Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis- hagiavaldus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Elatis- hagiavaldus

Postitas:

Tere! Mul oleks vaja kedagi, kes aitaks koostada hagiavalduse, kuna võlgnik on esitanud kiirmenetlusele vastuväite, et on majanduslikult raskes olukorras ja ootab uut last, kes jääks samuti majanduslikult raskesse seisu. Veel, et laps viibib osa ajast isa juures siis ei pea nii palju maksma, tegelikult enamus aja ikka minuga. Soovis kokkulepet 100 EUR kuus. Võlgnik võttis endale esindaja, on ka esimesele lapsele maksnud elatist, kes nüüdseks täisealine, käitumismuster ei muutu. Muidu käib ise tööl, pangakontole pole laekunud üle 10 aasta midagi, kuna saab sularahas palka. Lapsele maksis elatist ebakorrapäraselt, küll aga pangakontole. Nõudsin miinimumi, panustan lapsele piisavalt ja soovin, et laps saaks elatist igakuiselt, laps tahab ju iga kuu süüa ja muud eluks vajalikke asju.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 21:56; 29.09 10:24; 02.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on juba kümneid kordi kirjutatud, et miinimumelatis katab tegelikult ära umbes 80% keskmise lapse vajadustest.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta googlet või võta advokaat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 08:56; 30.09 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellegil soovitusi kus kohast kiirelt leiaks advokaati ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 21:56; 29.09 10:24; 02.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mehel ametlikult miinimumpalka ja ülal pidada ka teine laps, siis on 100 eurot kuus täiesti reaalne ka kohtus saada, sest peale mitut riigikohtu otsust, kus kirjas, et praegune 250 on liiga suur summa, lähtuvad kohtunikud juba vaikselt uutest määradest.
uued määrad leiad https://infogram.com/dff026e1-f246-4c68-928c-61f43b9b4949
sularahas palga saamine ei ole keelatud, kui see kirjalikult vormistatakse

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 10:43; 02.10 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus jääb täiesti arusaamatuks.
Praegu saab teie ühine laps 100 eur isalt+ 100 eur sinult + 55 eur lastetoetus. Summa on ligilähedane Tartu ülikooli uuringuga, kus uuriti lastele tehtuid reaalseid kulutusi. Kohus arvestab ka lastetoetusega, seega mehe poolne panus tõuseb 127,50 eur.

Kuna mehel on mitu ülalpeetavat, siis oleks teie ühise lapse puhul loogiline rakendada propotsionaalsust, teiste sõnadega sina panustad teie ühise lapse kuludesse suurema summaga kui mees, sest Sinul on 1 ülalpeetav, mehel mitu.
Juhul kui mehe täiskasvanud laps õpib, on mees kohustatud ka täiskasvanud last toetama. Lisaks laieneb ülalpidamiskohustus mehe sündimas olevale lapsele ja lapse emale.
Ma ei saa aru, mille põhjal sa meest võlgnikuks materdada? Või miks teie ühine laps on kuidagi väärtuslikum kui täiskasvanud laps või sündimas olev laps.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et uus naine on alles rase – ei tähenda midagi, aluseks on ikkagi lapse sünnitõend, kus mees isana kirjas. vaata advokatuur.ee, seal on advokaate küllaga, otsi oma kodulinnast advokaat välja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 08:56; 30.09 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud mitte minu laps küsib minu käest ka veel raha, ei käi koolis ega tööl. Mul on omal veel üks laps, keda pean samuti ülal ja panustan mõlemale võrdselt, kindlasti mtte ainult 150 EUR kuus.. Lapse isal pole ainult miinimum, 750 kätte ja pluss siis mis lisaks sularahas..

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 21:56; 29.09 10:24; 02.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud mitte minu laps küsib minu käest ka veel raha, ei käi koolis ega tööl. Mul on omal veel üks laps, keda pean samuti ülal ja panustan mõlemale võrdselt, kindlasti mtte ainult 150 EUR kuus.. Lapse isal pole ainult miinimum, 750 kätte ja pluss siis mis lisaks sularahas..

täisealist, kes ei käi koolis ega tööl, ei pea vanem ülal pidama
isegi kooliskäivat ei pea alati

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 10:43; 02.10 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud mitte minu laps küsib minu käest ka veel raha, ei käi koolis ega tööl. Mul on omal veel üks laps, keda pean samuti ülal ja panustan mõlemale võrdselt, kindlasti mtte ainult 150 EUR kuus.. Lapse isal pole ainult miinimum, 750 kätte ja pluss siis mis lisaks sularahas..

täisealist, kes ei käi koolis ega tööl, ei pea vanem ülal pidama

isegi kooliskäivat ei pea alati

Siiski siiski 🙂 seadusest tulenevalt on kuni 21-aastaseks saaval õppival lapsel õigus saada vanemalt elatist. Täisealiseks saanud lapse puhul lähtutakse aga tegelikest vajadustest, nn norm ehk hetkel 250 eurot siin ei kehti. Raha kantakse sel juhul otse ülalpeetava lapse kontole, mitte teise vanema omale. Ja õppiva täisealise lapse puhul ei lange koormus ainult eraldielavale vanemale, ka lapsega koos elav vanem peab last toetama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud mitte minu laps küsib minu käest ka veel raha, ei käi koolis ega tööl. Mul on omal veel üks laps, keda pean samuti ülal ja panustan mõlemale võrdselt, kindlasti mtte ainult 150 EUR kuus.. Lapse isal pole ainult miinimum, 750 kätte ja pluss siis mis lisaks sularahas..

täisealist, kes ei käi koolis ega tööl, ei pea vanem ülal pidama

isegi kooliskäivat ei pea alati

Siiski siiski ???? seadusest tulenevalt on kuni 21-aastaseks saaval õppival lapsel õigus saada vanemalt elatist. Täisealiseks saanud lapse puhul lähtutakse aga tegelikest vajadustest, nn norm ehk hetkel 250 eurot siin ei kehti. Raha kantakse sel juhul otse ülalpeetava lapse kontole, mitte teise vanema omale. Ja õppiva täisealise lapse puhul ei lange koormus ainult eraldielavale vanemale, ka lapsega koos elav vanem peab last toetama.

See kehtib ainult juhul kui täisealine laps õpib gümnaasiumis või kutsehariduskeskuses (kas omandab seal põhi-või keskharidust). Ülikoolis või kutsekoolis peale keskhariduse omandamist käivat last toetama ei pea ja sellega elatist nõuda ka ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii see on.

Perekonnaseadus
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud
Ülalpidamist on õigustatud saama:
1) alaealine laps;
2) laps, kes täisealisena omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust või õpib kutseõppe tasemeõppes, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;
3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis- hagiavaldus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.