Esileht Pereelu ja suhted Elatis ja ühine aeg lastega

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Elatis ja ühine aeg lastega

Postitas:

Ma ise arvan, et ühine aeg lastega ei tohiks tegelikult olla üldse seotud elatise suurusega.

Mina arvan, et võiks küll. Nt kui isa on lastega sageli koos, kuni pool aega, siis ei pea elatist üldse maksma, kui vähem, siis peab maksma natuke, kui üldse mitte, siis täie rauaga. Lisaks peaks elatis muidugi olenema ka maksja palgast.

Elatis ei ole ainult söögiraha. Elu ei koosne ainult söömisest vaid ka kõik muu.

Seega mida puutub asjasse mitte apsega kooselava vanema lapsega koos veedetud aeg?

Just nimelt seetõttu puutubki, et elu ei koosne ainult söömisest – samuti ei koosne elu ainult pinalitest, pükstest, särkidest ja saabastest. On ka suhtlus, tähelepanu, hool ja kasvatus. Kasvatamiseks ja suhtlemiseks kulub aega. Tähelepanu on piiratud ressurss. Enamasti ei jagu pere juurest lahkunud vanematel enam lastele ei aega ega tähelepanu ja kui elatist küsida, siis nad vinguvad, et lastega koos elav vanem peab sama palju raha panustama. Ise unustavad ära, et sama palju aega, tähelepanu ja hoolt nemad ei panusta.
Kui lapsed on jagatud 50/50, siis ju eeldatakse, et elatist ei maksta üldse, kuigi lastel on saabaste ja vihikute kulu ikka jätkuvalt. Järelikul peaks mingi koefitsient kehtima ka juhul, kui kohtutakse üksnes nädalavahetustel, loogiline pole või? Elu ei ole neuron, kus signaal tekib on-või-ei-ole põhimõttel.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 12:23; 15.08 23:54; 16.08 17:45; 18.08 12:33; 18.08 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva, et see on palju, aga pean normaalseks. Kust see arusaam, et kui inimesel on puhkus, siis ta PEAB lapsed enda juurde võtma?

Ee… sest kui emal on puhkus, siis ta niikuinii PEAB olema oma lastega?
Sest koolivaheaeg on pikem kui ühe lapsevanema puhkus?
Ennekõike: sest need on ISA lapsed ka? Sest millal ta nendega siis on?
Sest emal on ka õigus oma isiklikule elule? See viimane on lahkuläinud meeste jaoks kõige valusam asi, muide. Minu eks irises, kui ma küsisin, miks ta last igaks teiseks nädalavahetuseks enda juurde ei võta: “Kas mina pean sulle litutamise aega võimaldama?”. See, et tal endal on 24/7 litutamise aeg, läks tal meelest ära.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 12:23; 15.08 23:54; 16.08 17:45; 18.08 12:33; 18.08 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva, et see on palju, aga pean normaalseks. Kust see arusaam, et kui inimesel on puhkus, siis ta PEAB lapsed enda juurde võtma?

Lapsevanemal on kohustus hoolitseda oma laste eest. Lapsel on õigus regulaarselt kotuda oma vanematega. Loe perekonnaseadust ja lastekaitseseadust.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 10:31; 18.08 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina oled ka sinisilmne, kes arvab, et lahku minnes ei muutu laste jaoks midagi ja nad saavad kaks armastavat perekonda? Mis vahet seal on, rahumeelselt või mitterahumeelselt lahku, suhted eraldielava vanema ja laste vahel kaugenevad ju nagunii. Lapsed ei pruugi öelda, mida nad lahutuse tõttu tunnevad, aga sageli teevad nad nii seetõttu, et ei soovi oma vanematele haiget teha või neid muretsema panna.

Olen nii endine kui uus naine.

