Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis ja selle maksmine – kas lapse jalgratta ost kuulub elatise alla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: Elatis ja selle maksmine – kas lapse jalgratta ost kuulub elatise alla?

Postitas:

Tere,
maksan igakuist elatist 250 euri (1 laps eksnaisega). Nüüd vaja pojale uus jalgratas osta ning eksnaine küsib millises summas saan jalgratta ostu toetada. Ma ju maksan igakuiste elatist – miks ma veel lisaks pean jalgratta ostu toetama? Perekonnaseadusest ka miskit välja ei loe…..milline seadus reguleerib elatise tasumist, selle suurust ja kõrvalkulusid – nt. jalgratas, talvekomplekti ost, suusad jne….
Aitäh, kes viitsivad viidata seadusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi ei pea sa midagi maksma. Helista pojale ja ütle, et kuna seaduse ees oled sa oma kohustuse täitnud, siis uut jalgratast ta ei saa. Ta kindlasti rõõmustab, et tal selline kohusetundlik isa on.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Eks kõik oleneb sellest, kui rikas on lapse ema ja kui rikas oled sina. Kui elatis suuremaltjaolt elamiskulude katteks, riieteks, toiduks kulub, siis on loogiline, et mingid ekstra kulutused mõnikord kokkuleppel tulevad juurde. Naine ei nõua ju su käest, et maksaksid terve ratta kinni, vaid küsib, mis summas sa saaksid konkreetselt ratta ostu panustada. Ilmselt selle järgi valib ka ratta, et kas saab osta veidi kallima või tuleb odavam leida.

Kui sa just lausa kehvik ei ole, siis võiksid ju ratta ostmiseks mingi summa panustada? Aga jah, ega seaduses sellist pügalat ei ole ja iseenesest võiks naine selle raha ju võtta elatise summast, aga kuna ta sinu käest küsib, ju siis on selleks vajadus.

Kui saaksid panustada 50 eurot, siis nii ütlegi, et 50 saad anda, rohkem mitte. Kui üldse ei saa, siis ütlegi, et pole kahjuks üleliigset raha. Aga ära valeta. Kui see ratta ostmiseks lisaraha sulle mingi valus laks ei oleks, siis ära hakka ajama, et üldse ei saa. Ütle naisele mingi summa nagu ta küsis (kui sul on võimalik mingi summa selleks välja käia). Naine ju momendil ei dikteeri sulle midagi, et näe nüüd ostan lapsele 300-eurose ratta, pleki pool kinni. Ilusti küsib, et missuguses summas sa saaksid ratta ostmist toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ühe lapse peale kulub tõesti 500 eurot kuus, nii et ratta jaoks vaja eraldi juurde maksta???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ühe lapse peale kulub tõesti 500 eurot kuus, nii et ratta jaoks vaja eraldi juurde maksta???

Sa oled vist küll puu otsast kukkunud. Lapsel pole vaid riideid ja söök, vaid ka kommunaalmaksud käivad selle alla , sest ka laps tarbib elektrit, talle tehakse pliidiga süüa ,käib pesemas jne. 500 on mingi ulmesumma su meelest arvestades me riigis makse, sööki ja riideid jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 15:50; 19.05 16:19; 19.05 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoreetiliselt võiks tõesti see rattaost ka elatise sisse kuuluda. Selge see ju, et ema ei kuluta iga kuu äpselt 500 eurot lapse peale – ikka läeb mõni kuu vähem, teine kuu rohkem. Seekord siis rohkem. Elatis peaks katma ka sellised suuremad kulud nagu talveriided, jalgrattad, mööbel jne, ei saa ju iga kuu suuremate ostude tarbeks juurde küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaks 250€ elatist, võiksin lapsele iga kuu uue ratta osta.
Saan vaid riigi poolt makstavat elatisabi 100€ kuus. Õnneks sellest piisab ja ei vajagi rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaks 250€ elatist, võiksin lapsele iga kuu uue ratta osta.
Saan vaid riigi poolt makstavat elatisabi 100€ kuus. Õnneks sellest piisab ja ei vajagi rohkem.

