Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 320 )

Teema: Elatis 2023

Postitas:
Kägu

No tänapäeval on see ikka väga out, kui sa ostad lapsele mingi Versace kombe. Karvakrae ka otsa, siis oledki nagu pesuehtne wannabe Ida-Eurooplane. Rikkust demonsteeritakse tänapäeval teisiti ja usu mind, kõik saavad aru, kes on päriselt rikas ja kes ei ole. Rootsis on väga palju rikkaid inimesi, rääkimata sellest, et nende keskmik on jõukam kui meie rikkur, aga oma lapsele mingit Versace kombet ei paneks nad selga iialgi. Riiete järgi ei peeta inimestest lugu, vaid riiete valik väljendab su hoiakuid ja arusaamu. Ja kui sa paned selga sellised riided, siis tekib su suhtes kohe eelarvamus, kes sa oled ja mingit lugupidamist ei ole võimalik välja teenida. Äkki mõni maakas vaatab suu ammuli, et tohoh, kus on rikkur.

Vaata instas rikaste ja kuulsate lapsi, millistes riietes nad on. Ei pea neid keegi wannabe Ida-Eurooplaseks. See lollus on sinusuguste puukallistajate peas. Disainerriideid ei toodetaks, kui neil turgu poleks. Versace kombet ei pane ka mina oma lapsele selga, Versacel on väikestele plikadele nunnud kingad ja baroko retud. Kombe on Moncler. Loomulikult originaalkarvaga.

Instasse panevad oma lapsed influencerid, mitte rikkad ????

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nstasse panevad oma lapsed influencerid, mitte rikkad ????

Kes on samal ajal ka rikkad ja kuulsad.

PS: Ma ei räägi mingitest Eesti inimestest.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kõnepruugist on ju aru saada, et oled lüpsja laps, keda oma toas luku taga hoiti. Jätka samas vaimus.

Oi, kui valusasti ma sulle varba peale astusin! Vabandan! ????

Vastan nii nagu Raja Teele: “Nimi ja amet ei riku meest, kui mees on ise tubli ja austamisvääriline”.
Sinul näikse komplekse olevat teatud elupiirkondade ja ametite suhtes. Tegele sellega, või ka mitte, nagunii su labane arvamus ei huvita.

Vastuseks: minu noorusajal ei lubatub linnas kariloomi pidada. Seega mu ema ei olnud Tartu linnas lüpsja.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõelised väga rikkad ei osta igale järgmisele lapsele uusi, võin sulle öelda, aga sina lase ikka oma veendumuses edasi:)

Siin teemas pole keegi võistelnud rikkuses. See on sinu Achilleuse kand.
Räägitakse, kes ostab uuena ja kes kasutatud kraami.
Miskil põhjusel on osad käod kole tigedad, et teine osa uusi riideid ostavad, ning püüavad igat moodi “ära panna”. Miks, on omaette küsimus. Järelturu rahvas peab ennast justkui paremaks või õigemaks osaks, unustades ära, et keegi peab neile need riided ju nö ette ostma, st keegi peab ju ostma ka uusi riideid, et kaltsuka fännud saaksid oma. Lihtne loogika, aga näe, osa ei mõista…

Seega siin teemas pole jutuks, kes on “tõeliselt rikas” ja kes kõige vaesem.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Instasse panevad oma lapsed influencerid, mitte rikkad ????

Ainuke, kellel siin raha ja rikkuse suhtes komplekse ja põdemist on, oled sina. Mitte keegi pole maininud, et tahaks rikas olla v rikkana näida. Räägitakse uute/vanade riiete ostmisest.
Küll on mõnel ikka probleemid ja kompleksid!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Point on, et kui lapsele on asjad väikesed ja teist kohe tulemas ei ole, ei jäta neid asju kuhugi seisma ja uut last ootama. Saab ära müüdud või ära antud.

