Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis hetkel liiga kõrge

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 98 )

Teema: Elatis hetkel liiga kõrge

Postitas:

AK uudised 09.03.2020, tasub vaadata alates 11.17.
https://www.err.ee/1061739/aktuaalne-kaamera-kell-21-00
Ehk siis on selgelt välja öeldud, et elatis on liiga kõrge.

+6
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.03 11:55; 11.03 11:34; 11.03 18:45; 13.03 11:49; 14.03 11:31; 28.03 20:21; 01.04 10:39; 01.04 15:29; 01.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki vaataks kas samast on juba pikk teema?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis on ka minu hinnangul liiga kõrge. Mulle ei tundu, et võttes arvesse tänast keskmist palka näiteks, saame me väita, et keskmise lapse ülalpidamine läheb maksma 600 EUR kuus, nagu see hetkel justkui välja arvutatud on.

Seda käsitlev teema on samas juba loodud.

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole liiga kõrge. 4 lapse eest 1200 vb jah, aga 300 1 lapse eest mitte.

Lapsega koos elava vanema panust muidugi arvesse ei võeta. Kõik peab ikka olema täpselt pooleks saagitud. Aga vanemate rollid ei ole ju võrdsed.

+11
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole liiga kõrge. 4 lapse eest 1200 vb jah, aga 300 1 lapse eest mitte.

Lapsega koos elava vanema panust muidugi arvesse ei võeta. Kõik peab ikka olema täpselt pooleks saagitud. Aga vanemate rollid ei ole ju võrdsed.

Kas tõesti on Sinu lapse kulud kuus 600 eurot? Minu lapse kulud ei ole ja ma ei tea kedagi, kelle lapse kukud oleksid igakuiselt 600 EUR. Ja ma saan üle keskmist palka, reisime ilmselt keskmisest rohkem, veedame vaba aega väljapool kodu jne. jne.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole liiga kõrge. 4 lapse eest 1200 vb jah, aga 300 1 lapse eest mitte.

Lapsega koos elava vanema panust muidugi arvesse ei võeta. Kõik peab ikka olema täpselt pooleks saagitud. Aga vanemate rollid ei ole ju võrdsed.

Kas tõesti on Sinu lapse kulud kuus 600 eurot? Minu lapse kulud ei ole ja ma ei tea kedagi, kelle lapse kukud oleksid igakuiselt 600 EUR. Ja ma saan üle keskmist palka, reisime ilmselt keskmisest rohkem, veedame vaba aega väljapool kodu jne. jne.

Lasteaed, riided, eluaese, söök, söök lasteaias/koolis, õppevahendid, trennid-hobid (okei, pole kohustuslikud). Kulud lapsele ei ole vaid riided selga, väljaskäimised ja mänguasjad. Kulud lapsele on ka see sama elukoht, kus laps elab ja igapäevane kodune söök.

Ma ei õigusta küll summat 600, aga eluase ja toit võtab sealt kindlasti suurema summa, mida tihti miskipärast ei taheta arvestada lapse kuludeks.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas Jumal, andsid mulle lapse, anna mulle ka taskuraha: riided, eluase, söök kodus, söök väljas, söök lasteaias/koolis, õppevahendid, trennid-hobid, väljaskäimised, mänguasjad, suusad, uisud, jalgratas, pohlamoosi, tikkrimoosi…
Vannu, et ma ei jää kunagi töötuks, haigeks ja olen muidu surematu. Mul on ka natukene erivajadusi, nimelt rinnad hakkavad ära väsima, uued ei teeks paha! Aitäh

sinu maapealne päiksekiir

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 19:51; 10.03 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmises teemas üks ütles, et ega söök ka pole lapse kulu, süüa teed ju niikuinii. No nagu et tuled põlevad toas niikuinii, vett soojendab boiler niikuinii. Üüri maksad ka niikuinii ju, ega siis kuuse all ei ela. No mis kulud sellel lapsel ikka on.

+11
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.03 20:03; 12.03 23:01; 14.03 19:52; 15.03 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole liiga kõrge. 4 lapse eest 1200 vb jah, aga 300 1 lapse eest mitte.

Lapsega koos elava vanema panust muidugi arvesse ei võeta. Kõik peab ikka olema täpselt pooleks saagitud. Aga vanemate rollid ei ole ju võrdsed.

