Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis ja lapsendamine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Elatis ja lapsendamine

Postitas:
Kägu

Tegemist pole reaalse olukorraga.

Kui ma peaks abielluma uue mehega, kes pole mu lapse bioloogiline isa. Ja uus mees lapsendaks mu lapse, siis kas lapse bioloogiline isa peaks ikkagi kohtu poolt määratud elatist edasi maksma kuni lapse täisealiseks saamiseni, või kaoks temalt see kohustus ära peale lapsendamise jõustumist?

Tekkis selline jututeema töö juures ja keegi ei suutnud kuskilt välja lugeda, kuidas seadus sellises olukorras ette näeb?

Siin äkki mõni teadjam inimene.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bioloogia ei puutu asjasse, ülalpidamiskohustust on oma seaduslike järglaste ees.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks keegi mingile võõrale lapsele elatist maksma? Lapsendaja on nüüd ju lapse jaoks isa koos kõigi õiguste ja kohustustega. See laps ei tohi tulevikus isegi lapsendaja eelmisest suhtest pärit lapsega abielluda, kuigi bioloogiliselt nad ei ole kuidagi seotud, aga juriidiliselt on nad poolõde ja -vend.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsendamisel kaotab nö bioloogiline isa kõik õigused ja kohustused lapse suhtes sh kohustuse last ülalpidada ja need lähevad üle lapsendajale

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsel bioloogiline isa olemas, siis ei käi see lapsendamine midagi nii lihtsalt. Kui isa pole sünnitunnistusel kirjas, siis küll.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole enam siis bioloogilisel isal ylalpidamiskohustust

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui bioloogiline isa maksab elatist, järelikult on ta ka paberite järgi lapse isa, vastasel juhul ei oleks ta selge mõtlemisega. Mis põhjusel bioloogiliselt isalt isaõigused ära võetakse, selle ka suutsite välja mõelda?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekkis selline jututeema töö juures ja keegi ei suutnud kuskilt välja lugeda, kuidas seadus sellises olukorras ette näeb?

Mis alal küll selline töökollektiiv on..

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast lapsendamist lähevad kõik õigused ja kohustused üle lapsendajale. Kui sellest uuest mehest lahku lähed ja laps jääb põhiliselt ema juurde elama, siis tekib elatise maksmise kohustus temal, lapsest loobuda ta lihtsalt lahkuminekuga ei saa.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärast lapsendamist lähevad kõik õigused ja kohustused üle lapsendajale. Kui sellest uuest mehest lahku lähed ja laps jääb põhiliselt ema juurde elama, siis tekib elatise maksmise kohustus temal, lapsest loobuda ta lihtsalt lahkuminekuga ei saa.

Samuti tekib lapsendajal õigus lapse kasvatamises osaleda, kaasaarvatud lapse elukoha jagamine 50:50.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsel on olemas bioloogiline isa, ja ta on ka dokumenteeritud bioloogiline isa, siis see asi nii lihtsalt ei käi, et abiellud uue mehega ja too siis kohe saab lapsendada.

Lapsendamiseks on vaja selle bioloogilise isa nõusolekut, keegi ei lase lapsendada nii et lapse pärisvanem sellest teada ei saa ja kui tema ei nõustu sellega, et keegi lapsendab, siis nii on.

Kui bioloogiline vanem ei nõustu, siis saab küll hooldusõiguse äravõtmist taotleda, aga selleks peab olema suht ekstreemne isa, lapsele ohtlik jms. Kui nüüd olukord on selline, et hooldusõigus on ära võetud, siis on tõesti nii, et ülalpidamiskohustus sellega ei kao.

Kuid see, et bioloogilisel vanemal ei ole hooldusõigust, ei anna sellegipoolest võimalust last tagaselja lapsendada. Kui nüüd aga ikkagi on selline olukord, et laps saab ametlikult lapsendatud, siis lähevad kõik õigused ja kohustused üle kasuvanemale ja bioloogiline isa enam ei pea ka elatist maksma.

Juhul kui sa lähed lahku ka sellest uuest mehest, kes su lapse lapsendas, siis on asi selline, et nagu tavaliste vanemate puhul, hooldusõiguse jagamine, mees võib üleüldse nõuda seda, et sina ilma lapseta välja koliksid või et laps hakkaks pool aega tema juures elama. Sel juhul peaks ta lahutatud isana ka lapsele elatist maksma, kui laps jääb põhikohaga sinu juurde elama. Laps peaks oma võõrasisal külas käima jms jutud nagu ka bioloogiliste vanemate puhul.

