Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 320 )

Teema: Elatis 2023

Postitas:
Kägu

Pole siiani olnud vaja ennast teeemaga kursis hoida ja minu viimane teadmine oli, et min elatis on pool min palka. Nüüd leidsin mingi kalkulaatori, mis väidab, et mu laps hakkab u 200 eurot elatist saama. Kui kõik hinnad on kahekordistunud, siis laste kulud muutusid järsku poole väiksemaks? Väga veider igatahes.

Mul õnneks omal piisavalt suur sissetulek, aga madalapalgalised naised peavadki jääma vastu tahtmist töllide juurde elama või siis ilma lasteta välja kolima?

+9
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes tegi tölliga lapse. Töll ise tegi tölliga lapsi.  Issand kui naljakas!

+19
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kes tegi tölliga lapse. Töll ise tegi tölliga lapsi. Issand kui naljakas!

Sa olid juba sündides tark ja tegid ainult õigeid valikuid? Mul ei ole probleem tunnistada, et jah, olin loll ja tegin tölliga lapse, 20-aastaselt ei osanud paremini valida. Nüüd juba oskaks.

+8
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa olid juba sündides tark ja tegid ainult õigeid valikuid? Mul ei ole probleem tunnistada, et jah, olin loll ja tegin tölliga lapse, 20-aastaselt ei osanud paremini valida. Nüüd juba oskaks.

Jäta oma lapsele vähemalt inimväärikus alles! Täpselt samasugune töll oled sa ise, ei grammigi parem. Lisaks on sinu kodus laps, kes on siis sinu sõnade järgi töllakas. Kohutav, millal mõistus pähe tuleb! Nagu titt süüdistab enda tehtud valikutes maailma ja teisi. Mis sa arvad, et mees on õnnelik, et töllaka otsa komistas, kindlasti mitte. Tahtis ka paremini valida. Kas sa endale nüüd ei tundu, et sinu vaimses tervisega on midagi korrast ära.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa olid juba sündides tark ja tegid ainult õigeid valikuid? Mul ei ole probleem tunnistada, et jah, olin loll ja tegin tölliga lapse, 20-aastaselt ei osanud paremini valida. Nüüd juba oskaks.

Jäta oma lapsele vähemalt inimväärikus alles! Täpselt samasugune töll oled sa ise, ei grammigi parem. Lisaks on sinu kodus laps, kes on siis sinu sõnade järgi töllakas. Kohutav, millal mõistus pähe tuleb! Nagu titt süüdistab enda tehtud valikutes maailma ja teisi. Mis sa arvad, et mees on õnnelik, et töllaka otsa komistas, kindlasti mitte. Tahtis ka paremini valida. Kas sa endale nüüd ei tundu, et sinu vaimses tervisega on midagi korrast ära.

Sina tundud küll ekstra stabiilne olevat, lust lausa su tarka juttu lugeda. Kirjuta veel midagi, päikesekiir sombuses päevas.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole siiani olnud vaja ennast teeemaga kursis hoida ja minu viimane teadmine oli, et min elatis on pool min palka. Nüüd leidsin mingi kalkulaatori, mis väidab, et mu laps hakkab u 200 eurot elatist saama. Kui kõik hinnad on kahekordistunud, siis laste kulud muutusid järsku poole väiksemaks? Väga veider igatahes.

Mul õnneks omal piisavalt suur sissetulek, aga madalapalgalised naised peavadki jääma vastu tahtmist töllide juurde elama või siis ilma lasteta välja kolima?

No ma ei tea. Need madalapalgalised naised siis äkki ei peakski lapsi sünnitama? Laps on ikka vanemate enda vastutada, mitte riigi.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina tundud küll ekstra stabiilne olevat, lust lausa su tarka juttu lugeda. Kirjuta veel midagi, päikesekiir sombuses päevas.

Sa pead mõistma, et teisele inimesele tuleb inimväärikus alles jätta! Miks teine inimene töll on kui sa enda lubad tölli asemel vabanduseks noor ja rumal! Aga sa teavitad usinasti, sest sa kardad iseendale ja oma ütlemistele otsa vaadata. Miks sa arvad, et sa praegu targem oled?

