Esileht Koolilaps Ekspressi EDETABEL: millisesse kooli tasub oma laps panna?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Ekspressi EDETABEL: millisesse kooli tasub oma laps panna?

Postitas:

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/edetabel-millisesse-kooli-tasub-oma-laps-panna.d?id=63923959

Mida teie arvate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks jõujooned on paigas. Lihtsalt ilmne fakt on see, et kui hindavad oma koolide õpetajad, pole see adekvaatne. Eliitkoolide õpetajad hindavad enamasti palju rangemalt, mujal on see ebastabiilsem. Mul on kogemus 3 lapsega, kelle mitmed klassikaaslased peale 9 klassi tavakooli minnes muutusid kolmelistest viielisteks ning meie kooli juurdetulijad viielistest kolmelisteks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 19:41; 17.02 13:44; 17.02 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda arvan, et ajakirjanik nimega H.Kaio omab mingit kiiksu selle koolide järjestamisega. Mingi väga paha haigus on teda tabanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 19:56; 16.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul üks laps käis ka 6-klassilises väikeses Tallinna lähedal asuvas koolis. neid lõpetas 12 ja enam kui pooled said kesklinna eliitkoolidesse. st need kes soovisid , said soovitud koolidesse.samuti pean ütlema, et Tallinna magalarajoonis (st elukohajärgses koolis) edasi õppides kadus minu lapsel koolirõõm ära. samuti tundsin ise puudust lastevanematega koos läbiviidavatest üritustest, mida uues koolis enam ei tehtud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eks jõujooned on paigas. Lihtsalt ilmne fakt on see, et kui hindavad oma koolide õpetajad, pole see adekvaatne. Eliitkoolide õpetajad hindavad enamasti palju rangemalt, mujal on see ebastabiilsem. Mul on kogemus 3 lapsega, kelle mitmed klassikaaslased peale 9 klassi tavakooli minnes muutusid kolmelistest viielisteks ning meie kooli juurdetulijad viielistest kolmelisteks. [/tsitaat]

tasemetöid ei hinda ju oma õpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eks jõujooned on paigas. Lihtsalt ilmne fakt on see, et kui hindavad oma koolide õpetajad, pole see adekvaatne. Eliitkoolide õpetajad hindavad enamasti palju rangemalt, mujal on see ebastabiilsem. Mul on kogemus 3 lapsega, kelle mitmed klassikaaslased peale 9 klassi tavakooli minnes muutusid kolmelistest viielisteks ning meie kooli juurdetulijad viielistest kolmelisteks. [/tsitaat]
oh jah! võib ka teisti minna. mina arvan, et see edetabel näitab palju paremini kooli taset kui lõpueksamitulemused. gümnaasiumisse astudes jagatakse ju noored suures osas (kindlasti mitte kõik) nii, et koorekiht kesklinna ja ülejäänud mujale (kedagi sellega solvata ei taha). mis mõtet on siis lõpueksami tulemusi võrrelda, kui suur osa tööst mujal tehtud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 20:41; 18.02 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tasemetöid ei hinda ju oma õpetajad.[/tsitaat

Kes siis veel? Ikka omad. Protokollid ja valitud laste tööd saadavad eksamikeskusesse. Nemad koostavad ka valimi, kelle töid tahavad saada (need lapsed on koolile enne teada). Ja valimisse võetakse indlasti kõik klassikursuse kordajad, parandusõpet ja logopeedilist abi saavad lapsed jne. Valimi suurus on ka kooliti väga erinev.
Nii nagu ei ole koolil ülikeeruline survestada last teatud eksameid mitte valima, ei ole ka keeruline survestada teatud lapsi teatud päeval puuduma. Ilus oleks uskuda, et midagi sellist koolides edetabelite pärast ei tehta, aga kes see ikka nii naiivne on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:18; 17.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Liispet logimata kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu meelest on see täiesti mõistlik, et üks kord hakatakse rääkima sellest, et riigieksamitulemuste põhjal põhikooli valida on täielik jama. kui ikka katseteta põhikoolis suudetakse saavutada katsetega koolidega võrdseid tulemusi, siis näitab see tõesti õpetajate head tööd.[/tsitaat]

