Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Elatis

Postitas:

Pean nüüd minema kohtusse ja tegema avalduse elatise välja nõudmiseks, lihtsalt lâhengi ja marsin sisse? Ühele lapsele on elatis ja teisele on vaja ka isaduse tuvastamist kuna puudub isa sünnitunnistusel, lastel üks isa. Ja laste isa elu kohta ega telefoni numbrit ma ei tea, arvatavasti elab soomes/rootsis/norras? Sissekirjutus on tal minu majas. Kaua see køik aega võtab ning mis maksma läheb ja Kas hakkan riigilt saama iga kuu ka 100 eur, sest ega see mees midagi maksma ei hakka on kadunud ja oma tulusi oskab ta ka väga hästi varjata. Väga raske on.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 19:28; 04.06 19:45; 04.06 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marsid kuhu sisse?
Ehl ikka teed internetis?
Ja võtad juristi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:34; 05.06 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse, et seal kohapeal kuskil avaldus teha. Juristi pole võimalik oma emapalga eest palgata, ja tasuta õigusabi olen juba kasutanud maksimaalselt, küll ühes teises küsimuses . Ja internetis oskan oma telefoniga nii palju käia, et paaris foorumis ja uudiseid lugeda.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 19:28; 04.06 19:45; 04.06 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse, et seal kohapeal kuskil avaldus teha. Juristi pole võimalik oma emapalga eest palgata, ja tasuta õigusabi olen juba kasutanud maksimaalselt, küll ühes teises küsimuses . Ja internetis oskan oma telefoniga nii palju käia, et paaris foorumis ja uudiseid lugeda.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean nüüd minema kohtusse ja tegema avalduse elatise välja nõudmiseks, lihtsalt lâhengi ja marsin sisse? Ühele lapsele on elatis ja teisele on vaja ka isaduse tuvastamist kuna puudub isa sünnitunnistusel, lastel üks isa. Ja laste isa elu kohta ega telefoni numbrit ma ei tea, arvatavasti elab soomes/rootsis/norras? Sissekirjutus on tal minu majas. Kaua see køik aega võtab ning mis maksma läheb ja Kas hakkan riigilt saama iga kuu ka 100 eur, sest ega see mees midagi maksma ei hakka on kadunud ja oma tulusi oskab ta ka väga hästi varjata. Väga raske on.