Esimesest kooselust on kaks last. Mees oli tore ja töökas, ei suitsetanud ega joonud, lastega vägagi tegeles. Kasvasime lahku. St mina kasvasin lahku. Elasime ühe katuse all, perekonnaelu see enam ei olnud. Kuni ta ära läks, uue naise juurde. Mulle oli see kergendus- käsi südamele, null protsenti armukadedust, mul oli nii hea meel, et tal lõpuks keegi on ja koht, kuhu minna. Elatist ma ei nõudnud. Õigupoolest ei läinud elu minu jaoks ka kallimaks, kommunaalarveid maksnud ja süüa ostnud olin ju ennegi. Lisaks kuna mina olin see, kes elu lõhkus, pidasin ausaks teisele inimesele kirvest mitte selga lüüa. Kodu (ilma ühegi laenuta) jäi ju mulle, tema aga pidi oma elu uuesti algusest üles ehitama hakkama. Lastega suhted säilisid. Helistasid, kohtusid, kui midagi oli vaja, osteti. Mina end vahele ei torkinud. Isa uue naisega saavad hästi läbi, väga armas naine on (meil omavahel temaga suhtlus ja suhted puuduvad, aga kohtudes teretame kenasti). Isa uude koju nad kordagi ööbima pole jäänud ja selle osas ma silmi ei pöörita- ega see minu laste kodu ei ole ja pealegi on meie elukohtade vahe vaid 15 km, olekski nagu veider kui nad ööseks oma koju poleks tulnud. Tänaseks on lapsed täiskasvanud.

Praegusel abikaasal on varasemast laps. Lahkuminek lapse ema tegude läbi. Lapsega suhted minimaalsed. Elavad kaugemal, kohtuvad harva. Uue naisena ei pane ma sugugi puid alla, a´la toome ta enda juurde ega innusta rohkem suhtlema. On kordi, kus neil on jäänud kohtumata, kuna meil on olnud muud plaanid (sõitsime reisile, käisime sugulase juubelil jms.). Ei, ei ole soovinud teda meie pere üritustele kaasa võtta.

Mõtled, et äkki nõuaks elatist rohkem. Sellega saavutad ilmselt selle, et eksmees kohtub lastega veel vähem. 4-7 päeva kuus on isegi palju. Lisaks 3*270 ei mõista ükski kohus välja. Jaga oma kolme lapse eest saadav riiklik toetus kahega ja lahuta see 810st. See on maksimum, mis saaksid.

Ma arvan küll, et kuna tal on uus pruut, siis seetõttu on ka kohtumised lastega jäänud harvemaks. Aga kas tal siis ei ole õigust uuele elule? Mõjutada uue pruudi kaudu meest lastega rohkem suhtlema, ma arvan, see on tühi töö. Kui see naine näeks murekohana isa ja laste suhtluse kaugenemist, oleks ta neid juba rohkem suhtlema proovinud saada. Ilmselgelt teda ei huvitagi ja kuna neil on mehe töö iseärasuste tõttu ühist vaba aega niigi vähe, siis on lapsed talle vaid tüütud. Karm, aga aus.

Kas sa loed valikuliselt? Isa on SUVEL oma puhkuse ajal kohtunud lastega 4 ja 7 päeva kuus. Tõsiselt räägid, et seda on palju. Saan aru, et talvel ta suuremate lastega peaaegu ei kohtugi.

Ei arva, et see on palju, aga pean normaalseks. Kust see arusaam, et kui inimesel on puhkus, siis ta PEAB lapsed enda juurde võtma?

Tööajal ei saa ju võtta. Et siis mitte kunagi ei peaks? Ainult ema peab oma puhkuse lastega veetma? Miks mitte isa?

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:36; 18.08 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva, et see on palju, aga pean normaalseks. Kust see arusaam, et kui inimesel on puhkus, siis ta PEAB lapsed enda juurde võtma?

Lapsevanemal on kohustus hoolitseda oma laste eest. Lapsel on õigus regulaarselt kotuda oma vanematega. Loe perekonnaseadust ja lastekaitseseadust.

