Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )

Teema: Elatis

Postitas:
Kägu

Jube.

Misasi sul jube on?

Et sa ei kanna HMi ja Newyorkeri kiirmoekaltse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et sa ei kanna HMi ja Newyorkeri kiirmoekaltse.

Oleks piinlik tõesti, kui peaks kandma. Sellest hullem veel on midagi Aliexpressist osta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kogu raha kulub raudselt küünetehniku peale

Kui kahesajast eurost kulub kõik ema tuunimise peale, mis augus need elatise maksjad siis elavad, kui nende arust lapse peale raha ei kulu? On ju näha, et inimesel pole aimugi, mida lastel vaja on, järelikult pole ta lapse kasvatamisse minutitki panustanud. Ja siis viriseb mingi 13 euro pärast.

Lapsele on süsteemi järgi mõeldud 452 eurot kuus, mis on väga suur raha. Elatise saaja peab ise ka panustama, see kipub saajatel tihti ununema.

452.- eurot suur raha terve kuu peale?

Päriselt?

Minu jaoks on piisav. Oma maja ja odav küte, huviringidele kulub 60, söögile vast 200. 200 eurot jääb riietele, jalatsitele jms. Laene, liisinguid ei ole.

Mis see oma maja ja laenude puudumine siia puutub?

Et siis te ei kai lapsega mitte kuskil teatris, kontserdil, restoranis, reisidel silmaringi avardamas? Laps ei kai kunagi ühegi sõbra sünnipaeval, sõpradega linna peal aega veetmas, ühtlasi suues väljas?

See on ju see, kuhu raha kulub palju.

Kooliga väljasõidud muuseumitesse, teatritesse, huvikaikudele niikuinii.

Sinu laps ei kai kuskil? Taskuraha ka ei saa?

Istute ainult selle odava kuttega majas?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis te ei kai lapsega mitte kuskil teatris, kontserdil, restoranis, reisidel silmaringi avardamas? Laps ei kai kunagi ühegi sõbra sünnipaeval, sõpradega linna peal aega veetmas, ühtlasi suues väljas? See on ju see, kuhu raha kulub palju. Kooliga väljasõidud muuseumitesse, teatritesse, huvikaikudele niikuinii. Sinu laps ei kai kuskil? Taskuraha ka ei saa? Istute ainult selle odava kuttega majas?

Suurema osa elatisemaksjate arvates ei ole selliseid asju tarvis. Mäletan, kuidas üks siin kisas, et mis asja, tellite aeg-ajalt Wolti, milline laristamine. Muna praadigu ja söögu putru peale, saabki 100 eurot kuus läbi. Milleks meelelahutus, mis reisid, mis sünnipäevad, mis trennid. Kaltsud selga ja istud kodus, ei kulugi mingit raha.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis te ei kai lapsega mitte kuskil teatris, kontserdil, restoranis, reisidel silmaringi avardamas? Laps ei kai kunagi ühegi sõbra sünnipaeval, sõpradega linna peal aega veetmas, ühtlasi suues väljas? See on ju see, kuhu raha kulub palju. Kooliga väljasõidud muuseumitesse, teatritesse, huvikaikudele niikuinii. Sinu laps ei kai kuskil? Taskuraha ka ei saa? Istute ainult selle odava kuttega majas?

Suurema osa elatisemaksjate arvates ei ole selliseid asju tarvis. Mäletan, kuidas üks siin kisas, et mis asja, tellite aeg-ajalt Wolti, milline laristamine. Muna praadigu ja söögu putru peale, saabki 100 eurot kuus läbi. Milleks meelelahutus, mis reisid, mis sünnipäevad, mis trennid. Kaltsud selga ja istud kodus, ei kulugi mingit raha.

Ja jällegi tekib küsimus, miks see teine vanem peab selle woldi sul kinni maksma?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurema osa elatisemaksjate arvates ei ole selliseid asju tarvis. Mäletan, kuidas üks siin kisas, et mis asja, tellite aeg-ajalt Wolti, milline laristamine. Muna praadigu ja söögu putru peale, saabki 100 eurot kuus läbi. Milleks meelelahutus, mis reisid, mis sünnipäevad, mis trennid. Kaltsud selga ja istud kodus, ei kulugi mingit raha.