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pole siiani olnud vaja ennast teeemaga kursis hoida ja minu viimane teadmine oli, et min elatis on pool min palka. Nüüd leidsin mingi kalkulaatori, mis väidab, et mu laps hakkab u 200 eurot elatist saama. Kui kõik hinnad on kahekordistunud, siis laste kulud muutusid järsku poole väiksemaks? Väga veider igatahes.

Mul õnneks omal piisavalt suur sissetulek, aga madalapalgalised naised peavadki jääma vastu tahtmist töllide juurde elama või siis ilma lasteta välja kolima?

No ma ei tea. Need madalapalgalised naised siis äkki ei peakski lapsi sünnitama? Laps on ikka vanemate enda vastutada, mitte riigi.

Riik maksab elatist?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaarist on juba teavitatud

Põhjenda ära kui nii tiivad laiali uksest sisse sõidad oma tölli jutuga! Miks käitud nii?

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Laps on ikka vanemate enda vastutada

Isa ei olegi vanem, ainult ema peab vastutama?

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa ei olegi vanem, ainult ema peab vastutama?

Nüüd saavad isad ju lapsi ka ise kasvatada. Niiet elatise maksmist ei toimugi.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd saavad isad ju lapsi ka ise kasvatada. Niiet elatise maksmist ei toimugi.

Saavad küll, aga enamasti pole uus naine sellest üldse huvitatud.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saavad küll, aga enamasti pole uus naine sellest üldse huvitatud.

Mis sellel uuel naisel isa lapse suhtega huvi peaks tekkima?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellel uuel naisel isa lapse suhtega huvi peaks tekkima?

Mis see küsimus peaks tähendama? Tavaliselt lähevad ju pered sellepärast laiali, et mees leiab uue naise. Ja uus naine ei soovi mingit vana last oma suhtesse. Seega pole seda ka eriti näha, et mehed sooviks ise lapsi kasvatada.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see küsimus peaks tähendama? Tavaliselt lähevad ju pered sellepärast laiali, et mees leiab uue naise. Ja uus naine ei soovi mingit vana last oma suhtesse. Seega pole seda ka eriti näha, et mehed sooviks ise lapsi kasvatada.

Sa ise ka mõistad mida kirjutad? Kas elu käib ainult naiste tasnadil. Üks naine lööb mehe teiselt naiselt üle ja siis need kaks naist omavahel arutavad kus laps peab olema? Mis need naiste soovid siia puutuvad? Mis endist naist puudutab uue naise teema ja miks uut naist peaks puudutama endise naise elu? Kes siis see mees seal vahel on?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siis see mees seal vahel on?

Mehed ongi tavaliselt tossikesed, kes jooksevad uue seeliku järel ja laste huvid enam ei huvita.

+8
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mehed ongi tavaliselt tossikesed, kes jooksevad uue seeliku järel ja laste huvid enam ei huvita.

Miks siis tegid lapse sellise mehega? Arvestasid ju tõsiasjaga, et uus seelik viib endaga kaasa. Uus seelik on siis nagu narkootikum.

+7
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mehed ongi tavaliselt tossikesed, kes jooksevad uue seeliku järel ja laste huvid enam ei huvita.

Kas selle kohta on ehk mingi tõestus (uuring) olemas?

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle kohta on ehk mingi tõestus (uuring) olemas?

ema rääkis

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle kohta on ehk mingi tõestus (uuring) olemas?

Uuringuid on palju. Mees petab ja naine algatab lahkumineku. See on kõige levinum põhjus lahkuminemisel.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatise saaja peab ka ise rahaliselt panustama. See unustatakse tihti ära. Nii et siis kokku 400 eurot ja kannatab elada küll!

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatise saaja peab ka ise rahaliselt panustama. See unustatakse tihti ära. Nii et siis kokku 400 eurot ja kannatab elada küll!

Ära ütle seda “külli”.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatise saaja peab ka ise rahaliselt panustama. See unustatakse tihti ära. Nii et siis kokku 400 eurot ja kannatab elada küll!