Säästlikult elad siis. Mul pommib laps tavaliselt 100 euri igasugu nipet-näpet asjade jaoks. Just ostsime talle uue arvuti, mis maksis 700. Pakun, et need, kes 100 euroga last kasvatavad, on kas mingid maakad või ei oska lihtsalt oma kulusid kokku lüüa.
Imikut võib rinnapiimal ja ühekordsete mähkmetega mingis maahurtsikus 100 euro eest kasvatada. Seda ma usun küll.
Laps on viimased kaks aastat käinud reisil, kus ainuüksi pilet maksab 1000 eurot.

Maal läheb ka ikka raha. Mõnel rohkemgi kui linnas. Pigem elab kirikus jumala armust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 15:50; 19.05 16:19; 19.05 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Provotseerid või tunned päriselt ka uhkust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 16:20; 19.05 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Provotseerimise küsimus oli mõeldud 16:12 Käole..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 16:20; 19.05 16:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
maksan igakuist elatist 250 euri (1 laps eksnaisega). Nüüd vaja pojale uus jalgratas osta ning eksnaine küsib millises summas saan jalgratta ostu toetada. Ma ju maksan igakuiste elatist – miks ma veel lisaks pean jalgratta ostu toetama? Perekonnaseadusest ka miskit välja ei loe…..milline seadus reguleerib elatise tasumist, selle suurust ja kõrvalkulusid – nt. jalgratas, talvekomplekti ost, suusad jne….
Aitäh, kes viitsivad viidata seadusele.

seaduse järgi pead sa maksma vaid elatist ning eks peab sellest ostma nii söögid, riided, maksma eluasemekulud ning ostma ka jalratta, suusad jne. rohkem, kui elatis, sa maksma ei pea ja eks nõuda ei saa.
küll aga võid, kui tahad ja raha jagub, lisaks elatisele osta lapsele asju, panustada suurematesse ostudesse, reisidesse, anda taskuraha jne. nõuda seda ei saa, kui sa ei taha.
kui maksad 250 eurot elatist, eks lisab omalt poolt samapalju, riik veel 55 eurot, siis 550 euro eest kuus peaks ajapikku jaguma ka ratta ostmiseks ja kui ei jagu, siis käib laps jala. jalgratas ei ole esmatarbekaup, ilma milleta elada ei saa

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.05 16:35; 19.05 16:43; 19.05 16:47; 19.05 16:56; 19.05 17:32; 19.05 19:06; 19.05 22:05; 19.05 22:59; 20.05 08:35; 20.05 12:11; 21.05 17:34; 22.05 20:01; 22.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga breketid? Ema peab 2000-3000 eurosed breketid üksi kinni maksma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SuHtle otse naisega! Küsi miks, millist, kui kallist jne. Minul oli eelmine aasta pubekaga selline olukord, kus nõuti minu jaoks ülemõistuse kallist Iphone. Ütlesin, et minu jaoks oleks ok ca 200.- eurone telefon osta (mul endal on ja kasutan palju, täitsa ok), nii et sellise eelarvega võib ta arvestada. Kui tahab kallimat, küsigu isalt juurde. Kusjuures saigi! Ratta olen ostnud lapse isalt midagi juurde küsimata, aga kasutatult odavamapoolse. Kui oleks mingit hüper-super varianti tahetud, poleks mu rahakott välja mänginud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga breketid? Ema peab 2000-3000 eurosed breketid üksi kinni maksma?

kui breketid on vajalikud, siis maksab nende eest haigekassa
kui ilu pärast, siis pole need järelikult vajalikud ning pannakse siis, kui rahakott võimaldab. paljud kannavad breketeid ka 20+ ja 30+ vanuses – saab laps suureks ja paneb ise

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.05 16:35; 19.05 16:43; 19.05 16:47; 19.05 16:56; 19.05 17:32; 19.05 19:06; 19.05 22:05; 19.05 22:59; 20.05 08:35; 20.05 12:11; 21.05 17:34; 22.05 20:01; 22.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas kui ringi vaadata Tallinnas, siis inimesed sõidavad maasturitega, elavad elamurajoonides, kus maja maksab paarsada tuhat. Mõlemal vanemal on majas auto. Käiakse iga aasta koos lastega soojamaa reisil.
Kas need maasturid ja majad on siis kõik tasuta käes ja ei lähe kuludesse sisse?