Sa nagu tõega kujutad ette, et sinu asi on ainult tellida ja osta, mis pähe tuleb, ja mehe asi on sellest pool (või kõik?) kinni taguda?

Elatis katab põhivajadused. Sellele lisaks võib elatisemaksja loomulikult lapsele kulutada palju tahab. Ja need lahutatud isad, keda mina tean, teevadki seda ja hoolivad oma lapsest/lastest. No neil ka normaalsed suhted normaalse eksiga säilinud ja mõlemad tegutsevad lapse/laste heaolu silmas pidades.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ole nii ja naa, kui idee järgi peaks lapsele kuluma 650 eurot vana seaduse järgi (292×2+60), minul küll ei kulu. Samas kui ema peab lapsega kolima üürikorterisse, siis pool üürist ja kom. kuludest on lapse kanda juba, see võtab ju üle poole elatisest. Nüüd kohus vaatabki, kas ja kui palju lapsele kulub, millised on sissetulekut ja teeb siis otsuse, mitte ei lajata igalt ühelt ühtemoodi.

Tegelikult päris nii ikka ei ole, sellise olukorra kohta on väga spetsiifiline kalkulaator, mis kusjuures ei tõmba kogukulusid (üüri ja kommunaale) pooleks, vaid arvestab koefitsendina nö lapse pinda korteris. Arvestatakse korterist nö lapsele eluks vajalikku pinda ehk kui sul on 1 laps ja 300 ruudune maja, siis ei arvestata lapse vajaduseks 150 ruutu, vaid vähem. Selle kohta on Eestis ka kohtuotsuseid.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul isiklikult ei ole kahju mitte ühestki üksikemast, kes enne lapse isaga koos elamist tööl ei käinud, korteri üüri või laenu maksmisesse ei panustanud. Minu mehel on selline lapse ema. Istus kodus, söögi eest poes ilmselt midagi maksis, kuid kõik muud kulud olid lapse isa kanda ja kui lapse isa ta maha jättis, siis hakkas suur hala ja väljapressimine pihta. Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima. Kui te naised mõtleksite ka oma lapse isaga koos elades selle peale, et kuidas saaksite hakkama, siis kui lapse isaga midagi juhtub või lapse isa teid maha jätab, siis ei oleks see elu teil nii hull midagi. Aga kui alustadagi elu selle mõtteviisiga, et küll mul mees plekib kõik kinni, siis ongi tagajärjed varsti käes. Kurb.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mehel on selline lapse ema. Istus kodus,

Ja kust sina seda nende eelnevat elu nii hästi tead, mees rääkis või?

Ma vaatan, et teksti järgi sa elasid juba mehe juures, kui lapse ema alles enda asjade järel käis.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kust sina seda nende eelnevat elu nii hästi tead, mees rääkis või?

Ja kust sina tead?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul isiklikult ei ole kahju mitte ühestki üksikemast, kes enne lapse isaga koos elamist tööl ei käinud, korteri üüri või laenu maksmisesse ei panustanud. Minu mehel on selline lapse ema. Istus kodus, söögi eest poes ilmselt midagi maksis, kuid kõik muud kulud olid lapse isa kanda ja kui lapse isa ta maha jättis, siis hakkas suur hala ja väljapressimine pihta. Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima. Kui te naised mõtleksite ka oma lapse isaga koos elades selle peale, et kuidas saaksite hakkama, siis kui lapse isaga midagi juhtub või lapse isa teid maha jätab, siis ei oleks see elu teil nii hull midagi. Aga kui alustadagi elu selle mõtteviisiga, et küll mul mees plekib kõik kinni, siis ongi tagajärjed varsti käes. Kurb.

Miks te sinu kinnisvaras ei ela? Ah jaa, sul ju polegi.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te sinu kinnisvaras ei ela? Ah jaa, sul ju polegi.