Kas tõesti on Sinu lapse kulud kuus 600 eurot? Minu lapse kulud ei ole ja ma ei tea kedagi, kelle lapse kukud oleksid igakuiselt 600 EUR. Ja ma saan üle keskmist palka, reisime ilmselt keskmisest rohkem, veedame vaba aega väljapool kodu jne. jne.

Meil on koolimaks juba üle 200 euro kuus, pluss trennid ja ringid.

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 20:08; 11.03 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis on kõrge minu arvates. 600 eurot nüüd küll ühe lapse peale kuus ei kulu. Kui kuluks, siis suuremad pered oleks ammu pankrotis.

Kui elatis oleks umbes 200, siis oleks mõistlik.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pubekas, poiss, juba trennitasu on 60.- kuus. Trennivahendid, laagrid, võistlused, võistlusreisid, riided, jalanõud, juuksur, meelelahutus. Poiss on suur nagu hobune ja sööb kolme mehe eest. Reisil käime mitu korda aastas, just tulime suusareisilt, kus ainult tema kulu oli üle 1000 euro.
Taskuraha nõutakse iga nädal.
Arvuti ja telefonividinad.
Kodukulud on veel kõige väiksem osa sellest lõbust.
Sügisest autokool, siis tulevad veel autokulud.
600 euriga välja ei tule.

+5
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pubekas, poiss, juba trennitasu on 60.- kuus. Trennivahendid, laagrid, võistlused, võistlusreisid, riided, jalanõud, juuksur, meelelahutus. Poiss on suur nagu hobune ja sööb kolme mehe eest. Reisil käime mitu korda aastas, just tulime suusareisilt, kus ainult tema kulu oli üle 1000 euro.

Taskuraha nõutakse iga nädal.

Arvuti ja telefonividinad.

Kodukulud on veel kõige väiksem osa sellest lõbust.

Sügisest autokool, siis tulevad veel autokulud.

600 euriga välja ei tule.

Ja nüüd minu lugu
Pubekas tüdruk

Miljonivaatega villa, 4x nädalas koristajaga
Oma kutsu ja selle toidud
Personal treener
Toitumiskava
Uus mullivann
Kosmeetika
Hilbud
Käekotid
Barbie-nukud
Palmireisid
Taskuraha
Tutikas Lamborghini, hetkel siis koos juhiga
Helikopter (praegu isa sõidutab)
Meelt tahab kogu aeg lahutada
Kõik muu pudi-padi

Alla 5000 eur välja ei mängi kuidagi. Püsikulud juba nii suured

+22
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 19:51; 10.03 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis peab kattma laste igapäevased ja põhjendatud kulutused – söök, jook, riietus, eluasemekulud jne – mitte suusareise ega autokulusid.
Samas peaks lapsele peale kuluma igakuu 2×292+60 = 644 eurot.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis on liiga kõrge väikese palgaga inimestele. Õige oleks proportsionaalne elatis. Kõigile sama ei saaks panna, sest sissetulekud erinevad ju.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.03 23:13; 11.03 10:38; 11.03 10:48; 11.03 11:33; 11.03 11:41; 11.03 14:53; 12.03 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis on liiga kõrge väikese palgaga inimestele. Õige oleks proportsionaalne elatis. Kõigile sama ei saaks panna, sest sissetulekud erinevad ju.

Minul elatisega kokkupuude puudub. Aga sinu pakutava puhul hakkas suur osa rongaisasid oma palka varjama.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis on liiga kõrge väikese palgaga inimestele. Õige oleks proportsionaalne elatis. Kõigile sama ei saaks panna, sest sissetulekud erinevad ju.

Minul elatisega kokkupuude puudub. Aga sinu pakutava puhul hakkas suur osa rongaisasid oma palka varjama.

Nojah, aga preagu varjatakse samamoodi, kes tahavad. Riigi asi oleks see ka paika panna. Ega palk või sissetulek üksi polegi näitaja. Loeb ka elustiil, tase.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.03 23:13; 11.03 10:38; 11.03 10:48; 11.03 11:33; 11.03 11:41; 11.03 14:53; 12.03 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last. Kui läheksime lahku, peaks mees maksma mulle 1200, saan veel lasteraha 620, kokku 1820, minu osa laste kuludest peaks olema ka 1200. Kokku peaksime AINULT lastele kulutama põhjendatud püsikuludena kuus 3000.
No ei kulu ainult lastele iga kuu nii palju.

