Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis ametlikult peale?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Elatis ametlikult peale?

Postitas:

Selline küsimus on, et tahan eksmehele panna peale ametlikult miinimum elatusrahad 292 euri kuus, kas ma saan seda teha kohtu kaudu kui ta on siiani iga kuu maksnud neid korralikult vabatahtlikult ja võlga ei ole?

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 14:42; 22.04 19:49; 23.04 17:56; 23.04 18:19; 27.04 12:14; 27.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda teha soovid? Kui kõik töötab õlitatult ka vabatahtlikult.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse saad asja anda siis, kui isa ei täida oma ülalpidamiskohustust. Ehk siis peab olema põhjust kaevata. Mille üle sina kaebad?

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sa ei saa, kui vabatahtlikult maksab. Kohus on juhuks, kui pooled ei saa kokkuleppele.

Mingi kibestumise väljaelamise katse, kuna eksil uus suhe?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 16:34; 22.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei saa keelata sul ametlikku elatise hagi esitamast, ehkki mees maksab niigi.

Kohus võtab vastu ja teeb otsuse. Vaja on sul seda aga alles siis, kui mees mingil põhjusel äkki enam ei maksa.

Kuigi, kui vajad kindlust, piisaks ehk lihtsalt notariaalselt kinnitatud kokkuleppest?

 

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 16:34; 24.04 11:07; 24.04 14:29; 27.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus on, et tahan eksmehele panna peale ametlikult miinimum elatusrahad 292 euri kuus, kas ma saan seda teha kohtu kaudu kui ta on siiani iga kuu maksnud neid korralikult vabatahtlikult ja võlga ei ole?

Ohh sa issand kui ebameeldiv. Õudne lihtsalt!

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus on, et tahan eksmehele panna peale ametlikult miinimum elatusrahad 292 euri kuus, kas ma saan seda teha kohtu kaudu kui ta on siiani iga kuu maksnud neid korralikult vabatahtlikult ja võlga ei ole?

Hea mõte. Mina eksmehena vaidlustaks selle kindlasti ja 292 € sa peale seda kindlasti enam ei saaks. Loodetavasti tulevad ka uued elatisemäärad selle aasta jooksul. Seejärel maksaks selle järgi ja mitte üks sent rohkem sulle kuni lapse täisealiseks saamiseni. Kiirusta!

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahakski panna juhuks kui ta äkki ei maksa ühel päeval et oleks kindlustunne ja siis saaks kohe kohtutäituri kaela saata. Ja enne kui uus seadus vastu võetakse! Tahtsin lihtsalt teada kas keegi teab kas see läheks läbi? Kiirmenetlus ei õnnestunud kuna eks esitas vastuväite et on maksnud ja see läks edasi hagimenetlusse nüüd. Kes kohtukulud maksab? Rääkida võiks need kes teavad seadusi

0
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 14:42; 22.04 19:49; 23.04 17:56; 23.04 18:19; 27.04 12:14; 27.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt maksad sina kulud põhjendamatu hagi eest.

Saa aru, kohus on selleks, kui on vaidlusküsimus, mitte igaks juhuks tagala kindlustamiseks. Lihtsalt norid tüli ja rikud suhted. Aga kui mees nõuab kohtu kaudu “igaks juhuks” suhtluskorra kindlaksmääramist, et äkki sa ükspäev hakkad keelama? Kuidas sulle see meeldiks?

+30
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 16:34; 22.04 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahakski panna juhuks kui ta äkki ei maksa ühel päeval et oleks kindlustunne ja siis saaks kohe kohtutäituri kaela saata. Ja enne kui uus seadus vastu võetakse! Tahtsin lihtsalt teada kas keegi teab kas see läheks läbi? Kiirmenetlus ei õnnestunud kuna eks esitas vastuväite et on maksnud ja see läks edasi hagimenetlusse nüüd. Kes kohtukulud maksab? Rääkida võiks need kes teavad seadusi

uue seaduse esimesel päeval võib mees esitada hagi elatise vähendamiseks ning seda siis ka vähendatakse, selle eest ei kaitse praegune kohtussepöördumine sind kuidagi.