Kust sa tead, et tal oma kinnisvara ei ole?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe jooksid raisakotkad platsi, kes end puudutatuna tunnevad :). Loomulikult on mul kinnisvara, ma ei võtaks muidu sellel teemal sõna. Mehega kahepeale kaks korterit. Ühte üürime välja ja teises elame. Kulud ja laenud tasume koos. Poes, kütuse ja muude kuludega samamoodi – mingit arvestust loomulikult ei pea, aga enam-vähem kordamööda ja solidaarselt tasume. Olgu siinkohal ära mainitud, et mees teenib minust palju rohkem, aga ma isiklikult ei arva, et ma peaksin kellegi teise kulul elama. Mõni kuu kui on meil ühiselt rohkem kulutusi, siis enda igakuised investeeringud ja säästud on lihtalt väiksemad.

Kui oma lapse isaga/abikaasaga koos korteri laenu, kulusid maksta, siis ei juhtu nii, et pead mehe korterist kaks kätt taskus välja kolima ja suurt ebaõiglust tundma. Kui koos korterit ei taha omada, siis osta üksi ja üüri see välja ning kui midagi juhtub on alati olemas koht kuhu minna ja mis põhiline – enda oma. See annab hingerahu :).

Jah, mees rääkis, mis elu nad elasid. Mis siin imelikku? Meil on avatud suhe ja oleme mõlemad rääkinud oma varasematest kooseludest. Minu hinnangul ei ole mõistlik alustada elu inimesega, kelle osas puudub arusaam, miks eelmine suhe (eriti kui mängus lapsed) enam ei toiminud.

“Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima” – tuldi tõesti veel aasta aega hiljem draamat tegema ja oma ostetud vaipu ära viima. Juu oli täiskuu.

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta. 

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta.

Jessas, kas iga kaaslasega peab lapsi tegema?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta.

Jessas, kas iga kaaslasega peab lapsi tegema?

Viljakus kestab sul surmani, et iga kaaslasega teed ühe?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta.

Jessas, kas iga kaaslasega peab lapsi tegema?

Viljakus kestab sul surmani, et iga kaaslasega teed ühe?

Ei saanud mõttest aru. Mul on 1 laps ja see on mul oma abikaasaga. Minu abikaasal on endise elukaaslasega samuti 1 laps, kes polnud planeeritud. Ehk, et me abikaasaga poleks pidanud ühist last tegema, kuna ta otsustas kunagise õnnetuse alles jätta?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta.

Jessas, kas iga kaaslasega peab lapsi tegema?

Viljakus kestab sul surmani, et iga kaaslasega teed ühe?

Ei saanud mõttest aru. Mul on 1 laps ja see on mul oma abikaasaga. Minu abikaasal on endise elukaaslasega samuti 1 laps, kes polnud planeeritud. Ehk, et me abikaasaga poleks pidanud ühist last tegema, kuna ta otsustas kunagise õnnetuse alles jätta?

Said valesti aru.
Mõtlesin seda, et pole vajadust teha etteheiteid. Viljakus ei kesta lõpmata kaua, et 40selt uue kaaslase kaisus saaks jälle ühe teha, nagu etteheitja märkis. Sinu jutust polnud aru saada, et iga aasta uue lapse saad uue mehega, kui just ütlesid, et maksimaalselt kaks, kui peaks lahutama või mehega midagi juhtub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on avatud suhe ja oleme mõlemad rääkinud oma varasematest kooseludest.

avatud suhe tähendab nats midagi muud 😉

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta.

Jessas, kas iga kaaslasega peab lapsi tegema?

Viljakus kestab sul surmani, et iga kaaslasega teed ühe?

Ei saanud mõttest aru. Mul on 1 laps ja see on mul oma abikaasaga. Minu abikaasal on endise elukaaslasega samuti 1 laps, kes polnud planeeritud. Ehk, et me abikaasaga poleks pidanud ühist last tegema, kuna ta otsustas kunagise õnnetuse alles jätta?

Said valesti aru.

Mõtlesin seda, et pole vajadust teha etteheiteid. Viljakus ei kesta lõpmata kaua, et 40selt uue kaaslase kaisus saaks jälle ühe teha, nagu etteheitja märkis. Sinu jutust polnud aru saada, et iga aasta uue lapse saad uue mehega, kui just ütlesid, et maksimaalselt kaks, kui peaks lahutama või mehega midagi juhtub.

