Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 188 )

Teema: Elatis 2022

Postitas:
Kägu

Kakssada eurot pole tänases päevas mingi raha, teismeline sööb selle raha eest. Kõik muu hädavajaliku (eluase, toit, riided, sotsiaalne elu – kujutad ette, isegi see on vajalik, et teismeline päris ära ennast ei tapaks) peab maksma lapsega kooselav vanem.

Lapsega koos elav vanem ei maksa seda ju üksi. Riik toetab ka last 60 euroga. Uus arvutus näeb lapse jaoks ette kokku 486€ ja sedagi vaid aprillini, mil summa juba jälle suuremaks kasvab (THI kasvab u. 7% ja ka keskmise palga kasv paistab samas suurusjärgus tulema – aprillist võiks lapse jaoks olla ettenähtud juba 520€). Sellest peab lapsega elav vanem leidma “vaid kakssada eurot”.

Ja teismelist ei pea toitma suitsuvorsti, singi ja kallite valmistoitudega, vaid võib vabalt järgida ka vastavaid märksa soodsamaid toitumissoovitusi. Kelle viga see, on kui külmkapp heast paremast tühjaks lastakse süüa ja normaalset toitumisrežiimi ei kehtestata? Miks lahuselav vanem sellist distsipliini-puudust (lapsega elava vanema laiskust) kinni peab maksma?

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kakssada eurot pole tänases päevas mingi raha, teismeline sööb selle raha eest. Kõik muu hädavajaliku (eluase, toit, riided, sotsiaalne elu – kujutad ette, isegi see on vajalik, et teismeline päris ära ennast ei tapaks) peab maksma lapsega kooselav vanem.

Lapsega koos elav vanem ei maksa seda ju üksi. Riik toetab ka last 60 euroga. Uus arvutus näeb lapse jaoks ette kokku 486€ ja sedagi vaid aprillini, mil summa juba jälle suuremaks kasvab (THI kasvab u. 7% ja ka keskmise palga kasv paistab samas suurusjärgus tulema – aprillist võiks lapse jaoks olla ettenähtud juba 520€). Sellest peab lapsega elav vanem leidma “vaid kakssada eurot”.

Ja teismelist ei pea toitma suitsuvorsti, singi ja kallite valmistoitudega, vaid võib vabalt järgida ka vastavaid märksa soodsamaid toitumissoovitusi. Kelle viga see, on kui külmkapp heast paremast tühjaks lastakse süüa ja normaalset toitumisrežiimi ei kehtestata? Miks lahuselav vanem sellist distsipliini-puudust (lapsega elava vanema laiskust) kinni peab maksma?

Lugupeetud eraldi elav vanem! Sul on täpselt sama kohustus last distsiplineerida. Miks sa pole sellega hakkama saanud? Ah jaa, sind tegelikult see ei huvitagi, kurb. Saaks ainult hädaldada.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsega koos elav vanem ei maksa seda ju üksi. Riik toetab ka last 60 euroga. Uus arvutus näeb lapse jaoks ette kokku 486€ ja sedagi vaid aprillini, mil summa juba jälle suuremaks kasvab (THI kasvab u. 7% ja ka keskmise palga kasv paistab samas suurusjärgus tulema – aprillist võiks lapse jaoks olla ettenähtud juba 520€). Sellest peab lapsega elav vanem leidma “vaid kakssada eurot”. Ja teismelist ei pea toitma suitsuvorsti, singi ja kallite valmistoitudega, vaid võib vabalt järgida ka vastavaid märksa soodsamaid toitumissoovitusi. Kelle viga see, on kui külmkapp heast paremast tühjaks lastakse süüa ja normaalset toitumisrežiimi ei kehtestata? Miks lahuselav vanem sellist distsipliini-puudust (lapsega elava vanema laiskust) kinni peab maksma?