Ainult, et eliitkoolide riigieksamite tulemuste ja põhikoolide tasemetööde võrdluses on tulemus üsna sama. Artikkel oli kaldu selles mõttes, et näited puudutasid ainult koole, kus riigieksamite tulemuste ja põhikooli tasemetööde tulemuste vahel valitses korralik erinevus. Objektiivne oleks olnud välja tuua ka need tavakoolid, kus tulemused olid sarnased. Mis puudutab Merivälja taolisi edukaid väikekoole, siis oli seal selgelt öeldud, et neid lapsi motiveerib just Tallinna eliitkoolidesse pürgimine. Ja teisest küljest on väikeses koolis, kus õpib vähe lapsi, paremat tulemust alati kergem saavutada, sest igale õpilasele on võimalik rohkem ja personaalsemalt aega pühendada. Selles valguses on eliitkoolide tulemused lausa mitu peajagu kõrgemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 21:59; 16.02 22:13; 17.02 21:50; 17.02 21:58; 17.02 21:59; 18.02 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll kindel, et selle tabeliga on põhikoolide jõujooned paigas isegi juhul, kui hindavad oma õpetajad. Tegemist on ju ometi põhikooli-osaga, kui suured need vahed siis teie arvates olla saavad?

Koolide nn jõujooned muutuvad alles siis tuntavalt, kui Tln kesklinna koolid \”riisuvad\” oma gümnaasiumisse suurema osa teiste koolide helgemaid päid ja viskavad üle parda oma keskmikud. Siis pole enam ime, et gümnaasiumiosa tulemused paranevad jõudsasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen küll kindel, et selle tabeliga on põhikoolide jõujooned paigas isegi juhul, kui hindavad oma õpetajad. Tegemist on ju ometi põhikooli-osaga, kui suured need vahed siis teie arvates olla saavad?

Koolide nn jõujooned muutuvad alles siis tuntavalt, kui Tln kesklinna koolid \”riisuvad\” suurema osa teiste koolide helgemaid päid ja viskavad üle parda oma keskmikud. Siis pole enam ime, et gümnaasiumiosa keskmised tulemused paranevad jõudsasti.[/tsitaat]

See viimane arvamus põhineb kust saadud faktidel? Reaalkool väidab, et aastast aastasse jätkab nende oma põhikooli lastest oma gümnaasiumis 70 %, kui veel mingi protsent tuleb teistest kesklinnakoolidest, siis kuidas saavad jõujooned ülejäänud tavakoolide puhul tuntavalt muutuda. See puudutab kõikide Tallinna tavakoolide peale kokku ainult max 20 % õpilastest. Ka teistes kesklinnakoolides on oma koolis jätkajate protsent suurtes piirides sama.
Ja kui sa võrdled neid tabeleid riigieksamite tulemuste tabelitega, siis näed, et kesklinna koolide puhul jäävad tulemused sama heaks ehk neil pole enam kuhugi paraneda – nad on kogu aeg tipus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 21:59; 16.02 22:13; 17.02 21:50; 17.02 21:58; 17.02 21:59; 18.02 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen küll kindel, et selle tabeliga on põhikoolide jõujooned paigas isegi juhul, kui hindavad oma õpetajad. Tegemist on ju ometi põhikooli-osaga, kui suured need vahed siis teie arvates olla saavad?

Koolide nn jõujooned muutuvad alles siis tuntavalt, kui Tln kesklinna koolid \”riisuvad\” oma gümnaasiumisse suurema osa teiste koolide helgemaid päid ja viskavad üle parda oma keskmikud. Siis pole enam ime, et gümnaasiumiosa tulemused paranevad jõudsasti.[/tsitaat] Tegelikult on see \”võidujooks\” ikka äärmiselt naeruväärne. Merivälja kooli direktori kommentaarid kaasaarvatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 19:56; 16.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan neid tasemetöid, siis ka minu praegu 8-ndas käiv lapse RAM Kooli klass tegi neid tasemetöid ning imestas veel pärast töö tegemist, et vähemalt matemaatika tasemetöö oli nende jaoks nii lihtne: klassist kaks kolmandiku said tavakooli mõistes viied ja üks kolmandik neljad . Eks neil on ka emakeele ja matemaatika tunde vähemalt algklassides rohkem kui tavakoolis ning tunnis jõutakse põhjalikumalt neid aineid läbi võtta. Koolil on suund, et vähemalt algklassides võimalikult palju ära teha tundides ja jätta kodus vähem (nädalavahetusteks pole vähemalt esimeses klassis kunagi kodutöid) Lisaks on õpetajal 24 last lihtsam õpetada kui 30 ja enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tasemetöid ei hinda ju oma õpetajad.[/tsitaat