praegusest miinimumist suuremat elatist sulle välja ei mõisteta ning kui mees võtab praegu endale esindaja, siis maksad sina need kulud kinni, sest mees on siiani ju elatist maksnud, seega kohtusse pöördumine on täiesti alusetu sul ning tasuks hagi tagasi võtta.

mehega suhted oled sa praegu niikuinii pekki keeranud

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 21:34; 23.04 18:04; 26.04 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahakski panna juhuks kui ta äkki ei maksa ühel päeval et oleks kindlustunne ja siis saaks kohe kohtutäituri kaela saata. Ja enne kui uus seadus vastu võetakse! Tahtsin lihtsalt teada kas keegi teab kas see läheks läbi? Kiirmenetlus ei õnnestunud kuna eks esitas vastuväite et on maksnud ja see läks edasi hagimenetlusse nüüd. Kes kohtukulud maksab? Rääkida võiks need kes teavad seadusi

Appi, kui loll ????

Sina maksad loomulikult ????

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees täidab lapse suhtes ülalpidamiskohustust ja  maksab vabatahtlikult elatist. Miks sa ta kohtusse annad? Kohtusse tuleb pöörduda siis, kui teine vanem ei täida oma kohustust. Ja veel jääb segaseks jutt selles osas, et paned mehel elatis peale. Mis moodi see peale panemine käib?

Müstika!

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 12:46; 27.04 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wow, ma arvasin, et minu eksmees on ainus loll, kes selliste asjade peale tuleb… Maksin vabatahtlkult iga kuu esimesel kuupäeval, ilma igasuguse kokkuleppeta, aga 1.jaanuaril unustasin maksta. 2.jaanuaril oli tal juba maksekäsu kiirmenetlus esitatud, väitega, et mina ei osale lapse ülalpidamises.

Temalt endalt pidi varem  loomulikult kohtu ja kohtutäituri abiga raha välja nõudma, õigel päeval ei maksnud kunagi ja muudkui käis kohtus vähendamas (kordagi ei õnnestunud). Tervitused härrale endale ka muidugi????

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 12:48; 23.04 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hilinenud soovitus, kuid mõistlik oleks olnud alustada lapse isaga rääkimisest ja koos kas siis notaris või siis kohtulikult hagi sisse andnud. Tagantselja toimetades ei imesta üldse tulemuse osas. Nüüd kirjutagi hagimenetlusse, et soovid välja mõistmist, et tagada omavahelise kokkuleppe toimimine ka edaspidi. Samas ei anna see praeguse miinimumelatise väljamõistmine ka kindlust, et seda hiljem mehe palvel mõistliku suurusega (ehk uue elatise suuruseks) elatiseks ei muudeta. Lisaks ei ole elatise teemadel kohtukulusid, hagimenetlus on tasuta. Juristi kaasamist see teema ei vaja, kui nõue on põhjendatud.

PS. Selline tagantselja toimetamine rikub suhteid! Olen oma mehe kõrvalt seda näinud, kus samuti lapse ema andis peale pikka aega toimivat maksmist lihtsalt ühtäkki kohtusse. Kui mees peale hagi kättesaamist (mis oli mh. juuraüliõpilasel lastud koostada ja kubises vigadest) lapse emaga ühendust võttis ja uuris, mis probleem on, selgus, et ta tahtis lihtsalt oma ametlikku sissetulekut suurendada ja ainult kas kohtulikult või notariaalselt kinnitatud elatis seda on. Miks ta aga mehega sellel teemal ei suhelnud, seda ta selgitada ei osanudki, mainis vaid, et see juuratudang oli soovitanud nii hagis valetada kui ka ilma konsulteerimata sisse anda. Lõpptulemuseks oli see, et kohtus määrati elatis, mis oli väiksem kui see, mida mees vabatahtlikult maksis. Kuna olime nagunii jooksvalt lapsele lisaks kulutanud, siis polnud kahju ka – jäigi rohkem raha otse lapsele suunata.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean seadusi – kohtusse pöördumise eelduseks on nõude olemasolu ehk siis saab kohtusse minna siis, kui mees ei maksta elatist, maksab vähem või teeb seda ebakorrapäraselt. Kui mees on koguaeg maksnud elatist, siis  puudub ju alus nõude esitamiseks. Sama hästi võite esitada naabrimehe vastu võlanõude, et äkki võtab laenu ja ei maksa tagasi.

