juures ja on ühe öö ära ja tuuakse lõunal tagasi siis palju ma puhata saan?
Koristamise kohapeal,te ei tea palju on minu lastel mänguasju,neid ei ole meeletutes hunnikutes,kuid kui viie aastane oskab mängida ühe asjaga ja selle välja võtta siis ma ei näe,et tal on raske üks mäng ära panna ja siis teine võtta. Nüüd rahunege maha ja mõelge ise kui ebaviisakalt te kirjutate

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te saate valesti aru,kirjutasin halvasti. Isa kirjutab mulle sõnumi kui lapsi soovib enda poole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et laps sööb kord kuus paki kommi korraga ja maailm kukub kokku?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahu.

Elatis nõudsid, saad, seega rahaliselt on mees oma kohustused täitnud.

Aeg. Kuni te ei saa omavahel teistsugusele kokkuleppele, siis järeldataksegi, et teile mõlemale sobib praegune sobib nn vaba graafik (mees annab teada, et nüüd võtan lapsed, sinu nõusolekul). Kui tegelikult ei sobi, siis tuleb talle teada anda, et palun lepime kokku süsteemi (olgu see siis iga teine nädalavahetus reede õhtul kell xxx kuni pühapäeva õhtul kell yyy vms), siis teame sellega arvestada.

Kui ei saa kokkuleppele, kaasate lastekaitsetöötaja ja proovite graafiku koostada ja allkirjastada . Viimane võimalus (seda on tehtud) on külastusgraafik kohtus kokku leppida…see ehk pole vajalik, kui isa vabatahtlikult lastega tegeleb?

Sina ei saa ette kirjutada, kas lapsi valvab kogu seal oldud aja mees ise või hoopis laste vanaema, sina ei saa ette kirjutada isegi seda, mida lapsed söövad, kus käivad või mida näevad…v a kui tegu on millegagi, mis lapsele ohtlik (toidutalumatusega lapse menüüga mitte arvestamine nt). Sa saad ainult kokku leppida, selgitada jne jne. Räägidki, kuidas magus lastele on mõjunud (ilusasti ju kirjeldasid, kuidas nad pärast käituvad), räägid päevakavast (n mis kell peaks laps magama minema jne), räägid hügieenist.

Kurtmine siin ei vii kuhugi. Nõudmiste esitamine ilmselt ka ei toimi. Katsu nüüd rääkida, lähtudes sellest, mis lastele parim. Nende tervisele, närvikavale jne. Edu.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kommid probleem,ei ole. Seletan siis veel põhjalikumalt. Laps on haige,tal puudub kilpnääre. Sellevastu võtab laps rohtu,kuid on oht et see rohi võib lapsele tekitada kaalutõusu. Laps peab korralikult kolm korda päevas sööma. Mina annan kommi kui soe söök on söödud aga seal lihtsalt antaksegi. Lapse psüühikale mõjub kui lapsel pole reegleid seal pool aga minul on. Ilmselgelt on laps segaduses

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

rahune maha, ise sa sellise luruga lapsed tegid. muidugi tahaks sa, et lapsed isa juures ei käiks, vaid mängiks koos sinu ja su uue mehega õnnelikku pereelu ja unustaks pärisisa.

paraku on need lapsed võrdselt nii sinu kui bioloogilise isa omad, temale tõenäoliselt ei meeldi sinu kroonureeglid (telefoni ei saa, kommi ei saa, potil peab käima jne), agaega sina ju tema tahtmise järgi oma reegleid ei muuda. miks tema peaks? iga vanem võib lapsi nii kasvatada, nagu õigeks peab ning lastele jõuab kiiresti kohale, et isa juures on teised reeglid, mida seal järgitakse. ei juhtu nende lastega midagi, kui paar korda kuus piiramatult kommi söövad ja telefoni näpivad.

see laste filmimine isavastase “tõendusmaterjali” koumiseks, kuidas nad seal kommi saavad, on haiglane. palun otsi endale vaimset abi. ka paljud emad lubavad lastel kaua üleval olla, kommi süüa, arvutis mängida jne, selle eest ei võeta isalt õigusi ära