Õudne inimene. Kui sa oma eksi ja lapsega ka kogu aeg niimood plärised ja irised, ilmselt see laps sinuga juba varsti ei soovigi suhelda ja on eluaeg ainult halvad mälestused mingist sendisaagijast, kellel lapsest oli ükskõik.

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lugupeetud eraldi elav vanem! Sul on täpselt sama kohustus last distsiplineerida. Miks sa pole sellega hakkama saanud? Ah jaa, sind tegelikult see ei huvitagi, kurb. Saaks ainult hädaldada.

Isa saab last distsiplineerida ainult siis, kui külastuskord ja ema võimaldavad. Nagu onu Ben ütles: suure võimuga kaasneb suur vastutus. Emal ei ole mitte ainult piiramatu õigus laste elu korraldada, vaid ka vastutus selle ees, kuidas ta seda teinud on. Ei saa veeretada vastutust laste juurest eemale tõrjutud isa turjale.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa veeretada vastutust laste juurest eemale tõrjutud isa turjale.

Kui sinu sõnavõtte siin lugeda, mida sa igas elatiseteemas teed, ju siis oledki nii õudne inimene, et su eks ei soovi sind lapse lähedale. Siin tuleks küll peeglisse vaadata, miks see nii on. Mis saab emal olla isa vastu, kes tema koormat kergendab ja suure osa lapse eest hoolitsemisest enda peale võtab. Minu lapse isa tegeleb lapsega iga päev ja mul on selle üle väga hea meel, miks ma peaks teda tõrjuma. Lapse kasvatamine ei ole kerge ja kui keegi siin aitab, on see ju väga tore.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore on näha, et ka emad tunnistavad, et isadel õigus on. Kuidas muidu tõlgendada isklikke rünnakuid ja solvanguid “saaks ainult hädaldada”, “õudne inimene”, “plärised ja inised”, kui mitte argumentide puudumisena. Kui argumente, millega arutelu elavdada, aga enam ei ole, siis ilmselt on teisel poolel õigus.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa veeretada vastutust laste juurest eemale tõrjutud isa turjale.

Kui sinu sõnavõtte siin lugeda, mida sa igas elatiseteemas teed, ju siis oledki nii õudne inimene, et su eks ei soovi sind lapse lähedale. Siin tuleks küll peeglisse vaadata, miks see nii on. Mis saab emal olla isa vastu, kes tema koormat kergendab ja suure osa lapse eest hoolitsemisest enda peale võtab. Minu lapse isa tegeleb lapsega iga päev ja mul on selle üle väga hea meel, miks ma peaks teda tõrjuma. Lapse kasvatamine ei ole kerge ja kui keegi siin aitab, on see ju väga tore.

Ära ole naiivne. Minu endine abikaasa leidis uue mehe ning ühtlasi arvas, et lapsel on nüüd ka uus isa. Ema võttis lapse kaasa ja kolis minema, pikad kohtuvaidlused tõid lõpuks suhtluskorra, mida ema siiski pidevalt eirab. Kui pärin aru, kus mu laps on ja mida teeb, saan vastuseks- ära sekku minu pere ellu! Nüüd plaanib ema Eestist ära kolida ja on valmis seda ka kohtu kaudu nõudma.
Ma ei ole oma eksabikaasaga mitte kunagi halvasti käitunud, mingit vägivalda pole iial olnud. Ta lihtsalt armus ja läks ära. Loomulikult koos lapsega, keda ta peab vaid endale kuuluvaks. Minupoolsest aja ja hoole panustamisest pole ta huvitatud- lapsel olevat uus issi ja uued vanavanemad. Minu roll on vaid maksta.
Aga ma ei kavatse alla anda ja leppida vaid rahakoti rolliga, tahan oma last hoida ja kasvatada.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine  vaata poodi, mis midagi maksab. Sinu arusaam, et elatis on nii suur, et katab lapse vajadused, eksi kunstküüned ja koduspassimise, lisaks tema peigmehe õlleraha ka veel, ei ole tõsi. See ei kata kõiki kulutusi, maga välja. Lapsega kooselav vanem peab tavaliselt panustama rohkemgi pluss aeg ja hool veel pealekauba, mille see lahkunud vanem saab kulutada kõik kasvõi rohkem töötamisele.

