Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 188 )

Teema: Elatis 2022

Postitas:
Kägu

Selge sõnaga kirjutasin ju, et mina olin kogu aeg lapse ja muuga rakkes (ehk siis koristamine, söögitegemine jne) , kust sa välja loed, et mees ÜLDSE lapsega tegeles?  Mees muud ei teinud kodus, kui puhkas või chillis sõpradega kas meil või kuskil pubides ja klubides.

Miks sa teda siis välja ei visanud? Ahjaa, elamine oli ka mehe oma?

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge sõnaga kirjutasin ju, et mina olin kogu aeg lapse ja muuga rakkes (ehk siis koristamine, söögitegemine jne) , kust sa välja loed, et mees ÜLDSE lapsega tegeles? Mees muud ei teinud kodus, kui puhkas või chillis sõpradega kas meil või kuskil pubides ja klubides.

Miks sa teda siis välja ei visanud? Ahjaa, elamine oli ka mehe oma?

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina

Edaspidi vastutab mina oma tegude eest. Lapsega olid ju ise ka nõus. Ei ole sul mingit õigust teist inimest tallata.  Mehel on asjast oma versioon rääkida, äkki tõesti sellest, kuidas mina kodu segamini pööras, seda pidevalt koristas ja toitu valmistas. Miks ei või lihtsalt öelda, et olime erinevad, laps ja isa suhtlevad. Keda huvitab, et x naine tegi ise klubitajaga lapse ja pärast kukub saagima.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina

Edaspidi vastutab mina oma tegude eest. Lapsega olid ju ise ka nõus. Ei ole sul mingit õigust teist inimest tallata. Mehel on asjast oma versioon rääkida, äkki tõesti sellest, kuidas mina kodu segamini pööras, seda pidevalt koristas ja toitu valmistas. Miks ei või lihtsalt öelda, et olime erinevad, laps ja isa suhtlevad. Keda huvitab, et x naine tegi ise klubitajaga lapse ja pärast kukub saagima.

Just-just, ikka ise süüdi, ise tahtsin, ise tegin, ise teenisin keretäie.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

No ma ei tea-naine, kel oma elamispind jõuab ka endale oma auto osta, kas pole?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

No ma ei tea-naine, kel oma elamispind jõuab ka endale oma auto osta, kas pole?

No ma ei tea, kas kuskil oli kirjas, et EI JÕUDNUD?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

No ma ei tea-naine, kel oma elamispind jõuab ka endale oma auto osta, kas pole?

No ma ei tea, kas kuskil oli kirjas, et EI JÕUDNUD?

Mina arvasin, et teema on uuenev elatise arvestamise kord, aga siin ei saagi aru, et millest see jutt käib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surnuks nokkimine käib järjekordselt

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

No ma ei tea-naine, kel oma elamispind jõuab ka endale oma auto osta, kas pole?

No ma ei tea, kas kuskil oli kirjas, et EI JÕUDNUD?

Mina arvasin, et teema on uuenev elatise arvestamise kord, aga siin ei saagi aru, et millest see jutt käib.

Ühe kibestunud üksikema jorin on jah kole pikaks läinud.

Rääkige asjast

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

No ma ei tea-naine, kel oma elamispind jõuab ka endale oma auto osta, kas pole?

Mis kummaline loogika see on? Minul on oma elampispind, mis soetatud enne laste saamist. Pärast laste sündi on väljaminekud tunduvalt  kasvanud ja hetkel ma autot liisida küll ei saaks.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, miks ei visanud? Kas sa said tõesti kogu sellest jutust aru, et ma elan temaga siiani koos??

No ma ei tea-naine, kel oma elamispind jõuab ka endale oma auto osta, kas pole?

Mis kummaline loogika see on? Minul on oma elampispind, mis soetatud enne laste saamist. Pärast laste sündi on väljaminekud tunduvalt kasvanud ja hetkel ma autot liisida küll ei saaks.