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei soovi temaga kuskil lauataga istuda. Kui ma teeks kokkuleppe ta eiraks neid ikka. Oleks laste isa normaalne oma lastega ja lapsed mind kuulaksid ei olekski probleemi. Mul on hea meel kui vanemate vaheline suhtlus toimib aga siin pole see võimalik. Kuidas ma tõestan,et ta eirab minu reegleid? Psühholoogi kaudu,et ehk laps avab end seal rohkem? Minu eesmärk on et laps elab rahus tunneb kodus end hästi ja ka mina saan rahu.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei soovi temaga kuskil lauataga istuda. Kui ma teeks kokkuleppe ta eiraks neid ikka. Oleks laste isa normaalne oma lastega ja lapsed mind kuulaksid ei olekski probleemi. Mul on hea meel kui vanemate vaheline suhtlus toimib aga siin pole see võimalik. Kuidas ma tõestan,et ta eirab minu reegleid? Psühholoogi kaudu,et ehk laps avab end seal rohkem? Minu eesmärk on et laps elab rahus tunneb kodus end hästi ja ka mina saan rahu.

saa aru, sina ei saa ainuisikuliselt reegleid kehtestada, mees on samasuguste õigustega lapsevanem. kui kokkuleppele ei saa, siis kehtivadki lastele eri vanemate juures erinevad reeglid ja nii  ongi, sul tuleb sellega leppida.

kui mees teeks lastega midagi eluohtlikku, siis oleks põhjust kuhugi kaevata vms, telefon ja kommid ei kuulu eluohtlike asjade hulka ka siis, kui sulle need ei meeldi. mees võiks samuti räusata, et sina ahistad lapsi, kui ei luba telefonis mängida või kommi süüa

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kommid probleem,ei ole. Seletan siis veel põhjalikumalt. Laps on haige,tal puudub kilpnääre. Sellevastu võtab laps rohtu,kuid on oht et see rohi võib lapsele tekitada kaalutõusu. Laps peab korralikult kolm korda päevas sööma. Mina annan kommi kui soe söök on söödud aga seal lihtsalt antaksegi. Lapse psüühikale mõjub kui lapsel pole reegleid seal pool aga minul on. Ilmselgelt on laps segaduses

Su laps võtab asendushormooni, mitte ei saa ravi millegi vastu.  Hormoon ei tõsta kaalu, vale doos ja kalorid võivad. Sinu igapäevane kartul-kaste+ komm on arvatavasti rphkem kaloreid, kui see pakk kommi kuus.

Laps ei ole segaduses. Laps saab väga hästi aru, mis reeglid kus on. Talle lihtsalt ei meeldi sinu reeglid.

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Isa on praktiliselt töötu ja ema praktiliselt kirjaoskamatu?

+9
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina ei soovi temaga kuskil lauataga istuda.

Kuule naine, oled täiskasvanud inimene (loodetavalt), võta nüüd vastutus oma alstr eest. Mis mõttes 5- (ja 2-???)aastane lepivad ise kohtumisi kokku?
Mis lolli sa mängid? Kasva suureks ometi, suusad sa üldse laate eest hoolitseda?

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Püha taevas. Nii palju kirjavigu ja kuidas on 2- ja 5-aastased veel ülbed isa juurest ära tulles?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et lapsed peale mujal olekut pärast  kodus halvasti käituvad on täiesti tavaline. Ka peale nädalavahetust, käituvad lapsed lasteaias esmaspäeviti täiesti võimatult. Ei ole olemas halba last, vaid tähelepanu ja hoolimist vajav väike inimene. Enamik lapsi käituvad halvasti seetõttu, et nad tunnevad end mingil põhjusel halvasti ja ei oska teisiti käituda.  Jonn/kapriisid on lapse aju vastused tema jaoks liiga keerulistele olukordadele. Raevupursked, väljakutsuv käitumine väljendavad tema närvisüsteemi stressi.