Mõeldud oli ikka olukorda, kus mehega peaks midagi juhtuma või koosolu mehega lahku minema.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on avatud suhe ja oleme mõlemad rääkinud oma varasematest kooseludest.

avatud suhe tähendab nats midagi muud ????

Vast oli ikka arusaadav, mida siin all mõeldud. Aga eks igal ühel oma rikutuse tase.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul isiklikult ei ole kahju mitte ühestki üksikemast, kes enne lapse isaga koos elamist tööl ei käinud, korteri üüri või laenu maksmisesse ei panustanud. Minu mehel on selline lapse ema. Istus kodus, söögi eest poes ilmselt midagi maksis, kuid kõik muud kulud olid lapse isa kanda ja kui lapse isa ta maha jättis, siis hakkas suur hala ja väljapressimine pihta. Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima. Kui te naised mõtleksite ka oma lapse isaga koos elades selle peale, et kuidas saaksite hakkama, siis kui lapse isaga midagi juhtub või lapse isa teid maha jätab, siis ei oleks see elu teil nii hull midagi. Aga kui alustadagi elu selle mõtteviisiga, et küll mul mees plekib kõik kinni, siis ongi tagajärjed varsti käes. Kurb.

Aga su mees on väärt mees? Miks ta sellisega siis üldse koos elas ja suhtes oli ja lausa lapse sai (tänapäeval saab ju edukalt rasedusest hoiduda)?

Ma hoiduks sellistest tugevatest kriitikatest – iial ei saa kindel olla, mis tulevikul varuks. Inimene võib arvata, et on hästi kindlustatud ja temaga kunagi midagi seesugust ei juhtu, aga elu võib üllatada.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jällegi tekib küsimus, miks see teine vanem peab selle woldi sul kinni maksma?

Ta ei maksa seda Wolti kinni, vaid annab oma panuse lapse kasvatamisse. Isegi lahkuläinud vanemate laps on inimene, kes soovib sõpradega suhelda ja ei soovi vaid kaltsudes riides käia, sellest oli ju jutt. Kord paari kuu jooksul väljas söömas käia või Wolti tellida pole mingisugune laristamine.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on seda võibolla raske uskuda, aga kõik inimesed ei ela disainerriiete nimel. Mul on nii raha, haridus kui hea töökoht, aga mitte ühtegi disainerrõivast, sest mulle lihtsalt ei meeldi sellised asjad.

Sul pole lihtsalt maitset. Või oled kooner. Või ei ole sul siiski piisavalt raha. Ilmselt kõik need kokku.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on seda võibolla raske uskuda, aga kõik inimesed ei ela disainerriiete nimel. Mul on nii raha, haridus kui hea töökoht, aga mitte ühtegi disainerrõivast, sest mulle lihtsalt ei meeldi sellised asjad.

Sul pole lihtsalt maitset. Või oled kooner. Või ei ole sul siiski piisavalt raha. Ilmselt kõik need kokku.

Et siis pole võimalik, et inimeste lihtsalt ei meeldi disainerriiete ga eputamine? Mina just eputamiseks seda peangi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul isiklikult ei ole kahju mitte ühestki üksikemast, kes enne lapse isaga koos elamist tööl ei käinud, korteri üüri või laenu maksmisesse ei panustanud. Minu mehel on selline lapse ema. Istus kodus, söögi eest poes ilmselt midagi maksis, kuid kõik muud kulud olid lapse isa kanda ja kui lapse isa ta maha jättis, siis hakkas suur hala ja väljapressimine pihta. Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima. Kui te naised mõtleksite ka oma lapse isaga koos elades selle peale, et kuidas saaksite hakkama, siis kui lapse isaga midagi juhtub või lapse isa teid maha jätab, siis ei oleks see elu teil nii hull midagi. Aga kui alustadagi elu selle mõtteviisiga, et küll mul mees plekib kõik kinni, siis ongi tagajärjed varsti käes. Kurb.

No ja siin sõimad mehe eksi, aga nyyd võtsid õnnest pakatavana tema koha sama mehe kõrval yle?