Mis lasteaiaealistesse puutub, siis meil näikse need asjad suguseltsis ja sõpruskonnas siia-sinna pendeldama vastavalt sellele, kuidas lapsi juurde tuleb. Uusi asju ostetakse juurde vastavalt sellele, kuidas vanad kasutamiskõlbmatuks muutuvad. Kui lapsel asjad väikseks jääma hakkavad, läheb küsimus ühele, et kas tal midagi üle ja küsimus teisele, et kas tal on nüüd juba vaja. Ütleks, et laias laastus vast kolmandik asju tuleb endal lastele osta. Rohkem sokke, pesu ja pluuse, kui õueriideid.

Aluspesu ja sokid ringlevad kogukonnas?! Appi küll????

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasja sa sogad ???? Kuidas saab lugupidamine sõltuda seljas olevate riiete hinnast?

No tänapäeval on see ikka väga out, kui sa ostad lapsele mingi Versace kombe. Karvakrae ka otsa, siis oledki nagu pesuehtne wannabe Ida-Eurooplane. Rikkust demonsteeritakse tänapäeval teisiti ja usu mind, kõik saavad aru, kes on päriselt rikas ja kes ei ole. Rootsis on väga palju rikkaid inimesi, rääkimata sellest, et nende keskmik on jõukam kui meie rikkur, aga oma lapsele mingit Versace kombet ei paneks nad selga iialgi. Riiete järgi ei peeta inimestest lugu, vaid riiete valik väljendab su hoiakuid ja arusaamu. Ja kui sa paned selga sellised riided, siis tekib su suhtes kohe eelarvamus, kes sa oled ja mingit lugupidamist ei ole võimalik välja teenida. Äkki mõni maakas vaatab suu ammuli, et tohoh, kus on rikkur.

Ära nyyd yle ka pinguta. Sa räägid mingist põhjamaisest ökomentaliteedist, sellest ma ei tea, ei käi neis riikides.

Shveitsis, Itaalias, Prantsusmaal on ikka iga jõukas daam karusnahas.

Colmari, Castebajaci ja Poivre Blanc 500.- eurosed kombed kõik karusnahaga:)

Elame ikka igaüks nii nagu paremaks peame.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need kallid riided titele on kuidagi paremad vôi mis on selle eesmärk?

Lugesid ju eelmist postitust, et vaatab mingit Kardashianide instat ja tahab ka nende moodi olla.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesid ju eelmist postitust, et vaatab mingit Kardashianide instat ja tahab ka nende moodi olla.

Kardashiane ja instat tollal polnudki, kui mina kallilt riides käisin.

Küll see kadedus on ikka jõle asi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardashianid….

Miks neid siia sisse tuua ja mingit brändijama? Mõttetu!!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks neid siia sisse tuua ja mingit brändijama? Mõttetu!!

No see wannabe siin räägib rikkurite instadest ja mingites ajas ja arust kaubamärkidest nagu Versace pluss karusnahast. No mis selle peale öelda. Mingi vananenud vaadetega memm hüppab.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see wannabe siin räägib rikkurite instadest ja mingites ajas ja arust kaubamärkidest nagu Versace pluss karusnahast. No mis selle peale öelda. Mingi vananenud vaadetega memm hüppab.

Tead, kui Versacet jt disainereid poleks, siis ei saaks ka kopeeritud odavat kiirmoesitta kanda, mida sa ju igapäevaselt teed.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, kui Versacet jt disainereid poleks

Tead, ma mõnikord vaatan nende “Versace jt disainerite” riideid ja mõtlen, et niisugust asja ei paneks raha eest ka selga.

St et mul on küll ka neid disainerite asju, aga mitte iga nende käe alt tulev ese ei ole kuldmuna, mis vääriks kopeerimist. Kohati on asi hoopis vastupidi, disainer kopeerib ise mingit tänavail juba olemasolevat suunda, mitte ei loo neid ise. On nii ja naapidi seda asja.