Rääkimata sellest, et kui igapäevaselt pole peres 2 autot vaja, miks peaks peres 2 autot olema? Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkimata sellest, et kui igapäevaselt pole peres 2 autot vaja, miks peaks peres 2 autot olema? Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

Oot, mis mõttes? Et see tähendab seda, et üks käib ühistranspordiga ja teine sõidab autoga tööle? Ei, tänan.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kummaline loogika see on? Minul on oma elampispind, mis soetatud enne laste saamist. Pärast laste sündi on väljaminekud tunduvalt  kasvanud ja hetkel ma autot liisida küll ei saaks.

Pole ju vaja liisida, 5000-ga saaksid norm auto kätte, kui raha pole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkimata sellest, et kui igapäevaselt pole peres 2 autot vaja, miks peaks peres 2 autot olema? Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

Oot, mis mõttes? Et see tähendab seda, et üks käib ühistranspordiga ja teine sõidab autoga tööle? Ei, tänan.

Kust otsast see siis seda tõendab? Kui üks käib autoga ja teine ei saa sama autoga käia ning ei soovi ühistranspordiga käia, siis võib ju öelda, et ON VAJA kahte autot. Siin on jutt ju lapsega kodus olevast naisterahvast ja tema mehest, kes nagu ka autoga tööle ei käinud, aga võtme võttis kaasa. Kummalgi polnud autot väga vaja nagu, aga naist mõnitatakse, et miks ta omale enda autot ei ostnud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kummaline loogika see on? Minul on oma elampispind, mis soetatud enne laste saamist. Pärast laste sündi on väljaminekud tunduvalt kasvanud ja hetkel ma autot liisida küll ei saaks.

Pole ju vaja liisida, 5000-ga saaksid norm auto kätte, kui raha pole.

Kust see 5000 võetakse, kui RAHA POLE?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

Mina küll ei jaga. Tutvusin mehega, kes kokku elama asudes arvas, et kuigi temal autot pole, ei pea seda ka ostma, sest saab ju minu autot kasutada. Aga ei saa, sest mina vajan oma autot igapäevaselt. Kui ma olen endale auto ostnud, ei tähenda see seda, et mina pean ainuisikuliselt autot üleval pidama ja seda siis teisele pereliikmele pidevalt kasutada andma.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

Mina küll ei jaga. Tutvusin mehega, kes kokku elama asudes arvas, et kuigi temal autot pole, ei pea seda ka ostma, sest saab ju minu autot kasutada. Aga ei saa, sest mina vajan oma autot igapäevaselt. Kui ma olen endale auto ostnud, ei tähenda see seda, et mina pean ainuisikuliselt autot üleval pidama ja seda siis teisele pereliikmele pidevalt kasutada andma.

Kas keegi on kuskil öelnud, et nui neljaks nii peab olema ja kõikides peredes on nii? Ilmselge ju, et sellised asjad lepitakse omavahel kokku. Mina näiteks müüsin oma auto eksiga kokku kolides maha, sest kahte autot pidada polnud mõtet. Mees ise pidas oma autot üleval ja mina võisin kasutada. Mina kandsin jälle teisi kulusid, nii et keegi ei tundnud, et liiga tehakse. Nüüd on mu peres 2 autot, sest on vaja.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkimata sellest, et kui igapäevaselt pole peres 2 autot vaja, miks peaks peres 2 autot olema? Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

Oot, mis mõttes? Et see tähendab seda, et üks käib ühistranspordiga ja teine sõidab autoga tööle? Ei, tänan.

Kust otsast see siis seda tõendab? Kui üks käib autoga ja teine ei saa sama autoga käia ning ei soovi ühistranspordiga käia, siis võib ju öelda, et ON VAJA kahte autot. Siin on jutt ju lapsega kodus olevast naisterahvast ja tema mehest, kes nagu ka autoga tööle ei käinud, aga võtme võttis kaasa. Kummalgi polnud autot väga vaja nagu, aga naist mõnitatakse, et miks ta omale enda autot ei ostnud.