 

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 17:21; 23.04 20:21; 25.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka minna ju? Ma juba tegin selle kiirmenetluse teema läbi ja nüüd edasi hagimenetlusse kuna eks polnud nõus kiirversiooniga. Notariga ta ka polnud nõus. Ju ma siis pean minema temaga kohtusse. Veel tahaks ainuhooldust taodelda ja endale ka elatist nõuda kuna laps alla 3.

+1
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 14:42; 22.04 19:49; 23.04 17:56; 23.04 18:19; 27.04 12:14; 27.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka minna ju? Ma juba tegin selle kiirmenetluse teema läbi ja nüüd edasi hagimenetlusse kuna eks polnud nõus kiirversiooniga. Notariga ta ka polnud nõus. Ju ma siis pean minema temaga kohtusse. Veel tahaks ainuhooldust taodelda ja endale ka elatist nõuda kuna laps alla 3.

endale sa mingit elatist ei saa,  kui laps pole just raske puudega, et vajab erihoolt. töle tuleb minna, kui vh läbi.

kohtusse võid minna, aga midagi sealt saada sul pole. pigem mõistetakse välja väiksem summa kui mees praegu maksab, sest kohe-kohe on elatised ka ametlikult väiksemaks muutumas ning kohtud lähtuvad sellest uuest süsteemist juba praegu

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 21:34; 23.04 18:04; 26.04 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand aga mida ma siis nüüd teen?? Tööd mul pole, haridust ka mitte. Vanemahüvitis saab kohe läbi ja nüüd pean veel ise umbes kohtukulud või tema advokaadi ka kinni maksma?? Mille eest ei tea? Kas ma saan veel taganeda sellest hagimenetlusest maakohtus, kuna see läks automaatselt edasi tänu tema vastuväite esitamisele. Aidake keegi!

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 14:42; 22.04 19:49; 23.04 17:56; 23.04 18:19; 27.04 12:14; 27.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema järgi ma saan aru, miks sa eks oled.

Kui ei maksa, siis esitad nõude, mitte igaks juhuks. Igav on kellelgi. Sulle meeldiks, kui keegi “igaks juhuks” su vastu hagisid esitaks? Miks sa ainuhooldust tahad? Las mees hoolitseb oma lapse eest ja käib sul tasuta lapsehoidjaks. Tahad uut onu/isa lapsele, kes võib-olla pedotsema hakkab v?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand aga mida ma siis nüüd teen?? Tööd mul pole, haridust ka mitte. Vanemahüvitis saab kohe läbi ja nüüd pean veel ise umbes kohtukulud või tema advokaadi ka kinni maksma?? Mille eest ei tea? Kas ma saan veel taganeda sellest hagimenetlusest maakohtus, kuna see läks automaatselt edasi tänu tema vastuväite esitamisele. Aidake keegi!

Automaatselt ei lähe midagi hagiks, hagi pead ikka ise koostama ja esitama. Koos tõestusega, et isa ei osale lapse ülalpidamises. Kuna ta osaleb, siis ta esitab vastuseks tõestuse, et osaleb, ja asi lõpetatakse ära. Mis põhjusel sellisteks asjadeks advokaati vaja on, ma ei tea (olen vist 8 või 9 korda kohtus ise ennast esindanud), aga see õigus tal on, ja jah, sina selle tõenäoliselt ka kinni maksad. Mille eest, pole mehe mure, tema sulle elatist maksma ei pea, laps tuleb lasteaeda panna ja ise tööle minna. Sisimas ma muidugi loodan, et see teema on lihtsalt provokatsioon…

Aa ja ainuhooldusõigust sa ka ei saaks, ära hakka inimese aega raiskama.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 12:48; 23.04 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka minna ju? Ma juba tegin selle kiirmenetluse teema läbi ja nüüd edasi hagimenetlusse kuna eks polnud nõus kiirversiooniga. Notariga ta ka polnud nõus. Ju ma siis pean minema temaga kohtusse. Veel tahaks ainuhooldust taodelda ja endale ka elatist nõuda kuna laps alla 3.

