Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis isapoolt täisealisele sügava puudega pojale !

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Elatis isapoolt täisealisele sügava puudega pojale !

Postitas:
Kägu

Kui emal on kodus sügava puudega laps, siis on kindlasti aega mööda kaltsukaid lapsele riideid otsimas käia, et peaasi et lapse isal mingeid kohustusi ei ole. Tean ise, kui kaua võtab kaltsukas korraliku asja otsimine aega. Et kui laps ongi puudega, siis on ükskõik, mis seljas? Hea arusaam küll.

No praegu juba on laps nädala hoius. Käigu siis kaltsukates. Loomulikult peab isa aitama last ülal pidada, aga ta ei ole kõndiv rahakott, kelle raha moodsate riiete peale huugama panna.

Aga Perekooli emmele seda muidugi selgeks ei tee.

+5
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui emal on kodus sügava puudega laps, siis on kindlasti aega mööda kaltsukaid lapsele riideid otsimas käia, et peaasi et lapse isal mingeid kohustusi ei ole. Tean ise, kui kaua võtab kaltsukas korraliku asja otsimine aega. Et kui laps ongi puudega, siis on ükskõik, mis seljas? Hea arusaam küll.

No praegu juba on laps nädala hoius. Käigu siis kaltsukates. Loomulikult peab isa aitama last ülal pidada, aga ta ei ole kõndiv rahakott, kelle raha moodsate riiete peale huugama panna.

Aga Perekooli emmele seda muidugi selgeks ei tee.

Sa oled ikka väga küüniline inimene. Emal peab olema raha, et raske puudega täiskasvanut last ülalpidada, viia teda hoidu, tuua koju, toita jne ja sina näed isalt raha küsimist vaid moodsate hilpude jaoks. Endal ei ole puudega last, aga olen kõrvalt näinud ja müts maha nende emade/isade ees, kes nende eest hoolitsevad.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen enam kui kindel, et pool elu sügava puudega last kasvatanud naise jaoks on moodsate riiete hankimine umbes kolmesaja neljakümne seitsmes prioriteet. Need naistevihkajatest trollvanamehed lahmivad siin ikka täiesti huupi juba.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks sügavapuudega lapsele ostma odavaid asju (kaltuskas) kui lapsel on isa, kes saab ka aidata tema ülalpidada. Töövimetuspension on väike, sellega ei ela ära. Seega arvesatad välja kulud (söök, riided, eluasemekulud, ravimid, hügeenivahendid jne), lahutad pensioni ja jagad kahega – saadki summa, mida peab kumbki vanema maksma.

No aga las tellib siis riided Kaubamaja e-poest ja esitab arve isale. Kuller toob koju kätte, kõik on kvalteetne ja mugav, odavaid kaltse seal valikus ei ole.
Kui isa ei maksa, siis lähebnende arvetega kohtusse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks sügavapuudega lapsele ostma odavaid asju (kaltuskas) kui lapsel on isa, kes saab ka aidata tema ülalpidada. Töövimetuspension on väike, sellega ei ela ära. Seega arvesatad välja kulud (söök, riided, eluasemekulud, ravimid, hügeenivahendid jne), lahutad pensioni ja jagad kahega – saadki summa, mida peab kumbki vanema maksma.

No aga las tellib siis riided Kaubamaja e-poest ja esitab arve isale. Kuller toob koju kätte, kõik on kvalteetne ja mugav, odavaid kaltse seal valikus ei ole.

Kui isa ei maksa, siis lähebnende arvetega kohtusse.

No mis krdi Tallinna Kaubamajast te siin seletate. Ikka Milanost, New Yorgist ja Pariisist tuleb DHL Expressiga tellida. Ja siis tšekkidega kohtusse minna.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah keeruline kui sissetulek väike ja poja töövõimetus läheb kõik nädalahoidu, aga edasi mis saab pean ise nuputama. Nii oli lootus,et lapseisal on süda sees ja toetab kasvõi natukenegi edasi kui 18 saab ja isegi alandasin ennast ja küsisin, aga vastus tuli konkreetselt eitav 🙁

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uusi riideid osta üldse meil ei ole mõtet, sest autistlikul inimesel on erinevaid kombeid kuidas riietele auku teha vs pahas tujus katki teha

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ema kes tõesti selle läbi tegi saaks fb kirjutada 🙂

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008234101730

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah keeruline kui sissetulek väike ja poja töövõimetus läheb kõik nädalahoidu, aga edasi mis saab pean ise nuputama. Nii oli lootus,et lapseisal on süda sees ja toetab kasvõi natukenegi edasi kui 18 saab ja isegi alandasin ennast ja küsisin, aga vastus tuli konkreetselt eitav ????

Miks siin võtavad sõna kel omal kokkupuudet täiskasvanud puudega lapsega pole?
Perekonnaseadus näeb ette toetada last kes endaga hakkama ei saa.

Nii nagu lapsed peavad oma vanemaid toetama.

Minu autist näiteks ei vaja küll päevahoidu aga vajab samuti järelvalvet ka täiskasvanuna. Ning vedamist erinevatesse teraapiatesse. Selleks on mul lisakulud autole. Tavaolukorras ma seda ei vajaks. Tugiisiku sain õnneks KOVi poolt.

Ma töötan tema pärast enamasti kodukontoris, kui ta noorem oli, sain vaid osaajaga tööl käia või üldse mitte ja kodusisustust tuleb tihedamini uuendada kui tavalise lapse puhul. Ka riideid kulus meil rohkem kuna rebis neid katki.

Minu lapse isa maksab elatist vabatahtlikult.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On jah keeruline kui sissetulek väike ja poja töövõimetus läheb kõik nädalahoidu, aga edasi mis saab pean ise nuputama. Nii oli lootus,et lapseisal on süda sees ja toetab kasvõi natukenegi edasi kui 18 saab ja isegi alandasin ennast ja küsisin, aga vastus tuli konkreetselt eitav ????

Miks siin võtavad sõna kel omal kokkupuudet täiskasvanud puudega lapsega pole?

Perekonnaseadus näeb ette toetada last kes endaga hakkama ei saa.

Nii nagu lapsed peavad oma vanemaid toetama.

Minu autist näiteks ei vaja küll päevahoidu aga vajab samuti järelvalvet ka täiskasvanuna. Ning vedamist erinevatesse teraapiatesse. Selleks on mul lisakulud autole. Tavaolukorras ma seda ei vajaks. Tugiisiku sain õnneks KOVi poolt.

Ma töötan tema pärast enamasti kodukontoris, kui ta noorem oli, sain vaid osaajaga tööl käia või üldse mitte ja kodusisustust tuleb tihedamini uuendada kui tavalise lapse puhul. Ka riideid kulus meil rohkem kuna rebis neid katki.

Minu lapse isa maksab elatist vabatahtlikult.

kirjeldad nagu minu poega ja elu. Mul pole voimalust tööle minna olnudki kuna tegelemist vajanud 24/7 ja sisustus ja riided oli püsi kulu ja koolis sai viibida 4 h päevas pluss toit , sest kui kapp tühi ja tuju paha siis kannatab taaskord sisustus ja riided????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis isapoolt täisealisele sügava puudega pojale !