Keegi ei mõnitaks naist, et ta endale autot ei ostnud kui ta poleks kirjutanud sellest niiviisi, et lõpuks ostis talle auto hoopis ema ja mees pole talle kuidagi kasulik olnud.

Jätab mulje nagu see oleks kellegi teise kohustus täiskasvanud inimesele auto osta või miks see ema auto ostmine üldse ära mainimist väärt oli?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkimata sellest, et kui igapäevaselt pole peres 2 autot vaja, miks peaks peres 2 autot olema? Üldiselt ikka kui ühel on auto, siis seda jagatakse peresiseselt.

Oot, mis mõttes? Et see tähendab seda, et üks käib ühistranspordiga ja teine sõidab autoga tööle? Ei, tänan.

Kust otsast see siis seda tõendab? Kui üks käib autoga ja teine ei saa sama autoga käia ning ei soovi ühistranspordiga käia, siis võib ju öelda, et ON VAJA kahte autot. Siin on jutt ju lapsega kodus olevast naisterahvast ja tema mehest, kes nagu ka autoga tööle ei käinud, aga võtme võttis kaasa. Kummalgi polnud autot väga vaja nagu, aga naist mõnitatakse, et miks ta omale enda autot ei ostnud.

Keegi ei mõnitaks naist, et ta endale autot ei ostnud kui ta poleks kirjutanud sellest niiviisi, et lõpuks ostis talle auto hoopis ema ja mees pole talle kuidagi kasulik olnud.

Jätab mulje nagu see oleks kellegi teise kohustus täiskasvanud inimesele auto osta või miks see ema auto ostmine üldse ära mainimist väärt oli?

Siin peab ju üksipulgi viimse detailini oma eluloo läbi hekseldama, vastasel juhul käod genereerivad sellist soppa kokku et kuku pikali.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigikogus võeti täna uus seadus vastu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigikogus võeti täna uus seadus vastu.

Loodetavasti rakendub tagasiulatuvalt.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigikogus võeti täna uus seadus vastu.

Loodetavasti rakendub tagasiulatuvalt.

See veel puuduks, kui seadused tagasiulatuvalt rakenduma hakkaksid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks nüüd paistab, et kui suureks kohtu koormus tõuseb. Hakkavad ju paljud neid varasemaid miinimume vähendama. Minu eks maksab hetkel miinimumist vähem. Saime kompromissile ja hetkel kehti miinimum tundus ka mulle ebamõistlikult suur. Samas, kui nüüd vaatan kalkulaatori summat siis teeb veidi nõutuks. Uue miinimumelatise summa oleks meie puhul ca 80 eur vähem. Selles, et eks elatist vähendada tahab, ma ei kahtlegi. Samas käib laps kallis trennis ja uue elatise summaga peaksime ikka väga paljus kokku tõmbama kui ma just ise mitmekordselt ei panustaks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas käib laps kallis trennis ja uue elatise summaga peaksime ikka väga paljus kokku tõmbama kui ma just ise mitmekordselt ei panustaks.

See jutt on küll nüüd kurtidele kõrvadele. Siinsete elatisemaksjate arvates ei ole lahkuläinud vanemate lastel enam trennidesse ega huviringidesse asja. Ega muudki pole vaja. See on ikka imelik, et olukorras, kus hädavajalikud kulutused nii palju igapäevaselt tõusevad nagu toit jne, kavatsetakse lastele makstavat elatist nii palju alla tõmmata.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jutt on küll nüüd kurtidele kõrvadele. Siinsete elatisemaksjate arvates ei ole lahkuläinud vanemate lastel enam trennidesse ega huviringidesse asja. Ega muudki pole vaja. See on ikka imelik, et olukorras, kus hädavajalikud kulutused nii palju igapäevaselt tõusevad nagu toit jne, kavatsetakse lastele makstavat elatist nii palju alla tõmmata.

Elatismaksjatel tõuseb toit ja kõik muu hädavajalik samuti. Ka mina-inimene saab sellest nüüd aru! Ei pea üks inimene lapse trenne, huviringe ja voodeid üksinda kinni maksma.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa kummaline. Selline uudis peaks ju olema iga väljaande esiküljel ja tegelikkuses pole sellist uudist mitte kuskil ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea üks inimene lapse trenne, huviringe ja voodeid üksinda kinni maksma.

