Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Elatis

Postitas:

Tere,

Kas mul on õigus nõuda lapse emalt elatist miinimummääras kui laps(1.6 aastane) elab minuga? Kas on oluline ka kui kaua laps minuga on olnud või on mingi ooteperiood,millal elatist nõuda? Kas on vaja kuskil fikseerida,et laps minuga on? Lugu selline,et ema läks minema uue armastuse juurde ja j2ttis poisi minuga. Oleme nüüd poisiga alles paar nädalat kahekesi olnud,kuid kohustused said võetud eksiga koos. Kas pean ka tõestama ,et miks just miinimumäär? Kas lihtsalt lähengi kohtusse ja teen mingi avalduse või on mul karta,et neid ei määrata kuna laps nii väike ja kuskil oli mingi kohustus isal toetada ema ja last kuni 3-aastaseks saamiseni. Ema soov oli minna ja jätta meid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled ju see eelmise sama teema algataja? Sulle soovitati ju pöörduda nõu saamiseks lastekaitse töötaja poole – tema seletabki sulle kõik täpselt ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on eelmises teemas hulgim asjalikke nõuandeid. Tegutse nende järgi.
Ma saan aru, et sul on kibestumus oma lapse ema vastu ja sa pead seda kogu aeg rõhutama, aga tegutse nüüd nii, nagu üks vastutustundlik täiskasvanu tegutseb ja hakka asju ajama. Elatise nõudmine ei ole mingi raketiteadus, miinimumi puhul ei pea sa midagi tõestama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul on õigus nõuda lapse emalt elatist miinimummääras kui laps(1.6 aastane) elab minuga? Kas on oluline ka kui kaua laps minuga on olnud või on mingi ooteperiood,millal elatist nõuda? Kas on vaja kuskil fikseerida,et laps minuga on? Lugu selline,et ema läks minema uue armastuse juurde ja j2ttis poisi minuga. Oleme nüüd poisiga alles paar nädalat kahekesi olnud,kuid kohustused said võetud eksiga koos. Kas pean ka tõestama ,et miks just miinimumäär? Kas lihtsalt lähengi kohtusse ja teen mingi avalduse või on mul karta,et neid ei määrata kuna laps nii väike ja kuskil oli mingi kohustus isal toetada ema ja last kuni 3-aastaseks saamiseni. Ema soov oli minna ja jätta meid.

1. Ei ole ooteperioodi, laps on sündinud ja vajab ülalpidamist. Teie paar nädalat kahekesi..ehk siis ema lahkumise hetkest võib nõuda..(seetõttu ongi hea, et oleks see kuskil fikseeritud, mil ema lahkus pere juurest, et mis ajast alates saab nõuda, hiljem võib olla väidab, et ta ei olegi lahkunud..või et lahkus alles paar päeva tagasi jne..siis ongi selline muna-kana situatsioon, et mis see õige siis on kui sõna-sõna vastu)
2. Miinimummäära tõestama ei pea
3. Mõtet on esialgu esitada maksekäsu menetlusse avaldus..hiljem kohtusse hagi.
4. Isal (noh tegelikult mitte ainult isal, ka emal..) on kohustus toetada LAHUTATUD abikaasat, kes ise endale ülalpidamist ei teeni, sest hooldab last sama ajal. Seega ta läks minema ju ning ei hoolda ta last..ja vist lahutatud te pole ka? Ehk siis pigem peaks tema veel lisaks lapsele ka sind kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ülal pidama..juhul kui lahutatud olete..sest nagu sa ju ütlesidki, et kohustused võtsite kahekesi..ja üksi neid täites..käivad väheke üle jõu, ehk siis olid arvestanud kahe täiskasvanud inimese panusega pereellu. No näiteks lapse kasvatamine võtab ju raha ja sa ise kaotad samuti oma sissetulekus kui pead lapse haigestudes lapsega kodus haiguslehel olema.

Panen siia selle seaduse sätte ka:

§ 72. Last hooldava lahutatud abikaasa ülalpidamise kohustus
Kui lahutatud abikaasa ei suuda pärast lahutust ühise lapse hooldamise tõttu ise enda ülalpidamise eest hoolitseda, võib ta teiselt lahutatud abikaasalt nõuda endale ülalpidamist kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni.

Aga enne võiksid lapse emale saata meili, küsida, et laps on olemas, tema on samuti lapsevanem..millist rolli näiteks tema näeb endal lapse elus..kas on valmis maksma elatist..kirjutagi, et lahus elav vanem peab elatist maksma, pista see lahkumise kuupäev ka sinna kuhugi.. See on kohtu jaoks sinu kasuks, sest esiteks sa ei ole kohe tormanud kohtusse vaid esmalt oled üritanud asja lahendada kohtuväliselt, andnud naisele võimaluse vabatahtlikult oma lapsevanemaks olemise kohustusi täita ja teiseks kui ta sulle kirjalikult ka vastab, siis on see kaalukas asitõend edaspidise kohtuvaidluse tarvis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 02:04; 03.09 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS elatis on mõeldud lapsele, mitte sinu kohustuste tasumiseks. Kui korterilaen üle jõu käib, tuleb väiksem korter leida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 06:28; 03.09 10:16; 03.09 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS elatis on mõeldud lapsele, mitte sinu kohustuste tasumiseks. Kui korterilaen üle jõu käib, tuleb väiksem korter leida.

Lapse elatis on mõeldud lapsele (kaasaarvatud tema eluaseme kulud). Väikelapsega üksijäänud vanemale PKS §72 järgi väljamõistetud elatis on ikkagi sellele lapsega jäänud vanemale tema kulude korvamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 08:50; 03.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, noormees igas teemas rõhutab, et eksiga koos võetud kohustused käivad üle jõu. Ehk ta ei küsi raha mitte lapse jaoks, vaid nende kohustuste täitmiseks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 06:28; 03.09 10:16; 03.09 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatiste vastu võitlemisega ei maksa üle pingutada. Kuskil maal on siiski ka mõistlik määr, ning see määr katab ka lapse eluaseme ja transpordikulusid, mida need ühiselt võetud kohustused ilmselt ennekõike sisaldavad.

Muidugi võib soovitada, et müügu eluase, auto ja laps maha ning elagu vaba mehe elu aga kas see tegelt ka nii kergelt käib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 08:50; 03.09 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei võitle elatise vastu, andku või täna kohtule avaldus sisse. Ma lihtsslt rõhutan, et see on mõeldud lapsele ja mitte isa elatusstandardi säilitamiseks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.09 06:28; 03.09 10:16; 03.09 18:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei võitle elatise vastu, andku või täna kohtule avaldus sisse. Ma lihtsslt rõhutan, et see on mõeldud lapsele ja mitte isa elatusstandardi säilitamiseks.

Need ju omavahel seotud, kui isal vähem pappi, siis jagub vähem pappi ka lapsele. Kui varem maksis isa 250+250, siis nõudes elatise emalt sisse, maksab isa vaid 250 ning ülejäänu senise 250 saab enda peale kulutada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.09 02:04; 03.09 19:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.