Kui tahad mine, keegi ei keela. Aga kui mees ei ole ülalpidamiskohustust rikkunud, siis kohus ei rahulda hagi ja mõistab välja mehe kohtu kulud. Mehelt ei saa elatist välja nõuda, kui mees peab lapsi vabatahtlikult üleval.

Endal saab elatsit nõuda eraldi hagis, mitte lastega ühes. Ning hooldusõigus on üldse hagita menetlus ja seda peab eraldi menetlema. Kusjuures võib sind äkki  üllatada seda, et hooldusõigust saab nõuda vaid siis, kui on vaidlus ühise hooldusõiguse teostamise üle. Kui ka siin vaidlus puudub  – siis ei ole siis võimalik kohtusse minna. Kohus ei ole koht, kuhu saab igaks juhuks minna. Menetluskulud maksad siis, kui inimese asja eest, teist taga kohtusse andis. Kust sa üldse sellele mõttele tulid, et laste isa kohtusse anda.

Kui sa nüüd kohtu poolt määratud tähtajaks hagi ei esita – siis lõpetatakse menetlus ära.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 17:21; 23.04 20:21; 25.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka minna ju? Ma juba tegin selle kiirmenetluse teema läbi ja nüüd edasi hagimenetlusse kuna eks polnud nõus kiirversiooniga. Notariga ta ka polnud nõus. Ju ma siis pean minema temaga kohtusse. Veel tahaks ainuhooldust taodelda ja endale ka elatist nõuda kuna laps alla 3.

Ei ole küll jurist, aga ma soovitaks enne juristiga nõu pidada enne, kui eksmehe jälle kohtusse annad. Võiksid natuke pidada hoogu nende hagide esitamisega.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled kindel, et mees seljuhul ise lapse hooldusõigust endale ei nõua? Oled 100% kindel, et oled kohtu silmis parem lapse hooldaja kui mees? Vb mehel võimalus last ise kasvatada (oma kodu, stabiilne palk ja ei pea ots otsaga kokku tulema, et mõelda välja kus veel lisaks raha saaks-näiteks elatist nõuda naiselt). Mul jääb mulje, et sa oma ebastabiilsusega ei sobigi last kasvatama. Las mees kasvatab, kui sul nii raske on, et vaja vaid kohtusse minna.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 01:19; 24.04 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand aga mida ma siis nüüd teen?? Tööd mul pole, haridust ka mitte. Vanemahüvitis saab kohe läbi ja nüüd pean veel ise umbes kohtukulud või tema advokaadi ka kinni maksma?? Mille eest ei tea? Kas ma saan veel taganeda sellest hagimenetlusest maakohtus, kuna see läks automaatselt edasi tänu tema vastuväite esitamisele. Aidake keegi!

Siin vastadki iseendale- las laps kasvab isaga. Tänapäeval ei saaa ammu enam vaid naised lapse hooldusõigust endale, kui kohus näeb, et lapsel on isaga elamistingimused paremad, siis ka määratakse laps isale.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 01:19; 24.04 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand aga mida ma siis nüüd teen?? Tööd mul pole, haridust ka mitte.

Oma elus tehtud valikute eest vastutad ikka sina ise, mitte lapse isa. Siis tuleb hakata tööd otsima.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna kohtule teada, et palud hagi peatada, sest olete elatises kokku leppinud.

 

Palu lapse isalt, et ta oleks nõus sõlmima notariaalselt kinnitatud kokkuleppe. Seda on vaja näiteks siis, kui taotled KOV toimetulekutoetust vms- siis pead ametliku paberiga (not. kokkulepe või kohtu otsus) tõestama, et oled omalt poolt teinud kõik (sh lapse isalt saad elatist lapsele), et oma last ja ennast elatada.

 

Endale elatist kuni lapse 3a saamiseni saad nõuda vaid juhul, kui selleks on väga mõjuvad põhjused, et sa ei saa tööle asuda (erivajadusega laps, kellele puudub vastav päevahoiu koht, ise raskes terviseseisundis, et ei saa töötada vms). See, et VH lõpeb ei ole argument- asud tööle või lähed töötuna arvele ja saad töötutoetust+ siis õigus saada toimetulekutoetust vms.

