Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis muutub uuest aastast!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 145 )

Teema: Elatis muutub uuest aastast!

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis te meeste kallal käratsete? Pea kõik rasedusvastased vahendid, mida toodetakse ja turustatakse, on mõeldud naistele. Meestel on ainult kondoomid ja alles siis, kui normaalne lastetegemise aeg juba ümbersaama hakkab, vasektoomia. Isegi siis kui naine juhtub rasedaks jääma on tal võimalus rasedus katkestada. Ärge lihtsalt tehke lapsi meestega, kel raha ei ole. Pärast olete ise hädas, et kes lapse kulud katab ja miks laps peab hiljem selle vanamehe vanadekoduarveid maksma, kui võiks maksta teie omi. Kuidas teile muidu nii kohusetundlikele finantsistidele nii lihtne asi ometi pähe ei tule?

+10
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis te meeste kallal käratsete? Pea kõik rasedusvastased vahendid, mida toodetakse ja turustatakse, on mõeldud naistele. Meestel on ainult kondoomid ja alles siis, kui normaalne lastetegemise aeg juba ümbersaama hakkab, vasektoomia. Isegi siis kui naine juhtub rasedaks jääma on tal võimalus rasedus katkestada. Ärge lihtsalt tehke lapsi meestega, kel raha ei ole. Pärast olete ise hädas, et kes lapse kulud katab ja miks laps peab hiljem selle vanamehe vanadekoduarveid maksma, kui võiks maksta teie omi. Kuidas teile muidu nii kohusetundlikele finantsistidele nii lihtne asi ometi pähe ei tule?

Ega kõik elatise mittemaksjad vaesed pole ometigi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega kõik elatise mittemaksjad vaesed pole ometigi.

Ei, kõik ei ole vaesed. Aga väga vähesed on jõukad. Statistiliselt teenivad pooled inimesed alla 1200€ brutopalka, kaks kolmandiku teenib alla 1500€ bruto, perekooli normaalpalka teenib vähem kui 10% palgatöölistest. Millele tugineb arvamus nagu kuluks valdav enamus elatisvõlglastest just sellesse jõukamasse seltskonda? Kas polnud need “ärakaranud” mitte valdavalt mõtetud diivanikaunistused, kes ainult õlut juua, naise kalla möliseda ja töötegemise asemel armukeste vahet joosta oskavad? Mingi aeg tagasi tunnistas üks kohtutäituritestki, et tema “klientidest” 90% elavadki ema kapitaga, sest arved on arestitud ja see, mis kätte jäetakse ei ole piisav töölgi käimiseks.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et tema “klientidest” 90% elavadki ema kapitaga, sest arved on arestitud ja see, mis kätte jäetakse ei ole piisav töölgi käimiseks.

Ei tea ise ühtki sellist “kapitagust”, aga nüüd on järsku kõik elatisevõlglased sellised. Samas neid isasid, kes ei maksa elatist, tean küll. Paljud naised pole neid isegi kohtusse andnud, üritavad ise hakkama saada, kuigi isa pole vaene, autosid ja naisi jõuab vahetada küll.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas neid isasid, kes ei maksa elatist, tean küll. Paljud naised pole neid isegi kohtusse andnud, üritavad ise hakkama saada, kuigi isa pole vaene, autosid ja naisi jõuab vahetada küll.

wau, aga kumb seksi algatas, sa pisike kõiketeadja.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas neid isasid, kes ei maksa elatist, tean küll. Paljud naised pole neid isegi kohtusse andnud, üritavad ise hakkama saada, kuigi isa pole vaene, autosid ja naisi jõuab vahetada küll.

wau, aga kumb seksi algatas, sa pisike kõiketeadja.

Sa oled ikka täiesti haige inimene.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka täiesti haige inimene.

Mis sa sellest pisikese riistaga tühikargajast ikka tahad.

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei tea ise ühtki sellist “kapitagust”, aga nüüd on järsku kõik elatisevõlglased sellised. Samas neid isasid, kes ei maksa elatist, tean küll. Paljud naised pole neid isegi kohtusse andnud, üritavad ise hakkama saada, kuigi isa pole vaene, autosid ja naisi jõuab vahetada küll.

https://naistekas.delfi.ee/artikkel/86274791/kohtutaitur-elin-vilippus-tuupiline-elatisvolglane-on-30-40aastane-mees-kes-elab-ema-kapi-taga-ja-kellelt-polegi-midagi-votta

Või mis huvi võiks kohtutäituril olla aidata jõukatel elatisvõlglastel oma jõukust varjata?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see vanem, kelle arvele elatis laekub, ei leia? Tema laps ei saa nüüd uuest aastast ei kinno ega teatrisse, uutest riietest ja igapäevasest toidust rääkimata. Need uued lapsed, kellest ma räägin, on juba kahjuks olemas, neid enam olematuks ei tee, süüa tahavad nemadki. Rääkimata sellest, et ka peale nende uute laste sündi juhtub asju ja vanem või jääda töötuks jne.