arvad, et need vanemad ilma lasteta elaksid lasnamäe 1toalises, sõidaks liinibussiga ja reisiks pöidlaküüdiga paidesse?
miks loetakse lapse kuludeks ka need, mida inimene teeks ka ilma last/lapsi omamata? enamik inimesi ei müü on korterit/maja ka peale laste ärakolimist ega koli kuhugi odavasse kööktuppa elama, vaid jääb ikka endisesse koju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.05 16:35; 19.05 16:43; 19.05 16:47; 19.05 16:56; 19.05 17:32; 19.05 19:06; 19.05 22:05; 19.05 22:59; 20.05 08:35; 20.05 12:11; 21.05 17:34; 22.05 20:01; 22.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui breketid on vajalikud, siis maksab nende eest haigekassa
kui ilu pärast, siis pole need järelikult vajalikud ning pannakse siis, kui rahakott võimaldab. paljud kannavad breketeid ka 20+ ja 30+ vanuses – saab laps suureks ja paneb ise

Näete – isakägu ongi siin kohal. Seda sama arvamust kirjutas ta ka ühes teises teemas.

täiesti emakägu olen 😀 seda arvamust jagavad paljud inimesed
kusjuures ka mu oma lapsele soovitas arst breketeid, aga laps (15) ise keeldus, kui kuulis, kui palju need maksavad ja kui ebamugavad nad suus on. eelistab pigem veidi puseriti hambaid, kui paar aastat breketeid.
iluprotseduure ei pea kumbki lapsevanem kinni maksma, kui ei taha. varsti leiab mõni pubekas, et rinnad väiksed ja implantaate vaja või nina sirgemaks oppida või rasvaimu teha vms, lapsevanem muudki maksku

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.05 16:35; 19.05 16:43; 19.05 16:47; 19.05 16:56; 19.05 17:32; 19.05 19:06; 19.05 22:05; 19.05 22:59; 20.05 08:35; 20.05 12:11; 21.05 17:34; 22.05 20:01; 22.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea sa jalgratta ostu toetama. Maksad igakuist elatist ja sellega peab lapse ema majandama ka kürvale panema, et nüüd osta jalgratas. Sellepärast ongi ju elatis selline ja seda ei pea vaatlema, et isa maksab 250 ja ema peab ka panema 250, aga lapsele ju igakuiselt ei kulu 500 eurot. Igakuiselt ei kulu, aga vot nüüd tuleb osta jalgratas. Kindlasti pole siin tegemist halva isaga vaid naine ei oska majandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kuulu.

Ema ei pea iga kuu nui neljaks elatist laiaks lööma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.05 17:15; 19.05 17:22; 19.05 17:22; 19.05 18:41; 19.05 20:35; 19.05 20:40; 19.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati imestanud ameeriklaste ilusaid hambaid

Palju sa reaalselt oled tavalist ameeriklast näinud, et nii julgeid väiteid esitad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsele on juba 7 aastat jalgratta ostnud mu uus mees, remontinud, kumme parandanud. Eksil pole kuskilt kinni hakata, sul teemaalgataja veel on, kiunu kuniks võimalus. Kohutav ikka mõelda ka, su seemnerakk küsis ühel hetkel jalgratast, mida veel, vii raha lõbumajja edaspidi siis, kui lastele kulutatust kahju on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:19; 19.05 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsele on juba 7 aastat jalgratta ostnud mu uus mees, remontinud, kumme parandanud. Eksil pole kuskilt kinni hakata, sul teemaalgataja veel on, kiunu kuniks võimalus. Kohutav ikka mõelda ka, su seemnerakk küsis ühel hetkel jalgratast, mida veel, vii raha lõbumajja edaspidi siis, kui lastele kulutatust kahju on.