 

Ainuhooldusõigust pole sinu juttu vaadates mõtet nõuda- lapse isa pole lapsele ohtlik ega hoia ka kuidagi kõrvale lapsega seotud kohustuste täitmisest (kui sa just midagi rääkimata ei jäta). Mingi mõte on taotlus esitada ainuotsustusõiguse saamiseks (otsustad üksi, millisesse kooli, lasteaeda jne laps läheb, ei vaja isa nõusolekut lapse elukoha muutmiseks ja temaga välisreisile minemiseks…) kui arvad, et teil võib minna nendes küsimustes vaidluseks ja mees keeldub luba andmast.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 16:34; 24.04 11:07; 24.04 14:29; 27.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus on, et tahan eksmehele panna peale ametlikult miinimum elatusrahad 292 euri kuus, kas ma saan seda teha kohtu kaudu kui ta on siiani iga kuu maksnud neid korralikult vabatahtlikult ja võlga ei ole?

Ei ole ju mõtet. Miinimumelatise muutub aasta alguses ja seega kaotad sa lõpuks elatisest umbes 100€ kuus. Kui isa vabatahtlikult miinimumi maksab, siis kindlasti ei soovita suhteid rikkuda ja kohtu poole pöörduda. Sinu olukorras ei võetaks seda ka menetlusse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 13:01; 26.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ja kuidas LOOBUDA hagist või pigem hagi TAGASI VÕTTA

 

c-p

1. Esitad avalduse
2. Hagist loobumise tagajärg on tõesti tavapäraselt see, et kohus lõpetab menetluse ning Te ei saa samas asjas sama isiku vastu enam kohtusse pöörduda. Kuid elatise puhul on tegemist korduva kohustuse täitmisele suunatud hagiga ning asjaolude muutumise korral on Teil siiski õigus uuesti kohtusse pöörduda. Kui Te esitate hagi ja mingil põhjusel mõtlete ümber, siis ei ole alati kasulik hagist loobuda, kui võimalik, siis tasub hagi pigem tagasi võtta. Sellisel juhul jätab kohus hagi läbivaatamata, mis võrdub sellega, nagu hagi ei ole kohtu menetluses olnud, mis omakorda tähendab, et Te saate samas asjas sama isiku vastu alati uuesti kohtusse pöörduda. Kirjeldatud menetlustoimingud „hagist loobumine“ ja „hagi tagasivõtmine“ võivad tunduda sarnased, kuid nad toovad endaga kaasa erineva menetlusõigusliku tagajärje. Vahel võib selles osas eksimine olla saatuslik. Saamaks teada, mis on konkreetselt Teie olukorras mõistlikum, tasub alati enne tegutsemist konsulteerida juristiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.04 16:34; 24.04 11:07; 24.04 14:29; 27.04 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ärge andke nõu, kes te ei ole asjast täpselt aru saanud. TA on antud tähtaeg hagi esitamiseks, kuna lapse isa esitas maksekäsule vastuväite  (siin ei saa  peatada ega loobuda hagist, kuna hagi ei ole esitatud). Kui ta ei taha selle asjaga kohtus edasi minna, siis ta lihtsalt jätab hagi esitamata ning kohus ise lõpetab menetluse.

TA probleem ongi selles, et andis alusetult lapse isa kohtusse, seega on tema soov võimalikult väikeste kuludega asi ära lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 17:21; 23.04 20:21; 25.04 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahakski panna juhuks kui ta äkki ei maksa ühel päeval et oleks kindlustunne ja siis saaks kohe kohtutäituri kaela saata. Ja enne kui uus seadus vastu võetakse! Tahtsin lihtsalt teada kas keegi teab kas see läheks läbi? Kiirmenetlus ei õnnestunud kuna eks esitas vastuväite et on maksnud ja see läks edasi hagimenetlusse nüüd. Kes kohtukulud maksab? Rääkida võiks need kes teavad seadusi

Kuule TA sa ei ole ikka normaalne. Loomulikult maksad sina kohtukulud nüüd

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis ametlikult peale?