Saa aru, pered on erinevaid ja kooslused on erinevaid.

See, kui sina pead kooselu sailitamise nimel iga bensiiniliitri ja elektri kilovatttunni maksumuse pooleks jagama ja seejärel pool kinni maksma, ei tähenda, et kõikides peredes seda tehakse:)

Kindlasti pole see lahkumineku või kokkujäämise põhjuseks.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul isiklikult ei ole kahju mitte ühestki üksikemast, kes enne lapse isaga koos elamist tööl ei käinud, korteri üüri või laenu maksmisesse ei panustanud. Minu mehel on selline lapse ema. Istus kodus, söögi eest poes ilmselt midagi maksis, kuid kõik muud kulud olid lapse isa kanda ja kui lapse isa ta maha jättis, siis hakkas suur hala ja väljapressimine pihta. Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima. Kui te naised mõtleksite ka oma lapse isaga koos elades selle peale, et kuidas saaksite hakkama, siis kui lapse isaga midagi juhtub või lapse isa teid maha jätab, siis ei oleks see elu teil nii hull midagi. Aga kui alustadagi elu selle mõtteviisiga, et küll mul mees plekib kõik kinni, siis ongi tagajärjed varsti käes. Kurb.

Aga miks sellise mehe endale võtsid, kes sellises suhtes varem olnud ja lapsegi sinna suhtesse saanud? Arvestades, kuidas ta eelmist naist kritiseerid ning arvestades, et mees tõenäoliselt oli iseseisvalt ja vabatahtlikult sellises suhtes, tekib küsimus, kas sa ise tõesti kedagi paremat ei leidnud? Läbi mehe endise naise kritiseerid kaudselt ka oma meest, kuna tema selles suhtes oli.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades, kuidas ta eelmist naist kritiseerid ning arvestades, et mees tõenäoliselt oli iseseisvalt ja vabatahtlikult sellises suhtes, tekib küsimus, kas sa ise tõesti kedagi paremat ei leidnud?

Ütles ju, et mees tõmmati orki, laps määriti pähe, kõike seda tegi nunnule üks hirmus nõid, kelle käest tema lõpuks mehe ära päästis. Kolis aga rõõmsasti jälle sinna mehe pinnale sisse ja kujutad ette, nõid tuli veel oma ostetud asju ära võtma, kui õudne.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehti ikka mark nii maha, kui tuldi neid paari oma raha eest ostetud asja ära viima.

Mis sul siis sellest, kas oleks tahtnud neid eelmise naise asju endale või milles asi?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades, kuidas ta eelmist naist kritiseerid ning arvestades, et mees tõenäoliselt oli iseseisvalt ja vabatahtlikult sellises suhtes, tekib küsimus, kas sa ise tõesti kedagi paremat ei leidnud?

Ütles ju, et mees tõmmati orki, laps määriti pähe, kõike seda tegi nunnule üks hirmus nõid, kelle käest tema lõpuks mehe ära päästis. Kolis aga rõõmsasti jälle sinna mehe pinnale sisse ja kujutad ette, nõid tuli veel oma ostetud asju ära võtma, kui õudne.

Vaheta soorollid ära ja saad teistsugused vastused. Sellepärast peab olema kohustus lapsed teatud vanuseni üles kasvatada ja kärgede pidamine keelustada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mehega hetkel 1 ühine laps ja ilmselt üle kahe lapse ma ei soovi kuna mõtlen ka sellele, et kuidas ja milline oleks elu ilma meheta.

Jessas, kas iga kaaslasega peab lapsi tegema?

Viljakus kestab sul surmani, et iga kaaslasega teed ühe?

Ei saanud mõttest aru. Mul on 1 laps ja see on mul oma abikaasaga. Minu abikaasal on endise elukaaslasega samuti 1 laps, kes polnud planeeritud. Ehk, et me abikaasaga poleks pidanud ühist last tegema, kuna ta otsustas kunagise õnnetuse alles jätta?

Meest vägistati? Või öösel salaja pumbati talt sperma välja?
Sa oled ise üks õnnetus. Kuidas sa kutsud üht isata last õnnetuseks, olles ise ema, on uskumatu.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 114 )