400€ eest kuus ei saa laps süüa, riideid ega kinno? Mismoodi?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uue seaduse juures on positiivne ka see, et elatise maksja on lihtsam pöörduda kohtusse. Nimelt ei pea ta elatise vähendamiseks hakkama tõestama lapse vähenenud kulusid, vaid saab tugineda õigusliku olukorra muutumisele.

Uurin, et kas mingi teatis tuleb koju või kuidas teada, palju maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uue seaduse juures on positiivne ka see, et elatise maksja on lihtsam pöörduda kohtusse. Nimelt ei pea ta elatise vähendamiseks hakkama tõestama lapse vähenenud kulusid, vaid saab tugineda õigusliku olukorra muutumisele.

Uurin, et kas mingi teatis tuleb koju või kuidas teada, palju maksta?

Kalkulaatori abil arvutad. Ainult et kumma kalkulaatoi, ma ei tea, sest just.ee ja lapselevanemad.ee on erinevad kalkulaatorid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see vanem, kelle arvele elatis laekub, ei leia? Tema laps ei saa nüüd uuest aastast ei kinno ega teatrisse, uutest riietest ja igapäevasest toidust rääkimata. Need uued lapsed, kellest ma räägin, on juba kahjuks olemas, neid enam olematuks ei tee, süüa tahavad nemadki. Rääkimata sellest, et ka peale nende uute laste sündi juhtub asju ja vanem või jääda töötuks jne.

400€ eest kuus ei saa laps süüa, riideid ega kinno? Mismoodi?

See oligi väike iroonia eelmise vastaja suunas, kelle lapsed väidetavalt nüüd uuest aastast kõiki neid asju ei saa, sest elatis väheneb.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see 400 eurot ka mingi ulme summa ei ole lapsele kuus. Oleneb muidugi kuidas pere enne lahutust elas. Arvestasin oma laste kulud kokku ja minu lapsel jääks 400 eurost söögi, riiete, kino kommunaalide jne jne 54 eurot. Püsikukud on suured. Huviringid ja muud kulid on kallid.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestasin oma laste kulud kokku ja minu lapsel jääks 400 eurost söögi, riiete, kino kommunaalide jne jne 54 eurot. Püsikukud on suured. Huviringid ja muud kulid on kallid.

Aga siin ongi siin vahe nende elatise üle kraaklejate ja sinu vahel. Nende arust pole lapsele mingeid huviringe ega kino vaja, riided tulgu kaltsukast jne. Üksikema lapsed peavadki nii elama.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestasin oma laste kulud kokku ja minu lapsel jääks 400 eurost söögi, riiete, kino kommunaalide jne jne 54 eurot. Püsikukud on suured. Huviringid ja muud kulid on kallid.

Aga siin ongi siin vahe nende elatise üle kraaklejate ja sinu vahel. Nende arust pole lapsele mingeid huviringe ega kino vaja, riided tulgu kaltsukast jne. Üksikema lapsed peavadki nii elama.

Defineeri üksikema

Lahku läinud perekonna lapsed ei pea ainult kaltsukast riideid ostma.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahku läinud perekonna lapsed ei pea ainult kaltsukast riideid ostma.

Siinsete elatisemaksjate arvates peavad ikka küll.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka kolm last, keda kasvatan üksi, elatist ei saa. Saan enam vähem rahuldavalt hakkama, sest püsikulud on õnneks päris mõistliku suurusega. Küsimus neile, kes soovitavad lastele kõike teiselt ringilt osta – kust see aeg võetakse, et lõputult neid teise ringi poode läbi tuulata? Ma võin öelda, et minu jaoks on kõige suurem defitsiit AEG,  mul on vaja täita kõik lastega seotud kohustused ja sellele kulub päevast väga mõjuv osa. Kui ma peaks mööda teise ringi poode kolama, selleks, et lastele elementaarseid asju osta,  siis paraku saaks see tulla vaid lastele mõeldud aja arvelt. Ja minu jaoks on olulisem lastele kulutatud aeg, kui need mõned eurod, mida poole päevase linnas kolamisega kokku hoitud saaksin. Sest paraku on mul vaja täiskohaga tööl käia, muidu me välja ei tuleks, seega shoppamise aega mul töö ja laste kõrvalt lihtsalt ei jää (ei jää ka küünesalongi ega meigistuudio jaoks, isegi juukseid ei värvi).