Lapsel on õigus tunda oma mõlemat vanemat ja suhelda nendega.
Vanemal on õigus ja kohustus hoolitseda lapse eest ja suhelda temaga isiklikult.
Üldiselt kisub suht mõttetuks teemaks. Teemaalgataja kirjutab, et lapsed on pettunud ja ei tahagi enam isaga kohtuda ja samas loodavad. Kas on mõtet survestada? Läinud rong ju. Mingiks ajaks võib saada suhtlemise tihedamaks ja siis kaob see taas. Miks lapsi lollitada? See kahjustab ju nende psüühhikat. Ilmselt on nad aru saanud ka sellest, et isa vaba aeg ku(u)lub uuele pruudile ja nemad sinna kahe vahele ei passi.
Vat sulle rahumeelset lahkuminekut.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 11:46; 17.08 14:04; 18.08 09:02; 18.08 12:13; 18.08 14:42; 19.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksa 300€ ja anna lapsed isale. Kasvõi kuuks ajaks. Küll ta siis näeb elu sinu vaatenurgast.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 16:13; 19.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te kipute kohustuste jagamise käigus ära unustama isalt võetud ressursid. Te ei võta temalt elatist saades ära ainult raha, vaid võtate ära ka ruumi laste jaoks. Puht füüsiliselt ei ole võimalik väiksema eelarvega võimaldada endale piisavalt suurt elamist, kuhu mahutada ka küllatulnud lapsed ja nende mööbel. Öö või nädalavahetuse saab hakkama, paned lapsed kasvõi köögi põrandale. Puhkust aga sel moel enam ei veeda. Ise te ju arvestate elatise kulude sisse ka laste eluruumi ja nende tarbeks vajaliku mööbli ning tekid ja voodipesu. Annaks lapsed kuuks ajaks isa kätte, las vingerdab? Kui te annaks lapsed koos elatisega kaheks aastaks tema kätte, poleks probleemi – vahetataks elukoht seniks suurema vastu, soetataks kasvõi järelmaksu peale vajalik sisustus. Kuuks ajaks või üheks nädalaks – vahet pole – lapsed on madratsi peal sõna otses mõttes jalus. Arvate et neil on tore, kui neid koguaeg jalust aetakse? Igal hommikul nagu sõjaväes esimestena üles aetakse, et nad oma magamised ära pakiks? Asjad pidevalt kottidesse kokkupakituna hoiaks, sest lihtsalt pole võimalik neile oma kappe võimaldada. Mul on lapsed niiviisi kuus aastat külas käinud, iga kuu nädalavahetus või paar, iga teine nädal öö või paar nädala sees, niisama õhtuti. Arvate, et nad ei taju seda, et mul jääb palgast suhteliselt järjest vähem enda jaoks kätte, et minu (ja ka nende, sellal kui nad minu juures on) toidulaud läheb tasapisi järjest üksluisemaks? Ma olen kuus aastat regulaarselt maksnud seda ettenähtud elatist täiel määral, võimaldanud eksile nii palju vaba aega, kui vähegi võimalik. Ei paista tal uut püsivat suhet tekkima sellele vaatamata. Ilmselgelt ma ise ka oma ühetoalisse uut naist püsivalt ei too ning kui leiakski kellegi, kes minuga kokku oleks nõus kolima, kas siis oleks tema asi minu lastele tuba ja mööbel kinni maksta, et ma oma eksile ka pikemaid puhkusi saaks võimaldada? Tänane elatiste süsteem on liiga tugevalt ühele poole kaldu. On kaldu just sellele poole, et lastega elav vanem saaks lastele kõike võimaldada ja et lastest lahus elava vanema osa on ainult raha maksmine. Viimasele ei peakski tänase süsteemi järgi laste jaoks ei raha ega ruumi jääma. Piisab, kui saab lastega ilusa ilmaga kahe söögikorra vahel jalutamas ja palli mängimas käia.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 10:08; 19.08 13:27; 22.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te kipute kohustuste jagamise käigus ära unustama isalt võetud ressursid. Te ei võta temalt elatist saades ära ainult raha, vaid võtate ära ka ruumi laste jaoks. Puht füüsiliselt ei ole võimalik väiksema eelarvega võimaldada endale piisavalt suurt elamist, kuhu mahutada ka küllatulnud lapsed ja nende mööbel. Öö või nädalavahetuse saab hakkama, paned lapsed kasvõi köögi põrandale. Puhkust aga sel moel enam ei veeda. Ise te ju arvestate elatise kulude sisse ka laste eluruumi ja nende tarbeks vajaliku mööbli ning tekid ja voodipesu. Annaks lapsed kuuks ajaks isa kätte, las vingerdab? Kui te annaks lapsed koos elatisega kaheks aastaks tema kätte, poleks probleemi – vahetataks elukoht seniks suurema vastu, soetataks kasvõi järelmaksu peale vajalik sisustus. Kuuks ajaks või üheks nädalaks – vahet pole – lapsed on madratsi peal sõna otses mõttes jalus. Arvate et neil on tore, kui neid koguaeg jalust aetakse? Igal hommikul nagu sõjaväes esimestena üles aetakse, et nad oma magamised ära pakiks? Asjad pidevalt kottidesse kokkupakituna hoiaks, sest lihtsalt pole võimalik neile oma kappe võimaldada. Mul on lapsed niiviisi kuus aastat külas käinud, iga kuu nädalavahetus või paar, iga teine nädal öö või paar nädala sees, niisama õhtuti. Arvate, et nad ei taju seda, et mul jääb palgast suhteliselt järjest vähem enda jaoks kätte, et minu (ja ka nende, sellal kui nad minu juures on) toidulaud läheb tasapisi järjest üksluisemaks? Ma olen kuus aastat regulaarselt maksnud seda ettenähtud elatist täiel määral, võimaldanud eksile nii palju vaba aega, kui vähegi võimalik. Ei paista tal uut püsivat suhet tekkima sellele vaatamata. Ilmselgelt ma ise ka oma ühetoalisse uut naist püsivalt ei too ning kui leiakski kellegi, kes minuga kokku oleks nõus kolima, kas siis oleks tema asi minu lastele tuba ja mööbel kinni maksta, et ma oma eksile ka pikemaid puhkusi saaks võimaldada? Tänane elatiste süsteem on liiga tugevalt ühele poole kaldu. On kaldu just sellele poole, et lastega elav vanem saaks lastele kõike võimaldada ja et lastest lahus elava vanema osa on ainult raha maksmine. Viimasele ei peakski tänase süsteemi järgi laste jaoks ei raha ega ruumi jääma. Piisab, kui saab lastega ilusa ilmaga kahe söögikorra vahel jalutamas ja palli mängimas käia.