Kes siis veel? Ikka omad. Protokollid ja valitud laste tööd saadavad eksamikeskusesse. Nemad koostavad ka valimi, kelle töid tahavad saada (need lapsed on koolile enne teada). Ja valimisse võetakse indlasti kõik klassikursuse kordajad, parandusõpet ja logopeedilist abi saavad lapsed jne. Valimi suurus on ka kooliti väga erinev.
Nii nagu ei ole koolil ülikeeruline survestada last teatud eksameid mitte valima, ei ole ka keeruline survestada teatud lapsi teatud päeval puuduma. Ilus oleks uskuda, et midagi sellist koolides edetabelite pärast ei tehta, aga kes see ikka nii naiivne on. [/tsitaat]

Mis imelik jutt see nüüd on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mäu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mäletan neid tasemetöid, siis ka minu praegu 8-ndas käiv lapse RAM Kooli klass tegi neid tasemetöid ning imestas veel pärast töö tegemist, et vähemalt matemaatika tasemetöö oli nende jaoks nii lihtne: klassist kaks kolmandiku said tavakooli mõistes viied ja üks kolmandik neljad . Eks neil on ka emakeele ja matemaatika tunde vähemalt algklassides rohkem kui tavakoolis ning tunnis jõutakse põhjalikumalt neid aineid läbi võtta. Koolil on suund, et vähemalt algklassides võimalikult palju ära teha tundides ja jätta kodus vähem (nädalavahetusteks pole vähemalt esimeses klassis kunagi kodutöid) Lisaks on õpetajal 24 last lihtsam õpetada kui 30 ja enam.[/tsitaat]
Minu laps käib RaMi esimeses klassis – neil on alati esmaspäevaks õppida ja kodus on ka suht palju õppida.
Kui teised koolid selles edetabelis on enam-vähem samadel kohtadel kui riikliku eksamite tabelis, siis RaM riigieksamite võrdluses küll esikolmikus pole, kaugel sellest. Huvitav, miks neil see keskkooliosa nii ära vajub? Aga jah, algkooliosa on RaMis tõesti väga tugev – ja mulle meeldib veel eriti, et RaMis on vahva õppida – on ujumistunnid, suusatunnid, palju vahvaid üritusi. Laps saab mitmekülgse hariduse. Kooli nn infrastruktuur on tasemel, mis mõne kesklinna kooli osas jätab ikka soovida. TIKil pole nt oma staadioni, käivad ikka Scnelli tiigi ümber, Lütseumil pole peaaegu üldse spordirajatisi jnejne Seda ma nüüd eriti ei usu, et kedagi ‘survestatakse’ puuduma või õpetajad ütlevad vastuseid ette või hindavad väga lõdvalt… No kindlasti ei tasu seda tabelit puhta kullana võtta, aga midagi ta ikka näitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige suurem üllataja on Rahumäe põhikool, kuhu on meeletu tung ja siiski suht kesised tulemused. mis tõestab veel fakti, et kui on liiga palju tilulilu tunniplaanis juures, ei jää põhianetele aega ja süvenemisresurssi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis imelik jutt see nüüd on?[/tsitaat]

Mis on imelik?
Parandavad oma õpetajad. Valim koostatakse eksamikeskuse poolt ja see on koolile enne teada. Ei tea miks, aga kui valimis on nt pool klassi, siis kipub see nn nõrgem pool olema. Eks siis EHISest võetaksegi need, kellel on mingi märge, et saab logopeedi abi või parandusõpet vms. Tublisid on ikka ka valimis. Mõnes koolis lihtsalt ainult valitud tublid ju olema peakski. On küll koole, kus mõnele eriti nõrgale vihjatakse, et äkki sel päeval puudud. Tasemetöid ju järgi tegema ei pea nagu eksameid. Nii jääbki nõrk tulemus statistikas kajastamata.