Mees ei pea naise kogu edasist elu kinni maksma, ainult toetama lastega seotud kulusid. Praegu on see kindlasti liiga suur.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 10:41; 11.03 11:11; 11.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last. Kui läheksime lahku, peaks mees maksma mulle 1200, saan veel lasteraha 620, kokku 1820, minu osa laste kuludest peaks olema ka 1200. Kokku peaksime AINULT lastele kulutama põhjendatud püsikuludena kuus 3000.

No ei kulu ainult lastele iga kuu nii palju.

Mees ei pea naise kogu edasist elu kinni maksma, ainult toetama lastega seotud kulusid. Praegu on see kindlasti liiga suur.

Aga see pole nii jäik ju. Mees ei pea sull 1200 maksma, kui sa ei taha seda. Te ei pea kohtusse minema, lepite mehega kokku ise, kui palju igs kuu või kuu lõikes maksan. Kord vähem, kord rohkem. Ja kui sa 1200 ei taha võtta,ei võtagi. Mees peaks ju ammugi nõus olema nii.
Ja teine pool ei pea sama palju panustama, kui… teil on niigi oma lepe tehtud ja kui…arvestada proportsionaslselt, ehk kui ühel vanemal pole nii palju palka. Seda rakendatakse ka preagu kogu aeg.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.03 23:13; 11.03 10:38; 11.03 10:48; 11.03 11:33; 11.03 11:41; 11.03 14:53; 12.03 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last. Kui läheksime lahku, peaks mees maksma mulle 1200, saan veel lasteraha 620, kokku 1820, minu osa laste kuludest peaks olema ka 1200. Kokku peaksime AINULT lastele kulutama põhjendatud püsikuludena kuus 3000.

No ei kulu ainult lastele iga kuu nii palju.

Mees ei pea naise kogu edasist elu kinni maksma, ainult toetama lastega seotud kulusid. Praegu on see kindlasti liiga suur.

Aga see pole nii jäik ju. Mees ei pea sull 1200 maksma, kui sa ei taha seda. Te ei pea kohtusse minema, lepite mehega kokku ise, kui palju igs kuu või kuu lõikes maksan. Kord vähem, kord rohkem. Ja kui sa 1200 ei taha võtta,ei võtagi. Mees peaks ju ammugi nõus olema nii.

Ja teine pool ei pea sama palju panustama, kui… teil on niigi oma lepe tehtud ja kui…arvestada proportsionaslselt, ehk kui ühel vanemal pole nii palju palka. Seda rakendatakse ka preagu kogu aeg.

Kuidas ei pea? Enamiku lahutatud naiste seisukoht on ju see, kui mees miinimumelatist ei maksa on ta üks jorss ja tuleb kohtusse ning lõpuks ka kohtutäiturile anda. Ka minu kohta on ju kordavalt öeldud, ,, pea suu, sa ei maksa ju miinimumigi,, saamata aru, et miinimum on ülemõistuse kõrge, ning ma maksaks ju küll üle miinimumi, kui see oleks oluliselt madalam.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last. Kui läheksime lahku, peaks mees maksma mulle 1200, saan veel lasteraha 620, kokku 1820, minu osa laste kuludest peaks olema ka 1200. Kokku peaksime AINULT lastele kulutama põhjendatud püsikuludena kuus 3000.

No ei kulu ainult lastele iga kuu nii palju.

Mees ei pea naise kogu edasist elu kinni maksma, ainult toetama lastega seotud kulusid. Praegu on see kindlasti liiga suur.

Aga see pole nii jäik ju. Mees ei pea sull 1200 maksma, kui sa ei taha seda. Te ei pea kohtusse minema, lepite mehega kokku ise, kui palju igs kuu või kuu lõikes maksan. Kord vähem, kord rohkem. Ja kui sa 1200 ei taha võtta,ei võtagi. Mees peaks ju ammugi nõus olema nii.

Ja teine pool ei pea sama palju panustama, kui… teil on niigi oma lepe tehtud ja kui…arvestada proportsionaslselt, ehk kui ühel vanemal pole nii palju palka. Seda rakendatakse ka preagu kogu aeg.