Kuu peale tuleb saata oma panustamise ja vajaduse jutuga.  Hambaravi on vajadus, see on lastele tasuta. Seep on vajadus, ei maksa palju. Elatis ei olegi mõeldud katma kõiki kulutusi, püha taevas. Lobajutumeistrid oma panustamisega oskavad kõik olla.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine vaata poodi, mis midagi maksab. Sinu arusaam, et elatis on nii suur, et katab lapse vajadused, eksi kunstküüned ja koduspassimise, lisaks tema peigmehe õlleraha ka veel, ei ole tõsi. See ei kata kõiki kulutusi, maga välja. Lapsega kooselav vanem peab tavaliselt panustama rohkemgi pluss aeg ja hool veel pealekauba, mille see lahkunud vanem saab kulutada kõik kasvõi rohkem töötamisele.

Kuu peale tuleb saata oma panustamise ja vajaduse jutuga. Hambaravi on vajadus, see on lastele tasuta. Seep on vajadus, ei maksa palju. Elatis ei olegi mõeldud katma kõiki kulutusi, püha taevas. Lobajutumeistrid oma panustamisega oskavad kõik olla.

Siin toodi liigse luksusena välja suitsuvorst. Ma ei söö suitsuvorsti, aga minu arust see maksab 4 eurot latt. Muud näited elatiseteemades on sama jaburad.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb sinu koju külmkapile lukku ette panema või?

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis saab emal olla isa vastu, kes tema koormat kergendab ja suure osa lapse eest hoolitsemisest enda peale võta

Võib-olla on ema õudne inimene ja peeglisse vaatamast keeldub?

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb sinu koju külmkapile lukku ette panema või?

Miks ta minu koju peaks tulema? Võõras inimene? Elagu oma elu nii nagu oskab ja kui ei oska, siis saab ainult ennast süüdistada.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla on ema õudne inimene ja peeglisse vaatamast keeldub?

Las ta olla siis õudne inimene, siin räägiti sellest, et ema ei luba isal lapsega kohtuda ja tõrjub teda eemale. Talle oleks ju igati kasulik, kui isa aitaks last kasvatada, miks ta peaks sellest keelduma, kui isa vähegi normaalne inimene on. Üksi last kasvatada pole sugugi kerge, ise haiguslehtedel istuda jne.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ta minu koju peaks tulema? Võõras inimene? Elagu oma elu nii nagu oskab ja kui ei oska, siis saab ainult ennast süüdistada.

No kuidas ta siis distsiplineerib, kui lapse ema, kelle juures laps ei ela, last ei distsiplineeri?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kuidas ta siis distsiplineerib, kui lapse ema, kelle juures laps ei ela, last ei distsiplineeri?

Laps on jah täielikult distsiplineerimata, sööb suitsuvorsti. Pursui selline. Puder ja kartulid on õige lahkuläinud lapse toit. Nendelgi peab silma peal pidama, äkki tõhk sööb muidu ennast heast ja paremast täis.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb muidugi kui endal kodu pole ja peab lapse ema koju pressima. Minu koju aga küll võõral asja ei ole.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

miks ta peaks sellest keelduma, kui isa vähegi normaalne inimene on.

Sest isa on normaalne, aga ema ebanormaalne?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa siis oled nõus, et last ainult ema kasvatab, mitte sa ei kasvata teda pool aega ise? Las ma vastan, sest nii on sul mugavam ja 200 eurot on köki-möki kulude ja aja kõrval, mis lapse kasvatamiseks vajalikud on.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa siis oled nõus, et last ainult ema kasvatab, mitte sa ei kasvata teda pool aega ise? Las ma vastan, sest nii on sul mugavam ja 200 eurot on köki-möki kulude ja aja kõrval, mis lapse kasvatamiseks vajalikud on.

