Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 188 )

Teema: Elatis 2022

Postitas:
Kägu

Liiga keeruliseks aetud see uus süsteem. Vana töötab arusaadavamalt.

Ma sain aru, et probleem selles oligi, et vana hästi ei tööta – tuhanded elatisvõlglased, tuhanded lapsed, kellele elatist üldse ei küsitudki, sest no sel teisel vanemal ju ei ole selliseid summasid kuskilt võtta jne.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiselt poolt vaadates uue seaduse järgi, kui mehel on üks laps, kellele ta elatist maksab, siis ta maksab riigi lapsetoetuse arvel 30€ vähem elatist. Kui tema eks aga saab veel kaks last, siis väheneb elatis lausa 86,67€ võrra. Mida head see mees ometi teeb, et riik teda 56,67€ premeerib? Lapsi, keda ülal pidada, tal ju rohkem juurde ei tulnud.

No just. Eksnaine saab lapsi juurde, peretoetusi juurde ja mees maksab oma lapsele järjest vähem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teiselt poolt vaadates uue seaduse järgi, kui mehel on üks laps, kellele ta elatist maksab, siis ta maksab riigi lapsetoetuse arvel 30€ vähem elatist. Kui tema eks aga saab veel kaks last, siis väheneb elatis lausa 86,67€ võrra. Mida head see mees ometi teeb, et riik teda 56,67€ premeerib? Lapsi, keda ülal pidada, tal ju rohkem juurde ei tulnud.

No just. Eksnaine saab lapsi juurde, peretoetusi juurde ja mees maksab oma lapsele järjest vähem.

Kummaline, et see mees teile selle juures hambusse jäi. Eelmine postitus, mis juhtis tähelepanu asjaolule, et hoopis peretoetuste süsteem on puudulik ning tegi ettepaneku, mis süsteemi parandaks ja ka selle mehe põhjendamatu hõlpelu välistaks, saab miskipärast ainult miinuseid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oletame, et elatist maksev mees on saanud naisega ühe lapse ja hiljem naine teise mehega veel kaks ja saab lasterikka pere toetust 300 eurot. Sama loogika järgi ei tohiks uus mees suuremat toetust arvestada, sest temal ainult kaks last sama naisega.

Aus on siiski, et riigi toetus jagatakse võrdselt kõikide laste peale ja saadud summast pool arvestatakse elatisest maha.

Minule sobis senine elatisesüsteem ka, sest kostjal oli võimalus paluda kohtul elatist vähendada toetuste võrra. Lisaks oli võimalus küsida rohkem, vastavalt lapse tegelikele kuludele. Kui arvestada, et nt lasteaia/ringi/trenni tasudelt saab tm tagasi ja alates 2. lapsest lisa tmvaba, siis poleks ka 150 eurot nägu väga närutamine.

Minul on arvestus lapse kulude kohta. Keskmiselt kulub 400 eurot kuu juba aastaid. Talvel on kommunaalkulud suuremad, suvel meelelahutus ja toit. Tõsi, reisimas käime harva, pigem Eestis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no sel teisel vanemal ju ei ole selliseid summasid kuskilt võtta jne.

Oleksid sina, oleksin mina ja oleksid enamus emmesid elatisvõlglased kui rahamängu peaksime tegema.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aus on siiski, et riigi toetus jagatakse võrdselt kõikide laste peale ja saadud summast pool arvestatakse elatisest maha.

Mitte aus, vaid naise leibkonnale kasulikum. Nad võidavad sellega tervelt 33,33€. Maksumaksja jaoks, kes selle 90€ kinni peab maksma, ei ole see aus.

Minule sobis senine elatisesüsteem ka, sest kostjal oli võimalus paluda kohtul elatist vähendada toetuste võrra. Lisaks oli võimalus küsida rohkem, vastavalt lapse tegelikele kuludele.

Elatise maksja jaoks on siin kaks eeldust – esiteks ta peab olema kohtusse kaevatud ja teiseks ta peab kohtunikku veenma, et ta vajab elatise vähendamist. Rohkem küsida saab ka uuendatud seaduse järgi. Seda õigust pole ära võetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule sobis senine elatisesüsteem ka, sest kostjal oli võimalus paluda kohtul elatist vähendada toetuste võrra. Lisaks oli võimalus küsida rohkem, vastavalt lapse tegelikele kuludele. Kui arvestada, et nt lasteaia/ringi/trenni tasudelt saab tm tagasi ja alates 2. lapsest lisa tmvaba, siis poleks ka 150 eurot nägu väga närutamine.