Mu meelest on peamine see, et inimene saaks kanda niisuguseid riideid, mis talle meeldivad. Kui meeldib Versace lopsakus – andke minna, kui aga tahaks suvalist halli T-särki, siis ei ole firmasilt sellel oluline. Oluline võiks olla see teadlikkus, et mingi lapstööjõud seda kuskil õmmelnud ei ole või et selle tootmisel keegi (loodus) hullult ei ole kannatanud. Sellest patust pole aga puhtad ka disainerid.

Mina ostan kõik enda ja oma lapse riided kas outlet-tüüpi poodidest või niisama allahindluste ajal. Harva kui midagi täishinnaga keset hooaega ostan, siis peab selleks olema mingi niisugune vajadus, et teisiti ei saa. Mulle kaltsukates sorida ei meeldi, aga alede seas küll, ka disainerialede seas. Lapsele sain viimati väga ilusa John Richmondi sametkleidi, 18€, uus. See on niisugune, et ehk paar-kolm korda kannab kokku, pidulik. Ma niisugust täishinnaga 230€ ei raatsiks osta. Pean küll tunnistama, et kiirmoe seast samasugust kindlasti ei leia, kasutatud materjalide erinevus loeb palju.

Karusnahk meie kliimas on okei. Kasukana. Kui see on aga kapuutsi servas või mütsitutiks, siis tekib mõte, et ega neid vaeseid loomi tõesti ainult mütsituttideks ei tapetud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesid ju eelmist postitust, et vaatab mingit Kardashianide instat ja tahab ka nende moodi olla.

Kardashiane ja instat tollal polnudki, kui mina kallilt riides käisin.

Küll see kadedus on ikka jõle asi.

Tollal käisid? Miks siis nüüd, kui Kardashianid ja insta on, enam ei käi? Jõledat kadedust tunned kelle või mille vastu? Nende, kel praegu kallid riided seljas? Ja käesolevasse elatise teemasse puutub su aastakümne tagune kallilt riietumine sinu arvates kuidas? Segasevõitu mõtte- ja väljendusviis…  (see üks seljas si.takandmise kommentaar on ka sinu viljakast sulest või ?)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, kui Versacet jt disainereid poleks, siis ei saaks ka kopeeritud odavat kiirmoesitta kanda, mida sa ju igapäevaselt teed.

Mul on küll kalleid riideid, aga mitte siin väljatoodud märgid. Mahajäänud ja maitselage.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, kui Versacet jt disainereid poleks, siis ei saaks ka kopeeritud odavat kiirmoesitta kanda, mida sa ju igapäevaselt teed.

Aga tegelikult pole neid kumbagi vaja ju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tollal käisid? Miks siis nüüd, kui Kardashianid ja insta on, enam ei käi? Jõledat kadedust tunned kelle või mille vastu? Nende, kel praegu kallid riided seljas? Ja käesolevasse elatise teemasse puutub su aastakümne tagune kallilt riietumine sinu arvates kuidas? Segasevõitu mõtte- ja väljendusviis…  (see üks seljas si.takandmise kommentaar on ka sinu viljakast sulest või ?)

Nüüd käin samuti ja lapsed ka. Eelpool just kirjutasin, et ostan lastele kalleid asju.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küll kalleid riideid, aga mitte siin väljatoodud märgid. Mahajäänud ja maitselage.

Sul? Tittedest oli jutt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul? Tittedest oli jutt.

Tittedele ammugi nii maitselagedaid asju ei osta, mis on küll kallid, aga kvaliteet jääb korralikule Põhjamaa kombele alla, sest pole ilmastikukindlaks mõeldudki. Ja nii tobe ma tõesti ei ole, et ostaks titele lihtsalt ringi patseerimiseks mingi karvakraega 800 eurose jope, nagu see tädike on siin ennegi uhkeldanud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tittedele ammugi nii maitselagedaid asju ei osta, mis on küll kallid, aga kvaliteet jääb korralikule Põhjamaa kombele alla, sest pole ilmastikukindlaks mõeldudki. Ja nii tobe ma tõesti ei ole, et ostaks titele lihtsalt ringi patseerimiseks mingi karvakraega 800 eurose jope, nagu see tädike on siin ennegi uhkeldanud.