Aga võta lapsed endale kasvatada ja nõua ise elatist. Või tegele lastega rohkem ja lase elatist oluliselt vähendada. Enamiku emade mure on see, et isa absoluutselt ajaliselt ei panusta ja las maksab siis. Lastega kohtuma ei saa sundida, aga raha maksma saab.
Teemaalgatajele: näitleja palk 1100€ neto nüüd küll pole. See on põhipalk, millele lisandub iga etenduse eest teatud summa. Lisaks haltuurad, reklaamid. Arvan, et su eksmees teenib vähemalt 2000-3000€.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 16:13; 19.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võta lapsed endale kasvatada ja nõua ise elatist. Või tegele lastega rohkem ja lase elatist oluliselt vähendada.

See on nüüd küllaltki eluvõõras soovitus, kas pole. “Võta lapsed endale” tähendab nõua lapsed endale. Ega mu eks nüüd puhta loll ka ei ole, et ei taipa, et tema elujärg selle läbi oluliselt kannatama saab. Ma ei läinud temast mitte sellepärast lahku, et ta loll oleks. Ega mitte ka sellepärast, et ta lastele ema olla ei tahaks. Ka lastele tähendaks see sisuliselt uut lahutust ja tüli. Kaasnevad kohtuasjad koos uute kohtukuludega, mille jaoks minul kuskilt raha võtta ei ole. “Tegele lastega rohkem” tähendab investeeri lastesse rohkem raha, mida mul ei ole. “Lase elatist oluliselt vähendada” tähendab kulukat kohtuskäiku, mille jaoks mul raha ei ole, tõendamas mida? Et ma teen ka kulusid laste eluasemele? Või riietele? Ma ei saa ju selliseid kulusid enne teha, kui mul see raha olemas on. Kohus nõuab lahuselavalt vanemalt kõigi kulude üksikasjalikku tõendamist. Kõige eelneva ravim on muidugi “teeni rohkem”. See omakorda tähendaks ju lisatööd ja vähem aega laste tarbeks ning veel vähem õigust kohtus midagi vehkida ja nõuda. Või tasuvama töökoha otsimisega kaasnevat riski pärast katseaega tööst ilma ja töötuskindlustuseta töötuks jääda koos püstloodis kasvava elatisvõlaga. Järjekordne rongaisa keda nokkida. Ebarealistlike stampsoovitustega ei ole reaalses elus midagi pihta hakata. Neid ei saa rakendada. Ainuke mis saaks aidata, on kas eksi heatahtlikus (väga.usutav@irooniakoht.ee), või seadusega elatiste muutmine tasemeni, mis arvestaks ka lahuselava vanemaga. Eksi heatahtlikusest – arvate te, et teemaalgataja on siin nõu küsimas, kuidas laste isa lastega rohkem tegelema saada? Ei. Märksa tõenäolisemalt on ta siin end teie kommentaaride najal üles kütmas, et lihtsalt suuremat elatist küsida. Tal on vaja teie kinnitust, et eksmees on siga, et leida endas piisavalt hoolimatust tema sellisena kohtlemiseks.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 10:08; 19.08 13:27; 22.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