Samas kui mul oleks miski vimm mehe vastu ja raha ka meeldib, siis miks mitte nõuda, kui seadus nii lahkelt võimaldab. Nõuaks aga rahus iga aasta aina rohkem. Mis siis et teaks, et tegemist harjukeskmise sissetulekuga mehega. Perekoolis räägiks, et eks on tegelikult edukas ettevõtja, oma ala hinnatud ekspert, ainulaadne eestis ja samas tikutulega otsitud ja üle kullatud, ainult raisk varjab varasid, kirjutab kõik sõprade ja naiste nimele ja endale miinimumpalga ning elab ainult kiusu pärast ema juures kapi taga. Kui nõnda piisavalt palju kiruda, siis ehk ühel päeval võetakse ette kirjutada seaduse muudatus, mis võimaldaks kohtutäituritel elatisvõla katteks ka tema sõprade ja tüdruksõprade vara arvele võtta. Mis nad siis hoiavad tema poole.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.03 11:06; 11.03 12:41; 11.03 12:56; 11.03 15:35; 12.03 10:48; 14.03 17:01; 14.03 22:56; 16.03 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last. Kui läheksime lahku, peaks mees maksma mulle 1200, saan veel lasteraha 620, kokku 1820, minu osa laste kuludest peaks olema ka 1200. Kokku peaksime AINULT lastele kulutama põhjendatud püsikuludena kuus 3000.

No ei kulu ainult lastele iga kuu nii palju.

Mees ei pea naise kogu edasist elu kinni maksma, ainult toetama lastega seotud kulusid. Praegu on see kindlasti liiga suur.

Aga see pole nii jäik ju. Mees ei pea sull 1200 maksma, kui sa ei taha seda. Te ei pea kohtusse minema, lepite mehega kokku ise, kui palju igs kuu või kuu lõikes maksan. Kord vähem, kord rohkem. Ja kui sa 1200 ei taha võtta,ei võtagi. Mees peaks ju ammugi nõus olema nii.

Ja teine pool ei pea sama palju panustama, kui… teil on niigi oma lepe tehtud ja kui…arvestada proportsionaslselt, ehk kui ühel vanemal pole nii palju palka. Seda rakendatakse ka preagu kogu aeg.

Praeguse seaduse järgi peaks need summad katma lapse põhikulud. Lapse põhikulud ei ole nii suured. Asi pole selles, mida mina mehega võin oma lahkest tahtest kokku leppida, asi on selles, et isadel tõmmatakse täesti seaduslikult hing kinni, vastutulekud sõltuvad naise suvast mitte kulude põhjendatusest.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 10:41; 11.03 11:11; 11.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pubekas, poiss, juba trennitasu on 60.- kuus. Trennivahendid, laagrid, võistlused, võistlusreisid, riided, jalanõud, juuksur, meelelahutus. Poiss on suur nagu hobune ja sööb kolme mehe eest. Reisil käime mitu korda aastas, just tulime suusareisilt, kus ainult tema kulu oli üle 1000 euro.

Taskuraha nõutakse iga nädal.

Arvuti ja telefonividinad.

Kodukulud on veel kõige väiksem osa sellest lõbust.

Sügisest autokool, siis tulevad veel autokulud.

600 euriga välja ei tule.

Ja nüüd minu lugu

Pubekas tüdruk

Miljonivaatega villa, 4x nädalas koristajaga

Oma kutsu ja selle toidud

Personal treener

Toitumiskava

Uus mullivann

Kosmeetika

Hilbud

Käekotid

Barbie-nukud

Palmireisid

Taskuraha

Tutikas Lamborghini, hetkel siis koos juhiga

Helikopter (praegu isa sõidutab)

Meelt tahab kogu aeg lahutada

Kõik muu pudi-padi

Alla 5000 eur välja ei mängi kuidagi. Püsikulud juba nii suured

Loodan, et sa ei pahanda, kui ma su näpuka ära parandan. Unustasid ühe nulli summale lisamata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatis ei ole liiga kõrge. 4 lapse eest 1200 vb jah, aga 300 1 lapse eest mitte.

Lapsega koos elava vanema panust muidugi arvesse ei võeta. Kõik peab ikka olema täpselt pooleks saagitud. Aga vanemate rollid ei ole ju võrdsed.

Kas tõesti on Sinu lapse kulud kuus 600 eurot? Minu lapse kulud ei ole ja ma ei tea kedagi, kelle lapse kukud oleksid igakuiselt 600 EUR. Ja ma saan üle keskmist palka, reisime ilmselt keskmisest rohkem, veedame vaba aega väljapool kodu jne. jne.