Kui üksikvanem on ise nii kõva peaga, ega taipa, mida teeb, siis ei ole selle inimesega midagi arutada. Hoiata teisi ja anna jalgadele ainult valu. Nagu segaseks läinud oma laste kuludega. Ei viitsi enam kuulata seda pläma.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksumaksja jaoks, kes selle 90€* kinni peab maksma, ei ole see aus.

120€*

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oletame, et elatist maksev mees on saanud naisega ühe lapse ja hiljem naine teise mehega veel kaks ja saab lasterikka pere toetust 300 eurot. Sama loogika järgi ei tohiks uus mees suuremat toetust arvestada, sest temal ainult kaks last sama naisega.

Aus on siiski, et riigi toetus jagatakse võrdselt kõikide laste peale ja saadud summast pool arvestatakse elatisest maha.

Minule sobis senine elatisesüsteem ka, sest kostjal oli võimalus paluda kohtul elatist vähendada toetuste võrra. Lisaks oli võimalus küsida rohkem, vastavalt lapse tegelikele kuludele. Kui arvestada, et nt lasteaia/ringi/trenni tasudelt saab tm tagasi ja alates 2. lapsest lisa tmvaba, siis poleks ka 150 eurot nägu väga närutamine.

Minul on arvestus lapse kulude kohta. Keskmiselt kulub 400 eurot kuu juba aastaid. Talvel on kommunaalkulud suuremad, suvel meelelahutus ja toit. Tõsi, reisimas käime harva, pigem Eestis.

Mulle jälle ei sobiks see, kui tulumaksutagastust arvestama hakataks. See pole mingi lisasissetulkek või preemia, vaid minu väljateenitud palk, miks ma peaksin sellevõrra rohkem panustama, kui teine vanem?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jälle ei sobiks see, kui tulumaksutagastust arvestama hakataks. See pole mingi lisasissetulkek või preemia, vaid minu väljateenitud palk, miks ma peaksin sellevõrra rohkem panustama, kui teine vanem?

Õige! Ka tulumaksutagastus laste pealt on perehüvitise vorm, mis peaks lastele tehtavaid kulutusi kompenseerima mõlemale vanemale. Miks on see hüve kättesaadav vaid lapsed endale saanud vanemale. Ka teine vanem on ju ometi seda raha teeninud ja seda tulumaksu maksnud. Kui lapsega elava vanema puhul on ainult eeldus, et ta teeb kulusid lapsele, kontrolli sisuliselt ei ole, siis elatis on vaieldamatult raha, mis on kulutatud lapsele.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei öeldudki, et ei tohi, võtmed lihtsalt võttis kaasa kui tööle läks. Sellepärast ei hakka ju meest maha jätma, et ta autovõtmeid koju ei jäta, kui tööle läheb? Ilmselgelt hakkas selliseid väiksemaid ja suuremaid asju kooruma, aga alles siis, kui laps oli u aastane, hakkasin tähele panema ja mõtlema. Seni olin lapse ja muuga rakkes, polnud aegagi aru saada, et mind vaikselt maatasa tehakse. Aga nagu ikka perekoolis arvatakse, ju siis olin ise süüdi.

Sinnamaani lubas autoga sõita ja võtmed jättis koju, kuni laps oli aastane? Et siis ikkagi järsult ühel päeval muutus? Kes siin loll on?

Mis haige vajadus sul on nokkida iga lause kallal? Ma ei tea, mida ta oma võtmetega tegi lapse esimesel eluaastal, mul ei olnud see aeg veel lubegi. Äkki aitab nüüd, kõik see ei puutu elatise maksmisse.

Ära pane õelutsejaid tähele. Mul on samasugune kogemus, küll lühema aja peale, olime koos olnud ca 1.5 aastat. Teisel lapseootuse nädalal muutus midagi totaalselt, hakkas nähvama ja halvustava tooniga kommenteerima pisiasju. Mäletan seda šokki ja ehmatust, kuna leidsin end järsku täiesti väljapääsmatust olukorrast.

Mis osas täpsemalt su olukord väljapääsmatu oli? Ei näe siin midagi väljapääsmatut.