Proovi kõigepealt 200 eur teenida. Suur raha. Miks sünnib tuhandeid alkoholikahjustusega lapsi. Emade tekitatud. Ära iialgi alahinda lapse isa, ise sa vaatasid talle silma ja magasid temaga, oli ju nii.

+4
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovi kõigepealt 200 eur teenida. Suur raha. Miks sünnib tuhandeid alkoholikahjustusega lapsi. Emade tekitatud. Ära iialgi alahinda lapse isa, ise sa vaatasid talle silma ja magasid temaga, oli ju nii.

Ei ole nüüd vaja siin mingit udu hakata ajama. Kui su lapse ema on alkohoolik, siis on veel kummalisem, miks sa sellel inimesel oma lapsi lased üksinda kasvatada. Ja tänan muret tundmast, ma kulutan oma lapsele tunduvalt rohkem kui 200 eurot, mis on mu enda teenitud.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kulude, kui kõik tuleb riigilt ja pressitakse lapse isalt (laste erinevatelt isadelt) välja.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps on jah täielikult distsiplineerimata, sööb suitsuvorsti. Pursui selline. Puder ja kartulid on õige lahkuläinud lapse toit. Nendelgi peab silma peal pidama, äkki tõhk sööb muidu ennast heast ja paremast täis.

Eriline ema. Ise ajab suitsuvorsti näost sisse, rasv lõualt tilkumas, aga laps söögu seakartuleid…

Kuhu see riigi ja isa makstud raha küll läheb? Iga kuu vaja uusi riideid osta, sest mamsel aina paisub?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eriline ema. Ise ajab suitsuvorsti näost sisse, rasv lõualt tilkumas, aga laps söögu seakartuleid…

Sa ei tööta üldse teemas kaasa. Siin üks elatisemaksja kurtis, et mõningad emad söödavad lastele sisse suitsuvorsti, sinki ja muud head paremat ja tema ei pea seda kinni maksma. Ema distsiplineerigu lapsi, et need niimoodi arutult ei laristaks. Sellele tüübile oli minu irooniline vastus, kui sa aru ei saanud.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvatan üksi kolme last. Elatist lastele ei saa. Väike arvutus: kui igale lapsele peaksin maksma 200 euri elatist, teeks see kokku vaid 600 eurot. Järelikult ülejäänud 600 eurot minu palgast oleks täiesti vaid minu kasutada, Mul oleks ikka sama laenuvaba kodu, kõik mu vaba aeg kuuluks vaid mulle, mitte ei õpiks pool õhtut lastega kooliasju (kas siin kommenteerijad oskavad veel üldse ruutvõrrandit lahendada?) Kui need asjapulgd nii kallid mulle poleks, kõlaks see ülihea äriplaanina – saadad lapsed isa juurde, maksad neile vaid 200 eurot ninapeale ja oledki vaba inimene. Ja pole mõtet rääkida mingist miinimumpalgast – mis neil meestel viga on, et nad rohkem tasustatavat tööd ei tee.  Kui sul on lapsed, siis ei tohi sa viimane ludri olla, mis eeskuju sa nii neile oled.

Ja mis seda söögi juttu puudutab, siis kui ma käin täiskohaga tööl, minu õlgadel on kõik lastega seotu, siis vabandust, aga ma tõesti ei jõua õhtul enam kontidest suppi keeta, Võtangi poest midagi sellist, et õhtul ruttu kõhud täis saaksime ja mul jääks aega laste ja koduga tegelemiseks.  Ma pean valima sellise töökoha, et mul jääks aega ka lastele, mul on hetkel lastega võimalik koos kodus olla õhtuti umbes 3 ärkveloldud tundi.  Kui ma sellest ajast tunni köögis toimetan, siis kes hoolitseb mu laste eest? Tunnike õhtul kulub mul iga lapse õppimiste peale, õnneks on neid päevi vähe, kus kõik kolm õppimises abi tahavad. Samas on ka päevi, kus ühe lapse peale läheb rohkem kui paar tundi, kui on mõni suur asi ees, näiteks lõputöö juhendamiseks.  Lapsed lihtsalt teavad, et ema õpetus on tihti peale parem kui õpetaja oma (olen ise ka õpetaja).