Miks sa seda teed? Segi oled peast? Tahad oma lastele halba? Sa ise saad aru, et kui suudad selle lapse sünnitunnistusele saada isa nime (kes temast mitte midagi teada ei taha) ja nõuad välja elatise (mida mees iial siiski maksma ei pruugi hakata), teed oma lapsele konkreetselt karuteene- tal tekivad selle inimese ees kohustused. On see mees vana, siis on sinu laps see, kes on kohustatud teda ülal pidama, tema hooldekodu eest maksma jms.
Raske või mitte, aga iga naine muretseb endale nii palju lapsi kui ise suudab üleval pidada. Kas sulle sellist asja kodus ei räägitud? Sa mõtled praegu rahale, aga kui sellise protsessi läbi teed, teed oma lastele pigem halba. Mõtle, tahad sa, et nad oleksid seotud inimesega, kes neid ei taha? Aga ühel hetkel peavad nemad TEDA tahtma, sest sina tuvastasid isaduse ja nõudsid elatised.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb kui ole emale ka seda aru antud. Jutt jumala õige.Miks sa tekkida lastele kohustusi???? Isa nagunii elatist ei maksa aga kuna see on välja nõutud. Siis lapsed peavad vanana seda ätti aitama ja hooldama. No ei ole nendele naistele mõistust antud. Iga suvalise jorsiga ronitakse voodisse.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 20:48; 05.06 05:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa jaaa keppisin kellega keppisin, mis see sinu mure on, teema ei meeldi ja hääd nõu pole anda-seda, et mingi jorsiga keppida pole vaja näed tean nüüd ise ka. Järgmine kord luban alandlikult jalad koos hoida! Ja tänan koolis õppisin hästi, meite küla harjukeskmine, kuid tol ajal veel arvuteid ei olnud, kui armas soome sõpruskool kinkis meile 2 arvutit siis, seal oli mõlemil vaid 10 mängu ja, et neid mängida pidid ka ennast järjekorda panema ja oma aega ootama. Hiljem pole arvuteid ka nii vaja läinud, olen ametilt õmbleja, võin kõikke rääkida selle masina hingeelust, kuid teiste masinate tundmisega jään hätta. Järelikult loll, no loll mis loll, seda tean nüüd isegi kuid kes see ikka uppujat aitab, ise pean proovima. Lootsingi foorumis abi saada, ehk keegi sarnases olukorras olnud. Aga oh ei kus sa sellega ega abi küsides saad ka vaid solvata.
Ühesõnaga las see üks laps siia olla ametlikult vallaslaps. Kuid teisel on see isa seal tunnistusel olemas, nüüd siis hakkan elatist nõudma ja nii targaks olen saanud, et ainuhooldusõigust ka.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 19:28; 04.06 19:45; 04.06 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese asjana võiksid selle jorsi oma kodust välja kirjutada! Milleks vaja ametnikele jätta muljet, et lastel on isa olemas. Selle najal saab jorss kunagi äkki väita, et elas koguaeg lastega koos ja mismõttes nemad ei tasu tema hooldekodu arveid…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis head nõu sa loodad naiivselt siin grupis saada? Kui oled ise valinud lastele vale isa ja nende elu juba varakult ära rikkunud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 20:48; 05.06 05:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtus saadatakse sind reaalselt tagasi.
No ehk lähed siis mõnd avalikku raamatukokku, võtad kuvariga arvuti,tipid sisse elatis, avaldus ja loed. Lugeda ikka oskad?
Ja kui ei oska, no mis siis ikka. Anna lapsed lastekodusse.
Ja tõsiselt, mees pole vaev6n6d isegi isadust tuvastada, kõik kadun6d, kontakrid teadmata,mida imet tulemust sa ootad? Ja millal? Ei hakka see riik meest soomest-rootsist-norrast taga otsima.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 19:34; 05.06 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidage nüüd hoogu, palun.
Teemaalgataja-

sul on vaja esitada kohtusse hagid:
1. lapse isaduse tuvastamiseks
2. elatise nõudes

Võid tõesti täita internetis aga on täiesti ok, kui vaatad lähima kohtumaja aadressi ja kontaktid ning uurid neilt, kas ja kuidas saaks kohapeal pabereid täita (kas kirjutad e-kirja või helistad, mõlemad kontaktid olemas seal)ja ei visata ka välja kui tööajal(vastuvtuajal) kohale lähed.
Kuna I lapse isadus on tuvastatud, saad tema elatist kohe nõuda,kui tõestad, et isa pole seni midagi kandnud, saad ka kuni 1a tagasiulatuvalt nõuda II lapse puhul esmalt isadus ja siis isaduse tuvastamise hetkest elatist õigus nõuda.

Jah, otsivad isa üles küll, aega võib muidugi minna. Sul on nimi, isikukood, oletatav asukoht, v-o ka telefoninumber mõnelt tema sugulaselt võimalik saada, aadress kas või linna täpsusega, töökoht? Kõik mis vähegi teada aitab kiiremini protsessi alustada.
Elatises võidakse viimaks teha tagaseljaotsus, isaduses mitte.

Kuni elatis küll välja mõistetud aga ei laeku, saad riigilt elatisabi (see 100/kuus lapsele).