Kui korter sinu, viskad mehe välja. Kui korter tema oma, võtad oma kodinad ja vutt-vutt oma pinnale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd ma saan aru, kust need vägivallatsejate kaitsjad tulevad. Nimetada ringi laaberdamiseks seda, kui noor ema, kes on enamuse ajast lapsega kahekesi, tahaks korra aastas sõbrannaga kohvikusse minna… Vot täpselt sellised need vägivallatsejad ongi, hakkavad inimest ja tema vajadusi maha tegema, halvustama, pisendams. Triinu Liis sai ka väidetavalt selle eest, et tahtis veidi lõõgastuda.

Nimetada ringi laaberdamiseks seda, kui noor isa, kes on enamuse ajast tööl või lapsega kahekesi, tahaks korra aastas sõpradega pidu panna… Õudne, millised vägivaldurid naised neil kodus on.

Selge sõnaga kirjutasin ju, et mina olin kogu aeg lapse ja muuga rakkes (ehk siis koristamine, söögitegemine jne) , kust sa välja loed, et mees ÜLDSE lapsega tegeles? Mees muud ei teinud kodus, kui puhkas või chillis sõpradega kas meil või kuskil pubides ja klubides.

Aga olgu, mulle nüüd aitab enda õigustamiseks, ma saan aru, et sa oledki lihtsalt mingi troll, kes hakkab iga sõna kallal närima. Teises elatise teemas saed samamoodi, võibolla oleks aeg omale elu hankida.

Ma ei ole küll see, kellega siin kurjusyad, aga tegelikult ka – sul oli ainult üks laps ju! Mis pidevalt talked olemisest ja söögitegemisest sa räägid! Nagu tõsiselt heroiseerid ennast, et vau, sünnitasin ühe lapse ja no nüüd nagu orav rattas.

Saa enne kolm-neli last nagu teistel naistel ja siis tule halama.

Üks laps on puhkekodu.

Ja saranaselt eelpool küsijatega ei saa aru, miks sa, täiskasvanud naine, endale ise autot ei ostnud? Milleks see teatraalne hala, kuidas sul polnud auto, millega liigelda. Oma tampoonid ja auto ostab ikka normaalne naine endale ise.

Minu auto võtmed muideks ka ei vedele, et igaüks käib sõitmas. Ei, ei, igaüks ise otsustab, kuidas liikleb, katab kindlustused ja muud maksed.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et jumal on olemas. Uuest aastast maksan 584 asemel vaid 303. Nüüd saan ka lõpuks lastele asju osta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd ma saan aru, kust need vägivallatsejate kaitsjad tulevad. Nimetada ringi laaberdamiseks seda, kui noor ema, kes on enamuse ajast lapsega kahekesi, tahaks korra aastas sõbrannaga kohvikusse minna… Vot täpselt sellised need vägivallatsejad ongi, hakkavad inimest ja tema vajadusi maha tegema, halvustama, pisendams. Triinu Liis sai ka väidetavalt selle eest, et tahtis veidi lõõgastuda.

Nimetada ringi laaberdamiseks seda, kui noor isa, kes on enamuse ajast tööl või lapsega kahekesi, tahaks korra aastas sõpradega pidu panna… Õudne, millised vägivaldurid naised neil kodus on.

Selge sõnaga kirjutasin ju, et mina olin kogu aeg lapse ja muuga rakkes (ehk siis koristamine, söögitegemine jne) , kust sa välja loed, et mees ÜLDSE lapsega tegeles? Mees muud ei teinud kodus, kui puhkas või chillis sõpradega kas meil või kuskil pubides ja klubides.

Aga olgu, mulle nüüd aitab enda õigustamiseks, ma saan aru, et sa oledki lihtsalt mingi troll, kes hakkab iga sõna kallal närima. Teises elatise teemas saed samamoodi, võibolla oleks aeg omale elu hankida.

Ma ei ole küll see, kellega siin kurjusyad, aga tegelikult ka – sul oli ainult üks laps ju! Mis pidevalt talked olemisest ja söögitegemisest sa räägid! Nagu tõsiselt heroiseerid ennast, et vau, sünnitasin ühe lapse ja no nüüd nagu orav rattas.

Saa enne kolm-neli last nagu teistel naistel ja siis tule halama.

Üks laps on puhkekodu.

Ja saranaselt eelpool küsijatega ei saa aru, miks sa, täiskasvanud naine, endale ise autot ei ostnud? Milleks see teatraalne hala, kuidas sul polnud auto, millega liigelda. Oma tampoonid ja auto ostab ikka normaalne naine endale ise.

Minu auto võtmed muideks ka ei vedele, et igaüks käib sõitmas. Ei, ei, igaüks ise otsustab, kuidas liikleb, katab kindlustused ja muud maksed.