Kindlasti ei aja kõik koolid edetabeleid taga ja ei susserda kuidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:18; 17.02 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps ka RAMis esimeses klassis, õppida suhteliselt palju, eriti kui võrdlen vanema lapsega, kes käis teises koolis. Aga nädalavahetuseks ei jäeta küll midagi õppida. Meeldib, et suur rõhk on praegu emakeelel, hea keeleoskusega (õigekiri ja lugemine) on pärast lihtsam teistes ainetes, kui tugev põhi all. Lapse edasiminek on tuntav. Ma arvan, et riigieksami tabeli asi on selles, et paljudes koolides tabelikohtade pärast ei lasta kõikidel lastel soovitud eksameid teha, et nad nö taset alla ei viiks. Ühel kõrgel kohal maakonnagümnaasiumis on see kindlasti nii. Et sina seda eksamit ei tee, sest viid meie taseme alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 10:45; 17.02 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli üks Ekspressist loobumise põhjus need kohutavalt vildakad artiklid, viimaseks piisaks saigi H.Kaio eelmise aasta artikkel \”koolidest, kuhu keegi minna ei taha\”.
Mäletan, et seal oli esiotsas Merivälja kool, mis tegelikkuses pidi eelmisel aastal lisaklassi avama, sest ei suutnud kõiki lapsi muidu vastu võtta. Edetabelit tehes polnud üldse arvestatud piirkonna koolilaste ja koolikohtade suhet jne. Mitte mingit uurimismetoodikat. See, et enda lapsed käivad koolis, ei tee kedagi veel spetsialistiks koolialal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei ole see tabel täpne ega täielik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 12:15; 17.02 12:50; 17.02 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei ole see tabel täpne ega täielik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 12:15; 17.02 12:50; 17.02 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]mäu kirjutas:[/small]

Minu laps käib RaMi esimeses klassis – neil on alati esmaspäevaks õppida ja kodus on ka suht palju õppida.
Kui teised koolid selles edetabelis on enam-vähem samadel kohtadel kui riikliku eksamite tabelis, siis RaM riigieksamite võrdluses küll esikolmikus pole, kaugel sellest. Huvitav, miks neil see keskkooliosa nii ära vajub? [/tsitaat]
RaM-i keskkooliosa ei vaju mitte kuhugi ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:31; 17.02 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

RaM-i keskkooliosa ei vaju mitte kuhugi ära. [/tsitaat]
vajub küll, miks siis tulemused nii kehvad on? Küllap on lihtsalt kontingent mujalt koolidest välja kukkunud+ mitte sisse saanud. samas hoolivad vanemad, kes pigem maksavad, kui lapse suvalisse kooli viivad. Milline oli sel aastal konkurss Rocca 10 klassi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 19:41; 17.02 13:44; 17.02 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen küll kindel, et selle tabeliga on põhikoolide jõujooned paigas isegi juhul, kui hindavad oma õpetajad. Tegemist on ju ometi põhikooli-osaga, kui suured need vahed siis teie arvates olla saavad?

Koolide nn jõujooned muutuvad alles siis tuntavalt, kui Tln kesklinna koolid \”riisuvad\” oma gümnaasiumisse suurema osa teiste koolide helgemaid päid ja viskavad üle parda oma keskmikud. Siis pole enam ime, et gümnaasiumiosa tulemused paranevad jõudsasti.[/tsitaat]

tegelikult ongi nii, juba teises-kolmandas klassis hakkab nn eliitkoolidest viletsamate \”suunamine\” piirkonnakoolidesse ning vabanevate kohtade täitmine piirkonnakoolidest ärameelitatud helgete peadega.

On suht tavaline, et nt 6ndas klassis on juba ca 1/3 õpilasi neid, kes kooliteed eliitkoolis alustanud ja sealt ära saadetud. 9klassi lõpuks on vahetunud juba üle poole klassist.

Kui vastav statistika võtta 3ndate klasside tasemetööde järgi, siis seal veel nii suurt vahet pole.
Vaene piirkonnakool peab aga kõik vastu võtma, mis Haridusamet saadab, isegi nt erikoolides (Puiatu, Kaagvere jne) paar aastat aega veetnu.