Igal juhul ma ei soovitaks sellist jama lapsele. Kui bioloogiline isa on sitt mees, siis paha lugu küll, aga suhted võivad hapuks minna ka kasuisaga.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi lapse ära lapsendab, siis muidugi bioloogilisel isal kaovad kõik kohustused ja õigused. Samas tean meest, kes andis ära hooldusõiguse, mis tähendab seda, et maksa aga edasi, samas mingeid õigusi lapsega seonduvates otsustes osaleda sul pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sinu abikaasa lapsendab, siis ei pea bioloogiline isa elatist maksma, kõik vanemlikud õigused ja kohustused kaovad ja kanduvad üle uuele vanemale, seega tulevikus maksab elatist sinu praegune mees. Aga lapsendamiseks peab teine vanwm nõus olema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi lapse ära lapsendab, siis muidugi bioloogilisel isal kaovad kõik kohustused ja õigused. Samas tean meest, kes andis ära hooldusõiguse, mis tähendab seda, et maksa aga edasi, samas mingeid õigusi lapsega seonduvates otsustes osaleda sul pole.

Lapsega suhelda on isal alati õigus, hooldusõiguse osas on vaid piirang. Et, mis temale nüüd ei meeldi? Laps tahab süüa, juua ja riideid ikka. See, et mees ei otsusta kooli valikut, ei pane ju kellelegi teisele kohustust last ülalpidada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega suhelda on isal alati õigus, hooldusõiguse osas on vaid piirang. Et, mis temale nüüd ei meeldi? Laps tahab süüa, juua ja riideid ikka. See, et mees ei otsusta kooli valikut, ei pane ju kellelegi teisele kohustust last ülalpidada.

Minu arust rumal otsus. Ema võib lapse välismaale viia, nii et isa ei näe teda üldse. Minu tuttava puhul naine elab uue mehega, lapsi isale ei näita üldse, aga raha nõuab küll. Mina ütleks, et mees on loll, et hooldusõiguse ära andis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – see oli selle mehe otsus ja ei ole teiste arutada, miks nii tegi. Võibolla mugavusest või usaldab naist last puudutavates küsimustes rohkem.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – see oli selle mehe otsus ja ei ole teiste arutada, miks nii tegi. Võibolla mugavusest või usaldab naist last puudutavates küsimustes rohkem.

Ei, lihtsalt ei suutnud naisega kohtus rohkem jageleda ja andis alla. Paljud mehed lihtsalt ei suuda tülitsemist kannatada ja lasevad endale pähe istuda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teagi kohe, mida arvata emast, kes isa valikuga mööda pani, isaga suhelda keelab,  ja järgmise eluarmastuse vastu mulle ülalpidamiskohustuse tekitab. Kas ma pean ema tujudele ikka vastu, ja kas ma kunagi tahan selle muti hooldekoduarveid tasuda, ei ole päris kindel. Isa, isa, oota veel, las ma kasvan suureks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega suhelda on isal alati õigus, hooldusõiguse osas on vaid piirang. Et, mis temale nüüd ei meeldi? Laps tahab süüa, juua ja riideid ikka. See, et mees ei otsusta kooli valikut, ei pane ju kellelegi teisele kohustust last ülalpidada.

Minu arust rumal otsus. Ema võib lapse välismaale viia, nii et isa ei näe teda üldse. Minu tuttava puhul naine elab uue mehega, lapsi isale ei näita üldse, aga raha nõuab küll. Mina ütleks, et mees on loll, et hooldusõiguse ära andis.

Hooldusõiguse puudumine ei võta õigust lapsega suhelda! Tal lihtsalt puudub sõnaõigus tähtsates küsimustes – nt mis kooli, kas vaktsineerida jne. Aga lapsega kohtumist võib ikka nõuda.

Lastest kahju, kui isad ei tea oma õigusi ja seeläbi jäävad ka lapse õigused – suhelda isaga – kaitsmata

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooldusõiguse puudumine ei võta õigust lapsega suhelda! Tal lihtsalt puudub sõnaõigus tähtsates küsimustes – nt mis kooli, kas vaktsineerida jne. Aga lapsega kohtumist võib ikka nõuda. Lastest kahju, kui isad ei tea oma õigusi ja seeläbi jäävad ka lapse õigused – suhelda isaga – kaitsmata

Isa teab oma õigusi väga hästi, lihtsalt ei soovi tülitseda ja kohtuid mööda käia oma eksiga. Seda ma räägingi, et väga rumalasti regi, et hooldusõiguse ära andis. Talle jäävad nüüd ainult kohustused, aga mitte õigused. Tähtsaid asju (näiteks teise riiki kolimine) ei tohikski vaid üks vanem otsustada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis ja lapsendamine