Mis lõbumajas see lapse ema käib, et ei saa jalgratta jaoks raha koguda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.05 17:15; 19.05 17:22; 19.05 17:22; 19.05 18:41; 19.05 20:35; 19.05 20:40; 19.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsele on juba 7 aastat jalgratta ostnud mu uus mees, remontinud, kumme parandanud. Eksil pole kuskilt kinni hakata, sul teemaalgataja veel on, kiunu kuniks võimalus. Kohutav ikka mõelda ka, su seemnerakk küsis ühel hetkel jalgratast, mida veel, vii raha lõbumajja edaspidi siis, kui lastele kulutatust kahju on.

Mis lõbumajas see lapse ema käib, et ei saa jalgratta jaoks raha koguda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.05 17:15; 19.05 17:22; 19.05 17:22; 19.05 18:41; 19.05 20:35; 19.05 20:40; 19.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsele on juba 7 aastat jalgratta ostnud mu uus mees, remontinud, kumme parandanud. Eksil pole kuskilt kinni hakata, sul teemaalgataja veel on, kiunu kuniks võimalus. Kohutav ikka mõelda ka, su seemnerakk küsis ühel hetkel jalgratast, mida veel, vii raha lõbumajja edaspidi siis, kui lastele kulutatust kahju on.

Mis lõbumajas see lapse ema käib, et ei saa jalgratta jaoks raha koguda?

Kirjuta mis kirjutad, aga faktiks jääb, kui isal on kahju oma poja jalgrattaostu panustada, siis vabandust…..madal vend.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 17:19; 19.05 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, hea huumor. Pole see midagi paar aastat – ühe aastaga peaks korda saama. Palju õnne sellele hädahambale :D. Kindlasti on tal tulevikus suur edu.
Ma olen alati imestanud ameeriklaste ilusaid hambaid. Kohe näha, et inimesed hoolivad oma välimusest. Eestis on kirves lõust kohe uhkuse asjaks saanud.

keskmiseks breketite kandmise ajaks loetakse 1-3 aastat. need, kes vähem kui aastaga hambad sirgu saavad, ei ole ka märkimisväärse probleemiga.
ameeriklasi oled sa vist näinud ainult filmides, kus nad on ilusad saledad ja sirgete säravvalgete hammastega 😀 kogu nüüd elatisest natuke raha kokku ja mine vaata, millised suurem osa tavalisi ameeriklasi välja näevad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.05 16:35; 19.05 16:43; 19.05 16:47; 19.05 16:56; 19.05 17:32; 19.05 19:06; 19.05 22:05; 19.05 22:59; 20.05 08:35; 20.05 12:11; 21.05 17:34; 22.05 20:01; 22.05 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda asja võiks vaadata niimoodi, kuidas vaataksite naisega siis, kui elaksite koos. Ja rahakott ühine oleks. Kui on tavaline ja mitte keskmine pere, pigem peost suhu elajad(no mini mõõdupuu oma kogemuse järgi oleks see, et kui ei jaksa näiteks külmikut või pesumasinat katkimineku korral kohe tervena välja osta, siis ei jaksa see pere ka l´jalgratast, kuigi jalgratas ei pea olema 400-eurone näiteks) ja sel juhul pannakse mõned kuud kõrvale või võetakse järelmaksuga, kui mitte see ei tähena kohe kallimat hulga.
Kui eraldi elav isa pole näiteks jõukam mees, siis kehtiks sama reegel ka eraldi elades – et ei saa kohe ja korraga osta.
Kui isa on paremal järjel ja rohkem teeniv, kes saaks selle ratta lisaks elatusele osta pealekauba, siis pean normaalseks, kui ta seda teeb – oma laps ikkagi. Saaks koos sõitams käia ja telkimaks näiteks. Kui isal pole see aga võimalik, siis selge ju, et tuleb teisti kokku leppida ja kombineerida. Näiteks, et maksab natuke vähem nmõned kuud ja ostavad ratta, ikkagi koostööd teha.
PS. lõbumaja on pervovärk, sinna veavad raha vaid idikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muidu ei raatsi toetada, siis võiks selle ühendada nt lapse sünnipäevakingi vmt sündmusega. Või sünnipäevaks sa ka kingiraha ei / kinki ei osta, kuna lapsele juba elatist maksad?