Muide, Tallinna linnas on Haridusameti andmetel kokku 83 üldhariduskooli, Ekspressi edetabelisse on koolid valitud nende seast täiesti suvaliselt, seega seda pingerida eriti uskuda ei saa. Kui lähtuda Eksamikeskuse lehel olevast statistikast, kus %-d on antud vastavalt sellele, kas õpilane sooritas tasemetöö (sai 5-4-3) või ei (hinne 2 või 1), on tulemus hoopis teistsugune.
Praegusest tabelist tuleb välja, et kui õpilane saab kolme, on kool alla igasugust arvestust kohe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:56; 17.02 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vajub küll, miks siis tulemused nii kehvad on? Küllap on lihtsalt kontingent mujalt koolidest välja kukkunud+ mitte sisse saanud. samas hoolivad vanemad, kes pigem maksavad, kui lapse suvalisse kooli viivad. Milline oli sel aastal konkurss Rocca 10 klassi? [/tsitaat]
Kust otsast need tulemused siis nüüd NII kehvad on? Täiesti normaalsed tulemused. RaM-is pole ju ühtegi kallakut, et mingites ainetes eriti super tulemusi oodata.

Samuti tuleb arvestada seda, et RaM-is ei toimu mingit suurt konkurssi 10. klassi saamiseks. Kõik oma kooli õpilased, kellel on normaalsed õpitulemused, saavad gümnaasiumiosas jätkata. Riigieksamite edatabelites esikohtadel olevates koolides see ju nii ei ole. Ilmselge, et juba paar kehvemat tulemust tõmbavad keskmise alla.

Ma tõesti ei tea, kui suur oli konkurss 10. klassi, sest kandideerida saab ju ainult üksikutele kohtadele, mis vabanevad nende arvelt, kes teistesse koolidesse lähevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:31; 17.02 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust on pärit andmed, et eliitkooli lapsed \”ära saadetakse\”?. Mul õpivad kaks last erinevates koolides ja mõlemas pole kedagi ära saadetud. Vaid TPL kohta olen kuulnud, et ühe põhikooli lennu jooksul on klassist lahkunud kaks last liiga suure õppekoormuse tõttu.

Kes küll mõtleb selliseid andmeid välja ja hirmutab siinseid lugejaid?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tegelikult ongi nii, juba teises-kolmandas klassis hakkab nn eliitkoolidest viletsamate \”suunamine\” piirkonnakoolidesse ning vabanevate kohtade täitmine piirkonnakoolidest ärameelitatud helgete peadega.

On suht tavaline, et nt 6ndas klassis on juba ca 1/3 õpilasi neid, kes kooliteed eliitkoolis alustanud ja sealt ära saadetud. 9klassi lõpuks on vahetunud juba üle poole klassist.

Kui vastav statistika võtta 3ndate klasside tasemetööde järgi, siis seal veel nii suurt vahet pole.
Vaene piirkonnakool peab aga kõik vastu võtma, mis Haridusamet saadab, isegi nt erikoolides (Puiatu, Kaagvere jne) paar aastat aega veetnu.

Muide, Tallinna linnas on Haridusameti andmetel kokku 83 üldhariduskooli, Ekspressi edetabelisse on koolid valitud nende seast täiesti suvaliselt, seega seda pingerida eriti uskuda ei saa. Kui lähtuda Eksamikeskuse lehel olevast statistikast, kus %-d on antud vastavalt sellele, kas õpilane sooritas tasemetöö (sai 5-4-3) või ei (hinne 2 või 1), on tulemus hoopis teistsugune.
Praegusest tabelist tuleb välja, et kui õpilane saab kolme, on kool alla igasugust arvestust kohe.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 15:04; 18.02 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttavate lapsed käivad RaM Kooli algklassides ning näen, et neil tehakse seal lastega kõvasti tööd. Seega on täiesti usutav, et RaM tase on tegelikult ka hea. Inglise keele õpe algab kohe esimesest klassist jne.
Koolipäev on RaMi väikestel paljude teiste koolidega võrreldes päris pikk ning koju antakse alati mitmeid ülesandeid. Õpetajad on nõudlikud ja annavad adekvaatset tagasisidet.

Miks RaM gümnaasium nagu nõrgem tundub? No neil ei ole ju nii meeletut konkurssi ja samas ei toimu ka nõrgemate õpilaste koolist väljasurumist. Osad oivikud liiguvad ka kesklinna eliitgümnaasiumidesse ning välismaale.