Mine  vaata poodi, mis midagi maksab. Sinu arusaam, et elatis on nii suur, et katab lapse vajadused, eksi kunstküüned ja koduspassimise, lisaks tema peigmehe õlleraha ka veel, ei ole tõsi. See ei kata kõiki kulutusi, maga välja. Lapsega kooselav vanem peab tavaliselt panustama rohkemgi pluss aeg ja hool veel pealekauba, mille see lahkunud vanem saab kulutada kõik kasvõi rohkem töötamisele.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine  vaata poodi, mis midagi maksab. Sinu arusaam, et elatis on nii suur, et katab lapse vajadused, eksi kunstküüned ja koduspassimise, lisaks tema peigmehe õlleraha ka veel, ei ole tõsi. See ei kata kõiki kulutusi, maga välja. [/quote]

Arusaam, et kehtiv elatis koos peretoetustega katab reeglina kõik lapse vajadused (mitte soovid ja tahtmised, vaid vajadused) ei ole mitte ühe üksiku või kõigi elatise maksjate arvamus, vaid pädeva uuringufirma statistiliselt tõestatud fakt. Eesti kuue jõukama detsiili reaalne keskmine kulu lastele on üsna sama, mis täna kehtiva elatise ja lapsetoetuse summa.

Lapsega kooselav vanem peab tavaliselt panustama rohkemgi pluss aeg ja hool veel pealekauba, …

Kehtiv seadus ei näe ette lapse endale saanud vanemale aja ja hoole kinnimaksmist. Samahästi võiks lapsest lahuselav vanem nõuda enda lapse-igatsuse rahas kompenseerimist. Ilmselt leitakse need olema teineteist tasakaalustavad. Samas on viimane muide seadusega isegi mingil määral kehtestatud. Nimelt on võimalik kohtumiskorda pahatahtlikult eiranud lapsega elavat vanemat sunnirahaga trahvida. Sundida teda lahuselava vanema igatsust kinni maksma.

… mille see lahkunud vanem saab kulutada kõik kasvõi rohkem töötamisele.

Jaaaa. See lapse endale võitnud vanemale meeldiks – kohustada lapsest ilma jäänud vanemat tema ja lapse heaks topelt töötama. Saaks endale sisuliselt orja, kel pole aega uut elu alustada ega lapsegagi suhelda.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaam, et kehtiv elatis koos peretoetustega katab reeglina kõik lapse vajadused (mitte soovid ja tahtmised, vaid vajadused) ei ole mitte ühe üksiku või kõigi elatise maksjate arvamus, vaid pädeva uuringufirma statistiliselt tõestatud fakt. Eesti kuue jõukama detsiili reaalne keskmine kulu lastele on üsna sama, mis täna kehtiva elatise ja lapsetoetuse summa.

Kaua sa võid mingist mitme aasta tagusest uuringust jahvatada, mis tehti selleks, et läbi suruda elatise vähendamist. Elatise vähendamise eesmärk ei ole laste huvisid arvestada, vaid ainult ja ainult kohtuid sellest lõputust elatisejamast päästa. Kui elatis on väike, ei viitsi paljud seda nõudma minnagi, ei teki nii palju võlglasi ja riik ei peagi sekkuma, nii tore, kas pole. Kakssada eurot pole tänases päevas mingi raha, teismeline sööb selle raha eest. Kõik muu hädavajaliku (eluase, toit, riided, sotsiaalne elu – kujutad ette, isegi see on vajalik, et teismeline päris ära ennast ei tapaks) peab maksma lapsega kooselav vanem.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kujutad ette, isegi see on vajalik, et teismeline päris ära ennast ei tapaks) peab maksma lapsega kooselav vanem.

No aga tema saab ju ka kogu selle armastuse ja õnne, mis lapsega kaasneb:-)

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 188 )