Esileht Pereelu ja suhted Elatis lapse isale.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Elatis lapse isale.

Postitas:

Minu kõige vanem laps, 17 a. elab isaga. Olen maksnud isale elatist 100.-, lisaks lpasele telefonikulud ja taskuraha u.100.- kuus ja kooli õppemaksu maksan ka mina (20.-kuus)
Nüüd kahanevad pooleks aastaks minu sissetulekud poolevõrra.Kas võin lapse isale maksta elatist nüüd ka poole vähem, so.50.- ja ka lapse taskuraha kulutusi piirata. Kui mu sissetulek on nüüd u. 300.-eur.ja mul on peagi 3 last siis mis on mõistlik summa vanema lapse kuludeks… Endal veel abikaasa,et päris nälga ei jää. Vanima lapse isal rohkem lapsi pole ja korralik sissetulek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 08:55; 03.03 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ometi lapsi juurde teed, kui olukord nii kehv?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 09:16; 03.03 12:00; 03.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapse isaga oled proovinud asju arutada? ehk saate mingile kokkuleppele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord pole muidu nii kehv kuna olen abielus noorema lapse isaga ja käisin tööl, sain palka 550.- ja suurema lapse peale kulutasin 220.- kuus või rohkemgi vahest. Ajutiselt saan vähem raha(dekreet miinimumi järgi) seepärast küsin kuidas õige oleks toimida. 🙂 Paljud laste emad saavad ju elatist miinimumi järgi mis on 139.-euri? Leian,et olen siiani mõistlikult toetanud.?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 08:55; 03.03 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei mõista ühtki ema, kes jätavad lapse isa juure kasvama ja vorbivad uue mehega süüdimatult lapsi juurde. Mingi raha pole selle eest piisav toetus lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja,
räägi eelkõige lapsega ja siis kindlasti ka lapse isaga. lihtsalt niisama lambist ära summat vähenda. ära rõhu mitte niivõrd oma sissetulekute vähenemisele (olgem ausad, uus titt ja seeläbi sissetulekute vähenemine on sinu, mitte sinu vanema lapse mure), kuivõrd olukorra ajutisusele ja kindlasti maksa siis tagantjärgi esialgu puudu jääv summa ka ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina räägiks asja lapsega läbi.

Maksaksin isale edasi 100¤, sest tema kulud lapsele ju ei lange. Kooli õppemaksu 20¤ maksaksin samuti edasi.

Ära jätaksin lapsele antava raha, sest kui lapse isal on korralik sissetulek, siis saab ta ju ise otsustada, kas ja kui palju ta omapoolset lapse taskuraha tõstab. Taskuraha ei ole eluliselt hädavajalik kulu – kui raha pole, siis pole. Kuid peavarju- ja toiduraha kulub ju lapsele edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olukord pole muidu nii kehv kuna olen abielus noorema lapse isaga ja käisin tööl, sain palka 550.- ja suurema lapse peale kulutasin 220.- kuus või rohkemgi vahest. Ajutiselt saan vähem raha(dekreet miinimumi järgi) seepärast küsin kuidas õige oleks toimida. 🙂 Paljud laste emad saavad ju elatist miinimumi järgi mis on 139.-euri? Leian,et olen siiani mõistlikult toetanud.? [/tsitaat]

Kui su teenistus on nii väike, siis ei saa rohkem endale lapsi lubada! Kui suurem laps kasvaks sinu peres, siis saaks muudkui uue lapse ja vanem laps elagu 50 euroga ära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 09:16; 03.03 12:00; 03.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui su teenistus on nii väike, siis ei saa rohkem endale lapsi lubada! Kui suurem laps kasvaks sinu peres, siis saaks muudkui uue lapse ja vanem laps elagu 50 euroga ära?[/tsitaat]

Mida te ometi miinustate? ´Teistes teemades mõistate hukka mehi, kes uute naistega süüdimatult lapsi jurde vorbivad ja seetõttu elatist vähendada tahavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 09:16; 03.03 12:00; 03.03 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lepi isaga kokku. usu mind, elatist saama õigustatud meestega saab paremini kokkuleppele kui naistega, kellele pahatihti lahus elava isa kannatused valmistavad vaid rõõmu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane teiste õelaid kommentaare tähele.
Tõesti on keeruline dekreedi ajal hakkama saada kui saad järsku summa miinimumi järgi ja seda 5-ks kuuks ette ära. Vanemahüvitise ajal hakkad ju jälle rohkem saama.
Soovitan nii lapsega kui ka lapse isaga maha istuda ja kõik koos leida mingi kompromiss. Ja kindlasti rääkidamsellest mus ajani saad vanemahüvitist ning et ka siis võib tulla mingi hetk periood kus ei saa last nii palju toetada kui tavaliselt (kuni siis lapse lasteaeda minekuni ja tööle asumiseni). Ka täiesti tavalises peres tuleb ju dekreedi v palga vähenemise ajal kulud kokku tõmmata – see ei tähenda ju et kedagi vähem armastatakse. Peaasi et lapsel oleks kõik hädavajalik olemas. Ja kohe kindlasti ei tule pärast lapsele ytleme poole aasta eest 600 eurot taskuraha kinni maksta. See ei ole ju mingi võlg v kohustus. Kui ajad on kehvad siis ju paratamatult ei saa lapsele nii palju raha anda.

Loodan et saate mehe ja lapsega ilusti kokkuleppele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted Elatis lapse isale.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.