Ma ei tea, kui vana laps on, aga laste kasvatamine ongi kallis lõbu. Mul on kaks last lasteaias (Tallinnas, ainuüksi laste ringidele ja lasteaiatasudele läheb juba 250 eurot kuus ära). Väga palju läheb ka söögile, kuna lapsed tahavad värsket kraami (puuviljad, juurviljad jne). Meelelahutus (rühmakaaslaste sünnipäevad, kino, teater jne). Ja samas on vaja ju maksta ka korteri eest, kus elame (pangalaen, kommunaalid, elekter jne).

Kui tahad, et laps ikka korralikuma rattaga sõidaks, mitte lihtsalt odava jurakaga, mis halvasti liigub, siis ise tead. Ära panusta jalgrattasse, kui sind ei huvitagi ja arvad, et see summa, mis maksad, ongi piisav ja saagu nüüd ise nad emaga hakkama, nagu heaks arvavad.

Arvan, et eksnaine küsiski selle mõttega, et kui sa ütled “ei”, siis hakkab otsima järelturult või mingit odavamat. Küsimus on praegu sinu heas tahtes panustada lapse asjadesse, mitte mingis jaburas vägikaikaveos, et “ma juba maksan, küll tehakse liiga”. Ja ega rattad ei ole odav lõbu, meil on lastel Merida rattad, kvaliteetsed ja head, aga isegi soodushinnaga on uus ratas ikkagi üle 250 euro.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.05 17:56; 19.05 20:35; 19.05 20:44; 19.05 23:25; 20.05 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalgratas on vahend, mille abil Sinu laps osaleb liikluses. See, teatavasti, ei ole päris ‘väikeste laste syytud, muretud mängud’.

Tõepoolest puudub seadus, mis kohustax lahuselavat vanemat sellesse panustama, aga siis ära imesta, kui ta naabripoisi väixex jäänud rontrattaga asfaldiauku või auto ette satub. Korralik kiiver tasux ka osta. Sest, noh, päris nii kõva peaga ei saa Su laps ju olla.

Loomulikult jääb laps ellu ka jalgrattata. Jääb ellu breketiteta, trennita, arvutita, reisideta, hariduseta, sageli arstiabitagi. Lihtsalt olevik on sel lapsel kole & tulevik jube. Kui just ei teinudki last sellex, et Kodutundel ikka abistatavaid jätkux.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene mõte tuli, et issand kui saamatu isa. Selle asemel, et perekooli kirjutada ja seadusepügalaid uurida, oleks võinud goworkabiti lehe lahti lüüa ja selle rattaraha lisatööna ühe nädalavahetusega kokku saada. Aga no egas kui pole antud, siis pole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi ei pea sa midagi maksma. Helista pojale ja ütle, et kuna seaduse ees oled sa oma kohustuse täitnud, siis uut jalgratast ta ei saa. Ta kindlasti rõõmustab, et tal selline kohusetundlik isa on.

Issi võib osta ratta ja siis võib issi oma pojaga kokkuleppida näiteks ameerika reisis kuhu nad koos lähevead. Loomulikult lapse reisi maksab kinni EMA, kui ema ei suuda siis kohtusse, ajakirjandusse. Laps kindlasti rõõmustab milline hale emme tal on kes isegi reisi ei suuda lapsele võimaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 18:37; 19.05 18:39; 21.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ühe lapse peale kulub tõesti 500 eurot kuus, nii et ratta jaoks vaja eraldi juurde maksta???

Sa oled vist küll puu otsast kukkunud. Lapsel pole vaid riideid ja söök, vaid ka kommunaalmaksud käivad selle alla , sest ka laps tarbib elektrit, talle tehakse pliidiga süüa ,käib pesemas jne. 500 on mingi ulmesumma su meelest arvestades me riigis makse, sööki ja riideid jne.

Sellisel juhul laps isale ja emale 500 eurone elatis ja probleem lahendatud. Jeerum, selline ema pole mingi ema kes poja ampse rahas loeb, selline naine on lihtsalt värdjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 18:37; 19.05 18:39; 21.05 13:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis ja selle maksmine – kas lapse jalgratta ost kuulub elatise alla?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.