See, et laps on isa juurest tulles rahutum, ei anna emale õigust keelata kohtumisi isaga.

https://tarkvanem.ee/vaimne-tervis/3-7-a-laps/

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kommid probleem,ei ole. Seletan siis veel põhjalikumalt. Laps on haige,tal puudub kilpnääre. Sellevastu võtab laps rohtu,kuid on oht et see rohi võib lapsele tekitada kaalutõusu. Laps peab korralikult kolm korda päevas sööma. Mina annan kommi kui soe söök on söödud aga seal lihtsalt antaksegi. Lapse psüühikale mõjub kui lapsel pole reegleid seal pool aga minul on. Ilmselgelt on laps segaduses

Laste psüühikale mõjub see ussitamine, mida sina teed. Kirjutad teemaalgatuses, et pereteraapia ei aitaks, sest laste isa on “teen mis tahan” suhtumisega, kuid su postitusi lugedes on küll üsna selge, et ka sinul on tõsiseid probleeme oma egost kaugemale nägemisega. Aga nüüd on sul lapsed, nii et viimane aeg suureks kasvada ja nende huvide, mitte oma kapriiside järgi tegutseda. Lastel on õigus isaga aega veeta ja isal on õigus ise otsustada, kuidas selle aja sisustab. Hoia oma suhteprobleemid endale ja ära kasuta lapsi relvana nende isa vastu.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma oleks ka üsna halvas tujus, kui koju jõudes mulle telefon filmimiseks näkku lükatakse ja pinnima kukutakse, et mida ma mujal olles sõin ja kui palju telefoni näppisin. Ja ma olen täiskasvanud inimene! Mõtle korra, teemaalgataja, kuidas väike laps sellisest käitumisest aru peaks saama.

Haige teema, lastest kahju, et neil geneetiliselt nii kehvad kaardid elus jagatud on.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastel ei ole ju seal eluohtlik, et pabistad. Sa ei saa teha eksmehele reegleid. Üleüldse mis inimesed neez on, kes on 2 aastat lahus, aga noorem laps ka alles 2a?

Lapsed on koju jõudes pahurad, sest neil ongi raske leppida, et isa rlab eemal. Lisaks koju jõudes ristküsitlus, mida söödi, mida tehti jne. Jäta lapsed rahule ja ära kontrolli. Sa ise muudad neile kojujõudmise ebameeldivaks.

Õpi vabaks laskma. Ja mis puudutab nende teismelisi tädisi-onusid, nad ju suhtleksid ka siis, kui elaksite isaga verl koos! Sinu asi on seletada, et srlliseid sõnu ei sobi kasutada. Minu 7a on ka üritanud kasutada lassteaias kuuldud sõnu – olen palunud tal endale seletada, mida see sõna tähendab. Kui tähendust ei tea, siis ärgu kasutagu.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masendav on see, et 2-ja 5-aastast nimetatakse ülbeks ja eemalehoidvaks. See pole lihtsalt juba vanuseliselt ega arenguliselt võimalik, oleks teismelised siis veel usuks, aga seda küll ei usu, et nii väikesed lapsed üldse oskaks ülbed olla.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahkuminekuga ongi nii, et sina ei dirigeeri eksi kodus ja eks ei dirigeeri sinu kodus. Sul puudub õigus otsustada, mida lapsed söövad, milliseid seadmeid kasutavad, kellega isa sugulastest ja sõpradest aega veesavad – see on isa otsustada. Lapsed ei ole sinu eraomand, isal on nende osas täpselt sama suur õigus igas küsimuses, sh toitumise osas. Sinu õigus ei ole isa õigusest suurem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jabur tekst nii kirjapildilt kui sisult. Ütleks, et seosetu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa käsutad 5 aastat, et korista tuba ära? Mis su aadress on, lastekaitsel peaks sinu juurde asja olema?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Pereelu ja suhted Eksmees ja lapsed