Imik ei käi õues hanges külitamas, et tal mingit ilmastikukindlat asja vaja oleks.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tittedele ammugi nii maitselagedaid asju ei osta, mis on küll kallid, aga kvaliteet jääb korralikule Põhjamaa kombele alla, sest pole ilmastikukindlaks mõeldudki. Ja nii tobe ma tõesti ei ole, et ostaks titele lihtsalt ringi patseerimiseks mingi karvakraega 800 eurose jope, nagu see tädike on siin ennegi uhkeldanud.

Maitselage?

https://www.monnalisa.com/en-us/tulle-dress-with-spire-flounces-73A9021908.html

https://www.versace.com/eu/en/children/girls-4-14-years/shoes/la-medusa-kids-platform-sandals-1lc3v/1005449-1A01251_1LC3V.html?cgid=372200#productsearch=true&srule=price-high-to-low&start=1&sz=24&cgid=372200

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maitselage? https://www.monnalisa.com/en-us/tulle-dress-with-spire-flounces-73A9021908.html https://www.versace.com/eu/en/children/girls-4-14-years/shoes/la-medusa-kids-platform-sandals-1lc3v/1005449-1A01251_1LC3V.html?cgid=372200#productsearch=true&srule=price-high-to-low&start=1&sz=24&cgid=372200

Okei, kleit veel, aga need kingad? Sinu arust on need tõesti lapsel ilusad jalas? Sa oled veel maitselagedam, kui ma arvasin.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, kleit veel, aga need kingad? Sinu arust on need tõesti lapsel ilusad jalas? Sa oled veel maitselagedam, kui ma arvasin.

Muidugi on ilusad. Väga ilusad. Pole võimalik, et oled ise maitselage? Ei, see pole ju omati võimalik.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on ilusad. Väga ilusad. Pole võimalik, et oled ise maitselage? Ei, see pole ju omati võimalik.

Tõsiselt koledad kingad ja kleit on ka ülepakutud vaht. Inetu.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need koledad ja kallid kingad peab teine vanem kinni nüüd maksma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsiselt koledad kingad ja kleit on ka ülepakutud vaht. Inetu.

Aga kui sa peeglisse vatad, siis seal on ka üks inetu nägu? Lisaks inetutele riietele, mida kannad?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on ilusad

No kui sellised lapsele jalga paned, siis näed välja nagu mingi wannabe venelane. Ei tea, miks me siin vaidleme, et me pole slaavlased, kui siin on päris palju inimesi, kellel on väga sarnane maitse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sellised lapsele jalga paned, siis näed välja nagu mingi wannabe venelane. Ei tea, miks me siin vaidleme, et me pole slaavlased, kui siin on päris palju inimesi, kellel on väga sarnane maitse.

Kle päriselt, oksele hakkab juba ajama igas teemas mingi wannabe-see ja wannabe-too. Tegele oma kompleksidega ja mine teeni raha või midagi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah, need lingil olevad kingad mulle ka ei meeldi, lisaks tundub, et need on ka jalas ebamugavad. Kui mu lapsele sellised meeldiksid, siis oleksin nõus ostma ainult sellisel juhul, et ei oleks ebamugav kõndida ja joosta (eeldusel, et rahakott kannatab, mitte et millestki nende kingade nimel peaks loobuma)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kle päriselt, oksele hakkab juba ajama igas teemas mingi wannabe-see ja wannabe-too. Tegele oma kompleksidega ja mine teeni raha või midagi.

Oled ju, kui arvad, et paned sellised koledad asjad lapsele selga ja jalga ja oled mingi kunn enda arust. Ega maitset raha eest ei osta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 320 )