Jaga ära lapsele kulutatud raha kuude vahel. Sinu kirjutatu järgi on su kulud 600 kuus. Ilmselt elab su laps igapäevaselt normaalset lapse elu. Jaga aasta peale kulud ära.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 11:17; 15.03 13:48; 01.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last. Kui läheksime lahku, peaks mees maksma mulle 1200, saan veel lasteraha 620, kokku 1820, minu osa laste kuludest peaks olema ka 1200. Kokku peaksime AINULT lastele kulutama põhjendatud püsikuludena kuus 3000.

No ei kulu ainult lastele iga kuu nii palju.

Mees ei pea naise kogu edasist elu kinni maksma, ainult toetama lastega seotud kulusid. Praegu on see kindlasti liiga suur.

Aga see pole nii jäik ju. Mees ei pea sull 1200 maksma, kui sa ei taha seda. Te ei pea kohtusse minema, lepite mehega kokku ise, kui palju igs kuu või kuu lõikes maksan. Kord vähem, kord rohkem. Ja kui sa 1200 ei taha võtta,ei võtagi. Mees peaks ju ammugi nõus olema nii.

Ja teine pool ei pea sama palju panustama, kui… teil on niigi oma lepe tehtud ja kui…arvestada proportsionaslselt, ehk kui ühel vanemal pole nii palju palka. Seda rakendatakse ka preagu kogu aeg.

Kuidas ei pea? Enamiku lahutatud naiste seisukoht on ju see, kui mees miinimumelatist ei maksa on ta üks jorss ja tuleb kohtusse ning lõpuks ka kohtutäiturile andma. Ka minu kohta on ju kordavalt öeldud, ,, pea suu, sa ei maksa ju miinimumigi,, saamata aru, et miinimum on ülemõistuse kõrge, ning ma maksaks ju küll üle miinimumi, kui see oleks oluliselt madalam.

Jah, selletaoline kisa on nii vali lihtsalt, et muud lahendused ei paista välja. See naine siin just ütles ju, et tal polegi nii palju vaja. Järeldus – siis peaks saama ilma kohtuta kokkuleppele mehega, et annabki vähem ja see peaks toimima. Kõik ei käi nagunii ju kohtus.
Tean isegi mitu peret, kus leipitakse summa ise kokku, olgu see siis alla miinimumi või miinimum või üle selle. Kui suhted norm, siis on see võimalik, mis tähendab norm käitumist mõlema poolt ja et tulu ei varjata ja lapsi tõesti tahetakse toetada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.03 23:13; 11.03 10:38; 11.03 10:48; 11.03 11:33; 11.03 11:41; 11.03 14:53; 12.03 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pubekas, poiss, juba trennitasu on 60.- kuus. Trennivahendid, laagrid, võistlused, võistlusreisid, riided, jalanõud, juuksur, meelelahutus. Poiss on suur nagu hobune ja sööb kolme mehe eest. Reisil käime mitu korda aastas, just tulime suusareisilt, kus ainult tema kulu oli üle 1000 euro.

Taskuraha nõutakse iga nädal.

Arvuti ja telefonividinad.

Kodukulud on veel kõige väiksem osa sellest lõbust.

Sügisest autokool, siis tulevad veel autokulud.

600 euriga välja ei tule.

No kui kulud nii suured on, et kurtma ajab, piirake siis oma eluviise. Sinu puhul ma saan aru, et elad lapse isaga koos? Sel juhul edu, oma elu ja oma raha, tehke, mis tahate. Aga kui ei elaks ja kasseeriksid seda endiselt elukaaslaselt sisse, ma seda õigeks ei peaks.
Eks iga laps on oma kodu nägu. Sina oled harjunud andma, tema on harjunud saama, sellest ka need nõudmised.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.03 11:55; 11.03 11:34; 11.03 18:45; 13.03 11:49; 14.03 11:31; 28.03 20:21; 01.04 10:39; 01.04 15:29; 01.04 17:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pubekas, poiss, juba trennitasu on 60.- kuus. Trennivahendid, laagrid, võistlused, võistlusreisid, riided, jalanõud, juuksur, meelelahutus. Poiss on suur nagu hobune ja sööb kolme mehe eest. Reisil käime mitu korda aastas, just tulime suusareisilt, kus ainult tema kulu oli üle 1000 euro.

Taskuraha nõutakse iga nädal.

Arvuti ja telefonividinad.

Kodukulud on veel kõige väiksem osa sellest lõbust.

Sügisest autokool, siis tulevad veel autokulud.

600 euriga välja ei tule.