Ma võin julgelt öelda, et minul kulub valdav osa sissetulekust laste peale. Pole mul ei kallist soengut, uhkeid geelküüsi ega solaariumi päevitust, riided on minul kõik teiselt ringilt. Seega mulle oleks elatise maksmisest üle jääv summa praegusest, endale kuluvast rahast, märksa suurem.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

i juttu puudutab, siis kui ma käin täiskohaga tööl, minu õlgadel on kõik lastega seotu, siis vabandust, aga ma tõesti ei jõua õhtul enam kontidest suppi keeta, Võtangi poest midagi sellist, et õhtul ruttu kõhud täis saaksime ja mul jääks aega laste ja koduga tegelemiseks.  Ma pean valima sellise töökoha, et mul jääks aega ka lastele, mul on hetkel lastega võimalik koos kodus olla õhtuti umbes 3 ärkveloldud tundi.  Kui ma sellest ajast tunni köögis toimetan, siis kes hoolitseb mu laste eest? Tunnike õhtul kulub mul iga lapse õppimiste peale, õnneks on neid päevi vähe, kus kõik kolm õppimises abi tahavad. Samas on ka päevi, kus ühe lapse peale läheb rohkem kui paar tundi, kui on mõni suur asi ees, näiteks lõputöö juhendamiseks.  Lapsed lihtsalt teavad, et ema õpetus on tihti peale parem kui õpetaja oma (olen ise ka õpetaja).

Ise valisid ju selle elu. Jätnud lapsed tegemata ja elu oleks lill.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult et… kolme lapse nö sissetulek poleks 3×200 eurot. Sõltuvalt vanusest oleks lastel juba kuni 600+520 eurot kasutada.

Tõesti, mis neil päästjatel viga on, et rohkem tööd ei tee. Kui on lapsed, siis ei saa ju “viimane ludri” olla.

Meil on suguvõsas üks lahkuläinud vanemate laps. Tal ei ole kunagi suurt midagi, sest nii ema kui ka isa on suht udud. Laps liikus ema juurest isa juurde elama, aga ema lapsetoetust kaasa ei andnud, sest emal on kolme mehega kolm last – kui ta loobuks esimese lapsetoetust, siis ta teiste enam suuremat toetust ei saaks.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvatan üksi kolme last. Elatist lastele ei saa. Väike arvutus: kui igale lapsele peaksin maksma 200 euri elatist, teeks see kokku vaid 600 eurot. Järelikult ülejäänud 600 eurot minu palgast oleks täiesti vaid minu kasutada, Mul oleks ikka sama laenuvaba kodu, kõik mu vaba aeg kuuluks vaid mulle, mitte ei õpiks pool õhtut lastega kooliasju (kas siin kommenteerijad oskavad veel üldse ruutvõrrandit lahendada?) Kui need asjapulgd nii kallid mulle poleks, kõlaks see ülihea äriplaanina – saadad lapsed isa juurde, maksad neile vaid 200 eurot ninapeale ja oledki vaba inimene. Ja pole mõtet rääkida mingist miinimumpalgast – mis neil meestel viga on

Selle üle see arutlus käibki, et lapsed endale saanud emad tahaksid jätkuvalt saada just seda poolt miinimumpalka igale lapsele pluss kõik peretoetused. Kui sinu laste isa(d) maksaks elatist vastavalt ettenähtule ja elatist muutev seadus jaanuaris ei muutuks, saaks sa temalt järgmine aasta oma laste jaoks mitte 600€, vaid 981€. Lisaks sellele veel kolme lapse toetused 520€, kokku 1501€ maksuvabalt, ilma et sina peaks ise veel sentigi panustama. Ilmselt selletõttu sul see laenuvaba elamine ongi, et lasterahad on ilusti laekunud ja oled saanud oma palga enda kasuks kulutada.