No milleks osta omale auto, kui sul seda 2 korda aastas ehk vaja läheks? Minu peres näiteks  jagatakse nii autot, maja kui toitu, vett ja elektrit. Isegi voodit jagame abikaasaga, külmkappi võime mõlemad kasutada jne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No milleks osta omale auto, kui sul seda 2 korda aastas ehk vaja läheks?

Mis mõttes, sa ei käi mitte kuskil? Ei sõida mitte kellelegi külla ega üldse mitte kuhugi?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No milleks osta omale auto, kui sul seda 2 korda aastas ehk vaja läheks?

Mis mõttes, sa ei käi mitte kuskil? Ei sõida mitte kellelegi külla ega üldse mitte kuhugi?

Inimesed saavad siiski ka ilma autota elatud. Ja siin on ju jutt sellest, et mehel oli auto olemas, miks peaks naine omale veel eraldi auto ostma. Koos käidi vast ikka mehe autoga, kuigi mine tea, äkki naine pidi koos lapsega jala käima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed saavad siiski ka ilma autota elatud. Ja siin on ju jutt sellest, et mehel oli auto olemas, miks peaks naine omale veel eraldi auto ostma.

Sest mees on eeldatavalt päeval autoga tööl. Kui naine kodune, siis kuidas päeval liikuma saab? Käe otsas veab poest toitu või? Võtab tited käekõrvale ja sõidan trolliga sõbrannale külla? Ilmselgelt on autoga mugavam.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed saavad siiski ka ilma autota elatud. Ja siin on ju jutt sellest, et mehel oli auto olemas, miks peaks naine omale veel eraldi auto ostma.

Sest mees on eeldatavalt päeval autoga tööl. Kui naine kodune, siis kuidas päeval liikuma saab? Käe otsas veab poest toitu või? Võtab tited käekõrvale ja sõidan trolliga sõbrannale külla? Ilmselgelt on autoga mugavam.

No kui on vaja ja on mugavam, siis kas ostadki auto või jagad abikaasaga. Mina kordusena saan edukalt ilma hakkama.

Konkreetsel juhul ei olnud mees autoga tööl, auto oli kogu aeg kodus ju. Aga võtmed olid kaasas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konkreetsel juhul ei olnud mees autoga tööl, auto oli kogu aeg kodus ju. Aga võtmed olid kaasas.

See teeb ju sama välja, et autot kasutada ei saa 😀 Kui sulle võtmeid ei anta, siis oled autotu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konkreetsel juhul ei olnud mees autoga tööl, auto oli kogu aeg kodus ju. Aga võtmed olid kaasas.

See teeb ju sama välja, et autot kasutada ei saa ???? Kui sulle võtmeid ei anta, siis oled autotu.

Just, aga kui sul reaalselt vaja läheb autot 2 korda aastas, siis pole väga mõtet ju osta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga kui sul reaalselt vaja läheb autot 2 korda aastas, siis pole väga mõtet ju osta.

Ma ei saa aru, kuidas see võimalik saab olla. Inimene on lihtsalt terve aasta kodus ja läheb ilma meheta välja vaid kaheks korraks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga kui sul reaalselt vaja läheb autot 2 korda aastas, siis pole väga mõtet ju osta.

Ma ei saa aru, kuidas see võimalik saab olla. Inimene on lihtsalt terve aasta kodus ja läheb ilma meheta välja vaid kaheks korraks.

Kas sinu jaoks on üllatav, et inimesed on erinevad, nende vajadused, elustiil, elukohad on erinevad? Tallinna kesklinn vs kapa-kohila metsades… Inimesed elavad väga edukalt ilma autota ja kasutavad 2 korda aastas vajadusel taksot.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära pane õelutsejaid tähele. Mul on samasugune kogemus, küll lühema aja peale, olime koos olnud ca 1.5 aastat. Teisel lapseootuse nädalal muutus midagi totaalselt, hakkas nähvama ja halvustava tooniga kommenteerima pisiasju.  Mäletan seda šokki ja ehmatust, kuna leidsin end järsku täiesti väljapääsmatust olukorrast.

Milline see väjapääsmatu olukord on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga kui sul reaalselt vaja läheb autot 2 korda aastas, siis pole väga mõtet ju osta.

Ma ei saa aru, kuidas see võimalik saab olla. Inimene on lihtsalt terve aasta kodus ja läheb ilma meheta välja vaid kaheks korraks.