No kui kulud nii suured on, et kurtma ajab, piirake siis oma eluviise. Sinu puhul ma saan aru, et elad lapse isaga koos? Sel juhul edu, oma elu ja oma raha, tehke, mis tahate. Aga kui ei elaks ja kasseeriksid seda endiselt elukaaslaselt sisse, ma seda õigeks ei peaks.

Eks iga laps on oma kodu nägu. Sina oled harjunud andma, tema on harjunud saama, sellest ka need nõudmised.

Aga võib olla ka nii, et isa ka tahab seda. Miks sa arvatakse, et isa ei taha või mees on peres alati see, kes ei taha head elu, paremaid valikuid ja asju ja head toitu?
Kust selline arusaam, kui paljud inimesed siiski elavad meestega koos ja teavad vastupidist?
Meie peres on mees just alati olnud see, kes esimesena on tahtnud paremat toitu, natuke üle võimete asju ja elu. Ja mina siis olen pidanud piirama ja kalkuleerim. Veidi tagasi tõmmata üritama.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.03 23:13; 11.03 10:38; 11.03 10:48; 11.03 11:33; 11.03 11:41; 11.03 14:53; 12.03 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokku leppimine toimib siis, kui mõlemad pooled on normaalsed.
Aga vat kui naisel kihvatab, et mehel on mingi uus (nt tatikaga) mimm ja käivad siin-seal, teevad seda-toda. No tahaks keerata ja keerabki???

Ja selliseid naisi on.

Tean üht, kellele määrati kohtus ametlikult miinimumist madalqm elatis. Arvake ära, kas selle peale algas lapse töötlemine ja mehele lapse kaudu käru keeramine?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 10:41; 11.03 11:11; 11.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun ka, et osadel juhtudel ei kulu nii palju lapsele. No kui emad juba kirjutavad kattma ja sull… Neil ehk ei kuluks lapse haridusele ka palju 😉 Aga teadmiseks imestajatele, et minu tutvusringkonnas kulub enamikel lapse peale julgelt see 600 kuus ära, sest lapsed käivad huviringides, teevad nt võistlussporti ja käivad nt öppemaksuga koolis. Ja paljud meist ei ole rikkad. Lihtsalt väärtustame muid asju elus. Kodule ja välimusele panustame vähem, pigem harime lapsi.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:10; 12.03 01:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun ka, et osadel juhtudel ei kulu nii palju lapsele. No kui emad juba kirjutavad kattma ja sull… Neil ehk ei kuluks lapse haridusele ka palju ???? Aga teadmiseks imestajatele, et minu tutvusringkonnas kulub enamikel lapse peale julgelt see 600 kuus ära, sest lapsed käivad huviringides, teevad nt võistlussporti ja käivad nt öppemaksuga koolis. Ja paljud meist ei ole rikkad. Lihtsalt väärtustame muid asju elus. Kodule ja välimusele panustame vähem, pigem harime lapsi.

Ja õppemaksuga koolid ning võistlussport on nagu see minimaalne tase, mille järgi igale viimsele kui lapsele tuleks elatis tagada ning millest siis omakorda elatist käsutav vanem armulikult võib järeleandmisi teha, või maksev vanem kohtust hinnaalandust kerjata?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.03 11:06; 11.03 12:41; 11.03 12:56; 11.03 15:35; 12.03 10:48; 14.03 17:01; 14.03 22:56; 16.03 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun ka, et osadel juhtudel ei kulu nii palju lapsele. No kui emad juba kirjutavad kattma ja sull… Neil ehk ei kuluks lapse haridusele ka palju ???? Aga teadmiseks imestajatele, et minu tutvusringkonnas kulub enamikel lapse peale julgelt see 600 kuus ära, sest lapsed käivad huviringides, teevad nt võistlussporti ja käivad nt öppemaksuga koolis. Ja paljud meist ei ole rikkad. Lihtsalt väärtustame muid asju elus. Kodule ja välimusele panustame vähem, pigem harime lapsi.

Ja õppemaksuga koolid ning võistlussport on nagu see minimaalne tase, mille järgi igale viimsele kui lapsele tuleks elatis tagada ning millest siis omakorda elatist käsutav vanem armulikult võib järeleandmisi teha, või maksev vanem kohtust hinnaalandust kerjata?

Ei pea, aga ka need lapsed tuleks sinna keskmise arvutamise sisse arvata. Kuidas sa muidu keskmise saad?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 20:08; 11.03 12:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis hetkel liiga kõrge