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 10:03; 05.06 16:17; 05.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin kriiskab, et pärast on lapsel kohustused – sellel lapsel, kelle isa sünnitunnistusel on, tulevad need kohustused ka siis, kui temale elatist ei nõuta. Sest eeldadakse, et isa maksis vabatahtlikult. Teise puhul ehk jah ei ole mõtet esadust tuvastama hakata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:40; 05.06 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kohustus vanemat üleval pidada on kirjas Perekonnaseaduses st kui isadus on tuvastatud, tekib see kohustus nagunii, hoolimata sellest, kas isa on lapse elus osalenud ja kas või euroga toetanud või ei…sest eeldatakse, et ta ON seda teinud kuna lapse ema pole kuhugi pöördunud ja nõudnud. Et sellest kohustusest vabaneda, selleks tuleb vettpidavate tõenditega tõestada, et hoolimata ema ja lapse igakülgsetest jõupingutustest see isa lihtsalt eiras oma ülalpidamiskohustust lapse suhtes.
St
just siin soovitatule vastupidi: elatist tuleb nõuda, sest siis jääb selge jälg maha kui seda ei maksta st on must-valgel võimalik tõestada, et kuna isa ei täitnud oma ülalpidamiskohustust, siis puudub lapsel edaspidi kohustus ka teda üleval pidada
vt
Perekonnaseadus
https://www.riigiteataja.ee/akt/13330603?leiaKehtiv
§ 103. Ülalpidamisnõude piiramine
(1) Kohus võib kohustatud isiku ülalpidamiskohustuse täitmisest vabastada või täitmist ajaliselt piirata või elatise suurust vähendada, kui kohustuse täitmist on äärmiselt ebaõiglane nõuda, eelkõige kui:
1) ülalpidamist saama õigustatud isiku abivajadus on tekkinud tema enda ebamõistliku käitumise tagajärjel;
2) õigustatud isik on jämedalt rikkunud oma ülalpidamiskohustust ülalpidamiskohustuslase vastu;
3) õigustatud isik on süüdi tahtlikus kuriteos ülalpidamist andma kohustatud isiku või tema lähikondse suhtes.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 10:03; 05.06 16:17; 05.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel on nn isa ülalpidamiskohustus niikuinii.

Mina tuvastaks isaduse, annaks elatisenõude sisse ja hakkaks riigilt kasvõi seda 100€ (sinu puhul siis 2 x 100€) saama. Aastas teeb see 1200€, lapse 18a saades on arvel üle 21 000€. Kui veab, siis saab laps selle endale, kui ei vea, eks siis hooldab selle eest vanameest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 12:16; 05.06 14:42; 05.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel on nn isa ülalpidamiskohustus niikuinii.

Mina tuvastaks isaduse, annaks elatisenõude sisse ja hakkaks riigilt kasvõi seda 100€ (sinu puhul siis 2 x 100€) saama. Aastas teeb see 1200€, lapse 18a saades on arvel üle 21 000€. Kui veab, siis saab laps selle endale, kui ei vea, eks siis hooldab selle eest vanameest.

Ei ole, kui suudab ära tõestada, et isa pole teda ülal pidanud. Seega peab olema ette näidata isa vastu esitatud hagi, avaldus kohtutäiturile ja laekumata raha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:40; 05.06 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel lapsel on nn isa ülalpidamiskohustus niikuinii.

Mina tuvastaks isaduse, annaks elatisenõude sisse ja hakkaks riigilt kasvõi seda 100€ (sinu puhul siis 2 x 100€) saama. Aastas teeb see 1200€, lapse 18a saades on arvel üle 21 000€. Kui veab, siis saab laps selle endale, kui ei vea, eks siis hooldab selle eest vanameest.

Ei ole, kui suudab ära tõestada, et isa pole teda ülal pidanud. Seega peab olema ette näidata isa vastu esitatud hagi, avaldus kohtutäiturile ja laekumata raha.

Ei tõesta keegi midagi ära. Olen 35 ja maksan oma surnud “papakese” (reaalsuses ainult joodikust spermadoonori, kes meid emaga maha jättis) pangalaenusid. Ei huvita kedagi, et selline issike oli – riigi silmis kirjas, et oled laps – siis maksad nagu tiliseb!