Ja need uuel ringil tehtud lapsed – no pole ju raske arvestada, mitme lapse ülalpidamist sa võimeline pakkuma oled – keegi ei käsi miinimumpalga kärulükkaja olla ja siis kolme last teha.  Ja paraku on nii, et kui sa oled oma eksile siga olnud, siis tulevadki need nõuded, normaalsete suhete korral tuleb teine pool vastu kui ajutised raskused on.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need uuel ringil tehtud lapsed – no pole ju raske arvestada, mitme lapse ülalpidamist sa võimeline pakkuma oled

Lapse üleskasvatamine võtab perekonnaseaduse järgi 18-21 aastat aega. Veel 12 aastat tagasi moodustas elatis keskmisest palgast kuuendiku. 2020 aastaks oli see kasvanud juba veerandini. Oskad sa täna öelda, kui suur on alampalk võrreldes keskmise palgaga 18 aasta  pärast, või kuidas üks või teine selleks ajaks maksustatud on, et selliseid väiteid nii uljalt pillud?

Ja paraku on nii, et kui sa oled oma eksile siga olnud …

Tänapäeva naistele on õilis prints valgel ratsul ka siga – feminismusega kättevõidetud privileegid on teistel nina nii püsti ajanud, et vihmase ilmaga kipuvad ära uppuma.

Ega see 400 eurot ka mingi ulme summa ei ole lapsele kuus.

Kehtiv seadus näeb lapsele ette minimaalselt 486€. 60€ riigilt ja 213€ kummaltki vanemalt.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need uuel ringil tehtud lapsed – no pole ju raske arvestada, mitme lapse ülalpidamist sa võimeline pakkuma oled – keegi ei käsi miinimumpalga kärulükkaja olla ja siis kolme last teha.

No võtame sul lastetoetuse maha, ja tõesta 584 x3 =1752 eur puhast raha iga kuu. Oleksin elatisvõlgnik sinagi. Teise ja kolmanda ringi lapsed on sama väärtuslikud kui sinu esimese ringi kutsikad, ära seda iial unusta!

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Palun abi, kustotsast alustada elatise määramisega. Lapsed 17 ja 12. Laps 17 elab gümnaasiumi ühiselamus ja nädalavahetustel ema juures. Laps 12 elab ema juures, käib isa juures 2 x kuus nädavahetusel. Isa palganumbrit ma ei tea, et seda elatise kalkulaatorisse sisestada. Mis asutus või spetsialist see on, kelle abiga ma saan paika ametliku elatise. Ette tänades.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kägu 17.43-

 

elatise saamiseks (kui seda seni pole kas notariaalselt kinnitatud kokkuleppega kokku lepitud  või kohtu kaudu välja mõistetud) tuleb endiselt pöörduda kohtusse.

St

esitad kohtusse hagi elatist nõudes. Üsna lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Palun abi, kustotsast alustada elatise määramisega. Lapsed 17 ja 12. Laps 17 elab gümnaasiumi ühiselamus ja nädalavahetustel ema juures. Laps 12 elab ema juures, käib isa juures 2 x kuus nädavahetusel. Isa palganumbrit ma ei tea, et seda elatise kalkulaatorisse sisestada. Mis asutus või spetsialist see on, kelle abiga ma saan paika ametliku elatise. Ette tänades.

Lapse 17 eest maksad isale elatist, millest võid maha arvestada 8 päeva, mille laps kuus sinu juures elab. Lapse 12 eest maksab isa elatist sinule. Lapse isa sissetulekuks arvestad keskmise palga, kuni tema sissetulekut täpsemalt ei tea.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Palun abi, kustotsast alustada elatise määramisega. Lapsed 17 ja 12. Laps 17 elab gümnaasiumi ühiselamus ja nädalavahetustel ema juures. Laps 12 elab ema juures, käib isa juures 2 x kuus nädavahetusel. Isa palganumbrit ma ei tea, et seda elatise kalkulaatorisse sisestada. Mis asutus või spetsialist see on, kelle abiga ma saan paika ametliku elatise. Ette tänades.

Lapse 17 eest maksad isale elatist, millest võid maha arvestada 8 päeva, mille laps kuus sinu juures elab. Lapse 12 eest maksab isa elatist sinule. Lapse isa sissetulekuks arvestad keskmise palga, kuni tema sissetulekut täpsemalt ei tea.