Peagi jõustuv seadusemuudatus näeb aga su kolmele lapsele ette mitte 600€ elatist, vaid 469€. Siis kui siin veel aasta tagasi väiksematestki numbritest räägiti, siin keegi ennustaski, et pärast väiksema elatise jõustamist selgub ootamatult, et isad on tegelikult väga head lapsevanemad. Üldsegi mitte mõtetud joodikutest vägivalduritest diivanikaunistused. Ja paljud üksikemad saadavad oma lapsed hoopis isa juurde elama, et ise seda vähendatud elatist maksta. Lase käia! Tõesta, et oraaklil on õigus. Tõesta, et naistepoolne laste endile ahnitsemine on seotud vaid lootusega meeste rahakotile küüned taha saada.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasvatan üksi kolme last. Elatist lastele ei saa. Väike arvutus: kui igale lapsele peaksin maksma 200 euri elatist, teeks see kokku vaid 600 eurot. Järelikult ülejäänud 600 eurot minu palgast …

Sa teenid 1200 kätte ja suudad selle ning laste rahadega ennast ning kolme last majandada. 430 eurot inimese kohta. Teised emmed siin ütlevad, et 486 eurot lapse kohta on nii vähe, et ei jagu lapsele suitsuvorstigi lauale panna ja peab neid seakartulitega toitma, kui issid oluliselt rohkem ei panusta. Äkki sa õpetajana võiks neile laste hüvanguks majapidamisjuhiseid anda.

PS. Kui sa nii väärt õpetaja oled, et laste endi õpetajatest parem, ja ilmselgelt ka juba üksjagu staaži kogunud (sul on ju kolm last, seega ka vanust parajalt), miks sa nii vähe palka saad? Ainult 50€ üle õpetajate miinimumi. Ega sa õpetajate hulgas ometi see viimane ludri ole?

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ma olen kurtnud, et ma neid lapsi ei taha? Minu jaoks on nad maailma parim asi, mis mu elus on.  Ma ei tahaks mõeldagi sellele, et mu elus lapsi ei oleks.

Teistele kommenteerijatele – ma tõin välja vaid kalkulatsiooni, mis oli vastuväide sellele, et emad ei anna lapsi isadele, sest nad ei suuda elatist maksta.  Ja kohtu kaudu mõistetakse välja elatis kohtu poolt määratud suuruses vaid siis, kui vanemad ise ei taha ega suuda omavahel kokkuleppeid sõlmida.  Loomulikult tuleb paraku ka peeglisse vaadata, kui laste ema oma sissetuleku kõik enda tuunimisele kulutab või joodik on, kes käskis sellise naisega peret luua.

Ja viimasele kommenteerijale, ma pole õpetaja koolis, mul hetkel veel pole magistrikraadi, et kooli tööle minna. kuid kraadi omandamine on plaanis, seega ka võimalus palgatõusule.  Aga senine tagasiside minu tööle on nii juhtkonna kui lapsevanemate poolt olnud väga positiivne, seega ludriks pole mul põhjust end pidada.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole nüüd vaja siin mingit udu hakata ajama. Kui su lapse ema on alkohoolik, siis on veel kummalisem, miks sa sellel inimesel oma lapsi lased üksinda kasvatada. Ja tänan muret tundmast, ma kulutan oma lapsele tunduvalt rohkem kui 200 eurot, mis on mu enda teenitud.

Rumal jutt kohe suhu tagasi. Ei tohi ainult endast ja oma kulutamisvõimest pläristada. Peab ka teiste peale mõtlema. Ei ole suured nn. kasvatajad nii süütud ise midagi, et lapse isa sõimata. Teenige aga terviseks ja kulutaga nii palju kui jõuate. Edu.

+2
-2
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 188 )