Mul on näiteks täiesti konkreetseid näiteid, kuidas TPLis soovitatakse teistest nõrgematel õpilastel tungivalt kooli vahetada. Kui mitte varem, siis enne gümnaasiumit kindlasti. Nende nõrkade asemele võetakse siis ülelinnaliselt konkursilt helgemad pead ning nii ongi ju keskmine tulemus kohe parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust on pärit andmed, et eliitkooli lapsed \”ära saadetakse\”?. Mul õpivad kaks last erinevates koolides ja mõlemas pole kedagi ära saadetud. Vaid TPL kohta olen kuulnud, et ühe põhikooli lennu jooksul on klassist lahkunud kaks last liiga suure õppekoormuse tõttu.

Kes küll mõtleb selliseid andmeid välja ja hirmutab siinseid lugejaid?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

vot see kommenteeritud seisukoht pani mind ka imestama. eks väike psühhoterror ikka on, et kui ei õpi saadetakse ära, aga reaalsuses on samuti kogemus kolme lapsega ja ei midagi sellist.

klassi koosseis võib küll muutuda kui progümnaasiumi tasemel tehakse lisaklass. sinna lähevad suuremas osas oma kooli kõige-kõigemad, kui kallak sobib (nt GAG-is ja 21. koolis)ja siis tõesti võetakse nende õpilaste asemel uued. 21. kooli tulevad näiteks Merivälja kooli lapsed nii sinna uude lisaklassi kui ka olemasolevatesse nendest lastest vabanenud kohtadele, kes uude klassi oma koolist läksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tegelikult ongi nii, juba teises-kolmandas klassis hakkab nn eliitkoolidest viletsamate \”suunamine\” piirkonnakoolidesse ning vabanevate kohtade täitmine piirkonnakoolidest ärameelitatud helgete peadega.

On suht tavaline, et nt 6ndas klassis on juba ca 1/3 õpilasi neid, kes kooliteed eliitkoolis alustanud ja sealt ära saadetud. 9klassi lõpuks on vahetunud juba üle poole klassist.

Kui vastav statistika võtta 3ndate klasside tasemetööde järgi, siis seal veel nii suurt vahet pole.
Vaene piirkonnakool peab aga kõik vastu võtma, mis Haridusamet saadab, isegi nt erikoolides (Puiatu, Kaagvere jne) paar aastat aega veetnu.

Muide, Tallinna linnas on Haridusameti andmetel kokku 83 üldhariduskooli, Ekspressi edetabelisse on koolid valitud nende seast täiesti suvaliselt, seega seda pingerida eriti uskuda ei saa. Kui lähtuda Eksamikeskuse lehel olevast statistikast, kus %-d on antud vastavalt sellele, kas õpilane sooritas tasemetöö (sai 5-4-3) või ei (hinne 2 või 1), on tulemus hoopis teistsugune.
Praegusest tabelist tuleb välja, et kui õpilane saab kolme, on kool alla igasugust arvestust kohe.[/tsitaat]

no tõesti imelik, et on mingi suvaline valik tehtud,enamus koole ju sealt välja jäetud. Või on võetud siis lihtsalt need koolid, kes sellel konkreetsel aastal pidid oma tööd saatma REKKi, kõikide koolide tasemetöid ju igal aastal ei saadeta sinna. Minu lapse kooli näiteks polegi seal nimekirjas, aga netist võib otsinguga leida, et tasemetöö kesmine hinne ühel aastal oli 4,7, mis oli kõrgem keskmine, kui lütseumil näiteks. Kui sellist pingerida teha, siis peaks olema KÕIK Tallinna koolid esindatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olid ju kõik eesti koolid? Milline siis puudus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 19:41; 17.02 13:44; 17.02 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõige suurem üllataja on Rahumäe põhikool, kuhu on meeletu tung ja siiski suht kesised tulemused. mis tõestab veel fakti, et kui on liiga palju tilulilu tunniplaanis juures, ei jää põhianetele aega ja süvenemisresurssi.[/tsitaat]
Minu jaoks oli veel suurem üllatus see, et põlatud Pääsküla Gümnaasium oli selles tabelis Rahumäe Põhikoolist eespool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 18:10; 17.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Koolilaps Ekspressi EDETABEL: millisesse kooli tasub oma laps panna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.