Ja mis see mees ka head teinud on, et elatist saama peaks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis see mees ka head teinud on, et elatist saama peaks?

Ja mis see naine ka head teinud on, et elatist saama peaks? Laps elab mõlemast vanemast eraldi, elatist peaks saama laps. Vanemad on võrdsed lapse huvisid esindama.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Palun abi, kustotsast alustada elatise määramisega. Lapsed 17 ja 12. Laps 17 elab gümnaasiumi ühiselamus ja nädalavahetustel ema juures. Laps 12 elab ema juures, käib isa juures 2 x kuus nädavahetusel. Isa palganumbrit ma ei tea, et seda elatise kalkulaatorisse sisestada. Mis asutus või spetsialist see on, kelle abiga ma saan paika ametliku elatise. Ette tänades.

Lapse 17 eest maksad isale elatist, millest võid maha arvestada 8 päeva, mille laps kuus sinu juures elab. Lapse 12 eest maksab isa elatist sinule. Lapse isa sissetulekuks arvestad keskmise palga, kuni tema sissetulekut täpsemalt ei tea.

17 aastane ei ela ju isa juures mitte ühtegi päeva, miks peaks isale elatist maksma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis see mees ka head teinud on, et elatist saama peaks?

Ja mis see naine ka head teinud on, et elatist saama peaks? Laps elab mõlemast vanemast eraldi, elatist peaks saama laps. Vanemad on võrdsed lapse huvisid esindama.

Laps on nv ema juures ja elatis lähebki ju lapse tarbeks. Vanemad on võrdsed ka kohustusi täitma.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Palun abi, kustotsast alustada elatise määramisega. Lapsed 17 ja 12. Laps 17 elab gümnaasiumi ühiselamus ja nädalavahetustel ema juures. Laps 12 elab ema juures, käib isa juures 2 x kuus nädavahetusel. Isa palganumbrit ma ei tea, et seda elatise kalkulaatorisse sisestada. Mis asutus või spetsialist see on, kelle abiga ma saan paika ametliku elatise. Ette tänades.

17 elab nädala sees ühiselamus, aga siiski mitte õhust ja armastusest. On toiduraha, on taskuraha, on riiete kulu, on õppevahendite kulu, on pesu pesemine kulu nädalavahetusel. Vastused küsimusele peegeldavad, et teema tekitab inimestes viha, kibestumist, pingeid ning suutmatust isegi süveneda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17 elab nädala sees ühiselamus, aga siiski mitte õhust ja armastusest. On toiduraha, on taskuraha, on riiete kulu, on õppevahendite kulu, on pesu pesemine kulu nädalavahetusel.

Sellegipoolest. Miks on oluline, et nende kulude katmiseks mõeldud raha just läbi ema rahakoti käiks? Ema jaoks on oluline omada vahendeid ainult selleks ajaks, kui laps kodus on. Selleks ongi loodud võimalus pidada elatisest osa summat kinni, kui laps viibib vanemaga koos rohkem kui seitse päeva kuus. Arveldamine läbi ema rahakoti tekitab aga halli ala, mille arvel emal tekib võimalus piirata enda poolt lapsele vahendeid toimetulekuks ajal, mil ta ühiselamus elab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17 elab nädala sees ühiselamus, aga siiski mitte õhust ja armastusest. On toiduraha, on taskuraha, on riiete kulu, on õppevahendite kulu, on pesu pesemine kulu nädalavahetusel.

Sellegipoolest. Miks on oluline, et nende kulude katmiseks mõeldud raha just läbi ema rahakoti käiks? Ema jaoks on oluline omada vahendeid ainult selleks ajaks, kui laps kodus on. Selleks ongi loodud võimalus pidada elatisest osa summat kinni, kui laps viibib vanemaga koos rohkem kui seitse päeva kuus. Arveldamine läbi ema rahakoti tekitab aga halli ala, mille arvel emal tekib võimalus piirata enda poolt lapsele vahendeid toimetulekuks ajal, mil ta ühiselamus elab.

Päris kindlasti võib isa elatise maksmise asemel ise kõik need kulud katta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise ja kolmanda ringi lapsed on sama väärtuslikud kui sinu esimese ringi kutsikad, ära seda iial unusta!

Enne kui teise või kolmanda ringi lapsi tegema hakata, tuleks ikka läbi mõelda, mis on võimalused. Ainult loll teeb lapsi juurde, kui endal nende jaoks raha pole. Esimesed on juba olemas, kasvata need kõigepealt suureks.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 145 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Elatis muutub uuest aastast!