Kas sinu jaoks on üllatav, et inimesed on erinevad, nende vajadused, elustiil, elukohad on erinevad? Tallinna kesklinn vs kapa-kohila metsades… Inimesed elavad väga edukalt ilma autota ja kasutavad 2 korda aastas vajadusel taksot.

Just nimelt! Inimesed elavad edukalt ilma autota ning vajadusel tellivad takso.

Antud kägu aga pidid kōik teised ringi sõidutama ning käo ema talle pärandusest autogi ostma. Ta ise täiskasvanud naisena (kellel jutu põhjal vajadus autot kasutada oli) ei olnud suuteline endale autot ostma, kuid eeldas, et seda peaks tegema mees (“no ei olnud see mees mulle kuidagi kasulik”).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, aga kui sul reaalselt vaja läheb autot 2 korda aastas, siis pole väga mõtet ju osta.

Ma ei saa aru, kuidas see võimalik saab olla. Inimene on lihtsalt terve aasta kodus ja läheb ilma meheta välja vaid kaheks korraks.

Kas sinu jaoks on üllatav, et inimesed on erinevad, nende vajadused, elustiil, elukohad on erinevad? Tallinna kesklinn vs kapa-kohila metsades… Inimesed elavad väga edukalt ilma autota ja kasutavad 2 korda aastas vajadusel taksot.

Just nimelt! Inimesed elavad edukalt ilma autota ning vajadusel tellivad takso.

Antud kägu aga pidid kōik teised ringi sõidutama ning käo ema talle pärandusest autogi ostma. Ta ise täiskasvanud naisena (kellel jutu põhjal vajadus autot kasutada oli) ei olnud suuteline endale autot ostma, kuid eeldas, et seda peaks tegema mees (“no ei olnud see mees mulle kuidagi kasulik”).

Poole sõnagagi ei olnud juttu, et keegi eeldas või ootas, et mees või ema talle auto ostma peaks. Küll aga sain ma aru, et mees ootas nii taksojuhiteenust kui sooja toitu ja puhast kodu/riideid jne. Oleks ikka võinud see kaks x aastas oma autot laenata küll ju.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu jaoks on üllatav, et inimesed on erinevad, nende vajadused, elustiil, elukohad on erinevad? Tallinna kesklinn vs kapa-kohila metsades… Inimesed elavad väga edukalt ilma autota ja kasutavad 2 korda aastas vajadusel taksot.

Ma elan Tallinnas ja kasutan autot iga jumala päev. Ja jah, loomulikult on peres igal oma auto ning ka mu lapsel ja minial (Tallinnas)on kahepeale 2 autot-laps 2-kuune ning ilmselgelt läheb autot ka päeval vaja.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nimesed elavad väga edukalt ilma autota ja kasutavad 2 korda aastas vajadusel taksot.

Lisaks sellele, et meil on kõigil auto, kasutan lisaks ka taksoteenust umbes 15 korda aastas. Seega ikka väga veider tundub see “autot on 2 korda aastas vaja” jutt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sinu jaoks on üllatav, et inimesed on erinevad, nende vajadused, elustiil, elukohad on erinevad? Tallinna kesklinn vs kapa-kohila metsades… Inimesed elavad väga edukalt ilma autota ja kasutavad 2 korda aastas vajadusel taksot.

Ma elan Tallinnas ja kasutan autot iga jumala päev. Ja jah, loomulikult on peres igal oma auto ning ka mu lapsel ja minial (Tallinnas)on kahepeale 2 autot-laps 2-kuune ning ilmselgelt läheb autot ka päeval vaja.

Nii? Ma elan ka tallinnas ja mul pole autot vaja. Taksot pole kunagi elus kasutanud

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii? Ma elan ka tallinnas ja mul pole autot vaja. Taksot pole kunagi elus kasutanud

Lubage naerda! Tule nüüd rääkima, et pole ka lennukiga sõitnud ja üldse oled alles viiene.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii naljakas jutt, tuleks nagu välja, et igal Tallinna elanikul peab oma auto olema, või muidu on täitsa uhhuu! ????

Olen ühe väikelapse ema Tallinnas ja ka pole autot, ei plaanigi omada – siiamaani täitsa hästi ilma hakkama saanud. Arvestades kui harva mul seda tõeliselt vaja oleks – see oleks ikka üsna ebavajalik pauk eelarvesse.

Loogiline, et autoga on mugavam oma sõite teha, ent see ei tähenda, et auto omamine möödapääsmatu on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 188 )