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 12:16; 05.06 14:42; 05.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean nüüd minema kohtusse ja tegema avalduse elatise välja nõudmiseks, lihtsalt lâhengi ja marsin sisse? Ühele lapsele on elatis ja teisele on vaja ka isaduse tuvastamist kuna puudub isa sünnitunnistusel, lastel üks isa. Ja laste isa elu kohta ega telefoni numbrit ma ei tea, arvatavasti elab soomes/rootsis/norras? Sissekirjutus on tal minu majas. Kaua see køik aega võtab ning mis maksma läheb ja Kas hakkan riigilt saama iga kuu ka 100 eur, sest ega see mees midagi maksma ei hakka on kadunud ja oma tulusi oskab ta ka väga hästi varjata. Väga raske on.

Miks sa seda teed? Segi oled peast? Tahad oma lastele halba? Sa ise saad aru, et kui suudad selle lapse sünnitunnistusele saada isa nime (kes temast mitte midagi teada ei taha) ja nõuad välja elatise (mida mees iial siiski maksma ei pruugi hakata), teed oma lapsele konkreetselt karuteene- tal tekivad selle inimese ees kohustused. On see mees vana, siis on sinu laps see, kes on kohustatud teda ülal pidama, tema hooldekodu eest maksma jms.

Raske või mitte, aga iga naine muretseb endale nii palju lapsi kui ise suudab üleval pidada. Kas sulle sellist asja kodus ei räägitud? Sa mõtled praegu rahale, aga kui sellise protsessi läbi teed, teed oma lastele pigem halba. Mõtle, tahad sa, et nad oleksid seotud inimesega, kes neid ei taha? Aga ühel hetkel peavad nemad TEDA tahtma, sest sina tuvastasid isaduse ja nõudsid elatised.

Kas iga mees ei peaks muretsema nii palju lapsi, kui ise suudab ülal pidada?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tõesta keegi midagi ära. Olen 35 ja maksan oma surnud “papakese” (reaalsuses ainult joodikust spermadoonori, kes meid emaga maha jättis) pangalaenusid. Ei huvita kedagi, et selline issike oli – riigi silmis kirjas, et oled laps – siis maksad nagu tiliseb!

Siin on jutt vanema ülalpidamisest vanaduses(vanadekodukulud või lihtsalt elatis talle), mitte surnud vanema võlgade maksmisest.
Ülalpidamisest päästab, kui suuta tõestada, et ta sind üleval ei pidanud.

Pärand on teine asi. Ilmselt tegu seadusejärgse pärimisega ja siis tõepoolest piisab kui olla lapsena kirjas.
Ei maksaks, kui sul olnuks oidu pärandist loobuda.
Maksab pärija. Ilmselt pärandit soovisid ja said võlad ka. Või ei osanud arvata, et pärand tuleb kui ei loobu?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 10:03; 05.06 16:17; 05.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tõesta keegi midagi ära. Olen 35 ja maksan oma surnud “papakese” (reaalsuses ainult joodikust spermadoonori, kes meid emaga maha jättis) pangalaenusid. Ei huvita kedagi, et selline issike oli – riigi silmis kirjas, et oled laps – siis maksad nagu tiliseb!

Siin on jutt vanema ülalpidamisest vanaduses(vanadekodukulud või lihtsalt elatis talle), mitte surnud vanema võlgade maksmisest.

Ülalpidamisest päästab, kui suuta tõestada, et ta sind üleval ei pidanud.

Pärand on teine asi. Ilmselt tegu seadusejärgse pärimisega ja siis tõepoolest piisab kui olla lapsena kirjas.

Ei maksaks, kui sul olnuks oidu pärandist loobuda.

Maksab pärija. Ilmselt pärandit soovisid ja said võlad ka. Või ei osanud arvata, et pärand tuleb kui ei loobu?

Ei teadnud isegi, et isa suri (pank teavitas mind 1,5a pee surma, et võlg tiksub, väidetavalt ei saanud mind varem kätte). Seega, olin automaatselt pärija kuna 3 kuud on peale isiku surma aega pärandusest loobuda. Mingit pärandit ma muidugi peale võla ei saanud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 12:16; 05.06 14:42; 05.06 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega, olin automaatselt pärija kuna 3 kuud on peale isiku surma aega pärandusest loobuda

Sind on eksitatud. Aega loobuda on kuni 3kuud küll…aga mitte surmast vaid hetkest, mil sa said teada (või pidid saama teada) surmast.