300 eurot on vähe. Mul kolm koolilast ja oleme kokku leppinud 400 euroga. Ise saan palka 1000 kätte ja üsna keeruline on hakkama saada, aga kuna isa paaril nädalavahetusel kuus võtab lapsed endale, lepin. Toidu peale kulub viimasel ajal kõvasti. Elu on kõvasti kallimaks läinud.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

300 eurot on vähe. Mul kolm koolilast ja oleme kokku leppinud 400 euroga. Ise saan palka 1000 kätte ja üsna keeruline on hakkama saada, aga kuna isa paaril nädalavahetusel kuus võtab lapsed endale, lepin. Toidu peale kulub viimasel ajal kõvasti. Elu on kõvasti kallimaks läinud.

Vähe?? Meil kõigil on vähe, ei tea küll kedagi, kellel palju oleks. Kõik teised majandavad vastavalt oma võimalustele.
Piilume sinu rahakotti: 400 sina´+ 400 isa+ 500 riigilt. See teeb 433 eur/laps. Haridus tasuta, hambaravi tasuta.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 17:46; 19.08 15:01; 19.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähe?? Meil kõigil on vähe, ei tea küll kedagi, kellel palju oleks. Kõik teised majandavad vastavalt oma võimalustele.

Piilume sinu rahakotti: 400 sina´+ 400 isa+ 500 riigilt. See teeb 433 eur/laps. Haridus tasuta, hambaravi tasuta.

On jah vähe. See teeb 14,43€ päeva kohta. Sellest vähemalt poole sööb keskmine teismeline lihtsalt ära, ülejäänu eest tuleb osta riided, jalanõud, koolitarbed, hügieenitarbed, lastetuppa mööbel, voodipesu, kino, teater, huviringid, juuksur, bussipilet, ratas, suusad-uisud, sõprade sünnipäevakingitused + taskuraha jne.
Vahest tahaks oma lastekarjaga kuskile sõita ka…

/kolme lapse ema

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah vähe. See teeb 14,43€ päeva kohta. Sellest vähemalt poole sööb keskmine teismeline lihtsalt ära, ülejäänu eest tuleb osta riided, jalanõud, koolitarbed, hügieenitarbed, lastetuppa mööbel, voodipesu, kino, teater, huviringid, juuksur, bussipilet, ratas, suusad-uisud, sõprade sünnipäevakingitused + taskuraha jne.

Vahest tahaks oma lastekarjaga kuskile sõita ka…

/kolme lapse ema

Prioriseeri! Nimekiri paneb õlgu kehitama, mis sellega öelda tahetakse!? See on lihtsalt nõme! Vähe, vähe röökimise asemel peab, kas ise rohkem tööd tegema või majandama õppima.