Mitte ainult elatise saaja ei pea ka panustama. Ka riik panustab. Sellest kuust juba minimaalselt 80€ lapse kohta. Riik on hetkel näinud ette minimaalselt 511€ kulusid lapse kohta. Ja ei maksa liialt muretseda. Juba aprillis tõuseb baassumma eeldatavalt u. 250€ ni ja keskmise palga 3% hakkab olema u. 50€. Hakkate saama eksidelt 260€ elatist, riigilt saate 80€ toetust ja ise peate ka kuskilt 260€ leidma. Minimaalne seadusega määratud lapse kulu saab olema 600€, või pisut enamgi. Vaadake siis, et vähem ei kuluta. Muidu võite ühel päeval lapse poolt kohtusse kaevatud olla.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatise saaja peab ka ise rahaliselt panustama. See unustatakse tihti ära. Nii et siis kokku 400 eurot ja kannatab elada küll!

  1. Mitte ainult elatise saaja ei pea ka panustama. Ka riik panustab. Sellest kuust juba minimaalselt 80€ lapse kohta. Riik on hetkel näinud ette minimaalselt 511€ kulusid lapse kohta. Ja ei maksa liialt muretseda. Juba aprillis tõuseb baassumma eeldatavalt u. 250€ ni ja keskmise palga 3% hakkab olema u. 50€. Hakkate saama eksidelt 260€ elatist, riigilt saate 80€ toetust ja ise peate ka kuskilt 260€ leidma. Minimaalne seadusega määratud lapse kulu saab olema 600€, või pisut enamgi. Vaadake siis, et vähem ei kuluta. Muidu võite ühel päeval lapse poolt kohtusse kaevatud olla.

Kas sa kulutad ka terve palga ühe kuuga ära?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa kulutad ka terve palga ühe kuuga ära?

Mis see palk siia puutub kui lapsele riigipoolt  ettenähtud kulutused on sellised!  Pane raha kriiskavad mammad endid raha tõestama ja võlga korjama ja dokumentideta olema, ohh seda nutuvõru suu ümber! Siis on riik paha, et sellise seaduse tegi, aga praegu kui endalt raha ei küsita, on riik hea.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siis see mees seal vahel on?

Mehed ongi tavaliselt tossikesed, kes jooksevad uue seeliku järel ja laste huvid enam ei huvita.

Pigem naised kanaemad, kes kôiges ja kôigis oma “tibukesele” ohtu nàevad????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teise vanema kulutused ei tõuse või? Kahju on, et äkki eksmees saab ka omale suutäie vorsti leiva peale lubada?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa kulutad ka terve palga ühe kuuga ära?

Ma oletan, siin on kaks võimalikku lähenemist:
1) Summeeritud kulu – mitte et kulutad 23’aprillist 24’aprillini iga kuu täpselt 600€, vaid aasta peale kokku 7200€.
2) Nagu lahuselav vanem peab elatise iga kuu kindla summana välja käima sõltumata isiklikust majanduslikust käekäigust, nii võib sama ka lapsega elavalt vanemalt oodata. Et kogu summa ei ole küll ettenähtud korraga ära kulutada, vaid osa on ette nähtud kord aasta või mõne tagant suuremateks ostudeks, siis sellele vaatamata lapsega elav vanem paneb sellest 600-st eurost ülejääva osa, mida tšekkide ja arvetega tõestada ei suuda, iga kuu eraldi arvele, et siis vajalikul hetkel sealt suuremate ostude jaoks võtta, kui vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on ikka vanemate enda vastutada

Isa ei olegi vanem, ainult ema peab vastutama?

400 euroga ei toida-kata last ära või milles on probleem?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea. Need madalapalgalised naised siis äkki ei peakski lapsi sünnitama? Laps on ikka vanemate enda vastutada, mitte riigi.

Seda juttu räägi intelligentidele. Teistel on arusaam, et iga kallaga tuleb laps teha, mõnega veel paar leppimislast ja 50-aastaselt “pesamuna” ka. See ju inimõigus!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 320 )