Pidanuks vaid võtma notariga ühendust ja teatamagi, et said NÜÜD (kuupäev, mil pangalt teate said) teada, et isa on surnud, teil puudus igasugune suhe, keegi pole ka teatanud…ja soovid pärandist loobuda.St teinud loobumisavalduse.
Just sugulasel läbi tehtud, kuigi isa on vist juba üle 1a surnud(ei surnud Eestis) aga alles nüüd otsiti ta üles ja teavitati, et on pärijana üles antud (teiste sugulaste poolt)…seega oli temal alles nüüd aega 3k otsustada loobumise kasuks ja seda ta ka tegi.

Meil ei ole sundpärimist.

Ametlik vastus notarilt (Notarite Koda):
Seaduse kohaselt peab avalduse esitama see isik, kellel oleks õigus pärida, kuid ta tahab pärandist loobuda. Pärandist loobumise tähtaeg on piiratud. Seda saab teha ainult kolme kuu jooksul arvates päevast, kui pärija sai teada, et pärandaja on surnud ja sellel pärijal on õigus pärandile. Kui pärija ei esita selle aja jooksul notarile pärandist loobumise avaldust, siis loetakse ta pärandi vastuvõtnuks.
Pärijaks ei saa isik siiski enda teadmata nö salaja – ta peab olema teada saanud oma võimalikust pärimisõigusest – seda nii seadusjärgse kui testamendijärgse pärimise korral.

Näiteks:
Lapselaps, kes elab välimaal, on küll kuulnud vanaisa surmast, kuid ei tea, et tema ema (vanaisa tütar) on vanaisa pärandist loobunud. Selleks, et lapselaps saaks pärijaks ehk pärand talle üle läheks, peab talle teatama, et temale läheb üle pärimisõigus ja ta saab pärijaks, kui ei loobu pärandist kolme kuu jooksul arvates teate saamisest.

Paraku esineb eksiarvamus, et kuigi mulle teatati minu pärijaks saamisest, siis kui ma midagi ei taha, siis ei pea ma midagi tegema. Kui isik on teada saanud võimalusest saada pärijaks ning ta ei võta midagi ette – ehk ei tee loobumise avaldust, siis on ta pärijaks saanud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.06 07:21; 05.06 10:03; 05.06 16:17; 05.06 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tuvastaks isaduse, annaks elatisenõude sisse ja hakkaks riigilt kasvõi seda 100€ (sinu puhul siis 2 x 100€) saama. Aastas teeb see 1200€, lapse 18a saades on arvel üle 21 000€. Kui veab, siis saab laps selle endale, kui ei vea, eks siis hooldab selle eest vanameest.

selle riigi elatisabiga kiputakse ära unustama see, et riik küll maksab seda, kuid mees jääb riigile võlgu. kui mehel pole ametlikke sissetulekuid, siis see võlg muudkui kasvab ning kui ühel hetkel mees sureb, siis peab laps ise selle võla koos intressidega riigile tagasi maksma. riik oma võlgu maha ei kanna.
ainus lootus on see, et inflatsioon sööb raha väärtuse ära

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle riigi elatisabiga kiputakse ära unustama see, et riik küll maksab seda, kuid mees jääb riigile võlgu. kui mehel pole ametlikke sissetulekuid, siis see võlg muudkui kasvab ning kui ühel hetkel mees sureb, siis peab laps ise selle võla koos intressidega riigile tagasi maksma. riik oma võlgu maha ei kanna.
ainus lootus on see, et inflatsioon sööb raha väärtuse ära

Siin on juba korduvalt selgitatud, et ainult võlgadest koosnevat pärandit(ehk siis võlad on suuremad kui vara) ei pea vastu võtma. Kas sa ei saa aru või ei taha sellest aru saada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.