/ka mitme lapse ema

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 17:46; 19.08 15:01; 19.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te kipute kohustuste jagamise käigus ära unustama isalt võetud ressursid. Te ei võta temalt elatist saades ära ainult raha, vaid võtate ära ka ruumi laste jaoks. Puht füüsiliselt ei ole võimalik väiksema eelarvega võimaldada endale piisavalt suurt elamist, kuhu mahutada ka küllatulnud lapsed ja nende mööbel. Öö või nädalavahetuse saab hakkama, paned lapsed kasvõi köögi põrandale. Puhkust aga sel moel enam ei veeda. Ise te ju arvestate elatise kulude sisse ka laste eluruumi ja nende tarbeks vajaliku mööbli ning tekid ja voodipesu. Annaks lapsed kuuks ajaks isa kätte, las vingerdab? Kui te annaks lapsed koos elatisega kaheks aastaks tema kätte, poleks probleemi – vahetataks elukoht seniks suurema vastu, soetataks kasvõi järelmaksu peale vajalik sisustus. Kuuks ajaks või üheks nädalaks – vahet pole – lapsed on madratsi peal sõna otses mõttes jalus. Arvate et neil on tore, kui neid koguaeg jalust aetakse? Igal hommikul nagu sõjaväes esimestena üles aetakse, et nad oma magamised ära pakiks? Asjad pidevalt kottidesse kokkupakituna hoiaks, sest lihtsalt pole võimalik neile oma kappe võimaldada. Mul on lapsed niiviisi kuus aastat külas käinud, iga kuu nädalavahetus või paar, iga teine nädal öö või paar nädala sees, niisama õhtuti. Arvate, et nad ei taju seda, et mul jääb palgast suhteliselt järjest vähem enda jaoks kätte, et minu (ja ka nende, sellal kui nad minu juures on) toidulaud läheb tasapisi järjest üksluisemaks? Ma olen kuus aastat regulaarselt maksnud seda ettenähtud elatist täiel määral, võimaldanud eksile nii palju vaba aega, kui vähegi võimalik. Ei paista tal uut püsivat suhet tekkima sellele vaatamata. Ilmselgelt ma ise ka oma ühetoalisse uut naist püsivalt ei too ning kui leiakski kellegi, kes minuga kokku oleks nõus kolima, kas siis oleks tema asi minu lastele tuba ja mööbel kinni maksta, et ma oma eksile ka pikemaid puhkusi saaks võimaldada? Tänane elatiste süsteem on liiga tugevalt ühele poole kaldu. On kaldu just sellele poole, et lastega elav vanem saaks lastele kõike võimaldada ja et lastest lahus elava vanema osa on ainult raha maksmine. Viimasele ei peakski tänase süsteemi järgi laste jaoks ei raha ega ruumi jääma. Piisab, kui saab lastega ilusa ilmaga kahe söögikorra vahel jalutamas ja palli mängimas käia.

Tahan Sind tänada selle kirjutise eest. Kuld, puhas kuld.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 11:46; 17.08 14:04; 18.08 09:02; 18.08 12:13; 18.08 14:42; 19.08 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu.meelest onnebaõiglane eeldada, et laste ema eelistab alati maksimum elatist ja tahab laste isa ära kurnata. Lapsed olen ka mina saanud ja panustan nii palju kui minu rahakott lubab. Rahaliselt panustangi rohkem kui laste isa, sest mul on see võimalus. Kui mul seda võimalust poleks, siis panustaksin vähem. Ja kui isa elatist ei maksaks, siis ju pean ka lapsed ära toitma. Aga ma ei saa olla isa eest.
Laste isal on isiklik 3-toaline korter, kus on eraldi tuba lastele. Ei tohiks olla ju lapsed kellelgi jalus.
Aga minu olukord lahenes hetkel nii, et kui soovitasin lastekaitsetöötaja juures ametlik suhtluskord paika panna, siis saime nüüdseks paika augustis 3 päeva ja septembris 4 päeva kui lapsed on isaga.
Asi pole rahas, ajas vaid prioriteetides ja oskustes oma aega planeerida. See ei.ole lihtne, aga on tehtav.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.08 12:10; 15.08 15:43; 16.08 14:42; 16.08 16:53; 19.08 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaasnevad kohtuasjad koos uute kohtukuludega, mille jaoks minul kuskilt raha võtta ei ole. “Tegele lastega rohkem” tähendab investeeri lastesse rohkem raha, mida mul ei ole. “Lase elatist oluliselt vähendada” tähendab kulukat kohtuskäiku, mille jaoks mul raha ei ole, tõendamas mida? Et ma teen ka kulusid laste eluasemele? Või riietele? Ma ei saa ju selliseid kulusid enne teha, kui mul see raha olemas on.

elatise ja elukoha määramise hagid on tasuta

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 14:42; 17.08 18:46; 20.08 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elatise ja elukoha määramise hagid on tasuta

Muidugi tasuta. Aga võidab see, kel on rohkem raha advokaadile maksta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 10:08; 19.08 13:27; 22.08 10:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Elatis ja ühine aeg lastega